Sayfa 5 / 10 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
121 ile 150 arası toplam 300 sonuç

Konu: FM 2008 Taktik ve Antreman Tartışma, Soru Cevap

Quote Originally Posted by spawn_21 View Post
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=59871

bu taktiği öneririm arkadaşım,ben kullandım,oyundan zevk almaya başladım...
    teşk. arkadaşım...

Ayg.22 Fun Club's

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya-Edirne(Üni)

atak oyuncu olarak 1den fazla oyuncu seçebiliyoruz.. seçtiğimiz oyunculardan en baştaki mi atak oyuncu olarak görev alır yoksa seçtiklerimizin hepsimi..
    bununla birlikte total dominasyon tarzı taktiklerde kanat oyuncularını atak oyuncu olarak belirlesem herhangi bi katkısı olurmu..

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Seeric_Lee View Post
    atak oyuncu olarak 1den fazla oyuncu seçebiliyoruz.. seçtiğimiz oyunculardan en baştaki mi atak oyuncu olarak görev alır yoksa seçtiklerimizin hepsimi..
    bununla birlikte total dominasyon tarzı taktiklerde kanat oyuncularını atak oyuncu olarak belirlesem herhangi bi katkısı olurmu..
    Katkısı olmaz. Seçtiğin bir oyuncu atak oyuncun olacaktır.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya-Edirne(Üni)

tamam ilhan, bende denedim bi kaç maç hani belki bi işe yarar diye de aynı değişen birşey yok

Elinde güzel bi antrenman programı olan varmı benim oyuncularım gelişmesi çık yavaş

Ayg.22 Fun Club's

Nesil
    2007
    Yer
    Ev

öncelikle merhaba FM konusunda yeniyim daha kendi yaptığım bi taktiği takıma oturtamadım, taktikle ilgili bi sorum olacak. diziliş ve takım komutlarını verdikten sonra oyuncu komutlarına geçiyorum ordakilerden belli başlılarını mı değiştirmeliyim diğerleri takımla aynı mı kalmalı? yani özel görev vermeyeceğim oyuncularda sadece mevkisine has 1-2 değişiklik yeterli mi?
    şimdiden teşekkürler ...

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Quote Originally Posted by Seeric_Lee View Post
    Ben denedim ikiside oluyor ilki müsait olmadığı zaman diğerine atıyor.

5 yıldızlı antremanlar için hocaların sahip olması gereken özelliklerle ilgili bir mesaj vardı.Tüm forumu aradım ama bulamadım.
    Bilen varmıdır set pieces shooting de dahil olmak üzere tüm antremanları 5 yıldız yapmak için gerenken antrenör özelliklerini?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by ridvnn View Post
    öncelikle merhaba FM konusunda yeniyim daha kendi yaptığım bi taktiği takıma oturtamadım, taktikle ilgili bi sorum olacak. diziliş ve takım komutlarını verdikten sonra oyuncu komutlarına geçiyorum ordakilerden belli başlılarını mı değiştirmeliyim diğerleri takımla aynı mı kalmalı? yani özel görev vermeyeceğim oyuncularda sadece mevkisine has 1-2 değişiklik yeterli mi?
    şimdiden teşekkürler ...
    Oyunculara tek tek komut ayarlarsan daha iyi olur ama eğer dengeyi kuramazsan başarılı olamazsın. Genel komutları verdikten sonra, maçlarda duruma göre yavaş yavaş oyunculara özel komutlar da verebilirsin.

Quote Originally Posted by sardokar View Post
    5 yıldızlı antremanlar için hocaların sahip olması gereken özelliklerle ilgili bir mesaj vardı.Tüm forumu aradım ama bulamadım.
    Bilen varmıdır set pieces shooting de dahil olmak üzere tüm antremanları 5 yıldız yapmak için gerenken antrenör özelliklerini?
    Eğer Türkçe yama kullanıyorsan;

Sağlık: Dayanıklıklık ve Aerobik
    Kaleci Antrenörlüğü: Kaleci
    Taktik: Taktik
    Top Kontrol: Teknik
    Savunma: Savunma
    Ofans: Ofans
    Şutlar:Teknik

Yukarıda yazılan özellikleri 19-20 olan koçları alıp, her antreman programına 1 koç atarsan 5 yıldızlı olacaktır.
    "YÜCE ATATÜRK"

Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    Oyunculara tek tek komut ayarlarsan daha iyi olur ama eğer dengeyi kuramazsan başarılı olamazsın. Genel komutları verdikten sonra, maçlarda duruma göre yavaş yavaş oyunculara özel komutlar da verebilirsin.
    yardımın için teşekkürler...

Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    Eğer Türkçe yama kullanıyorsan;

Sağlık: Dayanıklıklık ve Aerobik
    Kaleci Antrenörlüğü: Kaleci
    Taktik: Taktik
    Savunma: Savunma
    Ofans: Ofans
    Şutlar:Teknik

Yukarıda yazılan özellikleri 19-20 olan koçları alıp, her antreman programına 1 koç atarsan 5 yıldızlı olacaktır.
    Teşekkürler

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Default kornerden gol atmak??

selam arkadaşlar 802 için en iyi korner taktiği ne sizce bn birtürlü gol atamıyorum herşeyi denememe rağman 1 sezonda 7-8 i geçmiyor tavsiyesi olan varmı

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Arkadaşlar normal hayattaki futbol tecrübelerime dayanarak bir taktik yapmak istedim.Şu ana kadar sadece takım komutlarıyla oynadım.
    Mentality: Attacking Daha iyi gol atmak için
    Creative Freedom: En sol komutlarıma uysunlar diye
    Pas: Direct
    Tempo: Hızlı Çünkü gol bulmak isteyen benim
    Genişlik: Geniş çünkü gerçek hayatta skoru korumak beraberliğe yatmak isteyenler oyunu sıkıştırırlar.Ama iyi takımlar oyunu geniş alana yayıp oyunu açarlar.
    Defans Çizgisi: Önde. Geriye yaslanmamak oyunu ileriye yığmak için.
    Closing Down: Whole Pitch Önde basmak için
    Diziliş: 4-4-2 Kanatlar fr ve flye oklu.
    Kolay kolay gol yemiyorum ama topu forvete ulaştırmakta zorluk çekiyorum.Bu mantık kurallarım doğru mu? Yoksa yanlış mı? Çözümleriniz varsada bekliyorum.
    Last edited by Her026 : 10.Haziran.2008 at 10:43

antreman ekranında hangi kategori hangi özellikleri yükseltiyor biri yazabilir mi hepsini?

Nesil
    2007
    Yer
    .

141.Mesaja Dair

http://www.turksportal.net/makale/fm/797/ Buradan alıntıdır.

Dayanıklılık antrenmanı kategorisi oyuncunuzun; sağlık, dayanıklılık, güç, çalışma oranı özelliklerine etki eder.. Bu özellikler genel olarak tüm oyuncularınız için önemlidir ama DMC ve ileri geri gidip gelen bek oyuncularınız için ayrı bir önem taşımaktadır..

Aeorobik antrenmanı kategorisi oyuncunuzun; hızlanma, çeviklik, denge, zıplama, hız, refleks özelliklerine etki eder.. Bu özelliklerde genel olarak tüm oyuncularınızda yüksek tutmanızı gerektiren özelliklerdir..

Kaleci antrenmanı kategorisi oyuncularınızın; hava hakimiyeti, top tutma, ayak gücü, top atma, bire bir özelliklerine etki eder.. Bu özellikler kalecilerinizde olması gereken en önemli özelliklerdir..

Taktikler antrenmanı kategorisi oyuncularınızın; önsezi, kararlar, pozisyon alma, topsuz alan, takım oyunu, bölge hakimiyeti özelliklerine etki eder..Bu özellikler genelde tüm oyuncularınız için önemlidir..

Top kontrol antrenmanı kategorisi oyuncularınızın; dripling, ilk temas, özel yetenek, teknik, kafa özelliklerine etki eder.. Forvet, kanat fovet arkası oyuncularınız için önemlidir..

Savunma antrenmanı kategorisi oyuncularınızın; top kapma, markaj, konsantrasyon özelliklerine etki eder.. Savunma oyuncularınız için önemli bir kategoridir..

Ofans antrenmanı kategorisi oyuncularınızın; pas, yaratıcılık özelliklerine etki eder.. Özellikle oyun kurucula, forvet arkası oyuncular ve kanat oyuncuları için önemlidir..

Şutlar antrenmanı kategorisi oyuncularınızın; bitiricilik, uzun şutlar, soğuk kanlılık özelliklerine etki eder.. Özellikler forvet oyuncularınız ve gole dönük orta saha oyuncularınız için çok önemlidir..

Duran Toplar antrenmanı kategorisi oyuncularınızın; orta yapma, korner, frikik, penaltı, uzun taçlar gibi özelliklerine etki eder..
    Kıyamet kopacak da olsa bırakınız adalet yerini bulsun....

çok sağol, bi yerde yazdığını hatırlıyodum ama bulamamıştım

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Her026 View Post
    Arkadaşlar normal hayattaki futbol tecrübelerime dayanarak bir taktik yapmak istedim.Şu ana kadar sadece takım komutlarıyla oynadım.
    Mentality: Attacking Daha iyi gol atmak için
    Creative Freedom: En sol komutlarıma uysunlar diye
    Pas: Direct
    Tempo: Hızlı Çünkü gol bulmak isteyen benim
    Genişlik: Geniş çünkü gerçek hayatta skoru korumak beraberliğe yatmak isteyenler oyunu sıkıştırırlar.Ama iyi takımlar oyunu geniş alana yayıp oyunu açarlar.
    Defans Çizgisi: Önde. Geriye yaslanmamak oyunu ileriye yığmak için.
    Closing Down: Whole Pitch Önde basmak için
    Diziliş: 4-4-2 Kanatlar fr ve flye oklu.
    Kolay kolay gol yemiyorum ama topu forvete ulaştırmakta zorluk çekiyorum.Bu mantık kurallarım doğru mu? Yoksa yanlış mı? Çözümleriniz varsada bekliyorum.
    Takımın da Man Utd heralde?

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Quote Originally Posted by Lord Black View Post
    Takımın da Man Utd heralde?
    Galatasaray da niye böyle birşey söyleme gereği duydun ?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

dizilişte oyunculara ileri geri oklar çıkıyo bunlar ne işe yarar?

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

onlar oyuncunun koşu alanlarını belirler howarda3

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Mesela DL olarak oynayan bir oyuncuya ML'ye kadar ok çıkarttığımda top bendeyken DL oyuncum ML'ye mi geliyo?

Kolektif Tek Kale yi deneyebilirsin bir sezonda 28 gol atmıştım.

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Sitedeki taktiklerde popüler olan yöntem kafacı oyuncu ile kaleciyi sıkıştır yapmak..2. Kafacıyı ön direkten tutmak.Ve kornerleri altıpas alanına kullandırmak..Korner golleri bulduğumuz taktiklerin hepsinde var olan organizasyon bu..

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Quote Originally Posted by malatyaspor32 View Post
    selam arkadaşlar 802 için en iyi korner taktiği ne sizce bn birtürlü gol atamıyorum herşeyi denememe rağman 1 sezonda 7-8 i geçmiyor tavsiyesi olan varmı
    7-8 bence iyi bir değer Ama kaleciyi sıkıştır yaptır bir oyuncuya. Bir oyuncu ön direkte beklesin diğerleri full arka direk tabi iki üç oyuncuda geride bıraktır.Eğer iyi korner atan bir oyuncu varsa çok gol bulursun.

7-8 daha ne istiyorsun

Quote Originally Posted by howarda3 View Post
    Mesela DL olarak oynayan bir oyuncuya ML'ye kadar ok çıkarttığımda top bendeyken DL oyuncum ML'ye mi geliyo?
    Evet, atak yaparken oraya çıkıyorlar.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

İyi ve yaratıcı bir kornercin varsa ... Kornerleri mixed olarak kullandır , Ön direğe bir oyuncu hareketlensin , kafa toplarında etkili biri ön direkte dursun, uzun bir arkadaş da Kaleciyi oyalasın , gerisini forward yap o forward yaptıklarının arasında jumping yüksek biri varsa oraları karıştırır süpriz adamlardan gol gelebilir( bende barnetta atıyordu , boyu : 1,75m gibi birşeydi) , bu arada ön direktekiler armut topluyor olmuyorlar... Mesela orada Servet sezonda 9 gol atmıştı

Bu taktik işinden çok iyi anlayan birisi yardım edebilir mi bana?
    Takım Galatasaray
    Kadro:
    GK: Aykut Erçetin (Orkun Uşak)
    DR: Uğur Uçar (Sakat vs olduğu zaman Sabri veya Ömer)
    DL: Hakan Balta (Volkan Yaman)
    DC: Servet Çetin (Emre Aşık)
    DC: Emre Güngör (Ömer Özçelik)
    DM: Tobias Linderoth (Mehmet Topal)
    CM: Barış Özbek (Lincoln)
    CM: Matias Sanchez (Ayhan Akman)
    AMR: Sabri Sarıoğlu (Hasan Şaş)
    AML: Arda Turan (Cafercan Aksu)
    ST: Joffre David Guerron (Ümit Karan)

Şimdi kafamdaki taktik; ofansa yönelik, hızlı, direkt ve tempolu bir futbol, buna karşın topla oynama yüzdesinde kısmi bir üstünlük veya eşitlik, gerek kanat oyuncularıyla gerekse orta saha oyuncuları ile hücumda etkinlik, fazla posizyon vermeden bol posizyon bulabilceğim bir taktik.

Bu kafamdaki taktiği oyuna yansıtamadım. pozisyon bulamıyor, top genelde rakibin kontrolünde ve çok pozisyon veriyorum. İlk 11 yeterince iyi değil ama gerekli takviyeleri sezon sonu yapacağım 1 DC, 1DR, 1AMR.

Şimdi bana bu kadroya ve kafamdaki taktiğe uygun, her oyuncunun görevi için ayrıntılı bir şekilde, nedenleriyle birlikte bir taktik önerebilecek biri var mı?

Evet, biraz fazla şey istedim ama yardım ederseniz çok mutlu olurum. Forumdaki tüm taktikleri denedim kasırga, total dominasyon falan hiç biri istediğim gibi olmadı. Şimdiden teşekkürler

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Each way goes to goal kullanabilirsin.

Sayfa 5 / 10 İlkİlk ... 34567 ... SonSon

Mesaj Yetkileri