Sayfa 6 / 8 İlkİlk ... 45678 SonSon
151 ile 180 arası toplam 221 sonuç

Konu: Football Manager 2013 | Galatasaray

Quote Originally Posted by howarda3 View Post
    7 sezondur bu oyunu oynuyorum. FM 2013'teki G.Saray gibi şişirme bir takım daha görmedim allah aşkına şu işe bir el atın da düzeltin gelecek yama da falan, Fenerbahçe ile oynuyorum Galatasaray 20 haftada 60 averaj yapıp kayıpsız gidiyor ligde bu şartlarda oyunun gerçekçiliği falan kalmıyor komik hale geliyor resmen.
    Bende de durum tam tersi. İlk sezon Galatasarayımızla 3 puan farkla şampiyon oldum. Fenerbahçe ikinci oldu. 2. sezondan sonra tam tersi durum 1 mağlubiyet aldilar 2. sezon, 3 sezonda 24. haftalarda felanım bu sezonda bir mağlubiyeti var Fenerin ama berabere çok kaldiklari için şimdilik 3 puan ondeyim ama benim 4 mağlubiyet var 3. sezon.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by howarda3 View Post
    7 sezondur bu oyunu oynuyorum. FM 2013'teki G.Saray gibi şişirme bir takım daha görmedim allah aşkına şu işe bir el atın da düzeltin gelecek yama da falan, Fenerbahçe ile oynuyorum Galatasaray 20 haftada 60 averaj yapıp kayıpsız gidiyor ligde bu şartlarda oyunun gerçekçiliği falan kalmıyor komik hale geliyor resmen.
    Ben şişirme olduğunu düşünmüyorum, Galatasaray'ın kadro kalitesi gerçekte çok iyi. Oyuncular'ın potansiyelleri de gerçekçi bir şekilde ayarlanmış. Mesela Amrabat oyunda da gerçekteki gibi bekleneni veremiyor. Şu anki duruma göre şişirme diyebileceğim Hakan Balta ve Hamit var, buna karşın Riera ve Semih(oyuna başlandığında) gerçektekine göre daha kötü. Oyuna yansıyan baş unsur da kadro kalitesidir. Fatih hocanın takımı nasıl yöneteceği de senin şansına kalmış.

Nesil
    2011
    Yer
    adana

Burak'ın kafa vuruşu yine az olmuş gibi ama pek önemli değil ve emre utkucan oyuna yansıtılmış bakalım neler bulacak

Hayret! Ben, Sneijder'le Drogba'yı World-class'tan Continental'e düşürürler diyordum. Özellikleri de iyi. Sneijder, pek çok oyunumda Ballon d'Or'u kazanıyordu. Fakat Burak bu sezon kafayla pek çok güzel gol (özelliklle Cluj maçında) atmışken ve bu yönünü epey geliştirmişken 12 az olmuş. Soğukkanlılık da az. Schalke maçında 3 kişinin arasında topukla topu önüne alıp vuran adamın soğukkanlılığı 13'ten yüksek olmalı.

Nesil
    2003

Hem Drogba, hem de Sneijder'in profilinde katilmadigim o kadar cok sey var ki.

El mecbur. FM 2014'u bekleyecegiz.

Ama Sneijder'in hizlanmasi 13 olamaz yahu.

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Hem Drogba, hem de Sneijder'in profilinde katilmadigim o kadar cok sey var ki.

El mecbur. FM 2014'u bekleyecegiz.

Ama Sneijder'in hizlanmasi 13 olamaz yahu.
    Artırılmalı mı? Emre Çolak gibi hız ve hızlanması.

Bu arada Sneşjder Drogba derken sistemi tutturamadım bi. Terim gibiyim oyunda bi 4-3-1-2 oynuyorum bi 4-2-3-1. Asimetrik taktikler yapıyorum. napayım bilemedim.

Bu arada Drogba'nın zıplaması nasıl 16 olur anlamış değilim.

Nesil
    2003

Arttirmak mi?

Benim su ana kadar izledigim Sneijder icin 8 gibi bir degerden fazla olmamali diye dusunuyordum.

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Arttirmak mi?

Benim su ana kadar izledigim Sneijder icin 8 gibi bir degerden fazla olmamali diye dusunuyordum.
    Hızlanmadan bahsediyoruz değil mi? Hani şu küçük boylu futbolcuların yüksek olan?

sneijder uzun süre oynamadığı için şuan bi toparlanma döneminde. 7-8 maç daha izlemek gerektiğini düşünüyorum. ayrıca bence sneijder'in hızlanması 13 değil 8 hiç hiç değil 10-11 uygun olabilir..
    Last edited by excaliburuA : 01.Mart.2013 at 07:19

@perpetua

ilk izlenimlerine göre drogba'da değişmesi gereken özellikler hakkında bilgi verir misin?

an itibariyle editöre baktım. benim için bir hayal kırıklığı oldu. en şaşırtıcı olan ise sezona 7500 itibar ile başlayan galatasaray 7250'e düşmüş. galiba şampiyonlar liginde son 16'ya kaldı diye oldu bu düşüş. oyuncular hakkındaki düşüncelerimi oyuncu platformunda paylaşacağım.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by mpaker66 View Post
    Hızlanmadan bahsediyoruz değil mi? Hani şu küçük boylu futbolcuların yüksek olan?
    Her kısa boylu oyuncu çabuk olmak zorunda değil.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Aynen itibarın artması gerekirken şl de 16 ya kalmak + sneijder ve drogba transferiyle birlikte düşmesi ilginç olmuş.

Nesil
    2008
    Yer
    Mersin

Burak bu profil ile 15 maçta 5 gol atabilmiş

Nesil
    2008
    Yer
    Kayseri

Galatasaray'ın itibarı düşmemiş ki. Önceki veritabanında da 7250 değer ile başlıyordu GS.

Sanırım bu güncellemelerde itibara dokunulmuyor.

Nesil
    2007

Sneijder hızlanma 8 mi? Yok 1 Adamın şu an hızlanmadığı hızlanamadığı anlamına mı geliyor anlamadım(şu anki değerinin bile 8'i haketmediğini düşünüyorum). Agression, Work Rate de 15/13 girilmiş. Bu değerler şu an için son derece abartı misal defansa yardımı 0'a yakın ama tam formunda neler yapabileceğini görmedik daha(hoş bu değerlerin genel olarak düşmesini bekliyorum). Hız/Hızlanma yüksek gibi görünebilir şu anda genel olarak da yüksek olabilir ama 8 kadar düşük de değil.

Gel gelelim Burak'a. Trabzonspor'da sezonda hatırladığım kadarıyla 33 gol attı 148 CA. Bizim takımda ara sıra yedeğe çekilmesine rağmen ligi unuttum ŞL'de 6 maç 6 gol(data gitmeden önce). Şu anki performansı ise 99 dakikada 1 gol. Bu adamın ağzıyla kuş tutması lazımdı herhalde CA 145 olmuşta? Hatta inanmadım bir daha kontrol ettim 150 160 CA beklemiyordum ama neden düştü hiç bir anlam veremedim.

Nesil
    2008
    Yer
    Mersin

Quote Originally Posted by Gncl1905 View Post

Gel gelelim Burak'a. Trabzonspor'da sezonda hatırladığım kadarıyla 33 gol attı 148 CA. Bizim takımda ara sıra yedeğe çekilmesine rağmen ligi unuttum ŞL'de 6 maç 6 gol(data gitmeden önce). Şu anki performansı ise 99 dakikada 1 gol. Bu adamın ağzıyla kuş tutması lazımdı herhalde CA 145 olmuşta? Hatta inanmadım bir daha kontrol ettim 150 160 CA beklemiyordum ama neden düştü hiç bir anlam veremedim.
    Kusura bakmayında Ca sı 145 olduysa yazık valla.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Türkiye liglerinde genel bir düşüş var , oyuncuya özel değil.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by grkm33 View Post
    Kusura bakmayında Ca sı 145 olduysa yazık valla.
    Ben CA'sının 145 olmasında değilim en başta da 145 olarak gelebilirdi takıma ama neden düşüş olduğu noktasındayım. Adam düşmek için ne yaptı O noktadayım ben. Yoksa 148-145 umrumda değil oyundaki performansı gerçekle aynıysa problem yok; daha denemedim.

Nesil
    2008
    Yer
    Mersin

Burak öğrenmenin yaşı yok lafının canlı kanıtıdır bir adam her sene üstüne böyle koyarken oyuna daha kötü yansıtmak niye anlamadım.Galatasaraylı falan değilim sadece hakedene hakkettiği değeri almasını istiyorum şuan Burak Atletico Madrid te oynuyor olsaydı Falcao ya yakın profil olurdu eminim

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

burak 3 puan düstü diye bunu mu dert ediyorsunuz? fenerde komple bütün futbolcular düsürülmüs.

Nesil
    2007

Profilinde de katılmadığım noktalar var ama yeri burası değil.

Nesil
    2008
    Yer
    Mersin

Quote Originally Posted by KanaKe View Post
    burak 3 puan düstü diye bunu mu dert ediyorsunuz? fenerde komple bütün futbolcular düsürülmüs.
    Sanırım Türkiye ligini fazla şişirilmiş olduğunu düşünmüşler Ama bazı oyuncalarda artış olmalıydı Salih , Burak vs gibi şimdi oyunda Salihi kim oynatır bu haliyle

Türkiye Ligindeki oyuncuların profillerinde genel olarak bir düşüş yaşanmış.
    Benim görüşüm de bu yöndeydi. Avrupada çok saçma neticeler oluyordu.
    Lakin Şampiyonlar Liginde 7 maçta 7 gol ligte 22 maçta 14 gol atan bir oyuncunun profilinde ne diye düşüşe gidilir çok merak etmekteyim.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Adam oyunda da gayet atıyordu zaten. CA 3 puan önemli bir değişim değil. Bazı özellikleri yanlış girilmişti diye düşünüyorum, onlar düzeltilmiştir. Sonuçta Burak'ın attığı gol sayısını değiştirecek bir değişiklik yapılmamıştır.

Quote Originally Posted by grkm33 View Post
    Sanırım Türkiye ligini fazla şişirilmiş olduğunu düşünmüşler Ama bazı oyuncalarda artış olmalıydı Salih , Burak vs gibi şimdi oyunda Salihi kim oynatır bu haliyle
    Ben Salih'i önceki oyunda da oynatıyordum, şimdi de oynatırım. Kuyt ve Emre'ye tutor yaptırınca inanılmaz bir gelişim gösteriyor. Antremanları da sürekli fizik üzerine yaptırınca çok iyi bir oyuncu olur.

Nesil
    2003

Lig ortalamasi yaklasik 4 puan dustu. Yani butun oyuncularin CA'si ortalama 4 puan dustu.

Burak'in CA'si sadece 3 puan dustuyse, net olarak 1 puan yukselmis demektir.

Lig ortalamasi yaklasik 4 puan dustu. Yani butun oyuncularin CA'si ortalama 4 puan dustu.

Burak'in CA'si sadece 3 puan dustuyse, net olarak 1 puan yukselmis demektir.
    Bana biraz saçma geldi yani lig düşmüş olabilir ama burada adamın kişisel performansından bahsediyoruz sonuçta her neyse artık.

Nesil
    2007
    Yer
    ist

sow 145 CA, burak 145 CA. sene başında Burak'ın CA'sı daha fazlaydı. Ama bu dönem sürecinde Sow çok daha iyi bir performans sergiledi tabiki. ok.
    Sow 22 lig maçı 10gol.
    Burak 19 lig maçı 14 gol , 7 şampiyonlar ligi maçı 7 gol.
    CA'lar adil olmuş yine de ama gülüncek bir şey yok.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Terim'in taktiği 4-2-3-1 olarak ayarlanmış, oyunda çok kötü oynuyorlar. Önceki güncelleme olsa kendi evinde Porto'ya 3-4 atardı, bunda 0-2 yenildi. Ligde de çok farklı değil. Tabi daha 5 hafta oldu ama bu taktikle çok fazla gelişme olacağını zannetmiyorum.

Sayfa 6 / 8 İlkİlk ... 45678 SonSon

Mesaj Yetkileri