1 ile 13 arası toplam 13 sonuç

Konu: Reto Ziegler

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Default Reto Ziegler

Profil alalım.

Last edited by LaigLeNoiR : 08.Mart.2012 at 03:21

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Profil eklendi.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Genel olarak doğru noktalarda düşüşe gidilmiş ama crossing 12'den yukarı olmamalıydı bence. Maçlarda dikkatli izleyin orta yaparken topa bakıyor resmen ve %80 rakibin sırtına orasına burasına çarpıyor ortaları.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Şu özetten 1:30la 1:35 arasını izler misiniz lütfen? Adamın tüm ortaları böyle topa bakarak yapıyor ve kolay pozisyon dahi olsa rakibin kı*ına başına çarpıyor, nasıl crossing 16 anlamıyorum ben. Ayrıca topa bakarak yapmasını creativityle de alakası olabilir diye düşünüyorum onun 8 9 civarı olması doğru olur.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by lakin1907 View Post
    Şu özetten 1:30la 1:35 arasını izler misiniz lütfen? Adamın tüm ortaları böyle topa bakarak yapıyor ve kolay pozisyon dahi olsa rakibin kı*ına başına çarpıyor, nasıl crossing 16 anlamıyorum ben. Ayrıca topa bakarak yapmasını creativityle de alakası olabilir diye düşünüyorum onun 8 9 civarı olması doğru olur.
    Simdi ilk once bir seyi kabul edelim. Dunyada en iyi orta yapan oyuncularin bile ortalari takim arkadasi ile denemelerin %25-30'unda bulusuyor. Yani iyi orta yapan oyuncular bile genelde 4 ortanin 1'ini veya 10 ortanin 3'unu takim arkadaslari ile bulusturuyor.

Mesela cok iyi ortalari olan Jesus Navas bu sezon simdiye kadar 187 orta yapmis, 45 tanesi takim arkadasiyla bulusmus (%24).
    Santi Cazorla 136 denemis, 40 tanesi takim arkadasini bulmus (%29)
    Diego 28/117 = %24

Pirlo %31
    Sneijder %27
    Maicon %22

Seb Larsson %27
    Juan Mata: %26
    Bale: %29

Orta yapmak zaten bir sey cikma ihtimali az olan durumda spekulatif top atmaktir. Ortayi, oyuncular mecbur kaldiklari icin veya yetenekli olmadiklari icin yaparlar. Bu yuzden de en iyi orta yapan oyuncular icin bile ortalarda basari az olur.

Crossing'i 20 olan bir oyuncu bile yaptigi 10 ortanin 6-7 tanesini harcayacaktir.

Ozellikle dripling becerisi ve cabuklugu pek iyi degil ve rakibini ekarte edebilecek bir oyuncu degildi. Tabii kararlar ve yaraticilik va dar isin icinde.

Bu nedenle ortalar hem sadece teknik ozellik ile sinirli degil, hem de zaten en iyilerin bile isabet yuzdesi dusuk oldugu bir konu.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

hız ve hızlanmada kısılmaya gidilmesi çok doğru olmuş. ama jumping sanki biraz daha iyi olurmuş gibi. dünkü Ankaragücü maçında dikkat ettim. çok hava topu aldı defansta. tabii Ankaragücü bir kıstas olamaz. izleyip görmek lazım.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2010
    Yer
    İzmir,Türkiye

Pozisyon alma 13 çok olmuş gibi geldiğinden beri iyi pozisyon alamadığını gözlemledim ben.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

bu adamın bütün tekniksel özellikleri 10 olabilir.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Yeni profille çok rahat iş yapar dl mevkisinde ama önceki profil daha gerçekciydi tack 10 du sanırım mark değerleri falanda bu kadar yüksek değildi bu adam savunma yapmayı bilmiyor solbek oyuncusuda değil aslında caner gibi orta dahanın soluna koycan bunu,değiştirilmese iyiymiş tahminime göre bu profille defansta daha iyi oynar

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Uzun Şut konusunda soru işareti var kafamda, bi yandan dokunulmaması iyi olmuş çünkü daha şut çektiğini görmedim kendisinin.. Ancak düşürülseydi de bi sorun teşkil etmezdi..

Quote Originally Posted by Tuskarr View Post
    Pozisyon alma 13 çok olmuş gibi geldiğinden beri iyi pozisyon alamadığını gözlemledim ben.
    Aksine ben yerinde olduğunu görüyorum. Neden mi? Rakibin sağ bizim sol kanattan gelen ataklarda çok iyi yerini alıyor. Yerinde müdahlelerle çok temiz top kapıyor. Hatta bazen stoperler geride kalınca içeri girip onların açığını bile kapatıyor. Çok top engellediğini gördüm böyle seyrettiğim maclarda. Hücum yönünün düşürülmesi iyi olmuş, geldiğinden beri ne bir ortasını ne bir asistini gördük neredeyse. Fenerbahçe'de arka kanat gibi değil şuan tam bir bek gibi oynuyor.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by barahir View Post
    Uzun Şut konusunda soru işareti var kafamda, bi yandan dokunulmaması iyi olmuş çünkü daha şut çektiğini görmedim kendisinin.. Ancak düşürülseydi de bi sorun teşkil etmezdi..
    Evet hiç şut çekmediği için hangi ölçüde şut çekebileceğini bilemiyoruz ve hangi puana düşmesi gerektiğine de karar veremiyoruz.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Mesaj Yetkileri