Sayfa 764 / 896 İlkİlk ... 264664714754762763764765766774814864 ... SonSon
22,891 ile 22,920 arası toplam 26862 sonuç

Konu: Fenerbahçe Transfer Haberleri | Lazar Markovic

Quote Originally Posted by Spy.94 View Post
    Çok güzel yazmışsın. Yalnız bir hatan var onu düzeltiyim seneye ilk 18'de 6 yabancı + tribünde sınırsız yabancı ondan sonraki sene 5 yabancıya düşüyor.
    Teşekkür ederim düzeltmen için. Düzeltmenin üstüne bir küçük hesaplama yapalım mevcut kadroda:

As oynayanlar: Yobo, Meireles, Cristian, Kuyt, Stoch, Sow diye düşünelim. (6 yabancı)

Geriye kalanlar ise tribünde. Tribündekiler kim? Ziegler, Krasic, Webo, Bienvenu
    Tribündekilerin bonservis bedelleri: Krasic 7 milyon, Bienvenu 4.5 milyon, Webo 3 milyon, Ziegler bedelsiz. Toplam: 14.5 milyon Euro. Maaşlarını saymıyorum bile.

Yani F.Bahçe'nin tribüne yaptığı bonservis bedeli harcaması 14.5 milyon Euro.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Emre, Ziegler, Webo. Bu transferler tamamen 2-3 transfer sözünü tutmaya yönelik bence. Hocamızın izlediği isimler var, gerekli çalışmaları yapıyoruz deyip bu isimler alınmaz. Emre fark yaratır ayrıca Belhanda'nın gelmeyişine karşı oluşan tepkiyi de azaltır, Ziegler fazla şans bulamaz bence. Webo için önce izlemek gerekiyor. Sow ile güzel bir ikili olabilirler, düzenli oynamaz yedek olursa onun da vereceği katkı şu aşamada soru işareti.

Aykut Kocaman şampiyon bile olsa sezon sonu görevini bırakır bence, yeni bir teknik direktör gelir ve onun isteği doğrultusunda ciddi yatırımlar yapılabilir. Belhanda veya başka oyuncunun maliyeti altına girilmemesi bu açıdan mantıklı gözüküyor.

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Quote Originally Posted by eGowiCh View Post
    Bu sezon F.Bahçe transferde sınıfta kalmıştır.

10 milyon Euro'ya aldığın R.Meireles ve 4.5 milyon Euro'ya aldığın M.Topal varken, orta sahanın işlemediğinden yakınarak sene sonunda gönderdiğin Emre Belözoğlu'nu geri alıyorsun. Yani bu ne demek? 14.5 milyon Euro verdik ama bir Emre'nin yerini dolduramadık. Emre, bir Xavi mi, bir Mata mı? Hayır. Emre, çok kaliteli bir futbolcu ama 14.5 milyon Euro harcayıp da o bölgeyi işler yapamamak yönetimin ve teknik direktörün basiretsizliği.

Alex'i bir hiç uğruna (saçma sapan gerekçelerle, sezon ortasında) yollayıp yerine Belhanda'yı 10-15 milyon Euro'lara almaya uğraşıyorsun. İyi ki alamadın. Senin elinde zaten Alex varken sen onu kişisel hırsların uğruna gönder, sanki para kendi cebinden çıkıyormuş gibi taraftarın parasını sokağa at. Büyük bir yanlışa giriliyordu ki çok şükür gerçekleşmedi.

4.5 milyon Euro'ya Bienvenu'yu transfer ettin, sanıyorum ki Young Boys'un F.Bahçe'ye karşı oynadığı maçlar haricinde bu futbolcu hiç izlenmeden transfer edildi. Aldığın adam tamamen fos çıktı, üstüne üstlük gittin bir hata yine 31-32 yaşına gelmiş Pierre Webo'yu 3 milyon Euro'ya transfer ediyorsun. Kısacası; 7.5 milyon Euro veriyorsun geçen yıldan bu yıla bir forvet mevkiisi için, biri hiçbir şey yapmadı, diğerinin yapacağı şüpheli. 10 milyon Euro verdiğin Sow'u saymıyorum bile. 17.5 milyon Euro'ya 3 tane forvet oyuncusu alıyorsun. Oysa elinde senin Niang vardı, Emenike'yi almıştın, ikisini de göndermek zorunda kaldın; fakat ezeli rakibin, şampiyonluk yolundaki en önemli rakiplerinden biri Beşiktaş senin en etkili silahın olan (şampiyon olunan yıl) Niang'ı 6 aylığına kiralıyor. İlla ki eski futbolcularına yöneliyorsan, gidip Niang'ı kiralardın; Ziegler, Santos peşinde koşmazdın.

Krasic diye bir adam aldın, adam ölmüş bitmiş artık, yürüyecek hali yok. 7 milyon Euro verdin. Üstelik o bölgede 11 milyon Euro'ya aldığın M.Topuz varken. Aynı şekilde oraya Kuyt'ı almışken. Şimdi Krasic'i nasıl yollarım derdindesin, 18 kişilik kadrolara almıyorsun.

Esas transfer yapman gereken yer stoper iken, stopere Lugano'yu geri almak varken, neden bu hamle yapılmaz, anlaşılır gibi değil. Bekir'e güvenmeye devam edersen, daha çok gol yersin. Karabükspor gelip evinde 3 tane atıyor, Bekir gider derbide kendi kalesine gol atar, Yobo ve Egemen gerçekten kaliteli futbolcular; ancak Egemen'e de şans verdiğin yok. Bekir diye tutturmuşsun. Serdar Kesimal var ki canlı bomba.

Fenerbahçe öyle hatalar yaptı ki, herhalde bu bonservis bedelleri ile, bu ödenen bedeller ile iflah olmayız hem de mali durum kötüyken. Resmen mali durumumuz çökmüş vaziyette. Aykut Kocaman öyle derin yaralar açtı ki. Ha mali durum nasıl çökmez, nasıl iyiye gider? Cevabı basit. Şampiyon olursun, o zaman sorun kalmaz. Şampiyonlar Ligi'ne gidersin, sorun kalmaz. Ancak sen sene başı Spartak Moskova'ya elenmişsin, ağır bir darbeyi ordan yemişsin. Ligde şampiyon olma ihtimalin yok denecek kadar az. Sanıyorum sene sonu berbat ve acı bir tablo bizi bekliyor. Gider çok fazla ama maalesef gelir yok.

G.Saray'ı kimsenin eleştirme hakkı yok. Geçen sene şampiyon oldular, inanılmaz gelir kazandılar. Şampiyonlar Ligi'ne katıldılar, üstelik tur atladılar, inanılmaz gelir geldi. F.Bahçe bu gelirlerin üçte birini elde edebildi mi? O yüzden G.Saray'ın yaptığı harcamalar aşırı gibi görünse de, elde edilen gelirlere oranla hiçbir problem yok. Çok kazanırsan çok harcarsın. Bu kadar basit.

Beşiktaş gibi bir feda senesi de biz yapabiliriz. Bizi bu duruma düşüren Aykut Kocaman'a da helal olsun, gerçekten büyük bir tebriği hak ediyor. Kocaman döneminde alınan futbolcuların değerlerini alt alta koyun. Bir de elde edilen başarıları, başarı sonucu elde edilen gelirleri alt alta koyun. Zararın boyutu anlaşılıyor.

İLAVE:

Reto Ziegler ile görüşmelere başlandığı şimdi borsaya bildirildi. Şaka gibi bir transfer daha.

Bu mu dünya kulübü vizyonu olmak? Eski oyuncuları mı var dünyada bir tek? Yahu hiç mi oyuncu izlemiyorsunuz? Kocaman diyordu ki "İzlediğimiz oyuncular var, ara transfer döneminde alacağız". İzlediğiniz oyuncular, eski oyuncularınız mı?

Bu kadar dar bir vizyon olabilir mi? Hasan Ali'yi 3.75 milyon Euro'ya transfer edip, o bölgede başarılıyken, hatta ve hatta en istikrarlı futbolcu iken, sen gidip o bölgeye bir oyuncu alıyorsun, üstelik YABANCI bir oyuncu.

Şimdi takımdaki yabancıları sayalım:

Yobo, Ziegler, Krasic, Kuyt, Cristian, Meireles, Stoch, Sow, Webo, Bienvenu (kiralık verildi)

10 yabancı var. Yahu seneye kontenjan 5'e inmeyecek mi? Bundan bir tek biz mi haberdarız? Sen önümüzdeki sene kontenjan 5'e ineceğini bile bile hala takıma nasıl olur da yabancı transferi yaparsın? Üstelik, sıradan, vasat yabancılar.

F.Bahçe'nin parasını çöpe atmaya devam. Bravo vizyonunuza.

Sene sonu geldiğinde yabancıları nasıl göndereceğiz diye düşünür durursunuz. Milyonlarca tazminat öder, öyle yollarsınız.
    Gerçekten çok güzel yazmışsınFenerbahçeli değilim ama hem güzel yazılmış hem doğrular yazılmış bravo

Nesil
    2006
    Yer
    Balıkesir

fenerbahce yönetimine ne oldu anlayamıyorum neden bu tarz bir yol izleniyor kafam almıyor. emre geri gelecegine salih denen cocuga daha cok sans verip oyuncuyu kazansa daha iyi olurdu fenerin sadece stoper ve forvet eksigi var bana göre.
    webo geldi fenere ancak aykut cift forvet oynatmıyor muhtemelen webo yedek kulübesini zenginlestirir sadece.. zigler yerine stoper alsalarmıs cok daha iyi olurmus..

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by uAburak89 View Post
    Emre, Ziegler, Webo. Bu transferler tamamen 2-3 transfer sözünü tutmaya yönelik bence. Hocamızın izlediği isimler var, gerekli çalışmaları yapıyoruz deyip bu isimler alınmaz. Emre fark yaratır ayrıca Belhanda'nın gelmeyişine karşı oluşan tepkiyi de azaltır, Ziegler fazla şans bulamaz bence. Webo için önce izlemek gerekiyor. Sow ile güzel bir ikili olabilirler, düzenli oynamaz yedek olursa onun da vereceği katkı şu aşamada soru işareti.

Aykut Kocaman şampiyon bile olsa sezon sonu görevini bırakır bence, yeni bir teknik direktör gelir ve onun isteği doğrultusunda ciddi yatırımlar yapılabilir. Belhanda veya başka oyuncunun maliyeti altına girilmemesi bu açıdan mantıklı gözüküyor.
    Ben de sene sonunda Aykut'un gideceğini ve bu bağlamda Belhanda transferinin yatmasının normal olduğunu düşünüyorum. Bence Webo yerine bir stoper alınmalıydı, aslında geleceği kesin değil ama, takımda zaten Sow, Semih ve gerektiğinde idareten oynayacak Kuyt var. Takımı çift forvete çevirmedikten sonra 31 yaşındaki adama 3 milyon vermek çok saçma.

Bu sene en azından 2. olup seneye adam akıllı bir plan ve programla sezona başlar ve şampiyonlar ligine katılırsa iyi olacağını düşünüyorum.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Spy.94 View Post
    Çok güzel yazmışsın. Yalnız bir hatan var onu düzeltiyim seneye ilk 18'de 6 yabancı + tribünde sınırsız yabancı ondan sonraki sene 5 yabancıya düşüyor.
    6 yabancı + tribünde sınırsız yabancı değilk, 6 yabancı ilk 18 + tribünde 4
    sonraki sene 5 yabancı ilk 18 + tribünde 3 yabancı şeklinde olacak. Bu durumda seneye 10 yabancı, sonraki sene 8 yabancı alınabilir.

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Bienvenü'yü gönderip gerisin geriye Webo almak falan mantıksız gerçekten madem yedek kulübesi için alındı Bienvenü var Semih var as oyuncun zaten kaliteli maddi durum konusunda yakın zamana kadar ilk 20'de olan bir klüp ancak böyle işlerle maddi anlamda bunalım yaşar yaşarsa.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Emre oynayacak mı acaba hafta sonu.

Webo da aynı şekilde..

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Emre'yi alip transferi kapasaydik keske. Gerisi goz boyama transferleri kesinlikle, 3kisi alacagiz dedikleri icin boyle yapiyolar

Komik ya gerçekten komik. Ziegler ve Webo'ya verilen para tamamen çöpe atılmış paradır zorla yapılmış transferler gibi, birileri alacaksın diye kafalarına silah dayamışlar sanki. Saçmalıktan başka birşey değil izlediğimiz transfer politikası.
    Burak

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Ziegler transferini niye eleştiriyorsunuz anlamadım. Hasan Ali orada yedeksiz Allah korusun birşey olsa ne yapacaz o pozisyonda. Caner diyeceksiniz galiba ama kesinlikle oynayamaz.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Tamamen yönetim hatası bu transfer dönemi, Marvin Martin veya Belhanda, Emenike veya Niang, Aykut Hoca'nın istediği bunlardı bildiğim kadarıyla. Yüzüne gözüne bulaştırdı yönetim. Belhanda için son bi umudum var ama bakalım..

Edit: Niang'ı Aykut Hoca değil yönetimden ona önermişlerdi pardon.
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by himone View Post
    Ziegler transferini niye eleştiriyorsunuz anlamadım. Hasan Ali orada yedeksiz Allah korusun birşey olsa ne yapacaz o pozisyonda. Caner diyeceksiniz galiba ama kesinlikle oynayamaz.
    Ziegler'den başka yabancı sol bek mi yok? Yabancı kontenjanı madem doldurulacak, hücum gücü yüksek bir bek alınmalıydı bence. Yoksa sol bek transferi olmamalıydı diyen yoktur herhalde.

Quote Originally Posted by himone View Post
    Yedek sol bekimiz Ziegler, lükse bak. Özgür Çek'i neden gönderdik? Semih var Sow var Webo'yu alıyoruz birde üstüne, yedek forvetimiz de yabancı. Sezon boyunca kanatlarda problem yaşadık nasıl bir kanat oyuncusu alınmazda gidilir Webo ve Ziegler alınır?
    Burak

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Crazycat View Post
    Ziegler'den başka yabancı sol bek mi yok? Yabancı kontenjanı madem doldurulacak, hücum gücü yüksek bir bek alınmalıydı bence. Yoksa sol bek transferi olmamalıydı diyen yoktur herhalde.
    Yabancı kontejanı sorunu yokki, sınırsız yabancı alabiliyorsunuz seneye sınır geliyor. Hücumcu bek almak demek ilk 11 oyuncusu almak demek ya da Santos alınırdı o da inanılmaz formsuz göbeği görmüşsünüzdür herhalde. Sol bek transferi bence kesin gerekliydi 11 oynamadıktan sonra yedekte dursun ne yapıcan boşver.

Bence herkes Belhanda transferi yüzünden kızgın ve her hamleye kötü gözüyle bakıyor.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Forvete transfer gerekliydi eğer 4-4-2 oynanacaksa bu Webo ile olabilir mi göreceğiz. Ama bence de Ziegler gereksiz oldu.

Nesil
    2006

@himone

İllaki Santos'un alınması gerekmez, ben Fenerbahçe'ye yabancı bir bek alınacaksa Ziegler'den daha bir bekin alınması gerektiğini düşünüyorum.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Yedek sol bekimiz Ziegler, lükse bak. Özgür Çek'i neden gönderdik? Semih var Sow var Webo'yu alıyoruz birde üstüne, yedek forvetimiz de yabancı. Sezon boyunca kanatlarda problem yaşadık nasıl bir kanat oyuncusu alınmazda gidilir Webo ve Ziegler alınır?
    açıkçası Özgür oynadığı maçlarda hiçbirşey yapamadığını gösterdi ve Özgür sol açık oyuncusu bek değil. Zieglerden başka yedek oyuncu bulamazlardı bence. Webo transferini ben de beğenmiyorum hatta çift forvete dönmeyeceksek forvet transferi gereksiz. Kanatlarda çok oyuncu var para da olmayınca transfer yapmıyorlar. Her mesajımda söylüyorum asıl sorunumuz stoper, orta sahayı Emre ve gerektiğinde Salih ile hallederiz ama defans hattı rezalet durumda.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

@himone

İlla ki Santos'un alınması gerekmez, ben Fenerbahçe'ye yabancı bir bek alınacaksa Ziegler'den daha bir bekin alınması gerektiğini düşünüyorum.
    O zaman 11 oyuncusu istiyorsun çükü Ziegler'i ben de beğenmiyorum ama daha kalitelisi Hasan Ali'den iyidir ve yedek beklemez. Sonuçta alınan oyuncu yedek olduktan ve kiralık olduktan sonra bence yabancı olması önemli değil.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Acıbadem

Ziegler sadece sezon sonuna kadar KİRALIK bunu biliyoruz hepimiz değil mi?
    "İngiltere'de 2 büyük takım vardır. 1-Liverpool, 2-Liverpool Genç Takımı" Bill Shankly

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by sananes View Post
    Ziegler sadece sezon sonuna kadar KİRALIK bunu biliyoruz hepimiz değil mi?
    Onun uğraşını veriyoruz burada, destek çıkın işte böyle yaaa .

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

takımda duruken ziegler yedeğe gelmiş önemli değil yıllık 2 milyon alırken bu adamı şutlamayı düşünmeyen yönetime diyecek bişey bulamıyorum üstelik emre gelmişken ye hiç ihtiyacımız yok

Nesil
    2006

@himone

Evet sol bek için 11 oyuncusu istiyorum ama sonuçta benim isteğime göre yapılmıyor transferler. Tabii ilk 11 için alınan yabancı sol bek, Hasan Ali açısından yedeğe çekilmek anlamına geliyor, açıkçası Hasan Ali beklediğimin üzerinde performans sergiledi, yedek için transfer yapılacaksa genç, Türk bir sol bek de alınabilirdi.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

@himone

Evet sol bek için 11 oyuncusu istiyorum ama sonuçta benim isteğime göre yapılmıyor transferler. Tabii ilk 11 için alınan yabancı sol bek, Hasan Ali açısından yedeğe çekilmek anlamına geliyor, açıkçası Hasan Ali beklediğimin üzerinde performans sergiledi, yedek için transfer yapılacaksa genç, Türk bir sol bek de alınabilirdi.
    Ben de senin gibi isterdim genç oyuncu ama şu an öyle bir oyuncunun olduğunu zannetmiyorum. Genç oyuncu alınacak olsaydı Özgür Çek gitmezdi zaten herhalde. Ama transfer dönemi çok kötü geçti, hiç olmazsa Emre geri döndü bence hemen takımın çehresini değiştirecektir.

Nesil
    2006

Özgür Çek'in neden gönderildiğini tam olarak bilen var mı?

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Özgür Çek'in neden gönderildiğini tam olarak bilen var mı?
    kendisi gitmek istedi diye biliyorum oynamak istiyorum diye aykut kocamanla konuşmuştu sanırım

Nesil
    2006

@Önder HOCA

Sağ olun bilgilendirme için.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Adam kiralık, neyin tantanası bu. Caner oynar diyenler dün izlemedi sanırım maçı.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by barahir View Post
    Adam kiralık, neyin tantanası bu. Caner oynar diyenler dün izlemedi sanırım maçı.
    Ziegler konusu zaten 1 aydan fazladır var, Caner'i denedi hoca, baktı olmuyo, onay verdi sonunda. İdare eder işte sezon sonuna kadar.
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by barahir View Post
    Daha lig başında takımın 11'i için bir sol bekin alınması gerekiyordu bence. Caner'in sol bekte oynayamayacağı zaten belliydi ama Aykut Hoca bunu göremedi. Olay sadece Ziegler meselesi değil yani.

Mesaj Yetkileri