Sayfa 63 / 163 İlkİlk ... 1353616263646573113 ... SonSon
1,861 ile 1,890 arası toplam 4887 sonuç

Konu: Gezi Parkı Direnişi

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Universal View Post
    Şuan Bülent Arınç: "Herşeyi engellemek mümkün engellemediğimiz için demokratız diyor." Yahu yerli basın yayınlamadığı için iyi, yabancı basın yayınladığı için kötü olan bir durumdayız. Siz nasıl destekliyebiliyorsunuz böyle bir iktidarı iki tane kömüre oy satan adama da zaten bu soru sorulmaz. Kalkıp 2 kömüre oy satana 3 kömür parası vercem ülkeyi terk etsin.
    Her olayda da kömür mevzusu
    Chp izmirde bana hiç ihtiyaç sahibi olmadığım halde yardım paketi gönderdi
    Ben sattım mı ideolojimi satmadım
    Muhalefet dağıtsa kömürü muhalefete mi oy verecek bu vatandaş
    Halk aptal mı insanlar iki kömüre oy verecek kadar geri zekalı mı
    İnsanları aşağıladığınız için ideolojiniz bu ülkede iktidara gelemeyecektir
    Bunu anladığınız an insanları adam yerine koyduğunuz zaman belki bir şeyler olabilir ama bu kafa bu ülkede iktidar olamaz

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post
    Her olayda da kömür mevzusu
    Chp izmirde bana hiç ihtiyaç sahibi olmadığım halde yardım paketi gönderdi
    Ben sattım mı ideolojimi satmadım
    Muhalefet dağıtsa kömürü muhalefete mi oy verecek bu vatandaş
    Halk aptal mı insanlar iki kömüre oy verecek kadar geri zekalı mı
    İnsanları aşağıladığınız için ideolojiniz bu ülkede iktidara gelemeyecektir
    Bunu anladığınız an insanları adam yerine koyduğunuz zaman belki bir şeyler olabilir ama bu kafa bu ülkede iktidar olamaz
    Evet vermiştir. Açık ve net duydum akp bana yardım ediyor bende oy veriyorum diyen insanlar var. Bu gün yeşil kart sahibi insanlar var sırf bu yüzden akpye oy veren. Kusrua bakmayın duydum ve yazıyorum ve kömüre oy satan adamı da aşağılarım. Çünkü birileri bana çapulcu diyerak aşağılıyor ama onlar gelebiliyor iktidara? Demek ki sizin ideolojiniz daha çok seviyormuş bunu.

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

Arinç"a 2 kez kask olayi soruldu cevap veremedi eveledi geveledi konuyu degistirdi ayrica reuters muhabiri birgul altayli yok neden yok niye yok cevabini hepimiz biliyoruz aslinda

Bülent Arınç: 64 yaralı • CNN International: 2 ölü 3195 yaralı

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Provokatörler bizim okulda arkadaşlarımın 6-7 aydır hazırlandığı tiyatronun içine ettiler.Arkadaşlar rica ediyorum bu tip kimselere prim vermeyin.Eyleminizi sokakta yürüyerek,slogan atarak yapın.Kimsenin hakkına gasp etmeyin.Yüz kere söylendi bunlar ancak çok moralim bozuldu.Böyle vatan savunulmaz,küçücük tiyatro salonunda slogan atmakla vatan kurtarılmaz.Allah bildiği gibi yapsın bu insanları.Çıkarcı insanlar,Atatürk Atatürk diye gezerler ancak Atatürk'ün en çok saygı duyduğu sanata bir gram saygıları olmaz.Sinirlendim yemin ediyorum.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

Sadece İzmir'de benim çevremde ki insanlardan 20-30 tane yaralı var nasıl oluyor da 64 yaralı çıkıyor? Resmen komedi.

Nesil
    2006

Haber yayınlamayan medya iyi, yayınlayanın kötü olduğu bir durumdayız. Ey uyan halkım yasakcı zihneyete hayır de.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Universal View Post
    Evet vermiştir. Açık ve net duydum akp bana yardım ediyor bende oy veriyorum diyen insanlar var. Bu gün yeşil kart sahibi insanlar var sırf bu yüzden akpye oy veren. Kusrua bakmayın duydum ve yazıyorum ve kömüre oy satan adamı da aşağılarım. Çünkü birileri bana çapulcu diyerak aşağılıyor ama onlar gelebiliyor iktidara? Demek ki sizin ideolojiniz daha çok seviyormuş bunu.
    %50 ye genelleyemeyiz bu durumu
    Peki chp ilçe belediyesinin yaptığı hakkında ne düşünüyosun
    Meydanlarda iktidarı sıkıştırıp tenkit ettiği şeyi kendilerinin yapmasının mantığı nedir ?

Nesil
    2006

%50 ye genelleyemeyiz bu durumu
    Peki chp ilçe belediyesinin yaptığı hakkında ne düşünüyosun
    Meydanlarda iktidarı sıkıştırıp tenkit ettiği şeyi kendilerinin yapmasının mantığı nedir ?
    CHPde eğer yapıyorsa hatadır. Zaten onların yapamadığını bu gün halk yaptı. Ama şuan iktidarın basın toplantısında söylediği bir sözü yazayım: "yeniköyde seçkin bir ailenin düğünü yapılamıyormuş." Aman ne üzüldük. Böyle bir iktidardır bunlar fakire kömür dağıtarak oyalarlar, tek bir sefer ağzına almazlar. Ama zengini düşünürler.

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

Hiç bir siyasi partiye bağlı değilim.Çünkü hepsi kendi çıkarları peşinde ne yaparlarsa meşru olarak görüyorlar.Hepsi birbirinden kötü durumda.Biz suçlu değiliz,siz suçlusunuz,biz en iyiyiz gibi söylemler çok saçma.Bu olayların da hala,ısrarla parti meselesi olmadığını söylemek istiyorum.Ama Başbakan bir kere Chp dedi ya bütün seçmeni onların üstüne yıkıyor şu anda.Chp'yi savunduğumdan değil başta da söylediğim gibi hiç bir parti sempatizanı değilim.Siyasilerin hepsi yalancı,düzenbaz ve rant peşinde koşan insanlardır.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

birsen altayli yok , hic sasirmadim.

adama kask sorusu soruluyor dogru duzgun cevap veremiyor , yaralilar hususunda milletin gozu onunde agzi yuzu titremeden yalan soyluyor , seckin ailelerimizin dugunlerini iptal ettirmeye ne hakkiniz var diyor. ulan olen insanlar var ÖLEN ! sizin ar damariniz catlamis haysiyetsiz adamlar!

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Bugün MHP grup toplantısı vardı olaylar hakkında çok güzel mesajlar verdi Bahçeli, sağduyu çağrısı yaptı bu eylemlere biz katılmadık, katılmayız, yanlış dedi.

Ardından 1 saate yakın konuşma yapan başbakan yardımcısı Bülent Arınç mikrofonu aldı, harika mesajlar verdi çok doğru konuştu, bize hükümetinize bakın, uyanın diyenler bu konuşmaları izleseler hükümetimizi görecekler adamın dibisin Bülent Arınç, herkes sağduyulu davranmaya çağırıyor.

CHP lideri Kılıçdaroğlu kamu malına zararın yanlış olduğuna dikkat çekti, böyle güzel demeçlerini arttırıp sağduyu ortamı yaratmaya devam etmeli.

Eylemler, eylem çerçevesinde olmalı. İLLEGAL örgütlere kanmayın şuanda eylemden ziyade amaçları zarar vermek olan provakatörler ülkemizin baş düşmanları onlara kanıp oyuna gelmeyelim. Eylemlerini yapan haklı vatandaşlarımızın İLLEGAL örgütlerden ayrıştırılması lazım. Polisinde zarar veren eylemlerini İLLEGAL örgütlere yöneltmesi gerekir masum insanlarımıza değil. İnşallah en kısa sürede atlatırız bize dışardan gülen dış güçlere prim vermemeliyiz.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

adamın dibisin Bülent Arınç
    Bu kısmı mizah bölümüne taşımayı öneriyorum.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Quote Originally Posted by anil luque View Post
    birsen altayli yok , hic sasirmadim.

adama kask sorusu soruluyor dogru duzgun cevap veremiyor , yaralilar hususunda milletin gozu onunde agzi yuzu titremeden yalan soyluyor , seckin ailelerimizin dugunlerini iptal ettirmeye ne hakkiniz var diyor. ulan olen insanlar var ÖLEN ! sizin ar damariniz catlamis haysiyetsiz adamlar!
    Niye kaska takılıyorsun ? Bir sürü şey söyledi onları niye görmüyorsun ? O konuya hakim değilim emniyet müdürü konuşma yapacak gibi o açıklayacak dedi daha ne demesini bekliyorsun. Çok art niyetlisiniz.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Quote Originally Posted by uAburak89 View Post
    Bu kısmı mizah bölümüne taşımayı öneriyorum.
    Ben komik birşey göremedim, mizahın anlamı değiştide benmi bilmiyorum ?

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by RasAnt View Post
    Ben komik birşey göremedim, mizahın anlamı değiştide benmi bilmiyorum ?
    Sana göre adamın dibi olan o ağlak zat, bütün sorulara kaydırma yaparak cevap verdi. Başbakan'dan farklı konuşmadı sadece daha sakin konuştu, ses tonu farklıydı, o kadar. Konuya hakim değilse çıkmayacak oraya, 2 seçkin ailenin düğünü falan diyerek insanlarla dalga geçmeyecek.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Quote Originally Posted by uAburak89 View Post
    Sana göre adamın dibi olan o ağlak zat, bütün sorulara kaydırma yaparak cevap verdi. Başbakan'dan farklı konuşmadı sadece daha sakin konuştu, ses tonu farklıydı, o kadar. Konuya hakim değilse çıkmayacak oraya, 2 seçkin ailenin düğünü falan diyerek insanlarla dalga geçmeyecek.
    Herkes anlayamaz bu konuşmaları, sizlerdende anlamanızı beklememiştim zaten. Burası illegal örgüt sempatizanlarıyla dolu, size sığ düşüncelerinizle mutluluklar dilerim. Sizleri görünce aslında başbakanın takındığı üslubun son derece yerinde olduğunu görüyorum bazı insanlar bunları hakediyor. Bu konuya son mesajımdır kalın sağlıcakla.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Bugün MHP grup toplantısı vardı olaylar hakkında çok güzel mesajlar verdi Bahçeli, sağduyu çağrısı yaptı bu eylemlere biz katılmadık, katılmayız, yanlış dedi.

Ardından 1 saate yakın konuşma yapan başbakan yardımcısı Bülent Arınç mikrofonu aldı, harika mesajlar verdi çok doğru konuştu, bize hükümetinize bakın, uyanın diyenler bu konuşmaları izleseler hükümetimizi görecekler adamın dibisin Bülent Arınç, herkes sağduyulu davranmaya çağırıyor.

CHP lideri Kılıçdaroğlu kamu malına zararın yanlış olduğuna dikkat çekti, böyle güzel demeçlerini arttırıp sağduyu ortamı yaratmaya devam etmeli.

Eylemler, eylem çerçevesinde olmalı. İLLEGAL örgütlere kanmayın şuanda eylemden ziyade amaçları zarar vermek olan provakatörler ülkemizin baş düşmanları onlara kanıp oyuna gelmeyelim. Eylemlerini yapan haklı vatandaşlarımızın İLLEGAL örgütlerden ayrıştırılması lazım. Polisinde zarar veren eylemlerini İLLEGAL örgütlere yöneltmesi gerekir masum insanlarımıza değil. İnşallah en kısa sürede atlatırız bize dışardan gülen dış güçlere prim vermemeliyiz.
    Ülkenin baş düşmanı kimdir (ne diyeceğini tahmin ederek soruyorum) Direk örgüt adı vererek yazar mısın

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Reyhanlı katliamında yaklaşık 300 yakın ölü olmasına rağmen 52 ölü var dendi. Şimdide bu olaylara sadece 64 yaralı var diyorlar . şaka gibi gerçekten. Twitter'da bir arkadaş doğru yazmış. Bunlara doğruyu söyletene kadar devam edeceksin. İnsanların gözüne baka baka yalan söylüyorlar.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Herkes anlayamaz bu konuşmaları, sizlerdende anlamanızı beklememiştim zaten. Burası illegal örgüt sempatizanlarıyla dolu, size sığ düşüncelerinizle mutluluklar dilerim. Sizleri görünce aslında başbakanın takındığı üslubun son derece yerinde olduğunu görüyorum bazı insanlar bunları hakediyor. Bu konuya son mesajımdır kalın sağlıcakla.
    Kusura bakma ama sana o kadar belge ortaya çıktı, başbakanınla alakalı teröristlerle görüştü dedim. Araştırsan sen de göreceksin. Sen "ben inanmam" diyorsun. Bunları yazıp sığ görüşlü sen olmuyorsun, başkalarına sığ görüşlü diyorsun.

Çok çelişiyorsun

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

İşte biz bu yüzden sizin gibi körü körüne bazı şeylere bağlı olanlara sinirleniyoruz. Her şeyi başbakan daha iyi biliyordur diyenlere sinirleniyoruz. Olayları yaşananları tam olarak algılamadan, arkadan neler döndüğüne bakmadan, İsrail özür dilerken, aslında başbakanının arkadan amerika ve israille el sıkıştığını görmediğiniz için sizlere sığ düşünceli diyoruz.

Hislerimiz bu konuda karşılıklı.

Nesil
    2006

Her ana soruya bilmiyorum diyip, sakin bir ses tonu ile bir iki açıklamanın tek hedefi ekonomiyi düzeltme çabalarıdır. Ama Kanyon'da, haber kanallarının önünde ve Çağlayan adliyesinde herkes istifa istiyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Ayrıca, ister oy ver, ister sev, ister tap, istersen de öl dese öl ama sen yanlışa yanlış diyemiyorsan hepsi boş. Günlerdir sempatizanlar yanlışı savunmaya çalışıyor, neden sonuç ilişkisi kurmak zor bir şey değil oysa. Çok basit, masum ve medenice başlayan bir eylem polisin aldığı talimat doğrultusunda uyguladığı şiddetle aşırı boyutlara gelmiştir. En başında bu yapılmasa, veya yapıldıktan sonra abartıldığı, hatalıyız, özür dileriz - ki bunu demezler, o yürek yok- kusura bakmayın denilse bu olay büyümezdi. Kalkıp İstanbulda'ki ağaçlardan İzmir'e, Ankara'ya, Antalya'ya ne oluyor demek, cehape, marjinal kesim falan demek göz göre göre dalga geçmektir.

Bunları savunanlara saygı duymuyorum, oy veren kesim de evet yanlış yapılmıştır demeliydi, diyemedi. Padişahınız çok yaşarsa bir gün sizler de bu konumda kalabilirsiniz, her geçen gün daha kötüye gidiyor ama emin olun sizler mağdur olursanız biz kalkıp savunmayız, destek oluruz. İnsanlık bunu gerektirir. Fanatizmden çıkın artık, savunduğunuz iktidar din temasıyla destekçi bulmuştur, herhangi bir farklı görüşü yoktur, İslam da güzel bir dindir, günlerdir yapılanlar Müslümanların yapacağı iş midir ? Ortada çok büyük bir çelişki var, bunu göremeyenlerin olması çok üzücü.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Şu olayları zaten haber7, samanyolu, ensonhaber gibi yerlerden takip ettiğinize eminim (bunu bazılarına diyorum). Şu yazıyı bir okumanızı tavsiye ediyorum. Korkmayın, zaman gazetesinin yazarı yazmış.

http://gundem.milliyet.com.tr/-erdog...23/default.htm

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Quote Originally Posted by Aydin View Post
    İşte biz bu yüzden sizin gibi körü körüne bazı şeylere bağlı olanlara sinirleniyoruz. Her şeyi başbakan daha iyi biliyordur diyenlere sinirleniyoruz. Olayları yaşananları tam olarak algılamadan, arkadan neler döndüğüne bakmadan, İsrail özür dilerken, aslında başbakanının arkadan amerika ve israille el sıkıştığını görmediğiniz için sizlere sığ düşünceli diyoruz.

Hislerimiz bu konuda karşılıklı.
    Nasıl siz herşeyi Atatürk biliyordu diyorsanız, bende böyle diyorum ve gidiyorum. İyi günler.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Anlamamızı beklemiyorsan buraya yazma sebebin ne ? Yazık değil mi harcadığın vakite ? Diyecek bir şey bulamamanın sonucunda klasik tepki; yan yollara sapma..

Desteklediğim tek örgüt var, insanlık örgütü çok şükür. Son mesajın olursa ki sanmıyorum, sevinirim, görüntü kirliliğinden başka bir şey değil yazdıkların çünkü.

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Bak mesela ben katılmadım. Ama dün Adana'daki eylemlerde o kadar kalabalık olmasına rağmen polis müdahalede bulunmayınca gayet sakin geçmiş. Bunu niye yazıyorum çünkü önceki mesajımda Suriyeli muhaliflerin yanı sıra Apocularda burada cirit ediyor, provokasyona getiriyorlar. Dün herhangi bir müdahale olmayınca avuçlarını yalamışlar. Yani düşündüğün bu millet affedersin geri zekalı değil. Kimin ne olduğunu biliyor ilk önce baştakiler aklını başına alsın. Yalan söylemekten vazgeçsinler.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Tamam cevap verdiğini sanarak gitti zaten Sakin olalım.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Acıbadem

93 ile 2013 arasındaki nufus araç sayısı yoğunluk olayını bir tutmayı anlayamıyorum
    Hem trafikten şikayet edilir adımlar atılınca da ta 20 yıl öncenin şartlarında yapılan açıklama sunulur
    Anlamakta güçlük çekyorım biri anlatsın

2. Dünya Savaşı ve kriz dönemi şartlarını "Bunlar ekmeği karne ile dağıtıyorlardı" diyerek propaganda unsuru yapan bir insanı savunuş şeklinize hayran kaldım.

3. köprünün trafige falan da fayda sağlayacağı yok. Rant sahası açmak istediler ve açtılar.
    "İngiltere'de 2 büyük takım vardır. 1-Liverpool, 2-Liverpool Genç Takımı" Bill Shankly

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Mhp bu olaylara katılmamıştır lafı külliyen yalandır. Bahçeli kendini kurtarmaya çalışıyor. Biz gaz yediğimizde bize gaz maskesi verenler otobüs dolusu gelen Mhplilerdi. Biz şimdi gidiyoruz akşam tekrar geleceğiz diyerek maskelerini bize verdiler. Hatta bir tanesi yediği plastik mermiyi gösterdi sırtında pinpon topu büyüklüğünde derin bir yara vardı.

Nesil
    2006

Nasıl siz herşeyi Atatürk biliyordu diyorsanız, bende böyle diyorum ve gidiyorum. İyi günler.

Mesaj Yetkileri