1 ile 26 arası toplam 26 sonuç

Konu: Oyunda basit fakat sinir bozucu durum

Default Oyunda basit fakat sinir bozucu durum

CM serisinden beri FM oynayan birisiyim, oyunu ne kadar gerçekçi oynamak istesek de maçı Aykut kocaman gibi izleyemiyoruz.
    Oyunda ki bakış açısıyla sadece oyuncu puanlarıyla maçı yargılıyoruz. Fakat son serilerde maç ekranında(tam ekran tv görünümde) oyuncuların statlarını gösteren bir çizelge yok.

Statlardan kastım Asist, kaç km koştuğu, isabetli pas vb. yani, "Liverpool verileri" bölümü.

Simdi bazı arkadaşlar, tam ekrandan çık şuraya tıkla vb. diyebilirler ama ben bunu tam ekran maç izlerken takip etmek istiyorum. Bu durumdan benim gibi rahatsız olan var mı? veya çözümü var mı?

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

TV ekranında da görebiliyorsun istediğin istatistiği onun için bir seçim yapman lazım tv modunda şimdi tam anımsayamadım nerede olduğunu ama görülebiliyor yani.

@El Barto, biraz hatırlamaya çalışırmısınız acaba ayarlardan mı acaba? çünkü solda ki listede öyle birşey yok.

tabii ki kastım sadece oyun puanları yazan kısım değil. o tabloda sadece konds. ve oyuncu puanları var. ben daha detaylı istiyorum.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbuL

aynen doğru diyorsun... asist i bari görsek yeter tam ekranda...
    TÜRKÇE FM İÇİN !!!
    LİSANSLI OYUN !!!

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Var öyle bir özellik olmaz mı

Edit: 2011 içinmiş ama denemek lazım 2012 de.

http://community.sigames.com/showthr...amp-S-Stats-TV

teşekkürler martymcfly, birazdan deneyeceğim inşallah çalışır

edit: maalesef çalışmadı
    Last edited by Feanaro : 15.Şubat.2012 at 21:54

Nesil
    2005

Evet bu tarz olabilse keşke.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar bu panel işinden anlayan biri varsa 2011 için olanı 2012'ye uyarlayamaz mı?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbuL

bu konuda bilgi sahibi olan kimse yok mu ? Full TV panel'de asist ve kaç km. koştuğunuda gözlemleme şansımız yokmu yani ?
    TÜRKÇE FM İÇİN !!!
    LİSANSLI OYUN !!!

Nesil
    2006
    Yer
    Samsun

sanki olur 2012 için bu.deneyen arkadaşlar cevap verirse iyi olur.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Baktım ben de göremedim böyle birşey maalesef.Güzel olurdu cidden.
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

denedik ama çalışmıyor, uaemrah'ın dediği gibi panel işinden anlayan birisi yardımcı olsa çok makbule geçer

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Denedim hem orada belirtilen klasöre hem de temanın içindeki panels'e kopyaladım ama olmadı malesef.

Nesil
    2006
    Yer

@lakin1907,
    sen bunu başka sitede de sordun dimi, cevabın evetse o siteye koyan eleman benim arkadaşımmış senin konuyu görünce farkettim. Mesaj atıyorum 2012 için de yapabilir mi diye.

Ben anlam veremedim bu isteğe, kusura bakmayın 2d'de olsa 3d'de olsa maçı izlerken bunlarla ilgili genel kanıya varması lazım bir oyuncunun. Asisti görmeyi istemek nedir usta? Altta akan yazıyı takip etmek bile yeterli bunun için Şahsen hiçbir paneli açmıyorum maç esnasında, göz zevkimi bozuyor daha çok, ekranın yarısını kaplıyor. Gerçekçiliği de bozduğu kanısındayım. Maçı dikkatli takip ettiğimizde zaten her bilgiye ulaşabiliyoruz, kim daha çok koşuyor, kim pas hatası yapıyor, kim iyi- kim kötü oynuyor. Hatta kim 'asist' yapıyor Anı yaşayın, bırakın rakamları maç sonunda öğreniriz zaten

Deus Dominus, hocam sen maçı tamamen mi izliyorsun? Eğer benim gibi sadece önemli anları izliyorsan kusura bakma ama bence biraz hayali kanılara varıyorsun. Çünkü o statlarda oyuncunun kaç km koştuğu, kritik pas yaptığı, pas denemeleri ve isabetleri, sut denemeleri, kritik top kapma demesinden tutun daha bir çok detay yer alıyor. Maçı tamamen izlemenin dışında sadece önemli anları izlemekle bu istatistiklere varmak çok güç, he yok ben yapabiliyorum diyorsan Barça'da tanıdıklarım var aldırdatyım oraya seni

Evet gerçekten tamamını izliyorum Benim durumu istisna olarak gör Benim üstteki yorumda yazma amacım şuydu. Herhangi bir teknik direktör, gerçek hayatta maç esnasında zaten bu istatistikleri göremez değil mi? Kim kaç pas yapmış, kaç kilometre koşmuş. İlk öğrenebileceği an devre arası olur, ikincisi de maç sonu. Oyunun hem gerçekçi olmasını istiyoruz, hemde gerçekçi olmayan taleplerde bulunuyoruz bu bana garip geldi.

zaten bizim istediğimiz gerçekçilik bu anlamda değil, o zaman futbolcu istatistikleri de olmamalı gerçekte "alex'in pace 20, finishing 18" efendim çok iyiymiş bu diyor muyuz? hayır neticede bu oyun istatistik tablo ve rakamlarla oynanan bir oyun, "oyun" yani sonuçta.
    Son olarak oyunda ki gerçekçilik konusunda da önce bugların transferlerin ve rep puanlarında ki saçmalıkların düzeltilmesi kanaatindeyim

O konuda da ters düşüyoruz galiba (transfer ve reputation) Eee boşa dememiş atalarımız her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır diye Hepimizin oynadığı oyun aynı ama oynayış şeklimiz, bakış açımız farklı. Attribute Masking'de açık olur benim kariyerlerimde, sevmiyorum dünyanın bi ucundaki adamın özelliklerini apaçık görmeyi.

konu dağıldı ama ben oyunu transfer ve rep puanı konusunda çok eleştiriyorum, en basitinden sow örneği, oyunda 4 yıl sonra bile sözleşme görüşmelerine katılmayan sow gerçekte koşa koşa geliyor fenerbahçe'ye.
    Mesela newcastle'ı almışım ligde tozu dumana katmışım, efendim real madrid'de 3 yıl yedek oturan granero bana gelmiyor, sözleşmesi bitmesine 6 ay kala gelmiyor 1 ay kala gelmiyor, sözleşmesi bitince koşa koşa geliyor. bu örnekler çoğaltılabilir oyuncunun en çok dikkat topladığı kısım transferlerken böylesine basitçe düşünülmesi bana çok komik geliyor.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by martymcfly View Post
    @lakin1907,
    sen bunu başka sitede de sordun dimi, cevabın evetse o siteye koyan eleman benim arkadaşımmış senin konuyu görünce farkettim. Mesaj atıyorum 2012 için de yapabilir mi diye.
    Çok iyi olur ya evet ben açtım orada da konuyu

Nesil
    2006
    Yer

Arkadaşım boş bir zamanda yapacağını söyledi.

Nesil
    2006
    Yer

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbuL

Quote Originally Posted by martymcfly View Post
    teşekkürler
    TÜRKÇE FM İÇİN !!!
    LİSANSLI OYUN !!!

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Çok teşekkürler uğraşların için

Nesil
    2006
    Yer

Rica ederim.

Farklı tema kullananlar panels içindeki 3 dosyayı kullandığı temanın içindeki panels klasörünün içine atsın. Değiştirilsin mi sorusuna evet desin.

Mesaj Yetkileri