Sayfa 54 / 163 İlkİlk ... 444525354555664104154 ... SonSon
1,591 ile 1,620 arası toplam 4887 sonuç

Konu: Gezi Parkı Direnişi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post
    Projeyi eleştiriyorsunuz da projeye bütün partiler imza attı bundan bütün partiler sorumlu değil mi neden başbakanı sorumlu tutuyorsunuz
    öneriyi o getirdi diye mi
    imza atmaları öneriyi onayladıklarını gösterir
    Gerçi çoğu kişi projenin daha ne olduğunu bile bilmiyor ya o da ayrı mesele
    Cumhueiyet Halk Partisi taksimin yayalastirilmasina imza vermistir Gezi Parki projesine degil , arastirdiktan sonra yorum yazalim lutfen.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Kendini "aydın kesim" olarak nitelendiren grup ne gibi bi özgürlüğünüz kısıtlandı örnek verebilir misiniz ?

(ki bu isimde bile karşı tarafı aşağılayıcı ifade var aydınsınız diğerleri ne ?)

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by Bordo61Mavi View Post
    Sike sorusturmasi konusu ile yarisir bu konu kilidi ac kapamakla. Niye karardan donuldu ?

Bari kural 5'i silelimde hergun yazalim
    Yahu ülke sallanıyor hala kural 5 kural 5 Zamanında bu forum yönetimi için de diktatör denmişti bu arada yeni hatırladım Açık kalsın konu işte nesi var. Ne güzel seviyeli seviyeli tartışıyoruz. Bu yüzden seviyorum bu forumu. Diğerlerinde küfürler havada uçuşuyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Kendini "aydın kesim" olarak nitelendiren grup ne gibi bi özgürlüğünüz kısıtlandı örnek verebilir misiniz ?

(ki bu isimde bile karşı tarafı aşağılayıcı ifade var aydınsınız diğerleri ne ?)
    basin ozgurlugu diyeyim. gerisini yazmaya bile gerek yok.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Cımbızlamaya devam abicim,iyi günler
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by anil luque View Post
    basin ozgurlugu diyeyim. gerisini yazmaya bile gerek yok.
    aydın kesim sadece basından mı oluşuyor kişisel olarak ne gibi özgürlükleriniz kısıtlandı

Bugün ölen arkadaşa da jip çartı haberi var bilgisi olan var mı nasıl öldü bu arkadaş ?

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by europeanconquer View Post
    Cımbızlamaya devam abicim,iyi günler
    abim sorumun cevabı bu değil ama sende haklısın ne diyeceksin ki

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

hala avm diyenler var

Olayı hangi siteden aldığını tahmin edebiliyorum.

Olaylarla alakalı bu şekilde haber yapmaları şaşırtıcı değil

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by RasAnt View Post
    Bak bana soru soruyorsun altınada vermem gereken cevabı yazıyorsun. Yanlış burada ben o altta yazdığın cevaba katılmıyorum. Bu olayları düşünmeyen vatandaş yok şuanda. Olayların taksimden ülkemizin heryerine dağılması son derece rahatsız edici. İş eylemden çıktığı için şuanda kargaşa var sadece eylem yapılsaydı bunlar olur muydu bende bunu sorayım sana. Başbakan çıkmış bunu diyor Gezi parkı yenileniyor Kışla yapacağız, cami yapacağız, kiliseyi gün yüzüne çıkaracağız, tamamen yayalaştıracağız, kesilen ağaçların yenisi dikilecek, avm yapılacak deniyor ancak henüz kararımızı vermedik. Yani bunları vaad eden bir insana neden karşı olayım ben söyler misin ?
    Dostum sen ne demek istediğimi anlamadın. Bu yazdığımı görmeden cevaplamışsındır , olabilir.

en basitinden sunu dusunun yahu ; ben yurttaki butun ama butun akp secmeninin bu projeyi destekledigine inanmiyorum arada istemeyenler illaki vardır. ancak basbakan bu tutumuyla kendi secmenini de dinlememis oluyor , onu o koltukta oturtan insana da kulak vermemis oluyor. yanlissam yanlissin deyin. bir devlet adami hele de basbakan boyle bir konuda durup halkina demez mi sizin dusunceniz nedir? tutturmuş bir "biz kararı verdik tabii ki yapılacak , üç beş çapulcu engel olamaz" vs. din , basortusu iman vs gibi hassas konularda halka danismayi , destek almayi cok iyi bilir ama kendisi. neyse konu dagilmasin bastakine doneyim. dedigim gibi ben tamamiyle , istisnasiz desteklendigini dusunmuyorum bu projenin. velev ki oyle , yani hic fire vermeden destekleniyor bu proje. o zaman yine basa donuyoruz , insanlar olaya "tayyipbaba yapiyorsa dogrudur" gozuyle bakiyor demektir. operaya bilmem neye cok duskun bir millet oldugumuzu sanmiyorum zira.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

aydın kesim sadece basından mı oluşuyor kişisel olarak ne gibi özgürlükleriniz kısıtlandı

Bugün ölen arkadaşa da jip çartı haberi var bilgisi olan var mı nasıl öldü bu arkadaş ?
    sanırım izmir yada ankara avm içinde polisin döverek öldürdüğü biri var ondan bahsediliyordur

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Gncl1905 View Post
    Yahu ülke sallanıyor hala kural 5 kural 5 Zamanında bu forum yönetimi için de diktatör denmişti bu arada yeni hatırladım Açık kalsın konu işte nesi var. Ne güzel seviyeli seviyeli tartışıyoruz. Bu yüzden seviyorum bu forumu. Diğerlerinde küfürler havada uçuşuyor.
    Bana göre de şuana kadar gayet seviyeli ve medeni bir şekilde ilerliyor konu. Ne kimseye bir hakaret var ne bir atışma. Ufak tefek şeyler olabilir ancak konunun seyrini bozacak yazılara kişilere hep birlikte karşıyız. Bizim tartışma özgürlüğümüze zarar verecek tırnak içinde "troll üyeler" kişisel olarak cezalandırılabilir... Onun dışında konu açık kalmalıdır. Herşeye yasak getirerek hiç bir yere varılamayacağı aşikar. Onu tartışma bunu tartışma nereye kadar. Tartışalım ki kim ne düşünüyor nasıl fikirlere sahibiz ne yapılabilir görelim. Seviye korunmak şartı ile tabi

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Önder HOCA View Post
    sanırım izmirde avm içinde polisin döverek öldürdüğü biri var ondan bahsediliyordur
    o sizin dediğiniz birkaç kendini bilmez bunu bir hükümet politikası olarak söylemek akıl karı değil

evet hangi özgürlüğünüz kısıtlandı hani bu eylemlerin sebebi özgürlüklerin kısıtlanması ya
    tartışalım

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Hakkaten hala ne kural 5'ten bahsediliyor ki

Bir kere daha tekrarlıyorum: Yasakçı zihniyete inat, bu konu açık kalacak. Yeter ki fikrimiz, tarafımız ne olursa olsun, karşı tarafa saygılı bir biçimde yaklaşmamız gerekiyor.

Sevmesek de, fikirlere saygı duymalıyız.

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Kimseye hakaret yokmuymus

Dun ninja yazildiginda hakaret olmuyormu ? benim anneannem carsafla iner sehire koyden geldigi zaman oda ninjami oluyor ?

Hani ozgurluk ? ozgurce dusunme ? demokrasi ? tirtmi oldu

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by europeanconquer View Post
    Biz istiyoruz ki ''herkes'' özgürce yaşasın.Eskiden -hükümet tarafından- dinine aşırı bağlı bir toplum hor görülüyordu şimdi aydın kesim hor görülüyor.

Bunlar bitsin istiyoruz,iki kesim de artık eşit olsun iki kesim de birbirine karışmasın istiyoruz,eğer bunu sağlaya bileceklerse eyvallah kalsınlar iktidarın başında ancak sağlayamayacaklar,açıklamaları bunu gösteriyor.Olayı din düşmanlığına,darbeye çekmeye çalışıyorlar.

Bakın normal bir günde,AKP'ye destek amaçlı, izin olmadan Taksim'e binlerce hatta milyonlarca kişi gitse önlerine 1 polis çıkıpta durun izniniz yok gidemezsiniz demez.Bu hak herkeste olsun istiyoruz,ayrı gayrı yapılmasın istiyoruz.İstemeyenler vardır onlarda çok küçük bir gruptur.

Demokrasi de evet seçimle gelen seçimle gider ancak oraya seni halk getirdi,sana oy vereni de vermeyeni de dikkate almak zorundasın sen,sana oy vermedi diye onları yok sayamazsın.Bir şey için protesto ediyorlarsa,eylem yapıyorlarsa polisten önce oraya sen gidip onların dertlerini sen öğreneceksin.Biber gazı ve türlü türlü şiddetle o düşünceyi bastırmaya çalışmayacaksın.
    Bende böyle düşünüyorum, işte sağlamamız gereken durum bu ama sol kesim başa geçince sağ kesimi eziyor, sağ kesim başa geçince solu. Sol kesim başa geçince her yere kendi adamlarını yerleştiriyor, sağ kesim başa geçince kendilerinkini. Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur diyoruz ama aynı zamanda kendimizin en büyük düşmanıyız. Bu ülkeden artık umudu kesmeye başladım yavaş yavaş şahsen. PKK, Ermenistan, Yunanistan, dış güçler vs. yetmiyor biz birbirimizi yiyelim.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Angry

“Anıtkabir’i de yıkarız elhamdülillah”
    AKP'nin 'gençlik başkanı' istifa etti!

twitter’den yaptığı açıklamalarla gündeme gelen AKP İnebolu Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Küpoğlu, istifa ettiğini açıkladı. Vatandaşların tepkisi üzerine internet hesaplarını da kapatan Küpoğlu sırra kadem bastı.
    Kastamonu’nun İnebolu ilçesi AKP Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Küpoğlu, Taksim Gezi Parkı olayları nedeniyle , “Taksim Gezi Parkı’ndan sonra Anıtkabir’i de yıkarız elhamdülillah” demiş ve tepkilere neden olmuştu.
    Küpoğlu’nun bu açıklaması, kamuoyunda büyük tepkiye neden oldu. Kamuoyundan gelen tepkiler üzerine Başkan Küpoğlu, istifa ettiğini açıkladı.
    Konuyla ilgili açıklama yapan AKP İlçe Başkanı İsa Karamehmetoğlu, ‘Hasan Ferhat Küpoğlu’nun şahsına ait sosyal medya hesaplarından paylaşmış olduğu fikirler ve ifadeler, parti teşkilatımızın görüşü ve düşünceleri ile hiçbir şekilde bağdaşmamaktadır.’ dedi.

İŞTE O TWEETLER

Sözcü Gazetesi

Nesil
    2007

Dun ninja yazildiginda hakaret olmuyormu ? benim anneannem carsafla iner sehire koyden geldigi zaman oda ninjami oluyor ?
    Onu kim söylemiş bilmiyorum ama çok ayıp etmiş. Muhtemelen en azından uyarı alır.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

benim saat 22:01 de alkol almam neden yasak? bir aciklasana bunu.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Dostum sen ne demek istediğimi anlamadın. Bu yazdığımı görmeden cevaplamışsındır , olabilir.
    Okudum şimdi yazını, tabiki haklısın herkesin destek vermesi beklenemez ama bu durum eylem yapanların partileri içinde geçerli değil mi ? Orada geneli chp destekli eylemlerden,chpye oy atan bütün seçmenler suçlanamaz. Yani bu durum anayasa, cumhurbaşkanlığı, başbakanlık seçimi gibi büyük birşey değil ki halka soralım birde bunun seçimini yapalım. Böyle birşey yapmak imkansız her zaman bir grup istemiyor diye halka sorup durulmaz ki. Halka seçim zamanı soruluyor halkta cevabı veriyor. Tekrar seçim olacak tekrar cevap verilecek. Yapılanlar yanlışsa seçimde belli olur zaten haksızmıyım ?

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Aslında tam olarak açıklayamadım. Yanlış kelime kullandım..

Genel olarak herkesin karşılıklı birbirine hakaret ettiği bir ortam yok demek istedim. Belirttiğim gibi o tür hakaret yolunu kullananlar kişisel olarak ceza almalıdır. Çok yanlış bir tabir. Benimde babaannem anneannem kapalı insanlar sonuçta...

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Avrupadaki ulkeleride bir arastir istersen. Ingilteredede alkolun en fazla tuketildigi ulkeler arasinda. Burdada saat 10da alkol satisi duruyor ama onlar bukadar sorun etmedi nedense.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Alkol satın alman yasak
    avrupanın hemen hemen her ülkesinde böyle bir yasak mevcut
    21 59 da alabiliyorken 22 01 de yasak olmasını kafaya takmak...?
    alkol alabilirsiniz içki hizmeti veren yerlerde sadece satışı yasak

elinizden alındığınızı iddia ettiğiniz özgürlüklerinizi yazın arkadaşlar beş gündür neden eylem yaptığınızı anlamaya çalışalım

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

abim sorumun cevabı bu değil ama sende haklısın ne diyeceksin ki
    Sorunun cevabını sana ben versem beni dikkate alır mısın ki ? Sizlere göre daha 17 yaşındayım ben ne bilirim,ne düşünürüm ? Ben hala yapıcı konuşmaya çalışıyorum sen didik didik ediyorsun alıyorsun bir kelimeyi ha ''Aydın'' kesim ha ''laik'' kesim ha ''Atatürkçü'' kesim ne önemi var bunların ? Sen konuyu baştan anlamak istememişsin ki,sana burada sorulan onlarca soruya cevap vermemişsin,sırf bir şeyin tanımına takılıyorsan o zaman sizlere Aydın diyeyim bize dinine bağlı toplum diyeyim.Olay o değil,olay bizi bölmüş olmaları,tekrar bir olalım istiyorum ben;fikir olarak değil toplum olarak kimse kimseye karışmasın istiyorum benim tek derdim bu ha çarşaf giymiş ha dekolte giymiş ayırt etmeksizin bir arada olmayı kastediyorum.

Özgürlükler konusuna girmeyeceğim bile.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

abi hangi mesajı diyorsun bilmiyorum ama varsa öyle bir mesaj raporla gereken yapılır.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Alkol satın alman yasak
    avrupanın hemen hemen her ülkesinde böyle bir yasak mevcut
    21 59 da alabiliyorken 22 01 de yasak olmasını kafaya takmak...?
    alkol alabilirsiniz içki hizmeti veren yerlerde sadece satışı yasak
    Ben bunu geçen gün de yazmıştım şimdi de yazayım. Alkol yasağı güzel bir yasak. Ama bunu din kurallarını dayatarak öne süremezsin. Laik bir ülke burası

Hani olaylar sadece avm için değil diyorsun ya yolcu. Haklısın. Ben sana olayı şu fotoyla özet geçeyim:

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by SAİT71 View Post
    “Anıtkabir’i de yıkarız elhamdülillah”
    AKP'nin 'gençlik başkanı' istifa etti!

twitter’den yaptığı açıklamalarla gündeme gelen AKP İnebolu Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Küpoğlu, istifa ettiğini açıkladı. Vatandaşların tepkisi üzerine internet hesaplarını da kapatan Küpoğlu sırra kadem bastı.
    Kastamonu’nun İnebolu ilçesi AKP Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Küpoğlu, Taksim Gezi Parkı olayları nedeniyle , “Taksim Gezi Parkı’ndan sonra Anıtkabir’i de yıkarız elhamdülillah” demiş ve tepkilere neden olmuştu.
    Küpoğlu’nun bu açıklaması, kamuoyunda büyük tepkiye neden oldu. Kamuoyundan gelen tepkiler üzerine Başkan Küpoğlu, istifa ettiğini açıkladı.
    Konuyla ilgili açıklama yapan AKP İlçe Başkanı İsa Karamehmetoğlu, ‘Hasan Ferhat Küpoğlu’nun şahsına ait sosyal medya hesaplarından paylaşmış olduğu fikirler ve ifadeler, parti teşkilatımızın görüşü ve düşünceleri ile hiçbir şekilde bağdaşmamaktadır.’ dedi.

Sözcü Gazetesi
    Ortalığın içine edip istifa et; sonrada kayıplara karış, oh ne ala. Şu gençlik kolları başkanlarına biraz daha aklı selim insanlar seçilmeli böyle insanları kışkırtacak süper zekalar değil.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Şimdi muhtemelen sen bana geçmişte şunlar yaşanırken siz neredeydiniz diyeceksin, doğru muyum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by RasAnt View Post
    Okudum şimdi yazını, tabiki haklısın herkesin destek vermesi beklenemez ama bu durum eylem yapanların partileri içinde geçerli değil mi ? Orada geneli chp destekli eylemlerden,chpye oy atan bütün seçmenler suçlanamaz. Yani bu durum anayasa, cumhurbaşkanlığı, başbakanlık seçimi gibi büyük birşey değil ki halka soralım birde bunun seçimini yapalım. Böyle birşey yapmak imkansız her zaman bir grup istemiyor diye halka sorup durulmaz ki. Halka seçim zamanı soruluyor halkta cevabı veriyor. Tekrar seçim olacak tekrar cevap verilecek. Yapılanlar yanlışsa seçimde belli olur zaten haksızmıyım ?
    o zaman isine gelince "ben 76 milyon vatandasimin hizmetkariyim , her birine hizmet etmekle meshulum" demeyecek

neyse bu konu boyle uzar gider , ortak paydada bulusmamiz imkansiz. basta da dedigin gibi benim dogrum senin yanlisin vs vs ..

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Avrupadaki ulkeleride bir arastir istersen. Ingilteredede alkolun en fazla tuketildigi ulkeler arasinda. Burdada saat 10da alkol satisi duruyor ama onlar bukadar sorun etmedi nedense.
    Biz bi adama kafayı taktıkmı ağzıyla kuş tutsa yaranamaz. Yenilik, gelişme vs bunlar mühim değil.

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Quote Originally Posted by Börk View Post
    Ninja team iş başında.

Iste Ninja team karsimizda

raporladimda.

Simdide burda yazmayalimki medeni medeni tartisiyoruz, neden kural 5. O kural bosuna koyulmamis oraya, bak boyle hakaretlere sebep olabiliyor.

Mesaj Yetkileri