Sayfa 3 / 7 İlkİlk 12345 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 181 sonuç

Konu: FM 11 Oyuncu Profilleri

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Regenler uzerinde de etki ediyor. O olmazsa zaten hic olmaz.
    bu haber çok iyi oldu. önceki serilerdeki gibi 190 küsür boyu olup 7-8 zıplamaya sahip forvetler olmayacak demekki.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

mesela galatasaray'da suat 165 boyuna rağmen bütün kafa toplarını çatır çatır alıyordu.

benzer şekilde 170 küsürlük boylarıyla cannavaro ve ivan cordoba da var mesela. hadi bunlar neyse de 2000'lerden önceki suat'ın zıplama ve kafası kaç olur şimdiki sisteme göre?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by BleedingMoon View Post
    mesela galatasaray'da suat 165 boyuna rağmen bütün kafa toplarını çatır çatır alıyordu.

benzer şekilde 170 küsürlük boylarıyla cannavaro ve ivan cordoba da var mesela. hadi bunlar neyse de 2000'lerden önceki suat'ın zıplama ve kafası kaç olur şimdiki sisteme göre?
    Onsezi, topsuz alan, guc, denge, cabukluk gibi ozellikler de hava topunun kazanilmasinda onemli.

Suat ile Hakan Sukur'u yan yana koy, beraber ziplat. Kim alir hava topunu? Tabii daha uzun boylu oyuncu daha avantajlidir. Ama eger Suat'in onsezileri ve topsuz kosulari kaliteli ise boy zaafini, top ile rakipten daha iyi pozisyonda bulusmasi ve gol atmasi mumkundur. Ama orta sahada yuksek gelen bir topta uzun boylu oyuncu tabii daha avantajli olacaktir cunku daha yuksege sicrayabilecektir.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

hakan şükür çok çok ayrı ve kusursuz hava hakimiyeti olan bir oyuncuydu. hakan şükür belki de bu konuda gelmiş geçmiş en iyi futbolculardandır. onunla kıyaslamak doğru olmaz

ancak saydığım oyuncular (175 altı) hava hakimiyeti zayıf olan bir uzun (185 üzeri) boylu oyuncudan -mesela veron- rahatlıkla hava topunu alabilir.

fm'de dikkatimi çeken 175 boyundaki javier acuna 19 jumping almış.

ya söylediğiniz kuralın bir sınırı var ya da tüm gözlemciler uymuyor. bilemedim.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by BleedingMoon View Post
    hakan şükür çok çok ayrı ve kusursuz hava hakimiyeti olan bir oyuncuydu. hakan şükür belki de bu konuda gelmiş geçmiş en iyi futbolculardandır. onunla kıyaslamak doğru olmaz

ancak saydığım oyuncular (175 altı) hava hakimiyeti zayıf olan bir uzun (185 üzeri) boylu oyuncudan -mesela veron- rahatlıkla hava topunu alabilir.

fm'de dikkatimi çeken 175 boyundaki javier acuna 19 jumping almış.

ya söylediğiniz kuralın bir sınırı var ya da tüm gözlemciler uymuyor. bilemedim.
    Uymayanlarin oldugu kesin. Ama uymayanlarin sayisi, eskiye oranla cok daha az. FM 2012'ye kadar uymayan hemen hemen hic kalmaz saniyorum.

Suat'in kendisinden 25 santimetre daha uzun bir oyuncudan hava topu almasi icin (diger her ozelligi esit sayarsak), rakibinden en az 25 santimetre daha fazla sicramasi gerekir, degil mi? Yani rakibine oranla muthis bacak kaslarina sahip olmasi gerekir. Suat o fizikte bir oyuncuydu demek oldukca zor. Ama Suat cok akilli bir oyuncuydu. Rakipten hava topu aldigi zamanlarda bunu rakibinden daha iyi yer tuttugu, rakibinden daha dogru zamanda zipladigi icin basariyordu. Jumping fiziksel bir ozellik. Oyuncunun zipladigindan kafasinin nereye kadar yukseldigini belirliyor. Ne kadar iyi yer tuttugunu veya zamanlamasinin ne kadar dogru oldugunu degil.

Suat'i forvette kafa ile top indirsin diye ileriye yollamazsin. Ama mesela Omer Erdogan'i yollarsin. Suat oyun icinde zamanlamasi ile, dogru yere kosu yaparak kafa ile gol de atar. Omer Erdogan fizigini kullanarak gol atar. Suat'in hem ziplamasi, hem sezileri, hem de topsuz kosulari cok iyi olursa karsina Hakan Sukur'e gore bir profil cikar. Suat degil.

arkadaslar size gore stoch ve dia nın profilleri nasıl ? birde romelu lukaku nun profilini koyma imkani var mi?

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Bobo , Holosko , Ferrari ve ismai ve ERnst lütfen.

Colman ve Selçuk daha iyi olmalıydı kesinlikle.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Türkiyedeki oyuncular kötü yapılmış anlam veremedim stoch ve dia berbat queresmanın mental hali ne misimovicin fiziksel özelliklerine bakın kınıyorum ne biçim puanlamadır.Gercekten hiç önem verilmemiş türkiye ligine

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by RasAnt View Post
    Türkiyedeki oyuncular kötü yapılmış anlam veremedim stoch ve dia berbat queresmanın mental hali ne misimovicin fiziksel özelliklerine bakın kınıyorum ne biçim puanlamadır.Gercekten hiç önem verilmemiş türkiye ligine
    Isin guzeli, bu soyledigin oyuncularin hepsinin yabanci arastirmacilar tarafindan yapilmis olmasi.

Gerci onlarin degerlendirmelerine ben katiliyorum. Kuluplerimizin aldigi oyuncularin kalitesi bu kadar. Arastirma ile pek alakasi yok.

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Guiza'nin bitiriciligi 16 da birakilipda Baros'unkinin 14 de kalmasi nasil bir mantikdir ben anliyamadim , kesin Guiza'nin sogukkanliligi dusuk karsi karsiya atamaz diyceksiniz ama su Baros dunyanin hangi liginde olursa olsun en kotu 16 bitiricilik alirdi , unutmadan eklemekde lazim sol bek Dos santosun bitiriciligi 15 sogukkanliligi 18 , bu adama yeni pozisyon calistirip forvet oynatsak daha cok gol atar barosdan

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Güiza geçen sene -5 gol attı ya o sebeple bitiricilik 1 olması lazım haklısınız
    Anlam vermek mümkün değil bu yazılara.İstatistiklere baktığımız zaman Güiza yeterli bir golcü.
    Tek suçu çok pozisyona girmesi ama girdiği pozisyonlara oranla çok gol atamaması ki buda soğukkanlılık düşürülerek sağlanmaya çalışılmış.Şimdi bende Güiza çok pozisyona giriyor off the ball özelliği 20 olmalı bu nasıl iş desem haksızmıyım?
    Hep basıyor press uyguluyor,her yere koşuyor,çok çalışıyor diyip work rate'e ve agression'a da 18+ isteyeyim.
    Ama ben sesimi çıkarmıyor ve oyunun çıkmasını bekliyorsam bir zahmet sizlerde bekleyin efendiler.

Senelerdir söylediğim gibi yine bizim araştırmacılarımız gerçeğe en yakın db'yi sunuyorlar bize.Ben şişirilen ispanyol,portekiz,ukrayna ligi oyuncularını unutmadım daha(hoş bu seride de olacaktır yine).
    İşini en iyi yapan 2 lig araştırma grubu bana göre İngiltere ve Türkiye araştırma gruplarıdır.
    Tamam itiraz edelim,koyun olmayalım,herşeye eyvallah demeyelim ama tepki gösterilecek yer var gösterilmeyecek yer var.Bana göre Türk araştırma görevlileri verdikleri puanlar konusunda çok büyük hatalar yapmadıkça eleştirilmemeli.

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

simdi benim yukarda yazdigimda hic bir renklerle takimlarla alakali bir sey yok bunu bir kere gozden cikart eger bunu dusunup yazdiysan ama Dos Santos'un bitiriciligi 15 sogunkanliligi 18 iken Baros'un bitiriciligi 14 soguk kanliligi 16 ise burda bir gariplik var derim , kaldiki Fenerbahce'den de Gokhan Gonul'un profili de cok kotu olmus bence ama bu senelerdir olan bir sey hic kimseyi begendiremezsin benim begendigim profili de baskasi begenmez

Ama sende biraz usluplu ol ahkam keser gibi ''Ama ben sesimi çıkarmıyor ve oyunun çıkmasını bekliyorsam bir zahmet sizlerde bekleyin efendiler.'' diye birseyde bana cevap olarak yazma , zaten bu tur tartismalar cikiyor diye foruma yazi yazmaya korkar oldum sen bi zahmet birakta bu isi yapan adamlar isterlerse cevap versinler

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Kişiye özel yazmadım yazıyı.Genel olarak Güiza'dan yakınanlara yazdım.İster alınırsınız üstünüze,ister alınmazsınız.Kimsenin klavyesini kontrol edemem;herkes istediğini yazabilir tabii ki ancak benim dediğim şey olması gereken doğru davranış;en azından bana göre ve tavsiye niteliğindedir.
    Benim dediğim şekilde davranmayıp o şekilde yazmaya devam edenlere ben boş beleş yazan boş insan gözüyle bakarım ki bu da kişisel görüştür yine kimseyi bağlamaz;sizi etkileyen birşey olmaz!
    Aynen sizin yazdığınız bana yazma,sen bırak bu işi yapan adamlar yazsın yazısı gibi.Sizi takmam ve yine yazarım!
    Neyse fazla uzatmaya gerek yok ben ortaya diyeceğimi dedim üstüne alınan,pay çıkaran ona göre düzenler davranışlarını

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Isin guzeli, bu soyledigin oyuncularin hepsinin yabanci arastirmacilar tarafindan yapilmis olmasi.

Gerci onlarin degerlendirmelerine ben katiliyorum. Kuluplerimizin aldigi oyuncularin kalitesi bu kadar. Arastirma ile pek alakasi yok.
    Biliyorum tabi sizi suçlamadım zaten onları kınadım

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Yahu siz profile ne bakıyorsunuzki FM10'da Volkan Şen'in profili çokmu iyiydi ama profilinden daha iyi oynuyordu.Sadece bir örnek tabi bu her oyuncu ya profilinden daha iyi oynar ya da daha kötü. Gerek uyum sorunu yaşayanlar olup profilini yansıtamayanlar var gerek hemen ortama alışıp profilini daha iyi yansıtanlar var vs. vs.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Ahmet Göktaş View Post
    Bobo , Holosko , Ferrari ve ismai ve ERnst lütfen.
    Ben de aynı isimleri merak ediyorum. Eğer press versiyonuna sahip birisi bu oyuncuların profillerini gösterirse memnun olurum.

arkadaslar romelu lukaku nun profili varmi acaba?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

teşekkürler

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa/Çanakkale

Quote Originally Posted by ghorts View Post
    arkadaslar romelu lukaku nun profili varmi acaba?

Uploaded with ImageShack.us

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

SABRİ SARIOĞLU'nun profilini aşırı derecede merak ediyorum

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Demoyu indirdim vanilla olanını profillerde çok büyük değişiklikler yok.

Şu press versiyonu mudur nedir ordan kayıtlı oyun atsanız demoda açamaz mıyız?

Türkiye Ligindeki profilleri merak ediyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

press versiyonun kayıtlı oyunu demolarda calısmaz diye tahmin ediyorum. versiyonu farklı cunku.

Öyledir büyük ihtimal, Türkiye ligi için full oyunu bekleyeceğiz.

Bu iki hafta oyuna ısınmayla geçer eskisinden daha fazla detay var biraz alışmak lazım..

Berk,Bobo,Ernst,Ferrari,Gökay,Holosko,Sabri:

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by RasAnt View Post
    Biliyorum tabi sizi suçlamadım zaten onları kınadım
    Bence kınanacak bir şey yok. Bu oyuncular geçen yıl da böyleydi. Türkiye'ye geldiler diye özel düşürülmediler de.

Mesela Stoch daha 20 yaşında ve oldukça ham bir oyuncu. Öğrenmesi gereken çok şey var. Zihinsel özelliklerinin düşük olmasından daha doğal bir şey de olamaz.

Misimovic benim izledigim en agir oyuncu belki de. Fiziksel ozelliklerinin boyle olmasina hic sasirmadim acikcasi.

Simdiye kadar izlenimim, bu oyuncularin hepsinin profillerinin hemen hemen kusursuz yapilmis oldugu. Elestiri olarak gormuyorum yazdigini ama biraz da beklentileri oyuncularin yeteneklerine gore belirlemek lazim. Sohretlerine degil.

Zahmet olmazsa Mevlüt Erdinç, Joseph Yobo, Serdar Gürler ve Jem Karacan'ın profillerini rica ediyorum.

Teşekkürler ayseeg Fenerbahçe'nin gençleri merak ediyordum..

Sakaryaspor istekleri,Yobo,Mevlüt,Serdar,Cernat,Neill,Musa:

Sayfa 3 / 7 İlkİlk 12345 ... SonSon

Mesaj Yetkileri