Sayfa 3759 / 4325 İlkİlk ... 27593259365937093749375737583759376037613769380938594259 ... SonSon
112,741 ile 112,770 arası toplam 129744 sonuç

Konu: Turksportal - Kafe

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Kavga çıkmasını ve olayların bu duruma gelmesini desteklemiyorum ama rezil olmaları hoşuma gitmedi değil.

Burada çok bambaşka bir devran dönüyor. Anlatsam roman olur. O yüzden ne ekersen onu mutlaka biçersin.

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by DisCo View Post
    Kavga çıkmasını ve olayların bu duruma gelmesini desteklemiyorum ama rezil olmaları hoşuma gitmedi değil.

Burada çok bambaşka bir devran dönüyor. Anlatsam roman olur. O yüzden ne ekersen onu mutlaka biçersin.
    Bizde desteklemiyoruz elbette ama inanılmaz sataşma vardı bizimkilere iyi dayandılar.Biz maçı kazandık diye fazla üstelememiştik olayların başlangıcında ama sonrasında bizde karıştık işin içine.

Özellikle sizde bi bayan vardı bayan takımı hocası büyük acitasyon yaptı kendi kamerasına kendini çekerek çığlıklar falan attı ama yarın flan okula gelirse çocuklar tanıyamazsın çoğunu suratlarına bakarak benden söylemesi (:

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Takımları kim çalıştırıyor inan bilmiyorum. Öğrencilerin eline vermişler.

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Turuncu saçlı hafif kilolu bi hoca vardı bu zamana kadar ama ilk defa o hoca yokdu bu sefer , ama bu sene gelenler tamamıyle spor için değil de savaş için gelmişlerdi zaten.

Neyse oldu geçti bitti , Dediğim gibi inşAllah hayati tehlikesi olanların önemli birşeyi kalmamışdır.Allah'a şükür bizim içimizi rahatlatan bir konu var o da maçın başdan sonuna kadar 2 tane güvenlik kamerasıyla çekilmesi.

O yüzden her konuda haklıyız , Tek kötü olan ligden düşürülmemiz oldu.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Arayıp sorarım ben var mı birşey diye.

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Öğrendiğin zaman bana da haber verirsen sevinirim.

Belki onlar olayları farklı anlatacakdır ama sanmıyorum Diyarbakır insanı mertdir.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Havalar yavaş yavaş düzelmeye başlamışken 19 Mayıs da tatil olduğundan bir halı saha maçı düzenlense ne güzel olur.Tabi İstanbul'da.
    Nam-ı diğer [Rec]ep

İmkansıza ulaşmanın tek yolu, onun mümkün olduğuna inanmaktır.

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Belki bilgisi olan arkadaşlar vardır diye soruyorum. Tahminen haftaya kolumdan alçım çıkacak. Ben normal bir şekilde ne zaman yazı yazmaya başlarım. Sınavlarım iyice birikti.

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by [Rec]ep View Post
    Havalar yavaş yavaş düzelmeye başlamışken 19 Mayıs da tatil olduğundan bir halı saha maçı düzenlense ne güzel olur.Tabi İstanbul'da.
    izmirde olmayacağına göre istanbul da olabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Quote Originally Posted by [Rec]ep View Post
    Halısaha organizasyonu zor.İstanbul buluşmalarının kemik tayfası kopmuş durumda.Halısaha yapacak kadar adam var ama onları bir araya getirmek kolay değil.Şahsen ben bile halısaha yapmak istemem.Eskiden olsa en çok isteyenlerden birisi ben olurdum ama 1 ay içerisinde 2 kere sol ayak bileğimi burkunca soğudum futbol oynamaktan.Ara verdim oynamaya ayağım iyileşmesine rağmen.Ama buluşma bir konusuna yaz istersen.Eğer istekli sayısı çok olursa ayarlarız belki bir şeyler.
    So what?
    Saike

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa/Çanakkale

İyi geceler.

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Yazık oldu yazık , Ne güzel Şampiyon olacakdık (: Neyse tüm oyuncu ve taraftarları tebrik eden koca bir kitle varya o bize yeter ..

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Kanka medeeniyet gelmiş

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Aynen kanka geldi geldi

15. Default

İnsan 55 Numarayı Giyer Turgut 15 Yakışmamış.

Emeklerin Boşa Gitmesine Gerçekten Üzüldüm Çok Dramatik Olmuş Geçmiş Olsun

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    İnsan 55 Numarayı Giyer Turgut 15 Yakışmamış.

Emeklerin Boşa Gitmesine Gerçekten Üzüldüm Çok Dramatik Olmuş Geçmiş Olsun
    Üniversite federasyonu abi 4-15 arası sabit numaralar (:

Yok abi boşa gitmedi gereken oldu iyi de oldu , 2.Lige düştük '' Şampiyon '' olacakken .. Ama şu var ki '' Gurur , Şeref , Kan , Geçmiş '' herşeyden daha önemli sonuçta.

Bizde istemezdik sonuçta kaç senedir tanıdığımız aynı sahayı paylaştığımız rakiplerimizle bu duruma düşmeyi ama bir daha böyle bir hata yapılmayacağını en iyi şekilde anlamışlardır zaten. ( Gerek aynaya baktıklarında , gerek aynaya bakabilmek için belirli kuvvet harcamaları gerektiğinde )

17. Default

Neyse Sen Bizim Kırıkkale Polisgücüne Transfer Ol Gel

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Ben oku diyorum sen bana klup takımı diyosun Baga varmı sizin orda Besyo

19. Default

Olmaz mı Hemde En Yüksekğinden

Puanları Yüksek Ama

Hem Nolacak Yahu Bırak Okulu Gel Bizim Takımın Seçmelerine Bak Gör 10 Senede NBA'desin

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Olayların bu boyutlara gelmesi sporun mantığına ters düşüyor.

Ben olayın delikanlılık kısmına girmeyeceğim. Çünkü takımıyla, seyircisiyle bir grup insana saldırmak mı daha yürekli bir iştir yoksa bir grubun seyircisine rağmen "evsahibine" saldırması mı daha yürek ister orası ayrı konudur. Bunun yanlışlığını konuşmak yerine yanlışa ünvan takmanın anlamı yoktur. Tabi ki seyirci ile beraber yapılan bir saldırıda bir grubun sağlam çıkması normal değildir. Şayet çıksalarda direk özel harekat birliğine alınırlardı.

Bununla beraber güvenliğin olmaması da kötü bir durum. Seyirci nasıl sahaya iniyor anlamak mümkün değil. Tabi Diyarbakır işin içinde güvenliğin olmaması normaldir çünkü polislerde ya Diyarbakır adı altında oynayan oyuncuları döver ya da tutar.

Maç içerisinde küfür, dirsek, cimcikleme, ayağa basmalar her zaman vardır. Bunu inkar etmek mümkün değildir. Bunun üzerine küfürlere Diyarbakır'lı olmanın veya o şehir adına oynamanın etiketlemelerinide yapıştırdığınızda sorun olur. Nitekimde öyle olmuş.

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Olayların bu boyutlara gelmesi sporun mantığına ters düşüyor.

Ben olayın delikanlılık kısmına girmeyeceğim. Çünkü takımıyla, seyircisiyle bir grup insana saldırmak mı daha yürekli bir iştir yoksa bir grubun seyircisine rağmen "evsahibine" saldırması mı daha yürek ister orası ayrı konudur. Bunun yanlışlığını konuşmak yerine yanlışa ünvan takmanın anlamı yoktur. Tabi ki seyirci ile beraber yapılan bir saldırıda bir grubun sağlam çıkması normal değildir. Şayet çıksalarda direk özel harekat birliğine alınırlardı.

Bununla beraber güvenliğin olmaması da kötü bir durum. Seyirci nasıl sahaya iniyor anlamak mümkün değil. Tabi Diyarbakır işin içinde güvenliğin olmaması normaldir çünkü polislerde ya Diyarbakır adı altında oynayan oyuncuları döver ya da tutar.

Maç içerisinde küfür, dirsek, cimcikleme, ayağa basmalar her zaman vardır. Bunu inkar etmek mümkün değildir. Bunun üzerine küfürlere Diyarbakır'lı olmanın veya o şehir adına oynamanın etiketlemelerinide yapıştırdığınızda sorun olur. Nitekimde öyle olmuş.
    Olayların bu boyutlara gelmesi öğrenci ve spor mantığına zaten ters.

Delikanlılık kısmına bizde girmiyoruz , Kaldı ki seyirciye saldırıp istediklerini elde etmek isteyen 12 tane sporcu vardı sahada.Çünkü bizim maçta kaybeden takım elenmiş olacakdı ve Diyarbakır maçı kaybetmişti.Kaldı ki seyircimiz yine sahaya inmiyordu '' Faşit Türkler Atanızın ve Bayrağınızın .... '' diyerek tribüne koşan 12 tane adam olunca ister istemez seyirci sahaya indi Aynı versiyonu Türkiye'nin hangi ilinde yaparsanız yapın o tribünde ne seyirci kalır ne de başka birşey.Zaten en başta az bir hasar alıp olayın bitmesine rağmen halen daha kavga etmek isteyen 12 kişi olunca ve bu sözler daha farklı versiyonlarıyla sarf edilince olay bu boyutlara geldi.

Güvenlik var fakat sonuçta sende besyo okuyorsun Burak , Düşün ki 100 güvenlik var tribünde en az 50-60 sayısında Güreşçi Judocu var hangisini durdurabilirsin ? Daha da önemlisi '' Bayrağa ve Atamıza '' küfür edildikten sonra hangi vatandaşı kaç tane güvenlik ile tutabilirsin

Maçta çıkıp 12 veya 14 numaralı oyuncu '' Seçkin '' kollarını kaldırıp adam gibi ben bişe yapmadım diyebiliyorsa neden geriye kalan oyuncular proveke etmek için tribüne koşup sandalye fırlatmayı tercih etti ?

İşin aslı şudur Grupta bu maçı kazanan final oynayacakken diğer takım yani kaybeden ligden düşecekdi Diyarbakır'ın da maçı kaybetmesi kesinleşince olayı pisliğe dökmesi bunları beraberinde getirdi.Belki bu olay bi İstanbul , Ankara gibi yerlerde yaşansaydı bu kadar büyümezdi.Ama burası Karadeniz olduğu için daha önceki örneklerde de olduğu gibi farklı oldu.

Tahmin ediyorum sen arkadaşlarını dinledin o yüzden böyle bir yorum yaptın , Şimdi önümüzde mahkeme süreci ve bir takım yaptırımlar olacak sonuç açıklandığı zaman burada da paylaşırım da asıl suçlunun kim olduğu anlaşılır.

Bayrağımızda ki kırmızının şehitletimizin kanını ifade ettiğini Dünya üzerinde bilmeyen yokdur , Bayrağımızdaki kan'a , Ülkemiz'in en büyük simgelerinden biri olan Atatürk'e , Şehitlere - Gazilere küfür etmenin sonucuydu tüm bu olanlar.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Açıkçası takımdan konuştuğum kimse bulunmuyor. Çünkü daha kendilerini göremedik. Dediğin gibi durumları pek içaçıcı değilmiş. Yorum yazma ihtiyacını neden hissettim onu belirteyim.

ama bir daha böyle bir hata yapılmayacağını en iyi şekilde anlamışlardır zaten. ( Gerek aynaya baktıklarında , gerek aynaya bakabilmek için belirli kuvvet harcamaları gerektiğinde )
    Maç içerisinde kavga olur. Profesyonel olan parayı artık paradan saymayan adamlar bile birbirine giriyor. Seyircinin sahaya girdiği bir ortam sonucunda dayak yeme, kırık,çıkık, ölüm bile olması normaldir. Derslerini veririz gibi bir yaklaşım sezdiğim için bunu yazdım. Yineliyorum. 12 - 12 dövüşmemişsiniz. İki takım kavga ederek zaten hatalı birde seyirci girmiş hatalı güvenlik yok hatalı senin gelip ders verdik tavrı konuşmanda hatalı. Olayları tersine çevirirsen ve sizin burada seyirci önünde bu tarz bir kavgaya girdiğini düşünürsen sonuçlar pek farklı olmayacaktır. Sonrasında bende Samsun'lulara dersini verdik dersem sende tek tek gelseydiniz derdin. O yüzden bunları konuşmak yanlış.

Evsahipliğine, sporculuğa, güvenlik anlayışına uymayan şeyler gerçekleşmiş.

Atatürk'e, bayrağa, vatana, millete küfür olayına gelirsek oradaki hiçbir oyuncunun bunu yapacağını düşünmüyorum. Çünkü bu görüşte olan kişiler değillerdir. Bence yapılana kılıf bulmaktır bu ama şunuda ekliyorum. Eğer öyle birşey yaptılarsa iyi etmişsiniz.

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Açıkçası takımdan konuştuğum kimse bulunmuyor. Çünkü daha kendilerini göremedik. Dediğin gibi durumları pek içaçıcı değilmiş. Yorum yazma ihtiyacını neden hissettim onu belirteyim.

Maç içerisinde kavga olur. Profesyonel olan parayı artık paradan saymayan adamlar bile birbirine giriyor. Seyircinin sahaya girdiği bir ortam sonucunda dayak yeme, kırık,çıkık, ölüm bile olması normaldir. Derslerini veririz gibi bir yaklaşım sezdiğim için bunu yazdım. Yineliyorum. 12 - 12 dövüşmemişsiniz. İki takım kavga ederek zaten hatalı birde seyirci girmiş hatalı güvenlik yok hatalı senin gelip ders verdik tavrı konuşmanda hatalı. Olayları tersine çevirirsen ve sizin burada seyirci önünde bu tarz bir kavgaya girdiğini düşünürsen sonuçlar pek farklı olmayacaktır. Sonrasında bende Samsun'lulara dersini verdik dersem sende tek tek gelseydiniz derdin. O yüzden bunları konuşmak yanlış.

Evsahipliğine, sporculuğa, güvenlik anlayışına uymayan şeyler gerçekleşmiş.

Atatürk'e, bayrağa, vatana, millete küfür olayına gelirsek oradaki hiçbir oyuncunun bunu yapacağını düşünmüyorum. Çünkü bu görüşte olan kişiler değillerdir. Bence yapılana kılıf bulmaktır bunu ama şunuda ekliyorum. Eğer öyle birşey yaptılarsa iyi etmişsiniz.
    Maç içerisinde tartışmalar illaki olacak çok doğal zaten sonuçta 40 dk boyunca adrenalin salgılıyorsun.Ama dediğim gibi biz olaya kavga için girmedik tamamıyle olayları sahaya ayırmak için girdik.Hemde maçtan 1 gün önce kardeşim hoşgeldiniz kaldığınız yer güzel mi yardımcı olabileceğimiz konular varmı gibilerinden konuşmalarda yaptık.Yani 12 oyuncu da bizim düşmanımız veya kanlımız değil.Ama bunu tribüne anlatmak zor iş.

Burda ne ben yapılanı ne de sen yapılanı doğru bulmuyorsun Burak zaten ortak notkamız bu zaten kaldı ki eğer biz mantıklı düşünebiliyorsak böyle olması lazım.Sonuçta tekrar yineliyorum düşman iki taraf yokdu sahada.

Kaldı ki aynı olay Diyarbakır'da olsaydı aynı şeyleri belki 1-2 kademe fazlasını belki 1-2 kademe azını bizde yaşayacakdık.Sonuçta seyirci '' 12 sporcu'dan her daim fazla '' ..

Bayrak olayı yaşandı bunlar kamere kayıtlarındada var zaten.Hangi oyuncu yaptı hangi oyuncu saldırdı vs vs.Siyasetten görüşlerden hiç anlamayan bir insanım.Zerre ilgilendirmez beni siyasi olaylar veya kişilerin görüşleri.O yüzden bu konuda tam bir yorum yapmam yanlış olur.Biz sadece kameradan izlediğimiz kadarıyla neler sarf edildiğini neler yapıldığını gördük o yüzden yazdım bunları Yoksa haklı veya haksız duruma geçmek için değil.

Tekrar söylüyorum ; Yapılanlar yanlışdır , Ama biz maçı kazanırken Şampiyon olacakken neden kavga edelim ? Bunun bir açıklaması yokdur.Açıklama olması için hastaneye gidip deli raporu almamız gerekir.Düşünsene Şampiyon olacakken bir anda diskalifiye oluyorsun (: Şu sıralarda final maçı oynanıyor forumdan 10 kişi toplasak bu takımları yenerler biz evimizde oturuyoruz.

Her neyse benim ders verdik demem yanlış fakat yanlışa yanlışla karşılık vererek hata yapan biziz.İşte en büyük sıkıntıda burada zaten.Keşke yanlış yapana doğru ile karşılık verebilseydik de bizde şuan da sahada o kupayı kaldırıyor olsaydık.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Konuşma fırsatıda buldum şimdi.

Dövmeli 11 numaralı arkadaş maç boyunca analarından girip avratlarından çıkmış işi kürt - Türk meselesine kadar götürmüş. Hiç rahat durmamış. Bunlar dediğim gibi maçlarda olan şeylerdir. Bizimkilerde sabır sabır sabır beklemişler taki son dakikalarda mı artık saniyelerde mi bilmiyorum. Bizim oyuncu faul yaptıktan sonra sizin 11 numara dirseği geçirmiş. Zaten galipsen işte kupaya gidiyorsan ve faul ile maçı kazanacaksan gereği yoktu. Sonrada 8 numara dayanamayıp yumruğu atmış. Gerisi malum zaten.

Olanla ölene çare yok demişler.

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Hehehehehe zuahahahuhuhu ( Tüm gülme İşaretleri ) vs vs (:

Kamera kayıtları neden öyle demiyor ? Üniversite federasyonu neden böyle demiyor ? Neyse dediğin gibi Olanla ölene çare yok

Kimle konuştun Burak Takımdan Çocuklarla mı ?

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Kamera kayıtları maç anındaki konuşmalarıda alabilmiş mi? Böyle bir teknolojiyi normal liglerde niye kullanmıyorlar.

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Maç anındaki konuşmalar yok elbette , Benim gülme sebebim 11 numaranın dirsek vurdu denilmesi.Kamera kayıtlarında ki durum şu ki 4 numara dicle oyuncusu faul yapıyor 11 numralı oyuncu durmadan 2 tane yumruk atıyor.Samsun benchi sahaya ayırmaya girerken dicle benchi elinde sandalyeler koşmaya başlıyor ve tribün sahaya iniyor (:

Sonrasında normal telefonlardan çekilne kameralarda kimin ne dediği duyuluyor.Okul'un çektiği kameralarda yani salonda bulunan kameralarda en ufak bir ses yok.Maç içinde küfür zaten var yok demiyorum.Hatta ilk çıkan tartışmada 15 numaralı oyuncu direk bana küfür ediyor vursana lan bilmemne diye bende orada misafirsiniz bırakın herkes topunu oynasın diyorum vurmada sövmede tabelada maç sonunda belli olur diyip yerime geçiyorum (:

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Edit ; Maç sonunda derken yanlış anlaşılma olmasın '' Tabelayı '' kastediyorum hatta ordada diyorum tabela diye.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Şiddet şehir, insan, kültür ayırt etmeden her yerde var. Bitmesini temenni edemiyorum çünkü kendimi kandırmak olur. Umarım bizlerin yakınından geçmez.

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Bİzde aynı şekilde yaklaşıyoruz , Malum sonuç olarak yine bir turnuvada illaki karşılaşacağız.Belki yarın öbürgün bizim bir turnuvamız Diyarbakır'a düşecek.Belki onlar tekrar buraya gelecek.

Artık şikayetçi olma durumuna göre mahkeme karara bağlar zaten durumu.

Mesaj Yetkileri