1 ile 13 arası toplam 13 sonuç

Konu: oyuncunun bencillik sorunu

Default oyuncunun bencillik sorunu

arkadaşlar oyunda birçok saçmalık var topun direklerden fazla dönmesi forvetlerin gol kaçırması bunlara alıştım bi nevze tamam da özellikle kanatlardan içeri güzelce giren oyuncular uygun olsun olmasın içerde 5 tane adamda olsa kaleye vuruyor %10 kaleyi tutuyor korner oluyor oyundan soğudum bir çözümü varmı bu durumu aza indirgemenin

Quote Originally Posted by 20_kral_20 View Post
    arkadaşlar oyunda birçok saçmalık var topun direklerden fazla dönmesi forvetlerin gol kaçırması bunlara alıştım bi nevze tamam da özellikle kanatlardan içeri güzelce giren oyuncular uygun olsun olmasın içerde 5 tane adamda olsa kaleye vuruyor %10 kaleyi tutuyor korner oluyor oyundan soğudum bir çözümü varmı bu durumu aza indirgemenin
    Valla eğer cözüm bulan varsa sevinirim oyuncu ozelliklerinden sık orta yap, az şut çek, cizgiye gelmeden ortala ne varsa işaretli taktiksel uyum da %100 ama hala adam kanattan girip sıfırdan şut çekiyo delirmemek elde değil..

Quote Originally Posted by cimbom2634 View Post
    Valla eğer cözüm bulan varsa sevinirim oyuncu ozelliklerinden sık orta yap, az şut çek, cizgiye gelmeden ortala ne varsa işaretli taktiksel uyum da %100 ama hala adam kanattan girip sıfırdan şut çekiyo delirmemek elde değil..
    sırf bu yüzden ütün oynadığım maçları kaybediyorum gol geç geliyor sonra rakip bi kere geliyor gol oluyor

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by 20_kral_20 View Post

14.3 cikmadan hemen once Perpetua, test oyunlarinda farkettigi problemleri belirtmisti. "Ozellikle kanattan giren oyuncularin pas vermeyip sut cekmesi cok sac bas yolduracak" seklinde ifadesi vardi hatta...

Yani aslinda cozumu yok

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Oyuncunun PPM'nde Uzaktan Şut Çeker (Shoots From Distance) varsa bunu yapabilir. Kanatta oynayan oyuncunun Takım Oyunu (Teamwork) özelliği düşükse yapabilir. Bu oyunculara oyuncu talimatlarında Daha Az Şut Çek talimatı vermelisin. Aza indirmenin tek yolu bu. Tabi yukarıda yazdığım iki özellikte varsa çok fazla şut çeker bu adam.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

bu durum maalesef oyun çıktığından beri var ve düzeltilmedi. yine de oyuncuya şut çekmek yerine pas verir ppm'si kazandırmak, daha az şut çek komutu vermek falan bi nebze olsun düzeltiyor durumu. tabi oyuncunun takım oyunu, karar verme gibi özellikleri de etkili.
    ben bunun tam tersi pozisyonları da çok yaşadım. bazı oyuncularım ısrarla kaleye vuruyorken bazıları da ısrarla pas veriyor hatta öyle ki bazen bu yüzden kale önünde 3-4 pas yapıyorlar

Sıfırdan her maç gol atmaya çalışan oyunculara sahibim

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Bireysel Antrenman bölümünde "şut çekmek yerine pas verir" gibi özel bir antrenman var. Oyuncuyu bu antrenmana tabi tuttuğunuzda bu problemi biraz aşabilirsiniz.

Nesil
    2013
    Yer
    Aydın-Nazilli

Nesil
    2008
    Yer
    ankara

siz bi takımınıza quagliarella alın görün bi bencillik neymiş istedigin kadar daha az şut çek de adam dinlemiyo 20-30-40 m yapıştırıyo

Rapor bölümünde oyuncun ekik yönleri kısmında '' takım oyuncusu '' yazıyorsa

Evlat olsa sevilmez, para olsa kazanılmaz, kız olsa verilmez, iddaa kuponu olsa tutmaz, sayısal loto olsa çıkmaz, windows olsa mavi ekran verir.

Yani takım oyunu özelliği 14 olan oyuncum bile bir kere karşı karşıya yanındaki arkadaşına pas vermiyor. ayrıca bir regenimin takım oyunu özelliği 17 ancak gözlemcim raporunda takım oyuncusu olmadığını söylüyor çok büyük dert çok sıfırdan yan ağlara vuruyorlar artık alıştım pozisyonun gelişiminden topun auta gidiceğini anlıyorum. şut çekmek yerine pas verir oyun tercihini kazandırdım bütün oyuncularıma ama değişen birşey yok.

O pası vermesi için bence Soğukkanlılık-Karar Verme-Takım Oyunu-Yaratıcılık kesinlikle üst düzey olması lazım.Mesela Kuyt'la oynadıysanız eğer çoğu oyuncudan daha çok içeriye pas çıkarttığını görürsünüz.Kendisinin saydığım özelliklerinin hepsi 14-17 arası.

Nesil
    2013
    Yer
    Aydın-Nazilli

Ben hala bunun çözümü olduğunu düşünenlerdenim.Son 3 maçım.Orta ve şutlar.

Mesaj Yetkileri