Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 69 sonuç

Konu: Turkish Super Patch 18 By Affluence

Nesil
    2008
    Yer
    mugla

Default Turkish Super Patch 18 By Affluence

Herkese selamlar.

Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör Lig ve 1. Amatör Lig'i kapsayan yamanın bu seneki ilk versiyonuna linkten ulaşabilirsiniz arkadaşlar.

LİNK:

http://www.filefactory.com/file/61fco9dxybm1/Turkish%20Super%20Patch%2018%20By%20Affluence%20v1 .0.fmf

İndirdiğiniz dosyayı C:\Kullanıcılar\Kullanıcı adı\Belgeleri\Sports Interactive\Football Manager 2018\editor data klasörüne attıktan sonra oyuna başlarken detaylı lig kurulumundan seçmeniz gerekli.

YAMANIN ÖZELLİKLERİ:

• 2. LİG
      • Gerçeğe uygun genç oyuncu teşvik sistemi,

• 3. LİG
      • Gerçeğe uygun lig sistemi,
      • Gerçeğe uygun kadro kuralları,
      • Gerçeğe uygun ceza sistemi,

• BÖLGESEL AMATÖR LİG
      • Gerçeğe uygun lig sistemi (play-off ve play-out),
      • Gerçeğine uygun 12 BAL grubu,
      • Tüm takımlar her sene kendi bölge grubuna yükseliyor,
      • Düzenlenmiş takım reputasyonları,

• SÜPER AMATÖR LİG
      • Gerçeğine uygun 97 adet illere özel grup,
      • Tüm takımlar her sene kendi il grubuna yükseliyor,
      • Düzenlenmiş takım reputasyonları

• 1. AMATÖR LİG
      • Gerçeğine uygun 67 adet illere özel grup,

NOT: BAL PLAY-OUT TAKIMLARI BU VERSİYONDA KENDİ BÖLGESİNİN TAKIMLARI İLE EŞLEŞMİYOR MALESEF. Önümüzdeki versiyonda çok daha detaylı bir play-out sistemi yayınlayacağım inşallah.

Lütfen bu yamayı başka bir sitede izinsiz paylaşmayın.

İyi oyunlar.

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Eline sağlık.

Nesil
    2008
    Yer
    mugla

Quote Originally Posted by Mamadou View Post
    Eline sağlık.
    Eyvallah sağolasın.

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Güzel bi çalışma olmuş emeğine sağlık.
    malatyAdana!

Eline emeğine sağlık, sen çok yaşa emi!

Nesil
    2006
    Yer
    Çan/Zeytinburnu

Ellerine sağlık.

Nesil
    2008
    Yer
    mugla

eyvallah arkadaslar. iyi oyunlar herkese. eger cozebilirsem bal liginden dusme sisteminin aynisini yapmaya calisiyorum. her ilin balda kontejyani olacak ve sadece kendi ilinin takimlariyla play-out oynayacak.

inanilmaz karisik bi formulu var. insallah cozerim.

hocam alternatif bir link verebilir misiniz? server problemi var filefactoryde.

edit: düzeldi.

@affluence şimdiden kolay gelsin hocam. Bu arada amatör lig isimlerinin birkaçında karışıklık var (1. Amatör Lig'in SAL olarak gözükmesi gibi). Bilgin olsun diye söylüyorum. Zaten varsın bu kadarcık da olsun, sonuçta büyük bir emek var. Bize şükran duymak düşer.

Nesil
    2008
    Yer
    mugla

super amator lig 6. seviye liglerin genel adidir. bu seviyede illerin takim sayilarina gore bazi ligler super amator lig, bazi ligler de 1. amator lig olarak adlandirilir. dolayisiyla bu 7.seviye liglerini de degistirir. bu birebir gercek statudur.

Doğrudur hocam bilgilendirme için teşekkürler.

Hocam eline sağlık, indirdim ve en sevdiğim kariyere başladım... Hocam http://www.amatorfutbol.org/ bu linkteki gibi yapabilir miyiz alt ligleri, gereken yardımı göstermeye hazırım.

Nesil
    2008
    Yer
    mugla

Quote Originally Posted by attkoc View Post
    Hocam eline sağlık, indirdim ve en sevdiğim kariyere başladım... Hocam http://www.amatorfutbol.org/ bu linkteki gibi yapabilir miyiz alt ligleri, gereken yardımı göstermeye hazırım.
    Yama gerçek süper amatör lig sistemine çok yakın benzerlikte. En büyük fark bazı çift gruplu ligleri (örneğin Muş 1. Amatör) tek grup yapmak zorunda kaldım. Bunun sebebi, bal playout'u düzgün ayarlamak için amatör amatör lig sayısı 96 olmak zorunda. Versiyonun geçen seneki gibi olması gerekli fakat bu sene editör bazı hatalar veriyor. şuan onu düzeltmeye çalışıyorum. 1. Amatör lig ise eldeki takım sayılarına göre geröek lig yapısına en yakın halde.

14. Default

hocam kolay gelsin. “genç oyuncu teşvik sistemi” ne oluyor? acaba bahsedeceğim şey mi? diğer bal ligi yaması grubunda dün gece yazarak izah etmiştim. isterseniz okuyabilirsiniz. hatta burda da izah edeyim. spor toto 3. ligde kariyer yapmak istiyorum. ancak 23 yaş altı 10, 23 yaş üstü 7 oyuncu kaydetmek zorundayız maç kadrosuna. bu kural kariyer yapmayı imkansızlaştırıyor. sizin konuyu yeni gördüm. umarım bu kuralı kaldırmışsınızdır. eve gidince deneyeceğim. bir de transfer listesi hiç ilgi çekmiyor. listeye koyduğumuz oyuncuya istediğimiz fiyat gelmese bile en azından daha düşük bi ligden teklif gelsin, istediğimizin yarısını versinler falan. buna da razıyım ben. ama listeye koyduğum hiçbie topçunun teklif alamamasına razı değilim. gerçekçi de değil.

Nesil
    2008
    Yer
    mugla

Gerçekçi derken? 3.lig kadro kuralları ne ise yamada da aynı şekilde. Tff kuralları böyle sonucta. Belli sayıda yaşlı oyuncu oynatabiliyorsun. Genç oyuncu teşviği 2. Ve 3. Ligde uygulanıyor. Oynattığı her u21 oyuncu icin belli bir para odeniyor. Yamada da aynı şekilde..
    Last edited by affluence : 02.Aralık.2017 at 18:59

16. Default

Quote Originally Posted by affluence View Post
    Gerçekçi derken? 3.lig kadro kuralları ne ise yamada da aynı şekilde. Tff kuralları böyle sonucta. Belli sayıda yaşlı oyuncu oynatabiliyorsun. Genç oyuncu teşviği 2. Ve 3. Ligde uygulanıyor. Oynattığı her u21 oyuncu icin belli bir para odeniyor. Yamada da aynı şekilde..
    yanlış algılamışsınız yazdıklarımı. gerçekçi olmayan kısmın hiçbir oyuncunun transfer alamadığını, böylece kurallara göre bir kadro şekillendirmenin imkansızlaştığını söylemiştim. yani ne bütçe var genç alabilecek, ne de yaşlı oyuncuları satmak isteyince talip var. aslında bir önceki mesajımı tekrar ediyorum şuan. ama bu sefer iyice anlaşılması için üstüne basa basa yazacağım.

bu kurallardan haberi olmayan birçok kişi ligin ilk maçına geldiği zaman büyük ihtimalle 2-3ten fazla yedek seçemeyecek ve kariyere devam etmek istemeyecektir. kuraldan haberi olanların da bu liglerde kariyer açacağını düşünmüyorum. işte bu yüzden ''24 yaş altı-üstü'' kurallarının olmadığı bir editor dosyası daha paylaşabilir misiniz demiştim. neyse ki gerek kalmadı. bi yarım saat daha kurcalayınca kendim kaldırabildim kuralları.

bu arada bu kural futbolumuz için çok akıllıca bir kural. çok hoşuma gitti. ancak fmde işleri kariyer yapamamaya kadar götürüyor.

Nesil
    2008
    Yer
    mugla

Quote Originally Posted by siyabendbartin View Post
    yanlış algılamışsınız yazdıklarımı. gerçekçi olmayan kısmın hiçbir oyuncunun transfer alamadığını, böylece kurallara göre bir kadro şekillendirmenin imkansızlaştığını söylemiştim. yani ne bütçe var genç alabilecek, ne de yaşlı oyuncuları satmak isteyince talip var. aslında bir önceki mesajımı tekrar ediyorum şuan. ama bu sefer iyice anlaşılması için üstüne basa basa yazacağım.

bu kurallardan haberi olmayan birçok kişi ligin ilk maçına geldiği zaman büyük ihtimalle 2-3ten fazla yedek seçemeyecek ve kariyere devam etmek istemeyecektir. kuraldan haberi olanların da bu liglerde kariyer açacağını düşünmüyorum. işte bu yüzden ''24 yaş altı-üstü'' kurallarının olmadığı bir editor dosyası daha paylaşabilir misiniz demiştim. neyse ki gerek kalmadı. bi yarım saat daha kurcalayınca kendim kaldırabildim kuralları.

bu arada bu kural futbolumuz için çok akıllıca bir kural. çok hoşuma gitti. ancak fmde işleri kariyer yapamamaya kadar götürüyor.
    ok. yapabilmişsin. biraz kurcalayınca zor değil editör zaten.

Ayrıca birşey daha belirteyim ki aslında oyuncularına çok fazla teklif gelmemesi bence daha gerçekçi. 3.lig'den (hatta 2.lig de dahil edilebilir) itibaren çoğu oyuncu senelik sözleşme yapar genelde. ve bu liglerde oyuncu gerçekten çok gelecek vaadetmiyor veya iyi bir menajeri yoksa, çoğu sözleşme serbest sözleşme olarak gerçekleşir.
    Mesela sende sezon bitmeden 6 ay önce sözleşmesi bitecek oyuncuları kovalamıyor musun genelde? :P

Yama gerçek süper amatör lig sistemine çok yakın benzerlikte. En büyük fark bazı çift gruplu ligleri (örneğin Muş 1. Amatör) tek grup yapmak zorunda kaldım. Bunun sebebi, bal playout'u düzgün ayarlamak için amatör amatör lig sayısı 96 olmak zorunda. Versiyonun geçen seneki gibi olması gerekli fakat bu sene editör bazı hatalar veriyor. şuan onu düzeltmeye çalışıyorum. 1. Amatör lig ise eldeki takım sayılarına göre geröek lig yapısına en yakın halde.
    Hocam bilgilendirme için teşekkür ederim, bunu söylemem deki sebep, ben zonguldak 1. amatörden başladım kariyere, gerçekte zonguldak SAL ve 4 tane amatör lig var. Böyle oynamakta zevkli, emeğinize sağlık, yapabilceğim bişeyler olursa yardıma hazırım hocam.

İyi günler.

Nesil
    2008
    Yer
    mugla

Versiyon 2'ye linkten ulaşabilirsiniz;

http://www.filefactory.com/file/1mfj7bkjm6ez?ns=1&dd=1

Gruplu iller artık tek başlık altında,
    31 adet ulusal, bölgesel ve yerel medya yayın organı eklendi.
    Bazı takımların renkleri düzenlendi.

Nesil
    2008
    Yer
    mugla

v.2'de küçük bi hata var. o yüzden aşşağıdaki son versiyonu kullanın arkadaşlar.

V.2.1 linki:
    http://www.filefactory.com/file/4p2k...nce%20v2.1.fmf

Nesil
    2015
    Yer
    Kadıköy - İstanbul

Hocam linkler kırık :/ https://www.mediafire.com/ sitesine yüklermisin ?

Edit: Ben buldum 2.1 Linki https://www.mediafire.com/file/zqv1q...nce%20v2.1.fmfAffluence hoca linki düzeltene kadar burda sonra isterse silerim.

Nesil
    2008
    Yer
    mugla

Versiyon 3'e linkten ulaşabilirsiniz;
    http://www.filefactory.com/file/69an...uence%20v3.fmf

Bu sürümle artık BAL takımları sadece kendi bölgesinin takımlarıyla playout maçı oynayacak.
    Ayrıca Profesyonel liglerde sarı ve kırmızı kart başına kulüplere kesilen para cezaları gerçeğe uygun olarak ayarlandı.

İyi oyunlar.

Nesil
    2008
    Yer
    mugla

Versiyon 4'e linkten ulaşabilirsiniz;
    http://www.filefactory.com/file/77ef...ence%20v.4.fmf

Çoklu grubu olan Adıyaman, Antalya, Bursa, İzmir, İstanbul, Kocaeli, Manisa, Sakarya ve Trabzon Süper Amatör Ligleri artık tek bir il altındaki gruplarda.

24. Default

Affluence, sırf sana teşekkür etmek için üşenmedim buraya kayıt oldum. Ellerine sağlık. Çok iyi iş çıkartıyorsun. Süper.

Nesil
    2008
    Yer
    mugla

Quote Originally Posted by ESTetik View Post
    Affluence, sırf sana teşekkür etmek için üşenmedim buraya kayıt oldum. Ellerine sağlık. Çok iyi iş çıkartıyorsun. Süper.
    Üşenme tabi yaa... Türksportal candır

İyi oyunlar.

Hocam başka bir yere yükleme şansınız var mı? Siteyi Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı engellemiş de

Nesil
    2008
    Yer
    mugla

Quote Originally Posted by CanrY View Post
    Hocam başka bir yere yükleme şansınız var mı? Siteyi Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı engellemiş de
    http://www.mediafire.com/file/vgtzsm...ence%20v.4.fmf

28. Default

Herkese selamlar.

Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör Lig ve 1. Amatör Lig'i kapsayan yamanın bu seneki ilk versiyonuna linkten ulaşabilirsiniz arkadaşlar.

LİNK:

http://www.filefactory.com/file/61fco9dxybm1/Turkish%20Super%20Patch%2018%20By%20Affluence%20v1 .0.fmf

İndirdiğiniz dosyayı C:\Kullanıcılar\Kullanıcı adı\Belgeleri\Sports Interactive\Football Manager 2018\editor data klasörüne attıktan sonra oyuna başlarken detaylı lig kurulumundan seçmeniz gerekli.

YAMANIN ÖZELLİKLERİ:

• 2. LİG

• 3. LİG

• BÖLGESEL AMATÖR LİG
      • Gerçeğe uygun lig sistemi (play-off ve play-out),
      • Gerçeğine uygun 12 BAL grubu,
      • Tüm takımlar her sene kendi bölge grubuna yükseliyor,
      • Düzenlenmiş takım reputasyonları,

• SÜPER AMATÖR LİG
      • Gerçeğine uygun 97 adet illere özel grup,

• 1. AMATÖR LİG
      • Gerçeğine uygun 67 adet illere özel grup,

NOT: BAL PLAY-OUT TAKIMLARI BU VERSİYONDA KENDİ BÖLGESİNİN TAKIMLARI İLE EŞLEŞMİYOR MALESEF. Önümüzdeki versiyonda çok daha detaylı bir play-out sistemi yayınlayacağım inşallah.

Lütfen bu yamayı başka bir sitede izinsiz paylaşmayın.

İyi oyunlar.
    Link kırık düzeltirseniz çok sevinirim.

29. Default

Link yukarıda paylaşılmış şuan fark ettim. Teşekkürler yama işin.

30. Default

Merhaba Usta,

bu yamaya daha başka bir update gelecek mi? Şayet gelecekse yeni oyun update'den sonra başlamak istiyorum.
    Gerekçe: Benim için bu update FM serisinin miladı. Yeni oyun çıkınca değil, bu update bitince yeni oyunu alıyorum ben.

Teşekkürler

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri