Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
61 ile 90 arası toplam 99 sonuç

Konu: 512 Mb Ram İle Maksimum Kaç Lig Oynanabilir?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbuL

2.4 Ghz 256 Ram
    4 Lig Acıy0rum ilk 5 sene cok rahat oynuyorum snra ilerlemiyor bile

Nesil
    2006
    Yer
    Zeytinburnu

Arkadaşlar 2.4 ghz ve 1.5 gb ram var 8 lig+Alt ligler=16+1=17 lig açık bende ve cok güzel oynuyorum, müzik msn internet herşey açık 16+1 derken 8 ligin 2. ligleri ama türkiye liginde 3. lige kadar açık

Nesil
    2008
    Yer
    Ankara

512 ile 3 lig oynuyorum hiç kasmıyo çok rahat oynayabiliyorum ..

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

Ben 512 Ram İle 7 Lig Açıyordum Eskiden Nedense Oyuna Bişe Oldu Artık Tek Lig Seçsem Bile Maça Girerken Taktik Ekranında Öyle Böyle Değil Çok Kasıyor

Nesil
    2007
    Yer
    türkiye

arkadaşlar olay ramle alakalı deil tamamen cpu ile alakalı
    256 ramle bile oynarsn ama cpu eskiyse maçların sonuçları çok yavaş geçer

Nesil
    2008
    Yer
    İzmir

İşlemci > Hdd > Ram > Ekran kartı
    Tourner dans le vide, tourner dans le vide..
    Et je m’envole, vole, vole, vole, vole...

Nesil
    2007
    Yer
    Amasya / Merzifon

Benim bilgisayar önceden 10 lig açsanda kasmıyodu . son zamanlarda oyuna girer girmez kasmaya başladı . acaba format atsam bilgisayar bir daha kasar mı ? 512 ram 3.01 ghz

Nesil
    2008
    Yer
    İzmir

Önce Görev Yöneticisinden Bilgisayarınız Boştayken Bellek kullanımı takip ediniz.Gereğinden fazla bellek kullanımı varsa bu dosyaları bulup kapatınız.Sonra tekrar oyuna girip deneyiniz.Halen kasma devam ediyorsa diyebiliceğim bir çözüm yok..Format atabilirsiniz..
    Tourner dans le vide, tourner dans le vide..
    Et je m’envole, vole, vole, vole, vole...

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

bende 40 lig açık 2gb ram var

Ben 1qb ile 4 ligi en altından
    Almanya
    Türkiye
    İngiltere
    İspanya
    Hiç Kasmıyor..

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

512 mb ram sadece türkiye süper lig açık ama arjantin,brezilya,meksika(acayip yetenek çıkıo meksikadan brezilya kadar çıkıyor)açık 2013 teyim hiç kasmıyor keşke şili yi de açsaydım diyorum

1 gb Ram, 2.8 Ghz, 128 MB ekran kartıyla sizce kaç lig acarsam hiç kasmadan oynayabilirim
    Last edited by castolo : 18.Temmuz.2008 at 14:33

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

512 mb ram sadece türkiye süper ligi oynanabilir şili meksika brezilya arjantin izlenebilir (acayip yetenekler çıkıo) yıl 2018 pek kasmıo

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

1024 ram,512 ekran kartıyla 5 lig + 1 alt lig hiç kasmadan çok rahat oynuyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar bende 2 Gb ram var.Database'yi high yapsam.15 tane falan lig açsam oyun kasarmı? veya yavaşlarmı?

Nesil
    2007
    Yer
    Yalova

1.25 gb ram ile 8 lig açık gayet rahat oynuyorum msn,müzik,2-3 program açık olmasına rağmen hem de.Daha fazlasını da denemedim zaten
    Twitter

Maalesef bir zamanlar Glader77 idi nickim

768 ram ile 3 ülke 9 lig açtım baya hızlı çalışıyor bunu 6-7 ülkeye kadar çıkartabilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

512 mb ram tek lig oynanabilir iki lig izelenebilir database large ama acayip hızlı ilerliyor

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Delirium View Post
    arkadaşlar olay ramle alakalı deil tamamen cpu ile alakalı
    256 ramle bile oynarsn ama cpu eskiyse maçların sonuçları çok yavaş geçer
    Maalesef bununla alakası yok
    Lütfen biraz daha dikkatli bilgi verelim arkadaşlar.

Oyunda db yüklenirken , oyun kaydedilirken tamamen ram'e yüklenir.Cpu ise daha uzun süreli işler için kullanılır.Yani orta ayar yada eski bir cpu'ya 1gb ram takarsanız cpu'nun eksikliği hissedilmez!

-------

Çift çekirdek işlemcisi olan arkadaşlar çekirdek dağılımlarını ve pageing file olayını tam ve doğru yaparlar ise;

512mb Ram ile;

Medium Data

2 Lig + 1 Alt lig
    2 İzlenebilir lig kasmaz. (Min. 5 sene gider)

1gb Ram ile
    Medium Data

6 Lig + 3 Alt lig
    4 İzlenebilir lig kasmaz.

Large Data ile
    5 Lig + 1 Alt lig
    3 İzlenebilir lig kasmaz.

Bunları Amd 3000+ 1gb Ddr ram olarak düşündüm.Buna biraz da şuradan vardım.Eski sürümlerde kayıtlı oyunun gereksiz bilgilerini temizleyen bir program vardı buradaki amaç eski maçların detaylarını silmekti.Bunun mantığını kavradığımızda bu tahminleri daha sistemli bi şekilde yapabilirsiniz.

Eğer 1,5 gb ve daha fazla ram var ise;

Large Data ile

+10 Lig'den fazla açabilirsiniz.

Son nokta: Eğer çekirdek dağılımı yapmazsanız 1 gb ram ile msn+fm bile sizi zorlayabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Abi ben RAM'imi 3 GB'a yükselteceğim ekran kartım GeForce8600 GT 512 MB, çekirdek ayarını nasıl yapabilirim ve GHZ hızını nasıl arttırabilirim.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Şimdi şunu söyleyeyim yeri burası değil ancak

Xp 3gb rami zor görür.Nasıl yani diyeceksin kernelde bir takım sorunlar yada bilerek yapılan kısıtlamalardan dolayı bilgisayar 4gb ramde taksan en fazla 2,5 2,75 olarak görüyor.Bazı güncellemer yapılıp yapılmamasına bağlı olarak ben 2,8 gb ram olduğunu gördüm.

Vista kullanırsan o ayrı.Çekirdek ayarları ile ilgili resimli anlatım yapacağım bi kaç gün içinde..Ayrıca Ghz hızını overclock ile artırabilirsin ancak tavsiye etmem soğutma problem varsa sorunlar yaşarsın belkide tamamen kaybedebilirsin bilgisayarı.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by JunkChorn View Post

Xp 3gb rami zor görür.Nasıl yani diyeceksin kernelde bir takım sorunlar yada bilerek yapılan kısıtlamalardan dolayı bilgisayar 4gb ramde taksan en fazla 2,5 2,75 olarak görüyor.Bazı güncellemer yapılıp yapılmamasına bağlı olarak ben 2,8 gb ram olduğunu gördüm.

Vista kullanırsan o ayrı.Çekirdek ayarları ile ilgili resimli anlatım yapacağım bi kaç gün içinde..Ayrıca Ghz hızını overclock ile artırabilirsin ancak tavsiye etmem soğutma problem varsa sorunlar yaşarsın belkide tamamen kaybedebilirsin bilgisayarı.
    Abi hayallerimi suya düşürdün ya. İddaa oynayıp ram'le ekran kartı alacaktım zaten bende 2GB ram ver alsam da bir işe yaramayacakmış zaten. :/

Nesil
    2006

Bende 1 GB Ram var, 16 ülke 33 lig açık. Hepsi Avrupa'ya ait, database büyük ve Türkiye'de ki bütün oyuncular yüklü. Oyunda hızı fena değil.

1 gb ram 3.0Ghz 128 ekran kartı max. ne kdr dersınıs ??? pc normaldede kasıo ama

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

İşlemci de çok önemli bu konuda. Tavsiyem 2 lig (alt ligler hariç) açmandır. Çünkü aksi halde tek lig açıkken bile 2-3 sezon sonra kasıyor.

ben 1.5 gb RAMle 27 ülke-32lig açık ve kasmıyorda.yani internete falan girip msnde yazışabiliyorum
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    nasıl ss atıldığını gösterirseniz ssde atarım
    Last edited by maniax : 02.Eylül.2008 at 12:30 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

256 Mb ile 3 Türkiye ligi,bir tanede rastgele bir lig seçip oynuyom.Oyun normal seyrediyo.Ama pc başındaki sürem 6-7 saati vurunca doğal olarak kasılıyo.

28. Default

1 GB RAM ile 9 ülke 21 lig açmıştım geçen.3.sezondan sona biraz kasılmaya başkadı.6.sezona gelince püfff...

Quote Originally Posted by JunkChorn View Post

Yanlış bilgi vermeyin. XP Vista diye birşey yok. Linuxlerin çoğu 64 bit tabanını kullanır ve 4 GB üstü görebilir. Sınırını bilmiyorum. Xp 32 bit tabanını kullanır ve 3.7 GB ye kadar görebilir. Xp 64 Bit Edition ise yine 4 GB ve üstünü görür. Vista 64 bit ve 32 bit'de aynı şekilde. Lütfen yanlış yönlendirmeyin.
    -------------------------------------------------------------------
    Lig konusunada gelirsek 4 GB ile 5200 Çift Çekirdek Cpu ile
    17 Ülke 49 lig Large kasma falan yok bende.

kasma dediğiniz olay daha çok işlemciyle alakalıdır sanal bellekte kullanıldığı için ram ytrsz kaLsa biLe sanaL beLLek destek oLacaktır önemLi oLan cpu..

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri