Sayfa 22 / 57 İlkİlk ... 12202122232432 ... SonSon
631 ile 660 arası toplam 1701 sonuç

Konu: FM 2010 Türkçe Yolda mı?

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Donanımhaber ve ***** gibi büyük sitelerlede bağlantı kurulmalı. Eminim daha fazla katılım olacaktır.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

5 aktivasyon hakkı, Steam veya box alımları farketmeksizin olacak.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Imza toplanmasi Quickstart'in demo'da cikmasini sagliyor ve bir bakima yaklasik ne kadar insanin bu ise giriseceginin bir gostergesi oluyor.

Oyunu satin alan 10 bin kisiye ulasinca Turkce ekleniyor ve Steam uzerinden indirmeniz icin size sunuluyor.
    "Gelecek 3 haftada eğer 10 bin imzaya ulaşırsak Türkçe FM 2010 çıkartılacak."

10 bin kişi satın alınca Türkçe çıkacaksa ilk sayfadaki yazınızı değiştirin. Yanlış anlaşılma olmasın. Şahsen ben oyun alımları ile Türkçenin bir alakası yok diye biliyordum. 10000 imza atılınca Türkçe çıkacak zannediyordum. Ki öyle söylenmişti ne değişti bilmiyorum ama şuandaki durum bu ise mesajlarınızı editleyin.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by medievil View Post
    "Gelecek 3 haftada eğer 10 bin imzaya ulaşırsak Türkçe FM 2010 çıkartılacak."

10 bin kişi satın alınca Türkçe çıkacaksa ilk sayfadaki yazınızı değiştirin. Yanlış anlaşılma olmasın. Şahsen ben oyun alımları ile Türkçenin bir alakası yok diye biliyordum. 10000 imza atılınca Türkçe çıkacak zannediyordum. Ki öyle söylenmişti ne değişti bilmiyorum ama şuandaki durum bu ise mesajlarınızı editleyin.
    Düzelttim.. Gözden kaçmış. Teşekkürler.

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Quote Originally Posted by Aydın View Post
    Oyuna bu kadar geç ekleneceği için steam'de çıkacak. Editlemeye gerek yok. Sonuçta Türkçe'yi entegre edeceğiz oyuna ve bundan sonraki oyunlarda da böyle çıkacak.

Böyle bir kampanya için niye editlememizi istiyorsun ki ayrıca? Yalan değil birşey değil. Bu inat nedir yani?
    Bende kampanyaya destek veriyorum zaten. Bir çok foruma konu bile açtım bu kampanya ile ilgili. Yalan konuşuyorsunuz demedim. Sadece ilk sayfada ki o yazı insanların kafasında soru işareti bırakıyordu. En azından bende böyle oldu. Yoksa kimse sizi yalancılıkla suçlamıyor.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Yalancılıkla suçluyorsun demiyorum. Biraz"yapın, edin" tarzında söylediğin için sanki büyük bir hata yapmışız gibi duruyor. Neyse yani önemli değil.

Bir sorum olacak, orjinal alırsak dil desteği dışında nelerden faydalanabiliyoruz?

Ben bunu şimdi yazdım buraya fakat eminim ki bcevabı bildiğini sanan fakat aslında tam olarak ne getirisi olduğunu bilmeyen bir sürü üye vardır.

Yani diyelim ki lömbür lömbür bayıldım 90 kağıdı, aldım kutu elime.
    Hatta işler harika gitti ve aldığım orci oyunum Türkçe.
    Hepsi bu mu?
    Ne bileyim FPS oyunlarda multiplayer desteği olur, stratejide aynı şekil olur.
    Fm de durum nedir?
    Acaba sadece dilden girmek yerine diğer faydalarından da bahsetsek daha cazip olmaz mı?

Bayramda da elimiz boş kaldı.
    Kış geldi,gelecek.
    28inde okullar açılacak.
    Oh hadi bakalım..

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Benim kafam karıştı şimdi. Bir kaç sorum oLacak.

1- Ben bu 43 TL e satan siteden oyunu aLsam, bizim satış kotamıza işLeyecekmi?

2- 10.000 imza topLanıncamı Türkçe çıkacak, yoksa 10.000 satış rakamına uLaşınca mı Türkçe çıkacak.

3- 10.000 satış rakamına uLaştıktan sonra Türkçe çıkacak ve Steam üzerinden indiriLecekse benim 43 TL verip aLdığım CD ne oLacak, sonra tekrar mı para ödeyeceğim.

İyice karıştı.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Hmm. AnLadım Coşkun.

OrjinaL DVD de Key de var nasıLsa, sonuçta Steam üzerinden, veya CD üzerinden kurarken sonuçta Key istiyor. ELimizde Key oLdukça probLem yok.

Ama 10.000 satış rakamına uLaşıLması haLinde Türkçe ekLenicekse o iş zor derim ben.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2007
    Yer
    34

Genelde 5 kişinin birleşip steamdan alıcağını düşünürsek evet çok zor bencede

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Bende kampanyaya destek veriyorum zaten. Bir çok foruma konu bile açtım bu kampanya ile ilgili. Yalan konuşuyorsunuz demedim. Sadece ilk sayfada ki o yazı insanların kafasında soru işareti bırakıyordu. En azından bende böyle oldu. Yoksa kimse sizi yalancılıkla suçlamıyor.
    Teşekkürler, yanlış bir anlaşılmadan kaynaklanıyor. Gerekli düzeltme yapılmıştır.

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Benim kafam karıştı şimdi. Bir kaç sorum oLacak.

1- Ben bu 43 TL e satan siteden oyunu aLsam, bizim satış kotamıza işLeyecekmi?

2- 10.000 imza topLanıncamı Türkçe çıkacak, yoksa 10.000 satış rakamına uLaşınca mı Türkçe çıkacak.

3- 10.000 satış rakamına uLaştıktan sonra Türkçe çıkacak ve Steam üzerinden indiriLecekse benim 43 TL verip aLdığım CD ne oLacak, sonra tekrar mı para ödeyeceğim.

İyice karıştı.
    1- türkiye üzerinden aktive edeceğin için işleyecek

2- 10bin imza ile türkiye quickstart eklenecek.. sonra 10bin satış gerçekleştiği andan itibaren Türkçe yama steam üzerinden tüm orijinal kullananlara yayınlanacak

3- cevap yukarıda, orijinal alarak bu imkanın olacak..
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Bir soruda benden gelsin. Diyelimki 10 000 satış rakamına ulaşılamadı. Hatta bırakın 10 000 i 5 000 bile olmadı. Bu durumda Turksportal olarak siz bir yama çıkartacakmısınız. 1 Kasım sözünüz vardı başka bir konuda. 1 kasımdan kastınız bu kampanyamıydı yoksa zaten hali hazırda Türkçe yama hazırmı?

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Bu kampanya olayı beklenmiyordu. Eğer istediğimiz sonucu elde edemezsek yamamız yine çıkacak.

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya / 07

Banada türkçe yama hazır gibi geldi.Çünkü bir dili hazırlamak o kadar kolay değil diye bir yazınızı görmüştüm.Yeminli tercüman falan ofiste çalıştırılması gibi işlemler uzun sürer denmişti.Bence seneye Türkce cıkabilir satış tatmin ederse.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by Aydın View Post
    Bu kampanya olayı beklenmiyordu. Eğer istediğimiz sonucu elde edemezsek yamamız yine çıkacak.
    Bir soruda benden gelsin. Diyelimki 10 000 satış rakamına ulaşılamadı. Hatta bırakın 10 000 i 5 000 bile olmadı. Bu durumda Turksportal olarak siz bir yama çıkartacakmısınız. 1 Kasım sözünüz vardı başka bir konuda. 1 kasımdan kastınız bu kampanyamıydı yoksa zaten hali hazırda Türkçe yama hazırmı?
    1 Kasım'da böyle bir sözümüz vardı fakat SI'ın bu girişimi nedeniyle bu süre değişti. Ayrıca herhangi bir yama çıkartırsak SI'ın yayınlayacağı gibi kesinlikle beklenmemeli. FM 2009 ile eklenen cümle çevirilerine devam, ek olarak FM 2010 ile gelen yeni cümleler. Ayrıca bu çevirileri yapmak için vaktimiz şu sıralar oldukça kısıtlı, çıkarsada yüzde bakımından düşük bir yama olur ve yeni sürümleri ne zaman gelir merak konusu..

Şunuda belirtmek isterim ki esasta 10bin imza çıkmaması veya yeterli ilgi görmemesi durumunda Turksportal olarak Türkçe yama çalışmalarını bırakmayıda düşünmüyor değiliz. Nasıl olsa piyasada %90 oranında çevirilere sahip yamalarda kol geziyor. Gerçi bu yamalar ya bizim 2005 den kalma çeviriler yada google translate ile çevrilmiş yamalar. Ama çok ihtiyacı olanlar bunları kullanabilir...
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by Rais View Post
    Banada türkçe yama hazır gibi geldi.Çünkü bir dili hazırlamak o kadar kolay değil diye bir yazınızı görmüştüm.Yeminli tercüman falan ofiste çalıştırılması gibi işlemler uzun sürer denmişti.Bence seneye Türkce cıkabilir satış tatmin ederse.
    Türkçe yama henüz hazır değil. FM 2010 için beklenen satışa ulaşırsa Turksportal'ın çeviri dosyasınıda kullanarak, dil çeviri işlemleri SI tarafından yetkilendirilecek çevirmenler tarafından yapılacak. Şu anda SI bu konuda herhangi bir işlem yapmadı.
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Kutuda alanlar Türkçe'yi nasıl temin edebilecek-10.000'e ulaşılır ise-?
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Orijinal Key ile STEAM üzerinden
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Önce kültür olayından bahsedelim.

Doğduğumuz ilk günden bu yana gerek aldığımız eğitimle gerekse toplumdan gördüğümüz kadarıyla korsanın kötü birşey olduğunu öğrenseydik. Bir adamın cebinden para çalmayla gidip korsan bir ürün almanın aynı şey olduğunu bilirdik. Para çalma bizim için kılıf bulunmaz birşeyken korsanla yaptığımız hırsızlığa binbir türlü kılıf uydururuz. Bugün "Bir oyuna 60-90 lira verilir mi?" dememizin sebebide aldığımız eğitimdir. Bu zamanlada kültür haline gelmiştir.

Oyun 90 lira ise;

"25 olsaydı alırdım."

Oyun 25 lira olur;

"Bir oyunun ortalama fiyatı olsa olsa 10'dur. Olsaydı alırdım."

Oyun 10 Lira olur;

"Kardeşim korsanı 4 lira, 4 liraya versinler alalım."

Oyun 1 lira olur;

"Netten indiriyorum o 1 lira benim çekirdek param"

Aradaki farkıda gösterelim daha rahat anlaşılsın. Avrupa'da korsan için yapılan bir video...

http://www.gencturkhaber.com/video/K...r-.html,010610

Bizde böyle bir video hazırlansa heralde kamera şakası zannederiz. Çünkü bizene adamların havuzundan, uçağından ben zaten perişanım. Yada Avrupa'dakiler için bu video gayet normal çünkü orada refah bir yaşam var. Ancak şunuda unutmamak gerekir. Evde toz bezi olarak euro'larıda kullansanız, zenginlik sizden sorulsa bile "bir oyuna o kadar verilmez ve korsana her daim evet" kültürü bize orjinal oyun felan aldırtmaz.

Bizim bu sorunu aşmamız lazım. Zaten bu sorun aşıldığında böyle başlıklarada gerek kalmayacaktır.

Hırsızın hiç mi suçu yok diyeceksiniz.

SI Games'te bana göre bu konuda çok katı. Oyunu ve fiyatını Türkler için daha cazip hale getirerek korsanla savaşabilir. CM yaptı oldu, FM'de yapsın. Bu mantıkta olabilir. Yada madem böyle bir kampanya var sayıyı düşük tut ve 5.000 yap. Önce %5 yerine daha düşük bir orana orjinal aldırmayı hedefle...Çoğaltabilirim.

Birde onların açısından bakalım. Zarar edecekleri bir alana neden yatırım yapsınlar. Kar elde etmiyorsam zararda etmem. Premier ligi koymazsam bütün dünya etkilenir ama ya Türk dili. CM nasıl yapıyor. Bununla ilgili fikrim yok ama oluru olsaydı FM'de yapardı. Demek ki CM birşeylerden feragat ediyor. Arkadaşlarımızın dediğine görede pazarda yer edinme çabası. Fiyat hep bu şekilde kalacaksa yada hafif artışlar olacaksa zaten FM kendi kendini bu yaptığı uygulamayla bitirir.

Kısacası böyle şeyleri tartışmak yerine çözüme ulaşmak lazım. Bazen deriz ya ne tarafından bakarsam bakayım aynı şeyi görüyorum diye bu konuyada her tarafından bakmak lazım. Çünkü çok farklı şeyler görülüyor.

İlk olarak amaç 10.000 imzayı toplayabilmek. Gerçekten alma fikri olanların atacağı imzalar önemli. 10.000 imza bulunmadan 10.000 kişinin alıp alamayacağını test edemeyiz. Her maçı final gibi görmeliyiz.

Önce 10.000 imza sonra 10.000 alım sonra bu SI Games bize yamuk yapar mı?

Oyunda Türk Ligi ve Türkçe Dili için çalışmalar yürüten, işin takibini yapan Turksportal önderlerine teşekkür ediyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by DisCo View Post

Doğduğumuz ilk günden bu yana gerek aldığımız eğitimle gerekse toplumdan gördüğümüz kadarıyla korsanın kötü birşey olduğunu öğrenseydik. Bir adamın cebinden para çalmayla gidip korsan bir ürün almanın aynı şey olduğunu bilirdik. Para çalma bizim için kılıf bulunmaz birşeyken korsanla yaptığımız hırsızlığa binbir türlü kılıf uydururuz. Bugün "Bir oyuna 60-90 lira verilir mi?" dememizin sebebide aldığımız eğitimdir. Bu zamanlada kültür haline gelmiştir.

Oyun 90 lira ise;

"25 olsaydı alırdım."

Oyun 25 lira olur;

Oyun 10 Lira olur;

Oyun 1 lira olur;

Aradaki farkıda gösterelim daha rahat anlaşılsın. Avrupa'da korsan için yapılan bir video...

http://www.gencturkhaber.com/video/K...r-.html,010610

Bizde böyle bir video hazırlansa heralde kamera şakası zannederiz. Çünkü bizene adamların havuzundan, uçağından ben zaten perişanım. Yada Avrupa'dakiler için bu video gayet normal çünkü orada refah bir yaşam var. Ancak şunuda unutmamak gerekir. Evde toz bezi olarak euro'larıda kullansanız, zenginlik sizden sorulsa bile "bir oyuna o kadar verilmez ve korsana her daim evet" kültürü bize orjinal oyun felan aldırtmaz.

Bizim bu sorunu aşmamız lazım. Zaten bu sorun aşıldığında böyle başlıklarada gerek kalmayacaktır.

Hırsızın hiç mi suçu yok diyeceksiniz.

SI Games'te bana göre bu konuda çok katı. Oyunu ve fiyatını Türkler için daha cazip hale getirerek korsanla savaşabilir. CM yaptı oldu, FM'de yapsın. Bu mantıkta olabilir. Yada madem böyle bir kampanya var sayıyı düşük tut ve 5.000 yap. Önce %5 yerine daha düşük bir orana orjinal aldırmayı hedefle...Çoğaltabilirim.

Birde onların açısından bakalım. Zarar edecekleri bir alana neden yatırım yapsınlar. Kar elde etmiyorsam zararda etmem. Premier ligi koymazsam bütün dünya etkilenir ama ya Türk dili. CM nasıl yapıyor. Bununla ilgili fikrim yok ama oluru olsaydı FM'de yapardı. Demek ki CM birşeylerden feragat ediyor. Arkadaşlarımızın dediğine görede pazarda yer edinme çabası. Fiyat hep bu şekilde kalacaksa yada hafif artışlar olacaksa zaten FM kendi kendini bu yaptığı uygulamayla bitirir.

Kısacası böyle şeyleri tartışmak yerine çözüme ulaşmak lazım. Bazen deriz ya ne tarafından bakarsam bakayım aynı şeyi görüyorum diye bu konuyada her tarafından bakmak lazım. Çünkü çok farklı şeyler görülüyor.

İlk olarak amaç 10.000 imzayı toplayabilmek. Gerçekten alma fikri olanların atacağı imzalar önemli. 10.000 imza bulunmadan 10.000 kişinin alıp alamayacağını test edemeyiz. Her maçı final gibi görmeliyiz.

Önce 10.000 imza sonra 10.000 alım sonra bu SI Games bize yamuk yapar mı?
    Fiyat konusunda katılmıyorum sana Burak abi. 60 lira veya 90 lira, ülkemizde bir oyun için çok büyüm miktar. Anlatmak istediğim, korsanın yaygınlaşmasının sebebinin kültür olduğunu düşünmüyorum. Bana göre maddi imkansızlıklar yüzünden korsan bu kadar satılıyor ülkemizde.

Örneğin, Polonya'da orta seviyede bir aile dünya turuna çıkabiliyor. Bunu kuzenim geçen sene oraya eğitim için gittiğinde söylemişti ki Polonya Avrupa'nın en fakir ülkelerinden biri. Başka bir örnek verirsek, Hollanda'da orta kısım insanlar, triplex, bahçeli havuzlu evlerde oturuyorlar. Ülkemize bakacak olursak orta seviye bir aile 1 aylık erzağını zor alıyor.

Böyle bir ülkede yaşarken bizim orjinal almamızda ısrarcı olunmasını da anlamıyorum ben.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Böyle bir ülkede yaşarken bizim orjinal almamızda ısrarcı olunmasını da anlamıyorum ben.
    Şimdi olaya yanlış bakıyorsun. Sen nasıl ki korsan alımlarının nedenini kendince izah ediyorsan bende kendi açımdan alımların farklı boyutunu dile getiriyorum. Ben iddia ediyorum. Yarın zengin insanlar olarak kalkalım. Yine bu oyunu orjinal almayız. Sen para yok ve alamıyoruz derken insanları korsan almaya zorluyorsun fikri bende uyanmıyor. Bende orjinal alınması gereklidir derken seni zorlamıyorum sadece fikir belirtiyorum.

Ha hiç mi şimdiye kadar korsan işlere kalkışmadık. En kötü mp3 indirmişliğimiz vardır. Ama bu bir kültür. Diyorum ya...

Parasız kaldığımızda gidip hırsızlık yapıyormuyuz. Hayır. Sahte para basıyormuyuz yada ediniyormuyuz. hayır...
    Ancak bu tarz konularda kendimizi mazur gösteriyoruz. Gidip sahtesini ediniyoruz. Oysa aynı hesap.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Quote Originally Posted by welet1905 View Post
    Fiyat konusunda katılmıyorum sana Burak abi. 60 lira veya 90 lira, ülkemizde bir oyun için çok büyüm miktar. Anlatmak istediğim, korsanın yaygınlaşmasının sebebinin kültür olduğunu düşünmüyorum. Bana göre maddi imkansızlıklar yüzünden korsan bu kadar satılıyor ülkemizde.

Örneğin, Polonya'da orta seviyede bir aile dünya turuna çıkabiliyor. Bunu kuzenim geçen sene oraya eğitim için gittiğinde söylemişti ki Polonya Avrupa'nın en fakir ülkelerinden biri. Başka bir örnek verirsek, Hollanda'da orta kısım insanlar, triplex, bahçeli havuzlu evlerde oturuyorlar. Ülkemize bakacak olursak orta seviye bir aile 1 aylık erzağını zor alıyor.

Burak abinin anlatmak istediği şeyi tam olarak kavrayamamışsın bence.Yada bende yanlış anladım.Bu konuyu daha önce Ömer abide açıklamıştı.Korsan almak hırsızlıktır.Bunun benim param yok diye gidip marketten çikolata çalmamdan farkı yok.Fakat zihinlere yerleşmesi açısından 2 si aynı şey değilmiş gibi geliyor insanımıza.Burak abinin değinmeye çalıştığı noktada bu.Bana diyeceksin hırsızlık madem sen hiç yapmadın mı? Maalesef bende yaptım bugüne kadar.Ara ara düşünüyorum hep.İleride bunun hesabını nasıl vereceğim diye.Sonuçta korsan kullanımı kul hakkı yemektir ve Allah benim karşıma neyle gelirseniz gelin,kul hakkıyla gelmeyin demiştir.Açıkcası vicdan azabı çekiyorum bu konuda.Hee bu beni engelliyor mu? Maalesefki hayır.İşte Burak abinin demek istediğide bu.En azından ben onun yazdıklarından bunu çıkarıyorum.Aynı vicdan azabı veya korku marketten çikolata çalmamı engelliyor ama iş korsan kullanıma geldiği zaman işler değişiyor.Buda yerleşmiş olan zihniyetin ürünüdür..
    So what?
    Saike

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Korsana ben de karşıyım ama ülkemizde göz ardı edilemez bir gerçek varsa bu gerçek de ekonomik sıkıntıların çok olduğu gerçeğidir. Bahsettiğim olay, Avrupa'da FM için verilen 40-45 € oradaki aileleri etkilemez fakat ülkemizde FM için 90 lira vermek çok büyük sıkıntı yaratır.

Bunun da temelinde ekonomik faktörler bulunuyor. Ülkemizin refah seviyesi yüksek olsa, zengin bir ülke olsak, iddaa ediyorum korsan satılmazdı. Korsanın bir kültür hale gelmesindeki sebep de ekonomik sebepler.

SI illa orjinal satılsın istiyor. O zaman Türkiye'ye özel bir fiyat uygulayamaz mı ? İngiltere'de 43 liraya satılıyor, gördük. E oyun aynı oyun. Orada 43 liraya satılabiliyorsa, ülkemizde de o fiyata, hatta daha aşağısına, CM ile aynı fiyata satılabilir.

Dediğim gibi, bana göre Türkiye'de korsanın yaygın olmasının 1. sebebi ekonomik faktörlerdir.

Oyun 90 lira ise;

"25 olsaydı alırdım."

Oyun 25 lira olur;

Oyun 10 Lira olur;

Oyun 1 lira olur;

Bu kısma katılmıyorum.
    Makul fiyat ve Dil desteği olduğu zaman mutlaka orjinal oyu tercih sebebi olacaktır.

İyidir, kötüdür,berbattır orasını araştırmacı arkadaşlar daha iyibir fakat Cm'nin fiyat ve dil desteği uygun.
    Bende orjinal bir Cm almış bulunmaktayım.
    Ha oynuyor muyum, pek sayılmaz.
    Daha oyunda gün ilerletemiyorum bile.
    Ama şikayetçi değilim, çünkü bunlar problem bile değil.
    Türkçeye destek, makul fiyata destek.

SI Games'in bu konuda katı olmasına kesinlike katılıyorum.
    Eminim ki burada 10bin oyun için imzayı verenler Türkçe Fm uğruna, buranın çabaları uğruna imza vermişlerdir.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Ekonomik faktörler mutlaka etkili ama 1. sebep değildir.

Eğitimsizlik diyelim. Yalnız eğitimli olmakta okul okumak olarak anlaşılıyor. Bu öğretimdir. Eğitim farklı bir olay.. Çünkü eminim birisi çıkıp benim arkadaşım üniversitede okuyor ama korsan alıyor diyecektir.

Eğer ekonomik faktörler olsaydı. Birşeyin eksikliğini çeken herkes çalmaya, onun kopyasına ulaşmaya çalışırdı. Bazı konularda yapıp bazılarında yapmıyorsak bence sebep ekonomik nedenler olmamalı.

Bu kısma katılmıyorum.
    Makul fiyat ve Dil desteği olduğu zaman mutlaka orjinal oyu tercih sebebi olacaktır.
    Cm nasıl bir uygulama izliyor bilmiyorum. Korsan oyunlarda Türkçe kullanılamıyor mu?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ekonomik faktörler mutlaka etkili ama 1. sebep değildir.

Eğitimsizlik diyelim. Yalnız eğitimli olmakta okul okumak olarak anlaşılıyor. Bu öğretimdir. Eğitim farklı bir olay.. Çünkü eminim birisi çıkıp benim arkadaşım üniversitede okuyor ama korsan alıyor diyecektir.

Eğer ekonomik faktörler olsaydı. Birşeyin eksikliğini çeken herkes çalmaya, onun kopyasına ulaşmaya çalışırdı. Bazı konularda yapıp bazılarında yapmıyorsak bence sebep ekonomik nedenler olmamalı.
    Burak abi, sadece korsan bazında bir soru soracağım sana.

Vatandaşımızın bütçesi yeterli olsa orjinal oyun, FM, albüm, film, vs. almak için, korsanı tercih etmesi için bir sebep olur mu ?
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Adam eğitimli olsa bile parası yoksa nasıl alsın orjinali
    Last edited by Clayman : 23.Eylül.2009 at 04:51 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

İngiltere'de kıytırık Fulhan - Wigan maçını 70 pound'a izliyorlar. O bakımdan hiç girmeyelim bence ülkelerin durumuna.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

İlk olarak parası yoksa almayacak...Çünkü para yetmediğinde o ay belki et yemiyorsun ama çalmıyorsunda ya da et diye sokaktan hayvan kesip eve et götürmüyorsun. FM'de niye değişiyor bu yada mp3'te yada başka şeyde..Orda niye yetinmeyip beklemiyoruz yada sahtesine yöneliyoruz.

Korsan alıyorsa da en azından sanki orjinal alıyormuşçasına hesap sormayacak...Hizmet beklemeyecek..

Korsanı savunmayacak...

Para yönünden değerlendirelim. Şu takım bilekliklerini bilirsiniz. Lastikten 3 tane oluyor. 10 lira mı 15 lira mı öyle bir fiyatı var. Ancak 2 liraya olanlar alınıyor.

Fiyatı gayet normal ama bu seferde lastiğe o kadar para verilir mi oluyor.

Yani zihniyet herşey...

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Cm nasıl bir uygulama izliyor bilmiyorum. Korsan oyunlarda Türkçe kullanılamıyor mu?
    Daha çıkmadı ki.

Quote Originally Posted by Ayg.22 View Post
    Daha çıkmadı ki.
    Cm 2010 çıktı hocam oldu bayaa

Sayfa 22 / 57 İlkİlk ... 12202122232432 ... SonSon

Mesaj Yetkileri