Sayfa 16 / 17 İlkİlk ... 614151617 SonSon
451 ile 480 arası toplam 498 sonuç

Konu: FM 17- İlk İzlenimler

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Ne yaptın kardeşim sen başkanın karısına mı yazdın
    Sorma ya. Abi zaten başkandan ne istesem reddediyordu şerefsiz. O ara kıllanmıştım. Şampiyon olduk ertesi maç beni kutlayıp bir gün sonra da kovdu. Yerime de Benfica'yı 3. yapan Rui Vitoria çapsızını getirdi. Rapçi olsam diss atardı şerefsiz başkana ya da bilsem tüm bütçeyi gidip kazma bir adama gömerdim intikam için.

Diğer oyunlardaki sinir bozucu bir durum FM 17'de de mevcut; hem ara hem de yaz transferinin son gününde ortalıkta izleme falan da yokken bir oyuncunuza gelen teklif ile her şeyin birbirine girmesi.

Hele ki genç ve potansiyeli yüksek, sizin için önemli bir oyuncuysa büyük takımlar gelip salça oluyor, komik teklifler yapıyor. Doğal olarak kabul etmiyorum ve oyuncu ciddi problem çıkartıyor. Bari teklif yapacaksınız, bütün ay neredeydiniz be birader...

111 mb update geldi bir bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Sosyal medyayla ilgiliymiş.

Quote Originally Posted by usluu07 View Post
    111 mb update geldi bir bilgisi olan var mı arkadaşlar?
    https://twitter.com/milesSI/status/818790484571254785

Genel itibari ile sosyal medya bölümü ve donmalar ile alakalı bir update sanırım

Teşekkürler.
    Quote Originally Posted by Schneider View Post
    https://twitter.com/milesSI/status/818790484571254785

Genel itibari ile sosyal medya bölümü ve donmalar ile alakalı bir update sanırım

Oynamaya yeni basladim. Sakatliklar basa bela.

Lig basladi 3 mac yaptim. Ilk 11 oyuncumun 8'i 5 hafta-4 ay arasi sakat. Zaten anadolu takimiyiz oyuncu alacak paramiz yok.

Antrenman yogunlugum orta. Mactan sonra dinlemdiriyorum. Anlamadim niye boyle...

Ara transfer dönemi yaması ne zaman çıkar tahminen ?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Transfer dönemi biter bitmez çıkacaktır
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Transfer dönemi bitmeden veri tabanını nasıl gönderelim de oyuna eklesin SI? Ara transfer yaması diyorsunuz. Lütfen.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Bende zaten ara transfer dönemi bittikten sonra tahminen ne zaman çıkar demek istedim.
    Yoksa dönem bitmeden çıkmayacağını bilecek kadar oyunu biliyor ve uzun süredir oynuyorum.

Araştırmacı arkadaşlar futbolcu özelliklerinden bi beklentim yok Allah aşkına prof olmuş u21 oyuncuların varlığına ve teknik ekibin özelliklerin random olmaması konusunda geliştirme yapın.

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Transfer dönemi biter bitmez çıkacaktır
    Benim bildiğim kadarıyla Rusya transfer dönemini de bekliyorlar. Yani Mart başı gibi çıkıyor.

14. Default

henüz almaya fırsatım olmadı, yazıları okudukça gaza geliyorum

Quote Originally Posted by kapalicarsi View Post
    Araştırmacı arkadaşlar futbolcu özelliklerinden bi beklentim yok Allah aşkına prof olmuş u21 oyuncuların varlığına ve teknik ekibin özelliklerin random olmaması konusunda geliştirme yapın.
    benim rizede tanıdık var furkan safi adam forvet-forvet arkası ve kanat, oyunda defans kaleci vs çıkıyor her ozellik 5-6 , gerçekte eleman da iyi topçu gol asist falan da yapıyor

16. Default

7 24 calismaktan oyuna fırsat kalmadı ya

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Fenerbahçe adına cevap vereyim en azından, oyuncuları tamamlamaya çalıştım 2 oyuncu hariç. O ikisi için de makul sebeplerim var. Birinin oyunu bana yeterli veri vermedi ve şu anda yakın zamanda kiralık gitti zaten. Diğeri de altyapı dahil bu sezon hiç bir maçta forma giymedi. Dolayısı ile bir fikrim yok. Her oyuncu için bütün özellikleri tamamlayamayabiliriz; çünkü Gençlik Gelişim Ligleri hiç bir zaman profesyonel bir lig gibi sertlik ve yüksek seviye içermiyor. Bugün Fenerbahçe U21 takımı fiziksel avantajı ile takımları sindirerek U21'de lider ama bir çok oyuncusunun profesyonel liglerde kalamama potansiyeli de mevcut. Bu ligin genel seviyesini ve ne vaad edebildiğini tahayyül etmeye çalışın. İspanya'daki gibi profesyonel liglerde oynayan A2/A3 takımları olmalı ki, genç oyuncular bu sert profesyonel liglerdeki takımlara karşı duvara toslayarak eksiklerini görmek ve üzerine gidebilmek vasıtası ile kendilerini geliştirebilme fırsatı yakalasınlar. Bu tüzük bir an önceki çıkmalı ve isteyen takımlar gereken şartları tamamlayarak A2/A3 takımlarını PTT 1. Lig/Spor Toto 2.Lig/Spor Toto 3. Lig'de oynatabilmeliler. Ayrıca bu takımlara ana takımdan A2/A3 kadrolarına kalıcı yazdırabilmek için transfer kullanmaksızın yeni sözleşmeye gerek kalmadan geçiş hakkı opsiyonu da verilmeli.

Hal böyle olunca Gençlik Gelişim Ligleri'nde birbirleri arasındaki performansları da değerlendirmede kıyas kabul etmiyor. Bariz özellikleri dışında kafamda günümüz futbolunda ne verebiliri hayal ettirmek zorunda bırakıyorlar. Dolayısı ile emin olduğum veriler bazı oyuncularda az olacak ve yine bu sebepten ötürü de bazı oyuncuların profilini kısmen doldurmuş olacağız. Bununla beraber ne şanslıyım ki; Fenerbahçe, Türkiye Kupası'nda altyapından oyuncu oynattı. Diğer takımlarda bu durum da yok. Bununla beraber FB TV HD olduğundan rahatlıkla izleyebilirim. Galatasaray TV, Beşiktaş TV, Bursaspor TV dışında spor takımı kanalı hatırlamıyorum. Zaten onlar da karıncaların düğününden hallice göz yoran bir yayınla izlenemez durumda. 2 senedir akreditasyonsuz Fenerbahçe tesislerine girmeniz yasak ve onu almak da hiç kolay değil. Anadolu takımlarında televizyonda izlemen şansınız da yok. Şehrinde yaşayan takımı izleyen gözlemcilerimiz belki tesise gidip izleme fırsatı bulabilir ama aynı anda bir çok takımı büyük zahmetlere girerek televizyondan düzenli takip etmek sureti ile değerlendiren gözlemcilerimizin başka şehirlerdeki bu takımların altyapılarını yerinde düzenli izleme ihtimalleri maalesef yok.

Eğer yeterli futbol kültürüne sahip olarak bu işi şehrinizdeki takımın altyapısı ile beraber yapabileceğinizi beyan edebiliyorsanız lütfen gözlemcilik yapmak için başvurun. Nasıl başvurabileceğiniz araştırma forumunda sabit konuda var. Şehrinizdeki takımdan ziyade bu aşamada düzenli maç izleyerek doğru değerlendirmeyi yapabilecek kültüre sahip gözlemci sayısını arttırmaya ihtiyacımız var. Şehrinizdeki takımı her noktası ile gözlemleyebilecek kişilerin katılmasından tabi ki memnuniyet duyarız ama bu işi yapabilecek sayıda kişinin olmaması durumunda, yapılacak bir eleştirinin herhangi bir mantık çerçevesinde değerlendirilebilecek bir temele sahip olması mümkün gözükmüyor.

Yardımcı antrenörler için de antrenör ile kişisel ilişkiniz olması lazım ki fikir beyan edebilesiniz. Yardımcı antrenörün herhangi bir takımı yönetmeden ne düşündüğünü bilmemiz ve taktiğini/yönetme şeklini oyuna girmemiz mümkün değil. U21 antrenörü Şenol Çorlu ve U19 antrenörü Hasan Kemal Özdemir için halihazırda yönetme şeklini ve taktiği de girdim. Örneğin Hasan Kemal Özdemir, bu sene 352 şablonundan 3421 oynatmaya başladı ve eski taktiğini de güncelledim. Yardımcı antrenörün düşündüklerini ve uygulamalarını öğrenmek için ne yapabilirim fikriniz varsa beyan ederseniz sevinirim.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Çok güzel açıklamışsın teşekkür ederim.
    Benim teknik ekibi konusundaki serzenişim özelliklerin çok düşük olması,bi arkadaş eski milli futbolcuların profillerini paylaşmıştı orda daha belirgin gözüküyodu yada Tamer Tuna antrenörlük kursunu yüksek derece ile bitirmiş ama oyunda sıradan bir antrebörden daha kötü durumda

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Çok güzel açıklamışsın teşekkür ederim.
    Benim teknik ekibi konusundaki serzenişim özelliklerin çok düşük olması,bi arkadaş eski milli futbolcuların profillerini paylaşmıştı orda daha belirgin gözüküyodu yada Tamer Tuna antrenörlük kursunu yüksek derece ile bitirmiş ama oyunda sıradan bir antrebörden daha kötü durumda
    Antrenörlük kursunu bitirmek antrenörlük yeteneğini arttırmaz ki. 3 günlük kurs onlar. Gerekli şartları tamamlayanlar lisans alabilsin diye konulmuş prosedür eğitimler. Maksat her kafasına esen antrenör olamasın. Esas eğitimi Spor Akademisi'nde (BESYO) alırsın.

Bir başka konu da benim Digitürk IQ receiverın HDMI portu arızalandı. Receiver değişti. Elimdeki eski kayıtları absürt bir hatadan dolayı açamıyorum. Bilen varsa lütfen yardım. İlk yarı maçlarını izledim de sezonu sonu sıkıntı olacak.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Bir türlü ekran görüntüsü alamıyorum. Alt+F9 değil mi? Olmuyor.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by IlGiurista View Post
    Bir türlü ekran görüntüsü alamıyorum. Alt+F9 değil mi? Olmuyor.
    Steam F12 ile aldırması lazım. Yükleme ekranı oyundan çıkınca geliyor.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2008
    Yer
    İskenderun

Rakip hiç atağı yok ilk atakta gelip gol atıyor. Ya da frikik oluyor hemen çat diye golü yiyorum.
    Çok kolay kırmızı kart yiyorum. Senede en az 20 kırmızı kart kesin. Sakatlıklar çok oluyor.
    Bir maçta 5 tane top direkten dönüyor son dakikalarda gidip gol yiyorum. Çok saçmalamışlar. Yıllardır oynarım ama artık zevk vermiyor.

Belgelerimin içine atıyordu eskiden. O özellik kalktı mı?

Nesil
    2008
    Yer
    İskenderun

yok arkadaş top benim adamda uzaklaştırması gerekirken çalım atıyoruz sürekli gol yiyoruz. maç motoru iyice sacmalamıslar... hiç zevki kalmamıs ne yalan söyleyim

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Konu açmak istemediğim için buraya yazayım dedim. Bence istisnalar yani kendini fazlasıyla belli eden oyuncular dışında genç oyuncuların potansiyeli için daha geniş aralıklar belirlenmeli.
    Örnek vereyim.. Beşiktaş'ın genç kalecisi Utku Yuvakuran. Şimdi bi çocuk gelecek vaadediyor diye düşünüyor olabiliriz ama potansiyel olarak -6 ya da -7 gibi bi değer girilince gelişimi sınırlanmış oluyor. Oysa Utku belki çok mesafe kat edip belki top class ya da onun bi seviye altında bi kaleci olabilir. Ya da tam tersine şimdiki seviyesinin çok da üstüne çıkamayıp silinebilir. Hepimizin hafızasında var böyle oyuncular. Bence aralıklar geniş tutulmalı. Tabi bu geniş aralıkta gelişim tamamen tesadüfi olmamalı. Oyuncunun yetiştiği ülke ve takımın koşulları, forma bulabilmesi, çalıştığı antrenörler vs. etkilemeli bu gelişimi. özetle aynı oyuncuyu farklı kariyerlerde çok başka yerlerde görebilmeliyiz.

İstediğim taktiği yaratabilmek maksadıyla aylar sonra bir kariyere başladım. Takımım Schalke 04. Yaratmak istediğim taktik ise Pep'in Barça'da oynattığı taktiğin bir benzeri.

Pas sayılarım ve possession yüzdem istediğim seviyelerde diyebilirim ama takımım pozisyon üretmekte oldukça zorlanıyor. Aynı şekilde pozisyon da vermiyorum kolay kolay.

Tabii bunlar hazırlık maçlarındaki gözlemim. Resmi maçları da gördükten sonra taktiğimde birtakım değişiklikler yapıp bu sorunlara çözüm bulmaya çalışacağım.

Şimdilik ise bir sorum var. Rakip takım kale vuruşlarını kısa kullandığı zaman takımım şiddetli bir baskı uygulamıyor. Bu nedenle de rakip geriden oyun kurabiliyor. Bunun bir çözümü var mıdır?

Gözlemci raporlarında hata var. Gözlemciyi yolladığımız anda oyuncunun bütün özellikleri açılıyor. Eskiden baya zaman geçmesi gerekiyordu.

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Sırf bütün özelliklerini açsa iyi, raporu açıyorsun %100 bilgi yazıyor, yanda 6 bilinmeyen özellik diye ekliyor. BAzen bildiği raporu unutup öbür hafta daha eksik rapor veriyor.

İngiltere için çalışma izninde de ciddi sorun var, 21 yaşında 50 kere a milli olmuş oyuncu iş izni alamıyor. Fifa sıralaması da 25 lerdeydi üstelik.

Kaç tane güncelleme çıktı. Nasıl böyle bir hata olabiliyor ki?

Oyuncuların fiyatları çok düşük değilmi ? Sneijder'i transfer listesine koyuyorum 2 milyon bonservis vermiyorlar. Bundan önce Fm15 oynamıştım Fm16 hiç oynamadım ama Fm15'te mesela Muslera'yı 30 milyon'a Sneijder'i en az 20 milyon'a Bruma'yı 40'a falan satıyordum Fm17'de ilk dikkatimi çeken şey oyunculara çok düşük teklifler geliyor bu çok sinir bozucu. Muslera'yı 9 milyon'a zor satabildim.

Sayfa 16 / 17 İlkİlk ... 614151617 SonSon

Mesaj Yetkileri