Sayfa 9 / 32 İlkİlk ... 789101119 ... SonSon
241 ile 270 arası toplam 951 sonuç

Konu: Fenerbahçe SK

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Pozisyona girmesi zaten supriz olmaz Fenerbahce'de.

Bu pozisyonlar ne kadar etkili pozisyonlar ondan emin degilim. Zaten sut cekmeye de acele ediyor biraz.. Kafa karistirici bir paradox Guiza bence simdiye kadar..
    Hemen hemen çözdüm Güiza'yı, hiç düşündüğün gibi değil abi inan.
    Evet aceleci, hala kanıtlama peşinde, üzerinde baskı hissediyor, zor durumlarda pas vermek yerine gol atmayı deniyor atamayacağını bile bile de olsa.Gol beklendiğini farkediyor, soğukkanlı olamıyor, panikatak oluyor hemen vuruyor.

Quote Originally Posted by Onurap View Post
    Bence guiza bitirici bir oyuncu felan değil..Mallacoda attığı gollerde bitiricilik değildi bence..Saç baş yolduran Kezman bile psv de harika biticilikte goller atmıştı..Ben soğukkanlılığa felan bağlamıyorum olayı..
    Tam tersi çok iyi bitirici, köşeyi rahatlıkla bulabilir topa düzgün vurabilirse heyecanlanmadan.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu arada Cengiz, bana sanki Lugano ve Edu'nun jumping değerleri 16 düşük geldi, sanki ikisi de birer puan arttırlıp 17 olabilir diye düşünüyorum. Ne dersin, bu değerlerde ısrarcı mısınız?
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by koray_capello View Post
    Bu arada Cengiz, bana sanki Lugano ve Edu'nun jumping değerleri 16 düşük geldi, sanki ikisi de birer puan arttırlıp 17 olabilir diye düşünüyorum. Ne dersin, bu değerlerde ısrarcı mısınız?
    Koray hocam. Diğer takımlarda Kahe gibi bir adamın değerini 14 olarak belirlemişiz. Kıyaslama yaptığımızda. Kahe edudan 10 kafa topunun 7 sini Lugano'dan da 6 sını alır. Lugano daho güçlü ve dengeli çünkü.

Bence 16 rakkamı uygundur. 186 ve 187 boyundaki kişiler için
    Fikirlerim burada

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Haklı olabilirsin, özellikle Lugano için.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Sinan bence Edu yada Lugano'nun değerlerindense Kaha'nin jumping değeri değiştirilirse daha mantıklı olabilir, 14 düşük olmuş gibi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Sinan bence Edu yada Lugano'nun değerlerindense Kaha'nin jumping değeri değiştirilirse daha mantıklı olabilir, 14 düşük olmuş gibi.
    Hep Ömer abi yüzünden
    Not: 9.2 için ben 16'ya çıkarmışım şef 14'e düşürmüş
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

He Ömer Abiden geri döndüyse o zaman durum farklı, 14 bence de ideal

Şaka bir yana Ömer Abi bence jumping konusunda en doğru kararı verecektir, eğer o oyuncuyu iyi gözlemlediyse ki gözlemlemediği birine müdahele etmez zaten. Son araştırmamda Ömer Abiyle jumping üzerine tartışmamız üzerine bir çok hatadan döndüm, başta Toraman ve Nobre az daha abartılı jumping değerleriyle çıkabileceklerdi. Şuan da bile Toraman 14 Nobre 15 ile yüksek bile sayılabilecek değerlerde, bir de müdahele etmeseydi düşün artık

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

He Ömer Abiden geri döndüyse o zaman durum farklı, 14 bence de ideal

Şaka bir yana Ömer Abi bence jumping konusunda en doğru kararı verecektir, eğer o oyuncuyu iyi gözlemlediyse ki gözlemlemediği birine müdahele etmez zaten. Son araştırmamda Ömer Abiyle jumping üzerine tartışmamız üzerine bir çok hatadan döndüm, başta Toraman ve Nobre az daha abartılı jumping değerleriyle çıkabileceklerdi. Şuan da bile Toraman 14 Nobre 15 ile yüksek bile sayılabilecek değerlerde, bir de müdahele etmeseydi düşün artık
    Valla sana ettiği müdahale mantıklı olmuş . Bence jumping; zıplama yeteneğinden ziyade, allah vergisi boyumuzun bir getirisi. Nobre ve Toraman çok uzun değil ama biri güçlü -dengeli diğeri çevik ve iyi hızlanıyor. Bu sayedede topluyorlar parsayı .

Neyse canım şeften iyi mi bileceğiz. Tövbe tövbe. Sonsuz saygılar Şef.
    Fikirlerim burada

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Ben Jumping yazdığınızı niye Marking gibi algıladım, hahaha.
    Ciddi yorulmuşum bugün işyerinde..

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Sheriff Misafir

Cengizciğim Alex'in historyde ufak bi karışıklı var sanırım.

Nesil
    2006

Lugano'nun bitiriciliğide artırılabilinir, ileriye çıktığında gol atmadan dönmeyen bir isim. Zaten bu sezon ilk yarıda Fenerbahçe'nin defansı, Fenerbahçe'nin forvetlerinden daha fazla gol attı.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Batuhan attığı goller ya kafa golüyle ya da karambolde. Bitiricilikle alakası yok sanırım bu tür gollerin.
    (/s)

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by extensor View Post
    Hep Ömer abi yüzünden
    Not: 9.2 için ben 16'ya çıkarmışım şef 14'e düşürmüş
    Pek zipladigi yok ki hergelenin..

Tamam uzun adam ama mesela Baros'da 1.85 ama ziplamiyor pek iste.. Koru korune boya gore de dusunmemek lazim ille de..

Neyse bakalim Kahe'ye tekrar.
    Last edited by perpetua : 25.Aralık.2008 at 10:32

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Cengizciğim Alex'in historyde ufak bi karışıklı var sanırım.
    Yok onu Brezilya sefine sordum, oyle olmasinda sorun yok dedi..

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Hayır, kesinlikle değil.Güiza'nın tüm koşuları defansın boşta kaldığı yerlere, ayrıca defansın arkasına da çok iyi sarkıyor.Pozisyonların nasıl geleceğini bildiği için daha önceden iyi pozisyon alıyor, her atılan topta ters hamle ile rakibi zor durumda bırakıyor ama tek ayaklı oluşu dribblingi iyi yapmasını engelliyor.
    Bir bakima soylemek istedigim de bu. Kosulari yapiyor ama mesela rakip ona sola dogru alan biraktiginda, sagi zorluyor sanki cunku sag ayagini kullanmasi lazim sut cekmek icin. Bu durumda iyi bosa kaciyor demek mi daha dogru? Yoksa her iki yone de kosu yapan bir oyuncu icin mi iyi bosa kaciyor demek mi daha dogru? Tereddut ettigim nokta bu. Arkasindaki pasor sag ayakli olsa belki daha etkili olacak Guiza cunku paslar onu kaleden uzaklastiracak sekilde degil, kaleye yaklastiracak sekilde olacak belki de.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Güiza'yı eleştirmek için acele ediyor bazı arkadaşlar. Kolay değil öyle ispnaya'nın cilalı sahalarından gelip burada tarla gibi sahalarda oynamak. Ayrıca EURO2008 nedeniyle hayli az tatil yapabildi. Yeni ülke, yeni insanlar, uyum sorunu...

Benim iddiam şu: " Bu adam Fenerbahçe'yi ligin 2. yarısındaki performansıyla şampiyon yapacak."

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by S4mp1y0N View Post
    Güiza'yı eleştirmek için acele ediyor bazı arkadaşlar. Kolay değil öyle ispnaya'nın cilalı sahalarından gelip burada tarla gibi sahalarda oynamak.
    Lig'de oynanan 16 mactan, 8 tanesi Fenerbahce stadinda yapildi.

Iki mac Suni cim uzerinde Ankaragucu ve Hacettepe karsisinda oynandi.

Denizli
    Konya
    Eskisehir
    Kocaeli
    Sivas
    Antep

diger maclar...

Kocaeli'ya karsi gol atti..

Kaldi geriye Denizli, Konya, Eskisehir, Sivas, Antep

Antep'in sahasi iyi olmak zorunda cunku zaten kisa paslasmalarla oynayan bir takim, basarili olmak icin duzgun sahaya ihtiyaclari var.

Kaldi Denizli, Konya, Eskisehir, Sivas

16 macin 4'u belki de kotu diyebilecegimiz sahalarda.. 14 macta 3 gol var ayak ile atilan.

Ozur yaratmaya gerek yok Guiza icin. Guiza'nin Mallorca'da attigi golleri izleyince, hatta bu sezon Fenerbahce'de attigi golleri izleyince esasinda Guiza'nin neden Fenerbahce'de basarili olmadigi belli oluyor.

Fenerbahce'nin temposu 5, Fenerbahce'nin oynayabildigi tempo 5, Guiza'nin temposu 15. Fenerbahce defanstan cok ama cok hizli cikamazsa, rakibi surekli kontra'da yakalayamazsa Guiza'nin yuksek gol rakamlarina cikma ihtimali cok az.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Bu jumping olayında bir yorum yapmak isterim. Jumping oyuncunun maksimum çıkabildiği yükseklik demek. Pace oyuncunun maksimum hızı. Acceleration da ne kadar çabuk hızlanabildiği.

Oyuncunun sahada ne kadar çok en yüksek hızında koşacağını work rate, determination gibi özellikler belirler demiştik. Bu, jumping için de geçerli olabilir mi? Work rate, determination, bravery, agression gibi mental özellikler oyuncunun kimi pozisyonlarda daha az zıplayacağını belirtebilir mi? Eğer öyle ise, Kahe'nin jumping'inin de artması gerekebilir.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Aydoğan View Post
    Bu jumping olayında bir yorum yapmak isterim. Jumping oyuncunun maksimum çıkabildiği yükseklik demek. Pace oyuncunun maksimum hızı. Acceleration da ne kadar çabuk hızlanabildiği.

Oyuncunun sahada ne kadar çok en yüksek hızında koşacağını work rate, determination gibi özellikler belirler demiştik. Bu, jumping için de geçerli olabilir mi? Work rate, determination, bravery, agression gibi mental özellikler oyuncunun kimi pozisyonlarda daha az zıplayacağını belirtebilir mi? Eğer öyle ise, Kahe'nin jumping'inin de artması gerekebilir.
    Ama tabii su durum da var.

Mesela
    Holosko boy 1.85, jumping 12
    Kahe boy 1.87, jumping 14 zayif geliyor..

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

bence dievid ve lincoln örneklerini düşünerek guizaya biraz daha sabırlı olmalıyız..
    BÖBÜRLENME PADİŞAHIM SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR

Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın.
    Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın...”
    Şeyh Edebali

Ozur yaratmaya gerek yok Guiza icin. Guiza'nin Mallorca'da attigi golleri izleyince, hatta bu sezon Fenerbahce'de attigi golleri izleyince esasinda Guiza'nin neden Fenerbahce'de basarili olmadigi belli oluyor.

Fenerbahce'nin temposu 5, Fenerbahce'nin oynayabildigi tempo 5, Guiza'nin temposu 15. Fenerbahce defanstan cok ama cok hizli cikamazsa, rakibi surekli kontra'da yakalayamazsa Guiza'nin yuksek gol rakamlarina cikma ihtimali cok az.
    ağzımdan almışsınız sanki yorumu şefim. bi arsenal maçını düşünürsek güizanın en verimli maçıydı bence.çünkü arsenal basıyor fb top sarkıtıyordu sürekli. güiza ço pozisyon buldu ama kaçırdı.
    nese kısaca Fb ye Türkiye sınırları içinde güiza yaramaz. ama CL de çok iş yapar.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by OMANA View Post
    bence dievid ve lincoln örneklerini düşünerek guizaya biraz daha sabırlı olmalıyız..
    Fiziksel ozellikler disinda mantikli. Ama su anda fiziksel ozelliklerin toplamina bakinca, Guiza ligin fiziksel olarak en iyi oyuncusu kivaminda. Yani ya butun lig fiziksel ozellikler acisindan dusuk (bence degil), ya da Guiza fiziksel ozellikler acisindan yuksek (Ispanya'dan geldigini goz onunde tutarsak daha yuksek ihtimal).

Sheriff Misafir

Yok onu Brezilya sefine sordum, oyle olmasinda sorun yok dedi..
    Parma'da oynamadımı abi? Birkaç maç forma giydi diye biliyorum..

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Parma'da oynamadımı abi? Birkaç maç forma giydi diye biliyorum..
    Lig maci oynamadi. Sadece lig maci giriliyor.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Bir bakima soylemek istedigim de bu. Kosulari yapiyor ama mesela rakip ona sola dogru alan biraktiginda, sagi zorluyor sanki cunku sag ayagini kullanmasi lazim sut cekmek icin. Bu durumda iyi bosa kaciyor demek mi daha dogru? Yoksa her iki yone de kosu yapan bir oyuncu icin mi iyi bosa kaciyor demek mi daha dogru? Tereddut ettigim nokta bu. Arkasindaki pasor sag ayakli olsa belki daha etkili olacak Guiza cunku paslar onu kaleden uzaklastiracak sekilde degil, kaleye yaklastiracak sekilde olacak belki de.
    Bunun onunla bir bağlantısı yok ama, gerektiğinde sola da kaçıyor sağı ile sürerek ama yine de özellikle sola kaçmamaya çalışıyor ki sağı ile şut açısı bulabilsin.Onu düşürürsek çömeze döner, ki illa 3Dde atraksiyon olsun de özellik gerçekçiliğinden vazgeçemeli miyiz abi?
    Sonra da gol atmaya başlayınca özellikleri tekrar yükselteceğiz, o kadar eleştirdiğimiz araştırmacıların seviyesine mi düşmeyecek miyiz?
    Last edited by Cengo : 25.Aralık.2008 at 23:12

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by Rossoneri View Post
    Batuhan attığı goller ya kafa golüyle ya da karambolde. Bitiricilikle alakası yok sanırım bu tür gollerin.
    Sonuçta bitirebiliyor, Güiza bunlarıda yapamadı bu sezon. Hala Galatasaray'a ve Beşiktaş'a kaçırdığı golleri hafızamdan silemiyorum.

Quote Originally Posted by Aydoğan View Post

Bu jumping olayını anlatman çok iyi oldu, başka bir özellik olduğunu sanıyordum.

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

¤ Maraton | iddaa ¤ ALEX, TÜRK OLUYOR!..

Fenerbahçe büyük bir bombayı patlatmak üzere.. 2004 yılında Türkiye'ye gelen ve o tarihten bu yana Fenerbahçe forması giyen Brezilyalı oyuncu önümüzdeki sezon ''Türk vatandaşı'' statüsünde forma giyecek..

Hürriyet'in haberine göre. Sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan Alex Sarı-Lacivertli kulüple yeniden anlaşmanın yollarını ararken, imza atması durumunda 20 Haziran 2009 tarihi itibariyle Türkiye'de 5 yılını dolduracağı için önümüzdeki sezondan itibaren ''Türk vatandaşı statüsünde'' oynayabilecek.

Ancak Alex daha önce Brezilya Milli Takımı forması giydiği için A Milli Takımımız'da oynayamayacak..

Fenerbahçe Yönetimi, Alex'in önümüzdeki sezon Türk olması durumunda ise bu futbolcuyla yeniden anlaşma sağlarsa yerine yabancı bir futbolcu transfer edebilecek..

Alex'in Türk isminin ise ''Ali'' olacağı öğrenildi..

Bilidiği gibi bu sezon başı Trabzonspor'un Gine'li oyuncusu İbrahima Yattara 5 yıldır ülkemizde top koşturduğu için Türk Vatandaşlığı'na geçmişti.. Yattara'nın da önümüzde sezon Türk vatandaşı olarak forma giymesi bekleniyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben konusunu açmıştım
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Menejerde neden 10 yıl bu süre?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Bunun onunla bir bağlantısı yok ama, gerektiğinde sola da kaçıyor sağı ile sürerek ama yine de özellikle sola kaçmamaya çalışıyor ki sağı ile şut açısı bulabilsin.Onu düşürürsek çömeze döner, ki illa 3Dde atraksiyon olsun de özellik gerçekçiliğinden vazgeçemeli miyiz abi?
    Sonra da gol atmaya başlayınca özellikleri tekrar yükselteceğiz, o kadar eleştirdiğimiz araştırmacıların seviyesine mi düşmeyecek miyiz?
    Soylemek istedigim, mantiken bir oyuncu saga kacmaya kendisini mecbur hissediyorsa bu oyuncunun pozisyona girme becerisinin bir limiti olmalidir. Yani acik alanda, rahat bir sekilde bosa kacmasi mumkun olur ama dar alanda ne olur.

Yanlis anlamayin, ille de dusmeli demiyorum ama bu durum kafama takilmadi da degil yani. Zaten PaulC'ye sordugum seyler arasinda bu durum.

Sayfa 9 / 32 İlkİlk ... 789101119 ... SonSon

Mesaj Yetkileri