Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 93 sonuç

Konu: FM 19 | Taktik Yardımlaşma Konusu

Default FM 19 | Taktik Yardımlaşma Konusu

Taktiksel fikirleri tek başlık altından kolayca tartışalım diye düşündüm. Oyunun taktik ekranının değiştiğini düşünürsek baya yardımcı olacaktır.

İlk soru da benden olsun.

Fotoda Liverpol'un yaptığı tam olarak oyuna nasıl yansıtabiliriz ?

- Kanat ve forvet oyuncumuza bireysel talimat vererek DR,DL ve DMC'de ki oyuncuyu seçerek mi ? Bunun yanında oyuncuya ayrıca sıkı markaj yap demek gerekir mi ?
    - Belli bir oyuncu seçip markaj verirsek presi nasıl ayarlamamız gerekir ?

kornerlerde adam adama savunma mı daha iyi alan savunması mı sizce ?

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Adana Demirspor Santraforunu DMC mevkisine markajlamak yeterli olur bence böylelikle DMC nin rahat pas almasını engellersin. Press in faydası bence DMC topu kontrol ettikten sonra aktif oluyor , benim mantığıma göre böyle olması gerekiyor ama oyunda nasıl işler denemek lazım.

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Quote Originally Posted by kingjack View Post
    Bence alan savunması.

Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    Adana Demirspor Santraforunu DMC mevkisine markajlamak yeterli olur bence böylelikle DMC nin rahat pas almasını engellersin. Press in faydası bence DMC topu kontrol ettikten sonra aktif oluyor , benim mantığıma göre böyle olması gerekiyor ama oyunda nasıl işler denemek lazım.
    Hocam Misal Firmino'ya tıklayıp Jorginho'yu seçerek markaj veriyoruz. Yine aynı bireysel talimatlardan sıkı markajı seçmeye gerek var mı ?

Bunları yaptıktan sonra press şeklimiz nasıl olmalı birde o var ? Aslında @perpetua da yanıtlasa güzel olur.

Quote Originally Posted by kingjack View Post
    Ben 2 stoperime uzun oyuncu markajı veriyorum,DMC'ye de markajı yüksek olduğu için markaj,2 bek kale direklerinde,diğer kalanlara da adam markajı veya geride kal komutu veriyorum.

Rakibin stoperlerini markaj önemli yoksa çıkar vururlar. Bunun yanında forvet oyuncusunun da kafa vurusu iyiyse ona markaj vermek lazım. Bir tane de hızlı adamı ilerde tutarsak hızlıca atağa çıkarız.

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Quote Originally Posted by Adana Demirspor View Post
    Hocam Misal Firmino'ya tıklayıp Jorginho'yu seçerek markaj veriyoruz. Yine aynı bireysel talimatlardan sıkı markajı seçmeye gerek var mı ?

Bunları yaptıktan sonra press şeklimiz nasıl olmalı birde o var ? Aslında @perpetua da yanıtlasa güzel olur.
    Bence sıkı markaj vermeye gerek var. Amaçımız jorginhoya pas attırmamak olduğu için press e gerek yok , press jorginho top sahibiyken etkili olur ikisi ayrı şeyler ikisini birlikte tabi ki kullanabilirsin.

ön direğe adam koymuyorum kaleci hakim olsun bence ön direğin olduğu bölgeye

beyler kovulacam yine her ilk kariyerde olduğu gibi, gecen sene ndiaye yüzünden kovulmuştum şimdi de hertha berlinde ibiseviçin başı çektiği halıcı tayfa kapıma dayandı. 6 maçtır kazanamıyorum bu arada bayernle berabere kaldım 1 maç kazandım o da ilk maç düsseldorf

Quote Originally Posted by CanrY View Post
    beyler kovulacam yine her ilk kariyerde olduğu gibi, gecen sene ndiaye yüzünden kovulmuştum şimdi de hertha berlinde ibiseviçin başı çektiği halıcı tayfa kapıma dayandı. 6 maçtır kazanamıyorum bu arada bayernle berabere kaldım 1 maç kazandım o da ilk maç düsseldorf
    Ben gecen seride 800 saate yakın oynadım sadece Chelsea'den kovulmuştum. Onda da 5 maçta 10 puan almam gerekiyordu ama fixtür sıkıntılıydı. Kovulma hikayelerini görünce baya şaşırıyorum .

Ben gecen seride 800 saate yakın oynadım sadece Chelsea'den kovulmuştum. Onda da 5 maçta 10 puan almam gerekiyordu ama fixtür sıkıntılıydı. Kovulma hikayelerini görünce baya şaşırıyorum .
    hocam aslında öylesine oynuyorum tsl hatalı diye ileri ileri falan yapıp gidiyorum da yine de canıım sıkıldı hahah bu arada düsseldorf yazmışım yanlış, nürnbergmiş efsane fikstür

13. Default

Canry hala kovulmadıysan şanslısın Bence taktik şablonlarından organize kontra atağı seç.

Yeni taktik sisteminde Tiki-Taka ve Topa Hükmetmek arasındaki fark tam olarak nelerdir acaba ? Birde bu Catenaccio neyin nesidir ?

Nesil
    2003

Yeni taktik sisteminde Tiki-Taka ve Topa Hükmetmek arasındaki fark tam olarak nelerdir acaba ? Birde bu Catenaccio neyin nesidir ?
    Topa Hukmetmek cogunlukla kontrollu oyun olarak tabir edilen oyunu topa sahip olarak kontrol edip rakibin acik vermesini bekleyerek oynanan oyun tarzi.

Tiki-Taka bunun ustune ileride pres ekliyor.

Catenaccio 1940'larda Isvicre'de bir Avusturyali antrenor (Karl Rappan) tarafindan icat edilen, daha sonra Helenio Herrera Inter'in basindayken meshur ettigi, adam adama sert savunmaya dayali ve hizli hucum kovalayan bir oyun sistemi. Turkcede Katenaçyo olarak bilinir.

Nesil
    2006
    Yer
    Ýzmir

umarım kanatsız taktiklerle başarılı oluyoruzdur. Kesinlikle 3 forvetli gibi bir sistemi söylemiyorum

Duran toplarda arka direk çok etkili. 2 Dc arka direğe St de ceza sahasının kenarından koşu yap dediğiniz zaman kesin tehlike oluyor.

Takım yapısını (katı/dengeli/akıcı vs) biz ayarlayamıyor muyuz?

Quote Originally Posted by Outis View Post
    Takım yapısını (katı/dengeli/akıcı vs) biz ayarlayamıyor muyuz?
    Yeni taktik sisteminde oyuncuya verdiğin rollere göre ayarlanıyormuş.

Yeni taktik sisteminde oyuncuya verdiğin rollere göre ayarlanıyormuş.
    Teşekkür ederim. Zamanla öğreneceğiz sanırım

21. Default

Arkadaşlar birşey soracaktım GEGENPRESS taktiğinde tam saha pres talimatı verili takıma ,şimdi ben dinamo yerine ook-destek kullansam pres konusunda ne gibi değişiklikler olur o mevkiide bu press rollere göre nasıl değişiyor ?

Quote Originally Posted by sosyalista View Post
    Arkadaşlar birşey soracaktım GEGENPRESS taktiğinde tam saha pres talimatı verili takıma ,şimdi ben dinamo yerine ook-destek kullansam pres konusunda ne gibi değişiklikler olur o mevkiide bu press rollere göre nasıl değişiyor ?
    hocam bahsettiğin olay aşağı yukarı şöyle, dinamo rolünde oynayacak olan oyuncu atletik,top kapma özelliği yüksek olan,genelde teknik becerisi daha az olan oyuncu demek.ook ise bildiğin gibi herşeyden önce teknik becerisi yüksek olan oyuncu demek.şöyle düşünebiliriz: dinamo örneğimiz beşiktaşlı medel olsa,medelin tam saha pres yapmasını,yüksek olan defansif özellikleriyle top kapmasını beklemek mantıklı.ook örneği de oğuzhan ya da ljajic desek,bu oyunculardan tam saha pres yapılan,yüksek kondisyon ve ortasaha oyuncularında en azından vasat derecede defansif özellikler gerektiren bir taktikte çok yüksek verim beklemek yanlış olur

23. Default

@cloubeas teşekkürler yorum için fakat asıl merak ettiğim şey benim bu oyuncuların pres yapma talimatları aynı mı ? Dinamo rol olarak daha mı fazla pres yapma içgüdüsüne sahip ? rollere göre farkediyor mu pres yapma onu merak ediyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Yıllar sonra fm oyayacağım bu sezon
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Quote Originally Posted by nannar View Post
    kralın dönüşü diyebiliriz o zaman

26. Default

Quote Originally Posted by nannar View Post
    Hocam sen malta liginde bir takım seçmiştin bir ara kariyer hikayelerinde paylaşmıştın çok güzeldi o kariyer ya şimdi sen mesaj yazınca hatırladım

@cloubeas teşekkürler yorum için fakat asıl merak ettiğim şey benim bu oyuncuların pres yapma talimatları aynı mı ? Dinamo rol olarak daha mı fazla pres yapma içgüdüsüne sahip ? rollere göre farkediyor mu pres yapma onu merak ediyorum.
    hocam henüz 19 u almadığım için kesin bir cevap veremiyorum maalesef. ama önceki oyunlarda her rol için default olan talimatlar vardı.çok büyük ihtimalle bu oyunda da talimatlar ve oyuncudan beklenenler role göre değişiyordur

Herkese merhaba,

FM 19 u biraz iinceleme şansım oldu.
    Man city ile başlayayım dedim.
    Lakin Gordüğüm kadarıyla Guardiola tam olarak Tiki taka oynamıyor.
    İncelediğimizde bunu gorebiliyoruz.
    Sanki daha çok Control Possesion oynuyor gibi.
    Var mı fikri olan.

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Topa Hukmetmek cogunlukla kontrollu oyun olarak tabir edilen oyunu topa sahip olarak kontrol edip rakibin acik vermesini bekleyerek oynanan oyun tarzi.

Tiki-Taka bunun ustune ileride pres ekliyor.

Catenaccio 1940'larda Isvicre'de bir Avusturyali antrenor (Karl Rappan) tarafindan icat edilen, daha sonra Helenio Herrera Inter'in basindayken meshur ettigi, adam adama sert savunmaya dayali ve hizli hucum kovalayan bir oyun sistemi. Turkcede Katenaçyo olarak bilinir.
    hocam merhaba bir sorum olacak bazı sistemlerde oyun kurucu ortasaha sağ iç te bazı sistemlerde ise sol içte yer alıyor bunun sebebi bekin yada kanat oyuncusunun hucüm görevi alması mı cevap evetse hangisi hucüm görevinde ? @perpatua

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Hocam sen malta liginde bir takım seçmiştin bir ara kariyer hikayelerinde paylaşmıştın çok güzeldi o kariyer ya şimdi sen mesaj yazınca hatırladım
    Malta Liginden Şampiyonlar Ligine gitmek güzeldi ancak ligde çok üst seviye takım oluncakariyerin keyfi kaçtı

Quote Originally Posted by CanrY View Post
    kralın dönüşü diyebiliriz o zaman
    Yeni parlak gençler var

Quote Originally Posted by mutmanb View Post
    hocam merhaba bir sorum olacak bazı sistemlerde oyun kurucu ortasaha sağ iç te bazı sistemlerde ise sol içte yer alıyor bunun sebebi bekin yada kanat oyuncusunun hucüm görevi alması mı cevap evetse hangisi hucüm görevinde ? @perpatua
    FM 2019 da beklerin hücuma çizgiden genişlik kazandırarak katılması oyun sistemini müthiş fark ettiriyor. Özllikle kadro kaliteniz ligin üstündeyse acayip boğuyor rakibi takım. Oyun kurucunuzun olduğu taraftaki kanat oyuncunuz destek görevli olursa pas oyununda , hücum görevli olursa kontra oyunda çok iş görür...
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri