Sayfa 13 / 16 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon
361 ile 390 arası toplam 457 sonuç

Konu: 3. Geleneksel Football Manager Türkiye Araştırması Eleştiri Başlığı

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Oyun karar veriyor.
    Hep aynı takımların peşinde olması da öyle anlaşılan. Aslında benim bildiğim bazı takımların , ya da bazı menajerlerin belli başlı oyuncuları takibe/listeye alma durumu var mı yok mu ? Databasede bu bilgiler tutuluyor mu?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Hep aynı takımların peşinde olması da öyle anlaşılan. Aslında benim bildiğim bazı takımların , ya da bazı menajerlerin belli başlı oyuncuları takibe/listeye alma durumu var mı yok mu ? Databasede bu bilgiler tutuluyor mu?
    Bir futbolcu, bir kulubun sevilenler listesinde olabilir. Veya futbolcunun uzun vadeli kariyer seceneklerine bir takimda oynama tercihi girilebilir.

özellikle fenerbahçe oyuncularının gayet yerinde değerlere sahip olduğunu görmekten çok memnun oldum, araştırmacı kimse tebrik ederim. neredeyse bire bir yapmış herkesi.

sadece iki nacizhane önerim olacak; mehmet topal'ın 12 olan determination'ı biraz düşük geldi bana. son iki senedir sürekli defansif oynatıldığı için tekniği köreldi evet, ama mental olarak her yıl daha da gelişiyor, ve şu an kişisel olarak zirvede.

determination dediğimiz "kararlılık" ise, mehmet topal her maç üst düzey çaba sarfediyor, hangi hocayla veya hangi sistemde oynarsa oynasın. maç çevirecek işler yapmıyor belki ama senelerdir defansımızın bütün açıklarını kapatmaya, orta sahamızın arkasına atılan bütün topları kesmeye çalışıyor, rakip bizi geniş alanda yakaladığında karşısında ilk olarak geriden gelip yetişen mehmet topal'ı görüyor. bu tarz özellikler, defansif bir orta sahada kararlılık olmadan yüksek seviyede sergilenemez. mehmet topal bunları yüksek seviyede sergiliyor.

zaten oyuna da yansımış bu, mehmet topal normalde defansın en kritik adamıyken oyunda bir çok yerde geride kalıyor, ikili mücadele kaybettiğinde oyunu o anlık bırakıyor (pes ediyor yani), hamle hatası yapıyor... evet iyi bir rating ortalaması tutturuyor ama onun yüzünden yediğimiz gollerin haddi hesabı yok. bunlar bariz hatalar değil elbet, dediğim gibi determination düşüklüğünden kaynaklanan küçük ayrıntısal hatalar.

kısacası mehmet topal'ın determination değerinin 14-15 civarında olması gerektiğini düşünüyorum. bravery'sine de 1 eklenebilir, korkak bir oyuncu değil o kadar.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by tevfikken View Post
    özellikle fenerbahçe oyuncularının gayet yerinde değerlere sahip olduğunu görmekten çok memnun oldum, araştırmacı kimse tebrik ederim. neredeyse bire bir yapmış herkesi.

sadece iki nacizhane önerim olacak; mehmet topal'ın 12 olan determination'ı biraz düşük geldi bana. son iki senedir sürekli defansif oynatıldığı için tekniği köreldi evet, ama mental olarak her yıl daha da gelişiyor, ve şu an kişisel olarak zirvede.

determination dediğimiz "kararlılık" ise, mehmet topal her maç üst düzey çaba sarfediyor, hangi hocayla veya hangi sistemde oynarsa oynasın. maç çevirecek işler yapmıyor belki ama senelerdir defansımızın bütün açıklarını kapatmaya, orta sahamızın arkasına atılan bütün topları kesmeye çalışıyor, rakip bizi geniş alanda yakaladığında karşısında ilk olarak geriden gelip yetişen mehmet topal'ı görüyor. bu tarz özellikler, defansif bir orta sahada kararlılık olmadan yüksek seviyede sergilenemez. mehmet topal bunları yüksek seviyede sergiliyor.

zaten oyuna da yansımış bu, mehmet topal normalde defansın en kritik adamıyken oyunda bir çok yerde geride kalıyor, ikili mücadele kaybettiğinde oyunu o anlık bırakıyor (pes ediyor yani), hamle hatası yapıyor... evet iyi bir rating ortalaması tutturuyor ama onun yüzünden yediğimiz gollerin haddi hesabı yok. bunlar bariz hatalar değil elbet, dediğim gibi determination düşüklüğünden kaynaklanan küçük ayrıntısal hatalar.

kısacası mehmet topal'ın determination değerinin 14-15 civarında olması gerektiğini düşünüyorum. bravery'sine de 1 eklenebilir, korkak bir oyuncu değil o kadar.
    Bu tip oyuncu bazli yorumlari oyuncu basliklari altinda yazabilirseniz (eger acik baslik yoksa yeni baslik acarak yazabilirsiniz) memnun oluruz.

http://forum.turksportal.net/vb/show...98#post2752198

Bu tip oyuncu bazli yorumlari oyuncu basliklari altinda yazabilirseniz (eger acik baslik yoksa yeni baslik acarak yazabilirsiniz) memnun oluruz.

http://forum.turksportal.net/vb/show...98#post2752198
    neredeyse bütün mesajlar oyuncu bazlıyken benim günahım ne bir de ne yazmamız gerekiyor buraya, eleştiri başlığı değil mi bu?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by tevfikken View Post
    neredeyse bütün mesajlar oyuncu bazlıyken benim günahım ne bir de ne yazmamız gerekiyor buraya, eleştiri başlığı değil mi bu?
    Burasi daha cok genel elestiriler icin. Aslinda saniyorum oyun cikmadan once actigimiz basliktan devam etme arzusu da var bir cok kiside.

Tabii arastirmacilarin bu karmakarisik bir hale burunmus olan bu baslikta yazdiginiz yorumlari aramak yerine futbolcu basliklarinda bu yorumlari bulmasi daha kolay.

Burasi daha cok genel elestiriler icin. Aslinda saniyorum oyun cikmadan once actigimiz basliktan devam etme arzusu da var bir cok kiside.

Tabii arastirmacilarin bu karmakarisik bir hale burunmus olan bu baslikta yazdiginiz yorumlari aramak yerine futbolcu basliklarinda bu yorumlari bulmasi daha kolay.
    dediğinizi anlıyorum, sayfalarca dönen tolgay ve bir sayfa öncesindeki jem karacan tartışmalarını görünce buraya yazıverdim.

8. Default

öncelikle tüm sayfaları okuduğumu belirteyim

oyundaki finansal durumla ilgili açıklamaları özellikle takip ettim. bu çok daha yaratıcı olmuş. Bu seride daha test etme şansım olmadı , halen ilk sezon devre arasına gelemedim. Fakat önceki serilerde beni oyundan soğutan 2 sebep vardı. Sürekli sakatlıklar ve rakiplerin çok geride kalması.

sürekli sakatlıklar bu oyunda da bende devam etmekte. 5 stoperim var ve 4ü sakat durumda. 2 sağ bekim var 2si de sakat durumda.
    tabi bu durumda sahaya çıkacak oyuncum kalmıyor. arada sakatlıkları Beşiktaş'ı seçmeme bağlasam da bu sakatlıklar benim antrenmanları yanlış yaptırmamdan mı kaynaklıdır ? yoksa oyunda bu konuda bir sorun olma ihtimali var mıdır ? Antrenmanlarımı maç taktikleri ve kondisyon şeklinde dengeli olarak yaptırıyorum. sezon başı yoğunluk seviyesini çok yüksekte , sezon içinde ortalamada tutuyorum.

Football manager'de sadece Beşiktaş'ı alarak oynarım. önceki serilerde 2020'li yıllara geldiğimde fenerbahçe ve galatasaray'ın yaptığı düşün CA'lı oyuncular yüzünden ligde hiç zevk kalmıyordu. hatta bir çok kez menajer ekleme kısmından rakiplere transfer yaptığım olmuştur. galatasaray'a menajer eklediğimde transfer bütçesinin 80-90 milyon € olmasına rağmen 1-2 milyonluk oyuncular aldığına çok şahit oldum. keza fenerbahçe içinde öyle. bir farkla fenerbahçe'nin bir kaç kez çok yüksek potansiyelli oyuncu aldığını görmüşümdür. transfer bütçeleri bu kadar yüksekken çok düşün CA'ya sahip oyuncu almaları herhalde oyunun eksiğidir. kaldı ki gerçek hayatta ulaşamayacakları bütçelere rağmen çok daha iyi ve potansiyelli oyuncular alır bu iki kulüp. Geçmiş yıllardaki bu sorunlar bu seride çözülmüştür umarım. Başta da söylediğim gibi şu an ilk sezon devre arasına gelmedim daha. fenerbahçe'nin transferi yok , galatasaray LUCAS EVANGELISTA'yı kiralamış.

çevremde oyunu oynayan herkeste olduğu gibi bende de hatta yukarıda bir arkadaşın da yazdığı gibi , Gökhan Töre'yi her oyun açılışında Bayern'in istemesi neye bağlı tam anlayamadım. istisnasını göremedim daha

Beşiktaş'ı yöneten birisi olarak Mario Gomez , gerçek hayatta form yakaladığında ve kondisyonu iyi olduğunda yakaladığı şansları iyi değerlendiren bir isim. Tabi Fiorentina kariyerini hiç takip etmedim ama bu sezon da kendisini buldu ve pek gol kaçırdığına şahit olamadık. pozisyona girmekte zorlansa da yakaladığı zaman atan bir oyuncu. Bende ofsayta düşme konusunda ciddi sıkıntıları var. bunu da geçtim ilk 10 haftada karşı karşıya yakaladığı en az 10 pozisyonu harcamıştır. Toplam 8 golü var , tamamı kalabalık savunmada , karambollerde atılmış goller. bu konuda düzeltme nasıl yapılabilir ? bu save'ime özel olarak mı böyle oldu acaba karşı karşıya gol kaçırmaları ?

bir de şöyle bir durum var , Ersan Gülüm sezon başından beri sakattı. maç kondisyonu çok kötü olduğu için son 5-10 dakikalarda oyuna almaya başladım ama bu sefer de mutsuz oldu. As takımdan uzak kaldım diyor. adam sezon başından beri sakat , oynatma şansım olmadığı halde bu konuda mutsuz olması saçma değil mi ? düzeltmek mümkün müdür ?

benzer bir konuda Cenk Tosun için geçerli. Önünde Mario Gomez var ama beyimiz ilk 11 oynamadığı için mutsuz oluyor. 2-3 maç oynatarak bu durumu çözdüm ama önünde kendisinden çok daha kaliteli oyuncu varken , hemde o oyuncu iyi oynuyorken , neden mutsuz olurlar ? oynamak istemesi tabi mantıklı ama onunda bu durumu görmesi gerekmez mi ? Moraline baktığım zaman da AS takımda oynamak istiyor diye mutsuz ama aynı zamanda as takımda oynamaktan memnun diye olumlu düşüncesi mevcut.
    aynı konudan hem mutlu hem mutsuz yani

9. Default

bunlara bir şey daha eklemek istiyorum .
    Beşiktaş kulübünün favori kişileri neye göre belirleniyor acaba ?

Misal C.Daum , Beşiktaş'ta çok başarılı olmuş bir hoca. Fakat sokağa çıkıp Beşiktaşlılara sorsak kaç kişi sever ? Ya da kulüp tarihinde başarılı olmuş olması , günümüz şartlarında ne kadar ve neye göre önemlidir ? (Ülke şartlarına baktığınızda fenerbahçe'de uzun süre çalışmış olması da buna etken)
    ya da kulüp tarihinde başarılı oldu diye , kulüp için sevilen kişi olmak yeterli midir ? eğer öyleyse C.Daum fenerbahçe'nin de favori kişilerinde olması gerekmez mi ?

aynı şekilde Fabian Ernst'i sevmeyen Beşiktaşlı yoktur herhalde. Ama favori kişilerde yok. Kulüp için de önemli bir isimdir.

Genel olarak merak ettiğim konu bu isimler neye göre belirleniyor ? dikkat ettiğim kadarıyla uzun zamandır da hiç değişmedi bu isimler
    Last edited by yuceldeliktas : 21.Kasım.2015 at 05:04

Nesil
    2003

@yuceldeliktas

1. Finansal Konular
    Oyunun ilk sezonunu oynatip, butun super lig takimlarinin finansal tablolarini cikarttim ve su anda bir analiz yapiyorum. Ilk basta gorunen kuluplerin urun satisi gelirlerinin cok yuksek olmasi (bu zaten bilinen bir durumdu). Ikinci goze carpan da kurumsal agirlamalardan kaynaklanan gelirlerin cok fazla olmasi. Bu ikisi ilerleyen donemlerde dusurulecek.

Bunun yaninda yukarida da yazdigim gibi kulup borc odemeleri konusunda da bazi kuluplerde biraz yukseltme yapmamiz gerekli. Gerek faizleri yukselterek, gerek borclarin odeme yapisini degistirerek.

2. Sakatliklar
    Bu yil SI sakatliklarin olusumunu degistirdi. Eskiden sakatliklar daha cok sansa bagliydi. Simdi ise oyun stili sakatliklari bir hayli etkiliyor. Ne kadar yuksek tempoda oynarsaniz ve ne kadar deparli oynayan oyuncunuz varsa sakatlik ihtimali de o kadar yukseliyor (ozellikle kas sakatliklari). Ayrica agresif ve cesur futbolcularin da sakatlanma ihtimali (darbeye bagli sakatliklar), rakip ile ikili mucadeleye fazla girmeyen oyunculardan daha fazla.

3. Gokhan Tore ve Bayern
    Tahminen Gokhan Tore Alman alt yapili oldugu icin Bayern'in ozellikle bir ilgisi var. Oyun basinda Besiktas'tan oldukca dusuk bir maas aldigini ve kalitesini goz onunde bulundurursak Gokhan'in Bayern gibi takimlar tarafindan istenmesi cok da supriz degil. Ancak Gokhan Tore'nin istikrarsizligini goz onunde bulundurarak Bayern'e transferi gercek hayatta cok aklima yatmiyor (en azindan su an icin). Tahminen oyun Gokhan'in bu yonunu yeterince yeterince goz onunde bulundurmuyor.

4. Mario Gomez
    Ofsayt'a dusme sadece Gomez'de degil mac motorundan kaynaklanan bir sorun. Kendisine verilen savunma arkasi kosular yapar tercihi de bunu pekistiriyor. Bu tercihi cikarttik. Buradaki yamayi indirip, yeni bir oyun kurarak kisa vadede sorunu cozebilirsiniz. Bu degisiklikten sonra benim gozlemledigim kadariyla Gomez'in verimi de artiyor.

5. Futbolcularin Mutsuzlugu
    Bir turlu memnun etmek lazim. Mac kondisyonu dusuk olan oyuncunun mac kondisyonu kazanmasi icin mac yapmasi lazim. Ama mac kondisyonu dusukse maclarda hem verimsiz olacak, hem de sakatlik riski artacaktir. Bu durumda bence en iyisi ozellikle milli mac aralarinda ozel mac alip bu maclarda mac kondisyonu dusuk futbolculara sans vermek. Tabii ayrica onem seviyesi dusuk maclarda bu futbolculari bir turlu takima dahil etmek. Bence oyunun bu yonu oldukca gercekci olmus. Evet isleri biraz zorlastiriyor ama bir gercekcilik de katiyor. Bu tip sorunlarla ugrasmak istemeyenler icin de FM Touch var zaten.

6. Beşiktaş'ın sevilen personelleri
    Sevilen personelleri degistirmek icin neden olmali. Her yil farkli isimler yazmayacak sonucta.
    Daum ozelinde zaten oldukca dusuk bir seviyede bir deger verilmis. Bundan sonra da Besiktas'in Daum'u teknik direktor olarak sececegini su an icin pek de tahmin etmiyorum ama her sey olabilir bizim futbol'da. Bence sevilen personellerde sorulmasi gereken soru oyundaki islevi.
    Sevilen personeller iki konuda oyunda etkili oluyor. 1. Takima geri donme ihtimalini, az da olsa, etkiliyor. 2. Kisi Besiktas hakkinda medyada yorum yapiyor. Bence Daum bu iki kategoriye de uyar.
    Fabian Ernst ise guzel bir teklif. Veritabanina ekledim.

Bu sene kiralık olarak yurtdışında oynayan Emenike, takım içi sorunlarda şikayet edip söz söyleyebiliyor Fenerbahçe'de. Bu nasıl iş anlamadım hocam. Adam İstanbul'dan kaç km uzakta fakat takım içi bi karışıklık olduğunda şikayet edenler listesinde başı çekiyor ve ona açıklama yapmak zorunda kalıyorum. Sanırsam oyun hatası. Kadroda görünüyor diye olaylara dahil oluyor fakat kiralık olarak başka takımda oynayan oyuncuları dahil etmeleri hata olmuş bu mevzulara.

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

İyi akşamlar herkese.Adanaspor hakkında birkaç şey yazmak istiyorum bende.Bir dönem araştırmacılığını da yapmıştım ama iş,güç,hayat derken koptuk gittik.Öyleki son 8 aydır bilgisayarım bile yoktu.Sırf FM 2016 için aldım PC Takımı beğendim.Üç aşağı beş yukarı gerçeği tam olarak yansıtabilecek özelliklere sahip tüm oyuncular.Hayrullah'ın maçlarda oynatılınca sürekli gelişme göstermesi de ayrıca tam oturmuş diyebilirim.Diğer hiçbir oyuncuda bu yokken,önünün açık olduğu takipçiler tarafından bilinen Hayrullah ilk 11 de oynatıldıkça potansiyel olarak gayet güzel bir gelişim gösteriyor.

Kulüp bilgilerine vs baktığımızda da herhangi bir hata yok.Takımın incelemesini yapan kişinin eline sağlık.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Ne kadarda keyifli bir bölüm. Soluksuz okuyorum ve uzun yazılardan bile sıkılmıyorum. Uzun zamandır forumda böyle birşey arıyordum ama buraya hiç bakmamıştım. Ön yargılı davranarak ''aman ya yine boş konuşuyorlardır'' diye düşünmüştüm. Aslında boş laf yapan çok ama yinede işini iyi yapanlar var. Ben bu forumu 8 senedir takip ederim, çok sık olmasada ara sıra yorumlar yaparım ancak her araştırmam için ilk tercihim bu forum olur. Yani yorum yapmamam girmediğim, takip etmediğim anlamına gelmesin. Bunu neden söyledim; bazı arkadaşlar araştırmacılara söylenmişler lakin bu araştırmacıları ben 8 senedir burada görürüm ve yorumlarına kesinlikle önem veririm. Futboldan anlayan insanlar zaten bu isimlerin yorumlarını mantıklı bulurlar. Adam çıkmış diyorki; ''Almanya araştırmacısı bana bununla ilgili bilgi veriyor, bizde oyun çıkmadan ona göre güncelleme yapıyoruz.'' Yani sen oyunu görmeden, oyunun yayımcı kuruluşu bu insanlara bir takım yetkiler verip fikir alışverişinde bulunuyorlar. Sözüm ona bu araştırmacılar boş insan, boş kalabalık yapanlar değil...

1. Beşiktaş Bursaspor maçı nasıl derbi olur ?
    2. Atınç Nukan ın kulubu Bundesligaya çıkarsa Beşiktaş 1m € alır maddesi yok

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by kapalicarsi View Post
    İki büyük kulübün macı anlamında çeviri hatası olabilir ?
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by kapalicarsi View Post
    Ceviri ile ilgili sorun. Ingilizcede "Rival" yani rakipler arasinda mac.

Kap'ta boyle bir aciklama olmadi. Kaynak alabilirmiyim?

Nesil
    2014
    Yer
    Karabük , İstanbul

Olcay şahanın vizyon özelliği 10 olması bence o adama hakaret. Topu aldığında hemen kafasını kaldırıp takım arkadaşlarının yerini seziyor. Tek sıkıntısı bazen istediği pasları ulaştıramamak o da eksik yeteneğinden dolayı. Bu yüzden vizyonu düşük tutuluyo bence 14 en azından olmalı.

Ayrıca Tolga zengin in 135 den düşmesi gerek beşiktaşta tek sırıtan isim o fakat oyunda takımın başına geçtiğimizde 3 bucuk yıldız gözüküyor. Düsürülmediği taktirde tolga zengin kariyer sonuna kadar oyunda Beşiktaşta kalıyor ve bu gerçek dışı.

Ceviri ile ilgili sorun. Ingilizcede "Rival" yani rakipler arasinda mac.

Kap'ta boyle bir aciklama olmadi. Kaynak alabilirmiyim?
    Atınç Nukan'dan sürpriz transfer 5 milyon euro! - Milliyet Haber

Bi çok yerde okudum bunu,Başkanın sekreteri yakın arkadaşım ondanda duymuştum

Nesil
    2007

Beşiktaş forma numaraları ile ilgili şu updateleri yaparsanız sevinirim:

24. SERKAN YAVUZ
    25. DEVRİM TAŞKAYA
    28. ÜMİT KARAAL (Oyunda 24)
    41. ENES FİDAYEO (Boy: 1.90)
    67. MUHAMMED ENES DURMUŞ
    96. VEYSEL SAPAN

Bu oyuncuları da eklerseniz numaraları şöyle:

14. FATİH AKSOY
    50. HAMZA KÜÇÜKKÖYLÜ
    54. HÜSEYİN YILMAZ (Kaleci)

Ayrıca 12 numara taraftar için ayrılan numara, 16 ise Bursa'nın plakası olduğu için kullanılmayan numara.

SİVAS BELEDİYE SPOR BEŞİKTAŞ A.Ş. - Maç Detayları TFF
    BEŞİKTAŞ A.Ş. - Kulüp Bilgileri TFF
    BeÅŸiktaÅŸ Jimnastik Kulübü

Nesil
    2007

1- Beşiktaş'ın Fitness Coach'unun tam ismi: Miguel Peiró Montañana

2- Head of Youth Development Emrah Bayraktar'ın Working With Youngster özelliği bir standarda oturtulsa iyi olurdu. Bazen yeni oyun açtığımda bu özelliği 2-3 gibi değerler çıkabiliyor. Bu pozisyondaki bir adamın bu özelliği her zaman vasatın üzerinde olmalı bence.

3- Beşiktaş'ın oyunda her seferinde Saffet Sancaklı'yı Director of Football yapması gerçekte düşününce bence biraz komik oluyor. Bu tarafta bir iyileştirme yapılabilir. Ayrıca gerçekte Gökhan Keskin Beşiktaş'ta oyuncu izleme ekibinde çalışıyor sanırım. Eğer uygun görürseniz oyunda Beşiktaş Scout kadrosuna dahil edilebilir. Rhodolfo'yu Gökhan Keskin'in kulüp için izleyip önerdiğini yazmıştı medya. Ayrıca şöyle de bir haber var: Beşiktaş'ta Gökhan Keskin dönemi - Fanatik

4- Oyuncuların Preferred Squad Numbers konusu var. Gökhan Töre - 10 numara ve Ramon Motta - 33 tercihleri kaldırılabilir. Olcay Şahan'a 10 numara ve Cenk Tosun'a da 23 numara tercihi eklenebilir.

Nesil
    2007

Beşiktaş'a Director olarak Ahmet Nur Çebi, Erdal Torunoğulları, Metin Albayrak vb. gibi kişileri ekleseniz de Director of Football almak yerine sözleşme yenileme, transfer vb. işleri onlara delege etsek daha iyi ve gerçekçi olurdu. Hatta Şenol Güneş'e Director of Football ile çalışmak istemiyor gibi bir özellik eklenebilir.

Stadyum idsi 70081852 olan Antalya 100.Yıl Stadının adının Antalya Arena olması gerekiyor ilgilelere duyurulur.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Beşiktaş, Galatasaray vb. bir çok takımın bile araştırmaları yeterince iyi değil. Tüm teknik heyetlerin tercihleri falan girilmeli. Detaylandırılmalı. Anlamıyorum neden yapılmadığını.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Sürekli araştırmayı destekledim ettim de Semih Kaya'nın bu saçmasapan profiline artık anlam veremiyorum. Semih'i bu kadar overrated yapmanın anlamı yok. Ya eskiden olduğu gibi iyi yorumlayamıyorsunuz anlamıyorsunuz maçları, gelişen futbola uzak kaldınız ya da kasıtlı olarak abartıyorsunuz Semih'i.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Carole'un profilde olmamış bence. Ya Semih Kaya'nın 130 Ca sı var şaka mı gülme geliyor artık. açtım editörü gerçeğe kendim yaklaştırıyorum. Semih'in bittiğini istatistiklerle reddetmek bana kafatascı bir anlayıs gibi geliyor artık kimse kusura bakmasın. 10 senedir bu forumdayım. Son 2 senedir Galatasaray araştırmasını beğenmiyorum. Ve tam tersine Beşiktaş araştırması inanılmaz kaliteli yapılıyor. Şu semih'in pozisyon alma, sogukkanlılık nasıl 15 dalga mı geçiliyor anlamıyorum. Bu iki özelliği 14'e çekilince zaten CA'sı 125 civarına düşüyor. Bir kaç düşürme ile yansıtılabilir mevcut hali. Hala eski hali duruyor oyunda. Bitti o 3 sene önceki Semih. Bi görün yahu.

Ne kadar eliniz korkak.

Hamit'in sakatlanma eğilimi 10.
    Carole'un pozisyon alma 11, Semih'in 15;
    Carole soğukkanlılık 12 Semih'in 15,
    Carole önsezi 10 semih'in 15
    Semih güç 13, denge 13??? Her darbede uçan, yıkılan Semih'e bak sen.

Semih reyiz yaaa. İzlemesem Terry sanarım.
    Last edited by Nocna Mora : 05.Mart.2016 at 17:37
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yorumun bana ilginc geldi.

Sneijder'in ozelliklerinde bazi degisiklikler olabilir ancak genel kalitesinde bir dusus yok.
    Podolski ve Nani icin de aynisi gecerli.

Genel kalite derken CA'dan bahsediyorum.
    Bir cok ozelligin yukselmesinin bir CA maliyeti var.
    Oyuncu ne kadar cok mevkide oynayabiliyorsa, bunun bir CA maliyeti var.
    Oyuncu iki ayagini da iyi seviyede kullanabiliyorsa, bunun bir CA maliyeti var.

Ornegin Podolski ozelinde, AMR mevkisini eklemenin bir maliyeti var. Bu mevkiyi profiline ekleyebilmek icin ya Podolski'yi daha iyi bir oyuncu yapacagiz (yani CA'yi yukseltecegiz) veya Podolski'yi ayni seviyede tutup (CA'yi sabit tutup) bazi ozelliklerinde indirim yapacagiz. Biz Podolski'nin seviyesini ayni tutup bazi ozelliklerde indirim yapmayi dusunduk. Ozellikle Podolski'yi savunmaya daha az yardim eden bir oyuncu yapmayi dusunduk. Buna da saniyorum cogunluk itiraz etmeyecektir.

Nani'de uc adet degisiklik yapilmis. Hizlanmasi 1 puan dusmus, Paslari 1 puan dusmus, Ortalari 1 puan yukselmis. Genel kalitesi ayni seviyede kalmis.

Fenerbahce'nin defans oyuncularinda da ciddi bir dusus yok. Kjaer'in genel kalitesinde 4 puanlik bir yukselis, Ba'da 3 puanlik yukselis, Caner'de 5 puanlik dusus, Hasan Ali ve Sener'de ise 5 puanlik yukselis var. Caner'in dususu ve Hasan Ali'nin yukselisi daha cok Hasan Ali'nin defansif ozelliklerini, Caner'den biraz daha da iyi seviyeye getirme amacli. Yani toplamda Fenerbahce'nin savunma oyuncularina 12 CA'lik bir yukselis yapilmis. Tahminen gozlemlerde bir yanilgi var.

Volkan ornegine gelince. Volkan'in gecen sezonki performansi nasildi? Volkan'in bunun uzerinde oldugundan eminmiyiz? Sonucta Volkan gecen sezon 12 gol, 8 asist ile oynamis degerli bir oyuncuydu. Buna gore de Bursa'da degerlendirmistik. Volkan'in bu degerlemenin ustunde bir oyun oynadigindan emin degilim. Tabii bu genel kalite yorumu. Ozelliklerinin bazilarinin yukselmesi, bazilarinin dusmesi gerektigini dusunuyorsaniz bu farkli tabii. Bu konuda oyuncu profilleri her zaman tartismaya acik olacaktir cunku bir goz bir turlu gorur, bir baska goz baska turlu.
    Kjaer'in vücut zindeliği hala 8, fazla kasmayın artık bence.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Kimse kusura bakmasın ben Galatasaray araştırmasını beğenmiyorum. İbrahim Üzülmez'in profili neden yapılmadı, oyun tercihleri yansıtılmadı? Detaylara önem vermeyecekseniz detaylara önem verecek insanların önünü açın. Ben rahatsızım bu kadar baştan savma yapılmasından herşeyin.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by QaaN-07 View Post
    Kjaer'in vücut zindeliği hala 8, fazla kasmayın artık bence.
    Danimarka arastirmacisina ozellikle neden bu degerin bize boyle geldigini sordum. Cevabini aldiktan sonra tekrar dusunuruz.
    Aldigi deger 12 olsa, bunu 14'e cikartmak cok kolay cunku arastirmacilar tam olcemedikleri ozellikler icin 11-12-13 gibi degerleri verirler.
    Birisi 8 verdiyse demek ki bildigi bir sey var. Onlarin bildigi, bizim bilmedigimiz ne oldugunu ogrenmeden 2-3 ay yakindan izledigimiz bir oyuncu icin bu degisikligi yapmak dogru olmazdi.
    Tahminen gecirdigi diz sakatligi yuzunden bu deger verilmis. Ancak sakatligin detaylarini ben bilmiyorum.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Carole'un profilde olmamış bence. Ya Semih Kaya'nın 130 Ca sı var şaka mı gülme geliyor artık. açtım editörü gerçeğe kendim yaklaştırıyorum. Semih'in bittiğini istatistiklerle reddetmek bana kafatascı bir anlayıs gibi geliyor artık kimse kusura bakmasın. 10 senedir bu forumdayım. Son 2 senedir Galatasaray araştırmasını beğenmiyorum. Ve tam tersine Beşiktaş araştırması inanılmaz kaliteli yapılıyor. Şu semih'in pozisyon alma, sogukkanlılık nasıl 15 dalga mı geçiliyor anlamıyorum. Bu iki özelliği 14'e çekilince zaten CA'sı 125 civarına düşüyor. Bir kaç düşürme ile yansıtılabilir mevcut hali. Hala eski hali duruyor oyunda. Bitti o 3 sene önceki Semih. Bi görün yahu.

Ne kadar eliniz korkak.

Hamit'in sakatlanma eğilimi 10.
    Carole'un pozisyon alma 11, Semih'in 15;
    Carole soğukkanlılık 12 Semih'in 15,
    Carole önsezi 10 semih'in 15
    Semih güç 13, denge 13??? Her darbede uçan, yıkılan Semih'e bak sen.

Semih reyiz yaaa. İzlemesem Terry sanarım.
    Bence Carole'u gozunde fazla buyutuyorsun.
    Bence Carole'un Dany'den tek farki sol ayakli olmasi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Danimarka arastirmacisina ozellikle neden bu degerin bize boyle geldigini sordum. Cevabini aldiktan sonra tekrar dusunuruz.
    Aldigi deger 12 olsa, bunu 14'e cikartmak cok kolay cunku arastirmacilar tam olcemedikleri ozellikler icin 11-12-13 gibi degerleri verirler.
    Birisi 8 verdiyse demek ki bildigi bir sey var. Onlarin bildigi, bizim bilmedigimiz ne oldugunu ogrenmeden 2-3 ay yakindan izledigimiz bir oyuncu icin bu degisikligi yapmak dogru olmazdi.
    Tahminen gecirdigi diz sakatligi yuzunden bu deger verilmis. Ancak sakatligin detaylarini ben bilmiyorum.
    E madem öyle Souza'nın dribbling'ini neden bir anda 14'den 11'e düşürdünüz diye sorarlar adama? Hayrola Brezilyalı araştırmacıların bir bildiği vardır diye düşünemediniz mi bu sefer?

Sayfa 13 / 16 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri