Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 48 sonuç

Konu: Eskiden Turksportal

Nesil
    2009
    Yer
    Sıfır Beş

Default Eskiden Turksportal

Last edited by .AmasyaSpor. : 24.Temmuz.2009 at 21:15

Nesil
    2006
    Yer
    22 - 07

Nesil
    2006
    Yer
    Fikstüre Bak..

2006'daki sitenin gerek ana sayfası gerekse forum sayfasının görünümü çok canlıydı ve güzeldi keşke şimdide öyle olsa

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

2003 yılında;
    Coded: VNGroup :: Türkçe Çeviri: Cihan Koç ::
    Düzenleme: Turksportal Interactive

Kendi yaptırdığı script'i kullanmış Turksportal.

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Bende siteye 2006 yılında geldim.2006'nın teması en iyisiydi bence de.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Wink

Forever 2006

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

kuralları hatırlayıp ona göre yorum yapalım Meart05. Yukarı aşağı sağa sola diye mesajlar yazmak yasaktır.

Biliyorum herkes bu lafı duymaktan sıkıldı ama yine ses getireceğiz bu sene
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Hissediyorum
    (/s)

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

hoş görüntüler ...
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Şaka maka üye olanı 3 yıl olmuş da geçmiş bile vay be!

Nesil
    2009
    Yer
    Sıfır Beş

Tamam o zaman sağ sol mesajlar yazmayız
    Ama güncel tutmak lazım

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

2006 güzeldi ya

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

2006'yı hiç bilmiyorum (: 2007 senesi foruma ısınma,alışma senem oldu.2008 en güzel seneydi benim yaşadığım.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Konuyu açan arkadaş 2004-2005 aynı olmuş

Nesil
    2006
    Yer
    -

2006 güzeldi ama benim için 2007 en önemli sene olmuştu. Ama eskisi gibi değil buralar..

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Eskiden buralar bostandı diye artık yerine bir sürü ev yerleşmiş yerleri tarif eder ya yaşlılar, burası da aynen öyleydi. Sonra büyüdü gelişti,içindeki üyelerinin de yardımıyla kurumsal hale geldi, FM konusunda baş adres oldu.

Benim üyeliğim yazılan tarih 2007 değil ,çok daha öncelerini görmüştüm.Neyse

Ritmi yakalayan yer öyle ya da böyle yolunu bulur ve her sene üzerine bir şeyler katar. İş ki katarken üyeleriyle forum aynı kucaklaşmayı yaşasın eskisi gibi birlikte hareket etsin. Bir yer ne kadar gelişirse gelişsin çatısının içindekiler ve çatısının içerisindekilerin birbirleriyle güzel şeyleri paylaşmaları,geride bırakacakları güzel anıları olması önemli yoksa ruhu olmayan gelişmiş bir kurum olur sadece.

Bu aralar eskisi gibi olmadığına dair çok konuşma var burada ya da çekişme ,ya da güç dengesizliği. Ama görüyorum ki yavaş yavaş rayına oturuyor. Bundan sonra sadece ileri doğru güzel günlere bakmak kalıyor.

Eskisi gibi değilse eskisi gibi yapmak sizlerin elinde, eğer anca eskisi gibi yapmanıza engel olunuyorsa o zaman laf söylemek hakkınız. Engelleneceğini sanmıyorum. Yeter ki ritmi tutturun. Yaşam da böyledir.

İyi geceler.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by Vieri View Post

Hani nerde abi 2010 bitiyor Bu Sene forumun 10. yılı birşeyler bekliyordum ben ama gelmedi Bi ara puanlı bir sistem olucaktı ne oldu o işler
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2006
    Yer
    DM | MC [izmir]

son 5-6 yildir format degismedi sanirim. yenisini hala bekliyoruz (:

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

merhaba,

maalesef istediğimiz gibi yürümedi (hayat telaşı), oysa ciddi bir zaman harcamıştım ama tek başına olunca zor oluyor.

Tabi desteğini hiç bir zaman kesmeyen bir çok arkadaşımız var.

tekrar söz vererek kimseyi beklentiye sokmak istemiyoruz
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2005
    Yer
    Rio De Janerio

Turksportal iktisadi olarak hayatına yön vermiş teknik yönden istenilen amaca ve seviye ye ulaşılmış olmanın verdiği haz ile artık buraları FM severlerin kendi cirit alanı olarak tayin etmiş herkesi kendi kaderine mahkum bırakmıştır.Çünkü mutlu son olarak FM ile Kutsal ittifaka varıldıgı için Bizlere olan ihtiyaç Reklam tıklamaları , Google adsense ler gibi birçok donenin etkinliği ortadan kalkınca zaten kaz gelecek yemişim tavugu .Buyurun dostlar halil ibrahim sofrasına diyerek .Forum kaderine terk edilmiştir .
    Kimse beklmesin Bu forum canlanmaz . Once yönetici koşturacak ark.Birsey paylaşiyoruz Yönetici onayı istiyor .Ya neyin parazitliyorsunuz yada neyi sansurluyorsunuz Zaten forumda özgür çalışma ortamı olmadıgı çok belli gelen pişman gelmeyenden kime ne modunda .Bırakın kendi haline forumu .

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

paylaşılanlar yönetici onayında olmak zorunda. geçen birisi bir şey paylaşmış ve virüslüydü. bunu ilk kontrol eden bizler olmalıyız. o yüzden "yönetici onaylı olmasın" gibi bir istek fuzuli olur. ha şikayetin koyduğun şeyin uzun süredir onaylanmaması ise o bölüme bakan yönetici hakkında gereken yapılır. orası ayrı.

diğer söylediklerin ise zaten bilinen şeyler.

Yönetici nereye koşturacak forum için bu kısmı anlayamadım. Yöneticinin onay vereceği şeyler vardır, düzene sokacağı yerler vardır, açması gereken konular vardır bunlar tamam. Gördüğüm kadarıyla arkadaşlar bu sistemi yürütüyorlar zaten. Forumlar yönetici koşturmasıyla değil kullanıcı katkısıyla canlanır.

Yaşım gereği ukalalık yapıyorum gibi algılanmasın lütfen ama bizlerin forumu idare ettiği dönemde ki bazı arkadaşlar halen devam ediyorlar görevlerine (2004-2008 arası özellikle) kullanıcıların oluşturduğu içeriklerle baş etmekte zorlanırdık.

Hemen her kullanıcının bir fikri, paylaşmak istediği bir bilgisi, sormak istediği soruları ve neredeyse her konu için bir yorumu vardı. Hakikaten konu ve mesaj patlaması yaşanıyordu. Şimdi bakınca gördüğüm durum şudur; genel kullanıcı kitlesi FM ile ilgili ihtiyaç duyduğu bilgiyi temin ediyor ve forumdan ayrılıyor. Değişmesi gereken durum budur bana göre. Tabii hayatın daha da hızlanması, seçeneklerin çoğalması ve zaman yarışı bu konularda düşüş sağlıyor olabilir orası ayrı.

Yönetici tabii ki normal görevlerinin dışında foruma hareket ve renk katacak yenilikleri bulup uygulamak durumundadır. Ancak bilgiyi temin edip bunun faydalı olduğunu veya tam tersi yanlış ve hatalı olduğunu belirtecek kısa bir mesaj bile yazmayan üyelerin çoğunlukta olduğu bir forumda yöneticinin yapabilecekleri gerçekten kısıtlıdır.

Taze olduğu için bir örnek; FM2006 serisinden sonra ilk defa FM14 serisini oynamaya başladım. Paslanmışız tabii, u19 takımlar hakkında bazı sorular sordum dün genel tartışma kısımda. Bu konuyu 5-6 yıl önce açsam şu ana kadar 40 cevap gelirdi. Şu an sadece bir kişi yanıtladı

Fikirler, görüşler, düşünceler ve eleştiriler paylaşmak içindir. İçine atan bir topluluk yok olmaya mahkumdur. Naçizane fikrimdir.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Açıkcası ben pek eskiyi falan bilmem ama sizlere şu kadarını söyleyeyim, ben bu sitedeki yöneticiler kadar egosuz insanlar tanımadım.

Ben yönetimde olmadığım dönemde de bana bu siteyi sevdiren şey herkesin iç içe olmasıydı. Bu sitede yönetimde olmadığım süre içinde bütün yöneticileri tanıyordum, bir kaç tane admin tanıdığım da vardı. DH ya da Türkçespiker gibi sitelerde ünvan verdiğiniz kişi kendisini oranın cumhurbaşkanı görüyor.

Adamlardaki egoyu ben kimsede görmedim. Burada herkes bütün yöneticilerle iç içe takılıyor.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Vay be ne günlermiş.
    2006'yı görünce biran vay dedim. Volkan Baros'ları Zaradane'leri NeronFB'leri eGowichleri

Güzeldi El Barto'lu Tr.Captain'li ler hiç unutulmaz...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

2007 yılı sanırım oy isteme yılıydı özelden olsun msn'den olsun.

Şuan hala devam ediyor sanırım ama önceki gibi olamaz...

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by World Hollow o1 View Post
    2007 yılı sanırım oy isteme yılıydı özelden olsun msn'den olsun.

Şuan hala devam ediyor sanırım ama önceki gibi olamaz...
    Ne için isteniyormuş

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Forumda 2006'dan beri öyle böyle bulunuyorum. Benim için en güzel sene 2011'di. MSN grubunda toplaşıp pes5 turnuvaları atardık hamachi üzerinden. 2010 ve 2011 jenerasyonu çok iyiydi. Birçok aynı yaş grubundan aktif üye vardı. BafRaLı (Tolga) gibi güzel adamlar vardı. Ben de çok fazlasıyla aktiftim. Günümün en az 10 saatini forumda geçiriyordum.

Sonra o jenerasyon üniversiteli oldu , hayat telaşları başladı , yoğun oldular , sosyal ortamlara girdiler ve bana göre çöküş 2012 yılında başladı. 2012'den beri foruma çok yazmam ama hep takip ederim , 2012 sonrası aktflik %70 azaldı.

Yine de şuan forum birçok yabancı foruma göre çok iyi aktif seviyede. FM-Base'dan sonra en aktif ve kaliteli bilgi sunan sitelerden.

Bazı fm forumları var , adam konu açıp birşey yazıyor , link yok birşey yok , ama yazıyı bile üye olmadan göremiyorsun. Konuya 300 mesaj gelmiş , 297 tanesi teşekkürler, askdkaskd, aaaaaaa, jjjjjjjj, gibi mesajlar.

Ama bilgi paylaşımı olarak çok kötü durumda forum , ne dogru düzgün rehberler hazırlanıyor ne başka birşey. Yabancı forumlarda 4-5 sayfalık taktik vs. rehberleri bulunurken burada bunu bulmak zor. Var elbette ama yeterli değil. Çünkü FM'yi ezbere bilen adamlar , yönetici kadro şuan 30-35 yaşlarında adamlar ve belki evliler , hayat uğraşları var.

Yine de memnunum forumdan.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Leonadias View Post
    Ne için isteniyormuş
    Ödüller, sizi anlatıyoruzlar falan vardı o zaman.

Ahmet'in dediği gibi 2011 yılı efsaneydi özellikle de o msn grubu. Nerde o eski goygoylar.
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Eskiyen forum veya işlev değil FM'nin daha çok endüstiriyelleşmesi.

Firmanın korsan oyunun önüne geçmek için getirmiş olduğu yenilikler ister istemez korsan oyunun en fazla döndüğü ülkemizde FM'nin ciddi biçimde oynayıcı kitlesini yok etti. Yanlış anlaşılmasın tabiki korsan oyunu savunmuyorum ama Türkiye'nin gerçeklerini de unutmamak gerek.

Bugün kaç tane internet cafe'de FM 14'e rastlayabilirsiniz? Ağır kullanıcı kitlesi dışında diğer kitlesi maalesef uzaklaştı. Eh durum böyle olunca da oyunun çıktığı 2-3 aylık periyot ve devre arası veritabanı güncelleştirmesi dışındaki yoğunluk dışında tüm FM siteleri dutluk oluyor.

Forumun FM dışında kalan bölümleri yeterli mi? Bence onlar da biraz daha hareketlendirilebilir bunun için yeni siteyi bekleyenlerdenim. Büyük bir atak olacaktır, hep beraber göreceğiz.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by E.Cartman View Post
    Ödüller, sizi anlatıyoruzlar falan vardı o zaman.

Ahmet'in dediği gibi 2011 yılı efsaneydi özellikle de o msn grubu. Nerde o eski goygoylar.
    Neler kaçırmışız desene ^^

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri