Sayfa 1 / 14 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 405 sonuç

Konu: 4. Geleneksel Football Manager Araştırması Eleştiri Başlığı

Nesil
    2003

Cool 4. Geleneksel Football Manager Araştırması Eleştiri Başlığı

Herkse selamlar.

Adettendir, araştırma ile ilgili ilk izlenimler için bir başlık açmak şart.

Araştırma forumları oyunun resmen çıkmasıyla beraber güncellenecektir. İlk izlenimlerinizle ilgili yorumları bu başlık altında toplarsanız memnun oluruz. Kısa vadede acilen düzelmesi gereken hataları buradan takip edeceğiz.

Ayrıca gırgır, makara adettendir.

Herkese iyi oyunlar.

Bende Beta yok ama Tolga Cigerci'nin profilini beğenmedim. Selçuk İnan'ın ikizi gibi bir şey olmuş. Ofansif özellikleri düşürülüp, defansif özelliklerinin artması gerektiğini düşünüyorum.

Düşürülmesi gereken özellikler ; Pas (12) - Teknik (11-12) - İlk Kontrol (11-12) - Topsuz Alan - (12) Soğukkanlılık (11-12)

Arttırılması gereken özellikler ; Markaj (11-12) - Pozisyon Alma (12-13) - Çeviklik (12) - Hızlanma (13)

Yazdığım değerler benim uygun gördüğüm değerler..

Bence Tolga son maç hariç Selçuk'a nazaran daha fazla oyuncu kurucu gibi oynadı yamuluyorsam Perpetua düzeltsin. Profili gayet makul sadece top kapma daha yüksek bir değer olabilirdi.

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Farklı hesaptan aldım şimdi de 16'ya giremiyorum. Oradaki oyuncu profillerini nasıl görebilirim kıyaslamak için?
    Mesela Bruma'nın top sürme ve çevikliği düşürülmüş mü?!
    Last edited by wolfson : 18.Ekim.2016 at 21:44 Reason: aksiyona gerek yok :D
    turksportal...

Nesil
    2003

Tolga'nin top kapma gordugunuzden 3 puan daha dusuk, vizyon ve paslar'in degeri 1'er puan yuksek geldi. Alman arastirma sorumlusuyla konusup gordugunuz degisiklikleri yaptik.

Su ana kadar izledigim kadariyla Tolga'nin yuksek top kapma istatistigini lig standardinin bir hayli ustundeki temposuna ve caliskanligina bagliyorum. Her ne kadar geride pas trafigini yoneten oyuncu gibi oynasa da, bu iste uzman bir oyuncu izlenimini vermiyor bana. Simdiye kadar Tolga'nin statik bir oyun kurucu olarak degil, savasci orta saha gibi kullanildigini dusunuyorum.

Profili nasil gordugume gelince, bence Tolga ne bir oyun kurucu, ne de bir savasci orta saha. Asil meziyetleri iki ceza sahasi arasinda cok gidip gelen bir orta saha oyuncusu. Teknik ozelliklerden ne top kullanma ozellikleri cok ust duzeyde, ne de savunma ozellikleri cok ust duzeyde. Bence teknik olarak bariz bir eksigi olmayan, FM tabiriyle bir box-to-box midfielder Tolga. Bazi zihinsel ozelliklerde hala biraz kararsizliklarim var.

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Tolga'nin top kapma gordugunuzden 3 puan daha dusuk, vizyon ve paslar'in degeri 1'er puan yuksek geldi. Alman arastirma sorumlusuyla konusup gordugunuz degisiklikleri yaptik.

Su ana kadar izledigim kadariyla Tolga'nin yuksek top kapma istatistigini lig standardinin bir hayli ustundeki temposuna ve caliskanligina bagliyorum. Her ne kadar geride pas trafigini yoneten oyuncu gibi oynasa da, bu iste uzman bir oyuncu izlenimini vermiyor bana. Simdiye kadar Tolga'nin statik bir oyun kurucu olarak degil, savasci orta saha gibi kullanildigini dusunuyorum.

Profili nasil gordugume gelince, bence Tolga ne bir oyun kurucu, ne de bir savasci orta saha. Asil meziyetleri iki ceza sahasi arasinda cok gidip gelen bir orta saha oyuncusu. Teknik ozelliklerden ne top kullanma ozellikleri cok ust duzeyde, ne de savunma ozellikleri cok ust duzeyde. Bence teknik olarak bariz bir eksigi olmayan, FM tabiriyle bir box-to-box midfielder Tolga. Bazi zihinsel ozelliklerde hala biraz kararsizliklarim var.
    Dediğiniz gibi dengeli bir oyuncu Tolga. Ama ''Markaj, Pozisyon Alma, Çeviklik'' gibi kritik savunma özelliklerinin bu kadar düşük olması eksi yönde diye düşünüyorum. Bunlar 1-2 puan arttırılarak daha dengeli bir profil olması gerektiğini düşünüyorum.

Fabrice N'Sakala Alanyaspor tarafından kiralandı ancak oyunda Antalyaspor'da.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Ramoscu View Post
    Fabrice N'Sakala Alanyaspor tarafından kiralandı ancak oyunda Antalyaspor'da.
    Iyi yakalamissin. Tesekkurler.

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

Geçen seneki Tolgay Arslan tartışması geldi aklıma nedense

Atiba futbolu bırakmadan hakkını vereydiniz iyiydi

Bursaspor'daki Bakaye Traore'nin sözleşmesi feshedilmişti yansıtılmamış.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by kapalicarsi View Post
    Atiba futbolu bırakmadan hakkını vereydiniz iyiydi
    Hakki sence ne?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by excaliburuA View Post
    Bursaspor'daki Bakaye Traore'nin sözleşmesi feshedilmişti yansıtılmamış.
    Not ettim. Tesekkurler.

G.Sarayda taktik ekranında duran top kullanıcılarını ayarlarken Muslera, korner:11 serbest vuruş :14 yaZıyor.

Bi hata mı yoksa bilerek mi öyle girildi?

Nesil
    2007

Kaç sezondur söyleyeceğim aslında da şimdi söyleyelim.

Bruma'nın tekniği 16 bana fazla geliyor sanki. Pasları da 8 az geliyor. Ligdeki diğer pasları 8 ve tekniği 16 olan oyunculara bakınca bu kanıya vardım.

Gerçi profil bayağı bir düzenlenecek sanırım devre arası yamasına kadar. 2-3 yıl önceki profil neyse o hala.

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Default http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=125435

@perpetua hocam Adana Demispor da Seidu Salifu eksik. Lisansı 2 hafta önce çıktı ama oyunda yok eklenirse aşağıa linkini atıyorum.

http://www.transfermarkt.com.tr/seid...spieler/262600

Tufan Kelleci Asıl mevkisi Sağ bek ama oyunda Sağ Kanat olarak 1. öncelik verilmiş. Birde orta saha merkezde de oynama özelliği var 3. önceliği
    ADANA DEMİRSPOR

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Adana Demirspor View Post
    G.Sarayda taktik ekranında duran top kullanıcılarını ayarlarken Muslera, korner:11 serbest vuruş :14 yaZıyor.

Bi hata mı yoksa bilerek mi öyle girildi?
    Veritabaninda Muslera icin bu ozelliklere girilmis bir deger yok.
    Oyun bu ozelliklerine biraz fazla yuksek degerler vermis gibi gorunuyor.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Gncl1905 View Post
    Kaç sezondur söyleyeceğim aslında da şimdi söyleyelim.

Bruma'nın tekniği 16 bana fazla geliyor sanki. Pasları da 8 az geliyor. Ligdeki diğer pasları 8 ve tekniği 16 olan oyunculara bakınca bu kanıya vardım.

Gerçi profil bayağı bir düzenlenecek sanırım devre arası yamasına kadar. 2-3 yıl önceki profil neyse o hala.
    Bruma'nin daha cok kisa mesafeli paslar kullandigi, kanat degistirebilen paslar atmadigi/atamadigi goz onunde alinirsa pas degeri cok uygunsuz degil bence.

Teknigin biraz dusmesi, dripling'in biraz yukselmesi dusunulebilir bir konu bence.

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Bruma'nin daha cok kisa mesafeli paslar kullandigi, kanat degistirebilen paslar atmadigi/atamadigi goz onunde alinirsa pas degeri cok uygunsuz degil bence.

Teknigin biraz dusmesi, dripling'in biraz yukselmesi dusunulebilir bir konu bence.
    Passing özelliğini pas verme kabiliyetinin kalitesi olarak düşünmüştüm. Uzun mesafeli paslar söz konusuysa (uzun mesafeli pasları daha çok Vision özelliğine bağlı sanıyordum) normal bir değer olabilir.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Gncl1905 View Post
    Passing özelliğini pas verme kabiliyetinin kalitesi olarak düşünmüştüm. Uzun mesafeli paslar söz konusuysa (uzun mesafeli pasları daha çok Vision özelliğine bağlı sanıyordum) normal bir değer olabilir.
    Vision, pas verecek oyuncu gorebilme becerisi. Deger ne kadar yuksekse, oyuncu sahayi daha yuksek aci ile gorebiliyor.

Pas bir teknik ozellik ve paslari ne kadar iyi verebildigini gosteriyor. Bunun icinde hem isabet var, hem pasin sertligi, hem de ne kadar uzun mesafeli paslar verilebildigi. Yuksek deger alan oyuncunun pas cesitliligi yukseliyor.

Oyunu sabah yükleme fırsatı buldum ve ilk gözüme çarpan şey İrfan Can Kahveci'nin Serbest Vuruş kullanma özelliğinin 8 olması oldu.En azından 13 bekliyordum açıkçası.

Antalyaspor'da bile ilk 11'e giremeyen Makoun 1 yıldır ne futbol oynadı da bu profili hak etti?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Dennis Bergkamp View Post
    Oyunu sabah yükleme fırsatı buldum ve ilk gözüme çarpan şey İrfan Can Kahveci'nin Serbest Vuruş kullanma özelliğinin 8 olması oldu.En azından 13 bekliyordum açıkçası.
    Gozden kacmis. Biraz yukselebilir bence de.

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Serdar Aziz'in profili de sanki yüksek geldi biraz gözüme.Sanki bir stoperde olması gereken tüm özellikler 1 puan fazla gibi. Bu profille çok büyük takımlar hariç hemen hepsinde oynayabilir bence.oprtalama bir stoper bence. Sadece benim görüşüm bilmem katılırmısınız ama top kapma,markaj,kafa 15, hız, hızlanma,vücut zindeliği,zıplama,çalışkanlık,kararlılık,çeviklik 14.. Bana fazla gibi geldi bu değerler...

Nesil
    2003

Antalyaspor'da bile ilk 11'e giremeyen Makoun 1 yıldır ne futbol oynadı da bu profili hak etti?
    Makoun'un oynatilmamasi, Atalyaspor'un, gecen sezonki performansinin cok altinda olmasinin nedenlerinden birisi bence.

Antalyaspor'da bazi ilginc isler oluyor. Gordugum kadariyla yonetim, gecen sezon gelen futbolculari tasfiye edip yeni transferler yapmak istiyor. Tabii sozlesmeli oyuncular da kendiliginden gitmiyor.

Inkoom, Kadir, M'Bolhi gibi oyuncular da tercih edilmiyor.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by La BruJiTa View Post
    Serdar Aziz'in profili de sanki yüksek geldi biraz gözüme.Sanki bir stoperde olması gereken tüm özellikler 1 puan fazla gibi. Bu profille çok büyük takımlar hariç hemen hepsinde oynayabilir bence.oprtalama bir stoper bence. Sadece benim görüşüm bilmem katılırmısınız ama top kapma,markaj,kafa 15, hız, hızlanma,vücut zindeliği,zıplama,çalışkanlık,kararlılık,çeviklik 14.. Bana fazla gibi geldi bu değerler...
    Soyle cevap vereyim.
    Serdar Aziz'den daha yuksek degerlendirilmis yaklasik 540 tane merkez defans oyuncusu var veritabaninda.

Her takimin kadrosunda bu mevkide 4 tane oyuncu bulundurdugunu varsayarsak, Serdar Aziz dunyanin 135. en iyi takimin oyuncusu seviyesinde oluyor.

Kendisiyse esit seviyedeki stoperlerle beraber dunyada 620 tane stoper'den daha iyi degil Serdar.

Bence Serdar'in, en iyi stoperlerin bir tik altindaymis gibi gorunmesi biraz da Messi/Ronaldo gibi ucup gitmis, arkadan gelen herkesten cok daha ust duzey bir stoperin dunya futbolunda olmamasi. Mevkisinin en iyisi Messi 10 puanlik oyuncuysa, savunmanin merkezindeki en iyi oyuncu 8 puanlik oyuncu. Belki de bu, 5 puanlik Serdar'i (veya diger yuksek gorunen stoperleri) fazlasiyla iyi gosteriyor.

Inkoom, Kadir, M'Bolhi konusunda kesinlikle size katılıyorum ama Makoun onlar gibi kadro dışı kalan bir futbolcu değil. Yönetimle bir sorun yaşasa onlar gibi kadro dışı kalırdı. Özellikle Galatasaray maçında sonradan oyuna giren Makoun kaçak oynayan fiziksel olarak oldukça düşüş yaşayan bir oyuncu izlenimi verdi. İzleyenler hatırlar %100 futbolda Rıdvan ve Güntekin performansını çok eleştirmişti.

Nesil
    2007

Öncelikle, Beta sürümde gördüğüm ve düzeltilmesini/eklenmesini istediklerimi yazayım:

1- BJK resmi sitesine göre düzeltilmesi gereken futbolcu boyları:

- Fabrico: 1.85 (Ayak Right Only yerine Right olmalı)
    - Utku Yuvakuran: 1.92
    - Adriano: 1.72
    - Caner Erkin: 1.81
    - Talisca: 1.91
    - Oğuzhan Aydoğan: 1.75
    - M. Enes Durmuş: 1.79

2- Şenol Güneş Preferred Formation 4-2-3-1 Wide olmalı.

3- Beşiktaş'ın Fitness Coach'unun tam ismi: Miguel Peiró Montañana

4-
    GK Coach Mrmic'in adı Marijan değil Marjan olmalı.

5- Beşiktaş Club Legends'ta Hakkı Yeten'in adı "Hakki" olarak girilmiş.

6- Kaan Baysal'ın Uyruk 1: TUR, Uyruk 2: BEL olmalı.

7- Oğuzhan Aydoğan, Musa Çağıran ve Demba Ba'nın Favoured Clubs'a Beşiktaş eklenmeli.

8- Quaresma'nın başarılarına Portekiz ile Avrupa Şampiyonluğu eklenmemiş. Quaresma'nın kontratında maçbaşı ücreti olmamalı.

9- Rhodolfo'nun maçbaşı ücreti 10 bin avro olarak düzeltilmeli.

10- Gökhan Töre'nin 3 milyon avroluk kiralama bedeli oyuna girilmeli. Ayağı Left olmalı. Fav. Personel'e Quaresma eklenebilir. Ayrıca maaş bilgisi yanlış. 2016-2017 sezonu için 1 milyon 600 bin avro garanti ücret ve 10 bin avro maç başı olmalı.

11- Utku Yuvakuran'ın maaşını Beylerbeyi'nin ödediğini sanmıyorum. Ayrıca satın alma opsiyonu Beşiktaş'ta olmalı.

12- Marcelo'nun sözleşmesi TFF'ye göre 2018'e kadar. +1 yıl da opsiyon olabilir.

13- TFF'ye verilen listede bulunan genç oyuncular İbrahim Anıl Tekeli ve Sedat Şahintürk oyuna eklenmeli.

14- Beşiktaş'ın şampiyonluk sayısı 14 olmalı.

@perpetua
    Last edited by ttarlabasi : 19.Ekim.2016 at 14:10

Volkan Şen'in Avrupa cezasındaki indirim de girilmemiş.Ocak 2017 gözüküyor.

Nesil
    2003

Inkoom, Kadir, M'Bolhi konusunda kesinlikle size katılıyorum ama Makoun onlar gibi kadro dışı kalan bir futbolcu değil. Yönetimle bir sorun yaşasa onlar gibi kadro dışı kalırdı. Özellikle Galatasaray maçında sonradan oyuna giren Makoun kaçak oynayan fiziksel olarak oldukça düşüş yaşayan bir oyuncu izlenimi verdi. İzleyenler hatırlar %100 futbolda Rıdvan ve Güntekin performansını çok eleştirmişti.
    Oyuncunun o mac icin formsuz olmasi veya fiziksel olarak iyi gorunmemesi zamanla duzelmeyecek bir sorun degil. Boyle devam ederse, devre arasinda duruma bakariz tabii.

Sayfa 1 / 14 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri