Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 44 arası toplam 44 sonuç

Konu: Regen oyuncular & Youth Coach ilişkisi

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bence programlarla olacak iş değil o.

10-15 tane gözlemcini sürekli dünyada gezdir.. Zaten eninde sonunda bulursun..
    Sentugo.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Hocam şimdi koyacağım 2 ss bu işin şans olduğunu göstericek.
    Raporu veren Neri olduğundan doğruluğu konusunda kefil olurum.Hani ca ve pa anlama kabiliyeti yüksek biridir

Kulübün özellikleri yeterli koçlar çok kötü

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Ben hep Brezilya 20 yaş altı ligine scout yollarım, hep iyi adam bulurlar.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Ama burda konu adam bulmak değil hocam örneğin arkadaş gs takımı yönetiyormuş ama 5 yıldızın üstü palı oyuncu çıkmıyormuş.O da diyor ben nasıl 6-7 yıldızlı oyuncu çıkartıırım.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Pardon, bir an dalgınlıkla farketmemişim.

Konuda bahsedilen tesisler, youth coach vs. oyuncunun çıkması değil gelişmesine ve pa'sına ulaşabilme durumuna etki eden faktörlerdir.Hatta tesisleri ve youth academy'leri vasat olan portekiz,brezilya ve arjantin gibi ülkelerden de gayet iyi pa'lı oyuncular çıkabiliyor.

Zamanında perpetua'ya sormuştum, iyi pa'lı oyuncu çıkarmadaki faktör kulüplerin reputation yani tanınırlıkları demişti. Gerçekten de hemen hemen her ülkede belli başlı takımlardan iyi pa'lı oyuncular çıkıyor. Özellikle uzun süreli oyunlarda açmadığınız liglerde istisnalar dışında iyi pa'sı olan oyuncuların çıktığı takımlar bellidir.

Nesil
    2008
    Yer
    fethiye

Judging Potential Ability'si 20 olan gözlemciler bile çok sık hata yapabiliyor oyuncunun gerçek potansiyelini bulma konusunda.O yüzden ben Genuine Scout programından şaşmayın derim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Reputation'a göre olması biraz saçma olmuş açıkçası ya.

Arkadaslar merhaba. Ben kariyerimde ANKARAGÜCÜnü yönetiyorum. Uzun soluklu kariyerlerden hoslandigim icin takimima ilk sezondan itibaren kaliteli regenler bulup uygun zamanlarda kadroya katmaya calisiyorum ancak tesislerimi ve genç akademisini de yönetimle görüşüp geliştiriyorum. Ama kaliteli gözlemcilerim iyi regen bulamıyordu. Bir arkadaşın tavsiyesiyle scout programı demedim ve 199pali ve potansiyeline ulaşmış gözlemcilerimin ne kadar kötü olduğunu anladım. Şu an kulübüm de alt yapıdan yetişip potansiyeli 5yıldız görünen ama şu an 3yıldızda olan bir oyuncumun pa sinin 188oldugunu gördüm. Daha sonra scout programından genç yetenekleri araştırdığımda bir çok 180-190pa li ancak 140civarından ca ya kadar ulaşabilen gençler buldum. Ve oyundan soğudum biraz. 2008de iyi bir regeni 20sine gelmeden potansiyeline yaklaştırabiliyordum yine Ankaragücü ile. Ama şimdi olmuyor üstüne üstelik sahtekar koçlarım alt yapıdan çıkan 180pa li oyuncularıma 4yıldız veriyorlar.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

onlar casına veriyordur.Pa sı 7 yıldızdır hocam.
    Gelişmesine gelirse her oyuncunun özellikleri vardır bazıları azimlidir bazılar lincolne benzer potansiyali olduğu halde bunu açığa çıkartmaz ve olduğu yerde sayar.
    Umarım anlatabilmişimdir

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by erkandagli View Post
    Arkadaslar merhaba. Ben kariyerimde ANKARAGÜCÜnü yönetiyorum. Uzun soluklu kariyerlerden hoslandigim icin takimima ilk sezondan itibaren kaliteli regenler bulup uygun zamanlarda kadroya katmaya calisiyorum ancak tesislerimi ve genç akademisini de yönetimle görüşüp geliştiriyorum. Ama kaliteli gözlemcilerim iyi regen bulamıyordu. Bir arkadaşın tavsiyesiyle scout programı demedim ve 199pali ve potansiyeline ulaşmış gözlemcilerimin ne kadar kötü olduğunu anladım. Şu an kulübüm de alt yapıdan yetişip potansiyeli 5yıldız görünen ama şu an 3yıldızda olan bir oyuncumun pa sinin 188oldugunu gördüm. Daha sonra scout programından genç yetenekleri araştırdığımda bir çok 180-190pa li ancak 140civarından ca ya kadar ulaşabilen gençler buldum. Ve oyundan soğudum biraz. 2008de iyi bir regeni 20sine gelmeden potansiyeline yaklaştırabiliyordum yine Ankaragücü ile. Ama şimdi olmuyor üstüne üstelik sahtekar koçlarım alt yapıdan çıkan 180pa li oyuncularıma 4yıldız veriyorlar.
    Sana şunu söyliyeyim, o programda pa ve ca değerli doğru, ama" show potential attributes " seçtiğinde karşına gelen şeyler tamamen programın öngörüsü, onu kesinlikle belirleyemez. Gerçekten değişiyor, bir açtığımda hızı en fazla 11 gözüküyor, bir baktığımda 13.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

zaten oyuncunun hızı falan verdiğiniz antremana göre değişir

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Haygary View Post
    zaten oyuncunun hızı falan verdiğiniz antremana göre değişir
    hayır potansiyelinden bahsediyorum. Yani oyuncunun hızı en fazla 11 olur diyor o programda mesela, ama bir dahaki açışınızda 13 gösterir, bir dahakinde 10 gösterir. yani tamamen tahmini yapıyor o olayı. Hocam iyice cahil yaptınız beni de xD

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

yok zaten seni onayladım ben
    senin dediğin gibi o program bilemez.Onu zaten sen geliştiriyorsun.
    Oyuncunun belli bir potansiyeli var sen onu o potansiyele ulaşasana kadar istediğin şekilde yoğuruyorsun

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri