Anket Sonuçlarını Görüntüle: Nasıl bir forvet hattı tercih ediyorsunuz?

Voters
147. You may not vote on this poll
  • Tek Forvet

77 52.38%
  • Çift Forvet

52 35.37%
  • Üçlü St

18 12.24%
Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 83 sonuç

Konu: Tek Forvet mi? Çift Forvet mi?

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

Tercihim genelde çift forvettir ve oyumu da çift forvetten yana kullandım, ancak zorluk derecesi yüksek maçlarda 4-4-1-1 taktiğini denerim. Maç içinde de denemediğim taktik kalmaz skoru korumak ya da gol atabilmek için.

ben de sürekli değiştiririm maç içinde istatistiklere göre

ben de genelde çift forvet oynuyorum.

son iki sezondur ise sürekli aynı taktik uyguladım.3-1-4-2

3xdc-dmc-mr-ml-2xst

fm09 da uniao leiria,fm10 da s.c.bastia ile ülkelerinin en üst liglerine yükselip,avrupa kupalarına katılmayı başardım bu yavan taktik ile.

ama bu yeni seride alacağım takıma göre tek forveti denemek istiyorum,bakalım nasıl olacak.

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Yeri geldiği zaman tek, yeri geldiği zaman çift oynattım. Ama her zaman tek forvet olarak başladım.

sürekli kullandığım bir taktiğim olmadı şu ana kadar bazen 3-4-3 bazende 3-2-5 )editörden diğer sezon transferlerini yapınca kaka nın fiyatı 4m€ falan oldu ben almayacaktım arkadaş al dedi sonrası malum) genelde sık sık takıma göre taktiği değiştiririm genelde 4-2-3-1 kullanırım orta saha direçli kalabalık pas alışverişini daha sağlıklı yapıyor ama şu var ki 4-2-3-1 de çoğu golü orta saha oyuncularım atıyor forvetteki eleman topu indiriyor ya da yayda topla buluşup plase ile köşeye bırakıyor

Aslında favorim 3 forvet ama ona uygun takımın, oyuncuların olması lazım. Şu an için oyunumda çift forvet oynuyorum. Deeplying forward-support / poacher-attack istediğim verimi alamadım henüz ama ısrarlıyım yapıcam birşeyler.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

geçen yıl tek forvetli sistemler iyyidi ama bu sene 4-4-2 diamond'u bir deneyin derim
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

eskiden fm 2010'a kadar 4-4-2 oynardım modern futbolla bende taktiğimi değiştirmek zorunda kaldım ve bu değişiklik iyi oldu bence dünyada favori taktik mourinho sayesinde 4-2-3-1 ancak bi sorum olacak arkadaşlar forveti deep lying forvet yani geriye dönük forvet-atak denedim bobo'yu pek verim alamadım şimdi advanced(uç)forvet oynatıyorum orda sanki iyi ama bu görevdede endişem advanced(uç) forvetlerin hold up ball(topu tut) özelliği kapalı deep lying(geriye dönük) forvet'de açık sizce bunun bi etkisi olurmu topu tut özelliğinin açık ve ya kapalı olması çok şey değiştirirmi değiştirirse tek forvetlerde açıkmı olması lazım kapalımı sizce?

Çift forvet ve arkasında bir oyun kurucu çoğu zaman ilk tercihim olsa da tek forveti de az buz kullanmıyorum 11'de. FM11'den önce ise her zaman 4-2-3-1 taktiğiyle tek forvet favorim olmuştur.

4-4-2'den iyisi var mı?

"en iyi taktik oturmuş taktiktir." fm11 ata sözü.

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

Bugüne kadar hep alt liglerden takımlar yönettiğim için forvetler hep yetersiz oluyor.Tek forvet oynayınca rakip savunma ataklarımı savuşturabiliyor kolaylıkla.Ama iki forvet oynayınca iki yetersiz oyuncu birbirini tamamlıyor.O yüzden çift forvet tercihim.Ama adam gibi bir forvete sahip olursam tek forvetten şaşmam

çift forvet oynatırdım hep. ama iyi takımlarda oynadıgımda iki tane iyi forvet aldımmı, ikisi bir her zaman iyi olmuyor. mesela 2-3 ay bi adam gol üstüne gol atıyor. sonra sakatlık-ceza vs giriyor araya (herhangi bişey girmesede) diğer adam yükselmeye başlıyor. yani ikisi bir dengeli oynamadı bende hiç bir zaman.

Sürekli 4 - 4 - 2 yada 4 - 3 - 1 - 2 'le oynarım. Çok nadiren tek forvetli sisteme geçmişimdir ( sakatlık vs ) ki tek forvetli sistemde pozisyona girme sorunum oluyor. Golde atamıyorum , o yüzden çift forvet.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Çİft forvet oynuyorum genelde. Forvetler birbirlerine destek oluyorlar ve birbirlerine gol attırıyorlar, böylece her iki forvetim de gol kralıığında yer alabiliyor.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Fm11 de kesinlikle 4-4-2 diamond u deneyin.Forvetler Target Man Poacher oynatıyorum Galatsaray da Target Eren Derdiyok Poacher Milan Baros her maç 3-4 atıyorsun karşı takıma.

Her zaman çift forvet... 4-1-2-1-2 taktiğinden vazgeçemediğim için bu böyle...
    AMC her zaman triquartista
    Forvetler kim olursa olsun 1. forvet complete forward, 2.si deep lying forward... Deep lying forward çok koşu yaptığı için bazen aralara girerek gol atar bazen de asist yapar...

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

bu seride cift forvet daha cok isliyor semih ile niang toplam 30 gol attilar 10 haftada

vedat1987 Misafir

Şuanda forvetsiz sistem deniyorum arkadaşlar bakalım nasıl sonuç vericek

3 farklı taktik kullanıyorum

%80 - 4-2-3-1 - amc-amr-aml şeklinde
    %15 - 4-3-2-1 - 3 mc(box to box) - amr - aml
    %5 - 4-4-2 - diamond ...

bence forvetın ne kadar ıyı olursa olsun ortasaha iyi değilse o takımdan bi cacık olmaz ama ortasahan çok iyi olursa forvetın kötü de olsa iş yaparsın...

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Genelde tek forvet oynarım dizilişlerde 4-2-3-1 yada 4-1-2-2-1 ama geçen seride 4-1-2-1-2 oynamıştım.Kanatları kullanmayı severim.orta alanda bir sağlam adam bırakır diğerlerinide içeri sokarım.

sarsar Misafir

Maç içerisinde ve öncesinde rakip formasyonu ve takım kondisyonu sakatlık durumana bağlı olarak,
    birçok maçta 4-4-2 diamond u tercih ediyorum forvetlerden birisi kendini ispatlamış diğeri gelişim göstereceğine inandığım bir forvet (şuan için yaya sanogo bilmeyenler mutlaka incelemeliler profilini) yedektede idare edicek bi forvet kullanırım,
    bazı maçlarda 4-1-2-2-1 mrl ve çift amc burda da genelde amclerimden birisi forvete yakın diğeri oyun kurucu olarak görev yapıyor ama savunmada problem yaşıyorum henüz çözemedim sebebini halbuki diamonddan daha savunmaya yatkın bi taktik gibi duruyo ,
    All out of attack yapıcağım zaman 4-3-3 kullanırım genelde ortadaki forveti uzun ve kafa toplarında etkili birisi seçerim ve genelde gol bulurum birden çok baskı kurabiliyorum ama riskleri yok değil (realden yarı final maçında bu şekilde 3 gol yemiştim 15 dakikada).

Ama en beğendiğim taktik 4-4-2 diamond taktiği takım uyum sağladıktan sonra dmc amc mr ml paslaşmaları mükemmel bi zevk veriyor, tabi dr dl ninde katkılarını unutmamak gerek.

konuyla alakasız ama benim dikkatimi birşey çekti ben team mentalityi attack yapınca genelde takım topu aldığında bir an önce ileri taşımaya çalışıyor ve organize olamadan ataklar yapıyorum ve bi baskı kuramıyorum rakip üzerinde genelde yenmeme rağmen ama team mentalitiyi control yapınca takım topu alınca kontrollü paslaşmalarla ileri çıkıyor ve daha organize ataklar yapıyorum ve daha baskılı oynuyorum. Halbuki mentalitenin attack olması durumunda daha baskılı oynayabilmeliyim diye düşünüyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

4-4-2 diamond favori taktiğimdir ama orta saham çok kuvvetli olunca 4-5-1 oynarım..

Nesil
    2006
    Yer
    Kırıkkale

Forever 4-3-1-2 Çift Forvet..Her Fm serisinde gol rekorlarini altüst ettigim klasik bir taktik..Forvet hattinda posizyonun solundaki Forvet(Firsatci) sagindaki ise (Hedef Oyuncu) arkalarinda AMC mevkinde Teknigi,Uzaktan Sutu,Bitiriciligi ve Pasi olan Ofansa dönük orta saha ile herseyi altüst edebiliyorum..

Quote Originally Posted by vedat1987 View Post
    Şuanda forvetsiz sistem deniyorum arkadaşlar bakalım nasıl sonuç vericek
    barcelonaya özeniyosan hiç özenme kardeş o kadro yapısına dünyada hiç bir takım sahip değil valla fena çuvallarsın benden sana tavsiye

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul/Güngören

Tek forvet'te güzeldir , çift forvet'te güzeldir.Hatta 3'lü forvet daha güzeldir.

Quote Originally Posted by cris king View Post
    eskiden fm 2010'a kadar 4-4-2 oynardım modern futbolla bende taktiğimi değiştirmek zorunda kaldım ve bu değişiklik iyi oldu bence dünyada favori taktik mourinho sayesinde 4-2-3-1 ancak bi sorum olacak arkadaşlar forveti deep lying forvet yani geriye dönük forvet-atak denedim bobo'yu pek verim alamadım şimdi advanced(uç)forvet oynatıyorum orda sanki iyi ama bu görevdede endişem advanced(uç) forvetlerin hold up ball(topu tut) özelliği kapalı deep lying(geriye dönük) forvet'de açık sizce bunun bi etkisi olurmu topu tut özelliğinin açık ve ya kapalı olması çok şey değiştirirmi değiştirirse tek forvetlerde açıkmı olması lazım kapalımı sizce?
    hocam deep lying dediğin zaten dediğin gibi geriye dönük, alıcak, vericek, indiricek tipte. tabi topu tutup saklayacasa tekniği en azından 16 17 olmalı ki partneri olan forvete - ben genelde 2. adamı poacher yada advanced yaparım- iyi servisler yapsın.

bu iş için Hulk biçilmiş kaftan yada Oscar Cardozo ama fm 2011 ile uçmuş durumdalar. Makul bir fiyata alınabilinir mi bilmiyorum ama Hoffenheim daki Chinu Obasi yada Demba Ba da bu işi ortalamının üstünde bir performans ile yapıyorlar. Lukaku da boy avantajı ile asist hastası bi abimiz, Frederic Kanoute kıvamında bir adam.

genelde çift forvet oyandığımda servis eden eleman az biraz teknikli, yaratıclığı ortalamının üstünde olan biri olur. Yanınada hızı 17 18 lerde çok teknik olmasada soğukkanlılığı ideal seviyede birini tercih ederim. Topu tutmasına gerek yok geleni atsın.

Son olarak tavsiye edebiliceğim Aston Villadaki Agbonlahor. Anelkanın bi benzeri bu arkadaş oyunda.

Ek: Kaiserslautern deki Adam Nemec "yarma" tabir edebiliceğimiz bi arkadaş. normal bir fiyata gelir.

Humberto Suazo da 4.8m euroya alınabilinir.

4-6-0 oynarım hep..

Quote Originally Posted by cris king View Post
    barcelonaya özeniyosan hiç özenme kardeş o kadro yapısına dünyada hiç bir takım sahip değil valla fena çuvallarsın benden sana tavsiye
    barcelona 4-3-3 oynuyor dostum.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Kesinlikle tek forvet diyorum.Kalabalık ortasahada iyi bir oyun kurucun varsa her zaman bir adım öndesin. 4-2-3-1 favori taktiğimdir.
    Nam-ı diğer [Rec]ep

İmkansıza ulaşmanın tek yolu, onun mümkün olduğuna inanmaktır.

DL DC DC DR
    DMC
    MC MC
    AMR AMC AML

forvetsiz oynuyorum yakın zamanda Barcelona'yla yarışır düzeye gelmeyi hedefliyorum tek engel yabancı sınırı

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri