Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 71 sonuç

Konu: Futbolcu Hikayesi | Çanakkale Dardanelspor

Nesil
    2006
    Yer
    Çanakkale

Default Futbolcu Hikayesi | Çanakkale Dardanelspor

Size kendimin tamamen kurgusal bir şekilde memleketimin takımı olan Çanakkale Dardanelspor'daki yaşantımı hikayelendireceğim. Umarım keyifle takip edersiniz.

Kariyerimin Başlama Anları

Takımda bir çok arkadaşımın bulunması aslında benim için avantaj olmuştu. Artık futbol için yaşlı olduğumu düşünmeye başlamıştım. Ne de olsa 20li yaşlarıma gelmiştim ve amatör küme dışında futbol kariyerim yoktu. En büyük hayalim tabiki şehrimin takımında oynamak değildi. Fakat ne de olsa futbol için yaşıyordum.

Bir gün takımdan arkadaşım olan Bedri ve İlker'le kordonda bir mekanda otururken, "Neden şansımı denemiyorum ki ?"dedim kendi kendime. Belki de idmanlara katılabilirdim. Hiç birşey olmasa formumu geliştirirdim. Belki de futbolcu olmak için hala şansım vardır diye düşündüm.

Konuyu açtım çocuklara ve onlar da beni olumlu karşıladılar. Hocalarıyla konuşmaya gideceklerini istersem gelebileceğimi söylediler. Beraber kulüp binasına girerken kapıda o amblemi gördüm ve bir an ismime tezahurat yapıldığını falan hayal etmeye başladım. Dalmışım Bedri "Hadi, geldik." deyince bi an irkildim ve silkinip kendime geldim. "Ooo şimdiden daldı gitti bu." dedi İlker'e benim hakkımda.

Teknik direktörü gördük biraz ilerde. Masa tenisi oynuyordu kulüpten bir sorumluyla. Gayet çekişmeliği gittiği için bize pek bakamadılar. Maçları bitince dönüp selam verdi hepimize. "Kim bu genç ?"diye sordu. Tanıttım kendimi hemen. Konuyu fazla uzatmadan sorduk. "Lisansı olmadan bir oyuncuyu idmana çıkaramam ama bir günlük misafir olabilirsin." dedi. "Ehh" dedim kendi kendime. Bu da bir şey belki olur..

"A takım için seni şuan istesen de kadroya alamam. Eğer gerçekten iyiysen paf takımda oynama şansını bulabilirsin."dedi kısıp bir sesle.
    "Peki hocam." diyebildim sadece.

En iyi başlangıcın güzmek olacağını düşünerek hemen şortumu giyip denizin yolunu tuttum. Zaten tesislere çok yakın bir yer var. Orada denize girdim.. 2 saat boyunca o hırsla yüzmüşüm. Hava geç olmaya başlayınca eve geri döndüm. Hemen uyumuşum.

Öğlenki idmanı iple çeker bir şekilde hazırlanmaya başladım. Arayan İlker'di." İdman için bir şeyler giymene gerek yok. Herşeyi ayarlarız burdan. Sen sadece kramponlarını al ve gel" dedi. Ben baya bir heyecanlanmaya başlamıştım. Umarım herşey istediğim gibi gider ve bir şekilde futbola profesyonel olarak başlardım..

Bir dahaki güncellemede antrenmanla devam edeceğiz...

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Onaylandı, başarılar.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Başarılar hocam.

Başarılar Dilerim
    ''Dürüstlük pahalı bir mülktür. Ucuz insanlarda bulunmaz.'' Hz Ömer (ra)
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

Dardanel'i tekrar altyapısıyla ünlü bir kulüp haline getirirsin umarım başarılar

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Başarılar Hocam en kısa zamanda Süper Lig de görelim takımı
    ADANA DEMİRSPOR

başarılar

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Başarılar dilerim. İnşallah en kısa zamanda fabrika tekrardan üretime geçer.

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Oyak Renault zamanında sakatlanmadan 2 hafta öncesinde transfer olabileceğim bir kulüptü ama sakatlandıktan sonra işler terse dönmüştü inşallah başarılı olursun
    İyi eğlencler.

Nesil
    2010
    Yer
    Yalvaç

Başarılar.

Nesil
    2006
    Yer
    Çanakkale

İlk Antrenman

İlk antrenmanıma başlamak ve belki de büyük bir yıldız olmak adına ilk adımımı atmak üzereydim. Çok heyecanlıydım. O kadar ki cüzdanımı falan evde bırakıp dışarıya atmışım kendimi. Acele edip idmana yetişmek istiyordum. Bu yüzden otobüs kartımı çıkarayım da otobüsle gideyim diye geçiriyordum içimden. Elimi cebime bir attım, cüzdan yok. "Acaba çaldırdım mı ?" dedim kendi kendime. Bi telaş sardı beni. Aranıyorum aranıyorum her tarafımı aradım yok. Deli oldum nerdeyse. Sonra bir an dedim ki acaba evde mi bıraktım ??

Hemen koşarak eve gittim, girdim. Evi ufak bir arama sonucunda cüzdanı buldum ve rahatladım. İdmana 20 dakika kalmıştı. Adamı zaten zor ikna ettim. Şimdi de ilk idmana geç kalırsam, adamın gözünde disiplinim 0 olurdu. Attım kendimi evden dışarı ve otobüsü falan unutup koşa koşa idman tesislerinin yolunu tuttum. Tek tük ısınanlar vardı sahada." Ahh geç kaldım !!" dedim kendi kendime. Karşıda dikilen Bedri'yi görünce rahatladım birden. "Hadi abi nerdesin sen ?!" deyince. "Geldim, geldim." diyebildim sadece.

Nefes nefese kalmıştım. Hemen soyunma odasına girip üzerimi değiştirdim. İdman için gerekli eşyaları İlker bana ayarlamıştı. Heyecanım çok fazlaydı. Emin olun mide bulantısı, baş dönmesi, karın ağrısı falan her şeyi hissediyordum. Deli gibi atıyordu kalbim. Çıplak ayaklarla idman sahasına kadar yürüyüp kramponlarımı orda giydim. Başın öne eğik beklerken ilerden Yavuz ve Faruk abi geliyordu. Bu güne kadar tribünden izlediğim adamlarla aynı sahada idman yapma fikri daha da delirtiyordu beni. Tabi hayalim değildi ama ne de olsa imrenerek izliyordum onları.

"Hocayı gördüm sonra biraz ilerde biraz köşede normal koşular yap ve idmanı izle. Bakalım formunu görelim." dedi bana.
    "Peki." dedim hemen.

Nesil
    2006
    Yer
    Çanakkale

Quote Originally Posted by Kaka Leite View Post
    Onaylandı, başarılar.

Quote Originally Posted by Hoffman View Post
    Başarılar hocam.
    Quote Originally Posted by ilhancicek View Post
    Başarılar Dilerim
    Quote Originally Posted by RagnarLothbrok View Post
    Dardanel'i tekrar altyapısıyla ünlü bir kulüp haline getirirsin umarım başarılar

Quote Originally Posted by Ali Hikmet View Post
    Başarılar Hocam en kısa zamanda Süper Lig de görelim takımı
    Quote Originally Posted by master_zngldk67 View Post
    başarılar
    Quote Originally Posted by pusathan01 View Post
    Başarılar dilerim. İnşallah en kısa zamanda fabrika tekrardan üretime geçer.
    Quote Originally Posted by Leonadias View Post
    Oyak Renault zamanında sakatlanmadan 2 hafta öncesinde transfer olabileceğim bir kulüptü ama sakatlandıktan sonra işler terse dönmüştü inşallah başarılı olursun
    İyi eğlencler.
    teşekkürler.. kulüpten daha çok ilk mesajda bahsettiğim gibi oyuncu kariyeri yapacağım..

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Pek ilginç olacak sakatlanır hoca olursun

Öncelikle başarılar dilerim. Oyundan karelerde koyarsan hikayen için iyi olur.

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Başarılar

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Hikaye tarzı 10 numara. Sabırsızlıkla bekliyorum.
    ADANA DEMİRSPOR

Nesil
    2006
    Yer
    Çanakkale

Pek ilginç olacak sakatlanır hoca olursun
    aman hocam deme öyle.
    Quote Originally Posted by karakartalbjkk View Post
    Öncelikle başarılar dilerim. Oyundan karelerde koyarsan hikayen için iyi olur.
    zamanla artacak.
    Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    Başarılar
    teşekkürler.
    Hikaye tarzı 10 numara. Sabırsızlıkla bekliyorum.
    teşekkürler..

Yeni bölüm birazdan geliyor..

Nesil
    2006
    Yer
    Çanakkale

Düz koşular yaparken gözlemlediğim idmanın çok fiziğe dayalı ve sert geçtiğiydi. Korkmadım değil. Baya da çekinmiştim acaba yapabilir miyim diye. Nitekim idman bitene kadar da orda topla kendi başıma takıldım. Kimse de gelip "sen burda ne yapıyorsun ?" demedi. Sabır ederek kendi kendime idman yapmaya devam ettim. Nihayet çalışma bitmişti ve çift kale maçla idman bitecekti. Şans bulurum diye umuyordum ve öyle de oldu.

Hoca: "Oğlum, tek şansın var. Kendini göster. Hangi mevkide oynamayı istiyorsun ?" dedi. Biraz sertlikten tereddüt etsem de "Sol açık hocam." dedim.
    "Peki, oğlum. Hadi geç" dedi eliyle sol tarafı göstererek. O andan hatırladığım tek şey bacaklarımın titrediği, çaprazdan Erdi'ye attığım bir gol ve bir kaç yere düşmemdi.

Antrenman bittiğinde bir kaç kişi tebrik bile etti. Ama hatırlamıyorum. İlkerle konuştuk. "İyiydin, inşallah iyi olur." dedi. Sonra kim olduğunu bilmediğim bir adam beni çağırdı yanına ve "Hoca seni odasında bekliyor." dedi. Hocanın bana ne diyeceğini çok merak ediyordum. Deli gibiydim hala. Koşar adım hocanın odasını buldum. Kapıyı tıklattım. "Gir." sesini duyunca hemen odaya daldım. Hoca oturmuş ve sanki beni beklemiyormuş gibiydi.

"Beni istemişsiniz hocam." dedim. Geç,otur bakalım." dedi. Biraz okuduğum bölümden ve normal hayattan konuştuktan sonra. "İki gün sonra sezonun ciddi ilk idmanı var. A takım idmanlarına gel." dedi bana. Şok olmuştum ve ne diyeceğimi bilemedim. Sadece kafamı sallayıp dışarıya çıktım. Seçilmiş olmanın verdiği duygu ve cidden hayallerimi gerçekleştirebilecek olmanın verdiği haz hiçbir şeye değişilmezdi..

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Okurken ben de o anı yaşamış gibi oluyorum
    ADANA DEMİRSPOR

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Artık kimse durduramaz seni

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

İlginç bir kariyer olacak

Nesil
    2006
    Yer
    Çanakkale

Okurken ben de o anı yaşamış gibi oluyorum
    O zaman ne mutlu bana.

Artık kimse durduramaz seni
    İnşallah hocam..

İlginç bir kariyer olacak
    Bana da öyle geliyor.

Yeni güncelleme birazdan geliyor...

Nesil
    2006
    Yer
    Çanakkale

Ciddi İdman Demişti de Ciddiye Almamıştım

Gerçekten denilen gibi ciddi olacağını hiç düşünmemiştim. Geçen günkü gibi yine normal ama sert bir idman olur diye düşünmüştüm. Ama sandığımdan çok daha sıkı ve yorucu bir idman olmuştu. O zaman A takımla idmana çıktığımı ilk defa hissetmiştim. Oldukça yorulmuştum ama kendimi hala mutlu hissediyordum. İdman bitiminde sahanın köşesine biraz oturup dinlenme ihtiyacı duydum. Oyuncular idman sahasını terk ediyorlardı ve hala dinç gözüküyorlardı. Kondisyon eksiğimin olduğunu o an anlamıştım. Daha çok çalışmalı ve en azından o seviyelere gelebilmeliydim.

İdman bittiğinde ben hala sahadaydım ve düz koşular yapıyordum. Bu hocanın gözünden kaçmamalıydı. Beni görsün, azmimi görsün diye söyleniyordum kendi kendime. Bir yarım saat sonunda artık bedenim iflas etmek üzereydi. Tam idmanı bırakacakken hocamın bana doğru geldini gördüm. Sadece "Azmini takdir ettim, oğlum." dedi bana. Sevinmiştim. Sadece güldüm ve kaleye güzel bir şut çektim. Biraz taktik verdi bana çekeceğim şutlar konusunda. İdman sonunda beraber terk ettik sahayı. "Oluyorum ben ya !!"dedim kendi kendime. Sanırım bu fırsat ayağıma bir kere gelecekti. Değerlendirmek için elimden geleni yapmalıydım. Hocayla vedalaştım ve evin yolunun tutmak için tesisi terk ettim.

Bir kaç adım attım ve bir çocuğun elinde topla bana doğru koştuğunu gördüm. "Abii sen yeni transfer misin ?" dedi bana heyecanla. "Evet."dedim çocuğa. "Abi takım çok kötü. Her maçını takip ediyorum. Sen bizi kurtarabilecek misin ?"dedi bana parlayan gözlerle. "Belki, neden olmasın ?" diyebildim ve yürümeye devam ettim. Arkamdan koşarak "biraz top oynamaz mısın benimle?" dedi. "Üzgünüm küçük dostum çok yorgunum." dedüm solgun bir şekilde. Üzülerek yoluna devam etti çocuk. Ben de üzüldüm tabi ama elimden bişey gelmezdi. Çok yorgundum. Eve geldiğimde o yorgunlukla deliksiz bir uyku çekmişim..

Hikayenin akışı bana çok yavaş geldi. İsterseniz biraz hızlandırabilirim. Ama böyle iyi derseniz de böyle devam ederim. Sizin kararınıza bırakıyorum. Şimdilik bu kadar. Akşam yeni bir güncelleme fikirleriniz ve yorumlarınıza göre devam edecek. Sevgiler...

Nesil
    2013
    Yer
    Elazığ

Başarılar dilerim.

Zevkle okuyorum aynen devam

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Bende zevkle okuyorum,senin için nasıl daha uygunsa öyle devam et bence

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Okuması zevkli oluyor ama sana nasıl kolay geliyorsa öyle devam et.

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Böyle devam on numara
    ADANA DEMİRSPOR

Nesil
    2006
    Yer
    Çanakkale

Quote Originally Posted by 5267 View Post
    Başarılar dilerim.

Zevkle okuyorum aynen devam
    Teşekkürler..
    Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    Bende zevkle okuyorum,senin için nasıl daha uygunsa öyle devam et bence
    öyle yapalım pekala..
    Okuması zevkli oluyor ama sana nasıl kolay geliyorsa öyle devam et.
    teşekkürler.
    Böyle devam on numara
    teşekkürler

Güncelleme birazdan geliyor...

Nesil
    2006
    Yer
    Çanakkale

HAZIRLIK MAÇLARIMIZ BAŞLADI

Hazırlık maçları beklediğimden de iyi geçmişti benim için ve A takıma yavaş yavaş alışmaya başlamıştım. Farklı sonuçlar tabiki moralimi düzeltmişti. Ama attığım golleri de size şuan sevincini tarif edemem. Hocamın bana güvenmesi kalitemi sahaya yansıtmamda en büyük etmendi..

Hazırlık maçlarının hepsinde oynadım fakat bazılarında gol atıp bazılarında atamadım. Tabi asıl amacım kanat oyuncusu olmaktı fakat yer yer forvette de kendime yer buldum. Tabi bu güveni hazırlık maçı da olsa boşa çıkarmadım. En iyi şekilde değerlendirdim.

İşte sonuçlar:

Her maç benim için iyiydi fakat Adanaspor maçının büyüsü farklıydı. Çünkü 2 defa attığım gollerle takımım öne geçmişti.

İlk golü çok erken karambolden bulduk. İlker'in açtığı kornerde defanstan seken top önümde kalmıştı ve hiç düşünmeden kaleye vurmayı seçtim. Sonuçta topun ağlarda olduğunu ve koştuğumu hatırlıyorum deli gibi. Çok geçmeden yedik ve daha da yüklenmeye başlamıştık. Beklediğimiz gol ilk yarıda gelmedi fakat Adanaspor da her an gol yiyebileceğinin farkındaydı. İlk yarı düdüğünün çalmasıyla derin bir oh çekti.

İkinci yarı başladığında çok geçmeden Adanaspor bastırmaya başlamıştı. Beklentimiz buydu ve planımız işliyordu. Boşta kalan topta hızla çıktık. İkiye bir kaldığımız pozisyonda en son topa dokunmak bana kalmıştı ve kariyerimin ilk senesinin en rahat golüne imza atmıştım. Son dakikalarda 2-2 olan maçta üzüntümü gizleyemedim. Bu yüzden kariyerimde hazırlık maçı da olsa önemli bir yeri olacak bu maçın..

Hazırlık maçları bittiğinde hocam benim oyunuma olan memnuniyetini dile getirdi. Çok mutlu olmuştum ve ligde oynamak istediğimi söyledim. "Tabiki yer yer şans bulacaksın, oğlum." dedi bana. Sevinmiştim. Hayatımda unutamayacağım anların başlangıcı bu konuşma ve hazırlık sezonu olabilirdi. Belki de oluyordu, başlıyordum..

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Hazırlık maçları çok iyi geçmiş , kariyerin anlatımında sana bırakıyorum nasıl istersen öyle devam et yavaş hızlı takipteyiz , fakat ben kaçırdım mı senin isim ne bu takımda

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri