Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
61 ile 90 arası toplam 111 sonuç

Konu: Sivasspor

Takımın çok çalışkan isimlerinden ve özellikle sağ koridoru Musa'yla iyi kullanan bir sağ bek. Her maç demeyelim de son maçlardaki performansı takımdaki birçok oyuncudan çok daha öndeydi. Sabri, Gökhan Gönül, Uğur Uçar gibi Türkiye'nin sayılı sağ beklerinden birisi oyunda da. Şu anki profili de zaten çok iyi. Herhangi bir artış düşünmüyorum.

Quote Originally Posted by galatasaray12 View Post
    Mehmet Yıldız'ın tekniği 14 başlıyor 15 oluyor düşmesi gerek bence tekniği 12 seviyelerine çünkü daha çok fiziği ile adam geçen biri Mehmet.

evet fiziğiyle adam geçtiği doğru fakat Mehmet Yıldız topu saklamak için sürekli topa dokunan bir oyuncu..

topa sürekli dokunarak topu saklıyor,topu önüne alıp direk vucüdünu koymuyor yani,topları iterek saklıyor.

bu nedenle verilen teknik değeri mantıklı bir değerdir.

Nesil
    2006
    Yer
    Karabük

Yeni Transfer Kamanan mükemmel bir oyuncu hızı en az 16 olmalıdır...

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by baristayfur View Post
    evet fiziğiyle adam geçtiği doğru fakat Mehmet Yıldız topu saklamak için sürekli topa dokunan bir oyuncu..

topa sürekli dokunarak topu saklıyor,topu önüne alıp direk vucüdünu koymuyor yani,topları iterek saklıyor.

bu nedenle verilen teknik değeri mantıklı bir değerdir.

Topu iterek saklaması tekniğinin iyi olduğunu kanıtlamaz bence. M. Yıldız' a teknik olarak 12-13 uygundur. Tek bir rakam söylemem istenirse 12 daha da uygundur.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Quote Originally Posted by zemlinskis View Post
    Yeni Transfer Kamanan mükemmel bir oyuncu hızı en az 16 olmalıdır...
    Yeni gelen, bilinmedik bir oyuncunun oynadığı 2 maçla değerdirmek eminim zor olacaktır.

Nesil
    2006
    Yer
    Karabük

Ayrıca Mehmet Yıldızın Güç 18 olmalı kanaatimce...

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Quote Originally Posted by EL-Hadji View Post
    Topu iterek saklaması tekniğinin iyi olduğunu kanıtlamaz bence. M. Yıldız' a teknik olarak 12-13 uygundur. Tek bir rakam söylemem istenirse 12 daha da uygundur.
    Topu ittirme yada topu tutma daha çok güce ve top hakimiyeti(kontrol) ile ilgili.(first touch, balance,strength)

Nesil
    2008
    Yer
    SİVAS

Kamananın Uzun Şutları Artırılmalı Diye Düşünüyorum Bu Konuda Bir Değişilik Olacakmı?

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Yahu bir gol attı diye nasıl attırılsın , hem bir maça bakmıyor , o zaman finishingide düşürülmeli boş kaleye kaçırdı
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2006
    Yer
    İnegöl

http://www.youtube.com/watch?v=nzeJouYaLp0

Belki yardımcı olabilir bu video.

Fakat bukadar iyi şekilde saklıyorsa ve topu iterek saklıyorsa bu adam biraz tekniğe ihtiyacı var demektir.

Düşürülse bile 1puan düşer..fakat düşüceğini zannetmiyorum,Oyuna gerçekteki gibi yansıması için mantıklı verilmiş bi değer

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Kamanan harikaydı, çok hızlı ve çok iyi tekniği var.
    Çok yükseğe zıplayabiliyor Nobre gibi.

Balili Balili Balili.
    Hiç düşünmeden al 3 büyüklerin ilk 11ine koy.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Kamanan'i ben cok begendim son 2 macta. Cok ucuz bir rakama gelmis hemde.

Kocaeli maçından önce herkes M.Yıldız'ın yokluğunda Sivas nasıl oynar ki? Zaten ayağa pas yapıp oyun kuran bir takım değil, çok zorlanır Sivas yorumlarının hepsi boş çıktı. Kamanan gibi bir forvet bulduğumuz için çok mutluyum ve Kamanan'ın Sivas'a maliyeti 207.000 € oldu. B.Uygun'un dediği gibi artık bu takımda neredeyse herkesin bir alternatifi var. Tek alternatifsiz oyuncular Abdurrahman ve Hayrettin. Bu ikisinin yokluğunda Murat Sözgelmez joker niyetine kullanılıyor ama bir stoperden bek yaratmak çok zor. Faruk ise Sivas'a yeterli bir yedek değil kanımca.

Maça dönersek, ikinci golün olduğu dakikaya kadar oyunun hakimi Sivas'tı ve attığından çok daha önemli pozisyonları kaçırdı. Musa'nın, Balili'nin kaleciyle karşı karşıya kaldıkları ve Kamanan'ın üst direkte patlayan mükemmel şutu golün kıyısından dönülen pozisyonlardı. Maçın en önemli ismi ise Sezer'di. Sezer'in gerek ara pasları gerekse 30-40 metrelik pasları Sivas'ın tehlike yarattığı pozisyonların başlangıcıydı. Yaratıcılık konusunda Sezer çok iyi olduğunu göstermeye başladı.

Kamanan geldiği maçtan itibaren oynadığı futbolla kendini bu lige kabul ettireceğini gösterdi. Umarım bu performansı aynen devam eder. Şu ana kadar gösterdiği en önemli özellikler top saklayabilen, çevik, iyi hızlanabilen, sol ayaklı, dirençli, kafa topları iyi ve topa gerçekten güzel vuran bir oyuncu görüntüsüydü. Komple bir forvet denilebilir. Tabi şu üç maçlık performansı belki aldatabilir ama şu bir gerçek ki Kamanan transferi tam ihtiyaçlar doğrultusunda yapılmış ve bu yüzden takıma girdiği zaman problem yaşamadan oynuyor. 9.3'ten sonra bir yama çalışması olur mu bilemem ama Kamanan'ın profili ile gerekirse bir düzenleme yapılacaksa bu gelecek sezon için olur. Bir nefes alalım, İsrail'de yapılmış olan Kamanan'ı oyunda bir görelim. Telaşa mahal yok

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by baristayfur View Post
    Fakat bukadar iyi şekilde saklıyorsa ve topu iterek saklıyorsa bu adam biraz tekniğe ihtiyacı var demektir.

Düşürülse bile 1puan düşer..fakat düşüceğini zannetmiyorum,Oyuna gerçekteki gibi yansıması için mantıklı verilmiş bi değer
    Ben de 10 a düşürülsün demedim zaten. 12 uygundur dedim. Takımın araştırmacısı 13 daha iyi olur derse 13 yapılır. Teknik özelliği topla ne kadar rahat edebildiğini gösterir oyuncunun. Bence M. Yıldız topla çok rahat edebilen bir isim değil. Kaldı ki kendisi de yanılmıyorsam Beyaz Şov' da ben teknik bir oyuncu değilim demişti.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

hakikaten bu Karaman baya iyi oyuncuya benziyor tabi daha çok yeni ama onur gözlerini ayırma üzerinden...
    BÖBÜRLENME PADİŞAHIM SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR

Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın.
    Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın...”
    Şeyh Edebali

Ben de 10 a düşürülsün demedim zaten. 12 uygundur dedim. Takımın araştırmacısı 13 daha iyi olur derse 13 yapılır. Teknik özelliği topla ne kadar rahat edebildiğini gösterir oyuncunun. Bence M. Yıldız topla çok rahat edebilen bir isim değil. Kaldı ki kendisi de yanılmıyorsam Beyaz Şov' da ben teknik bir oyuncu değilim demişti.

evet öyle demişti. Fakat kime göre teknik değil burasıda önemli.

Ardaya göre,Alexe göre Lincolne göre teknik değil evet ama türkiye standartlarında bi tekniğe sahip.ki buda zaten 14 değilmidir??

mantıklı verildiğini düşünüorm..

tabi sizinde düşüncenize saygı duyarım,sonuçta siz bir araştırmacınısız benden daha iyi bilirsiniz

Tabi ki sizin de kendinize göre bir düşünceniz var ve bizimle paylaşmanız güzel. Teşekkür ediyorum.
    Last edited by EL-Hadji : 09.Şubat.2009 at 19:58

Son milli maçta birkez daha görüldü ki Mehmet Yıldız'dan asla büyük takım oyuncusu hele ki milli futbolcu olamaz.Bir kere kafasını kaldırdığını sağa sola baktığını görmedim.Heleki oyundaki 14 tekniği hakedecek oyunu sezon başından beri hiçbir maçta göremedim.

Futbolculukta ilk öğretilenlerden birisi top ayağındayken topa bakmamaktır,kafayı yukarda tutmaktır.Mehmet Yıldız'da Sabri,İbrahim Üzülmez gibi kafası hep yerde oynuyor.Fiziki gücüyle övünüyorduk,ligin fizik olarak en sağlam adamalrından biri diyorduk ama son milli maçta Fildişi karşısında eridi gitti,tek bir olumlu hareketi yoktu.

Bana kalırsa Mehmet oyuna yansıtıldığı gibi asla çevikliği olmayan,tekniği zayıf ve haddinden fazla bencil bir forvet.Hakkında çıkan transfer dedikoduları gerçeğe dönüşmeyince bu konudaki eleştirel bakışım ve kendisinin mental zaafları daha belirgin bir şekilde ortaya çıktı.
    Last edited by makalele81 : 13.Şubat.2009 at 12:57

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Kamanan için böyle bir profil hazırladım ben ve gerçeği yansıttığını düşünüyorum belki yanılıyorumdur ama bilemem
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2008
    Yer
    SİVAS

Taylan Bence Kamananın Uzaktan Şutlarının Artması Gerek Sen Çok Düşük Yapmışsın

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

1 maça göre karar vermek yok
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    İnegöl

Sen 1 sezon izleyipte mi yaptın bu profili?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Buradaki, bloglardaki ki bunlar en önemlileri yorumlarla ve izlediğim 4 maç + 15 dklık mükemmel bir video ile yaptım
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Kim yaptıysa Kamanan'ı benden bile kötü oynayacak şekilde yapmış çok rezil yapmış kim yaptıysa diyeceksiniz 4 maça göre karar verilmez adam kendini belli ettiyse verilir. ÇOK KÖTÜ
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by TaYLaN View Post
    Kim yaptıysa Kamanan'ı benden bile kötü oynayacak şekilde yapmış çok rezil yapmış kim yaptıysa diyeceksiniz 4 maça göre karar verilmez adam kendini belli ettiyse verilir. ÇOK KÖTÜ
    Gelen transferleri bizler değerlendirmemiş oluyoruz, Kamanan'ı İsrail araştırmacıları değerlendirmişlerdi, bana göre de eksikler var ama Sivas araştırmacısı daha iyi bilir.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Kamanan'ı TSI Yapmadı sanırım İsrail'den hazır geldi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bari elinizden geçerken ufak bir oynama yapın yani illa Fm 2010 u mu bekleyeceğiz ?
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Sen Kendin yap işte editörden onlar nasıl yapsın artık

Nesil
    2003

Taylan..

Sen profesyonel futbolculuk mu yapiyorsun?

----

Yurt disindan gelmis bazi oyuncularin profilleri, performanslari pek iyi olmayabilir. Arastirmacilar yamayi inceleme firsati buldugunda, eger isterlerse editor ile yapilabilecek degisiklik tavisyelerini yazabilecekleri bir konu acacagiz. Oradaki bilgileri kullanarak birisi yama yaratmak isterse bunu yapabilecek.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Bari elinizden geçerken ufak bir oynama yapın yani illa Fm 2010 u mu bekleyeceğiz ?
    Transferlere dokunamıyoruz, bu bizim elimize hiç gelmiyor ve müdehale hakkımız yok, malesef 2010'u beklemeden kendiniz elden geçirebilirsiniz
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri