Sayfa 5 / 15 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
121 ile 150 arası toplam 427 sonuç

Konu: [TSL]Fenerbahçe Araştırması 2007

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Bakın arkadaşlar, burda benim hiçbirinizi küçük gördüğüm yok. Ancak bir futbolcuyu yorumlarken kazma, böyle mi olur, mal şeklinde ibareler kullanmak, ayrıca araştırmaya yaramayacak mesajlar atmak, mesajların sonuna anlamsız ve bu bölüme yakışmayan sözler eklemek forumun kalitesini azaltır. Ben bunun için uyarıyorum sizi.

@extensor; Sana karşı özel bir garezim yok, bir muhattabiyetim de yok, ancak yazdığınız bazı şeyler yüzünden uyarıyorum. Ben burayı temiz tutmaktan ve kuralları korumaktan görevliysem bunları yapmak zorundayım. Lütfen dikkat.

Konuyu saptırmadan FB oyuncuları hakkında FM'ye yarayacak yorumlar yapmaya devam.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ewet oda bir mübalağ işte katılıyorum çift forvet oynarsa gol oranı yüksek oranda artacaktır off the ball çok yüksek ne zaman nereye koşacağını nereye gideceğini çok iyi biliyor.
    başlarda bende senin gibi düşünürdüm sık maç trafiğinde condisyonu güçlenir ve başarılı bir grafik çizer diyordum ancak 1 sezondur her maça çıkıyor ama hep aynı gerçekten çok zayıf çok güçsüz bana arif erdemi andırıyor o yere sağlam basamayan en küçük müdahalede yuvarlanan ama kurnazlığı ve şeytanlığı iyi bilen adamı andırıyor
    gene de ondan çok daha kaliteli futbolcular var türkiye liginde mesela 3 büyüklerde oynasa 25-30 gol atacağına inandırım mehmet yıldız la kezmanı mükayese bile edemiyorum kezman mutlaka özellik açısından aşağa çekilmeli

Nesil
    2006
    Yer
    -

Quote Originally Posted by extensor View Post
    kezman 4 büyüklerin hatta ligin en kötü futbolcularından biri eğer onun kafa topu 13 yapılıpta de nigrisin 13 yapılırsa gerçekten ayıp olur zaten onu anlamıyorum

hem hız hızlanması 14 ü geçmez dayanıklılık denge güç evlere şenlik 10 u geçmez son vuruş 12 i geçmez kafa topu 10 u geçmez e bu adam nasıl santrafor yaaaaaaaa
    Saçma çok saçma bi kere Kezman'ın hızı çok iyi Top sürmeside yanında. Ama Bitiriciliği ve Kafası tabi azalacak bence.

Kezman'ın sadece bitiriciliği biraz düşürülebilir.Onun dışında diğer özelliklerini düşürmek saçma olur..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bırde deniz barış müthiş bir patlama yaptı inanılmaz top çalma hatta ribaund alma özelliği var savunmadan dönen topları karambol toplarını topluyor off the ball çok iyi güç denge dayanıklılık özellikleri 15 üzeri olmalı çünkü en önemli yanı bu kafa topları iyi ve genel olarak özellikleri arttırılmalı fenerbahçenin geçen sene çok kötü giderken toparlanmasını sağlam savunma yapmasını sağlayan adamdı şampiyonlukta büyük etkisi oldu ve fenerbahçe onun oynadığı maçlarda çok daha az gol pozisyonu verdi rakibe onun için deniz barışın özellikleri yükseltilmeli

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by extensor View Post
    ewet oda bir mübalağ işte katılıyorum çift forvet oynarsa gol oranı yüksek oranda artacaktır off the ball çok yüksek ne zaman nereye koşacağını nereye gideceğini çok iyi biliyor.
    başlarda bende senin gibi düşünürdüm sık maç trafiğinde condisyonu güçlenir ve başarılı bir grafik çizer diyordum ancak 1 sezondur her maça çıkıyor ama hep aynı gerçekten çok zayıf çok güçsüz bana arif erdemi andırıyor o yere sağlam basamayan en küçük müdahalede yuvarlanan ama kurnazlığı ve şeytanlığı iyi bilen adamı andırıyor
    gene de ondan çok daha kaliteli futbolcular var türkiye liginde mesela 3 büyüklerde oynasa 25-30 gol atacağına inandırım mehmet yıldız la kezmanı mükayese bile edemiyorum kezman mutlaka özellik açısından aşağa çekilmeli
    Şimdi Sinan Mehmet Yıldız' ın oyun tarzına bakmamız lazım. Sivasspor lig a daykenden beri takip ederim Mehmet' i. İstanbulspor' a da kiralık gitmişti orada da biliyordum. Oyun tarzı kontra atak takımlarına uyan bir tarz. Sert, güçlü, dengel ve dayanıklı bir oyuncu. Bir anda hızlanabiliyor. Ama boş alanlara kaçan tam bir anadolu takımı forveti. Fenerbahçe , Gs ve Bjk takımlarında boş alan bulamayacağı için oynayamayacaktır. Zorlanacaktır. Onun için Mehmet' in bitirciliği sorunlu zaten 3 büyüklerde başarılı olacağna inanmıyorum.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bülent uygunla bu konu hakkında bir röpörtajı izlemiştim o öyle düşünmüyordu ve bende öyle düşünmüyorum bi kere fiziği santrafor olmaya çok müsait 1-86 boylarında ve iri bir futbolcu ayrıca genç öğrenmeye müsait büyük takımlarda oynayıp striker (tek vuruş) özelliğini geliştirirse türkiyenin vieri si olur ayrıca boyuna posuna rağmen çok hızlı bir adam son olarak mehmet yıldız contra atack futbolcusuda kezman kapalı savunmaları açan tarz futbolcumu yani

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

benim demek istedigim...

Edu Dracenda Ligimze geldiginde POTANSIYELI 170di
    bunu kim verdi?
    Onu 10 yildir oynadigi brezilya liglerindeki Brazilyali Arastirmacilar arastirip durdu ! 170 de karar kilmislar !

Turkiyeye geldi YARIM SEZON SONRA EVET YARIM SEZON SONRA DUSURDUNUZ!!!
    neden kotu performans sergilemis SIZE GORE!!!

Bir adamin Potansiyelini ne hakla nasil bir sekilde yarim sezona gore dusurebilirsiniz!!!
    dusurebileceginiz tek sey ABILITY olabilir
    oda dogal birsey cunku ULKEYE UYUMU VE KISISEL DURUMUNDAN DOLAYI olabilir,
    ama potansiyeline tekrar da kavusabilir, ama siz ne yapiyosunuz!

aha 170mis edu bu fazla bizim lig icin her tarafta catlak ses cikiyor diye
    hoooppp 160-150 yapiyosunuz

o da YARIM SEZON ICINDE!!!

hadi ozaman yukseltin, LUGANO BIR SEZONDUR Turkiyede ama yukseltelimmi POTANSIYELINI dusurelimmi diyen yok, cunku dusmemeli yukselmeli!!

ricardinho neden 177 / (bu dusmemis) (alexten yasli olmali)
    alex 160 / (alex dusmus) (neymis efendim, yasi falan ilerlemis, ya zaten oyunda yasi ilerleyince o potansiyele ulsamaiyor, NEDEN INDIRIYORSUNUZ peki!

(catlak sesler degil mi?)

kusura bakmayin ama arastiriyorum, bir cok fenerli memnun degil...

bazi arkadaslarimiz, en son karar bende diyormus ve tekrar azaltiyormus
    yazik

ya inanamiyorum, 10 yil arastirilan ve 170lik potansiyeli olan 26lik adam
    ulkemize geliyor ve hopppaaaa yarim sezon icinde 150-160 yapiliyor!!

POTANSIYEL DUSEMEZ HIC BIR ZAMAN!!!!
    (ama nedense bizimkiler yapiyor!)
    (yarim sezonda ne hakla?)

ABILITY DUSEBILIR

Saygilar

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Katılıyorum sana.
    Ayrıca Alex'in Rico'dan daha yüksek pa'sı olması lazım.Alex Rico'dan daha iyi oyuncu.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

EDU'nun PA : 160

ALEX'in PA : 166

Ricardinho PA : 177

Edu' konusunda bişey diyemeyeceğim, pek bilgim yok o konuda

Ancak Ricardinho ve Alex konusuna gelince, Türkiye'ye gelmeden önce ALEX'i pek tanımıyorduk aslında ve bu yaşına kadar da çok fazla yıldızı parlamadı Türkiye'ye gelmeden önce.

Ricardinho ise Türkiye'ye gelmeden önce Brezilya milli takımındaydı, aslında onunda Avrupada pek başarısı yoktu.Türkiye bazında bakarsak, Alex,Rico'dan daha iyi diyebiliriz.Ancak bize datalar gelmeden önce de bu 2 oyuncunun da PA'ları böyleydi galiba.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

yusufislam katılıyorum çok doğru yazmışsın Alex konusunda aynı yapılabilir ama şu anda ki performansa göre Alex'in PA'sı daha yüksek olabilir.Bu arada Colin Kazım'a AMR özelliği eklenilebilinir.

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

Edu'nun 170 pa'ya ulaşması demek büyük liglerdeki şampiyonluğa oynayan takımlarda banko ilk 11 oyuncusu demek sizce Edu İnter, Barcelona yada diğer büyük takımlarda banko oynayabilecek bir oyuncumu? Güney Amerika takımlarını araştıranlar genelde her oyuncuları için yapıyorlar bunu p.a değerlerini gerçek dışı şişiriyorlar. Biz doğrusunu yaptık gerçeğe uygun yapmaya çalıştık.

Alex ile Ricardinho yaşları dolayısıyla zaten o p.a değerlerine ulaşamıyorlar 200 de yapsak asla o pa'ya ulaşamazlar o yüzden çok önemi yok. Yaşlı oyuncular için bu fazla takmayın kafanıza.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

colin kazima sadece amr deil aml ve amc de eklenmli bence geldiginden beri forvet dısında her mevkide oynadı. tabi bunlar max 13-14 seviyesinde olmalı bence ama amr pozisyonda gozukmesi icin en az 15 olmalı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

amr 20 fc 15 bu kadar
    diğre bölgelerde ben hiç görmedim

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

Quote Originally Posted by Murat Özdemir View Post
    EDU'nun PA : 160

ALEX'in PA : 166

Ricardinho PA : 177

Edu' konusunda bişey diyemeyeceğim, pek bilgim yok o konuda

Ancak Ricardinho ve Alex konusuna gelince, Türkiye'ye gelmeden önce ALEX'i pek tanımıyorduk aslında ve bu yaşına kadar da çok fazla yıldızı parlamadı Türkiye'ye gelmeden önce.

Ricardinho ise Türkiye'ye gelmeden önce Brezilya milli takımındaydı, aslında onunda Avrupada pek başarısı yoktu.Türkiye bazında bakarsak, Alex,Rico'dan daha iyi diyebiliriz.Ancak bize datalar gelmeden önce de bu 2 oyuncunun da PA'ları böyleydi galiba.

Murat Ozdemir kardes iste bu yaklasimina saygiliyim cok duzgun ve durustce karsilik verdim sagol

hayir fm2007 700 versiyonunda alex 180 di bildigim kadariyla, edu da 170
    appiah tam bir fiyasko zaten...- sonra 160 falan oldu iste, yanlis!!!

Dedigim gibi bir yabanci oyuncu bizde kac yil oynuyo ki zaten, ama geldigi ligde belki 10 yilini doldurmus oluyor, hele ki brezilyaliysa!!! (brezilyadan aliyoz)

onlar mi daha iyi taniyor KENDI OYUNCULARINI BIZ MI?
    adamlar vermis kendi oyuncusune POTANSIYEL DEGERINI, ama bizler dusuyoruz, hayir efendim CURRENT ABILITY DUSEBILIR ama potansiyeli dusmemeli yabanci oyuncularin, ne kadar izlediniz ne biliyorsunuz ki hakkinda, oyle degil mi?

+++ daha guzel bir fm icin POTANSIYEL DUSMEMELI
    +++ CURRENT ABILITY DUSEBILIR, kezman mesela dusebilir!!!

saygilar
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    edu buyuk liglerin herhangi bir takiminda oynamiyormus, diyorsunuz?
    mutlaka oynamak mi gerekiyor???
    onlarin transfer plani bizi ilgilendirmez!!

Edu bize gelmeden bir sezon once, kimler istemis bir bakin!!!

.
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Edu Dracena

Franceses de olho em Edu Dracena

O zagueiro Edu Dracena será observado hoje por representantes do Rennes, da França. Ele nunca escondeu a vontade de jogar na Europa, mas se diz focado na disputa do Campeonato Brasileiro. O capitão celeste vem sendo sondado, desde o início do ano, por vários clubes europeus, como o Liverpool, da Inglaterra, o Villarreal, da Espanha, e o Lyon, da França. A diretoria cruzeirense, por sua vez, já estipulou um preço para o jogador: 7 milhões de euros.

Fenerbahce Edu'ya istenilen bu degere yakin bir ucret vererek aldi.

Não tem nada a ver, trata-se de uma situação normal. Não somente eu, mas vários jogadores são observados a todo momento. O Cruzeiro é um time grande e seus atletas chamam a atenção , disse Dracena. Ele fez questão de ressaltar que sua intenção é vencer a partida de hoje e ajudar a sua equipe. Não fui procurado por ninguém e, no momento, só estou preocupado com a partida de amanhã (hoje) , frisou.

Portekizcem yok ama galiba anlasiliyor burde FENERBAHCEye gelmeden once onu isteyen takimlar soyle siralaniyor:

LIVERPOOL
    VILLAREAL
    LYON

bunlar galiba kendi liglerinde EN AMA EN TEPEYE OYNAYAN TAKIMLAR

sizce de oyle degil mi

ama ne oldu yarim sezo icinde 700 verisyonda orjinal halinda yani,
    yani bizimkilerin ellemedigi halde geldi ve 170 di ne oldu, yok olmaz oyle sey, en iyi defans mi olacak mis,

hayir efendim en iyi defans degil ligimizde ama luganoyla beraber en
    YUKSEK POTANSIYELE SAHIP OYUNCUDUR !
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Diego Lugano

Lugano é plano B do Real Madrid.

zagueiro Lugano pode trocar o São Paulo pelo Real Madrid. De acordo com o diário espanhol As, o uruguaio será contratado caso o inglês Woodgate não esteja 100% recuperado da lesão na coxa que o afastou dos campos por quatro meses.
    Grande esperança para resolver o problema da criticada defesa do time espanhol, ex-jogador do Newcastle foi contratado por cerca de
    US$ 25 milhões em agosto do ano passado.

A preocupação do técnico Vanderlei Luxemburgo, segundo o As, é com o estado emocional e físico do atleta, que, por estar tanto tempo fora dos gramados, pode apresentar receio e demorar para recuperar sua melhor forma.

O fato de Lugano ter tirado recentemente passaporte europeu pode facilitar a transferência...

bunlar isinize gelince yeterli isinize gelmeyince yetersiz mi oluyor,
    fenerbahcenin aldigi iki defans oyuncsu bas baya 170den assagi degil!!!

edu ya yaptiginiz yanlis tekrar duzeltilmeli 170 olarak
    lugano ise edudan fazla olmali.

not: sakin diger arkadaslar karsi geliyor diye dusunmeyin, ve tarafsiz oldugunuzu gosterin...

170lik eduyu dusurerek tam bi fanatiklik yapmissiniz!
    adam daha 26ydi ayip yahu...

sanki ligimizde 10yildir oynuyo sanki turk sanki biz daha iyi biliyoruz kimin ne oldugunu onlardan,,,

Perpetua kardesim tekrar 170 yapmak canimizi mi yakiyor?

Nesil
    2006
    Yer
    İnegöl

Quote Originally Posted by fenerbahce_1907 View Post
    Katılıyorum sana.
    Ayrıca Alex'in Rico'dan daha yüksek pa'sı olması lazım.Alex Rico'dan daha iyi oyuncu.
    Alex Rico dan daha iyi oyuncu ise sence pa sımı daha yuksek olmalı yoksa ca sımı?

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

yusufislam,

Diğer araştırmacı arkadaşımız da söylemişti, özellikle Brezilya araştırmacıları vs. bazı araştırma ülkeleri kendilerini dünyanın en iyi ligi veya en iyi oyuncuları olarak lanse ediyorlar.

Edu bize İngiltere'den gelseydi emin olunki indirim olmayacaktı.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Arkadaşlar, derdimizi tasamızı yazarken üslubumuza biraz daha dikkat edelim. Şu anda Edu da Lugano da Avrupa standartlarında defans oyuncuları olarak çıkıyor FM'de, kendileri açısından en önemli defansif özellikleri hep 15+. Biraz daha inceleyip, sadece transfer bedellerine ve kimin istediğine bakmadan karar verelim.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    -

Bence Kazım daha iyi yapılmalı Fiziksel özellikler çok iyi olmalı çünkü çok belli yani oynundan gerçekten çok iyi olmalı. Tümer'de biraz daha iyi olabilir ama tabi o kadar değil genç olsa hadi neyse diyebiliriz. Deniz de yüksetilmeli Önder bence çok abartılmış bence oda düşürülebilir. Bunun yanında Lugano Edu düşürülmeli. Alex aynı kalmalı ama şöyle Fiziksel özellikler düşebilir ama Diğer özellikle daha iyi olabilir. Aurelio ise yerinde kalmalı ama hızı biraz artırılıp top kapması yükseltilebilir. Saygılarımlar...

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Ersin, Tümer arttırılmalı diyorsun ???

Neden artırılcak, Tümer Beşiktaş'taki parlak dönemine hiç yaklaşamadı bile Fener'de iken.Kesinlikle arttırılmamalı aksine,azaltılmalı.

Tümer'in soğukkanlılığı biraz düşürülüp,kararlılık ve çalışma oranı biraz arttırılabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Mert bunları ezbere değil de gözlemleriniz le beraber söylersek daha inandırıcı olur

Nesil
    2006
    Yer
    -

Ersin, Tümer arttırılmalı diyorsun ???

Neden artırılcak, Tümer Beşiktaş'taki parlak dönemine hiç yaklaşamadı bile Fener'de iken.Kesinlikle arttırılmamalı aksine,azaltılmalı.
    Azaltılması bence mümkün değil senin düşündüğünü biliyorum fanatikce olduğunu söylüyorsun ama benim yazımda çoğu oyuncu düşürülebilir hem bu benim fikrim.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Ersin fikrine saygı duyuyorum ancak, fikirlerini belli bir dayanağa yaslarsan bu fikir araştırmanın önemli bir parçası olabilir

Nesil
    2006
    Yer
    -

Ersin fikrine saygı duyuyorum ancak, fikirlerini belli bir dayanağa yaslarsan bu fikir araştırmanın önemli bir parçası olabilir
    Tamam abi ama Tümer konusunda iddalıyım.

Bi fikrim daha var yani Tümer'in yüjkseleceğini sanmıyorum çünkü zaten iyi ama yine teknik Top sürme artı özellikleri yükseltilebilir. Bide son olarak yaşlı olması çok kötü.

Mert bunları ezbere değil de gözlemleriniz le beraber söylersek daha inandırıcı olur
    Murat Abi,ezbere olsa uğramam hiç buraya.Fenerbahçe'nin bu seneki oynadığı maçları takip eden biri olarak konuşuyorum abim

Tümer genelde Avrupa maçlarında daha soğukkanlı,Beşiktaş'ta çıktığı Avrupa maçları tecrübesi.Ama lig maçlarında bazen stresleri görüyorum Tümer'i.Biraz daha sakin olsa pas yüzdesini arttıracak.

Araştırmacı arkadaşlar acaba Deniz Barış için herhangi bir artış olacak mı ? Son maçlarda çok etkili oynuyor.Son Anderlecht maçında da çok iyiydi.

+ En son açıklanan milli takım aday kadrosuna girerek güzel oyununun ödülünü aldı.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bir sayfa önce bende yazmıştım geçen yıl şampiyonluğu getiren adam olmuştu savunma ve ortasaha arasındaki bağlantıyı kurarak fenerbahçenin şampiyonluğunda pay sahibi oldu yine geçen yılki dinamo kiex fenerbahçe maçlarında fenerbahçe ortasahası ile defansı arasındaki boşluğu hatırlarsınız topu alan bu bölgeyi elini kolunu sağlaya sağlaya geçiyordu bunu deniz barışın kadroya girmesiyle çözdüler kimbilir geçen yılki kiev maçlarında da oynasa belki bu yılki gibi şampiyonlar ligine çıkacaktı güç denge dayanıklılık özellikleri 16 16 16 olmalı sıçrama ve kafa 15 topsuz alan 17 bunlar en iyi yaptığı şeyler top çalma da 14 olmalı

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

neden deniz baris guc 16? adamdaki kaslara bakin bi, hemen oburlerinden fazla olur diye ezbere soyluyoruz

Deniz baris vucut olarak cok guclu birisi sadece hizli degil!!!
    kuvvetli yani!!
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    muratcigim sen oyle diyorsun ama tumer 5 yildir sizde ne oynadi bize geldipte avrupada toplari 90 tabir ettigimiz yerlere takmaya basladi!!

assistler yapti goller atti!!!

hayir tam tersi sizde 5 sene bosuna oynamis tumer diyebiliriz!

colin kazim gercekten yetenekli gorunuyor, ama daha zaman verilmeli...

teknigi, calimlarindan daha ustun bir oyuncu,, sadece mac grafigi cok fazla olmadigi icin hiziyla calimlarini yansitamiyor, calim=dribbel

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Yusufislam,

Tümer Metin Fenerbahçe forması ile, Türkiye Lig'inde Geçen sene 6 gol atmış avrupada ne yaptı onu bilmiyorum ???

Başka ne yaptı bu Tümer yahu ben neden göremedim ???

Birisi bana Tümer'in yaptıklarını allah aşkına.

Sayfa 5 / 15 İlkİlk ... 34567 ... SonSon

Mesaj Yetkileri