Sayfa 2 / 15 İlkİlk 123412 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 435 sonuç

Konu: Fetih 2017 Britanya ! | Yıkılmaz Kale St.James Park (2016-17)

Giden oyunculardan harika bir para kazanmissin. Bekliyoruz transferleri

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Gidenlerden çok sağlam para kaldırmışsın, gelenlerin çok daha kaliteli oyuncular olacağından şüphem yok.

Spoiler: Alıntılar 

TRANSFERE BAŞLIYORUZ KEMERLERİNİZİ TAKIN !

Spoiler: Ceyhun GÜLSELAM | Galatasaray > Karabükspor (BEDELSİZ) 

Spoiler: Gökhan ZAN | Galatasaray > Karabükspor (BEDELSİZ) 

Galatasaray'ın başına Cesare Prandelli'nin geçmesiyle kadro dışı kalan iki oyuncuyu bonservis bedeli ödemeden kadromuza katmayı başardık. Tabi ki yerli transferler bu kadarla kalmayacak ama şuan çok daha önemli bir işimiz bulunmakta...

Son bir aydır benden fazla uçağa binen yoktur sanırım, jet lag ola ola bütün motoru yakıcam en sonunda. Neyse İtalya'yada az kaldı zaten 10 dakika sonra Torino Havaalanına inmiş olacağım. Burda ne işim var merak ediyorsunuz değil mi ? Juve'nin kadro dışı bıraktığı iki yıldız için buradayım. Biri eskilerden bir tanıdık yıllar önce Hammarby'nin altyapısındayken Lyngby'nin alt yapısında forma giyen çok yetenekli bir oyuncu vardı bugünde 21-22 yaşlarında; Allegri'yle onun ve bir diğer süpriz ismin transferlerini bitirmek için görüşmeye gidiyorum.. Acaba kim onlar...?

Bu sırada gazeteler, televizyonlarda boş durmuyordu tabiki, asistan menajerim Tobias Linderoth'da bir kaç transfer görüşmesi yapmak için Romanya'ya uçmuştu. Sır gibi saklanan bu isimler ortada dolaşmaya başladı bile... ama gerçeklik payı varmıydı meçhul...

Nesil
    2013
    Yer
    İZMİR

Yerliler müthiş

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Nerden nereye başarılı isimler Karabük'ü ilk sezon sırtlayacak iyi adamlar

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Süper bir sunum, oldukça zevkli bir kariyer oluyor

Dorin Rotariu'yu mutlaka kadrona kat, ne yap ne et yap bunu yani süper oyuncu oluyor ilerleyen yıllarda. Bayern kariyerimde bonservisi 40m€+ ya ulaşmıştı.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Transferler çok iyi, devamını bekliyoruz.

Ceyhun'u cok begeniyorum ben ya Her GS kariyerimde guzel katki veriyor. Gokhan Zan'da iyi bir transfer olmus

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Ceyhun ve Gökhan iyi hamle olmuş. Bu karabük bu sene ligi yakacak.

Nesil
    2012
    Yer
    Hatay/İskenderun

Ceyhun ve Gökhan Avrupa tecrübesi olan isimler yarar sağlayacaklardır. Böyle tecrübeleri bedava almak ayrı güzel bir olay. Yabancıları beklemedeyiz

Talking

Listede olunca kadromuza kattık ikisinide, özellikle Ceyhun taktiğimde kilit isimlerden biri olacak orta sahada umarım yanıltmaz beni, yorumlarınız için sağolun bu arada arkadaşlar..

TRANSFERLER BİTMİYOR ! KUZEYİN OĞLU RAGNAR JUVE'YİDE DİZE GETİRDİ !

Torinoya iner inmez Allegri'nin menejeri Juliao'yla bağlantıya geçtim. İtalya'da olduğumu ve bir kaç oyuncusu hakkında görüşmek, fikir alış verişinde bulunmak, Conte'nin yerine Juve gibi dev bir takımın başına getirildiği için tebik etmek istediğimi söyledim.. (Yerseeee, Conte kim sen kim Massimiliano...)
    Her neyse Juliao görüşme istediğimi iletmiş olacak ki bir kaç saat sonra geri dönüş yaptı, Massimiliano'nun bugün çok yoğun olduğunu yarın görüşebileceğini söyledi. Tamam diyerek beklemeye koyuldum. Bir yandanda madem geldik buralara kadar biraz İtalya turu yapayım dedim, nasılsa kulüp karşılıyor herşeyimi

------------------------
    --------------
    ------------------------
    ERTESİ GÜN

Sabah ilk iş Juliano'yu aramak oldu, neyseki sözünün eri çıktı geçiştirmedi beni. Kaldığım otelin yerini söyledim, almaya geldi beni ve Juventus kulüp binasına gittik... Allegri'nin odasına çıktım, içeri girdik tanıştık falan filan... Öyle söyledikleri kadar havalı bir adamda değilmiş, bir dünya devini yönetmesine rağmen gayet sıcak kanlı mütevazi bir adam. Lafı çok fazla uzatmadan transfer konusuna girdim. Kendisine Frederik Sorensen ve Simone Pepe için burada olduğumu, iki oyuncuyuda uzun zamandır takip ettiğimi ve yeni çalıştırmaya başladığım kulübe transfer etmek için geldiğimi söyledim. Kendisi zaten bahsettiğim oyuncuları kadro dışı bıraktığını Juventus gibi bir kulüp için yeterli seviyede olamadıklarını söyledi. Pepe'nin kontratı devam ediyordu ve ilk etapta 5 milyon € gibi bir rakam ağzından çıktı.. 30 yaşında bir futbolcu için çok fazla bir ücret olduğunu söylesemde bonservisinde inmemekte diretiyordu, son çare kalmıştı; Pepe'yi kiralamak...

Pepe konusunu halletikten sonra kısmen daha kolay olacağını düşündüğüm Sorensen işi vardı sırada. Sorensenin kontratı ay sonunda biteceği için çok fazla sorun çıkacağını düşünmüyordum, asıl mesele genç ve profili hayli iyi olan oyuncuyu ikna etmek olacaktı ama yaşadığı 4 aylık sakatlık yüzünden ruhsal ve fiziki açıdan çökmüştü.. Neyse fazla uzatmadan Massimiliano'nunda telkinleriyle Sorensen'le de anlaşma sağladık.. ve Torino'dan Karabük'e zaferle döndük...

Spoiler: Frederik SORENSEN | Juventus > Karabükspor (BEDELSİZ) 

Spoiler: Simone PEPE | Juventus > Karabükspor (KİRA/230B €) 

BAKALIM TOBİ ROMANYA'DA NELER YAPTI

Bükreş'te sıkışıp kalan Tobias, Rotariu transferinde bir türlü sona yaklaşamıyordu. Romenler fiyatı artırdıkça artırıyor tüm ısrarlarımıza rağmen geri adım atmıyorlardı. Hal böyle olunca Tobias transfer listemizdeki diğer alternatif oyunculara yönelmeye başladı.
    Steaua yönetimiyle görüşen Linderoth, Georghe Hagi'ninde araya girmesiyle transferde mutlu sona ulaştı... Peki kimdi o isim... Steaua Bükreş'in genç yeteneği Gabriel IANCU'dan başkası değildi. Çetin pazarlıklar sonucunda Steaua yönetimi Iancu'nun transferine 4.3 milyon € karşılığında onay verdi, ve gelecek adına çok büyük bir iş başarmış oldu Tobi....

Spoiler: Gabriel IANCU | Steaua Bükreş > Karabükspor (4.3M € / 48 AY VADE) 

DEVAM EDECEK...
    Last edited by RagnarLothbrok : 24.Temmuz.2014 at 01:10

Nesil
    2013
    Yer
    İSTANBUL

Transferleri çok beğendim

Yabanci transferler harika. Ozellikle Iancu

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Oyyy Oyyy transferler güzel gözüküyor. Bakalım performanslarıda güzel olacakmı ?

Transferler çok güzel epey iş yapacaktır

Nesil
    2012
    Yer
    Hatay/İskenderun

Iancu adamım fırtına estirecek ligde Pepe çok sık sakatlanıyor dikkat et ona onun dışında güzel transferler

GENE YOLLARDAYIZ !

Kadromuzu birbirinden yetenekli isimlerle güçlendirdikten sonra yarım bıraktığımız işi tamamlamaya, Tobi'nin yapamadığını yapmaya bizzat ben gidiyorum bu sefer Bükreş'e... Teknik direktörmüyüm, scoutmuyum, futbol direktörümüyüm ben anlamadım... Bir yandan takımı sezona hazırla, bir yandan kamp bölgesini belirle... beceriksiz transfer komitesinin alamadığı adamları takıma kazandır... Çok çalışıyorum, çok...

Her neyse size dert yanana kadar uçağım Bükreş'e indi. Hammarby altyapısında beraber çalıştığım arkadaşım Bjorn karşıladı beni burada, Dinamo Bükreş'in alt yapı sorumluluğuna getirilmiş oda yaklaşık 3 aydır burada çalışıyormuş. Rotariu için geldiğimi öğrendiğinde çok şaşırdı... Tam 7 yılımız geçmişti beraber Hammarby'de neler yapmamıştık ki.. Çoluk çocukla avrupada koşturuyorduk hey gidi günler hey... Dert yok, sıkıntı yok, transfer telaşı yok... alt yapı candır, can... Gene çok konuştum biliyorum !
    Dinamo genel sekteri Georghe RAT'la bir araya geldik Rotariu'nun transferi için.. Adam tam Romen ne diyebilirim ki başka... Çingene pazarlığı diyorlar Türkiye'de bu tip şeyler yapıldığında ya işte aynen öyle... Bonservisi 6 milyon €'ya çekmek için 3 saat konuştuk... ama hiç bir şey katedemedik, en sonunda 8 milyon €'ya el sıkıştık.. ve Doren Rotariu artık Karabükspor futbolcusuydu...

Spoiler: Dorin ROTARİU | Dinamo Bükreş > Karabükspor ( 8M € / 48 AY) 

Rotariu'nun transferini bitirdikten sonra Bükreş'ten ayrılmadım, sıradaki hedefim Karpatların Yeni Maradonası '' Nicusor Stanciu''uydu...
    Iancu transferinde iyi ilişkiler kurduğumuz Steaua yönetimiden görüşmek için randevu aldım. Neyse ki başkanın işi yoktu beni geri çevirmedi ve aynı gün içerisinde görüşme fırsatımız oldu. Sizce çok lafa gerek varmıydı ?
    Nicusor STANCIU Karabük'te !

Spoiler: Nicusor STANCIU | Steaua Bükreş > Karabükspor (5.25M € / 48 AY) 

Ben Rotariu ve Stanciu'nun işini bitirirken, Tobi'de diğer hedeflerimizi tamamlamak için çalışıyordu. Nitekim başardıda, Rotariu transferindeki başarısızlığı örtmek için takımımıza kazandırdığı Iancu'dan sonra; Ertuğrul Taşkıran, Eser Elmalı, El Hadji Diouf, Hürriyet Güçer ve Anthony Annan gibi isimlerinde takımımıza kazandırılmasında başrol oynadı...

Spoiler: Anthony ANNAN | Schalke 04 > Karabükspor (BEDELSİZ) 

Spoiler: El Hadji DİOUF | Leeds United > Karabükpor (BEDELSİZ) 

Spoiler: Hürriyet GÜÇER | Eskişehirspor > Karabükspor (800B €) 

Spoiler: Ertuğrul TAŞKIRAN | Fenerbahçe > Karabükspor (625B €) 

Spoiler: Eser ELMALI | Zwolle > Karabükspor (110B €) 

Spoiler: TRANSFER ÖZETİ 

HAZIRLIK KAMPI ve AVRUPA LİGİ ELEMELERİ BAŞLIYOR !
    Takipte kalın....
    Last edited by RagnarLothbrok : 24.Temmuz.2014 at 05:14

transferler çok iyi ama anlatım tarzın falan farklı bi hava katmış . eğlenceli olacağa benziyor Bol şanslar

Nesil
    2009
    Yer
    Cape Town

Transferler gayet iyi ve yeterli

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Bir diğer transferlerde güzel. Bu senede Avrupaya gideriz.

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Rumen takımı mıyız ? yoksa Türk mü ?
    Bu ne nerde Romanyalı var almışsın isimler iyi de 48 ay sonra inşallah kulübün parası olur

Nesil
    2012
    Yer
    Hatay/İskenderun

Rumen oyuncular gayet iyi olmuş verdiğimizden fazlasını kazandırırlar, diğer transferler de yerinde bu sene AL gruplarına katılırız ligde de başa oynarız bence Anlatım çok güzel hep mi böyle devam edecek yoksa sezon önceleri mi sadece ?

SEZON BAŞLIYOR !

Kadromuzun son hali bu şekilde oldu, gayet alternatifli, tecrübelisi genci harmanlanmış bir kadro var elimizde. Her pozisyonun ortalama iki sağlam alternatifi var diyebilirim, Romenlerden kurulu bir hücum hattımız var bakalım küçük Hagi'ler neler yapacak ligde. Kadroda tek endişem kalecilerimden yana; Eser zaten 18 yaşında geleceği çok parlak bir kaleci. Ertuğrul ise 23 yaşında anadolu kulüplerinde pişmiş yetenekli bir kaleci olmasına rağmen, hataya yatkın bir isim. Birebir pozisyonlarda sıkıntı çıkarabilir bize, pozisyon alması, refleksleri güçlü olsada forvetle başbaşa kalınca yetersiz kalıyor. Bu sebeple taktiğimizide biraz Ertuğrul'a göre kurgulayıp savunmanın arkasına rakibi sarkıtmamaya çalışacağız. Aslında kaleye Cenk Gönen'i alacaktım ama Beşiktaş 2.5 milyondan aşağı inmeyince vazgeçtim.
    Gelelim sezon boyunca kullanacağımız taktiklere;

Spoiler: Taktik 1 

İlk taktiğimiz klasik bir 4-5-1 olmasının dışında her ne kadar defansif bir taktik gibi görünsede; rakibi boğan, top rakibe geçtiğinde tüm hatlarıyla topun arkasına geçip, rakibin gol yollarını kapatan bir sistem. Bu taktikteki kilit oyuncularımız sanılanın aksine OSS veya ST değil bek oyuncularımız olacak. Onların performansı ne kadar iyi olursa takımın performansıda o düzeyde artacak.

Spoiler: Taktik 2 

İkinci taktiğimizi zaman zaman kullanacağım, geriye düştüğümüz maçlarda da kullanabilirim. İlk taktiğe nazaran biraz daha ofansif bir kurgusu var. 4-6-0 şeklinde yorumlayabiliriz. Orta alanda tek oyuncu bıraktığıma bakmayan sağ ve sol kanat oyuncularımın rolleri ÇKO ve DKO olduğu için alanı daraltarak orta alana yaklaşıyorlar, şu şekilde anlatayım;

Top rakibe geçtiği an, tüm takım tekrar topun arkasına geçip orta alanda rakibin top yapmasını engellemek adına boğucu bir press uyguluyorlar. Takım önde basmıyor, rakip orta alanınıza geldiği zaman rakip hücumcuların koşu yollarını kapatıp rakibe geri pas yada yan pas yapma zorunluluğunda bırakıyorlar. Kanat oyuncularımızda oyunun pozisyonuna göre ya önündeki rakibe basıyor, yada pozisyonunda herhangi bir olay dönmüyorsa merkeze kayarak ortadaki oyuncumuza yardıma geliyor, savunma kurgusu bu şekilde.
    Hücuma geldiğimizde, takım sabırlı bir şekilde kısa paslarla rakip defansında boşluklar arayarak gol bulmaya çalışıyor. Bu nedenle ilerideki ofans üçlümüz çok önemli, bunları destekleyen beklerimizde aynı önemi taşıyor çünkü defansın arkasına yapılan koşular genelde bu beklerimizden geliyor. Fiziksel özellikleri ve soğukkanlılık, pozisyon alma, kararlılık, zindelik gibi özellikleri ortalama 13 civarındaysa bekinizin bir gol kralı bile çıkarabilirsiniz defans hattından..

BU SEFER TAKIM HALİNDE UÇTUK, AVUSTURYADAYIZ

Transferlerimizi tamamlamamızın ardından Karabük'teki çalışmalarımıza son verdik ve kamp için Avusturya'ya uçtuk. Avrupa Ligi elemeleri yaklaşıyor, zaman iyice daralıyordu. Bir an önce takımın hazır hale gelmesi ve elemeleri seri bir şekilde geçmemiz gerekiyordu... Kamp yapacağımız tesisleri çok beğendim gayet modern, oyuncularımın rahatı için herşey düşünülmüştü. Çok geçmeden antrenmanlarımıza başladık, artık kondisyon antrenmanlarının yerine taktiksel çalışmalar almıştı. Kamp son derece neşeli devam ederken hazırlık maçlarımızıda tamamladık, işte sonuçlar;

Zamanımız kısıtlı olduğu için yalnızca 5 maç yapabildik, maçların geneline baktığımda takım taktiğe yavaş yavaş alışıyordu. Zaten bir çok futbolcu takıma yeni katıldığı için uyum sorunlarınıda aşmaya çalışıyorduk.
    Bunun yanında geçtiğimiz aylarda Manisa'nın Soma ilçesinde çok büyük bir facia gerçekleşmişti.. Facia, ihmal, trajedi.. ne derseniz deyin o acıların tarifine isim konulamıyacak bir olay... Bir çok futbol kulubü bu olaylara seyirci kalmadı ve yardım için ellerinden geleni yaptılar, bizde kayıtsız kalmayıp maçlardan elde edilecek bütün geliri Soma'da ki yardıma muhtaç ailelere göndermek için bir mini turnuva tertipledik.

Clubb Bruggei Standart Liege ve Sturm Graz'ın katıldığı dört takımlı turnuvadan Sturm Graz şampiyon olarak çıktı.. Kupayı almak yada almamak mesele değildi burda, önemli olan bizlerinde o insanlar için birşeyler yapabilmesiydi...

Hazırlık dönemini bitirip, UEFA Avrupa Liginde gelecek rakibimizi beklemeye başlamışken, 2. ön eleme turunda ki rakibimiz belli oldu.. Bulgaristan temsilcisi Botev Plovdiv !

Turu geçtik mi ?
    3. Ön elemedeki rakibimiz kim ?
    Hepsi birazdan...

Nesil
    2013
    Yer
    İZMİR

Rakip kolay hocam rahat rahat gecmissindir

Nesil
    2012
    Yer
    Hatay/İskenderun

Turu geçeceğiz inşallah Hocam kullandığınız tema nedir ?

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Turu geçeriz hocam. İkinci taktiğin hoşuma gitti RagnarL-4--6-0 adı altında kayda aldım. Birazdan Türkiye milli takım hazırlık maçım var Arnavutluk ile onda deneyeceğim. Ama akşam saat 10 gibi deneyebilirim. Birazdan dışarı çıkacağım.

UEFA AVRUPA LİGİ 3.ÖN ELEME TURU

Spoiler: Maç Detayları 

Maçları yorumlayacak olursak eğer, rakip ne kada güçsüz olursa olsun bu skorlar tabiki kabul edilemez ama takımımızda bir çok yeni futbolcu olduğu için açık bir uyum sorunu göze çarpıyor. Yediğimiz gollerde bireysel hatalardan kaynaklanan şeyler, zamanla çok daha iyi olacağız. Bu arada Romenlerin saha içindeki uyumu muhteşem ileride çok canlar yakacaklar...

UEFA AVRUPA LİGİ 2. ÖN ELEME TURU | HAPOEL TEL- AVİV

2. Ön eleme turunda rakibimiz israil temsilcisi Hapoel Tel-Aviv'di. Ağzımı bozmak istemem ceza alırsamda yapacak birşey yok, israil köpeklerine karşı her iki maçtada güzel oynadık. Bu şerefsizlere karşı çıktığımız maçlarda ekstra bir motivasyon sağladık, evimizde ezici bir skorla zalim köpekleri evlerine gönderdik.

Tribünlerimizde, taraftarlarımızdanda mesajlar vardı...

UEFA AVRUPA LİGİ PLAY OFF'LAR | DİNAMO MOSKOVA

başarılar viking.

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya

Takımdan ayrılan oyuncular gayet güzel fiyatlara gitmiş , transferlerini çok çok beğendim Pepe hariç bir kaç defa onu takımlarıma transfer ettim fakat istedigim düzeyde performansı hiç elde edemedim umarım sen başarırsın taktik konusunda bekler'i bende böyle kullanıyorum cok daha verimli , onun dışında taktigini cok iyi anlatmıssın ben fazlasıyla beğendim Dinamo karşısında bol şans umarım onlarıda evlerine boynu bükük yollayablirsin
    You'll Never BeatThe Irish !

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Tebrikler iki turuda geçmişsin. Dinamo yu da eleyebilirsin.

Taktiği denedim.2-1 de aldım. Birazdan benim kariyerde istatistiklerini paylaşırım. Özel direktiflere dokunmadım. Ama defans oyuncularından pek verim alamadım. İki stoperimde kötü oynadı. Ve ayrıca topa sahip olmada ve orta açmada çok kötü durumda kaldık. Belki senin özel direktifleri vermediğimden olabilir.

Sayfa 2 / 15 İlkİlk 123412 ... SonSon

Mesaj Yetkileri