Sayfa 3 / 7 İlkİlk 12345 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 202 sonuç

Konu: 13.2.1 Update Yayınlandı!

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Meireles View Post
    Her maç banko bir sakatlık oluşuyor. Maç motorunu toparlamışlar heh işte ama kanat varyasyonları bitik. Kanat oyuncuları çok içe kat ediyor.
    Ne yapacağımızı şaşırdık usta sorma. İlk haliyle içe kat eden kanat oyuncuları iyiydi, sonra 13.2 ile kanat hücum olarak oynatınca daha iyi verim alınmaya başlandı. Şimdi yine içe kat edenlere döndü. Taktikte oynama yapmaktan sıkıldım
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Quote Originally Posted by KANaryaa3 View Post
    Yok hocam öyle de olmadı. Güncelleme sırasında zaten fm.exe görev yöneticisinde hiç gözükmüyor..
    perpetua'nın yöntemiyle çözdüm sorunumu. Güncellemede sıkıntı yaşayan başka kullanıcılar da olabilir düşüncesiyle çözümü buraya da belirteyim:
    ->Kutuphane
    ->Football Manager 2013'un ustune sag tikla
    -> Ozellikler
    -> Yerel Dosyalar
    -> Oyunun Icerik Dosyalarini Dogrula

İçerik dosyalarını doğrulamadan önce otomatik güncellemeyi kapatmanızın da yararı dokunabilir. Tüm bu aşamaları yaptıktan sonra bilgisayarı resetlerseniz güncelleme düzgün şekilde yeniden yükleniyor...

Nesil
    2007
    Yer
    Isparta

Quote Originally Posted by OrcunFB View Post
    Biraz bekleyin kendiliğinden açılıyor bende de öyle oldu.
    aynen oyle oldu sağol

Nesil
    2007
    Yer
    Isparta

Quote Originally Posted by futureless View Post
    Ne yapacağımızı şaşırdık usta sorma. İlk haliyle içe kat eden kanat oyuncuları iyiydi, sonra 13.2 ile kanat hücum olarak oynatınca daha iyi verim alınmaya başlandı. Şimdi yine içe kat edenlere döndü. Taktikte oynama yapmaktan sıkıldım
    ben kanatlari hucum yapiyodum artik ice kat eden mi yapmaliyim

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by mustiUA View Post
    ben kanatlari hucum yapiyodum artik ice kat eden mi yapmaliyim
    Son güncelleme ile içe kat eden oyuncular daha etkili olmaya başladı benim gördüğüm kadarıyla evet.
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Nesil
    2007
    Yer
    Isparta

o zaman kanatlari ters ayakli oyunculardan olusturmak mantikli bi de benim gobekteki ikiliden biri savunma biri destek acaba ikisinide destek yapsam daha mi iyi olur acaba

Bi oturtamadılar arkadaş şu oyunu. Bıktım her updateten sonra taktik yapmaktan.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Kanat atağı yapabilen var mı ? diye soracağım
    İçe kat etme olayınıda abartmışlar adam kaleye gidene kadar pas vermeyi düşünmüyor. Geniş alanda içe kat etme iyi çalışır ama dar sahada karşılaştığınız rakiple içe kat ederek sonuç almak zor. Hele birde hiç pas vermeden kamikaze gibi kaleye dalan oyuncular varsa seyreyle cümbüşü
    Ayrıca bana uzaktan şutlarda isabet oranı da düşmüş gibi geldi.

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Ben kontra kanat tarzı oynuyorum kanat atakları pek iyi değil ama önceki sürüme göre düzelmiş
    malatyAdana!

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by mustiUA View Post
    aynen oyle oldu sağol
    Rica ederim.

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

13.2 saçmalığından sonra tam istediğim futbolu oynatma arzum gerçekleşmiş oldu bu güncelleme ile.İçe kat eden elemanları severim zaten etkisi de artmış memnunum.Ha abartılacak bir yanı yok bunun önceki güncelleme her orta gol oluyordu.Şimdi epey toparlanmış defanslar falan çok iyi.Genel olarak çok beğendim değiştirmeyi düşünmüyorum da

Nesil
    2006

Sonunda oldu, çokda güzel oldu. Artık istediğim tarzda oyunu sahaya yansıtabiliyoruz. Kanatlardan bindirme gibi saçmalıklar tamamen bitmiş. Oyunu istediğimiz gibi oyunculara okutturabiliyoruz.

İçe kat etmede ise, Güngören - Fenerbahçe maçı yaptım, 42 şut çekip 9 gol attım 1i korner geri kalan 8i ise kanatların içe kat etmesi ile geldi. Oyunu bu şekilde oynamak istedim.

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Bu olumlu yorumlardan sonra oyunun alınabirliği mantıklı gelmeye başladı bana. Bundan sonra patch gelir mi bilmiyorum ama şubat sonuna kadar bununla devam edilebilir yorumlara göre. Oyunu gönül rahatlığıyla alabilirim artık.
    TariboWest

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara - Eskişehir

Bu güncellemede hepsi gibi fiyasko,saha içinde buzda dans devam etmekte,orta arka direk golleri,saçma sapan kaleci hataları..İstedikleri kadar güncelleme getirsinler bu oyun düzelecek gibi değil.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Her güncellemeden sonra taktik değişikliği yapmaktan bıktım arkadaş.

Quote Originally Posted by Universal View Post
    Sonunda oldu, çokda güzel oldu. Artık istediğim tarzda oyunu sahaya yansıtabiliyoruz. Kanatlardan bindirme gibi saçmalıklar tamamen bitmiş. Oyunu istediğimiz gibi oyunculara okutturabiliyoruz.

İçe kat etmede ise, Güngören - Fenerbahçe maçı yaptım, 42 şut çekip 9 gol attım 1i korner geri kalan 8i ise kanatların içe kat etmesi ile geldi. Oyunu bu şekilde oynamak istedim.
    yani içe katetme taktiği verdin ve onu mu uyguladılar yoksa son patchle birlikte zaten oyun içe katetmeye dayalı mı yapıldı acaba? örnek olarak kanatlardan yardırma taktiğini uygulamaya çalışabilir misin bakalım onu da yapmaya çalışacaklar mı? tabi vaktin varsa

Nesil
    2012
    Yer
    Bursa

Yorumlara göre geneli olumlu yorumlar. Artık oyunu almanın zamanı geldi herhalde fiyatıda düşmüştür.
    discovery channel; "gizlice avına doğru yaklaşan timsah saldırıya geçiyor."
    yaban tv; "necmi abi, kafasına vur,kafasına!"

Herşey iyi güzelde şutlar felaket ya.Belki bana öyle geliyordur ama şu ana kadar yaptığım maçlarda şutlar çok etkisiz.Sadece benim değil karşı takımında aynı şekilde

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Kanattaki oyuncunun rolünü içeri kateden yapınca adam kanattan hiç orta yapmayı düşünmüyor benim oyunda hep kanattan içeri gidip kendi gol atmaya çalışıyor sanırım en iyisi kanat hücum o rolde

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by arrogancee View Post
    yani içe katetme taktiği verdin ve onu mu uyguladılar yoksa son patchle birlikte zaten oyun içe katetmeye dayalı mı yapıldı acaba? örnek olarak kanatlardan yardırma taktiğini uygulamaya çalışabilir misin bakalım onu da yapmaya çalışacaklar mı? tabi vaktin varsa
    Bu versiyonda sadece bir maç yaptım, eğer bu gün vakit bulursam bir sonra ki maçımda tam tersini deneyeceğim.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=112061

13.2.1 ile Uyumlu Genie Scout çıktı !

Nesil
    2003

Her maç banko bir sakatlık oluşuyor. Maç motorunu toparlamışlar heh işte ama kanat varyasyonları bitik. Kanat oyuncuları içe kat ediyor.
    Oyunculara ne kadar serbestlik veriyorsun?

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

perpetua

Genelde 4-5-1 oynatıyorum. Kanat oyuncuları ve oyun kurucunun yaratıcılığı normal seviyede. Bekleri ofansif bek oynattığım için onlarında yaratıcılığı normal seviyede. Bahsettiğiniz pozisyonundaki serbestlik ise kanat oyuncularında ve sol MC'de (oyun kurucu) serbestlik evet olarak ayarlı. Önceki güncellemelerde kanat oyuncularım çizgiye inip asist yapıyordu. Yeni güncellemeden sonra çizgiyi kullanmak yerine direk ortaya doğru hareketleniyorlar. Forvet markajda ise pas vermek yerine direk şut kullanıyor. Maç motorunun şu anki haliyle AMC kullanmak en iyisi. 4-2-3-1 olarak değiştirdim. Forvetin arkasında bir oyuncu oynatıyorum. DM kullanarak yaslanan takımları açmak zor.

Nesil
    2005
    Yer
    Türkiye

maç motoru nasıl işliyor ise öyle taktik yapıyoruz. sorarım size, kim oynatmak istediği futbolu adam akıllı sahaya yansıtabiliyor? böyle devam et bakalım tekel sigames nereye kadar gidecek bu düzen?

Rakip bana daha çok oi kullanıyor gibi geldi, kanat oyuncularıma top geldiğinde direkt güçlü ayaklarının olduğu taraftan baskı yapıyorlar, zayıf ayağıyla oynamaya zorluyorlar Haliyle bizim keratalarda içe, boş alana kat ediyor, ters ayaklı bir oyuncu denicem bakalım (sol kanatta sağ ayaklı gibi) onda nasıl olacak.

O değilde benim gibi yıllarca dark skine alışmış oyuncuları 13.2 güncellemesiyle sevindirdi. Gelen güncellemeler arasında en sevindiricisi bu olsa gerek.
    Oyun ilk güncellemelere oranla biraz daha zorlaştırılmış.

Ben oyunu bu gün steam'den aldım ama version 1.0 hala 13.2.1 olması gerekmez miydi?.Nasıl düzeltebilirim acaba kapattım steam'i açtım pc'yi açtım kapattım olmadı olmadı..

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by mmllhh View Post
    Ben oyunu bu gün steam'den aldım ama version 1.0 hala 13.2.1 olması gerekmez miydi?.Nasıl düzeltebilirim acaba kapattım steam'i açtım pc'yi açtım kapattım olmadı olmadı..
    Tercihler'den bak hocam 13.2.1 orada gözükmesi lazım. Oyun açarken 13.0.0 gözüken şey database o hepimizde öyle.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bir maçta 3-4 tane golümün iptal edildiği oldu. Hala düzeltilmemiş bu olay.
    FM Gazetesi

Nesil
    2003

perpetua

Genelde 4-5-1 oynatıyorum. Kanat oyuncuları ve oyun kurucunun yaratıcılığı normal seviyede. Bekleri ofansif bek oynattığım için onlarında yaratıcılığı normal seviyede. Bahsettiğiniz pozisyonundaki serbestlik ise kanat oyuncularında ve sol MC'de (oyun kurucu) serbestlik evet olarak ayarlı. Önceki güncellemelerde kanat oyuncularım çizgiye inip asist yapıyordu. Yeni güncellemeden sonra çizgiyi kullanmak yerine direk ortaya doğru hareketleniyorlar. Forvet markajda ise pas vermek yerine direk şut kullanıyor. Maç motorunun şu anki haliyle AMC kullanmak en iyisi. 4-2-3-1 olarak değiştirdim. Forvetin arkasında bir oyuncu oynatıyorum. DM kullanarak yaslanan takımları açmak zor.
    Serbestlik verdigin zaman oyuncularin biraz daha fazla senin verdigin gorevlerden uzaklasip, dogaclama oynamaya baslarlar. Iceri girmelerinin bir nedeni de rakibin disariyi kapattiginda ice kat etmeleri olabilir. Tabii ozellikle rakiplerin savunmada kapaniyorlarsa kanat oyuncularini icerideki kalabaligin icine gitmeye zorlamalari normaldir.

Ille de kanatlardan inmek istiyorsan, serbestligi biraz dusurup takimin kanatlardan oynamasini isteyebilirsin.

Sayfa 3 / 7 İlkİlk 12345 ... SonSon

Mesaj Yetkileri