Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 63 sonuç

Konu: En Güzel Voleybolcu Kasia Skowronska Fenerbahçe'de

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Takipçinim EWA...

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Off süper transfer... 1 bu 2 Penny Taylor

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Bundan sonra favori oyuncum kendileri
    TariboWest

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Bu sezon en önemli hedefini Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası şampiyonluğu olarak belirleyen Fenerbahçe Acıbadem Voleybol Takımımız, transfer atağını, Avrupa’nın en iyi pasör çaprazlarından biri olarak kabul edilen Polonyalı oyuncu Katarzyna Ewa Skowronska’yı renklerimize katarak sürdürdü. Acıbadem Sağlık Grubu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, bu sezon oynayacakları tüm maçları kazanmak istediklerini söylerken; yeni transferimiz Skowronska ise "Türkiye’nin en büyük kulübüne geldim" dedi.

Katarzyna Ewa Skowronska’nın Fenerbahçe Acıbadem kadrosuna katılması nedeniyle Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı Basın Odası’nda bir tören düzenlendi. Törene Genel Sekreterimiz Vedat Olcay ve Acıbadem Sağlık Grubu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar da katıldı.

Tanınan ve sevilen bir oyuncu

İmzaların atılmasının ardından ilk sözü alan Mehmet Ali Aydınlar, "Bugün yeni bir transferimiz var. Türkiye’de çok sevilen bir oyuncu olan Katarzyna Ewa Skowronska için karşınızdayız. Hepinizin yakından tanıdığı oyuncu, İtalya Şampiyonu Pesaro’dan Türkiye şampiyonu Fenerbahçe’ye geldi. Geçen sene oynadığımız 50 maçın 48’ini kazanmış ve 3 şampiyonluk kupası almıştık. Bu sene oynayacağımız 50 maçı da tüm kupaları da kazanmak istiyoruz. Bu transferin de Kulübümüze hayırlı olmasını istiyoruz" diye konuştu.

Avrupa Şampiyonu olmak istiyoruz

Toplantıda daha sonra söz alan Genel Sekreterimiz Vedat Olcay ise, "Mehmet Ali Bey’le, geçen sene imzaları atarken de beraberdik. Kendisi bu işi iyiden iyiye Türkiye dışına taşımaya çalışıyor. Türkiye dışında iddialı bir ekip yaratıyor. Kendisine Kulübüm adına teşekkür ediyorum Geçene sene çok ufak farkla kaçırdığımız Avrupa Şampiyonluğunu Kulübümüze kazandırmak istiyoruz. Oyuncumuz hayırlı olsun" diye konuştu.

Bir şampiyondan bir şampiyona
    Katarzyna Ewa Skowronska ise, "Burada olmaktan çok mutluyum. Türkiye’nin en büyük kulübüne geldim. İtalya Ligi Şampiyonundan, Türkiye Ligi Şampiyonuna geldim. Her şeyin aynı şekilde devam edeceğini ve başarıların süreceğini düşünüyorum" diye konuştu. Sorulara da yanıt veren Skowronska, bir başka transferimiz Lioubov Chachkova Sokolova ile milli takımlardan tanıştıklarını, ancak geçen yıl farklı takımlarda da olsa İtalya’da birlikte oynamalarına rağmen, çok fazla bir araya gelemediklerini belirterek, "İnşallah bu sene daha yakın arkadaş oluruz" dedi.

Transferlerin hepsi bilinçli

Toplantının devamında sorulara yanıt veren Mehmet Ali Aydınlar, ilk olarak bilinçli transfer yaptıklarını belirterek, "Biz güçlü bir takım oluşturmak istiyoruz. Oynadığımız Şampiyonlar Ligi finalinde yedekte bekleyen oyuncularımız aynı kalitede olsaydı. 5 setlik o maçı alırdık. Ayrıca bu sene ligler Kasım ayı sonunda başlayıp, Mayıs ortasında bitecek. Yani çok kısa sayılabilecek bir sürede, 5.5-6 ayda 50 maç oynayacağız. Bu da neredeyse 3 günde bir maç demek. Bu nedenle kadromuz, aynı kalitede 2 takım çıkaracak bir kadro olmalı. Bu transferleri bu nedenle yapıyoruz. Ligde zaten 3 yabancı kısıtlaması var. 3 veya 3’ten fazlası da tribünde olacak. O nedenle Chachkova ve Ewa birbirlerinin alternatifleri değil. Yapılan transferlerin hepsi bilinçli olarak ve mevkiiler düşünülerek yapılan transferler. Alınan oyuncuların hepsi voleybolda kariyeri olan, bilinen isimler. Kadroyu doğru seçtiğimize inanıyoruz. Taraftarlarımız endişe duymasın. Bilmeden yaptığımız bir iş yok. Tüm bunlar, uzun ve ayrıntılı çalışmalar sonucu yapılan işler" diye konuştu. Skowronska’yı kulübüyle anlaşarak transfer ettiklerini de belirten Aydınlar, "Ewa’nın kontratı devam ediyordu. Bu transferi kulübüyle anlaşarak yaptık. Biz rakam konuşmuyoruz. İhtiyacımız vardı ve transfer ettik. Kontratını iptal ettirdik ve Fenerbahçe’ye transfer ettik" dedi. Diğer kulüplerin yaptığı transferlerle ilgilenmediklerini de belirten Aydınlar, "Biz başkasının ne yediğine bakmıyoruz. Biz kendi önümüzdeki tabağa bakıyoruz. Biz en iyi kadro nasıl oluştururuz, ona bakıyoruz. Takım olmak da çok önemli. İyi transferlerle takım olamazsınız. Bundan sonra yapılacak çok iş var. Teknik heyete düşecek çok iş var. İyi kadro kuruyoruz ama zaten iyi de bir kadromuz vardı. Hocayla, gitmeden önce bu transferleri konuşmuştuk" diyerek tüm soruları yanıtladı.

Katarzyna Ewa Skowronska kimdir?

Mehmet Ali Aydınlar’ın transferini duyurduğu Polonyalı voleybolcu Katarzyna Ewa Skowronska, 30 Haziran 1983’te Polonya’nın Varşova kentinde dünyaya geldi. Polonya Milli Takımı’nın en önemli oyuncuların biri olan Skowronska, Avrupa’nın en iyi pasör çaprazlarından biridir. Voleybola başladıktan kısa süre sonra milli takım seviyesine yükselen Skowronska, 2005 yılında Polonya Milli Takımı’yla Avrupa Şampiyonluğu sevincini yaşadı. Yıldız oyuncu, 2007 yılındaki FIVB Dünya Kupası’nda da en skorer oyuncu unvanını ulaştı. 1.88 metre boyunda 73 kilogram ağırlığındaki Skowronska, en son İtalya Şampiyonu Scavolini Pesaro’da forma giyiyordu.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Kasia (L) (=

Piccinininini mi ne adı nasılsa artık onunlada ilgileniyormuşuz sanırım.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Piccinini benim lig bitiminden beri gelmesini istediğim birisi.

Google'da Piccinini diye arama yaparsanız görürsünüz farkını

Katarzyna Ewa Skowronska ile gelmesi ile birlikte şüphesiz çok güçlü bir kadromuz oldu.En iyi pasör çaprazlarındanmış Kasia Avrupa'da.

Bu sene Şampiyonlar Ligi bekliyorum artık ben.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Piccinini de gelirse, abovv düşünemiyorum bile.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Quote Originally Posted by KaPaLı View Post
    Piccinini benim lig bitiminden beri gelmesini istediğim birisi.

Google'da Piccinini diye arama yaparsanız görürsünüz farkını
    Bonservis + Maaş benden biri getirsin.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Dünyayı sarsacak transfer, bekliyoruz. Piccinini'dir sanırım.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Sokolova, Skowronska ve Fürst transfer edildi. Gamova gitti ama boşluğunu dolduracak transferler yapıldı, hatta fazlası yapıldı. Alice Blom ve Dirickx ile yollar ayrılacaktır diye tahmin ediyorum. İkisinin gittiğini varsayarsak, yeni gelen 3 yabancı ve Natasha Osmokrovic ile beraber 4 yabancımız var. Dünyayı sarsacak bir transfer daha yapılacak deniliyor. O isim de alındığında 5 yabancı olmuş olacak. Fazlasıyla yeterli diye düşünüyorum bu kadar yabancı.

Dünyayı sarsacak dendiğine göre, bu alınan üç isimden de kariyerli bir isim gelecek.

Aklıma iki isim geldi: Piccinini ve Lo Bianco.

Piccinini, smaçör; Lo Bianco ise pasör. Yapılan transferlere ve kadroya bakıldığında, Gamova'nın yerine smaçör olarak Sokolova alındı. Pasör olarak ise takımda Dirickx ve Naz var. Dirickx'in takımdan ayrılacağını düşünüyorum, çünkü Naz ondan daha iyi bir pasör ve takımda çok fazla yabancı yer aldığında ve bunlar arasında da en zayıf iki halkanın Dirickx ve Blom olduğunu göz önünde tuttuğumuzda, ikisinin de ayrılacağını düşünüyorum. Dirickx gittiğinde takımda tek pasör Naz kalacak. Bu da büyük hedefleri olan takıma yakışacak bir durum değil. Dolayısıyla, pasör mevkiine transfer bekliyorum ve bu mevkide dünyanın en iyisi Lo Bianco.

Şimdi transferi muhtemelen iki ismi de tanıyalım.

Transferini güçlü gördüğüm Lo Bianco'dan başlayalım.

1979 doğumlu İtalyan basketbolcu. 2009 Avrupa Şampiyonası'nın en iyi pasörü. Bergamo'da oynuyor. 2009 ve 2010 CEV Indesit Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu yaşadı Bergamo'yla ve 2010'da en iyi pasör seçildi. Daha pek çok ödülü var ama onu da transfer edilirse resmi site yazar.

Piccinini ise 1979 doğumlu İtalyan voleybolcu. Bergamo'da oynuyor, 2005, 2007, 2009 ve 2010'da CEV Indesit Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu yaşadı. 2007'de en iyi smaçör, 2010'da en değerli oyuncu seçildi.

Lo Bianco için yanlışlıkla İtalyan basketbolcu yazmışım Düzeltilirse sevinirim

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Sakın Gelme

Tekniği-taktiği, gerekliliği, katkısı falan filan... O kısmı geçiyorum. Şimdi diyelim ki geldin, aldığın bir sayı sonrası masumca skorborda bakarken resimdeki gibi bir bakış attın tribüne; ben de bağırıp çağırmaktan yorulmuş, 2 dakika sana bakayım da içim açılsın modundayken gözüm sahada seni arıyor, bu bakışı yakaladım diyelim. Yazık değil mi bana? Benim gibi o salonda olan yüzlerce-binlerce insana? Gelme, sakın gelme gözünü seveyim. Çok güzelsin, fazla güzelsin yahu.

Okuyunca sandalyeden düşmeme sebep oldu bu yazı Gelmeden önce yazılmış yazı şimdi rasgeldim süper yahu

Lo Bianco da çok güzel, fazla güzel Bergamo ile oynadığımız Şampiyonlar Ligi finalinde Lo Bianco dikkatimi çekmişti güzelliğiyle, tabi oyunu da süper, onu tartışmaya bile gerek yok. Lo Bianco da gelirse, Skowronska ile birlikte sahada ikisini izlemek için ayrı bir tribün oluşturulabilir

Skowronska'dan kareler:

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Bastır NTVspor al şu ihaleyi Gelecek sene 1 maçını bile kaçırmam Fenerbahçe Acıbadem'in : ) Zaten izliyodukta önemsiz maçlarda çok fazla bakmıyodum ama bu sene böyle lüx yok

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

Victoria Ravva'ya da hayır demem ben.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Yabancı sınırsız olsa Mehmet Ali Aydınlar alacak hepsinide sınırlı değil işte

Bu arada basketboldan bir haber vereyim. Efes taraftarı arkadaşım var Kaya Peker eşyalarını topladı gelecek sene büyük ihtimalle Fenerbahçe Ülker forması giyecekmiş dedi.

Nesil
    2006
    Yer
    #20-#34

Quote Originally Posted by KaPaLı View Post
    Yabancı sınırsız olsa Mehmet Ali Aydınlar alacak hepsinide sınırlı değil işte

Bu arada basketboldan bir haber vereyim. Efes taraftarı arkadaşım var Kaya Peker eşyalarını topladı gelecek sene büyük ihtimalle Fenerbahçe Ülker forması giyecekmiş dedi.
    Bu Kaya Peker haberini bende duydum ve hala şoklardayım Fenerbahçe taraftarına yumruk atan bir adamı alıcaz heralde

Neyse esas konuya dönelim Seneye voleybol ligi maçlarını kaçırmak gibi bir lüksümüz yok Hem en iyisini hem en güzelini getiriyor M.Ali Aydınlar sağolsun

Ömer Aşık da Efes Pilsen'e gidiyor galiba, Kaya bize, Ömer Efes'e Kaya, Semih, Oğuz, Vidmar dörtlüsü, pota altında seneye oynayacaklar sanırım. Yabancı hakkımızı Ukiç giderse 1 numaraya kullanırız.

Nesil
    2006
    Yer
    #20-#34

Quote Originally Posted by eGowiCh View Post
    Ömer Aşık da Efes Pilsen'e gidiyor galiba, Kaya bize, Ömer Efes'e Kaya, Semih, Oğuz, Vidmar dörtlüsü, pota altında seneye oynayacaklar sanırım. Yabancı hakkımızı Ukiç giderse 1 numaraya kullanırız.
    Ukiç ile ilgili bir duyum var mı? Gidecek veya kalacak filan

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

FB'nin bu transferleriyle voleybola ilgim çoğalıyor devam transferlere FB..Ah birde şu kontejan olmasa o zaman şhow olurdu transferlerde harbi..

Nesil
    2009
    Yer
    ANTALYA

Ömer Aşık değil, sözleşmesi sona eren Oğuz savaş için böyle bir dedikodu çıktı; "Kaya Fener'e, Oğuz Efes'e" diye... İnanmak istemedik. Oğuz ve Semih bu takımın geleceğidir. Her ne olursa takımda kalmalılar. Ömer Aşık'ın ise bir yıl daha kontratı var. Sadece NBA'de oynamak şartıyla kontratını tek taraflı feshedebiliyor. Yaz ayında Chigago Bulls kampında olacak; orada tutunabilirse kalacak, aksi durumda bir sene daha Fenerbahçenin oyuncusu... Haaa; onda bu kuyruk acısı, bizde bu evlat acısı varken, yani bu olanlardan sonra bize Ömer Aşık'tan ne kadar fayda gelir; ayrı mesele... Ama bir gerçek var ki; menejerler bu defa tuttuğunu koparamayacak. Ömer bize değil, aklını çelip hayatını bitirme noktasına getiren menejerine kızsın...

Kaya mı? Şöyle dursun? Bizim uzunlarımız bize yeter... Gerçekten ihtiyacımız yok. Bizim uzun rotasyonumuz daha kaliteli... Bize Mirsad'ı yedekleyebilecek, içeriden dışarıdan oynayabilecek gerçek bir poverforvet lazım; Oğuz ve Semih varken zaten taraftarın sevmediği Kaya'ya lüzum yok.

Her sene oyun kurucu değiştirerek üstdüzey takım seviyesine çıkılmaz; euroleague için konuşuyorum. Bu sebeple bizim için şu anda en büyük transfer Ukiç'le ve hemen ardından Oğuz Savaş'la kontrat yenilemek olacaktır. Lütfen Ukiç takımda kalsın ve Oğuz'a sahip çıkılsın.

Quote Originally Posted by GodfatheR View Post
    Ukiç ile ilgili bir duyum var mı? Gidecek veya kalacak filan
    Ukiç, Avrupa'nın en iyi oyun kurucularından biri. Transfer ettiğimizde çok sevinmiştim böyle bir oyun kurucuyu aldığımız için. Solomon'dan daha kaliteli bir oyun kurucu olduğu açık, Marques Green'den iyi olduğunu söylememe gerek bile yok. Avrupa'nın en iyi oyun kurucularından biri şu an bizim kadromuzda, ancak sanıyorum ki takımdan ayrılacak. Nedeni de, onu isteyecek daha değerli takımların olması. Euroleague'de final-four hedefine bizden daha yakın ve daha üstün bir takım, Ukiç'i kadrosuna katacaktır diye tahmin ediyorum. Bu yüzden Avrupa'da bizden daha fazla söz sahibi olan takımlardan birine gitme ihtimali oldukça yüksek. Ancak bizim yönetimimiz, gelen bu şampiyonluktan sonra Ukiç ile masaya oturup yeniden anlaşma zemini aramalı. Ukiç'le sözleşme yapabilirsek ne mutlu bize, zira onla yeniden anlaşmamız halinde önümüzdeki sene yine şampiyonluğun en büyük favorisi olur, Euroleague'de de iddialı hale geliriz. Ukiç'in yanına birkaç transfer daha yaparsak, Euroleague'de final four hedefi olan bir takımın Ukiç gibi bir oyun kurucuya ihtiyacı vardır, bu yüzden yönetim fedakarlıktan kaçınmamalı ve Ukiç'i takımda tutmalıdır.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Bu yönetimden beklerim Kaya transferini. Taraftarlar adamların umrunda olsa, Aydın Hoca takımın başında olurdu.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2010
    Yer
    Rize #53, Mersin #33

Bu sene Bayan voleybol maçları kapalı gişe oynacak buna şüphem yok.

Nesil
    2006
    Yer
    #20-#34

Quote Originally Posted by KaF KeF View Post
    Victoria Ravva'ya da hayır demem ben.
    Ravaa veya Piccinini müthiş olur

Nesil
    2006

Başlığı değiştirdim, sanırsam itiraz eden olmaz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ewa değil Kasia adını kullanıyor, Kasia Skowronska.

Nesil
    2009
    Yer
    ANTALYA

Vallahi çirkin olsa da olur. Yeter ki çubuklunun hakkını versin ve EN İYİ VOLEYBOLCULARDAN birisi olsun.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

(/s)

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri