Sayfa 5 / 9 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
121 ile 150 arası toplam 247 sonuç

Konu: Total Dominasyon – Sadece Taktik Değil, Felsefe [9.0.1 versiyonu için]

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Y4S1N View Post
    abi şimdi elimde bir kadro war sizlere sunmak istiyorum.Lloris kalede defans uğur uçar,hakan balta, garay, serdar taşçı; orta saha van der vaart ,arda, ayhan, linderoth falan war elimde forwet te de aaritalo ümit karan serkan çalık gibi forwetlerim war sizce bu taktikler işe yarar mı ?=cevap için teşekkürler.
    Orta sahanızı Appiah ve yetenekli MC oyuncuları ile zenginleştirmeniz gerekiyor.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by ahmetgurlek View Post
    dostum öncelikle emeğine sağlık, gerçekten çok uğraş vermişsin teşekkür ederim. ben fenerbahçe ile başladım ve izlenimlerimi aktarayım istedim. ilk sezon benim görebildiğim kadarıyla senin taktiğin için fenerin 3 eksiği var. 1. si pacey striker dediğimiz pırpır forvet yok. 2. si defansif mc de josico, maldonado veya selçuk u kullanmak gerekiyor. 3 ü de tam randıman veremiyor. 3. sü sağ ve sol mc lerin birinde emre yi kullanabiliyorsun ancak diğeri için transfer gerekiyor. ilk sezon pır pır forvet için mevlüt ü, sağ sol mc için nuri yi, dmc için de gökhan inler i almaya çalıştım (yabancı kontenjanını boşaltamadım). bu üçünden sadece nuri yi alabildim ve sezona başladım. kadrom şöyle: volkan-gökhan,lugano,edu,carlos-nuri,josico,emre-alex-guiza,semih. bu kadroda pozisyona tam oturmayan sadece semih var. aslında semih ve guiza diğer striker için biçilmiş kaftan ama yanlarında pacey strikerım olmadığı için ikisini birarada kullanmak zorunda kaldım.

gelelim maçlara. mart ayına geldim ve ligde 3 puan farkla liderim (kupada yedeklerle oynamama rağmen yarıfinale çıktım). bi ara gs inanılmaz gidiyordu 16 maçta 45 puan topladılar ama sonra üst üste 3 maç kaybettiler o sayede geçtim. benim gs maçım fenerin son yıllarda en fazla ezildiği maç olmuştur. maçın başında bi gol attım sonra gs 90 dakka tek kale oynadı (hem de kadıköyde) sonra 90 da bi gol daha attım 2-0 yendim, trajikomik bi galibiyetti. takımım ilk golü bulmakta inanılmaz zorlanıyor, ama ilk golü atarsa %95 galibiyet geliyor. ancak en farklı maçımı 4-1 kazanabildim onda da rakip takım 8 kişi kaldı. zaten ilk golleri de genelde alex ya frikikten ya da uzaktan atıyor, o sayede öne geçebiliyorum. bu nedenle özellikle alex in 1 ay ve guiza nın 4 hafta sakatlık yaşadığı dönemlerde inanılmaz sıkıntı çektim. (bu arada bi oyuncum sakatlandı mı en az 4 hafta sürüyor, 1-2 hafta sakatlık hiç olmadı, normal mi?) taktikte en büyük sıkıntıyı 4 defans, 1 dmc, 2 mc, 2amrl, 1 st oynayan takımlara karşı çekiyorum. 433 girişle başlıyorum ama inanılmaz eziliyorum. ligde yenebilsem bile avrupada perişan oldum. şampiyonlar liginde roma,liverpool,a.madrid gibi çok zor bir grup çektim. ilk 3 maçta (ikisi kendi evimde) 1 puan topladım. sonraki 3 maçta 7 puan aldım ama hasbel kader bi liverpool galibiyetim var deplasmanda. böylece uefa ya kaldım, portsmouth ile eşleştim. yukarda dediğim gibi 4-1-2-2-1 taktiği ile başladılar, maç boyunca kendi sahamdan çıkamadım. 1-0 yenikken maçtaki tek şutumda golü buldum ve 1-1 bitti. istanbulda da aynı senaryo vardı, bütün maç tek kale oynadılar ama gol atamadılar, böylece averajla bir üst tura çıktım, man. city ile eşleştim. onlar da aynı taktikle oynadılar, istanbul da 2-0, manchester da 3-1 yenerek elediler beni. 2 maçta toplam 10 şut atamadım kaleye. 4 forvetli sistemle çevirebildiğim sadece 1 maç oldu. onun dışında 4 forvete geçtiğimde kaleye şut bile atamadım son 15 dakkalarda...

bireysel performanslara gelirsek. genelde defans bloğum 7 ve üzerinde rating ile oynuyor, 4 oyuncum da senin tariflerine uyuyor sadece edu nun accelaration ı düşük kalıyor.. josico dmc de fena diil. sağ ve sol mc lerden hiç verim alamadım. emre ve nuri (belirttiğin özelliklere uymasına rağmen) 10 maçtan sadece birinde iyi oynuyorlar. ne yaptıysam mc lerden verim alamadım: yerlerini değiştirdim, alternatif oyuncular denedim vs vs. amc de alex genelde iyi maçlar çıkarttı, ama sakatlandığında ne tümer, ne deivid, ne de başkası 6 ratingle bile oynamadı, çok sıkıntı yaşadım. striker da semih 5 maçın 1inde, guiza da 5 maçın 2sinde falan iyi oynuyorlar. diğer maçlarda felaket kötüler, 5.2-5.4 rating le falan oynuyorlar...

şimdilik yazcaklarım bunlar...
    Şimdi öncelikle sakatlıkların belinizi büktüğünü ve alternatifi olmayan bir kadronuz olduğundan dolayı sıkıntı çektiğinizi belirteyim.

Alex'e alternatif lazım. Güiza'ya alternatif lazım. Ayrıca Semih'e de alternatif lazım. Yetenekli Türk gençler var, kadronuza katabilirsiniz.

Rakip 433 oynadığında (433'ten kastım, 1 ST ve AMR-AML'li 433) uygulanacak taktiğimiz mevcut pakette. Umarım ilk mesajda size belirtilenleri uygulamışsınızdır.

Forvetlerden birinin kötü raiting alması taktikle alakalı değil.

MC'lerin raitinglerine takılmayın bu kadar. Yeni gelen transfer adaptasyon sorunu çekecektir. Biraz sabırlı olmanızı tavsiye ederim. Önemli olan raiting değil. Önemli olan takımın girdiği pozisyon, kaleye attığı şut sayısı.

Ayrıca taktikte çok ufak değişikliklerin olduğu yeni paketi de yakında yayınlayacağım, 901 kullanıcıları için. Artık bir daha wide hücum edeceğiz ve sol forvetimiz top saklamaycak, o da ileri koşacak.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Abi 9.2.0 için çıkaracakmısın yoksa bunu kullanalım mı 9.2.0'da?
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

hocam taktik iyi güzelde bu taktiği galatasaraylılar sevmiyecek. çünki takımın inanılmaz kanat adamları var orta tarafda güçlü ama arda yı mesela ortaya çektiğin zaman tam olarak verimli olamıyor. ben bu taktiği amr ve aml olarak değiştirdim bi kaç modifeye yaptım güzel oldu

Birkaç sorum olacak,belki böyle gereksiz sorular sormayın diceksiniz ama sormadan da yapamıycam Gol yedikten sonra atak taktigine geçmemiz mi daha uygun olur yoksa tempoyu arttırmamız mı ? Aynı şekilde gol attıgımızda da kontra atak taktigine mi geçelim yoksa tempoyu mu azaltalım bunları neye göre yapalım bi açıklarsanız güzel olacak.Taktik 2.sezonumda biraz daha verimli oldu oyuncular da alışınca.Şimdiden teşekkürler sezon bitince ss leri koyucam...Ha bide unutmadan Baptista yı aldım sene 2011 0 a verince inter bana şüphelendim ama acaba çok mu kötü oynuyor ?

Hocam bu antreman paketini nereye atacağız bi söyleyiver forumda blamadım

Nesil
    2007
    Yer
    .

C:\Documents and Settings\Kullanıcı Adınız\Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2009\schedules buraya at...
    Daha fazla bilgiye ihtiyacın olursa bana öm at ki konunun içeriği karışmasın

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

S.a abi sence kadrom nasıl bu taktiğe göre ?

Delgado #10

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by TaYLaN View Post
    Abi 9.2.0 için çıkaracakmısın yoksa bunu kullanalım mı 9.2.0'da?
    920 için ayrı bir taktik çıkacak. Bunu kullanmayın diyemem ama başarılı olmazsa da yapabileceğim birşey olmaz çünkü 901 taktiği bu taktik.

Quote Originally Posted by The Dark Lord View Post
    hocam taktik iyi güzelde bu taktiği galatasaraylılar sevmiyecek. çünki takımın inanılmaz kanat adamları var orta tarafda güçlü ama arda yı mesela ortaya çektiğin zaman tam olarak verimli olamıyor. ben bu taktiği amr ve aml olarak değiştirdim bi kaç modifeye yaptım güzel oldu
    Arda sağ veya sol MC olarak oynar. Lincoln forvet arkası oynar. Kewell da substitute olur. Değişimli oynar. Bol alternatifli bir kadro olur. Başarılı olur Galatasaray bu taktikle.

Quote Originally Posted by ForeverFener View Post
    Birkaç sorum olacak,belki böyle gereksiz sorular sormayın diceksiniz ama sormadan da yapamıycam Gol yedikten sonra atak taktigine geçmemiz mi daha uygun olur yoksa tempoyu arttırmamız mı ? Aynı şekilde gol attıgımızda da kontra atak taktigine mi geçelim yoksa tempoyu mu azaltalım bunları neye göre yapalım bi açıklarsanız güzel olacak.Taktik 2.sezonumda biraz daha verimli oldu oyuncular da alışınca.Şimdiden teşekkürler sezon bitince ss leri koyucam...Ha bide unutmadan Baptista yı aldım sene 2011 0 a verince inter bana şüphelendim ama acaba çok mu kötü oynuyor ?
    Gol yediğinizde atak taktiğine geçin. Gol attığınızda hemen kontraya geçmeyin. Bakın, ilk mesajda herşeyi açıkladım. Skorun yeterli olduğunu düşündüğünüz az kontraya geçin. Mesela Barça deplasmanında gol attığınız zaman kontraya geçin. Ama bunu başka basit maçlarda öne geçtiğiniz zaman yapmayın hemen. Son 15 dakika yapın.

Baptista tam taktikte bir joker olur. Sağ-sol Mc ve AMC oynar.

Quote Originally Posted by prceXtu View Post
    S.a abi sence kadrom nasıl bu taktiğe göre ?

Taddei sol MC olmaz. Ayrıca Baptista sağ FC olmaz. İlk mesajda herşeyi net açıkladım. O açıklamalara uygun adamlar yerleştirebilirsiniz. Ben olsam Arteta'yı forvet arkasına alırdım. Baptista sol MC oynardı. Vucinic de sağ FC'de oynayabilir.

Ayrıca Love sol FC olamaz. Sol FC Vucinic olmalı. Yanına Love'ı koyun. Arkalarına Arteta. Arkalarına Baptista-De Rossi-Aguliani (Perrotta). Süper oynar takım.

Taktikteki 2.sezonumu da geçirdim.İlk sezonun görüntülerini de koymuştum.Bu sene görüldüğü gibi Türkiye Kupasını ve kılpayı farkla da olsa şampiyonluğu aldık.Fakat hala daha Uefa da secon knockout round u aşamadık Kadro da da büyük değişiklikler yapmadım ama avrupadaki hedeflerime ikinci sezonda da ulaşmış degilim.Bir de taktikle ilgili gözlemledigim şey büyük takımları mağlup edebiliyoruz fakat uzun vadede pek işe yaramıyor.Uefadaki grubumda Juventus vardı ilk maçımda yendim ikinci maçta beraberlikle bitti.Galatasaray ı ve beşiktaşı her iki maçta da yendim trabzonu da yendim fakat kılpayı alabildik şampiyonluğu.Saçma puanlar kaybettik.Ama asıl istediğim avrupa kupası işini napıcam İlhancım Yorum bekliyorum...

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

ForeverFener renkdaşım: bana laf söylemek düşmez ama önerim; kolay maçlarda puan kaybediyorsanız attack'ı artırın mutlaka işe yarayacaktır.

Quote Originally Posted by S4mp1y0N View Post
    ForeverFener renkdaşım: bana laf söylemek düşmez ama önerim; kolay maçlarda puan kaybediyorsanız attack'ı artırın mutlaka işe yarayacaktır.
    Estafurullah ne demek her türlü öneriye açığım.Deniycem teşekkürler...

taktiği takımımda denedim yaklaşık yarım sezon. yani sonuç alabilecek kadar uzun ama sürekli aynı golü yedim ve işler kötü düşmek üzereyim : )

takımım çok güçlü değil ama (çankırı belediye spor) diğer süper lig takımlarından da zayıf değilim.

içerde dışarda bi çok maçı kaybettim yediğim gollerin hepsi de aynı. rakip kanattan çizgiye iniyo orta açıyo ve gol.

2011 yılındayım.

bunu bi türlü engelleyemedim..

iki bekim de wederson seviyesinde yani orta halli çift taraflı bekler.

beklerin alan daraltmasını kaldırmak iyi bi seçenek olabilir mi sizce?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Ligde 6.yım ben. Bir maç kazanıyorum diğer maç tökezliyorum. Tam çözemedim nedenini
    Delgado #10

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by balimers View Post
    taktiği takımımda denedim yaklaşık yarım sezon. yani sonuç alabilecek kadar uzun ama sürekli aynı golü yedim ve işler kötü düşmek üzereyim : )

takımım çok güçlü değil ama (çankırı belediye spor) diğer süper lig takımlarından da zayıf değilim.

içerde dışarda bi çok maçı kaybettim yediğim gollerin hepsi de aynı. rakip kanattan çizgiye iniyo orta açıyo ve gol.

2011 yılındayım.

bunu bi türlü engelleyemedim..

iki bekim de wederson seviyesinde yani orta halli çift taraflı bekler.

beklerin alan daraltmasını kaldırmak iyi bi seçenek olabilir mi sizce?
    Beklerin alan daraltması zaten yüksek değil. Eğer ligde kötü durumdaysanız maçlara kontra taktiği ile de çıkabilirsiniz. Biraz sabretmenizi öneririm. İlk mesajda denenleri, paketi ve antreman paketini tam olarak kullandığınızdan emin olun. Ayrıca takımda kullandığınız oyunculara göre yaratıcılık serbestliğini ve maç içinde tempoyu değiştirin.

Quote Originally Posted by ForeverFener View Post

Taktikteki 2.sezonumu da geçirdim.İlk sezonun görüntülerini de koymuştum.Bu sene görüldüğü gibi Türkiye Kupasını ve kılpayı farkla da olsa şampiyonluğu aldık.Fakat hala daha Uefa da secon knockout round u aşamadık Kadro da da büyük değişiklikler yapmadım ama avrupadaki hedeflerime ikinci sezonda da ulaşmış degilim.Bir de taktikle ilgili gözlemledigim şey büyük takımları mağlup edebiliyoruz fakat uzun vadede pek işe yaramıyor.Uefadaki grubumda Juventus vardı ilk maçımda yendim ikinci maçta beraberlikle bitti.Galatasaray ı ve beşiktaşı her iki maçta da yendim trabzonu da yendim fakat kılpayı alabildik şampiyonluğu.Saçma puanlar kaybettik.Ama asıl istediğim avrupa kupası işini napıcam İlhancım Yorum bekliyorum...
    Rakipler kapandığında sorun yaşıyor olabilirsin, derbileri kazanman gayet güzel. Benfica'ya şanssız bir biçimde elenmişsin ama takımın oturduğu ortada. Takım atak yapmakta sıkıntı çekerse hemen atak isimli taktiğe dön. Taktik değişiklik yapmaktan asla çekinmeyin. Maç içinde her an birşeyler kötü gidebilir. Artık FM'de plug-play taktik kalmadı. Modifikasyonlar tabii ki gerekli.

paketi aynen uyguladım ama antrenmanı uygulamadım.. bunun sonuçları değiştireceğini pek sanmıyorum kendi antrenman paketimi uyguluyorum ve gelişmeleri iyi..

sanırım 9.1 'in önemli bi hatası çizgiye inip açılan ortalar ve bu yüzden böyle oluyo çünkü gollerin nerdeyse hepsi bu şekilde : )

cok yaratici bir taktik. Savasan bir otra saha oyuncum eksik uygun onu da buldugumda hemen deneyecegim. En hosuma giden tarafida bir derin mevki oyun kurucusu bulunduruyor olman. Tahminimce takimin en onemli mevkiside burasi. Ben de son taktigimde bu rolu daha genis bir formasyona oturtmaya calisiyorum. Ne yazikki bu rolu dunyada hakkiyla oynayabilen cok az oyuncu var. Pirlo ve Xabi Alonso ilk akla gelenler.

Kanimca savasan bir defansif oyuncudan ote oyunun her aninda iyi pozisyon alip ataklari ilk karsilayan ve top kazanildiginda kendini hemen aciga cikarip atagi cabuk ve efektif bir sekilde baslatabilen bir oyuncu olmasi onemli. Yani creativity ve passing bence defanstan daha onemli. Bu yuzden ben olsam marking ve tackling'den ote positioning,creativity, passing ve off the ball'a onem veririm ve free role veririm bu oyuncuya ki kendi defansindan paslari hemen alip dagitabilecek konumda durumda olsun. Muhtemelen cok yuksek creativity gerekli bu oyuncu icin belki taktik'de o kadar kisitlamak yanlis olabilir creativity'sini ben max'e yakin kullaniyorum. topu kaybettigi oluyor ama o riski goze almak gerek diye dusunuyorum. Sanirim aragones'de bu sezon alex'i burda kullanmak istedi ama dahi futbol uzmanlarimiz bi turlu anlayamadilar . bence de alex harika olabilir burada positioning'i yuksek olursa. sonucta yanindaki caliskan orta saha aciklari kapatacktir sadece posizyon alip rakibin ilk paslarini geciktirmesi gerek, ne kadar basardi onu bu sezon bilemiyorum tabi ki.

Eger formasyonun cok dar alanda oynandigindan pres yiyince topun hemen kaptirildigindan sikayetci arkadaslar varsa sag ve sol mc'lere de free role vermeyi deneyebilirler. Boylece o oyuncular da topa sahip olunca kenarlara kacmaya baslarlar. Tabii tempoyu dusurmek gerebilir onlara yeterli zamani vermek icin ve muhtemelen defansinizda daha cok aciklar vermeye baslarsiniz.

Forvetlerin passing'inin dusuk olmasida ilgi cekici ve cok yaratici sanirim burda kisa ucgenlerle posizyon bulmalarini istiyorsun. eger statik forvetinin forward runs'ini ve mentality'sini dusurup birazcik daha uzun topa yonendirirsen bu sans artar diye dusunuyorum. Boylece daha derine cekilip toplari toplamayip dagitmaya ve duvar paslari oynamaya baslar.

Ayrica bence bu orta sahanin arkasina bir semsiye defansi cok guzel olur boylece kanatlari da daha efektif kulanmaya baslarsin. Benim daha boyle bir defansi uygulayacak oyuncularim yok ama bu caliskan orta saha sayesinde iki tane iyi wing-back'le bu is olur gibime geliyor.

Gercekten basarili bir taktik tebrikler.

Nesil
    2006
    Yer
    Eskişehir

9.0.2de Juventus ile oynuyorum takım ilk başlarda gayet iyi giderken son haftalarda 4 haftadır galibiyete hasret kaldı.Sanırım bu versiyon farklılığından kaynaklanıyor olabilir ya da benim kadromun çok geniş olmamasından.Çünkü iyi bir yedek kadrom yok özellikle defans ve forvet hattı için.Ayrıca sağ FC ye pır pır diye tabir ettiğiniz bir forvet kullanmak yerine Amauri yi kullanıyorum.Maç içinde ve başlamadan söylediğiniz bütün değişiklikleri yapıyorum.Bu sezon ve gelecek sezonda bu taktikle oynayacağım gelişmelerden haberdar ederim sizi. Ayrıca ikinci sezon için Martins veya Zarate düşünüyorum sizce hangisi?

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya / 07

SAĞ FRVT

SOL FRVT

Sağ sol diye 5 forvet yazdım acaba 5inden hangi ikili daha iyi oynar .Bunlardan 2 tanesi bende mevcut.

Hocam taktiğinizle oynadığım maçlar aşağıda.Açıkçası sonuçlar fena değil.İnter'i yenmem süper oldu ayrıca...Amma velakin top sürekli rakip takımda,benim oyuncular dört dönüyor.Adamlar çok pozisyon buluyor.Ben ise az buluyorum.MC deki oyuncularım tam olarak MC değil açıkçası DM oyuncular.Appiah,Zuculini,Mauri ve Matuidi'yi kullanıyorum genelde,yetersiz oluyor.Eski taktiğimden dolayı Duff gibi,Foggia gibi çok kaliteli kanat oyuncularım var.Bir öneriniz var mı ?

Nesil
    2006
    Yer
    Eskişehir

dostum ayrıca takım çok gol pozisyonuna girmesine rağmen gol atamıyor. bunun için bir önerin var mı?

Bu arada takımdan kovuldum yeni takımım manc. city olacak onlarda da yılmadan bu taktiği deneyeceğim elbet tutturacağım

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya / 07

tablo ortada kıran kırana geçen bir sezondu.Aslında Açık ara şampiyon olabileceğim bir durumdu ama çok saçma puanlar kaybettim.

Uzun süre 3ncü kaldım.1ve2 ile aramda hep 3 puan fark olmuştu.

Oyuncuların durumu.Forvetler adeta Kısır kedi gibi .Zaleyeta nın 2 ay gol atmadığı bile oldu .

yılın ilk 11 inde 1 adamım var ve kesinlikle hak etti.7.34 ortalama ile oynuyor

Bu da son durum.

Bir kaç sorum olacak.

1.Zaleyeta ve Lavezzi verdiğin tanımlamaya uyan bir forvet.Performansları ortada.Biri 50 maçta 17 gol atarken diğeri 37 maçta 17 gol atıyor.AMC olarak D'alessandro arkalarında.Alessandro nunda tarifine uygun olduğunu düşünüyorum.MC olarak Hugo viana (10gol9asist)Blasi(10gol6asist)Joao Moutinho(2gol 7 asist).Takım ın gol ortalaması 1.5.Forvetlerin kısırlığı neden acaba?.
    2.J.Moutinho = 21M$ aldım 32M$ a taksitli şekilde M.United istiyor vermelimiyim ?verirsem yerine kim alıyım.Walter Gargano 11M$ a Roma talipli.Lavezzi ye 19M$ Juventus.Maggio ya 27M$ a Milan,M.United gibi büyük klubler talipli.Sorum bunları satmalımıyım ve yerlerine kimi almalıyım.
    3.2As 1 de yedek golcü arıyorum.Gol sorunumu çözecek.

Giriş taktiği bence cok güzel.Evimde inter,Milan (ev ve deplasman)Lazio,Juventus,Fiorentina dan 1 puan aldım.Uefa grubunda Stea B.,Wolfsburg , Feyenoord gibi takımların bulundugu grupdan çıktım Galatasarayı kendi sahasında 3-1 yendim kendi sahamda 2-1 yenildim.Bir sonraki tur Liverpool 1-0 yenildim ve evimde 0-0 kaldım.

Giriş taktiğin güzel bence.Atak taktiğini nedense başaramadı takım.Zayıf takımlara karşı zorlandı.

biraz uçuk olacak ama ingiltere blue square north liginden redditch united ile deneyeceğim taktiği bakalım sonuç nasıl olacak...

şimdiye kadar 4 maç yaptım kısa vadede dikkatimi çeken iki şey var:
    1-forvetler gol atmasa bile ratingleri 7-8 çıkıyor
    2-natural fitness i düşük olsa bile oyuncuların, takım yorulmuyor kollektif bir oyun oynuyor

giriş taktiği ile oynuyorum genel olarak ancak serbest rol verdiğim oyuncunun mentalitesini biraz arttırdım ve direkt pas vermesini istedim daha verimli oldu.
    oyun orta sahada geçerken rakip kaleci sık sık ileriye çıkıyor bu yüzden uzak şutu zayıf oyuncular bile rahat gol atabiliyor... şimdilik zayıf bir ekip olmama rağmen işler iyi gidiyor...

Quote Originally Posted by Aydoğan View Post
    Şimdi öncelikle sakatlıkların belinizi büktüğünü ve alternatifi olmayan bir kadronuz olduğundan dolayı sıkıntı çektiğinizi belirteyim.

Alex'e alternatif lazım. Güiza'ya alternatif lazım. Ayrıca Semih'e de alternatif lazım. Yetenekli Türk gençler var, kadronuza katabilirsiniz.

Rakip 433 oynadığında (433'ten kastım, 1 ST ve AMR-AML'li 433) uygulanacak taktiğimiz mevcut pakette. Umarım ilk mesajda size belirtilenleri uygulamışsınızdır.

Forvetlerden birinin kötü raiting alması taktikle alakalı değil.

MC'lerin raitinglerine takılmayın bu kadar. Yeni gelen transfer adaptasyon sorunu çekecektir. Biraz sabırlı olmanızı tavsiye ederim. Önemli olan raiting değil. Önemli olan takımın girdiği pozisyon, kaleye attığı şut sayısı.

Ayrıca taktikte çok ufak değişikliklerin olduğu yeni paketi de yakında yayınlayacağım, 901 kullanıcıları için. Artık bir daha wide hücum edeceğiz ve sol forvetimiz top saklamaycak, o da ileri koşacak.
    ilk sezonu bitirdim. kupayı ve 3 puan farkla ligi aldım. kupada çok şanslıydım, hiç büyük takımlarla oynamadım. ligde de son maçlarda takım epey dominant maçlar çıkardı, özellikle alex ve guiza iyileştikten sonra. gol yollarında zorlandığım oldu ama gene de memnunum.

433 oynayanlara karşı pakettkei taktiği kullandım tabiki ve her direktifine uydum. ancak son maçlarda closing down yaptırmadım hiç. o zaman takım daha iyi oynadı. 433 oynayan gs yi deplasmanda 1-0 yendim, ne lincoln e ne arda ya ne de kewell a closing down yaptırmadım.

mc lere sabredeceğim. özellikle nuri müthiş bi gelişim gösterdi. özellikleri çok arttı, herkese tavsiye ederim. alternatiflerin olmaması benim de canımı sıkıyor ama yönetim iki sezondur sadece 8m euro transfer bütçesi veriyor. o parayla da en fazla 2 tane kaliteli futbolcu alınabiliyor. sizler nasıl bi sezonda 4-5 tane oyuncuyu 5-10m euro ya alıyorsunuz anlamadım. ben bu sene kadroya en fazla 3 takviye yapabileceğim. diğer yandan ali bilgin, burak ve ilhan gibi para edebilecek futbolcuları da satılığa koydum. satılırlarsa 1 oyuncu daha alabilirim. başka türlü transfer bütçemi artırma şansım var mı?

mc lere sabredeceğim. özellikle nuri müthiş bi gelişim gösterdi. özellikleri çok arttı, herkese tavsiye ederim. alternatiflerin olmaması benim de canımı sıkıyor ama yönetim iki sezondur sadece 8m euro transfer bütçesi veriyor. o parayla da en fazla 2 tane kaliteli futbolcu alınabiliyor. sizler nasıl bi sezonda 4-5 tane oyuncuyu 5-10m euro ya alıyorsunuz anlamadım. ben bu sene kadroya en fazla 3 takviye yapabileceğim. diğer yandan ali bilgin, burak ve ilhan gibi para edebilecek futbolcuları da satılığa koydum. satılırlarsa 1 oyuncu daha alabilirim. başka türlü transfer bütçemi artırma şansım var mı?
    kadro yapisi ve farkli pozisyonlarda oynayabilen oyuncular bulmak isini kolaylastirabilir. mesela ben gs ile oynarken domogoj vida'yi aldim ( 600k ) hem DMC hem RB oynayabiliyor . boylece ugur iyilesince ve topal'in performansi artinca sabri ve linderoth'u guzel fiyatlara satip nuri ve axel witsel'i aldim. witsel hem kanatlarda hem de ortada oynayabildigi icin kewell'i satip breziyali bir FC aldim. o da hem forvet hem orta saha oynayabildigi icin nonda ve baros'u satip sercan'i aldim vs.

Kisacasi boylece her ne kadar daha cok oyuncu satmis olmama ragmen her pozisyona yedegi olan derin kadromu korumus oldum. Kullanacagin taktigi onceden belirlersen ve ona gore cok yonlu, ucuz ve kaliteli joker oyuncular bulursan 2 kisiyi satip bir kisiyi alsan bile eksikligini hissedecegini sanmiyorum.

Ayrica satin alirken taksitle odersen finansal acidan daha rahat olur.

2008'de taktiklerin çok başarılıydı.şüphesiz bu taktiklerde başarılıdır.bir de 9.0.2'de aynı verimi alabilirmiyiz.tekrar emeğine sağlık.

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

Ben seni peLuk üyeLikle çıkardığın taktiklerden biLirim

9.02 Versiyonu için bekLiyorum bende şüphesiz güzeL oLucağından eminim.SonuçLarım iyi giderse turnuvada biLe TotaL Donimasyon'La çıkabiLirim.Emeğine sağLık

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by enforcer View Post
    biraz uçuk olacak ama ingiltere blue square north liginden redditch united ile deneyeceğim taktiği bakalım sonuç nasıl olacak...
    Küçük liglerde denemediğim taktiği. Daha büyük liglerdeki zayıf takımlarda denerseniz daha sağlam yorumlar yapabilirsiniz.

Quote Originally Posted by enforcer View Post
    şimdiye kadar 4 maç yaptım kısa vadede dikkatimi çeken iki şey var:
    1-forvetler gol atmasa bile ratingleri 7-8 çıkıyor
    2-natural fitness i düşük olsa bile oyuncuların, takım yorulmuyor kollektif bir oyun oynuyor

giriş taktiği ile oynuyorum genel olarak ancak serbest rol verdiğim oyuncunun mentalitesini biraz arttırdım ve direkt pas vermesini istedim daha verimli oldu.
    oyun orta sahada geçerken rakip kaleci sık sık ileriye çıkıyor bu yüzden uzak şutu zayıf oyuncular bile rahat gol atabiliyor... şimdilik zayıf bir ekip olmama rağmen işler iyi gidiyor...
    İşlerin iyi gitmesine sevindim. İngiltere'de futbol genelde tempolu oynanır. O yüzden AMC'nin direkt paslaşması iyi olmuş.

ilk sezonu bitirdim. kupayı ve 3 puan farkla ligi aldım. kupada çok şanslıydım, hiç büyük takımlarla oynamadım. ligde de son maçlarda takım epey dominant maçlar çıkardı, özellikle alex ve guiza iyileştikten sonra. gol yollarında zorlandığım oldu ama gene de memnunum.

433 oynayanlara karşı pakettkei taktiği kullandım tabiki ve her direktifine uydum. ancak son maçlarda closing down yaptırmadım hiç. o zaman takım daha iyi oynadı. 433 oynayan gs yi deplasmanda 1-0 yendim, ne lincoln e ne arda ya ne de kewell a closing down yaptırmadım.

901'de oyuncuları çok pahalıya satmak mümkün. Transfer listesine koymadan klüplere değerinden yüksek fiyatlara önerin, böylece elinize bayağı para geçer.

Quote Originally Posted by ljarr View Post
    dostum ayrıca takım çok gol pozisyonuna girmesine rağmen gol atamıyor. bunun için bir önerin var mı?

Bu arada takımdan kovuldum yeni takımım manc. city olacak onlarda da yılmadan bu taktiği deneyeceğim elbet tutturacağım
    Bu biraz 901'deki forvetlerin çok gol kaçırma bug'ından dolayı. Önemli olan girdiğiniz gol pozisyonu, attığınız şut sayısı. İlla ki gol çıkacaktır bunlardan. Çok fazla transfer yaparsanız başarıyı ikinci sezon bekleyin derim.

Quote Originally Posted by roathere View Post
    cok yaratici bir taktik. Savasan bir otra saha oyuncum eksik uygun onu da buldugumda hemen deneyecegim. En hosuma giden tarafida bir derin mevki oyun kurucusu bulunduruyor olman. Tahminimce takimin en onemli mevkiside burasi. Ben de son taktigimde bu rolu daha genis bir formasyona oturtmaya calisiyorum. Ne yazikki bu rolu dunyada hakkiyla oynayabilen cok az oyuncu var. Pirlo ve Xabi Alonso ilk akla gelenler.

Kanimca savasan bir defansif oyuncudan ote oyunun her aninda iyi pozisyon alip ataklari ilk karsilayan ve top kazanildiginda kendini hemen aciga cikarip atagi cabuk ve efektif bir sekilde baslatabilen bir oyuncu olmasi onemli. Yani creativity ve passing bence defanstan daha onemli. Bu yuzden ben olsam marking ve tackling'den ote positioning,creativity, passing ve off the ball'a onem veririm ve free role veririm bu oyuncuya ki kendi defansindan paslari hemen alip dagitabilecek konumda durumda olsun. Muhtemelen cok yuksek creativity gerekli bu oyuncu icin belki taktik'de o kadar kisitlamak yanlis olabilir creativity'sini ben max'e yakin kullaniyorum. topu kaybettigi oluyor ama o riski goze almak gerek diye dusunuyorum. Sanirim aragones'de bu sezon alex'i burda kullanmak istedi ama dahi futbol uzmanlarimiz bi turlu anlayamadilar . bence de alex harika olabilir burada positioning'i yuksek olursa. sonucta yanindaki caliskan orta saha aciklari kapatacktir sadece posizyon alip rakibin ilk paslarini geciktirmesi gerek, ne kadar basardi onu bu sezon bilemiyorum tabi ki.

Eger formasyonun cok dar alanda oynandigindan pres yiyince topun hemen kaptirildigindan sikayetci arkadaslar varsa sag ve sol mc'lere de free role vermeyi deneyebilirler. Boylece o oyuncular da topa sahip olunca kenarlara kacmaya baslarlar. Tabii tempoyu dusurmek gerebilir onlara yeterli zamani vermek icin ve muhtemelen defansinizda daha cok aciklar vermeye baslarsiniz.

Forvetlerin passing'inin dusuk olmasida ilgi cekici ve cok yaratici sanirim burda kisa ucgenlerle posizyon bulmalarini istiyorsun. eger statik forvetinin forward runs'ini ve mentality'sini dusurup birazcik daha uzun topa yonendirirsen bu sans artar diye dusunuyorum. Boylece daha derine cekilip toplari toplamayip dagitmaya ve duvar paslari oynamaya baslar.

Ayrica bence bu orta sahanin arkasina bir semsiye defansi cok guzel olur boylece kanatlari da daha efektif kulanmaya baslarsin. Benim daha boyle bir defansi uygulayacak oyuncularim yok ama bu caliskan orta saha sayesinde iki tane iyi wing-back'le bu is olur gibime geliyor.

Gercekten basarili bir taktik tebrikler.
    Free role verilirse MC'lere, taktik ofansif açıdan zenginleşir ancak defansif açıdan tökezler. Bu taktiğin 442 taktiklerinden farkı 1 oyuncunun defansif, 1 oyuncunun da oldukça ofansif olması. DM ve AMC bunlar. DM'nin defansif rolde olduğunu düşünürsek marking ve tackling özelliklerinin ön planda olması daha doğal. Çünkü DM rakibin AMC'sini veya free FC'sini kontrol edecek. Oyunu diğer MC'ler, bekler de kurabilir. Bu taktikte oyunu belli bir oyuncu kurar diye birşey yok. Wide oynarsanız beklerle kurarsınız. Narrow oynarsanız MC'ler ile kurarsınız. Rakibin kilidiniz AMC'niz açar. Kısacası çok çeşitli hücum eder takım. Eğer rakip iyi kapanıyorsa MC'ler daha direkt paslaşmalı. Böylece aralarında pas alışveriş frekansını düşürüp ileriye daha çok pas atmayı denerler.

Taktiğin 901 için çıkaracağım yeni versiyonunda target FC'nin de ileri çıkmasını sağlayacağım. Sonuçta orta saha ile hücum bloğu arasında az boşluk olduğundan sol FC'nin geride kalmasına gerek yok. O da ileri çıksın. Pası orta sahalar da dağıtır.

Nedense 3'lü defans sistemlerine çok uzağım. Ancak turnuvalarda fantazi olsun diye kuruyorum arada. 3'lü sistemlerin kanatlardan çok pozisyon yediğini düşünüyorum.

Quote Originally Posted by ljarr View Post
    9.0.2de Juventus ile oynuyorum takım ilk başlarda gayet iyi giderken son haftalarda 4 haftadır galibiyete hasret kaldı.Sanırım bu versiyon farklılığından kaynaklanıyor olabilir ya da benim kadromun çok geniş olmamasından.Çünkü iyi bir yedek kadrom yok özellikle defans ve forvet hattı için.Ayrıca sağ FC ye pır pır diye tabir ettiğiniz bir forvet kullanmak yerine Amauri yi kullanıyorum.Maç içinde ve başlamadan söylediğiniz bütün değişiklikleri yapıyorum.Bu sezon ve gelecek sezonda bu taktikle oynayacağım gelişmelerden haberdar ederim sizi. Ayrıca ikinci sezon için Martins veya Zarate düşünüyorum sizce hangisi?
    902 için sıkıntıya düşerseniz yeni taktiği bekleyin. Şu anda yardımcı olmam imkansız. Zarate iki ayağını da kullandığı için bence Zarate'yi alın.

Quote Originally Posted by stiff1907 View Post
    Hocam taktiğinizle oynadığım maçlar aşağıda.Açıkçası sonuçlar fena değil.İnter'i yenmem süper oldu ayrıca...Amma velakin top sürekli rakip takımda,benim oyuncular dört dönüyor.Adamlar çok pozisyon buluyor.Ben ise az buluyorum.MC deki oyuncularım tam olarak MC değil açıkçası DM oyuncular.Appiah,Zuculini,Mauri ve Matuidi'yi kullanıyorum genelde,yetersiz oluyor.Eski taktiğimden dolayı Duff gibi,Foggia gibi çok kaliteli kanat oyuncularım var.Bir öneriniz var mı ?

Foggia AMC de oynar. Bahsettiğiniz MC oyunucları da iyi ama takımda en az 4 MC ve 2 DM bulundurmanız gerekiyor, rotasyon için. Mauri MC'de çok iyi oynar. İsterseniz rakibi oynatmamak için width'i biraz kısabilirsiniz. Ama ben atak yapmak isterim derseniz width ve tempoyu artırın ve orta sahanızın daha direkt paslaşmasını sağlayın.

Quote Originally Posted by roathere View Post
    kadro yapisi ve farkli pozisyonlarda oynayabilen oyuncular bulmak isini kolaylastirabilir. mesela ben gs ile oynarken domogoj vida'yi aldim ( 600k ) hem DMC hem RB oynayabiliyor . boylece ugur iyilesince ve topal'in performansi artinca sabri ve linderoth'u guzel fiyatlara satip nuri ve axel witsel'i aldim. witsel hem kanatlarda hem de ortada oynayabildigi icin kewell'i satip breziyali bir FC aldim. o da hem forvet hem orta saha oynayabildigi icin nonda ve baros'u satip sercan'i aldim vs.

Kisacasi boylece her ne kadar daha cok oyuncu satmis olmama ragmen her pozisyona yedegi olan derin kadromu korumus oldum. Kullanacagin taktigi onceden belirlersen ve ona gore cok yonlu, ucuz ve kaliteli joker oyuncular bulursan 2 kisiyi satip bir kisiyi alsan bile eksikligini hissedecegini sanmiyorum.

Ayrica satin alirken taksitle odersen finansal acidan daha rahat olur.
    Kesinlikle doğru. Birden çok mevkide oynayabilen joker oyuncular sadece bu taktikte değil her taktikte faydalı olur.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Diziliş önerileriniz ne olur ? Önceden teşekkürler.

Sayfa 5 / 9 İlkİlk ... 34567 ... SonSon

Mesaj Yetkileri