Sayfa 8 / 13 İlkİlk ... 678910 ... SonSon
211 ile 240 arası toplam 368 sonuç

Konu: [TSL] Beşiktaş Araştırması FM2008 - 8.0.2

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by koray_capello View Post
    Paf takım oyuncularıyla, yani gençlerle çok daha yakından ilgileneceğimi turksportal interaktif dergisinde belirtmiştim, zaten her zaman da içimde ukte olarak kalmıştı paf oyuncuları fazla takip edememek. Bu akşam Mehmet Ekşi bize yemeğe geldi ve tanıştım, tabi evde muhabbeti bozup da oyuncular hakkında bilgi almadım ama sözünü aldım, Salı günü inşallah Nevzat Demir Tesislerine gidip paf antremanını izliyip ardından Mehmet Hocayla gençler hakkında konuşacağız, gerekli bilgileri alacağız. En azından oyuncularının zayıf ve etkili olduğu özelliklerini öğrenip, ulaşabilecekleri potansiyeller hakkında en doğru bilgiyi alacağımı düşünüyorum. Fm 2009'a da yetiştirebilirsem ki sanırım yetişir işte o zaman çok güzel olacak
    Koray Ali Kuçik ve Necip Hakkında bilgi vereyim, Ali Kuçik: Ca: 90, Pa: -8, home rep: 100. Acc: 14, Pace: 14, Agilit: 13, Teknik: 10, Heading: 11, Finishing: 12 Right foot: 20, left foot: 10

Necip: DM: 20, MC: 15, AMC: 12 ca: 90, pa: -9, verebilirsin.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Tamam Burak teşekkür ediyorum bilgiler için, peki Ali Kuçik'in mevkisi forvet mi sağ açık mı? Necip için -9 demişsin, ben de buna benzer şeyler düşünüyordum zaten Necip'i Mehmet Hocaya özellikle soracağım.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

8.0.2de bahsettiginiz iki oyuncuda yok.Yeni profesyonel oldular heralde?! Gerçekten dediginiz gibi yeteneklilerse Türk futbolu açısından sevindirici.

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

Öncellikle bu 2 oyuncu da 1991 doğumlu, daha 17 yaşındalar.Alt yapıya gereken önem verilmemesi sonucu fm 2008'de yoktular.Ali Kuçik geçtiğimiz sezon paf takımda her maç ilk 11 oynadı;takımın en çok göze batan 1-2 isminden biri oldu.O kadar çok ilgiliysen alt yapılarla izlerdin Bjk Tv'de paf maçlarını.Ayrıca u-16'da oynamış ve u-17 milli takımının da banko oyuncusu.Kendisi geçen sene 16 yaşında DiskiSpor maçında A takımın formasnıı giydi.Bu sene de profesyonel sözleşme imzaladı.

Necip Uysal, Ertuğrul Sağlam tarafından A takım kadrosuna alındı.Hazırlık maçlarında oynatıldı.Taraftarlar tarafından kampın yıldızlarından biri olarak gösterildi.Çok teknik bir oyuncu fiziğini geliştirirse yıldız olabilir.Bu sene A takımda kalması ve 2-3 kez de olsa forma giymesi bekleniyor.Geçmişi hakkında ise pek bir bilgim yok...

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Necip Uysal 1.82 boyundaymis alt yapidan bir arkadasim soyledi.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Bu arada o arkadasim Ahmet Kerem Gezen u15'e seçilmişti bu yıl.15 yaşında şu an.Kaç yaşında eklenebiliyor en erken oyuncular ?
    Last edited by Her026 : 08.Ağustos.2008 at 17:21 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by EL-Hadji View Post
    Koray Ali Kuçik ve Necip Hakkında bilgi vereyim, Ali Kuçik: Ca: 90, Pa: -8, home rep: 100. Acc: 14, Pace: 14, Agilit: 13, Teknik: 10, Heading: 11, Finishing: 12 Right foot: 20, left foot: 10

Necip: DM: 20, MC: 15, AMC: 12 ca: 90, pa: -9, verebilirsin.
    Ali' yi Paflarda izlemiştim BJK tv' de. Bir de B gençler finalinde izledim canlı olarak. Oralar da Hep St oynuyordu. Ama Biz forward: 20, free role: 15 AMR: 14 verelim. Yani oyunda FC gözüksün. Doğrusu bu olacaktır.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Merhaba,

Herkes Delgado'nun liderlik ve kendine güveninin arttırılmasından bahsetmiş ama bence ondan önce Serdar Özkan'ın bu özellikleri arttırılmalı özellikle kendine güvenme en üst seviyelere çıkartılmalı diye düşünüyorum...

Bunun sebebi de daha önce verdiği beyanatlardan. Aşağıya daha önce yapılmış röportajlarından bir parça koyuyorum ki bu söylediklerini hep dile getiren bir oyuncu Serdar Özkan...

Messi'den hiç bir şekilde çekinmeyen kendisine en az onun kadar güvenen bir oyuncu;

Mesela fiziksel olarak kendinde bir eksik görüyor musun? Dışarıdan bakıldığında zayıf görünüyorsun.
    Herkes bunu söylüyor. Ama her insanın doğuştan gelen bir fiziksel yapısı var. Ben de böyleyim. Ancak ikili mücadelelerde kendime güveniyorum ve bugüne kadar oynadığımız maçlarda da bir sıkıntı yaşamadım. Belki dışarıdan göstermiyorum ama içim dolu.

Beşiktaş'ın altyapısından yetişmiş genç bir oyuncu olmak üzerindeki sorumluluğu artırıyor mu? Sanki taraftarın bu tip oyunculardan beklentisi biraz daha fazla oluyor.
    Taraftar bizi daha fazla Beşiktaşlı görüyor herhalde. Ama sorumluluğun yükü bazı oyuncuları olumsuz etkiliyor. Bunu kaldıramayan oyuncular olabiliyor.

Kendimi lider oyuncu gibi görüyorum

Sen nasıl başa çıkabiliyorsun bu durumla?
    Ben kendimi genç ve tecrübesiz bir oyuncu gibi düşünmüyorum. Her zaman Beşiktaş'ın lider bir oyuncusuymuş gibi hazırlanıyorum ve saha içinde de buna göre davranmaya çalışıyorum. Hiç stres yapmadan, lider bir oyuncu gibi oynamaya uğraşıyorum. Lig A'da 60 maç oynadım ve tecrübe kazandığımı düşünüyorum. Genç Milli Takımlarda da 70'e yakın maça çıktım. Yaşım çok genç ama düşüncelerimi lider bir oyuncu gibi kurguluyorum.

Taraftarla ilişkilerinde neler yaşıyorsun?
    Bana medya tarafından Messi lakabı takıldı ama sanırım bu lakap taraftarlarımızın da hoşuna gitmedi. Beni Serdar Özkan olarak kabullenmek istiyorlar. Ben de Messi olmak istemiyorum. Eğer insanın idealleri ve hedefleri varsa kendi markasını oluşturmalı. Barcelona'da Messi varsa ben de Beşiktaş'ta Serdar Özkan olarak anılmak istiyorum. Eğer böyle bir benzetme yapılacaksa Barcelona'daki genç bir oyuncuya Serdar Özkan denilmesini tercih ederim.

Tamamı:
    http://www.tff.org/default.aspx?pageID=286&ftxtID=2208

.
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Ve ben tekrar şampiyonluk sayısı olayına değineceğim...

Daha önce bir çok kez yazıldı ben de yazdım hatta ama önemli bir detayı atladığımızı fark ettim....

TFF'nin sitesinde şampiyonlukların açıklandığı bölümde ( http://www.tff.org/default.aspx?pageID=379 ) aşağıdaki not var

Türkiye 1.Liginin başladığı tarih TFF tarafından 1959 yılı olarak kabul edilmesine karşın, TFF Tahkim Kurulunun 09.05.2002 tarih, 2002/52E ve 2002/68K sayılı kararı tahtında BEŞİKTAŞ KULÜBÜNÜN 1956-1957 ve 1957-1958 sezonlarında Türkiye Ligi şampiyonu olduğuna ve bu şampiyonlukların TFF Yıldız Kriterine dahil edileceğine karar verilmesi sebebi ile toplam şampiyonluk sayısı, toplam lig sezonu sayısından 2 fazladır.

Şimdi buraya kadar her şey ok...

Ancak tabloya baktığımızda ilk şampiyonluk olarak Fenerbahçe 1959 yazıyor...

Ama ligin başlangıç tarihi yok? yani 1958-1959 diye değil sadece 1959 yazmakta, lakin Türkiye 1.Liginin başladığı tarih TFF tarafından 1959 yılı olarak kabul ediliyor. Yani bu ne demek? 1959 yılında başlayan 1959-1960 sezonunu 1. olarak bitiren Beşiktaş Türkiye 1.Liginin ilk şampiyonudur değil mi?
    Yani eğer Fenerbahçe'nin 1958-1959 Şampiyonluğu orada sayılıyorsa (O şampiyonluk ta Türkiye 1. Ligi tescil edilmeden önce yaşanmış Türkiye Ligi şampiyonluğudur ) Yani aslında Şampiyonluk sayısı, aslında toplam lig sezonundan 2 değil 3 fazladır...)Beşiktaş'ın önceki 2 şampiyonluğu da sayılmak zorundadır...
    Zaten rahmetli Cenk Koray'ın yaptığı itiraz da bu sebeple kabul görmüştür ve Beşiktaş 2. yıldızını almıştır...

Saygılar...
    Last edited by eloy : 08.Ağustos.2008 at 21:59 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by eloy View Post
    TFF'nin sitesinde şampiyonlukların açıklandığı bölümde ( http://www.tff.org/default.aspx?pageID=379 ) aşağıdaki not var

Türkiye 1.Liginin başladığı tarih TFF tarafından 1959 yılı olarak kabul edilmesine karşın, TFF Tahkim Kurulunun 09.05.2002 tarih, 2002/52E ve 2002/68K sayılı kararı tahtında BEŞİKTAŞ KULÜBÜNÜN 1956-1957 ve 1957-1958 sezonlarında Türkiye Ligi şampiyonu olduğuna ve bu şampiyonlukların TFF Yıldız Kriterine dahil edileceğine karar verilmesi sebebi ile toplam şampiyonluk sayısı, toplam lig sezonu sayısından 2 fazladır.

Şimdi buraya kadar her şey ok...

Ancak tabloya baktığımızda ilk şampiyonluk olarak Fenerbahçe 1959 yazıyor...

Ama ligin başlangıç tarihi yok? yani 1958-1959 diye değil sadece 1959 yazmakta, lakin Türkiye 1.Liginin başladığı tarih TFF tarafından 1959 yılı olarak kabul ediliyor. Yani bu ne demek? 1959 yılında başlayan 1959-1960 sezonunu 1. olarak bitiren Beşiktaş Türkiye 1.Liginin ilk şampiyonudur değil mi?
    Yani eğer Fenerbahçe'nin 1958-1959 Şampiyonluğu orada sayılıyorsa (O şampiyonluk ta Türkiye 1. Ligi tescil edilmeden önce yaşanmış Türkiye Ligi şampiyonluğudur ) Yani aslında Şampiyonluk sayısı, aslında toplam lig sezonundan 2 değil 3 fazladır...)Beşiktaş'ın önceki 2 şampiyonluğu da sayılmak zorundadır...
    Zaten rahmetli Cenk Koray'ın yaptığı itiraz da bu sebeple kabul görmüştür ve Beşiktaş 2. yıldızını almıştır...

Saygılar...
    Bu konuda coooook uzun uzun yazmistim, biraz geriye dogru bakip, okuyup keske bunlari yazsaydin.

1. Turkiye genelinde ilk lig 1959 yilinda yapildi. 1958-1959 sezonu degildi cunku lig 1959 yilinin ilk baharinda oynandi. 8'er takimli 2 grup'ta oynanan bu ligde gruplarinda birinci olan Galatasaray ve Fenerbahce takimlari finalde karsilastilar var Fenerbahce ilk Milli Lig'in sampiyonu oldu. Bu lig, ilk defa Istanbul, Izmir ve Ankara mahalli liglerinde oynayan profesyonel takimlarin bir arada lig usulunde oynadigi icin de ilk oynanan profesyonel lig olarak kabul edilir.

2. Konu ile ilgili Turkiye Futbol Federasyonu tarafindan yapilmis aciklama

Ozellikle burada yazilmis, "Türkiye Profesyonel Liglerinin 1959 yılında başlamış olduğundan tereddüt yoktur" ve "1956-1957, 1957-1958, 1958-1959 sezonlarında gerçekleşen 'Federasyon Kupası Şampiyonası''nin 1959 yılından sonra devam eden lig şampiyonası veya Türkiye Kupası'nın birinin ilk hali olarak kabul etmek mümkün değildir." kısımları sanıyorum ki yeterince açıklayıcı.

Türkiye Federasyon Kupası Şampiyonasını kazanmış olan Beşiktaş'ın bu başarıları sadece ve sadece yıldız takma sayımı için geçerlidir.

Olayın gelişimi de şudur. TFF, 5 şampiyonluğa 1 yıldız takma izini verdiği dönemde (yani 2002 yılı) Beşiktaş'ın 9 şampiyonluğu vardır. Yani Trabzonspor ve Beşiktaş bir yıldız, Fenerbahçe ve Galatasaray 2 yıldız takma hakkına sahiptir. Bunun üzerine Beşiktaş kulübü 1957 ve 1958 yıllarında Federasyon Kupası Şampiyonasını kazanma başarısının Türkiye Liği Şampiyonluğu olarak tescil edilmesini ve yıldız sayımında Beşiktaş'ın 11 şampiyonluğu olduğunun kabul edilmesi için TFF'na başvurmuştur. TFF bu isteğin ilk kısmını reddetmiştir ve sadece yıldız sayımı için Beşiktaş'ın şampiyonluk sayısının 11 olarak kabul edilmesi kararını vermiştir. Bu karardan bir kaç ay sonda Beşiktaş Turkiye Profesyonel Liglerinde 10. şampiyonluğunu almış ve gerçekten 2. yıldızı takmayı hak etmiştir.

Oyunda 1959 yılından itibaren oynanmış Profesyonel Liglerin Tabloları/Şampiyonları eklenmiştir. Bu tarihten önce yapılmış liglerin eklenmesini gerektirecek bir durum da yok. Zira Türkiye'de Profesyonel liglerin başlangıcı 1959 yılı olarak kabul edilmektedir ve bu tarihten önceki şampiyonalar Turkiye Profesyonel Ligi olarak kabul edilmemektedir.

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

Ama Ömer abi işte sen de burda yanılıyorsun kanımca, Beşiktaş'ın sadece yıldız için yaptığı başvuru kabul edilmedi.Şampiyonlukları da verildi.İsteğin ilk kısmına olumsuz yanıt verildiğini de bilmiyordum.Zaten her yerde tüm basında, medyada Beşiktaş 'ın 12 lig şampiyonluğu belirtlirken sadece football manager oyununda 10 olarak gözüküyor ki bu benim gibi bu oyunu diğer Beşiktaş taraftarlarının da hoşuna gitmiyordur.Ama sadece bir oyun olduğu için olayı büyütmeye de gerek yok, bana göre Beşiktaş'ın şampiyonluk sayısı 12'dir...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Ayrıca yıldız için falan farketmez, Beşiktaş'ın şampiyonluk sayısı Tff.org'da 12 yazıyorsa oyunda da öyle yazmak zorundadır.Kimse aksini bana kanıtlamayaz veya ikna edemez.Eğer orda hala 10 yazmaya devam ederse tabiki de oyunu bırakacak değilim.Oyun hatası der , güler geçerim.Ben gerçekte nasıl olduğunu biliyorum.Tahkimin konu ile ilgili kararından sonra Beşiktaş kulübünün yaptığı açıklama;

"Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu; 09.05.2002 tarihinde yaptığı toplantısında 1956-1957 ve 1957-1958 sezonlarına ilişkin şampiyonluklarımızın onaylanması talebimizi yerinde ve haklı görerek Beşiktaş Jimnastik Kulübünün var olan 2 şampiyonluğunun Türkiye şampiyonluğu olarak Türkiye Futbol Federasyonu kayıtlarına tescil edilmesini karara bağlamıştır."

Herşey apaçık...Ömer abi kusura bakma senin görüşlerini her zaman desteklerim ama bu konuda katılamıyorum...Ayrıca yukarda verdiğin linkteki yazıyı da okudum Türkiye Futbol Federasyonu bence kendisiyle çelişmektedir bu konuda.Bu yıllarda alınan Şampiyonluklar sonucu Beşiktaş ülkeyi Kupa Galipleri Kupasında temsil etmiştir...Yukarda verilen linkteki örnekte ise Kasımpaşa'dan bahsediliyor ama Kasımpaşa'nın ülkeyi bu kupada temsil etme hakkı olduğuna dahil bir bilgiye rastlamadım.Son sözüm şudur ki, gerisi bana göre hikayedir.Tff.org'da Beşiktaş şampiyonluk sayısı 12 yazıyorsa oyunda da öyle yazmalıdır.Tabiki siz araştırmacılar benden daha iyi bilirsin.Özellikle sen Ömer abi, ben sadece fikrimi belirttim...
    Last edited by BlackEagle19o3 : 09.Ağustos.2008 at 03:13 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2003

Soru: Oyunda hangi lig mevcut?
    Cevap: Eski adi ile Turkiye 1. Ligi, yeni adi ile Turkcell Super Ligi.

Soru: Besiktas Turkiye 1. Liginde (ve Turkcell Super Lig'de) kac defa sampiyon oldu?
    Cevap: 10 defa.

Soru: Peki +2 sampiyonluk ne sampiyonlugu?
    Cevap: Artik yapilmayan Federasyon Kupasinin sampiyonlugu.

Soru: Federasyon Kupasi oyunda var mi?
    Cevap: Hayir, yok.

Soru: Federasyon Kupasi oyunda yoksa eger, bu kupayi 1957 ve 1958 yillarinda kazanmis Besikas, 1959 yilinda kazanmis Kasimpasa ve 1963 yilinda kazanmis Goztepe'nin sampiyonluklarini Turkiye 1. Ligine (yeni adi ile Turkcell Super Ligine) girmek dogru olur mu?
    Cevap: Hayir olmaz.

Not: Avrupa kupalarinda Turkiye'yi temsil etme olayina hic girmeseydin cunku is cok daha karisacak.

1956-57 sezonunda Besiktas Federasyon Kupasini kazaniyor, ancak 1957-58 sezonunda Sampiyon Kulupler kupasinda oynamiyor.

1957-58 sezonunda Besiktas Federasyon Kupasini kazaniyor, ve 1958-59 sezonunda Sampiyon Kulupler kupasinda oynuyor.

Besiktas iddaa ediyor ki 1958-59 sezonunda Sampiyon Kulupler Kupasina katildigi icin, 1957-58 sezonunda Turkiye Sampiyonu olmustur. Bu nedenle de Federasyon Kupasi Sampiyonasi Turkiye sampiyonunu belirler. Bu nedenle de 1956-57 sezonunda da kazanilan Federasyon Kupasi Sampiyonasi nedeniyle Sampiyon Kuluplerde oynamamasina ragmen Turkiye Sampiyonunu belirlediginin kabul edilmesi gerekir.

Peki iyi guzel. O zaman Galatasaray'in Sampiyon Kulupler kupasina katilimina arac olan 1955-56 sezonu Istanbul Ligi sampiyonlugu neden Turkiye Sampiyonlugu olarak kabul edilmiyor? Ne de olsa Avrupa Kupalarinda Galatasaray butun Turkiye'yi temsil etmis, degil mi?

Yani birbiri ile tutarsiz o kadar cok sey var ki bu konuda.

Bildigimiz gercek nedir? Oyunda eski adi ile Turkiye 1. Ligi, yeni adi ile Turkcell Super Lig vardir.

Bu lig 1959 yilinda baslamistir, bu ligin 1959 yilinda baslamis oldugu da TFF tarafindan tescil edilmistir.

Bu ligin baslangicindan once var olan liglerin de bu ligin ilk hali olmadigi da yine TFF tarafindan tescil edilmistir.

Yani Besiktas 12 defa Turkiye sampiyonu olmus olabilir, bunu da TFF aciklamis olabilir. Ancak Besiktas 12 defa Turkiye 1. Ligi (yeni adi ile Turkcell Super Lig) sampiyonu olmamistir. Bu basariyi 10 defa kazanmistir. Oyunda da Turkiye 1. Ligi (yeni adi ile Turkcell Super Lig) sampiyonlugu gosterilmektedir.

Besiktas'in farkli bir sampiyonada kazandigi basariyi Turkiye 1. Ligi sampiyonlugu olarak gosteremeyiz/gostermemeliyiz.

Tartisabilecegimiz sey, Federasyon Kupasi'nin oyuna artik yapilmayan bir sampiyona olarak eklenmesinin gerekliligi olabilir. Tabii bu tartisma, Milli Kume, Istanbul Ligi, Ankara, Trabzon, Izmir, Adana vs. Liglerinin de eklenmesi, Cuma Ligi'nin de eklenmesi gerekliligini ortaya cikartabilir.

Peki SI bu ligleri eklememizi istiyor mu? Daha once sordugumda istemediklerini soylemislerdi. Ancak tekrar sorarim, menfi cevap almazsam ve zaman kalirsa diger ligleri de ekler, gecmislerini de bulabildigim kadar doldururum. Ancak Besiktas'in bu Turkiye Sampiyonlugu olarak kabul edilmis 2 sampiyonlugu hic bir zaman Turkiye 1. Ligi sampiyonlugu olarak eklenmemeli.

Not: Tabii bu eski ligler girilecekse, bu liglerde mucadele etmis, ancak artik faal olarak musabakalara katilmayan kuluplerin de eklenmesi gerekecek. Bu kuluplerin eklenmesinin yarari ne olacagi da mechul. Yani bir bakima da bu liglerin ve takimlarin eklenmesi icin yapilacak calismanin yarari ne olacagi mechul.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

@ Blackeagle1903

Necip çok teknik bir oyuncu demişsin. Ama benım izlediğim Necip' in tekniği normal. Öyle çok iyi bir tekniğe sahip değil. 11 falan alır en fazla. Daha çok dayanıklılığı, fiziği ve top kapması iyi. Topu da fena taşımıyor. Agresif bir orta saha oyuncusu.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by EL-Hadji View Post
    @ Blackeagle1903

Necip çok teknik bir oyuncu demişsin. Ama benım izlediğim Necip' in tekniği normal. Öyle çok iyi bir tekniğe sahip değil. 11 falan alır en fazla. Daha çok dayanıklılığı, fiziği ve top kapması iyi. Topu da fena taşımıyor. Agresif bir orta saha oyuncusu.
    çapa yani tjkuzi gibi ?
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by extensor View Post
    çapa yani tjkuzi gibi ?
    Aman onun gibi olmaz inşallah. Çok fazla seyredemedik. Kesin birşey söyleyemiyorum. Ama yaşı daha çok genç. Kendini geliştirirse çok çok iyi olabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

-9 verilmesi düşünülen bir adam..merak ediyorum dogrusu ilk fırsatta izleyecegim.Bu mevki itibari ile Türkiyenin en iyi oyuncusu olmasını saglayabilecek bir potansiyel.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Necip hakkında bende bir şeyler yazmak istiyorum...

Burak abi DM:20 MC:15 demişsin,bence tersi olmalı MC:20 DM:15...

Necip'in fiziği iyi,öyle ahım şahım bir kesici değil yalnız.Top kapması çok etkili değil.En büyük özelliği iyi oyun kurması ve isabetli pasları.Ayrıca çok sakin ve soğukkanlı...

Burak abi senle konuşmuştuk.Sen B Genç(14-16) maçında izlediğin için sana iyi bir DM ve top kapması iyi bir oyuncu gibi gelmiş olabilir.Çünkü B-Gençteki yaşıtlarına bariz fizik üstünlüğü vardı.Ve orada fiziki üsütünlüğü sayesinde rahat top kapabiliyordu.A takımda oynadığı tüm hazırlık maçlarını izledim.Fiziği fena olmamasına rağmen,sağlam değildi ve ikili mücadelelerde zayıf kaldı ve top kapamadı.Ama oyun kurmasında hiç bir sorun yoktu.Top ayağına geldiğinde çok sakindi ve mükemmele yakın kullandı topu.Oyunu çok iyi kurdu...

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

Koray abiye bir sorum olacak veya bilgisi olan başka bir araştırmacıya;
    Yeni transferlerimiz Zapotocny,Sivok,Ekrem,Seric,Tuna

Bu isimler arasında Beşiktaş'a gelmeden önce ca'sı düşürülen veya arttırılan var mı?Eski takımının araştırmacıları tarafından.Mesela Zapotocny, 8.0.2 de 133 ca 135 pa, benim izlediğim Zapo için bu değerler oldukça düşün , ayrıyeten 8 jumping.Nasıl 8 olur bu adam.Araştırmacıların beceriksizliği bence bu.Zapotocny hava toplarında kesinlikle 8'den daha iyi bir değer almalı.Udinese araştırmacısı bu duruma el atmış mı?Bunları merak ettim...

Nesil
    2005
    Yer
    Republic Of Fenerbahçe

Şöyle de birşey var arkadaşlar mesela Necip'in fiziği iyidir belki. Yaşıtlarından fizik farkıyla topu alabiliyordur aynı fizik özelliklerini A takım seviyesinde de kullanabilir ama ZAMAN ile. Yani burda güçsüz olduğu değil A takım seviyesi için tecrübesiz olduğunu söylemek istiyorum. Zaman içinde vücudunu ve diğer özelliklerini nasıl kullanacağını öğrenecektir.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Koray benim de merak ettiğim oyuncuLara vereceğin mevki özeLLikLeri.

BiLiyorsun ki 08 de mevki özeLLikLeri oyuncuLarın oyun içerisinde gösterdiği performansa etkisi hayLi fazLaydı. Bu 09 da daha da etki edicek sanırsam. Bu konuda da hassas oLunması gerekiyor diye düşünüyorum.

Benim bazı gözLemLerim var ama iLk önce senin fikirLerini duymak isterim açıkcası.

MeseLa DeLgado,HoLosko,TeLLo,Bobo,Serdar Özkan, Cisse, Nobre nin ekLemeyi düşündüğün mevki özeLLikLeri nedir.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

Bence;
    Delgado Amc:20, Mc:15,Aml:12,
    Holosko Amr:18, Fc:20
    Tello Ml 20, Wbl:20, Dl : 17, Aml :15
    Bobo St:20, Amr-Aml: 12
    Serdar Özkan Amr:20, Amc:17,Aml 15, Mc :15
    Cisse Dm:20, Mc:15
    Nobre St:20

Benim düşüncelerim bu şekilde.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Ben mevki özeLLikLeri derken PPM Lerden bahsediyordum

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

Tamamdır abi çaktım davayı

Koray abi buralara uğrasa da 2-3 mesaj önceki soruma da cevap verse

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Koray benim de merak ettiğim oyuncuLara vereceğin mevki özeLLikLeri.

BiLiyorsun ki 08 de mevki özeLLikLeri oyuncuLarın oyun içerisinde gösterdiği performansa etkisi hayLi fazLaydı. Bu 09 da daha da etki edicek sanırsam. Bu konuda da hassas oLunması gerekiyor diye düşünüyorum.

Benim bazı gözLemLerim var ama iLk önce senin fikirLerini duymak isterim açıkcası.

MeseLa DeLgado,HoLosko,TeLLo,Bobo,Serdar Özkan, Cisse, Nobre nin ekLemeyi düşündüğün mevki özeLLikLeri nedir.
    Hayrettin abi, mevki özelliklerinde pek değişiklik olmadı hatta hiç olmadı diyebilirim, zaten gerekli olanları geçen seneden vermişiz.

Quote Originally Posted by BlackEagle19o3 View Post
    Tamamdır abi çaktım davayı

Koray abi buralara uğrasa da 2-3 mesaj önceki soruma da cevap verse
    Beşiktaş dosyası benim elimdeyken yeni transferlerden sadece Seric Beşiktaş kadrosundaydı, diğerleri henüz elimize ulaşmamıştı, Seriç de 110 Ca gibi çok düşük bir ca ile geldi, izlemediğimiz bilmediğimiz bir oyuncu ama yine de bu kadar düşük değildir diye tahmin ediyorum ama biliyorsun ki yeni gelen oyuncuya elleme şansım yok, en azından yarım sezon izlemem gerekli.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Bence biraz eksikLikLer vardı 08 de.

DeLgado ; Sık sık adam geçmeyi sever, Tempoyu beLirLer, ŞeytanLık dener, FaLsoLu top

TeLLo; GüçLü serbest atış atar, GüçLü şutLar, FaLsoLu top, TopLa beraber soL aşağı koşar

Serdar Özkan; TopLa Beraber sağ aşağı koşar, YoLLar içine iLerLer

Cisse; Uygun oLduğunda hücuma çıkar, Basit kısa pas atar, Topu kapmak için atLamaz

Bobo; KaLeci iLe karşı karşıya kaLmayı sever, pLase şutLar

Nobre; GoLe dönük oynar; Rakibi yorar

HoLosko; KanaLLar arası çapraz koşu, TopLa beraber sağdan koşar, Plase şut, YoLLar içine iLerLer.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bobo ile holosko sürekli plase şut atmıyorlarki, tello da frikiklerini bi hami gibi değil sergen gibi vurma tarafarı, hem güçlü şut atıp hem falsolu top atılmaz. İkisinden birini devamlı yaparsan ppm olur.
    delgadonun sık sık adam geçmesine
    nobrenin kaleye sırtı dönük oynamasına
    holoskonun çapraz koşularına katılıyorum diğerlerine katılmıyorum
    ha bide cisse top kapmak için atlamaz onuda çok önceden belirtmiştim ofiste falan
    Fikirlerim burada

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Niye hem güçLü şut atıp hem faLsoLu atamasın ki. Adam frikik vurarken daha sert vurur, ama korner atacağı zaman kesme, faLsoLu top atarak kuLLanır. DeLgado da TeLLo da bunu yapıyor. HoLosko da Bobo da geneLde müsayit pozisyon buLdukLarında daha çok pLase iLe goL buLmaya çaLışıyorLar. Bobo bazen arada sert vurmaya çaLışıyor ama ben daha hiç görmedim HoLosko nun topu aLsın öyLe karşı karşı ya iken sert vursun.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Oyunda faLsoLu top PPM si oLan bir oyuncu iLe oLmayan bir oyuncunun kuLLandığı kornerLere dikkat et bakaLım nasıL bariz farkLar oLuyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bir kere ben holoskonun çok poziyonda çaprazdan giripte sert şşutlar attığını gördüm.(4. hafta manisaspor maçı serveti süründürmüş çaprazdan grmiş üstten auta atmıştı.
    plase şut kime verilir; sadece plase atana, sert şut atmayana
    bobunun marsilyaya attığı ikinci gol sert şut plase değil

bak örnek plase şutlar = hakan şükür
    başka bir vuruş stili yok çünkü
    sağ çaprazdan girsin içeri sert bir şut atayım üst ağlara takayım düşüncesi oluşmaz içeri döneyim falan der
    plase dışında şut atamaz
    bir adam her stil şut atıyorsa her stil şut ppm olarak eklenmez

ppm= devamlı yaptığı şey
    mesela prekajı devamlı kavisli muz orta açarmış demekki falsolu top o
    mesela hami devamlı güçlü şut atardı plase atmazdı.

ppm olabilmesi için devamlı yapması lazım. hatta sert vurması gerekirken plase vurması lazım
    beckham örnek falsolu top

o yüzden ppm = iyi yapabildiği şeyler değil
    ppm= devamlı yaptığı şeyler (olumlu olumsuz diye bakma)

yanlışsam ömer abi düzeltsin lütfen
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

hayrettin abi ben delgadonun 'tries tricks' maçta hiç şeytanlık denediğine şahit olmadım delgado çok güzel çalımlar atıyor ama şeytanlık değil.topu ayaklarının arasından geçirerek dribling yaparsa o zaman verilir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Lionel Andres Messi View Post
    hayrettin abi ben delgadonun 'tries tricks' maçta hiç şeytanlık denediğine şahit olmadım delgado çok güzel çalımlar atıyor ama şeytanlık değil.topu ayaklarının arasından geçirerek dribling yaparsa o zaman verilir.
    genelde terse yatırıyor dimi kardeşim.
    senin dediğin mesela topu bacaklarının arasından geçirme geri çekme falan filan şu oluyor:Tries Stepover/Dragback/Trick/Showboat

ddelgado bunları yapmıyor
    türkiye liginde sürekli yapanlar; celil, altan lincoln
    Fikirlerim burada

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Demek ki PPM demek bir adam 10 kez yaptığı bir oLayda sadece 1 kez başka bir hareket yaparsa 9 kez yaptığı şey PPM oLarak ekLenemez. Ben böyLe aLgıLarım. Örnek verdiğin adamLar sanki hiç farkLı stiLLerde hareketLer yapmıyorLarmış mı. İLLa adam sürekLi aynı şeyi mi yapması gerekiyor. Adam 10 goL atar Ligde bunLarın 5 i pLase iLedir, biri sert şuttur, diğerLeri kafa iLedir yanı bu adam o zaman pLase şut atar oLmuyor diye anLarım ben yine.Yani PPM nin açıLımında bir sorun var sanırım. PPM bir oyuncunun normaLde daha fazLa yaptığı oLay oLması gerekmiyor mu ?

ŞeytanLık dener demek sadece bacak arası çaLım atmak ya da absurut hareketLer yapmak mı ?
    DeLgado pas vericem gibi yapıp çaLıma kaçıyor, yine pas verecekmiş gibi kimsenin bekLemediği yerLerden şutLar gönderiyor kaLeye, adamı soLuna yatırım sağından geçiyor terse çaLım atıyor bunLar ŞeytanLık dener keLimesini kapsamıyor gaLiba. ŞeytanLık dener demek kısaca kimsenin bekLemediği anLarda bekLenmedik hareketLer yapıLanLara veriLen bir özeLLik değiLmi. DeLgado da bekLenmedik anLarda bekLenmedik şeyLer yapabiLiyor, beLki bacak arası çaLım atmıyor ama pas veriyor, şut atıyor, ya da soLuna yatıracakmış gibi yapıp savunmayı üzerine çekip pası terste ki arkadaşına veriyor.

BeLki şeytanLık denerin FM de farkLı bir açıLımı vardır, o zaman hiLe dener ekLenmeLidir en azıdan Benim anLattıkLarım beLki bu özeLLiğe yakın bir durumdur.

Sayfa 8 / 13 İlkİlk ... 678910 ... SonSon

Mesaj Yetkileri