Sayfa 5 / 12 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
121 ile 150 arası toplam 338 sonuç

Konu: [TSL]Beşiktaş Araştırması 2007

Nesil
    2007
    Yer
    Izmir

besiktasta su anda batuhan in bile bitiriciligi nobre ve bobodan iyi gorunuyor malesef... higuain i bilmiyorum yetenekli ama kapali kutu...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by extensor View Post
    son olarak güç denge ve dayanıklılık 16 şar olmalı

Güç ve Denge'nin 16 olamayacağını düşünüyorum. Özellikle Türkiye Liglerinde futbolcuları yaparken fiziksel anlamda hep abarttığımızı, hep bir kaç puan yüksek verdiğimizi savunan biri olarak 16nın çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Fiziksel anlamda çıtayı indirmeliyiz ve bu standarta göre hareket etmeliyiz. Bugün Nobre'ye güç ve denge anlamında 16ları versek Mehmet Yıldıza 19 vermeliyiz. Halbuki 16yı hakeden anca Mehmet Yıldız. Yada ne bileyim bir İbrahim Akına hız olarak 14-15 verirsek Sabri 18 olmalı, bu sefer işler rayından çıkıyor o yüzden çıtayı düşüreceğiz, sonuçta Premier ligde değiliz. Dayanıklılık olarak ise 16 olabilir.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by koray_capello View Post
    Güç ve Denge'nin 16 olamayacağını düşünüyorum. Özellikle Türkiye Liglerinde futbolcuları yaparken fiziksel anlamda hep abarttığımızı, hep bir kaç puan yüksek verdiğimizi savunan biri olarak 16nın çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Fiziksel anlamda çıtayı indirmeliyiz ve bu standarta göre hareket etmeliyiz. Bugün Nobre'ye güç ve denge anlamında 16ları versek Mehmet Yıldıza 19 vermeliyiz. Halbuki 16yı hakeden anca Mehmet Yıldız. Yada ne bileyim bir İbrahim Akına hız olarak 14-15 verirsek Sabri 18 olmalı, bu sefer işler rayından çıkıyor o yüzden çıtayı düşüreceğiz, sonuçta Premier ligde değiliz. Dayanıklılık olarak ise 16 olabilir.
    Koray sen besiktsasi benden cok serediyorsun saygim var. Fakar bir sey sormak isterim 16 ve 17 kafa ve sucrama icin cok degil mi. Ben fenerbahcede oynarken cok canli seyrettim ama bu kadar yuksek degil gibime geliyor. 16=17 biraz yuksek gibi
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by elhadji View Post
    Koray sen besiktsasi benden cok serediyorsun saygim var. Fakar bir sey sormak isterim 16 ve 17 kafa ve sucrama icin cok degil mi. Ben fenerbahcede oynarken cok canli seyrettim ama bu kadar yuksek degil gibime geliyor. 16=17 biraz yuksek gibi
    Çok kesin konuşmuyorum zaten aslında olay tamamen standartlara bağlı. Ben şunu biliyorum Nobre heading olarak Türkiye'nin en iyi oyuncusudur. Yani aldığı topa en iyi kafayı vuran adamdır-hem sert hem isabetli. Bu noktadan sonra biraz da standartlara bağlı gidip de vasat adamlar 15 filan almışsa Nobre 16-17 olacaktır. Sıçrama konusunda boyu çok uzun olmamasına rağmen iyi olduğunu düşünüyorum 16'nın altındaki bi rakam sanki Nobre'ye yetmez diye düşnüyorum. Bobo için mesela jumping 13 heading 14 düşünüyorum. Nobre için sen nasıl düşünüyorsun?

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Zatan son dosyada sıçrama 15, kafa 16 oldu. Off the ball konusu için bir video hazırlamayı planlıyorum Nobre hakkında. Bence 15 olmalı.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by peluk View Post
    Zatan son dosyada sıçrama 15, kafa 16 oldu. Off the ball konusu için bir video hazırlamayı planlıyorum Nobre hakkında. Bence 15 olmalı.
    İlhan off the ball ile anticipation'ı karıştırmıyorsun değil mi? Bu arada biraz geç olcak ama ben tatildeyken ilgilenemedim sağolasın İlhan çalışma için. Ayrıca son dosya elinde ise bana göndermen mümkün müdür bir göz atayım şuna.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

İlhan off the ball ile anticipation'ı karıştırmıyorsun değil mi? Bu arada biraz geç olcak ama ben tatildeyken ilgilenemedim sağolasın İlhan çalışma için. Ayrıca son dosya elinde ise bana göndermen mümkün müdür bir göz atayım şuna.
    Yok Koray off the ball'u kastediyorum yani ofansif pozisyon alabilme becerisi. Elbette, özelden görüşürüz. Bence Nobre top almak için boşa kaçmayı bilen bir adam
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Coşkun Beşiktaş'ın

Ezeli Rakipler : Fenerbahçe,Galatasaray
    Diğer Rakipler : Trabzonspor,Bursaspor

Olmalı bence.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Murat bu konuda haklı ancak ben Beşiktaş ile Bursaspor arasındaki rivalry'nin düşük olduğu kanaatindeyim. Asıl Bursaspor'un rival'i Beşiktaş'tır bence.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

İlhan abiye katılıyorum.Beşiktaş'ın Bursa ile yaptığı maçlara ayrı bir hava ile hazırlanmadığını görüyoruz ama Bursa'da işler farklı.Bursa bizle yapacağı maçlara ayrı bir havayla hazırlanıyor.
    So what?
    Saike

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Evet doğrudur. Beşiktaş'ın rakiplerinin arasına Bursaspor'u eklemeyeceğiz.

Ezeli rakipler: Fenerbahçe, Galatasaray
    Diğer rakipler: Trabzonspor

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Koray ,

Diğer Rakiplerimiz 'e eklenebilir aslında.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Eklenemez. Çünkü 1-2 senelik husumetten dolayı herkese rakip diyemezsin. Beşiktaş ile Bursaspor'un arasında senelerdir ne şampiyonluk ne de küme de kalma mücadelesi olmadı. Bu takımlar hep bu ligde var idiler fakat aynı amaç için değil. Birisi şampiyonluğu hedefleyen bir takım diğeri o sezon ki kadrosuna göre ya kümede kalmaya oynayan ya orta sıralara yada kadrosu iyiyse Avrupa kupalarına gidecek bir pozisyon elde etmeye oynayan bir takımdır. Sırf taraftarlar arasındaki rekabete göre eklemeye kalkarsak oraya Ankaragücü, Konyaspor, Karşıyaka gibi bir sürü alakasız takım eklemek durumunda kalrız.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Haklısın Koray peki.

Nesil
    2003

FM 2008'de Bursa icin Besiktas diger rakiper arasinda olacak, Besiktas icin ise Bursa olmayacak sekilde ayarlandi.

Ancak Bursa'nin listesinde Besiktas'in olmasi arastirma sefi tarafindan kaldirilmis olarak gorunuyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

O zaman gayet ilginç diyorum, o kadar kasışa bu kadar...

ben burak yılmazla ilgili bikaç soru sormak istiyorm

örnegin;bu oyuncu oyunda gayet kaliteli,istikrarlı bir performansı war yeni database'de düşürmeler olucakmı ayrıca bu oyuncu takımda huzursuzluk cıkaranlardan sayılabilirmi ve burak yılmaz'ın kalitesi nedir yani en fazla verimi nerede alabiliriz yeni oyun icin bilgi almak ve bu konuyu tartısmak icin soruyorum....

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Burak Yılmaz'da İlhan arkadaşım zannediyorum ki gerekli düşürmeleri yapmıştır, benim fm 2008 için ön çalışmalarda bulunma şansım olmadı. Ama örneğin fm 2008 için çıkacak ilk yamada hem o zamana kadar bu sezon ki Burak Yılmaz'ı da izleme şansımız olur belki ona gerekli gerekli düşürmeleri veyahut yükselme olur ise gerekli arttırmaları yapacağım. En fazla verimi de kendi sistemine taktiğine göre farklı pozisyonlarda alabilirsin, biraz da senin sistemine bağlı. Yani biz oyuncu profilini yaparken oynayabileceği pozisyonları gerçek mevkisi ve o mevkiden sonra diğer oynayabildiği mevkiler olarak giriyoruz. Zaten bunları oyuncunun profilinde position bölümünde görebiliyorsunuz onun dışında oyuncuya en verimli olacağı mevki gibilerinden puan vererek belirlediğimiz bir özelliği yok.

Burak Yılmaz'da İlhan arkadaşım zannediyorum ki gerekli düşürmeleri yapmıştır, benim fm 2008 için ön çalışmalarda bulunma şansım olmadı. Ama örneğin fm 2008 için çıkacak ilk yamada hem o zamana kadar bu sezon ki Burak Yılmaz'ı da izleme şansımız olur belki ona gerekli gerekli düşürmeleri veyahut yükselme olur ise gerekli arttırmaları yapacağım. En fazla verimi de kendi sistemine taktiğine göre farklı pozisyonlarda alabilirsin, biraz da senin sistemine bağlı. Yani biz oyuncu profilini yaparken oynayabileceği pozisyonları gerçek mevkisi ve o mevkiden sonra diğer oynayabildiği mevkiler olarak giriyoruz. Zaten bunları oyuncunun profilinde position bölümünde görebiliyorsunuz onun dışında oyuncuya en verimli olacağı mevki gibilerinden puan vererek belirlediğimiz bir özelliği yok.
    peki yani bi besiktas scout'ı olarak fm2007den farklı bi performansmı sergiledi burak 2006-2007 sezonunda yoksa tigananın sistemine uymadıgındanmı iyi denilebilecek gibi oynamadı????

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

FM 2008 deki Burak Yılmaz profili geçen seneki Burak Yılmaz'dan biraz daha yüksek idi. Orada düşülmesi kolay olan hatalardan birine düştük daha doğrusu düştüm çünkü yamadaki Beşiktaş takımının yapımı tamamen bana aitti. Yani o zamana kadar izlediğimiz Burak hatırlayacağın gibi ligin ilk 4-5 haftasında gerçekten her maçın adamı olabilecek kadar iyi oynayan bir Burak'tı. Ve biz de yamayı çıkarttığımız an Burak'ın bu 4-5 maçlık belki biraz insanı yanıltacak performansını görmüştük, ve Burak'ı ona göre hazırladık.

Dediğim gibi kısa süreli ve oynadığı maçlarda son derece etkili ve istekli bir şekilde gördüğümüz Burak Yılmaz'ı uzunca bir vadede izleyemediğimiz için; istikrar, dayanıklılık, kararlılık, pozisyon alma, karar verme gibi karekteristik bazı özelliklerini iyi analiz edemedik. Ama şuan için Burak Yılmaz'ı bir sezon izlemiş durumdayım ve FM 2008 çıkıp da biz yamayı çıkartıncaya kadar da Ertuğrul Sağlam'ın sistemindeki Burak Yılmaz'ı da görme şansımız olur diye düşünüyorum. Ve bakarız zihniyetinde, karakterinde yada fiziksel özelliklerinde bir değişiklik var mı diye.

Eski tas eski hamam . Burak hem yetenek olarak hemde karakter olarak yeterince iyi değil bence, fazla abartmamanızı öneririm.

Quote Originally Posted by FenerbahCHE View Post
    Eski tas eski hamam . Burak hem yetenek olarak hemde karakter olarak yeterince iyi değil bence, fazla abartmamanızı öneririm.
    bence yetenek ve potansiyel olarak hafife alınmaması gerekn bi oyuncu...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Burak Yılmaz'ın sorunu kararlar, determination falan ile alakalı değil, proffessionalism, consistency, injury proneness ile alakalı bence. Şu andaki Burak üstünde futbolculuk açısından değil de mental açıdan çalışılması gerek.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Burak yıLmaz ın performansıda gözLe görüLür derecede bir düşüş var bence sadece mentaL oLarak değiL özeLLik oLarakta düşürüLmeLi.Gerçi 2007 de iyi oLması gerekirken o kadar iyi değiLdi ama 2008 de sanırım iyi başLayıp daha sonra ki yamaLar iLe düşürüLecek özeLLikLeri.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Burak yıLmaz ın performansıda gözLe görüLür derecede bir düşüş var bence sadece mentaL oLarak değiL özeLLik oLarakta düşürüLmeLi.Gerçi 2007 de iyi oLması gerekirken o kadar iyi değiLdi ama 2008 de sanırım iyi başLayıp daha sonra ki yamaLar iLe düşürüLecek özeLLikLeri.
    Evet onun dusurulmeli Serdar" in artirilmali boylece ypaay zeka Serdari tercih etmeli. Serdar dedigim Ozkan.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

İbrahim Üzülmez
    Pace 13
    Acceleration 13
    Agression 15-16
    Bravery 17
    ML rating'i azalmalı o kadar da verimli oynayamıyor o mevkide
    Burak Yılmaz
    Strength 14
    First Touch 12
    Ricardinho
    CA'sı genel olarak düşürülmeli
    Delgado
    Finishing 13
    AM C olmalı AM LC değil
    Bobo
    Genel olarak CA'sı artırılmalı
    Gökhan Zan
    Bravery 16-17
    Determination 17
    Positioning 13-14

İbrahim Toraman
    Dirtyness 18

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Toraman'ın Dirtiness'i en fazla 12 olabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by errqud_gfb View Post
    İbrahim Üzülmez
    Pace 13
    Acceleration 13
    Agression 15-16
    Bravery 17
    ML rating'i azalmalı o kadar da verimli oynayamıyor o mevkide
    Burak Yılmaz
    Strength 14
    First Touch 12
    Ricardinho
    CA'sı genel olarak düşürülmeli
    Delgado
    Finishing 13
    AM C olmalı AM LC değil
    Bobo
    Genel olarak CA'sı artırılmalı
    Gökhan Zan
    Bravery 16-17
    Determination 17
    Positioning 13-14

İbrahim Toraman
    Dirtyness 18
    Üzülmez için pace ve acceleration 14 veya 15 daha iyi bir değer olacaktır bence.

Ricardinho'nun CA'sı yeni gelen oyunda düşmüş bir şekilde sizlere sunulacak zaten.

Delgado da 08'de AMC olarak gözükecek.

Bobo'nun CA'sında ufak bir artış meydana getirdik.

Toraman'ın dirtiness değeri için biraz daha detaylı düşünebilirsin.

Quote Originally Posted by peluk View Post
    Toraman'ın dirtiness değeri için biraz daha detaylı düşünebilirsin.
    Bunu çok inanarak söylüyorum benim çok saçma huyumdur maçta bazen sadece bir oyuncuya odaklanıyorum hakikaten oyuncuları o zaman daha iyi analiz edebiliyorsun Toraman hep vuruyor, çekiyor, bir şeyler söylüyor aslında çok agresif biri Lugano'dan iyi olmasın Toraman da aşağı kalmaz

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ibrahim üzülmez orta kesme 20 üzerinden 1
    Fikirlerim burada

Sayfa 5 / 12 İlkİlk ... 34567 ... SonSon

Mesaj Yetkileri