Sayfa 4322 / 4325 İlkİlk ... 3322382242224272431243204321432243234324 ... SonSon
129,631 ile 129,660 arası toplam 129736 sonuç

Konu: Turksportal - Kafe

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Vay be! Selamlar...
    İkinci olan, ilk kaybedendir.
    Ayrton Senna da Silva

Quote Originally Posted by El Barto View Post
    ucan kuslar martilar...
    Yeşil Tatlı Bir Bahar

Gülen Şen Sevdalılar Vardı.

Devamı....

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

3. Default

Arkadaşlar Merhaba,

Bu Sabah Maalesef Benimde Covid Testim Pozitif Çıktı.

Sinovac Aşımın 2 Dozunu Olmuştum Biotench'i 1 Ay Önce Hakkım Geldiğinde Olmadım Yorumlara Bakarak Siz Siz Olun Aşınızı Olun.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Geçmiş olsun, kulaktan dolma bilgileri dinlemeyin hepiniz aşınızı olunuz.

Tabi aşı olunca hasta olunmuyor diye de birşey yok ancak bir nebze daha rahat atlatılıyor.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

Selam forum

Saniyede bir mesaj düşen güzel günlerden bugünlere... Medya sosyalliği keşke bu seviyeye sabitlenseydi.

6. Default

selamlar hekese. Ben bu arama kısmında arama yapamıyorum yazar değilsin gibi bir uyarı çıkıyor. sebebini bilen var mı?

Herkese selamlar. Çoğunuz kadar fazla zaman geçirmesem de burada bir hayli zaman geçirmişliğim var. nannar hocanın kariyerlerini okuyarak büyüdüm diyebilirim. Forumlar artık ölmüşken burası da nasibini almış kaçınılmaz olarak. Okuyan gören varsa selamlar sevgiler...

Selamlar.. forumla gerçekten ölü fm türkiyede bitiyor..

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

22 tam sürüm çıkmış. Nerede o oyunun çıkmasına kalan süreyi dakika dakika sayan gençlik? Hepsi dede oldu.

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

Steam'da oyunun çıktığını gördüm ve aklıma geldi buraya bir uğrayayım dedim 22 nin bölümü dahi açılmamış. Zaten koca 1 yılda 21 için açılan konu sayısı da 16 da kalmış.

Aslında ben sadece forumun değil, oyunun da artık eskisi gibi ilgi görmediğini düşünüyorum. Çünkü eskiden hatırlıyorum illaki bir toplulukta cm-fm muhabbetleri yapabileceğim arkadaşlar bulurdum. Şimdi ne genç nesilde, ne de benim neslimde oyunu oynayan,konuşan vs kimseye denk gelmedim uzun süredir. Geçen seneye kadar oyunu yine de alıyordum alışkanlık olarak. Ancak hem 20 hem de 21 i toplamda 1 saat bile oynamadım. Artık her ne kadar yenilikler gelse de aynı şeyleri yapmaktan gına geldi. Nereden baksan cm 01-02 den beri, yaklaşık 20 yıldır aynı şeyleri yapıp duruyoruz 22 oyunu da dahil olmak üzere artık fm yi tamamen hayatımdan çıkarma kararı aldım ki zaten artık futbol takip eden, futbol maçı izleyen, futboldan zevk alan biri de değilim. Bu şekilde cm-fm kariyerime son noktayı koymuş bulunuyorum

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by ToRoSKaPLaNı View Post
    Steam'da oyunun çıktığını gördüm ve aklıma geldi buraya bir uğrayayım dedim 22 nin bölümü dahi açılmamış. Zaten koca 1 yılda 21 için açılan konu sayısı da 16 da kalmış.

Aslında ben sadece forumun değil, oyunun da artık eskisi gibi ilgi görmediğini düşünüyorum. Çünkü eskiden hatırlıyorum illaki bir toplulukta cm-fm muhabbetleri yapabileceğim arkadaşlar bulurdum. Şimdi ne genç nesilde, ne de benim neslimde oyunu oynayan,konuşan vs kimseye denk gelmedim uzun süredir. Geçen seneye kadar oyunu yine de alıyordum alışkanlık olarak. Ancak hem 20 hem de 21 i toplamda 1 saat bile oynamadım. Artık her ne kadar yenilikler gelse de aynı şeyleri yapmaktan gına geldi. Nereden baksan cm 01-02 den beri, yaklaşık 20 yıldır aynı şeyleri yapıp duruyoruz 22 oyunu da dahil olmak üzere artık fm yi tamamen hayatımdan çıkarma kararı aldım ki zaten artık futbol takip eden, futbol maçı izleyen, futboldan zevk alan biri de değilim. Bu şekilde cm-fm kariyerime son noktayı koymuş bulunuyorum
    Bir yıldız daha kaydı.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by El Barto View Post
    22 tam sürüm çıkmış. Nerede o oyunun çıkmasına kalan süreyi dakika dakika sayan gençlik? Hepsi dede oldu.
    genç neslin hepsi twitter'a kaydı abi. buralar da dutluk olarak kaldı.
    (/s)

Umut hayırlı olsun, daveti almışsın
    Bu arada aramızdan baya baya antrönör, teknik drektör, scout vs. çıktı. Tebrikler, kariyerlerinde başarılar dilerim.
    Burak

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Umut hayırlı olsun, daveti almışsın
    Bu arada aramızdan baya baya antrönör, teknik drektör, scout vs. çıktı. Tebrikler, kariyerlerinde başarılar dilerim.
    güzel dileklerin için çok teşekkür ederim abi
    (/s)

Nesil
    2006
    Yer
    Eski Açık

Merhaba nasılsınız

Nesil
    2006
    Yer
    Eski Açık

Zamanında ne günlerim geçmişti burada, buluşmalar maçlara gitmeler güzel günlerdi. Bir çok kişiyi unutmuş oldamda bazı isimler tanıdık geldi. Ali Samiyene maçlara giderdik. Eray, Mahmut, görkem hatirladiklarim umarım herkes iyidir.

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Tekrardan anıları canlandırmak için girdim ve çıkamadım bir türlü, selam vermeden gitmek olmaz, bilsek ki arka arkaya cevap gelecek mesajlara her gün sohbete gelinir valla. ben halen forumlardan takip ediyorum fmyi yabancı falan daha çok zevk alıyorum.
    Kariyer okuyorum hatta

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Herkes birinden bir tarih bekliyor bence. Geçen sene sonuna doğru yaptığımız gibi bir tarih belirleyip kafede buluşalım. Geçen seneki baya keyifli olmuştu. Ama tarihi epey ileri belirlemek gerekiyor zira herkes ayda bir uğrarsa uğruyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Tekrar tekrar selamlar, aylık ritüelimizi gerçekleştirmek için girdim. 2021 in son günlerinde değişik duygular içerisindeyiz. Forumun ölü toprağını atmasını ve eskisi gibi olmasa da en azından günlük işleyişine dönmesini temenni ederim. Teknolojinin ilerlemesi ile forum ortamından uzaklaşmış olabiliriz ancak hem oyunun hemde Türk futbolunun artık eskisi kadar insanların ilgisini çekmemesi de bunda etken diye düşünüyorum. Artık neredeyse hiç bir maçı izleme isteiğim ve heyecanım yok. Oyun desen belli ritüelleri yapmak üzerine kurulmuş gibi sıkıcı geliyor. Cm serisi, fm 2005 felan aklıma gelince o oyunlarda sabahladığımız birazda çocuksu düşünceler içerisinde olduğumuz dönemler sona erdi. Herkes birşeylerin mücadelesibe ve telaşına kendini kaptırdı. Cafe muhabbeti için belli bir gün belirleyelim veya ayın belli bir gününde toplanalım burada, eski mesajlar ve konulardan konuşalım. Sağlıklı yıllar dilerim herkese.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Millet çoluk çocuğa karıştı. Gerçi hoş benim o zamanlarda da çocuğum vardı ama sizler büyüdünüz
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2011
    Yer
    Gönen

Merhabalar, forumu canlandırmak için bir kaç fikrim var fakat siz de şevk kalmamış galiba
    Forumu gençlere bıraksak ya?

Quote Originally Posted by xRa View Post
    Merhabalar, forumu canlandırmak için bir kaç fikrim var fakat siz de şevk kalmamış galiba
    Forumu gençlere bıraksak ya?
    Buyursunlar
    Burak

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Forumu canlandırmaya gönüllü gençler görmek ne hoş.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Ülkede futbol öldü, içimizdeki futbol sevgisi de. Birçok yaşamsal değer gibi bunu da kaybettik ve burayı da...
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Selamlar arkadaşlar, eski güleri yad edip hayıflanma görünce yaş çekiyor ister istemez Covide yakalanan arkadaşa acil şifalar diliyorum, ben hastaneden yeni çıktım evde iyileşmeye devam ediyorum. Aşılarınızı olun arkadaşlar.

Tecrübe gösteriyor ki her kuşak kendi ortamını kendi gündemini oluşturuyor. Oyunu oynayanlar varsa da bilgi paylaşım ihtiyacı duymuyorlar anladığım kadarıyla. Oyunun fiyatıyla da alakalı bir durum olduğunu zannetmiyorum, ben xbox game pass üyeliğim ile oynuyorum (bakın hâlâ oynuyorum) futbolu geç sevmiş ve öğrenmeye çalışan biri olarak bilgiye ihtiyaç duyuyorum - bilhassa oyunda taktik ve kadro kurarken- yabancı forumlardan bilgi ediniyorum ancak ingilizce seviyem kadar bilgi sahibi olabiliyorum bu forumda sayfalarca rehber yazan arkadaşlar sayesinde çok şey öğrendim, hakları ödenmez, eski günler mi özleniyor eski insanlar mı özleniyor bilmiyorum ama giden zaman geri gelmiyor.

Forumların yerini artık videolar aldı, youtube twich gibi platformlar da oyunlar için bir bilgi kaynağı haline geldi. Görsel içerik üretmeyen bir çok forum demode kaldı, youtube'da yer edinebilenler yaşamını sürdürüyor. Biz o trendi kaçırdığımız için forum bu halde diye düşünüyorum.

Çok uzattığımın farkındayım hakkınızı helal edin, içim dolmuş benim de sağlıklı huzurlu bir sene diliyorum herkese, saygılar sevgiler.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Merhaba arkadaşlar,

Forum kültürünün yerini daha popüler ortamlar aldı haklısınız. Artık kimsenin uzun uzun yazıları okumaya ne vakti kaldı ne de buna alışkanlığı.

Artık global çaplı sosyal ağlar içerisinde bile bu benzerlikler ortaya çıkıyor. Facebook örneğin eskisi kadar kullanılmayabiliyor (ben bir dönem çok aktif kullanıyorken kapattım) Youtube içerik üretenlere maddi imkan sağlıyor, twitter direkt hedef kitleye erişim sağlamanıza olanak sağlıyor ve popülerlik getirebiliyor. Instagram veya tiktok gibi diğer sosyal ağları FM kültürü ile eşleştiremiyorum nedense ancak illa başarılı hesaplar vardır. Açıkçası sosyal ağlar kendi markanızı, kanalınızı veya profilinizi kurmanıza, hedef kitleye ulaşmanız için büyük fırsata, olanak sağlıyor.

Ayrıca sadece üretici için değil arayan kişi için de bunlar geçerli. Aradığın içeriğe kolay ulaşıyorsun. FM geliştiricileri de burada artık daha etkin ve oyunu oynayan kitlesine direkt teması yakın tutuyor, FM fan sitelerinin içeriğini kısıtlayabiliyor, sizler direkt yapımcılara ulaşma şansı bulabiliyorsunuz, eskiden bunun için SI forumlarında aktif olmanız gerekirken bugün Miles'a direk mesaj atabiliyor ve cevap alabiliyorsunuz.

Bizim ekip 40lı yaşlara yaklaştı (ben 41 ), aramızda çocuk çoluğa karışanlarımız var, iş hayatı yoğun olanlar var ve benim gibi boş zamanını ancak araştırma ve tercüme süreçlerine ayırabilenler var. İşin özü burayı aktif tutmamızın tek sebebi arada girip buraya bu gibi mesajı atabilmek, siz eski değerli üyelerimizin anılarını depreştirmek ve ilgilenen kişileri özellikle araştırma süreçlerine yönlendirmek. Bunun dışında arada gaza gelip içerik üretelim FM scout gibi üzerimizdeki toprağı kenara atalım demiyor değiliz ama maalesef hiçbir şey 10-15 sene önceki kadar basit, insanları gönüllü organize etmek ve buna çaba harcattırmak ayrı bir meşgale. Sağlacakla kalın.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Zamanında 1 günde 10 sayfa mesajlar yazılırdı burda. Şimdi herkes yaşını başını aldı çoluk çocuğa karıştı. Günde 1 saatte olsa yine bu oyuna girip çıkıyoruz hala, ama eski tad eski zevk yok.

28. Default

Selam Hâlâ Umudu Olanları Görmek Ne Güzel (:

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

"Verin yetkiyi görün etkiyi" diyecek cengaverler aranıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    -

İyi geceler...

Mesaj Yetkileri