Sayfa 4 / 6 İlkİlk ... 23456 SonSon
91 ile 120 arası toplam 178 sonuç

Konu: Zvonimir Boban | Southampton FC | Düşme potasından FA Cup finaline...

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Çok iyi teklif,yeni takımında başarılar.

Default SkySport açıkladı! Anlaşma tamam! Ada'da Boban heyecanı!

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

Haydi başarılar.

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar

Evet Premier Lig futbolun zirve noktası tabii, yabancı sınırlaması olmaması da çok önemli bir avantaj, takım kadrosuna şöyle bir baktığımız zamanda oyuncu profilleri olarak elimde gayet yeterli bir kadro var diyebilirim. Özellikle forvette İtalyan oyuncu Roma'dan transfer Pablo Osvaldo -kendisini gerçekte de çok severim- çok önemli bir oyuncu bizim için. Yine ortasahada çok önemli bir oyuncumuz var Gaston Ramirez, Celtic'ten transfer Victor Wanyama gibi dinamik bir orta alan oyuncusuna da sahibiz. Sağ bekimiz milli takım seviyesinde bir oyuncu, Nathaniel Clyne. Yine Chelsea alt yapısından yetişmiş, Mavilerin "yeni Lampard" gözüyle baktığı Jack Cork kadromuzda olan isimlerden... Kısacası Premier Lig'de tutunabilecek bir kadro var elimizde. Takım ilk devreyi 17. sırada tamamlamış, Federasyon Kupası'nda da yolumuza devam ediyoruz, belki de 1 kupayla sezonu kapatma şansımız olabilir... Neden olmasın?

Kadromuzda çok önemli bir genç var, ''Yeni Bale'' olarak gösterilen 17 yaşında ki #23 - Luke Shaw.

[YOUTUBE="LSN3zBQR0yQ"]Luke Shaw ''The New Gareth Bale''[/YOUTUBE]

10 numara transfer Luke shaw

Quote Originally Posted by oyuncu12 View Post
    10 numara transfer Luke shaw

Shaw transfer değil, alt yapıdan çıkmış bir oyuncu. Southampton, İngiltere'nin en iyi altyapılarından birine sahiptir, Gareth Bale'de aslında Southampton altyapısından çıkmıştır. Bu yüzden de Luke Shaw'a Bale yakıştırması yapılıyor İngiltere'de.

Ancak bir Chelsea taraftarı olması bizim açımızdan kötü, olası bir Chelsea'ye transfer spekülasyounda morali bozulması, gitmek istemesi olağan...

Last edited by Signor Joga : 24.Ağustos.2013 at 01:31

Taktik ve oyun anlayışımızı yapılan detaylı incelemeler sonucunda belirledik. Kontraatak ve takım oyununa yönelik bir anlayışımız olacak. Ataklarımız genelde Shaw'ın oynadığı sol kanattan gelişecek. Sağ bekimiz Clyne sık sık ileri çıkışlarıyla ters kanadı besleyecek. Shaw, Clyne, Cork ve Lovren taktiğimiz de çok önemli oyuncuları. Diğer tüm oyuncuların yerini doldurabiliriz ancak bu oyuncular bizim için biraz daha özel olacaklar. Yine hücum presi ön planda burada Osvaldo'ya çok iş düşecek, santraya kadar gelip basmasını bekliycez. Gaston oyun kurucumuz, muhteşem bir sol ayağı var...

Takımda takviye yapılması gereken 2 bölge var, kale ve sağ bek. Sağ bek için bir rotasyon oyuncusu şart. Kalede de Boruc'a pek güvenemiyorum, zaman zaman olağan üstü hatalar yapabilen bir kaleci.

Kaptanlarımız, Steven Davis ve Jack Cork. Ayrıca Lovren hem vatandaşım olması hemde yaşına göre büyük tecrübe sahibi olması sebebiyle benim saha içindeki emir-komuta merkezim, defanstaki şefim olacak.

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

Dediğin bölgelere muhakkak transfer lazım ve taktik çok dağınık kalmış , mesela sağ tarafta Clyne çok yalnız kalacaktır.

10. Default

Quote Originally Posted by MuraTBudaN View Post
    Dediğin bölgelere muhakkak transfer lazım ve taktik çok dağınık kalmış , mesela sağ tarafta Clyne çok yalnız kalacaktır.
    Evet transfer kesinlikle olacak, eğer sağ bek veya kaleci önerin varsa alabilirim.

Taktik görünüş itibariyle dağınık durabilir evet ama sol kanat Shaw, forvet Osvaldo ve sağ bek Clyne üçlüsüne adam markajı verdim, takımın geri kalanı ise alan markajıyla oynayacak. Adam markajı neden verdim? Karşılarında ki oyuncuyla oynasınlar, gidip gelsinler diye (hatta maç esnasında bire bir adam markajı da uygulatıcam bu iki kenar oyuncusuna), takım savunması önemli olan, ona katkı da bulunsunlar diye. Bakalım taktik oturduktan sonra görücem bende, umarım doğru şeyler yapmışımdır.

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

Rui Patricio ya da Asmir Begovic.

12. Default

Rui Patricio ya da Asmir Begovic.
    güzel...

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

Sağ bek içinse G.Peruzzi ve Corchia olabilir.

14. Default

Sağ bek içinse G.Peruzzi ve Corchia olabilir.
    Çok güzel öneriler, teşekkür ettim

Gino Peruzzi'yi ilk defa senden duydum, gözden kaçırdığım bir oyuncu. 4 oyuncuya da fiyat soruşturması yaptık bekliyoruz. Bu arada Großkreutz sezon başında 10 milyon euro gibi bir fiyata City'e transfer olmuş, ancak şuan rotasyon oyuncusu olarak görünüyor, pek şans bulamamış belki onu kiralama gibi bir durum olabilir, cevap bekliyorum. Eğer olursa sağ bekte onu kullanıcam, tam bir takım oyuncusu, ve ciğeri çok sağlam.

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

Quote Originally Posted by Signor Joga View Post
    Çok güzel öneriler, teşekkür ettim

Gino Peruzzi'yi ilk defa senden duydum, gözden kaçırdığım bir oyuncu. 4 oyuncuya da fiyat soruşturması yaptık bekliyoruz. Bu arada Großkreutz sezon başında 10 milyon euro gibi bir fiyata City'e transfer olmuş, ancak şuan rotasyon oyuncusu olarak görünüyor, pek şans bulamamış belki onu kiralama gibi bir durum olabilir, cevap bekliyorum. Eğer olursa sağ bekte onu kullanıcam, tam bir takım oyuncusu, ve ciğeri çok sağlam.
    Grosskreutz'a hiç bulaşma derim şu an Dortmund'u yönetiyorum ve çok yeteneksiz bir oyuncu.

16. Default

Grosskreutz'a hiç bulaşma derim şu an Dortmund'u yönetiyorum ve çok yeteneksiz bir oyuncu.
    Yetenek konusunda haklısın

17. Default Özel Haber: Southampton alt yapısı...

Kulübün gerçekten dünya çapında bir alt yapısı var. Şimdilerde Arsenal'da liderlik görevini üstlenen Walcott yine Arsenal'den Chamberlain ve Galli yıldız Bale gibi önemli isimler bu alt yapının ürünleri. İnternette kulüp ile ilgili biraz araştırma yaptım ve şöyle bir röpörtaj şans eseri karşıma çıktı. Merak edipte okumak isteyenlere; Matthew Crocker Röpörtajı

Matthew Crocker FM2013 Profili

KULÜP TESİSLERİ
    Alt yapıya verilen önem dikkat çekiyor...

18. Default Güney Londra'da geçen günler...

Şöyle bir genel bakış yapalım Southampton'da durumlar nasılmış...

Güney Londra'da Southampton bölgesinde haftalık yayınlanan ve taraftarların en çok itibar gösterdiği yayın organı olan yerel dergi "Daily Echo" Zvonimir Boban'lı Southampton'ın durumunu değerlendirdi.

Zvonimir Boban'ın, süpriz bir şekilde başına geçtiği Southampton'da henüz 3 haftası geride kalmış olmasına rağmen, takım mükemmel bir ivme kazanmışa benziyor. Takımın başına geldiği 8 Ocak 2013 tarihinde takımın tek elle tutulur durumu FA Cup'ta yoluna devam etmesi ve kulüp alt yapısının, gerek futbolcu alt yapısı gerek mali gerekse yönetim alt yapısı olarak güçlü olmasıydı. Her takımın tabii ki başarılı olacak, her sene ligde kalacak ve üst sıralara oynayacak diye bir zorunluluğu yok. Her zaman planlar istediği gibi gitmeyebiliyor. Aslında kan değişimi daha önceden şarttı. Elde olan oyuncularla oynatılmak istenen futbolun DNA yapısı uyuşmuyordu. Boban başa geldiğinde tüm Güney Londra halkı çok şaşırmış ve kararı çekimserlik ile karşılaşmışlardı. Evet futbolculuğunda bir Orta Avrupa bir Milan efsanesiydi ancak teknik direktörlük geçmişi neredeyse olmayan biri takımın başına, hem de kurtarıcı olarak getiriliyordu. Boban'ın artısı aslında Türk Ligi'nin İngiltere'de yakından takip edilmeyişiydi. Gençlerbirliği'nde ki başarısız dönemi pek ortaya dökülmedi, basın da açıkçası pek üstüne gitmedi. Şimdi gelinen tabloda henüz 3 hafta geçmesine rağmen takım müthiş bir mücadele ruhuna, daha komple bir oyun anlayışına sahip olmuşa benziyor. Sonuçlar da bunu destekleyince Southampton taraflarının ve oyuncuların birbirlerine ve takıma olan güven duygusu yeniden ortaya çıktı. Ligde kalma konusunda hırslanan bir takım gördük son West Ham United maçında. 2-1'lik galibiyete en çok Boban sevinmiştir, çünkü Boban yaptığı her açıklamada "hırs ve mücadele"den bahsediyor, ve Upton Park deplasmanında takımın sahada ortaya koyduğu onur ve karakter Boban için bunu herşeyin önüne geçiriyor. Aston Villa deplasmanında takımın başında ilk maçına çıkan Boban aslında o günde ilk puanını almaya çok yaklaşmıştı. 1-0'lık mağlubiyet aslında çok şeyi anlatıyor. Takım o gün galibiyete o kadar odaklanmış ve yaklaşmıştı ki bu aşırı konsantrasyon maçın son anlarında yorgunluğa ve bireysel hatalara dönüşünce 1-0'lık sonuç çıkmıştı skor tabelasında. O gün alınacak bir 3 puan çok güzel bir başlangıç olabilirdi.

Takımın başında kendi taraftarının önüne yalnızca 1 kere çıkabildi Hırvat teknik adam. İçerde Hull Tigers(City) ile oynanan ve üstün futbola rağmen kısır bir skorla kazanılan mücadele ile taraftarı selamıştı tribünleri Boban. Oynanan 4 deplasmanda sadece 1 mağlubiyet alan takım, bu deplasman maçlarından birinde ise Federasyon Kupası oynadı. Charlton'ı deplasmanda çok hakim ve çok üstün bir oyunla ama yine kısır bir skorla turnuva dışına itiyordu Azizler(Southampton'ın lakabı). Son hafta oynanan West Ham deplasmanı hiç şüphesiz takımın en çok uğraştığı ve mücadele verdiği maç oldu. İlk devrenin müthiş bir fizik mücadelesi ve agresifliğe sahne olduğu maçta goller ikinci yarı geldi. Önce Osvaldo'nun yokluğunda forvette şans bulan tecrübeli golcü Rickie Lambert'in golüyle 57.'de 1-0 öne geçen Southampton'a cevap gecikmiyordu. Hemen 10 dakika sonra kazanılan penaltıyı gole çeviren Mark Noble ile beraberliği yakalayan West Ham, golden 4 dakika sonra görülen kırmızı kartla şoka giriyordu. Alou Diarra 71'de takımını yalnız bırakıyordu. Gollerden sonra iyice agresifleşen maçta sarı kartlar üst üste çıkarken 76'da Kolarov bu kez Southampton'da oyundan ihraç edilen isim oluyordu. Bu dakikadan sonra oyuna iyice asılan ev sahibi ekip bir türlü savunma barajını ve Southampton'ın mücadeleci ruhunu geçemiyordu. Maç boyunca iki de sakat veren(Steven Davis, Gino Peruzzi) konuk ekipte savunmada Hırvat Dejan Lovren adeta her hava topuna bir kale gibi yükseliyor ve alıyordu. Ne sağdan ne soldan atak fırsatı tanımayan Azizler, 83. dakikada bir kontraatak sonrası korner kazandı. Kullanılan köşe vuruşuna ön direkte çok iyi yükselen Portekizli stoper Jose Fonte Azizler'i 2-1 öne geçiriyordu. Golden sonra iyice gardı düşen ev sahibi ekip moralli Southampton karşısında aradığı golü bulamıyor ve maçı deplasman ekibi 2-1 kazanıyordu. Şimdi Güney Londra ekibinin önünde çok zorlu bir deplasman daha var, Sunderland. Ardından Norwich'i konuk edecek kendi sahasında. Sonrasında ise "cehennem maçları" başlıyor, hem de üst üste 3 maç! City-Chelsea-Liverpool.

Takımda herşey normale dönmeye başlarken ortaya çıkan uzun süreli sakatlıklar şuan itibariyle mide bulandıran tek nokta. Son maçta kırmızı kart gören Kolarov maç sonrası göğüs ağrısı şikayetiyle gittiği kontrollerden sonra ciddi bir sakatlığı olduğu anlaşıldı. Yine aynı maçta sakatlanan ortasahadaki dinamo isim Steven Davis sezon şimdiden kapattı. Takımın en önemli iki silahından biri olan forvet Osvaldo yine bir kaç maç daha takımdaki yerini alamayacak. Ve muhtemelen Boban'ın en çok canını sıkan durum ise, iki as sağ bek oyuncusununda uzun süreli sakatlanması. Takımın 1 numaralı sağ kanat savunucusu, çok önemli oyuncusu Nathan Clyne ve devre arası transfer döneminde tam 10 milyon euro maliyetle takıma katılan Arjantinli bek Peruzzi'de sakatlar kervanındaki isimler.

Kış transfer dönemine Boban özellikle ve en öncelikle bir sağ bek takviyesi istemişti. Velez'in genç Arjantinlisi Gino Peruzzi tam 10 milyon euro karşılığında kadroya katıldı. Ardından kaleci rotasyonu için yönetime verilen isim ise Premier Lig tecrübesi olan Wayne Hennesey oldu. Cüzi bir miktar karşılığı kadroya katılan Hennesey forma bulduğu 2 maçta gol yemedi ve güven veren bir performans sergiledi. Aleksandr Kolarov transferi Boban'ın ısrarla istediği bir isimdi ve o da sezon sonuna kadar tıpkı Napoli'nin genç ortaalan savaşçısı Radosevic gibi kiralandı. Yine sağ bek rotasyonu için Liverpool'dan genç oyuncu McLaughlin ile sezon sonuna kadar anlaşıldı. Genç Milli Takımlar'da da forma giyen oyuncu için iyi bir deneyim olacak.

Transfer dönemi kapanmadan önce Boban'ın ısrarla istediği bir takviye daha var ki tabir-i caizse eski aşkı Yunan golcü Kostas Mitroglou! Sezon başında Olympiakos'tan Ada'ya transfer olan forvet için Güney Londa kulübünün girişimleri hızlandırdığı ve bu transferi bitireceği söyleniyor.
    Last edited by Signor Joga : 24.Ağustos.2013 at 23:25

19. Default Bazı oyuncu profilleri

#16 - Josip Radosevic

Radosevic benim özellikle 2 senedir takip ettiğim 18 yaşında bir oyuncu. Belki bilenleriniz de vardır. Şuan Napoli'de oynuyor. U20 Dünya Kupası'nda da Hırvatistan kadrosunda önemli bir isimdi. A Milli Takım kadrosuna da zaman zaman davet edildi geçen sezon. Bence tam bir Premier Lig oyuncusu, yaşına göre müthiş mentalite ve fiziksel özelliklere sahip. Tipik bir Sırp, hırslı, hırçın ve yaşına göre çok cesur bir ortaalan oyuncusu, fiziksel durumu daha bu yaşında tavan yapmış durumda. Bu sezon Napoli'de zaman zaman forma bulacaktır. Biz de sezon sonuna kadar kiralayalım dedik, mutlaka katkısı olacaktır ki West Ham deplasmanında sonradan oyuna girdi ve savunmamıza büyük artı sağladı.

#33 - Aleksandr Kolarov

Kolarov için söylenecek pek söz yok, herkes oyun tarzını ve kalitesini biliyor. Kolarov asıl oyun kurucumuz olacak. Sol bekten yönlendireceği ataklar ve hücuma katkısı çok önemli.

#4 - Gino Peruzzi

Peruzzi'yi hiç tanımıyorum, ilk defa adını duydum diyebilirim, tavsiye üzerine transfer ettim. Oyun planımızda ki sağ bekin önemi büyük, iki yönlü oynamak durumunda. Maçlarda ki performansı tatmin etmiş durumda daha da iyi olabilir. 10 milyon verdik iyi oynayacak tabi.

#9 - Pablo Daniel Osvaldo

Pablo Osvaldo... yorum sizin...

20. Default

Arkadaşlar hiç yorum gelmiyor üzülyorum yavaştan... ah nerede o eski kariyer hikayeleri forumu...

21. Default Son Dakika: Transfer!!!...

KOSTAS MITROGLOU

Ve mutlu son!... Yaz sezonu transfer döneminden beri Yunan golcü Kostas Mitroglou'yu önce Gençlerbirliği'ne transfer etmek isteyen ama oyuncunun West Ham United kararı vermesinin ardından bu rüyası gerçekleşemeyen Hırvat teknik adam Boban sonunda mutlu sona Southampton'da transferin son gününde ulaştı! Yunan golcünün kulübüyle süren pazarlıklar sonrasında 7 milyon euro gibi ciddi bir rakama el sıkışıldı. Bu parayı taksitle ödeyecek olan kulüp Mitroglou'ya 4 senelik sözleşme önerdi. Güney Londra ekibi oyuncuya yıllık 1.8 milyon euro ödeyecek.

[YOUTUBE="5r4LGtn8krg"]Kostas Mitroglou Kimdir? (Skills&Goals)[/YOUTUBE]

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Shaw çok iyi oyuncu.

23. Default

Ortasahadaki dinamomuz Victor Wanyama, Premier Lig Ayın Genç Oyuncusu ödülünü aldı. Takımımızın performansında çok büyük katkısı oldu bu ay ki maçlarda.

24. Default

Quote Originally Posted by Burak Akmanoğlu View Post
    Shaw çok iyi oyuncu.
    Cidden öyle, potansiyeli çok yüksek ve 17 yaşında olması çok büyük avantaj, maçlar özellikle oynatıyorum, üstüne gidiyorum, özellikle hücumda oynatıyorum ki daha çok Bale tarzı bir oyuncu olsun diye

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya

Transferler çok iyi fakat Kostas ayrı iyi çok kaliteli bir forvet
    You'll Never BeatThe Irish !

26. Default

Quote Originally Posted by Mete07 View Post
    Transferler çok iyi fakat Kostas ayrı iyi çok kaliteli bir forvet
    Kostas'ı başka bilen, tanıyan birinin çıkması beni sevindirdi açıkçası Ben onu gerçekten Burak Yılmaz'a çok benzetiyorum, hatta Burak'ın satılması durumunda gündeme gelmesi için elimden geleni yaparım, kulübe fax,mail,telefon ne gerekirse

27. Default Premier Lig'de 28. 29. 30. Haftalar: Cehennem maçları başlıyor...

Takımı devraldığımız günden beri müthiş bir çıkış içerisindeyiz, son 3 maçımızda da kayıpsız yolumuza devam ettik. İçerde Norwich ile oynadığımız maça 11'de başlayan Kostas golünüde attı, taraftara merhaba dedi Hull City ile oynanan FA Cup mücadelesine rotasyonla çıkmak istedik, bir çok oyuncumuzu dinlendirdik, skor 3-2 görünsede aldatmasın kontrol hep elimizdeydi.

Sunderland maçı için ayrı bir paragraf açmak istiyorum. Sunderland deplasmanı bizim için çok korkutucu ve çekinerek gittiğimiz bir deplasman oldu. Çünkü eksiklerimiz çok fazlaydı, neredeyse as oyuncularımın yarısı sakatlık ve cezalar nedeniyle yoklardı. Sunderland takımı da ligte düşme hattında, sondan 2. sırada. Onlarda kazanmak için maç boyunca saldırdılar haklı olarak. Ama mükemmel savunmamızla yine geçit vermedik, tam maç "oh be böyle bitti" derken 90+'da sol kanattan Gaston'un kullandığı serbest vuruşa Lovren mükemmel yükseldi ve golü yaptı, 1 isterken 3 oldu süper oldu.

Şimdi bizi çok zor 3 maç bekliyor, Norwich maçından itibaren bazı oyuncularımın sakatlıklarıda geçmek üzere, mesela Milli Takım seviyesindeki sağ bekimiz Nathan Clyne son maçta 11 başladı ve ilk golümüzü atan isimdi. Kolarov'un cezası ve sakatlığı bitti, forma giymeye hazır, Osvaldo'nun hafif sakatlığı var belki 1 maç daha oynamayacak ama sonra o da kadroya girecek, özetle sezonu kapatan Steven Davis dışında şuan tek uzun süreli sakat genç Arjantinli sağ bek Peruzzi ki o da zaten rotasyon oyuncusu konumunda. Hedef bu üç maçta da rezil olmadan sahadan ayrılmak, 1'er puan harika olur ama 3 puan aklımızın ucundan bile geçmiyor.

Puan tablosuna göz attığımızda şuan "Arsenal ile birlikte" düşme hattının 10 puan üzerindeyiz(ben geldiğimde 17. idik). Arsenal'in bu durumlara düşmesi işte hep Wenger yüzünden bunlar. Stoke City'nin garip olarak müthiş bir başarısı var bu sezon, şuan 3.ler ligde. Aston Villa ve Swansea bizim geldiğimizden beri puan kaybettiğimiz iki takım. Aston Villa'ya çok iyi oynadığımız maçta, ilk maçta, deplasmanda 1-0 yenilmiştik. Swansea deplasmanında ise maç 0-0 bitmişti.

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya

Kostas'ı başka bilen, tanıyan birinin çıkması beni sevindirdi açıkçası Ben onu gerçekten Burak Yılmaz'a çok benzetiyorum, hatta Burak'ın satılması durumunda gündeme gelmesi için elimden geleni yaparım, kulübe fax,mail,telefon ne gerekirse
    Yunanistan özel ilgi alanım

Sonuçlar cok cok iyi Genclerbirliginden sonra mükemmel oldu premier lig Stoke'un performans sasırtıcı önümüzde ki sezon bomba gibi olucagının sinyalleri geliyor

29. Default

Quote Originally Posted by Mete07 View Post
    Yunanistan özel ilgi alanım

Sonuçlar cok cok iyi Genclerbirliginden sonra mükemmel oldu premier lig Stoke'un performans sasırtıcı önümüzde ki sezon bomba gibi olucagının sinyalleri geliyor
    Dostum öncelikle ilgin için teşekkür ederim, bu aracılıkla bir mesaj vermek istiyorum, bu kariyer hikayeleri forumu sanki eski havasından çok çok uzak, o FM2007-2008 dönemlerinde ne konular, ne kariyerler açılır yüzlerce sayfa yorumlar alınırdı... Neyse...

Yunanistan özel ilgi alanım derken? Memleket falan mı? Pire'yi de gördüm orda Ben de Yunanistanlı sayılırım da...

Lig performansına gelince, valla hiç belli olmaz belki bu sene bu formu sürdürebilirsek üst sıralarda bir süprize imza atabiliriz, imkansız sadece zaman alır

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya

Dostum öncelikle ilgin için teşekkür ederim, bu aracılıkla bir mesaj vermek istiyorum, bu kariyer hikayeleri forumu sanki eski havasından çok çok uzak, o FM2007-2008 dönemlerinde ne konular, ne kariyerler açılır yüzlerce sayfa yorumlar alınırdı... Neyse...

Yunanistan özel ilgi alanım derken? Memleket falan mı? Pire'yi de gördüm orda Ben de Yunanistanlı sayılırım da...

Lig performansına gelince, valla hiç belli olmaz belki bu sene bu formu sürdürebilirsek üst sıralarda bir süprize imza atabiliriz, imkansız sadece zaman alır
    Aynen öyle Yunanistan Çok iyi hatırlıyorum o dönemlerde ki kariyer bölümünün aktifligini cok daha güzel anlatımlar cok daha özenli kariyerler ve daha cok emeğe saygı vardı

Sayfa 4 / 6 İlkİlk ... 23456 SonSon

Mesaj Yetkileri