Sayfa 7 / 13 İlkİlk ... 56789 ... SonSon
181 ile 210 arası toplam 368 sonuç

Konu: [TSL] Beşiktaş Araştırması FM2008 - 8.0.2

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by extensor View Post
    yükseltilmemeli. Geçen yıl beşiktaşın bütün maçlarını izledim hiçte öyle liderliğini falan görmedim alex kadar bile lider değil hatta oyundan çok koptuğu oluyor beşiktaşın 10 numarası yok sanıyorsunuz hani şu 10 numaralar durur durur bi tane çakar ya alexten beklersiniz hani hagidende beklersiniz ama delgadodan beklenmiyor nedense ayrıca saha içinde hiç konuşmuyor kimse yönelnedirmiyor yanlız başına oynuyor gibi
    kaptanlığı aldığından beri kaç maçını izlediniz yada kaç idmanını.

bu türk futbolunun acizliğinin göstergesidir. yeni çıktı adam gitmesin diye abi kaptanımız ol bizi bırakma diyoruz muhtaçmışız gibi
    kimse bi yere gitmesin diye yada performansı yükselsin diye kaptanlığa getirilemez

Beşiktaşta 6 ayda bir teknik direktör ve akabinde kadro değiştiği için uzun yıllar emek veren adam bulamıyorsunuz kadroda bu sene bir tek ibrahim üzülmez kaldı oda kaldımı? gidecekmi
    kalsa bile seriçin yedeği olacak yedek kaptanmı olur.
    ondan başka kıdemli ali tandoğan var ilk 11 zor
    bobo var şampiyonluğa giderken adam itekliyor.
    nobre zaten sahtekarlığıyla ün yapmış haa geçen yıl oyuna geç sokulmak istendiği için girmek istemeyen adam değilmiydi o.

yok yani yok arkadaş kaptanı olmayan takım bir yönetim bu kadar komik bu kadar aciz işler yapabilir bir manager bu adamlar artık bi daha dönemez deyip sonra dönmesini bu kadar komikçe isteyebilir

ben rüştüye kaptan olması için yalvarırdım ama kabul etmez (kaleyi ilk 10 hafta içinde arıkana kaptıracağını düşünüyorum oda var)

gökhan zanla mutlaka mutabakata varılmalı ve zapotancy nin yanında yer ayırtılmalı sivok la cisse çift önlibero yapsınlar yoksa takım kaptansız sahaya çıkar

1 rüştü 2- zan olmalı

delgado kimmiş daha
    BunLar senin görüşündür. Bu oLayLar sen böyLe düşünüyorsun diye böyLe değiLdir.

DeLgado geçen sezon çoğu maçta orta saha ya daha çok geLmek zorunda kaLan bir manteLi te iLe oynadı. Cisse sakat iken ya arkasında TeLLo vardı ya Serdar özkan vardı ki bunLar iLe da anca bu kadar oLur. ALex kadar verimLi oLmaması doğaL. Çünkü takım içerisinde aLex kadar üstünde sorumLuLuk hiç bir zaman oLmadı. Bu sorumLuLuğunu yeri geLdi TeLLo iLe payLaştı HoLosko geLdikten sonra ise HoLosko iLe payLaştı. Eğer arkasında sezon başından beri Cisse sürekLi oLsaydı, sürekLi en geriLere kadar top aLamaya geLmek zorunda kaLmasaydı daha fazLa verimLi oLacaktı.

KaptanLar iLLa takımına uzun yıLLar hizmet vermiş kişiLer oLmak zorunda değiL. İLLa yerLi oLmak zorunda da değiL. Artık günümüz futboLunda sistem değiştiği gibi kaptanLık sistemi de değişiyor. Trabzon gitti sırf Yattara nın performansı artsın diye kaptanLık verdi, aynısı keza Fenerbahçe aLex e yaptı, Ha aLex BreziLya Ligin de iken de takım kaptanıydı dersin ama öyLe LiderLik vasfı feLan oLan bir oyuncu değiL. Artık sadece Lider vasıfLıktan doLayı kaptan oLunmuyor, hem artık Lider vasıfLı oyuncu bırak Türkiye yi Avrupa ve Dünya da zor buLunuyorken bunLara aLdırmamak gerek.

Hem o kaptanLar geri dönseLer biLe kaptanLıkLarı geri veriLmeyecek. Madem çok vasıfLıLardı böyLe bir hareket yapmayacakLardı. PostaLadık sonra da dümen iLe postaLayamayacağımızı biLdiğimiz haLde geri aLmamız tekrar kaptan oLacakLarı anLamına geLmez.

Rüştü zaten kaptan oLmaz. Bende zaten kaLe yi Hakan Arıkan ın koruyacağını düşünenLerdenim. Rüştü daha Fenerbahçe de iken bu görevi bırakmıştı o zamandan beridir, kabuL etmiyor.

Gökhan Zan zaten takımda kaLıcak. Ama sırf yerLi diye adama gidip kaptanLık vermek de oLmaz. Ne yani DeLgado sahaya kaptan çıkınca takım iyi mi oynamayacak.

Hem DeLgado yu hazırLık kampından beri takip ediyorum merak etme. Bu görev ona veriLdiğinden beri gözLe görüLür bir değişim var, hem saha içerisinde, hemde saha dışında.

Kısacası DeLgado kim sorusuna vereceğim cevap; DeLgado Beşiktaş ın yeni kaptanıdır. Beğensenizde, beğenmesenizde bu görevi o yapacak. Çoğu BeşiktaşLı ya göre bu doğru karar iken, buna kimse itiraz etmemişken geLip bu kararı tartışmak yersiz.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Delgado'ya kaptanlık verilir ama Delgado hiç bir zaman lider oyuncu,kurtarıcı oyuncu(Sergen,Alex,Hagi,Zidane,Maradona) tarzında bir oyuncu olmadı.Bunu kendiside her röportajında dile getiriyor.Ben kurtarıcı değilim,tek başıma maç alamam diyor.Tamam Delgado kişilik bakımından kaptanlık yapabilir,insan ilişkileri ve arkadaşlığı üst düzeydir.Bu konuda takıma liderlik yapabilir ama futbol anlamında Delgado bir takımın beyni olamaz.Oyunu F.Bahçe'nin Alex'e daha önce Beşiktaş'ın Sergen'e,G.Saray'ın Hagi üzerine kurması gibi bir takımın planını Delgado üzerine kuramazsınız.Delgado takımın çok önemli bir parçasıdır ama olmazsa olmazı değildir...

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Ben Fenerbahçeliyim ama Sergen gibi çok sakatlanan birisinin yeteneklerine lafım yok ancak , kurtarıcı olmasına karşı biriyim.

Ayrıca Alex'den daha ileri gidebilir bence yaşı itibari ile Delgado..Alex Parma hariç hiç bişey yapamadı(hatta orda da yapamadı)ama delgado avrupa'ya gidebilir.Alex'in en verimli dönemleri , 30'lu yaşlarda..Delgado da bu yaşlarında mutlaka daha iyi olacaktır.

Bişey daha var takımın olmazsa olmazı tabiri sana göre dünyada hangi takımda ve akabinde oyuncu da var?
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Fenerbahçeliyim dedim ama Sergen'e gitti laf Alex içinde demek istediğim bişey vardı, Zidane Maradona gibi Dünya platformunda büyük işler yapan futbolcular ile Alex aynı değil.
    Last edited by JunkChorn : 12.Temmuz.2008 at 19:36 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Benim Maradona,Alex,Zidane,Sergen gibi demem bunların hepsi aynı düzeyde futbolcular demem anlamına gelmiyor tabiki.Hepsi takımı için kurtarıcı rolündeler.Onların oynadığı takımlarda sürekli onlardan bir şeyler bekleniyordu ve onlarda bu beklentilere karşılık veriyordu ve oynayanlar hala vermeye devam ediyorlar.Bu anlamda bu tip oyuncular birbirlerine benziyor...

Örneğin Sergen 100.yılda olmazsa olmazdı.Lucescu takımı onun üzerine kurmuştu.Keza Alex F.Bahçe'de olmadığı zaman takım ileriye top taşıyamıyor pozisyona giremiyor.Fransa milli takımından 2006 Dünya kupasında yaşlanmış Zidane ile birlikte hiç bir şey beklemiyordu otoriteler.Ama o Zidane öyle bir futbol oynadı ki tek başına finale taşıdı takımını.Keza Juventus'ta yıllarca Del Piero olmazsa olmazdı.Şampiyonlar ligini alan Mourinho'lu Porto takımında Deco olmazsa olmazdı.Bütün sistem onun üzerine kuruluydu çünkü.O olmadığı zaman aksıyordu.Yine Roma=Totti demek.G.Saray'ın Hagi'li dönemindeki başarıları destan oldu.Koskoca Liverpool takımı Gerrard olmadığı zaman organize olamıyor,İstanbul'da gözümüzün önünde takımı ateşleyip kupayı almasındaki katkısı nasıl bir lider olduğuna kanıt zaten.Riquelme'nin Villarreal'i tek başına Şl yarı finaline taşıdığınıda biliyoruz...

Umarım örnekler yeterli olmuştur.Benim anlatmak istediğim bu...

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Gayet net anladım demek istediğiniteşekkürler
    katılıyorum.

Ama bende şunu demek istiyorum Delgado 30 yaşında iken Alex kadar olamasada yine sırtlayabilir Beşiktaşı bence.

Biraz da yaşından dolayı böyle diye düşünüyorum

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Olabilir,benim şahsi düşüncem.Delgado bir takımın kurtarıcısı olamaz,futbol olarak lider olamaz.Sadece önemli bir futbolcusu olur.Tamamen kendi fikrim,farklı düşünenlerede saygım sonsuz...

Nesil
    2003

Koray Delgado'da liderlik vasiflari olduguna inaniyorsa dusunulur. Ancak ne kadar lider oldugunu sadece zaman gosterir bence.

Besiktas takiminda cok onemli lider diyebilecegimiz kac oyuncu var? Kadroya bakinca Gokhan Zan belki olabilir ama kaptanlik karari verildiginde sozlesmeli oyuncu degildi. Rustu var ancak hem gecmiste bu gorevi istemedigini bir cok defa hem Fenerbahce hem de Milli Takim'da belirtmisti. Takimin gerisi ya yeni alinmis, ya genc, ya da yabanci.

Delgado onemli liderlik vasiflari olan oyuncularin onune gecip kaptan olarak secilmedi yani.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    BunLar senin görüşündür. Bu oLayLar sen böyLe düşünüyorsun diye böyLe değiLdir.

DeLgado geçen sezon çoğu maçta orta saha ya daha çok geLmek zorunda kaLan bir manteLi te iLe oynadı. Cisse sakat iken ya arkasında TeLLo vardı ya Serdar özkan vardı ki bunLar iLe da anca bu kadar oLur. ALex kadar verimLi oLmaması doğaL. Çünkü takım içerisinde aLex kadar üstünde sorumLuLuk hiç bir zaman oLmadı. Bu sorumLuLuğunu yeri geLdi TeLLo iLe payLaştı HoLosko geLdikten sonra ise HoLosko iLe payLaştı. Eğer arkasında sezon başından beri Cisse sürekLi oLsaydı, sürekLi en geriLere kadar top aLamaya geLmek zorunda kaLmasaydı daha fazLa verimLi oLacaktı.

KaptanLar iLLa takımına uzun yıLLar hizmet vermiş kişiLer oLmak zorunda değiL. İLLa yerLi oLmak zorunda da değiL. Artık günümüz futboLunda sistem değiştiği gibi kaptanLık sistemi de değişiyor. Trabzon gitti sırf Yattara nın performansı artsın diye kaptanLık verdi, aynısı keza Fenerbahçe aLex e yaptı, Ha aLex BreziLya Ligin de iken de takım kaptanıydı dersin ama öyLe LiderLik vasfı feLan oLan bir oyuncu değiL. Artık sadece Lider vasıfLıktan doLayı kaptan oLunmuyor, hem artık Lider vasıfLı oyuncu bırak Türkiye yi Avrupa ve Dünya da zor buLunuyorken bunLara aLdırmamak gerek.

Hem o kaptanLar geri dönseLer biLe kaptanLıkLarı geri veriLmeyecek. Madem çok vasıfLıLardı böyLe bir hareket yapmayacakLardı. PostaLadık sonra da dümen iLe postaLayamayacağımızı biLdiğimiz haLde geri aLmamız tekrar kaptan oLacakLarı anLamına geLmez.

Rüştü zaten kaptan oLmaz. Bende zaten kaLe yi Hakan Arıkan ın koruyacağını düşünenLerdenim. Rüştü daha Fenerbahçe de iken bu görevi bırakmıştı o zamandan beridir, kabuL etmiyor.

Gökhan Zan zaten takımda kaLıcak. Ama sırf yerLi diye adama gidip kaptanLık vermek de oLmaz. Ne yani DeLgado sahaya kaptan çıkınca takım iyi mi oynamayacak.

Hem DeLgado yu hazırLık kampından beri takip ediyorum merak etme. Bu görev ona veriLdiğinden beri gözLe görüLür bir değişim var, hem saha içerisinde, hemde saha dışında.

Kısacası DeLgado kim sorusuna vereceğim cevap; DeLgado Beşiktaş ın yeni kaptanıdır. Beğensenizde, beğenmesenizde bu görevi o yapacak. Çoğu BeşiktaşLı ya göre bu doğru karar iken, buna kimse itiraz etmemişken geLip bu kararı tartışmak yersiz.
    Evet bende onu diyorum o kadar berbat bir yönetim düzeni varki takımda kaptan yapabileceğiniz insan yok düşünün karaktersizliğiyle nam salmış adam 2. kaptan oluyor.
    neyse zaman benim haklı olduğumu gösterir ama hiç kimse 9.0.0 için idmanda arkadaşlarını yönetiyor diye söz geçirmesi artacak sanmasın artmayacaktır koray kardeşimi tanıyorum çünkü objektifliğini biliyorum.
    artmamalıdır da çünkü burda kaptan oldu diye gelip bunları yazıyorsunuz eğer birinci kaptan gökhan zan olsa ikinci kaptan ali tandoğan olsaydı mesela hiç kimse gelip burda delgadonun söz geçirmesi artmalı demeyecekti.

ben ömer ağabeye servetin liderlik vasfının arttırılmasını söyledim saha içinde tam bir lider sivastada çok laikıyla yapmıştı. Ömer abide değerlendirmye almıştı diye hatırlıyorum. Ki servet galatasarayın kaptanı falan değil

Allah bilir kaptan Gökhan zan olsa onun içinde artsın diyebilirdiniz.

İdman ve maçları izleme konusuda bana hiç inandırıcı gelmiyor özellikle önceki mesajlarınızdan, beşiktaş eleştirilerinden hiç olumsuz bir şey görmedim mesela gelipte atıyorum rüştünün top atması düşsün demediniz. hep beşiktaş yükselsin hep güçlensin hep artsın objektif bakamayacak kadar beşiktaş aşkı yaşadığınızı düşünüyorum bu yüzden bana mantıklı gelmiyor (futbolu benim kadar bilen kimseyede gelmez)
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by midfielder1912 View Post
    Koray, zamanım olduğu için bol bol BJK tv izlerken (son 2 hazırlık maçını ve 4-5 paf maçını izledim) bazı şeyler dikkatimi çekti, bunlarla ilgili ne düşündüğünü sormak istiyorum...

Mehmet Sedef: Mehmet Sedef i paf maçlarında forvetin arkasında oynuyor izlenimi edindim, Avusturya daki 2 hazırlık maçında ise cisse nin bölgesinde görev yaptı biraz MC daha çokta DMC gibi oynadı (Fahri ile ortanın ortasını tutmaya çalıştılar), yine Mehmet in ilk kez A takımında forma giydiği 2005-2006 senesinde forma giydiği bazı maçlarda sol bek te bazılarında ortasahada Kleberson un yanında forma şansı bulmuştu diye hatırlıyorum...

özetle acaba mehmet in amc - mc ve dmc oynama becerilerini biraz daha arttırmak sana nasıl geliyor (özellikle dmc ve amc oynama becerileri... dmc 10, mc 15 , amc 12 gibi...)

Emre Özkan : Geçen yılın ilk yarısında Zeytinburnu nda oldukça fazla forma şansı buldu ve sol bekte kendini gösterme şansı yakaladı ve ardından Ankaragücü ne kiralık olarak geçti 2 yarıda ancak Ankara da 18 e girsede oynama şansı bulamadı...

asıl ilginç olan Ertuğrul un hazırlık maçlarında Emre yi Tuna ile birlikte tandemde sol stoper olarak oynattı, rakipin zayıf olması nedeniyle pek sağlıklı değerlendirme imkanı olmasada bu yeni mevkiyi yadırgamadığını söylemek (şimdilik kaydıyla) mümkün görünüyor...

Özetle Emre nin DC oynama becerisini şimdilik kaydıyla en azından 5-6 seviyesine çekme fikrine ne dersin Koray? Diğer maçlardaki performansına göre belki de 10 lu seviyelere bile çekebiliriz... Ayrıca ikinci lig araştırmacısı Ali Han dan da bilgi alıp en azından CA (70 olan CA sının 10 - 12 puan arttırılabileceğini düşünüyorum şahsen) hakkında yeni bir değerlendirme gerekli diye düşünüyorum...
    Teşekkür ediyorum,evet Mehmet Sedef çok yönlü bir oyuncu her mevki için uygun değerlerde ekleme yapılabilir, Emre için izlemiş arkadaştan yardım alabilirim.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Emre Özkan:
    DL:20
    DC:12
    LWB:13

Söz Geçirme:10-11
    Orta yapma:11
    Adam tutma(Marking):12
    Top kapma:10-11
    Teknik:9-10
    Uzun taç:12-13
    Dayanıklılık:12-13
    Zıplama:13
    Kafa:14
    Denge:13
    Çeviklik:8-9
    Güç:11-12

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

G.zan için topu kapmak için dalmaz ppm eklenebilir bence..Bazı stoperlerde var g.zanda öyle bence..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Onurap View Post
    G.zan için topu kapmak için dalmaz ppm eklenebilir bence..Bazı stoperlerde var g.zanda öyle bence..
    çok doğru ayakta kalır ppm si eklenmeli yere düşmez gerçekten bir tercihi o
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Koray Delgado'da liderlik vasiflari olduguna inaniyorsa dusunulur. Ancak ne kadar lider oldugunu sadece zaman gosterir bence.

Besiktas takiminda cok onemli lider diyebilecegimiz kac oyuncu var? Kadroya bakinca Gokhan Zan belki olabilir ama kaptanlik karari verildiginde sozlesmeli oyuncu degildi. Rustu var ancak hem gecmiste bu gorevi istemedigini bir cok defa hem Fenerbahce hem de Milli Takim'da belirtmisti. Takimin gerisi ya yeni alinmis, ya genc, ya da yabanci.

Delgado onemli liderlik vasiflari olan oyuncularin onune gecip kaptan olarak secilmedi yani.
    Kesinlikle katılıyorum sana. Bir de araştırma forumunda genel olarak gördüğüm bir şeyi de eklemek istiyorum. Kaptan olan kişilerin influence özelliğinin artırılması talep ediliyor araştırmacılardan. Bu bence yanlış. Ülkemizde genellikle kaptanlık o takımdaki kıdeme bakılarak verilir ya da takımın yıldızına ya da sorumsuzuna. Yıldızına verilir, seni çok seviyoruz, sen bizim herşeyimizsin diye. Ör: Mehmet Topuz. Sorumsuzuna verilir. Topalansın kendine gelsin sorumluluk sahibi olsun diye. Örnek: Sergen. Bir de şunu düşünelim bir oyuncu kaptan olunca o takımda ağırlığı daha artar. Eskiden çok fazla sesi çıkmayan oyuncu kaptanlığın verdiği gücü arkasına alarak daha etkili olmaya çalışır ve olabilir de. Bu O' nun söz geçirmesini daha arttığını gösterir mi acaba?

Toparlamak gerekirse; her kaptanın "influence" özelliği yükselmeli diğer bir talep olmamalı. Bir oyuncu kaptan olmasa da pekala söz geçirmesi, nüfuzu yüksek olabilir. Örneğin; Mustafa Şahintürk. Gaziantep camiasında nüfuzlu bir oyuncudur. Ondan 1-2 yaş küçük oyuncular bile abi derler. Ama Gaziantep Belediyede kaptan Süleyman' dı. Başka bir örnek İBB' de Efe' nin kaptan olmasıdır. İlyas gibi liderlik özellikleri olarak kendisinden daha güçlü olan bir kişinin önünde kaptan çıkmıştır.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by EL-Hadji View Post
    Kesinlikle katılıyorum sana. Bir de araştırma forumunda genel olarak gördüğüm bir şeyi de eklemek istiyorum. Kaptan olan kişilerin influence özelliğinin artırılması talep ediliyor araştırmacılardan. Bu bence yanlış. Ülkemizde genellikle kaptanlık o takımdaki kıdeme bakılarak verilir ya da takımın yıldızına ya da sorumsuzuna. Yıldızına verilir, seni çok seviyoruz, sen bizim herşeyimizsin diye. Ör: Mehmet Topuz. Sorumsuzuna verilir. Topalansın kendine gelsin sorumluluk sahibi olsun diye. Örnek: Sergen. Bir de şunu düşünelim bir oyuncu kaptan olunca o takımda ağırlığı daha artar. Eskiden çok fazla sesi çıkmayan oyuncu kaptanlığın verdiği gücü arkasına alarak daha etkili olmaya çalışır ve olabilir de. Bu O' nun söz geçirmesini daha arttığını gösterir mi acaba?

Toparlamak gerekirse; her kaptanın "influence" özelliği yükselmeli diğer bir talep olmamalı. Bir oyuncu kaptan olmasa da pekala söz geçirmesi, nüfuzu yüksek olabilir. Örneğin; Mustafa Şahintürk. Gaziantep camiasında nüfuzlu bir oyuncudur. Ondan 1-2 yaş küçük oyuncular bile abi derler. Ama Gaziantep Belediyede kaptan Süleyman' dı. Başka bir örnek İBB' de Efe' nin kaptan olmasıdır. İlyas gibi liderlik özellikleri olarak kendisinden daha güçlü olan bir kişinin önünde kaptan çıkmıştır.
    çiçeğim güzel şeyler yazmışsın farklı tatlı fantastik bir bakış açısını yakalamışsın yazarlık kalitesiylede anlatmışsın teşekkür ederim

hani diyorsunya her kaptan olanda infruence yüksekmi olacak
    heh işte benimde söylemek istediğim bu
    sonra diyorsunya her yeni kaptanın söz geçirmesi artmalı diyorsunuz ne kadar doğru?
    heh işte bende onu diyorum

ek olarak birinci kaptan gökhan zan olsa iddaa ediyorum 2 gün sonra biri çıkar ve gökhan zanın söz geçirmesi artmalı derdi

neden diye sorduğumda 2 gündür idmanlarda çok lider bir görüntü çiziyor cevabı gelebilirdi.

ee belki yetki hiyerarşısı yaratıyor adam
    türkçe ve herkesin anlayabileceği bir dille belki koltukları kabardı...
    Fikirlerim burada

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Beşiktaşla ilgili bir kaç görüş paylaşmak istiyorum.

Öncelikle futbolcular için rakamlar üzerinden yetenek tespiti yapmak elbette çok güç bir iş. Bunun sakatlığı, formsuzluğu, şanssızlığı her türlü değişkenini aktarmak eminim hiç kolay değildir. En iyi değerlendirme yöntemi yine de kıyaslama olacaktır.

Neyse, Fm 09da Beşiktaştan beklentilerime gelince:

M. Delgado oyunda lgimizde bitiriciliği en düşük ofansif ortasaha oyuncularından biri. Elbette bitiriciliği gol krallıkları bulunan Alex gibi 17, 18e dayanmamalı ama senede 15 gol ortalamasıyla oynayan bir ortasaha oyuncusuna 11 bitiricilik adaletli gelmedi bana. Zaten defansif özellikleri (haklı olarak) hiç olmayan bu oyuncuya ben ne amc mevkisinde ne mc mevkisinde yer bulamıyorum. Kanatta bir nebze oynayabiliyor.

Bir diğer konu da Holosko, Beşiktaşa geldiğinden beri asistleriyle biraz daha ön plana çıkan holoskonun pas, orta yetenekleri ligimizin bir çok stoperiyle hemen aynı seviyede. Gol krallığında 15 golle 2. olan (kupada attıklarını saymasak bile) bir oyuncuya 13 bitiricilik de az kanımca. (aynısı Fbli Semih için de geçerli, eminim Fb araştırmacıları 16nın aşağısına düşmeyeceklerdir.) Son olarak ligin belki de en süratli oyuncusu ama kıyas yöntemiyle gidersek oyunda süratli olmasına rağmen (pace, acc, 16,14) kendisiyle aynı hızda hatta daha hızlı bir çok oyuncu, hatta paf oyuncusu var. Bu ligde pace, acc özellikleri 17-18 olabilecek 3 oyuncu varsa biri Holoskodur.

Son olarak yukarıda da değinilmiş, S. Özkan ve Aydın Karabulut bu sene ilk 11de bir çok maça çıktılar yanılmıyorsam 20nin üzerinde maç oynadılar ve önümüzdeki sezonda da ilk 11de düşünülüyorlar. Bu oyuncuların hiç olmazsa rakiplerimizin paflarındaki süper lig görmemiş yeteneklerden hiç biraz daha iyi istatistikleri hak ettiklerini düşünüyorum.

Kolay gelsin arkadaşlar.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by mozar View Post
    Beşiktaşla ilgili bir kaç görüş paylaşmak istiyorum.

Öncelikle futbolcular için rakamlar üzerinden yetenek tespiti yapmak elbette çok güç bir iş. Bunun sakatlığı, formsuzluğu, şanssızlığı her türlü değişkenini aktarmak eminim hiç kolay değildir. En iyi değerlendirme yöntemi yine de kıyaslama olacaktır.

Neyse, Fm 09da Beşiktaştan beklentilerime gelince:

M. Delgado oyunda lgimizde bitiriciliği en düşük ofansif ortasaha oyuncularından biri. Elbette bitiriciliği gol krallıkları bulunan Alex gibi 17, 18e dayanmamalı ama senede 15 gol ortalamasıyla oynayan bir ortasaha oyuncusuna 11 bitiricilik adaletli gelmedi bana. Zaten defansif özellikleri (haklı olarak) hiç olmayan bu oyuncuya ben ne amc mevkisinde ne mc mevkisinde yer bulamıyorum. Kanatta bir nebze oynayabiliyor.

Bir diğer konu da Holosko, Beşiktaşa geldiğinden beri asistleriyle biraz daha ön plana çıkan holoskonun pas, orta yetenekleri ligimizin bir çok stoperiyle hemen aynı seviyede. Gol krallığında 15 golle 2. olan (kupada attıklarını saymasak bile) bir oyuncuya 13 bitiricilik de az kanımca. (aynısı Fbli Semih için de geçerli, eminim Fb araştırmacıları 16nın aşağısına düşmeyeceklerdir.) Son olarak ligin belki de en süratli oyuncusu ama kıyas yöntemiyle gidersek oyunda süratli olmasına rağmen (pace, acc, 16,14) kendisiyle aynı hızda hatta daha hızlı bir çok oyuncu, hatta paf oyuncusu var. Bu ligde pace, acc özellikleri 17-18 olabilecek 3 oyuncu varsa biri Holoskodur.

Son olarak yukarıda da değinilmiş, S. Özkan ve Aydın Karabulut bu sene ilk 11de bir çok maça çıktılar yanılmıyorsam 20nin üzerinde maç oynadılar ve önümüzdeki sezonda da ilk 11de düşünülüyorlar. Bu oyuncuların hiç olmazsa rakiplerimizin paflarındaki süper lig görmemiş yeteneklerden hiç biraz daha iyi istatistikleri hak ettiklerini düşünüyorum.

Kolay gelsin arkadaşlar.
    Güzel katkıların için teşekkürler. Bazı paf oyuncularının hızları Holosko' dan yüksek demişsin. Böyle bir durum eğer gerçekleşiyorsa bu oyuncular izlenmediğinden değer verilmemiştir. Oyunda kendiliğinden bir değer atar. Bazen oyun çok yüksek hız değerleri verebiliyor. Bu bizden kaynaklanmıyor tamamen oyunda ki bir sıkıntı. Holosko' yu Türkiye ligi içerisinde ele alırsak en etkili 5 isimden biri diyebiliriz. Beşikktaş' ta beklemediğim şekilde Manisa' da ki oyununun çok üstüne çıktı. Ama hızı belki 17 olabilir ama Acc' ın bir Gökhan Gönül ve Sabri kadar olacağına düşünmüyorm. Dediğim gibi total hızı yüksek olabilir ama ivme kazanması 17-18 leri bulmaz. Çünkü dar alanda 18 alacak kadar çabuk değil.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Elbette accelerationu çabukluk olarak düşünürsek Holoskoya 17-18 fazla ama bahsettiğimiz çabukluk (veya hızlanma) Yattara tarzı hızlanma ise o zaman Sabri de 17 pace-18 acc yi bence haketmiyor (Yattara mesela 16, 16). Sabri fizik olarak çok iyi bir oyuncu, mücadeleden çekinmiyor ve yorulmuyor ama sürat ve çabukluğunun Messi ile birebir aynı değerlerde olmasını Galatasaraylı arkadaşlarım bile fazla buluyorlardır herhalde.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Elbette accelerationu çabukluk olarak düşünürsek Holoskoya 17-18 fazla ama bahsettiğimiz çabukluk (veya hızlanma) Yattara tarzı hızlanma ise o zaman Sabri de 17 pace-18 acc yi bence haketmiyor (Yattara mesela 16, 16). Sabri fizik olarak çok iyi bir oyuncu, mücadeleden çekinmiyor ve yorulmuyor ama sürat ve çabukluğunun Messi ile birebir aynı değerlerde olmasını Galatasaraylı arkadaşlarım bile fazla buluyorlardır herhalde.
    Yok ben bulmuyorum şahsen dostumda mesela şunu düşün almanya türkiye yarı final maçında sabri lahm ın 3 metrede sağından atıp solundan geçiyor bak bu hız değildir hızlanmadır ki lahm da dünyada hızı hızlanmasıyla tanınmış beklerdendir ki sabri onu çok rahat ekarte edebilmişti
    Fikirlerim burada

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Yok ben bulmuyorum şahsen dostumda mesela şunu düşün almanya türkiye yarı final maçında sabri lahm ın 3 metrede sağından atıp solundan geçiyor bak bu hız değildir hızlanmadır ki lahm da dünyada hızı hızlanmasıyla tanınmış beklerdendir ki sabri onu çok rahat ekarte edebilmişti
    O zaman her Sabri 10 karşılaşmanın en az 8 inde Lahmı geçer diyebilir miyiz?

Verdiğim Yatara örneğinde hiç futbol izlemeseniz bile youtubeden arasanız Yattaranın aynı biçimde onlarca rakiplerini geçtiğini görebilirsiniz. Aynı şey Holosko için de geçerli. Fakat ben Sabrinin sağından atıp da solundan geçtiği 5 pozisyon daha çıkarabileceğimizden şüpheliyim. Ama ben Fm databaseine bakıyorum, Sabriyle Holosko birebir aynı teknik ve mental özelliklerde. en fazla bitiriciliği birinin 14 oluyor birinin 13. Üstüne Sabri gözle görülür biçimde daha hızlı. Bu size mantıklı geliyorsa bir şey diyemem.

Aslında ben Beşiktaşlı olarak Sabri konusunda fazla yorum yapmamalıyım çünkü konu uzar gider, ama bir baktım Fb araştırması Gs araştırması bu konularda yoğun tartışmalarla 30ar sayfa, burası daha 10 sayfa olmamış. Beşiktaşlılar gelip fikirlerini paylaşmazsa oyun çıktığında da eleştirme hakları olmaz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

dostum dediğin çok doğru elbette sabri bir holosko ve yattara kadar hız hızlanmasını kullanıp adam geçemiyor. Eee bu oyundada böyle zaten neden mi? çünkü sabrinin dribling yeteneği çok daha kötü holosko ve yattaraya nazaran
    hızlanmayı şöyle düşün: yattara holosko sabri 10 metre düz sahada yarış yapsalar kim 1. olur bence sabri 10 kez yarışsalar 10 undada sabri geçer
    hızıda şöyle düşün: 50 60 metrede bu 3 adam yarış yapsalar kim geçer bence holosko sabri başa baş gider yattaraya 10-15 metre fark atarlar

bu demek oluyorki bana göre sabri diğerlerinden daha iyi hızlanıyor holosko ve sabri yattaradan 1-2 birim daha hızlı

demem o ki bu işi karşılaştırmalı yapacağız elbet ama oyuncu özelliklerini tek tek ele almak gerek şimdi sabri gerçek hayatta iyi dribling yapamıyor diye yavaş oyuncu olmuyor

mesela milli takımda hız testi yapmışlar semih 3. olmuş
    ama biz semihe hızlı demeyiz neden çünkü fuleli bi adam değil yani balili gibi birden kopmaları yok yani hızlanması yetersiz ama hızı sağlam
    Fikirlerim burada

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Gayet güzel açıklamışsın kardeşim o bakımdan haklısın. O zaman Holoskonun hızı olmasa bile teknik ve dripling özelliklerine yoğunlaşmakta fayda var. Her iki oyuncuyu da denediğim için söylüyorum, teknikteki 1, driplingdeki 2 puan fark kanatta hiç bir performans farkı yaratmıyor çünkü. (Bu arada değinmişken, Bobo da yavaş hızlanan ama hızlandı mı tutulmayan oyunculardan. Belki bir nebze onun da hızlanması düşürülebilir.)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

carewde dünyada 1 numaradır 15-20 metreyi siz gider gelirsiniz carew daha yolu yarılayamaz ama 100 metre yarış yapın siz 60-70 lerdeyken carew yarışı bitirir

her spor dalında hemen hemen her oyuncuda kısa boylu kısa bacaklı oyuncular uzun boylu uzun bacaklılardan daha iyi hızlanır
    uzun boylu uzun bacaklı oyuncular kısa boylu kısa bacaklı oyunculardan daha hızlıdır.

ayrıca holosko bence boyuna rağmen çokta iyi hızlanan bir oyuncu hızlanma 15 hız 17 e çıkabilir.
    driblingte sabri çok vasat olduğu için holosko yattara çok daha iyi kullanıyorlar kanatları bana göre dribling ve crossing yetenekleri
    yattara dribling 18 crossing 18
    holosko 17 - 15
    sabri 10 - 12

ama biz oyuncularımızın kötü özelliklerini düşüremediğimiz için ki bu benim öz eleştirimdir. oyuncular birbirine çok benziyor

adamın yapamadığı şeye 12 veriyoruz yaptığı şeye 14 veriyoruz
    maç motorunda da oyuncu her şeyi yapabiliyor

örnek vereyim serkan kırıntılının ani çıkış yeteneği iyidir çevik ve hızlı bir kalecidir defans arkasına atılan toplara iyi çıkar belki 16-17 derecelerinde iyidir ama biz 13 vermişiz
    yine serkan kırıntılı kalede pozisyon almayı bilmez bazen kapalı köşeyi açar bazen açık köşeyi çok boş bırakır yani pozisyon alması zayıftır ama onada 12 vermişiz yine bölge hakimiyeti ve hava hakimiyeti kötüdür 12 şer vermişiz refleksleri muhteşemdir 15 mi ne vermişiz yani notlar birbirine çok yakın

topu elinde dahi tutamayan ve topa hakim olamayan hamidou ya top tutma 13 vermişiz mesela

tam kavrayamadığımız veya tam olarak bilmediğimiz özellikleride kafadan sallayarak verdiğimizde oyuncular çok tek düze oluyor
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

carewde dünyada 1 numaradır 15-20 metreyi siz gider gelirsiniz carew daha yolu yarılayamaz ama 100 metre yarış yapın siz 60-70 lerdeyken carew yarışı bitirir

her spor dalında hemen hemen her oyuncuda kısa boylu kısa bacaklı oyuncular uzun boylu uzun bacaklılardan daha iyi hızlanır
    uzun boylu uzun bacaklı oyuncular kısa boylu kısa bacaklı oyunculardan daha hızlıdır.

ayrıca holosko bence boyuna rağmen çokta iyi hızlanan bir oyuncu hızlanma 15 hız 17 e çıkabilir.
    driblingte sabri çok vasat olduğu için holosko yattara çok daha iyi kullanıyorlar kanatları bana göre dribling ve crossing yetenekleri
    yattara dribling 18 crossing 18
    holosko 17 - 15
    sabri 10 - 12

ama biz oyuncularımızın kötü özelliklerini düşüremediğimiz için ki bu benim öz eleştirimdir. oyuncular birbirine çok benziyor

adamın yapamadığı şeye 12 veriyoruz yaptığı şeye 14 veriyoruz
    maç motorunda da oyuncu her şeyi yapabiliyor

örnek vereyim serkan kırıntılının ani çıkış yeteneği iyidir çevik ve hızlı bir kalecidir defans arkasına atılan toplara iyi çıkar belki 16-17 derecelerinde iyidir ama biz 13 vermişiz
    yine serkan kırıntılı kalede pozisyon almayı bilmez bazen kapalı köşeyi açar bazen açık köşeyi çok boş bırakır yani pozisyon alması zayıftır ama onada 12 vermişiz yine bölge hakimiyeti ve hava hakimiyeti kötüdür 12 şer vermişiz refleksleri muhteşemdir 15 mi ne vermişiz yani notlar birbirine çok yakın

topu elinde dahi tutamayan ve topa hakim olamayan hamidou ya top tutma 13 vermişiz mesela

tam kavrayamadığımız veya tam olarak bilmediğimiz özellikleride kafadan sallayarak verdiğimizde oyuncular çok tek düze oluyor
    yerinde tespitler...
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

O zaman her Sabri 10 karşılaşmanın en az 8 inde Lahmı geçer diyebilir miyiz?

Sinan güzel tespitlerde bulunmuşsun.

Verdiğim Yatara örneğinde hiç futbol izlemeseniz bile youtubeden arasanız Yattaranın aynı biçimde onlarca rakiplerini geçtiğini görebilirsiniz. Aynı şey Holosko için de geçerli. Fakat ben Sabrinin sağından atıp da solundan geçtiği 5 pozisyon daha çıkarabileceğimizden şüpheliyim. Ama ben Fm databaseine bakıyorum, Sabriyle Holosko birebir aynı teknik ve mental özelliklerde. en fazla bitiriciliği birinin 14 oluyor birinin 13. Üstüne Sabri gözle görülür biçimde daha hızlı. Bu size mantıklı geliyorsa bir şey diyemem.

Aslında ben Beşiktaşlı olarak Sabri konusunda fazla yorum yapmamalıyım çünkü konu uzar gider, ama bir baktım Fb araştırması Gs araştırması bu konularda yoğun tartışmalarla 30ar sayfa, burası daha 10 sayfa olmamış. Beşiktaşlılar gelip fikirlerini paylaşmazsa oyun çıktığında da eleştirme hakları olmaz.
    Diğer yazdıklarını okuyamadım ama sadece Yattara kıyası biraz yanlış. Yattara ne Gökhan kadar ne de Sabri kadar ivme kazanabiliyor. Yattara çok kıvrak bu da agility özelliğini işaret eder topla ne kadar çabuk dönmesi gibi. Acceleration ise bir anda fırlamadır. İvme kazanma. Arabalardan örnek verelim. Mesela 106 GTİ ile Passat' ı karşılaştıralım. İkisi de ışıklarda dursun. 106 GTİ süper bir kalkış yapacaktır ve passat' ı geçecektir. Çünkü acc' si yüksektir. İlk 100 metre gti önde gider. Ardından Passat Pace' i yüksek olduğu için orta mesafede rakibini yakalar, hatta geçer.

FM' deki Acc - Pace olayını da böle düşünebiliriz. Tabi bir istisnası var Erman Kılıç gibi Acc yüksek pace orta olabileceği gibi. G. Gönül gibi Acc yüksek Pace de yüksek olabilir.

Sinan' ın örneğine bir değişik örnek de ben vermek istedim.

Aydın Karabulut Hakkında Ne DÜşünüosunuz Adam 1-2 yıl icinde milli takımda sol kanada Ambargo Koyacak Onun Hakkındaki Çalışmalarınız ne?

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

Ben de Koray abiye Aydın'ı soracaktım.Bu sene büyük ihtimalle ilk 11 çıkacak kendisi.Ca ve pa'sı iyileştirilmiştir umarım...

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

@extensor

Demek istediğimi çok iyi anlatmışsın. Ama Fmde vasat oyuncularla iyi oyuncuları ayırmanın 20 üzerinden verilen istatistikler dışında yolu yok. (diğer etkenler çok daha az önemli). Madem dataların bu yakınlığı bilinen birşey, düzeltilmesi de mümkündür. Oyunda bir çok mental teknik fiziksel değişken var ama oyunu 8 senedir oynayan biri olarak bazı özelliklerin diğerlerine göre daha önemli kilit özellikler olduklarını farketmemek elde değil. Mesela driplingi iyi oyuncu (15+) her zaman etkili bir hücumcudur. Bu oyuncuya bir de (15+) pace verirseniz tekniğine ve crossingine, hatta yaratıcılığına bakmadan kanada koyabilir ve senede 15-20 asist (forvetinizin kalitesine göre) alabilirsiniz. Gene str, head ve jumping özellikleri 15+ olan 1.70lik bir forvet bitiriciliği tek haneli bir rakam bile olsa sırf kafa golleriyle kral olabilir. Siz bunları benden daha iyi biliyorsunuzdur. Böyle durumlarda, problemi bildiğinizi de görerek daha titiz davranmak zor olmasa gerek. Bu oyunda 20 en yksek rakam, sadece uç örneklere verilmesi gereken bir sayı (Hagi gibi bir ismin Flairine 20 vermek gibi ya da Hakan Şükür gibi haklı bir ünü olan birinin headingine, Ronaldinhonun Tekniğine vs.) Defansif ve ofansif özellikleri 12+ olan bir oyuncuya 18 ve üzerinde fiziksel özellikler (pace+acc) verirseniz, oyunda "bir canavar yarattığınızın" farkında olmanız lazımdır. Bir oyuncu oyunda beke koymak için seçenekleri gözden geçirirken "sabri mi lahm mı?" diye arada kalmadığında bence problem çözülecektir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

@extensor

Demek istediğimi çok iyi anlatmışsın. Ama Fmde vasat oyuncularla iyi oyuncuları ayırmanın 20 üzerinden verilen istatistikler dışında yolu yok. (diğer etkenler çok daha az önemli). Madem dataların bu yakınlığı bilinen birşey, düzeltilmesi de mümkündür..
    Mümkünde beni dinleyen yok bence ilk olarak bilmediğimiz özellikleri boş bırakmakla başlayabiliriz bu işe (ca yı tuttursun diye bilmeden veriyoruz 12-13 gerçekle alakası olmuyor sonra benim dediğim gibi oyuncular tek düze oluyor
    Oyunda bir çok mental teknik fiziksel değişken var ama oyunu 8 senedir oynayan biri olarak bazı özelliklerin diğerlerine göre daha önemli kilit özellikler olduklarını farketmemek elde değil...
    Öyle zaten öyle olmalıda... mesela bi santrafor için markaj yapma yeteneğinin hiç bir özelliği yoktur 20 yap bi işe yaramaz ca götürmez. Şimdi kardeş bizde bi editör var bu özellikleri oraya giriyorum ama o editörde her özellik aynı değerde değildir. Önce adamın pozisyonunu girersin sonra özelliklerini... Editör mevkii ve özelliklere göre adamın casını çıkarır olay bundan ibaret. Mesela bir kanat için crossing çok önemliyle atıyorum 10 ca alırken bir stoper için 1 ca bile almaz
    Defansif ve ofansif özellikleri 12+ olan bir oyuncuya 18 ve üzerinde fiziksel özellikler (pace+acc) verirseniz, oyunda "bir canavar yarattığınızın" farkında olmanız lazımdır. Bir oyuncu oyunda beke koymak için seçenekleri gözden geçirirken "sabri mi lahm mı?" diye arada kalmadığında bence problem çözülecektir.
    Şimdi eğer sabri için diyorsan bence sabri çok hızlı çok iyi hızlanan çok dayanıklı vs vs yani fiziksel özellikleri bence çok üst seviyede bence gerçektede lahm kadar hızlı iyi hızlanır o kadar dayanıklıdır

ama bak bu onun oyunda lahm kadar iyi oynayacağı anlamına gelmez mesela al galatasarayı oyunda sabri bir iyidir bir kötüdür neden ?

çünkü bizim verdiğimiz senin oyunda göremediğin kişilik özellikleride var bunlardan birisi devamlılık concistency olarak geçer editörde
    bu özellik oyuncunun bi maçtan diğer maça performans devamlılığını gösterir yani birr maç 8 al diğer maç 5 al diğer maç 9 al devamlılığın yoktur. her maç 8 al devamlılığın vardır.
    mesela sabrinin devamlılığı düşük yapıldı perpetua üstad tarafından. (eleştiriyorum yanlış anlaşılmasın ben her zaman eleştiririmde bu işi perpetua gibi yapacak adam arasan bulamazsın ben burda özellik mözellik öter dururumda o adamın bizim bilmediğimiz bir sürü şeyi yapıyor. bi kere kendisi profesör adamın... düşünsene ekip şefim profesör, adam bizimle uğraşıyor... ben üniverste öğrencisiyim ünide profla muhattap olamıyorum. Bu adam bizimle tek tek muhattap oluyor onca işinin gücünün arasında.. Yani kısacası Ömer ağabey gibisini bulamazsın arkadaş...)
    yine özelliklerden karar vermesi düşük yapıldıki saçma sapan işler yapsın gerçekteki gibi

ya esasında benim 3 büyüklerden şikayetim yok
    ama kalan anadolu takımları üç büyükler kadar izlenmediği için doğru tespitler yapılmıyor

atıyorum ragıp nasıl adam ?
    iyi işte kayseride 25-30 maça çıkıyor ee 120 -125 arası olur ama kaç maç izledik ???
    tamam cası nı doğru veriyoruzda özellikler tam doğru olmuyor

şimdi bazen yine görebildiğimiz özellikler de oluyor mesela...
    ben görmüşüm ki kratochvil sık sık hücuma katılır. atıyorum ekleyelim bu ppm yi diyorum. Ömer agabey o konuda pek güvenmiyor illa kendisinin de görmesi gerekiyor. Yani benim tek olumsuz eleştirim şef bize daha fazla güvensinki daha hızlı değişebilsin bazı şeyler.

çok fazla hiyerarşi olduğu zaman yavaş yürümek zorunda kalıyoruz ve biz iyi koordine olamıyoruz. atıyorum ben görüyorum özelliği diyorum ki serkan kırıntılı pozisyon alma 12 imiş 8i geçmez diyorum. bunu araştırmacısına söylüyorum araştırmacısı varsa bakıyor o izliyor yosa şef bakıyor o izliyor. 1-2 sene, oyun sonra değişiyor.

mesela bakın ismail özeren i dardanalspordan aldı trabzonspor. trabzonun daha adı geçmeden ben yazdım bu siteye süper adam dedim. ben eminimki çok iyi yerlere gelecek (gelememe ihtimali de var tabi sakatlanır uzun süre yedek kalır gönderilir vs) ve şu anda da çok yeterli. Ama Ömer şef diyor ki fazla vermeyelim. şimdi vermeyelim diyor ,, eğer dediğin gibi iyi çıkarsa sonra yükseltiriz diyor bense tam tersini düşünüyorum . Bir özellik bir ppm içinde öyle şimdi öyle görmüşsek verelim sonra beğenmezsek değiştiririz. düşürürüz. arttırırız.
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Paf takım oyuncularıyla, yani gençlerle çok daha yakından ilgileneceğimi turksportal interaktif dergisinde belirtmiştim, zaten her zaman da içimde ukte olarak kalmıştı paf oyuncuları fazla takip edememek. Bu akşam Mehmet Ekşi bize yemeğe geldi ve tanıştım, tabi evde muhabbeti bozup da oyuncular hakkında bilgi almadım ama sözünü aldım, Salı günü inşallah Nevzat Demir Tesislerine gidip paf antremanını izliyip ardından Mehmet Hocayla gençler hakkında konuşacağız, gerekli bilgileri alacağız. En azından oyuncularının zayıf ve etkili olduğu özelliklerini öğrenip, ulaşabilecekleri potansiyeller hakkında en doğru bilgiyi alacağımı düşünüyorum. Fm 2009'a da yetiştirebilirsem ki sanırım yetişir işte o zaman çok güzel olacak
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

Çok güzel haber Koray abiFm 2009'da Beşiktaş'ın gençlerini daha gerçekçi göreceğiz demek ki...

Sayfa 7 / 13 İlkİlk ... 56789 ... SonSon

Mesaj Yetkileri