Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 33 sonuç

Konu: Filip Holosko

Nesil
    2006

Default Filip Holosko

Filip Holosko profili buyuk anlamda basarili olmus.Katilmadigim bir kac ozellige deginmek istiyorum.

Technique:Holoskonun top ayagindayken,pas atarken veya top surerken tekniginin cok buyuk yardimi olduguna inanmiyorum.Holosko basarili paslari veya etkili ayak ici vuruslari olan bir oyuncu degil.Sutlarda daha cok guc ve cabuklugunu kullaniyor.Tekniginin 11 olabilecegini dusundum, gerci bir iki puan cok onemli olmayabilir ama artirilmasi gerektigini dusundugum ozelliklerden sonra ca dengesi kaybolabilir.

Dribbling: yukarida belirttigim gibi Holosko top surerken teknigini degil daha cok gucunu ve hizini kullaniyor,buna gore teknik ve dribbling degerlerinin ayni olmasi cok fazla gercek disi. Holoskonun top surmesi ile teknigi arasinda minimum 3-4 puanlik bir fark olmali.Teknigini 11-12 diye dusunursek, Top surmesi 16 veya minimum 15 olmali ki fulelerini daha bi Holosko gibi yapsin. Zaten top surmesini izlersek topu ayagindan acarak daha cok genis alanlarda hizini kullanarak dribling yapiyor. Dar alanlardan top surerek cikmasi zor.

Ozellikle cok fazla dusuk oldugunu dusundugum ozellik ise Determination. Holosko yu dikkatli izleyen biri olarak mac boyu bir cok katkisi azmi sayesinde oluyor.Topla kosulari, takim yenilse bile yilmadan azimle maci cevirme cabasi.8 gercekten cok fazla dusuk olmus. Misal,araliktaki 4-2 lik Galatasaray Besiktas maci, Mac 3-1,takim 10 kisi,yagmurdan bir cok oyuncu bitkin dusmus, ama Holosko bireysel cabasiyla yeteneginden ziyade azmi ile tek basina bir gol yapti,bir diger ornek inonudeki 2-1 lik Fenerbahce maglubiyetindeki attigi gol.Takim 2-0 geride ama holosko takimi ateslemek icin tek basina azimle topu suruyor suruyor guzel bir vurusla gol atiyor.
    Last edited by perpetua : 15.Ekim.2009 at 23:28

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

VaLLa benim anLAmadığım Koray artış oLacak dedi, daha çok düşüş oLmuş. HızLanması neden düşürüLdü HoLosko nun geçen yıLa göre onu çözemedim. Bu adam 1 sezon içinde hızLanmasından birşey mi kaybetti.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006

Abi birde simdi tekrar goz attim Holosko'nun mevki puanlarina, Free Role de 15 puan almasida fazla olmus. Holosko serbest oyunu cok fazla becerebilecek bir oyuncu degil bana gore.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Bence AMR'de çok fazla olmuş. AMR'de yıllardır bir varlık gösteremiyor Holosko :S

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ridvanv View Post
    Abi birde simdi tekrar goz attim Holosko'nun mevki puanlarina, Free Role de 15 puan almasida fazla olmus. Holosko serbest oyunu cok fazla becerebilecek bir oyuncu degil bana gore.
    Koray muhtemelen şöyle düşünmüştür.Holosko aslen forvet, dolayısı ile kanat oynadığından dolayı çizgide kalması pek normal olmaz.Bu tarz oyunculara free role verilir ki alanı kısıtlanmasın, daha geniş alanda oynasın, ileri bölgede alanını kendisi seçsin.Böyle daha fazla 4-3-3 kanat oyuncusu haline de gelebilir.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    VaLLa benim anLAmadığım Koray artış oLacak dedi, daha çok düşüş oLmuş. HızLanması neden düşürüLdü HoLosko nun geçen yıLa göre onu çözemedim. Bu adam 1 sezon içinde hızLanmasından birşey mi kaybetti.
    Hayır. Verilen 17 değeri fazlaydı sadece, düzeltilmiş. İyi de olmuş.

Balance 17 çok fazla değer ama Holosko için... 15 veya 16 uygun olabilir diye düşünüyorum balance'ı 17 olan diğer oyuncularla karşılaştırdığımızda.

Nesil
    2006

Balance 17 nin fazla olduğunu düşünmüyorum, Türkiye'nin en guclu stoperi Servet cetinle bile omuz omuza mücadeleye girdiğinde ayakta kalan holosko yere düşen Servet olmuştu hatırlarsanız. Bu da ne kadar dengeli ayakta drabildigini gosterir

Pozisyon pozisyon değerlendirirsek Serdar Özkan'ın dev stoperlerden çok kez kafa topu aldığını gördüm, Holosko elbet güçlü bir oyuncudur, ama balance 17 kesinlikle fazladır. Yanılmıyorsam balance daha çok sırtı dönük oynayabilme kapasitesini, strength ise omuz omuza mücadeleyi yansıtıyor oyunda.

Teknik-dripling yorumuna da imzamı atarım, tekniği 12'den fazla olmamalı Holosko'nun. Driplingini de tam 15 bekliyordum, ne eksik ne fazla.

Nesil
    2006

Tabiki pozisyondan pozisyona fark vardır ama benim belirttiğim pozisyon çok net görülebilir. Holosko ve Servet aynı aciyla yandan gelip tam omuz omuza vurustular ama holosko ayakta kaldı. Kafa toplari ile ikili mucaedeleyi benzer dusunmk yanlış olur, topun geliş acısı ve yüksekliği önemlidir.

Birde balance bildigim kadarıyla ikili mucadelelrrde ayakta kalma becerisi. Strength in de balance a katkısı var ama ana özellik balance sanırım ikili mucadelelerde. Mesela yanılmıyorsam strength i 5 balance i 20 olan adam ile balance i 5 strength i 20 olan adam mucadeleye girse ilk söylediğim ayakta kalir.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Holosko'nun profilinide genel anlamda başarılı buldum...

Birkaç özelliği hakkında yazmak istiyorum;

Holosko'nun iyi orta açtığını düşünmüyorum.Yani 12 olacak kadar bile iyi değil.Daha doğrusu ben Holosko'nun orta açtığını görmüyorum.Holosko çizgide oynadığı zaman orta açmaktan çok içe katedip gol arayan,savunma arkasına koşular yapan bir oyuncu.Orta açma 10 olabilirdi...

Holosko'nun hem hızlı hemde nispeten güçlü olması onu diğerlerinden farklı kılan özelliklerden bir tanesi.Ama Holosko'nun dengesinin 17 olduğunu düşünmüyorum.15'i geçmez bana göre...

Holosko ligde bitiriciliği en iyi olan oyunculardan biridir bana göre.Bu konuda çok iddalıyım.15 ya da 16 bekliyordum bitiriciliğini.Holosko'nun hem Manisa'da hem Beşiktaş'ta bütün golleri tek tek inceleyelim.Hepsi bilerek,uzak noktalara,kalecinin uzanamayacağı alanlara,köşelere yapılan vuruşlar sayesinde oluşmuş goller.Eğer bu görüşe katılmayan,karşı çıkan varsa LİGTV'nin sitesinden girip bütün Holosko gollerini izleyebilirler.Holosko'nun kolay kolay gol kaçırdığını gören var mı?Holosko az pozisyona girer ama atar...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Filip Holosko profili buyuk anlamda basarili olmus.Katilmadigim bir kac ozellige deginmek istiyorum.

Technique:Holoskonun top ayagindayken,pas atarken veya top surerken tekniginin cok buyuk yardimi olduguna inanmiyorum.Holosko basarili paslari veya etkili ayak ici vuruslari olan bir oyuncu degil.Sutlarda daha cok guc ve cabuklugunu kullaniyor.Tekniginin 11 olabilecegini dusundum, gerci bir iki puan cok onemli olmayabilir ama artirilmasi gerektigini dusundugum ozelliklerden sonra ca dengesi kaybolabilir.

Dribbling: yukarida belirttigim gibi Holosko top surerken teknigini degil daha cok gucunu ve hizini kullaniyor,buna gore teknik ve dribbling degerlerinin ayni olmasi cok fazla gercek disi. Holoskonun top surmesi ile teknigi arasinda minimum 3-4 puanlik bir fark olmali.Teknigini 11-12 diye dusunursek, Top surmesi 16 veya minimum 15 olmali ki fulelerini daha bi Holosko gibi yapsin. Zaten top surmesini izlersek topu ayagindan acarak daha cok genis alanlarda hizini kullanarak dribling yapiyor. Dar alanlardan top surerek cikmasi zor.

Ozellikle cok fazla dusuk oldugunu dusundugum ozellik ise Determination. Holosko yu dikkatli izleyen biri olarak mac boyu bir cok katkisi azmi sayesinde oluyor.Topla kosulari, takim yenilse bile yilmadan azimle maci cevirme cabasi.8 gercekten cok fazla dusuk olmus. Misal,araliktaki 4-2 lik Galatasaray Besiktas maci, Mac 3-1,takim 10 kisi,yagmurdan bir cok oyuncu bitkin dusmus, ama Holosko bireysel cabasiyla yeteneginden ziyade azmi ile tek basina bir gol yapti,bir diger ornek inonudeki 2-1 lik Fenerbahce maglubiyetindeki attigi gol.Takim 2-0 geride ama holosko takimi ateslemek icin tek basina azimle topu suruyor suruyor guzel bir vurusla gol atiyor.
    Determination kısmına kadar söylediklerin sanki benim ağzımdan çıkmışlar gibi. Dosyaları hazırladığımız süre içerisinde belki 10 tane farklı Holosko profili yapıp maç motorunda izledim. Özellikle üzerinde durduğum kısım teknik-dribbling-ve fiziksel özellikler üçlüsüydü yani bu üçlüyü en iyi şekilde ayarlayıp gerçekçi dribblingler yapmasını ve yapamamasını sağlamalıydım. Hızını ve dengesine aklımdan geçen değerleri verip onları sabit tuttum çünkü hızlı ve dengeli bir oyuncuydu bunun aksini yansıtmak olmazdı. Teknik için uygun gördüğüm değer 11di ve dribbling için max14. Bu benim izlenimlerim sonucunda yani maç motorundaki izlenimlerim sonucu aldığım karardı ama birden herkes Holosko'yu bilir oldu tabiki herkes Holosko'yu izlemiş olabilir ve bilebilir fakat benim kadar üzerinde durup denediler mi acaba bu konuyu. Ve bir şekilde Türkiye ligi standartları falan filan derken bir baktım ki benim yapmadığım birkaç değişiklik yansıtılmış Beşiktaş'a. Tabiki ben peşini bırakmayacağım ısrarcı olacağım oyun çıkana kadar buradaki görüşleri de dikkate alıp eğer oyun çıkmadan değişiklik yapma hakkımız varsa bunu yapacağım.

Determination konusunda ise net bir şekilde katılmıyorum. Bırakın da olsun o kadar 2 senede 3-4 maç hırslı olsun. Biz de zaten 1-2 vermedik 8 verdik ki idealdir.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2006

Tamamda sizin bu yılda 3-4 macta gosteriyor demeniz consistency ile alakalı degilmi?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Consistency sürekliliktir istikrardır. Futbolcunun teknik mental fiziksel özellikleri ve bu özelliklerin oluşumuyla çıkan Ca'yı etkiler bu Ca'yı ne kadar istikrarlı bir şekilde full randıman kullandığını belirler. Kararlılık gibi yeteneğin dışında futbolcunun karakterini ifade eden bir özelliği etkilemez.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Hayrettin Abi artış olacak dedik ve Toramanda Telloda Ekremde Sivokta zaten artış yapıldı. Yani geçen sene üst düzey performans sergileyen şampiyonlukta pay sahibi olanlar artışı haketti ve arttılar ama Bobo gibi Holosko gibi geçen seneden bu seneye gelişim kaydedememiş hatta gerilemiş adamları ne diye arttıralim o zaman sakat Delgado'yu da arttıralım.

Holosko hızlanmasından birşey kaybetmedi geçen sene 17acc 17pace idi fakat 17 acc in uygun olmadığını düşündük düşürdük. 17 pace sahibi olabilir ama kesinlikle 17acc sahibi olacak kadar çabuk hızlanan biri değil 15 acc gayet iyi bir değer bence.
    Last edited by koray_capello : 17.Ekim.2009 at 19:36 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by anilton View Post
    Holosko'nun profilinide genel anlamda başarılı buldum...

Birkaç özelliği hakkında yazmak istiyorum;

Holosko'nun iyi orta açtığını düşünmüyorum.Yani 12 olacak kadar bile iyi değil.Daha doğrusu ben Holosko'nun orta açtığını görmüyorum.Holosko çizgide oynadığı zaman orta açmaktan çok içe katedip gol arayan,savunma arkasına koşular yapan bir oyuncu.Orta açma 10 olabilirdi...

Holosko'nun hem hızlı hemde nispeten güçlü olması onu diğerlerinden farklı kılan özelliklerden bir tanesi.Ama Holosko'nun dengesinin 17 olduğunu düşünmüyorum.15'i geçmez bana göre...

Holosko ligde bitiriciliği en iyi olan oyunculardan biridir bana göre.Bu konuda çok iddalıyım.15 ya da 16 bekliyordum bitiriciliğini.Holosko'nun hem Manisa'da hem Beşiktaş'ta bütün golleri tek tek inceleyelim.Hepsi bilerek,uzak noktalara,kalecinin uzanamayacağı alanlara,köşelere yapılan vuruşlar sayesinde oluşmuş goller.Eğer bu görüşe katılmayan,karşı çıkan varsa LİGTV'nin sitesinden girip bütün Holosko gollerini izleyebilirler.Holosko'nun kolay kolay gol kaçırdığını gören var mı?Holosko az pozisyona girer ama atar...
    Holosko çok orta açmıyor fakat bunu aktarabileceğimiz bir bölüm yok. Açtığı zaman fena açmıyor o yüzden 12 verdik az orta yapıyor diye düşürmek mantıksız olur. Fiziksel açıdan iyi olduğunu düşünüyorum 17 balance idealdir geniş alanda etkili dribblingler yapabilmesinin en büyük nedenlerinden biri de omuzomuza da dengesini koruyabilmesidir. Finishing olarak tekrar gözden geçirebilirim gerekirse arttırırm.

Nesil
    2006

Holoskonun Finishingini artirmak,Bobonun 13 finishing aldigi yerde hakarettir.Nedense ben anil gibi dusunmuyorum. Holosko 15-16 bitiricilik alirsa oyunda gol rekorlari kirar o bitiricilik ve o hizla.Zaten fizigide iyi ,iyice abarti olur.Holoskonun Finishingi Bobodan 2-3 puan dusuk olmali ki 12 ideal bir deger.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Rıdvan Holosko'nun bitiriciliği bence her türlü Bobo'dan iyi.Bobo çok kaçıran bir isim.Dediğim gibi LigTv'nin sitesinden gir izle Holosko'nun hem Manisa'da hem Beşiktaş'ta attığı golleri anlayacaksın dediğimi...

Ufak bir sorum olacak: Balance genel olarak omuz omuza mücadeleyi mi gösterir, yoksa sırtı dönük oyunu mu? Peki strength neyi gösterir o zaman?

Bu iki özelliğin tanımlarından net bir görüntü oluşturulamıyor, Fabregas'ın ve Xavi'nin strength'inin çok düşük verilmesi, Fabregas'ın da 18 olan özelliğinin balance olması bana balance'ın daha çok top saklama, sırtı dönük oyun oynayabilme olduğunu düşündürdü. Gerçi Holosko'ya iki şartta da 17 yüksek bir değer, ama önce bunu bir netleştirelim.

Holosko'nun bitiriciliğinin 14-15 olması gerektiğine de katılıyorum kesinlikle. acc.'ın 15'e çekilmesi de mükemmel bir hamle olmuş.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by kirilenko47 View Post
    Ufak bir sorum olacak: Balance genel olarak omuz omuza mücadeleyi mi gösterir, yoksa sırtı dönük oyunu mu? Peki strength neyi gösterir o zaman?

Bu iki özelliğin tanımlarından net bir görüntü oluşturulamıyor, Fabregas'ın ve Xavi'nin strength'inin çok düşük verilmesi, Fabregas'ın da 18 olan özelliğinin balance olması bana balance'ın daha çok top saklama, sırtı dönük oyun oynayabilme olduğunu düşündürdü. Gerçi Holosko'ya iki şartta da 17 yüksek bir değer, ama önce bunu bir netleştirelim.

Holosko'nun bitiriciliğinin 14-15 olması gerektiğine de katılıyorum kesinlikle. acc.'ın 15'e çekilmesi de mükemmel bir hamle olmuş.

Strength bilindiği gibi kelime anlamı olarak güç demek. Peki bu güç oyun içinde nelere yarar? Mesela bir hava topunda jumpingi eşit olan 2 oyuncu düşünün gücü daha iyi olanın hava topunu alma ihtimali daha yüksektir çünkü bu hava topu esnasında oyuncular birbirleriyle temas da kurdukları için güçlü olan zayıf olanın pozisyonunu bozabilir. Bravery de bu hava topları için önemli bir kriterdir yine. Neyse.

Onun dışında top yerdeyken de ikili mücadelelerde yine belirleyici olabilir bu güç. Güçlü olan zayıf olanı rahatlıkla ekarte edebilir ikili mücadelelerde.

Yine dribbling esnasında oyuncular temas halindeyse güç önemlidir burada.

İşte Balance da burada devreye giriyor. Strength ve Balance etki tepki gibi. Balance denge demek bir futbolcunun dengesini ne kadar iyi koruyabildiği yani örneğin bahsettiğimiz bu dribbling esnasında aldığı temaslara rağmen dengesini ne kadar iyi koruyabildiği. Holosko'nun çok teknik olmamasına rağmen yaptığı dribblinglerde en büyük etki de bu dengesidir zaten. Holosko'nun bir dribblinginde zayıf olan tekniğiyle topu ayağından açtığını, topu kaptırdığını, 2-3 kişinin arasından ince bir çalımla çıkamadığını çok görürsünüz fakat Holosko'nun bir dribbling esnasında aldığı omuz darbesiyle dengesini kaybedip yıkıldığını göremezsiniz. Hatta dengesi iyi olduğu için bırakın yıkılmayı, dribblinge dengesi bozulmadan devam ettiğini bile görebilirsiniz.

Şöyle de düşünebiliriz 2 oyuncu düşünelim A oyuncusu 20 güç 5 balance sahibi. B oyuncusu da tam tersi 5 güç 20 balance sahibi olsun. Çok uç örnekler ama olduklarını varsayalım. İlk etapta bir ikili mücadelede A oyuncusu çok daha avantajlı gibi görülebilir çünkü rakibinden 4 kat daha güçlü. Fakat A oyuncusunun 20 gücü olmasına rağmen kendinden çok daha zayıf rakibinin bu 20 güce dayanabilecek dengesi var. Sonuç ortada yani B oyuncusunu yıkmak, dengesini bozmak kolay olmayacak. Diğer taraftan B oyuncusu zayıf bir oyuncu ama A oyuncusu güçlü olmasına rağmen dengesini koruyabilen, bu gücünü dengesini korumada kullanamayan bir oyuncu yani B oyuncusunun 5 güç ile A oyuncusunu yıkma şansı da var çünkü o da 5 balance sahibi. Etki-tepki gibi.

Diğer taraftan sırtı dönük oynamada, kalçasını kullanarak top saklamada filan yine balance önemli yani dengesini koruyabilmek.

Nesil
    2006

Koray abi aslinda ayni seyleri soyluyoruz
    Birde balance bildigim kadarıyla ikili mucadelelrrde ayakta kalma becerisi. Strength in de balance a katkısı var ama ana özellik balance sanırım ikili mucadelelerde. Mesela yanılmıyorsam strength i 5 balance i 20 olan adam ile balance i 5 strength i 20 olan adam mucadeleye girse ilk söylediğim ayakta kalir.

ama benim Holoskodaki degisiklik olmasini savundugum uc ozellik teknik,finishing ve dribbling. Teknik 11 e,Finishing 13 e cekilip ,Dribbling 16 17 olabilir.

Quote Originally Posted by koray_capello View Post
    Strength bilindiği gibi kelime anlamı olarak güç demek. Peki bu güç oyun içinde nelere yarar? Mesela bir hava topunda jumpingi eşit olan 2 oyuncu düşünün gücü daha iyi olanın hava topunu alma ihtimali daha yüksektir çünkü bu hava topu esnasında oyuncular birbirleriyle temas da kurdukları için güçlü olan zayıf olanın pozisyonunu bozabilir. Bravery de bu hava topları için önemli bir kriterdir yine. Neyse.

Onun dışında top yerdeyken de ikili mücadelelerde yine belirleyici olabilir bu güç. Güçlü olan zayıf olanı rahatlıkla ekarte edebilir ikili mücadelelerde.

Yine dribbling esnasında oyuncular temas halindeyse güç önemlidir burada.

İşte Balance da burada devreye giriyor. Strength ve Balance etki tepki gibi. Balance denge demek bir futbolcunun dengesini ne kadar iyi koruyabildiği yani örneğin bahsettiğimiz bu dribbling esnasında aldığı temaslara rağmen dengesini ne kadar iyi koruyabildiği. Holosko'nun çok teknik olmamasına rağmen yaptığı dribblinglerde en büyük etki de bu dengesidir zaten. Holosko'nun bir dribblinginde zayıf olan tekniğiyle topu ayağından açtığını, topu kaptırdığını, 2-3 kişinin arasından ince bir çalımla çıkamadığını çok görürsünüz fakat Holosko'nun bir dribbling esnasında aldığı omuz darbesiyle dengesini kaybedip yıkıldığını göremezsiniz. Hatta dengesi iyi olduğu için bırakın yıkılmayı, dribblinge dengesi bozulmadan devam ettiğini bile görebilirsiniz.

Şöyle de düşünebiliriz 2 oyuncu düşünelim A oyuncusu 20 güç 5 balance sahibi. B oyuncusu da tam tersi 5 güç 20 balance sahibi olsun. Çok uç örnekler ama olduklarını varsayalım. İlk etapta bir ikili mücadelede A oyuncusu çok daha avantajlı gibi görülebilir çünkü rakibinden 4 kat daha güçlü. Fakat A oyuncusunun 20 gücü olmasına rağmen kendinden çok daha zayıf rakibinin bu 20 güce dayanabilecek dengesi var. Sonuç ortada yani B oyuncusunu yıkmak, dengesini bozmak kolay olmayacak. Diğer taraftan B oyuncusu zayıf bir oyuncu ama A oyuncusu güçlü olmasına rağmen dengesini koruyabilen, bu gücünü dengesini korumada kullanamayan bir oyuncu yani B oyuncusunun 5 güç ile A oyuncusunu yıkma şansı da var çünkü o da 5 balance sahibi. Etki-tepki gibi.

Diğer taraftan sırtı dönük oynamada, kalçasını kullanarak top saklamada filan yine balance önemli yani dengesini koruyabilmek.
    Teşekkür ederim.

Bir de flair az verilmiş gibi gördüm Holosko'da, driplingi 14 tekniği 12-13 olan bir Holosko'nun geçen sene İnönü'de Fenerbahçe'ye attığı golü atması imkansızdı, aynı şekilde Ankaraspor maçında sırtı dönük alıp dönüp vurması da. Sırf flair özelliğiyle 2 gol atmış bir oyuncunun bu kadar az almaması gerekirdi bence bu özelliği, tamam o goller belki Holosko'da bulunan belli hızın dengenin kuvvetin patlaması da denilebilir ama o kadar değil.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ama benim Holoskodaki degisiklik olmasini savundugum uc ozellik teknik,finishing ve dribbling. Teknik 11 e,Finishing 13 e cekilip ,Dribbling 16 17 olabilir.
    Katılıyorum, tekniği 11e çekebilirsem dribblingi arttırabiliriz.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Koray abi söylemeden edemicem çok anlayışlısın

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Holosko için planladığım değişiklikler

Teknik 13->11
    Dribbling 13->15

Nesil
    2006

Finishing 13 e çekilip dribbling 16 olmalı bence

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

koray abi doğal yetenek 9 olmuş.az değilmi sence bence 11-12 gibi kalburüstü bir değer verileli.

top sürmesi 15 uygun olur.teknik aynıda kalabilir yada 12 de yapılabilir.11 bana yine az geliyor eğer öyle olursa.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Rıdvan bitiricilik düşmeli mi?

Holosko ile ilgili daha önce yaptığım yorumu yineliyorum.Zamanım olsa video yapıp ayrıntılarıyla göstereceğim ama zamanım yok.Hala ısrarcıyım bitiricilik konusunda.Manisa'dan itibaren ligde attığı bütün golleri izlemenizi ve Holosko'nun son vuruşlarını inceleminizi öneriyorum...

Quote Originally Posted by anilton View Post

Nesil
    2006

ben bobonun bitiriciligi 13 oldugu icin boyle bir yorum yaptim, Holosko Bobodan daha bitirici bir oyuncu degil. Daha cok hizini ve hizlanmasini kullanip kendine pozisyon yaratan, sonra golu yapan bir oyuncu. Evet Holoskonun kotu bir bitiriciligi yok, karsi karsiya attigi koseye goller var ama cok fazla degil. Daha cok top surup asist yapmayi dusunuyor, yada bazen ayagina oturursa guzel goller atiyor.(Fener maci,Ankaraspor maci)

Nesil
    2006

Bir de holoskonun important matches i cok dusuk olmus, en az 17-18 olmali. Derbilerde one cikan oyunculardan birisi,cogu zaman golu ve iyi oyunu var.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Dosya gönderildi uygulanan değişiklikler yazdığım gibi dribbling13->15 ve teknik 13->11

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Bitiricilikte bir değişiklik olmadı mı?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri