Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 89 sonuç

Konu: Miroslav Stoch

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Influence'in öyle bir anlamı yok, nereden çıkardınız ki bunu?

Lütfen okuyun:

Influence - Liderlik
    Bir futbolcunun saha içinde ve saha dışında liderlik vasıflarına ne kadar sahip olduğu. Lider bir futbolcu, takımdaki geri kalan futbolcuları ortak hedef için motive edebilir. Liderlik saha içinde, özellikle savunmacı ve kaleciler için, önemli bir özelliktir. Liderlik vasfına sahip savunmacı ve kalecilere sahip olan takımlar, lider futbolcuların katkısıyla savunmada daha yüksek konsantrasyon ile oynarlar.

lutfen okuyun:

influence direk liderlik olarak tek bır kelime ile sınırlandırılamaz direk liderlik ile sınırlarsak alex in keza influence si 20 olmalı bakıyoruz 15 burda influence ile ilgili olan icerik ''etki,etki bırakan'' kelimeleri bu bakısla bakmamız lazım recep niyaz in influence si 12 olup stoch un 3 olmasi gayet inginc bir durum...

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by slayer34 View Post
    lutfen okuyun:

influence direk liderlik olarak tek bır kelime ile sınırlandırılamaz direk liderlik ile sınırlarsak alex in keza influence si 20 olmalı bakıyoruz 15 burda influence ile ilgili olan icerik ''etki,etki bırakan'' kelimeleri bu bakısla bakmamız lazım recep niyaz in influence si 12 olup stoch un 3 olmasi gayet inginc bir durum...
    Bence siz tekrar okuyun.

Recep Niyaz 18 yaşında bile değil, oldukça da acemi. Oyunu yönlendirmesi beklenemez bile. Recep Niyaz'da Influence random, özellik girilmedi.

Tamamen yanlış anlamışsınız ve aynı mantık ile üstüne gidiyorsunuz.

Influence oyunda ritmin bozulduğu anlarda takımın panik olmasını engelleyen, oyunculara bağırarak pozisyonları hatırlatan, hata yapan oyuncuya doğrusunu yönlendiren ve uyaran, takımı ritme sokmak için toplu ve topsuz oyunda yönlendiren oyunculardır.

Roberto Carlos geldiğinde savunmayı yönlendirdi ve yönetti. Emre Belözoğlu da keza orta sahada sürekli hata yapanları uyarır, sağa sola talitmatlar verir. Alex daha az yapıyor bunları, daha çok oyun içinde saklanıyor ve top geldiğinde ölü bölgeye asist yapıyor ya da stoperi yanıltıp ceza sahasına çok geç koşu ile doğru zamanda buluşuyor. Markajcısı da gitmediğini düşünüp başka yere yardıma gidince Alex markajsız kalıyor. Alex aktif oyunda yoktur, pek yönlendirmez, katılmaz oyuna.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Quote Originally Posted by slayer34 View Post
    influence=3 yani bu demek oluyor ki mac icerisinde takımdan kimse stoch u takmıyor 2 ye 1 gitseler bile guvenip pas atmıyor influence bu demek
    Bu güzeldi

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Bence siz tekrar okuyun.

Recep Niyaz 18 yaşında bile değil, oldukça da acemi. Oyunu yönlendirmesi beklenemez bile. Recep Niyaz'da Influence random, özellik girilmedi.

Tamamen yanlış anlamışsınız ve aynı mantık ile üstüne gidiyorsunuz.

Influence oyunda ritmin bozulduğu anlarda takımın panik olmasını engelleyen, oyunculara bağırarak pozisyonları hatırlatan, hata yapan oyuncuya doğrusunu yönlendiren ve uyaran, takımı ritme sokmak için toplu ve topsuz oyunda yönlendiren oyunculardır.

Roberto Carlos geldiğinde savunmayı yönlendirdi ve yönetti. Emre Belözoğlu da keza orta sahada sürekli hata yapanları uyarır, sağa sola talitmatlar verir. Alex daha az yapıyor bunları, daha çok oyun içinde saklanıyor ve top geldiğinde ölü bölgeye asist yapıyor ya da stoperi yanıltıp ceza sahasına çok geç koşu ile doğru zamanda buluşuyor. Markajcısı da gitmediğini düşünüp başka yere yardıma gidince Alex markajsız kalıyor. Alex aktif oyunda yoktur, pek yönlendirmez, katılmaz oyuna.
    aynı alex ten bahsediyoruzdur umarım benim her mac tribunden izledigim alex pek boyle degil de neyse bence influence i cok dusuk uzatmayalım da daha fazla bu gıdısle eski oyunuma kaldıgım yerden devam edicem...

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Stoch'un top istemek dışında takım arkadaşlarıyla çok bir iletişimi yok yönlendirmek açısından doğru buldum ben o değeri . Kaldı ki Alex de aldığı değeri hakediyor yeri geliyor defansından öne çıkmasını istiyor yeri geliyor tempoyu düşürmelerini işaret ediyor el kolla.Bir yanlışlık görmüyorum.
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Mental olarak hayal kırıklığı pa da öyle

7. Default

Decisions çok mu düşük olmuş? Hani bazen pas vereceği yerde şut çektiği oluyor ama vurdukları da genelde etkili oluyor, yani yanlış karar vermiş sayılmaz

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

finishing 16 veya 17 olabilirdi bence onun dışında oldukça iyi buldum zaten gelişimede açık bir oyuncu ters ayak gücüde arttırılmış cası çok yüksek olmamasına karşın önem arzeden özellikleri yüksek olduğu için cası kendisinden fazla olan oyunculardan bile daha yararlı bir performans gösterecektir.Eğer oyunda 150 caya ulaştırabilirseniz barcelonaya bile koyun banko oynar o derece yani.

Bu güzeldi
    konu hakikaten stochmuş.

konsantrasyonda belki artışa gidilebilir yıl sonunda. çünkü maçtan fazla koptuğu söylenemez.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

stocha en iyi rolu nasıl vereceğiz resim koyacak var mı arkadaşlar ?

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

inside forward tabiki abi yardırır

12. Default

İnside Forward , Cut İnside ayarlayıp pası nadiren ayarlayıp , top sürme'yi sık sık yaparsanız bol gol bulur kanımca Stoch .

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

manuel taktikte nasıl yapacağız bunu bi ss koyabilir misiniz ?

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

ahmet 16-17 civarı mentality ver, wide play cut inside, run with ball sık sık, ara pas nadiren, roam from position verme,sahayıda çok geniş kullanmamaya çalış. yaratıcılık serbestliği 13-14 birim şeklinde bir dene
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

9 maçtır deniyorum. ceza sahasının etrafından attığı tüm şutlar alakasız yerlere gidiyor. 2 golü var onlarda kaleciden dönen topu tamamlama şeklinde..
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

bende 7 gol 5 asistte 17 maç için iyi gibi

ilk sezonu bitirdim ben.ligte playofflarla birlikte toplam 39 maçta 13 gol 26 asist yaptı 7.67 ortalama puan ve %28 shout on target ratio ile bitirdi sezonu. tamam 10 numara oynuo ama yukardaki arkadaşında belirttiği gibi ceza sahası dışından çektiği şutlar gerçekten berbat, kaleyi bile bulmuolar. Attığı golleri kalecinin dibinden attı öyle uzaktan gol atmıo en fazla 2 tane atmıştır. 2.sezonun başındayım finishing composure ve decisions özellikleri 1er kademe arttı bakalım şimdi nası oynayacak.

Bu arada dia çok gerçekçi olmuş sakatlanmaktan başka bi işe yaramıyor :P

Bu arada herkeste bu kadar çok asist yapıyor mu merak ettim. Çektiği şutları saymazsak gerçek hayattaki Stochtan kat kat daha iyi idi bende özelliklede pas verme konusunda

4-5-1 sisteminde sola koydum ceza sahası dışından şutları çok berbat nerdeyse 4-5 maçta bir ceza sahasının dışından şut tutturabiliyor. Bu arada bende çok asist yapmadı ancak 20 gol kadar attı bütün sezon boyunca. 36 maçta 20 gol 8 asist filan yapmıştı. Ancak golleri frikik, penaltı ve ceza sahası içinde attı. Gol krallığında 2. oldu 2. sezondada 15-16 gol attı. Stoch'a antreman ile destek verirseniz uzaktan şutlarıda iyi çekiyor.

Nesil
    2011
    Yer
    Kocaeli

20 gol atmış usta ne bekliyosun

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Merak ediyorumda Dia'da gösterdiğiniz PA düşürme işini neden Stoch'un PAsını yükselterek göstermiyorsunuz ? Biri kötü performans (daha doğrusu sakatlıkdan dolayı performans bile gösteremezken) öteki iyi performans gerçekleştirmesine rağmen PA'da herhangi bir değişiklik yok. Adaletli olduğunuzu düşünmüyorum !

Nesil
    2007

Frikik Kullanma 13 fazla değil mi?Ben hiç görmedim kullanırken; muhtemel Alex varken kullanamıyordur tabi ama 12.0.4'de frikikten attı bana bayağı atamadıkları da tehlikeli oldu

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

ben bir şey soracağım. sol kanattan alıp ceza sahası yayına nasıl götürebilirim Stoch'u ?
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by SaLviO View Post
    20 gol atmış usta ne bekliyosun
    Mühim olan gol atması değil, Dia'ya 25 gol attırmıştım ben ilk sezon, mühim olan gerçekteki gibi goller atabiliyor mu? Yoksa oyun bu ve oyunda gerçekte göstermediği performansları görebiliriz, üzerinde durduğumuz oyuncudan.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Stoch'u gerçek Stoch gibi oynatabilen var mı ? cidden çok merak ediyorum. yok arkadaş ne yaptıysam olmuyor. sonra da vazgeçtim. artık asist yaptırıyorum. Stoch'u oynatacam diye takım mahvoldu. Şutları bırak gol olmasını kaleyi tutmuyor. tutanlarda kalecinin kucağında kalıyor. hiç de zorlanmıyor kaleciler.

Quote Originally Posted by benbenim View Post
    Stoch'u gerçek Stoch gibi oynatabilen var mı ? cidden çok merak ediyorum. yok arkadaş ne yaptıysam olmuyor. sonra da vazgeçtim. artık asist yaptırıyorum. Stoch'u oynatacam diye takım mahvoldu. Şutları bırak gol olmasını kaleyi tutmuyor. tutanlarda kalecinin kucağında kalıyor. hiç de zorlanmıyor kaleciler.
    FB ile karsilastigim ilk macta 30 metre civarindan 90'a takti ayrica o macta oldukca iyi sutlar cekti.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

15 iken alakasız vuruyor ceza yayından. antremanla 16 ya çıkardık yavaş yavaş atmaya başladı, genellikle direği vursa da atıyor antremanla 17 çıkardık mı tam Stoch olacak

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by CRaCPoT View Post
    Merak ediyorumda Dia'da gösterdiğiniz PA düşürme işini neden Stoch'un PAsını yükselterek göstermiyorsunuz ? Biri kötü performans (daha doğrusu sakatlıkdan dolayı performans bile gösteremezken) öteki iyi performans gerçekleştirmesine rağmen PA'da herhangi bir değişiklik yok. Adaletli olduğunuzu düşünmüyorum !
    Genc oyuncu icin gelismeyi normal, gelismemeyi ise anormal durum olarak kabul ederek potansiyel veriyorsak (oyle veriyoruz), beklentileri karsilayamayan oyuncularin potansiyelinin dusmesi ama beklentileri karsilayan oyuncularin potansiyelinin ayni kalmasinda bir sorun goremiyorum.

Yani hem Stoch, hem de Dia icin iyimser potansiyel degerleri verilmisti. Stoch beklentiyi karsiladigi icin potansiyeli ayni kaldi. Dia beklentiyi karsilayamadigi icin potansiyeli dustu.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Şey yapabilirsin iletişimden tercihlerine topu ortaya surmesı gerektiğini söyle. O eklenince topu soldan ortaya doğru çeker daha güzel goller atar.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Acaba bu Stoch'u yaptıkdan sonra bi denediniz mi acaba ? Bende Nisan ayına gelmeme rağmen gerçekte attığı gibi hiç bir golünü görmedim zaten vursa bile kalenin 5-10 metre dışarısına atıyor. Anca sağdan açılan ortalarda arkada boş kalırsa atıyor. Acaba merak ediyorum mademki bu araştırmayı siz yapıyorsunuz ve gerçeğe uygun yaptığınızı idda ediyorsunuz o zaman bunun sebebi nedir ? Bana kalkıp taktikle alakalı bir durumdur demeyin .. Özellikle her bölgede her komutta denedim AMLC ' de bile ..

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri