Sayfa 7 / 10 İlkİlk ... 56789 ... SonSon
181 ile 210 arası toplam 297 sonuç

Konu: Boş Gezenin, Boş Kalfasıyım. 1 Sezonluk tatildeyiz. ( 2022-2023)

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Ve forvetimize Empoli teklif yaptı. Güzel bir oyuncuyu kaptırdık.

2017 yılında bize geldiğinde ki profili

202 temmuz ayındaki profili

Bir profesyonel olamadık gitti. Profesyonel olsaydık adamı beleşe satmaz az para ile sonraki satışdan yüzde ile satardık. Bu seyede asıl sonraki satıştan para kazanırdık.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Ve beklenen oldu. Forvetimiz doğal olarak Seri A takımını seçti.

Ve bu arkadaşımızın da gitmesi ile kadromuzda 7 yabancı kaldı.
    Bu sene 1 fazla kombine satmışız.

Başarılar...

Kariyeri okudum. San Marino ligi hakkında bir bilgim yok. En üst ligdemi oynuyorsun. İyi sabırlısın...
    Bir soru : Aldığımız oyuncu lig kalitesi üstünde ise, oyuncu profilinde bu konuda bilgi bulunuyor mu?

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Quote Originally Posted by ultrafanatik View Post
    Başarılar...

Kariyeri okudum. San Marino ligi hakkında bir bilgim yok. En üst ligdemi oynuyorsun. İyi sabırlısın...
    Bir soru : Aldığımız oyuncu lig kalitesi üstünde ise, oyuncu profilinde bu konuda bilgi bulunuyor mu?
    Teşekkürler. San Marino liginde tek lig var. Orada da iki grup var. Kendi grubundakiler ile iki defa diğer gruptakiler ile bir kez karşılaşıyorsun. Aldığım oyuncuda yazmıyor diye hatırlıyorum. Stoperimizin raporuna baktım da yazmıyor. Ama zaten direk 5 yıldızlı gösteriyor. Zaten her oyuncu gelmiyor. Hem amatör olmamız hemde itibarımızdan ötürü bir çok oyuncuyu alamıyoruz. Şanslı isek üst seviye oyuncu alabiliyoruz. Mesela bir arkadaşım Cebelitarık liginde oynuyor. Orda iki lig varmış. En alt ligden başladı. Üst lige çıktı zorla ikinci oldu. Liderin kadro değeri bizim arkadaşı epeyi katlıyor. Ve ona bana gelenler bile gelmiyor. Ben gelecek sene Cebelitarık liginden başlayacağım. Bana daha zorlu geldi. Akşama isteyen arkadaşlar için bu şekilde oynamak isteyen olursa onlar için liglerin dosyasını atarım. Şu anda işyerindeyim ama birazdan da atabilirim.

Daha önce oynadığım fm oyunlarında Türkiye'de iken 5 yıldızlı olup, İngiltere ligine gittiğinde yıldızının düştüğünü hatırladığım oyuncularım vardı. Oyuncunun raporundaki yıldız mevcut kadro ve mevcut lig içerisindeki durumunu gösteriyor. Mesela dünya klasında olan bir oyuncu için hem yıldızı 5 hemde profilinde dünya klası diye yazıyordu. Fm2017 de henüz görmedim. Ama 2 lig oyuncusunun raporunda kaliteli süperlig oyuncusu olma potansiyeli var yazıyor. Kendi soruma kendim cevap verdim sanırım😂😂😂😜

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Aynen dediğin gibi yıldızlar kendi kadro kaliten ile orantılı olarak yükseliyor düşüyor. FM 2017 bende dünya klası falan görmedim. Ama daha önce GS kariyer yaparken harika çocuk diye yazıyordu. Ve dediğin gibi Mevcut yetenek kısmında "San Marino Ligi futboluna çok iyi uyar" yazısı var.

Bu arada bu tür bir kariyer yapmak isteyen arkadaşlar için lig yamasının linki aşağıda var. Dosya.tc sitesine yükledim. Fmf uzantılı dosyayı direk editör data içine atınız. Klasör şeklinde atmayın yoksa görmüyor. Hangi ligi oynayacaksanız onu atın. Veritabanı seçerken de onu seçersiniz.

http://s9.dosya.tc/server2/mqqt37/Me...assen.rar.html

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Avrupa Millet Ligi
    Faroe adaları ile evimizde Makedonya ile deplasmanda karşılaştık. Açıkcası ben bu iki maçtan 4 puan çıkarabilmeyi umuyordum. Ama olmadı. Hedefimiz bu ligde 5 sene sonrasında C grubuna çıkmak. Şu anda D grubundayız.

Makedonya maçında gençleri oynattım. Bana göre abilerinden daha iyi oynadılar. Tecrübe kazandıkça daha iyi olacaklardır. Kalecimiz bir penaltı kurtardı diğer penaltıyıda kurtarıyordu doğru yere uzandı topuda tokatladı ama top kaleye gitti. Tecrübesizliklerinin kurbanı oldular.

San Marino ligi başladı.
    Her zamanki gibi yine hızlı başladık. İlk maçta gençleri oynatmadım. Sadece prensimiz vardı.

İkinci maçta ise 6 genç oyuncumuzu sahaya sürdüm. Onlarda muhteşem oynadılar. Ben konuşmayım SS ler konuşsun.

İki italyanı gönderip bu çocuklara şans vermeyi düşünmek ile iyi etmişim. Zaten ligin sonucu pek önemli değil. Önemli olan sonlardaki play oflar olduğu için bolca şans bulacaklar.

Antrenör sayım normalde 9 idi nasıl olduysa 6 ya düşürmüşler. Ben elimde 8 tane var bir tane daha alayım derken önerilen sayının 6 ya düşürüldüğünü gördüm. Bana mesajda gelmedi. Nasıl oldu anlamadım.

İşin zor...ben türkiye 2 lig keçiörenspor ile kariyer açtım şimdilik iyi gidiyor. Daha önce Pendik İstanbul ve Ankaragücü ile denedim, antrenörler ile karşılıklı feshettik yerine asistan menejer alamadık. Neymiş mali durum yetersizmiş...

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Senin takımda bir sıkıntı var.İşlerin yolunda gitmesi sıkıntı çıkarıyor galiba.Şampiyon oluyorsun. Profesyonel yapmıyorlar.Takımda ki antrenör sayısı azaltıyorlar.Agostini de sene sonu gider demedi deme.Bir de ligde Profesyonel kulüp var mı ?

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

İşin zor...ben türkiye 2 lig keçiörenspor ile kariyer açtım şimdilik iyi gidiyor. Daha önce Pendik İstanbul ve Ankaragücü ile denedim, antrenörler ile karşılıklı feshettik yerine asistan menejer alamadık. Neymiş mali durum yetersizmiş...
    Aynen işimiz çok zor. Ne yapacağız bilmiyorum. Kasa da 5,75 M TL var ama hala porfesyonel konuşması çıkmadı. Mali durum deli ediyor insanı Türkiye liginde alt ligde bile olsan bir sonra sonra ligde tek kalıyorsun. Tabi benim şu anki durumumda da öyle gibi gözüküyor ama amatör olmamız eşitliyor.
    Quote Originally Posted by olgunege75 View Post
    Senin takımda bir sıkıntı var.İşlerin yolunda gitmesi sıkıntı çıkarıyor galiba.Şampiyon oluyorsun. Profesyonel yapmıyorlar.Takımda ki antrenör sayısı azaltıyorlar.Agostini de sene sonu gider demedi deme.Bir de ligde Profesyonel kulüp var mı ?
    Aynen bir şeyler var ama ne bende bilmiyorum. Manyak başkan jest yapıyor antrenör sayısını artırıyor sonra kafasına göre geri alıyor. La zaten şampiyon olmadan öncede antrenör sayımız 6 idi gene altı. Bir de 19 yaş altı antrenör sayımızıda düşürmüşler. Bir tane türk antrenör bulmuştum. İyi özellikleri vardı. Bir baktım Türkiye'ye geri gitmiş. Yerine hoca bulayım dedim. Bir baktım ki hoca alma hakkım yokmuş. Ligde bir tek yarı-profesyonel bir takım var. Diğerleri tamamen amatör.
    Valla bizim ligdekiler zor kaparlar da prof olanlar kapabilirler. Daha şu ana kadar bir gencimizi ligimizdeki takımlara kaptırdık. Şu anda gençleri oynatıyorum onlara şans veriyorum. Dün La Florita takımı ile maç yaptım. Adamların ilk 11 inde tam 5 tane oyuncusu benim eski oyuncularım çıktı. Hatta eski golcüm intikam aldı. Bana 2 tane taktı. Akşam ss leri paylaşırım.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

San Marino Kupası
    Gençlerimiz ile coşuyoruz.

San Marino Süper Kupası

San Marino Ligi

La Florita maçında rakibimiz bizim eski 5 oyuncumuzu ilk 11'de çıkardı. Biz de gençlerle eskileri yolcu ettik.

Libertas maçında rus forvetimiz kötü oynadığı için onu değiştirmek istedim. Ama yanlışlıkla Agostini'yi çıkarmışım.

Stoperimizi habire izliyorlar. Bu gidişle onuda kaptıracağız.

Profili

İlk kez San Marino 21 yaş altı hocasının kovulduğunu gördüm. Bu gidişle bizimde sonumuz aynı olabilir.

Arkadaşlar bir şey soracağım. Sizce, bu bizim başkan ne haltlar karıştırıyor olabilir. Adam bir sayıyı artırıyor bi azaltıyor sonra geri arttırıyor. Ne iş oluyor anlamadım.

Bende genç izleme ağını geliştirelim dedim. Demez olaydım..Genç izleme ağında küçülmeye gittiler Türkiye'yide izleyemiyorum

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Bende genç izleme ağını geliştirelim dedim. Demez olaydım..Genç izleme ağında küçülmeye gittiler Türkiye'yide izleyemiyorum
    İkisi birlikte gitselerde kurtulsak

Başkan yeni değişti, gelirken kredi çekmiş borcu yenilemiş, yalnız eski köy eski köy ! Değişen yok.

Bir pro olsak gelir artacak oyuncular bedava gitmeyecek.

Yönetim ile konuşurken eğer teklifimizi reddediyorsa rakip takımların gerisinde kalacağız deyince teklifi kabul ediyorlar.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Sen zaten 3. liğe çıkınca direk prof olabileceksin. Ama ben başkan ne zaman prof yaparsa ozaman olacağım.

Yönetimle konuşurken ne dersem deyim kabul etmiyorlar. İstifa ederim diyorum adamın umrunda değil tamam ozaman istifanı et diyor.

Biz 2.ligdeyiz takımım profesyonel galiba😀
    Senin için demiştim...

Türkiye'de amatör açabiliyormuyuz. Yama mı gerekli

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Biz 2.ligdeyiz takımım profesyonel galiba😀
    Senin için demiştim...
    Türkiye'de amatör açabiliyormuyuz. Yama mı gerekli
    Ben yanlış anlamışım demek ki
    Evet açabilirsin ama onun için yama gerekiyor. Ben bir yama bulmuştum, şu anki kariyerimde de onuda eklemiştim, ama baştan savma yapılmış. Bu yüzden o ligleri bile kapatamıyorum. 2 yıldır da fixtür çekilmedi şimdi maç yapıyorlar. Foruma bir bak yoksa internetten arattır. Kendi ilçenin takımı ile kariyer yapabilirsin.

Avrupa Milletler ligi

Dişimize göre bir grup derken hezimet yaşadık.Umarım kovulmayız.

Bu kaleciyi tam 2 yıldır boşta olduğu için almak istiyordum. Daha önce Novarra takımında olduğu için gelmiyordu. Boşa düşünce bile gelmedi. Kendim basına konuştum, Sevdiği oyuncuları basınla konuşturdum çağırttırdım inat etti gelmedi. Şimdi de bu yaşta futbolu bıraktı.

Bu da profili

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Bu iki maçta epeyi zorlandık. Ama hala yenilmeziz.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Milli takımla işler hiç iyi gitmiyor. Yine yeniden yenildik.

Yenile yenile, yenmeyi öğreneceğiz Hocam.

Bende sinir oldum kariyerimde. Bazen oyuna girip tekme tokat dalasım geliyor oyunculara. Öyleki elimde olsa eşek sudan gelene kadar döveceğim. Rakip olmayacak yerden gol bulup atıyor bizim oyuncular neredeyse kale dibinden stadın dışına atıyor....

Oyun puanı 6.2 olanları sıraya dizip bir Osmanlı tokadı yapıştırmak lazım

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Yenile yenile, yenmeyi öğreneceğiz Hocam.

Bende sinir oldum kariyerimde. Bazen oyuna girip tekme tokat dalasım geliyor oyunculara. Öyleki elimde olsa eşek sudan gelene kadar döveceğim. Rakip olmayacak yerden gol bulup atıyor bizim oyuncular neredeyse kale dibinden stadın dışına atıyor....
    Oyun puanı 6.2 olanları sıraya dizip bir Osmanlı tokadı yapıştırmak lazım
    Lig de sıkıntı yokta dediğin gibi milli takımdaki oyunculara dalmak lazım. Malesef ki oyun da milli takım oyuncuları için bir ceza yada sert konuşma maç haricinde yok. Ayrıca antrenman sistemi de yok. Umarım en kısa zamanda onlarda gelir de daha rahat kariyer yaparız.

Forumda kimsecikler yok...Eskiden böyle miydi.. internet imkanları arttı ama turksportal takibi düştü.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Forumda kimsecikler yok...Eskiden böyle miydi.. internet imkanları arttı ama turksportal takibi düştü.
    Sosyal medya ve cep telefonları oyunları artınca pek kimse kalmadı.

Telefon oyunları bir yere kadar football manager bir hastalık oynayanlarda var.
    Oyunun devamını bekliyoruz. Ben play oflarda takıldım. 2. Sezona başladım.kiralık oyuncular ile bu sene çıkacağız

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Çünkü yaşlandı eskiler yarısından fazlası belki de çocuk sahibi , benim gibi küçükler de artık üniye başladık hatta bitiriyoruz.Fakat bizden sonra ise bir nesil yok bence.Varsa da bu platformun adını bile duymadılar sanırım.Çünkü oyun artık Türkçe ve aradığın bilgiyi googleladığında ulaşabiliyorsun.Ben burayı Türkçe yama ararken bulmuştum mesela sonra ayrılamamıştım.Bir de artık forum olayı da bitti.İnsanlar farklı platformlardan birbirleriyle konuşuyor

Bu arada taktiği denediğin için tekrar teşekkürler @pusathan01 . Umarım bir galibiyet falan alırsın sonunda ^^

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Quote Originally Posted by LifeYourself View Post
    Çünkü yaşlandı eskiler yarısından fazlası belki de çocuk sahibi , benim gibi küçükler de artık üniye başladık hatta bitiriyoruz.Fakat bizden sonra ise bir nesil yok bence.Varsa da bu platformun adını bile duymadılar sanırım.Çünkü oyun artık Türkçe ve aradığın bilgiyi googleladığında ulaşabiliyorsun.Ben burayı Türkçe yama ararken bulmuştum mesela sonra ayrılamamıştım.Bir de artık forum olayı da bitti.İnsanlar farklı platformlardan birbirleriyle konuşuyor

Bu arada taktiği denediğin için tekrar teşekkürler @pusathan01 . Umarım bir galibiyet falan alırsın sonunda ^^
    Aynen ben bu menajer oyunlarına CM ile başlamıştım. 2000 yılında başlamıştım. Sonrasında yıllarca cm0304 oynadım. FM ile 2013 te tanıştım ve devamlı orjinal alır oldum. Bu kadar zaman içinde evlendim çocuğum oldu. Artık foruma pek vakit bile ayıramıyorsun. Ben şu sıralar ayırabiliyorum ama yarın ne olur bilinmez. Hiç olmadık zamanda çocuk illede oynuyalım diyor. Eh elin mahkum ne maçı olursa olsun durdurup geçip çocukla oyun oynuyorsun.

Taktik güzele benziyor aslında gelecek sezon birde senin bu taktiği lig takımında kullansam mı diye düşünüyorum. Hatta lig maçlarında şimdi bile yavaştan deneyebilirim. Belki bendeki milli takım oyuncuları ona alışırda milli takımda da rahat oynarlar. Belli mi olur bir galibiyet bile gelebilir.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Ligde güzel gidiyoruz. Gençleri oyuna sürerek gelecek seneler için onlara tecrübe kazandırıyoruz.

San Marino Ligi

Alt yapı antrenörlüğümüzü artırmaya sonunda ikna ettik.

Tesislerimizin son halide bu şekilde oldu.

San Marino Liği

Kupada 5 lediğimiz takımdan 1 puanı zor kurtardık.

San Marino Kupası
    Adamlara evimizde 5 tane salladık ama 3 hafta sonra ligde beraberliği zor kurtardık.

Evimizde berabere kaldığımız Domagnano maçından sonra 42 günlük bir araya girdik. Bizde bu aralığı bir güzel turlar ile doldurduk. Tur dediğime bakmayın. Gidebildiğimiz en uzak yer Orta italya civarı daha uzağa gidemiyoruz.
    Antrenmanlara kondisyon ayarlaması yapmadan tatile almışım. Ama sonra farkettim. İki haftalık bir yüksek kondisyon çalışarak kondisyon seviyemizi %25 lere getirdik.

San Marino Kupası
    Aradan sonra ilk maçımız her zaman ki gibi bir kupa maçı oldu.

Puan durumu

Ara transfer döneminde bir oyuncu aldık. Ama çok oyuncuyu serbest bıraktık. Tomassini' yi alınca uzun yıllardır sol kanatımızda bize emek veren Cinelliye emeklerinden ötürü teşekkür edip, kendisini serbest bıraktık.

Tomassini

Bu arada ligimizin tek yarı profsyonel olan klübü Falgore habire benim gençlerimi alıyor. Yine iki gencimi kaptılar. Halbuki ben bu çocukları ilk 11 de ara sıra oynatıyordum.

Sayfa 7 / 10 İlkİlk ... 56789 ... SonSon

Mesaj Yetkileri