Sayfa 10 / 11 İlkİlk ... 891011 SonSon
271 ile 300 arası toplam 329 sonuç

Konu: Oyun İçi Bilgi Alış-Verişleriniz

Quote Originally Posted by MostapHa View Post

Takımının altyapı tesislerini geliştirmesini iste kardeşim öncelikle. Daha sonra iyi bir "Genç Takım Teknik Ekibi" kurmanı öneririm. Alt yapı tesislerinin geliştirilmesinden sonra antrenman tesislerinin gelişmeside önemli. İyi bir antrenman için iyi bir tesis gerekli değil mi?

mutlaka gerekli tabiki bunlar onemli faktorler ancak ben her oyunda en iyi gozlemcileri ekibime katip butun dunyada gencleri aratiyorum bunu yapmamin sebebi onlarin bulupda bana gosterecekleri gencler veya regenler degil belki bunlar cocuklari bulup bidahaki sezon basinda altyapiya katarlar diye umit ediyorum antrenorlerede kendi ulkelerinde arama yaptiriyorum...
    pek bi degisiklik hissetmedim simdiye kadar...

ayrica mantiken dusunuldugunde bir gozlemcinin ozelliklerinde genclerle calismasinin yukseks olmasinin bir onemi yok gibi gozukebilir cunku bu adamlar antrenman yaptirmayacak degilmi ancak bircok gozlemcide bu ozelliigin yuksek oldugunu goruyoruz boyle gozlemcilerin ileride altyapimizda cikacak olan regenlere katkisi olabilir diye dusunuyorum ve umit ediyorum...

butun bunlari sormamin sebebi ben barcelona tarzinda disaridan yerli oyuncu almayan bir takim yaratmaya calisiyorum ve takimindaki yerli oyuncularin keriyer verilerinde baska bir takimin adini gormek istemiyorum bu yuzden altyapidan cikan oyuncularin PA si cok onemli...

Nesil
    2008
    Yer
    Sanliurfa

Quote Originally Posted by suheybali View Post
    ayrica mantiken dusunuldugunde bir gozlemcinin ozelliklerinde genclerle calismasinin yukseks olmasinin bir onemi yok gibi gozukebilir cunku bu adamlar antrenman yaptirmayacak degilmi ancak bircok gozlemcide bu ozelliigin yuksek oldugunu goruyoruz boyle gozlemcilerin ileride altyapimizda cikacak olan regenlere katkisi olabilir diye dusunuyorum ve umit ediyorum...
    Aslinda bu soylemis oldugunun maantigi tartismaya acik.
    Ancak gozlemcilerin altyapiya etki etmesi olmasi gereken bir durum, ancak boyle olursa bu defa bizlere oyuncu tavsiye eder mi? Onu tartismak lazim bence.

Ayrica yapay zeka oyunda 10-11 yaslarinda oyuncu barindirmiyor, en kucuk oyuncu yanilmiyorsam 14 yasinda. 190 P.A li bir oyuncu ciktigini dusunelim Boyle bir oyuncu ciktigi zamanda en kaliteli gozlemci bile 7 yildiz ile raporlarmiyor.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Yeni konu açacaktım buraya yazayım dedim. Ben 2 dir İngilterenin alt liglerinden takım yönetiyorum. Ama 2 sindede sonuncu oldum. Birisi Kidderminster takımıydı. Çok güzel transferler yaptım. Nannar hocamın taktiklerini kullandım ama küme düştü takım. Ve kovuldum. Şimdi Sutten UTD deyim ve Yine süper transferler yapmama çok güzel taktikler kullanmama rağmen ligde sonuncuyum. İsterseniz yarın yeni bir konu açıp oyuncuların Tek tek ss lerini ekleyebilirim. Eski oyunlarda rahat maç kazanabiliyordum. Ankaraspor u alıp şampiyon yapabiliyordum. Ama bu sefer hiçbir takımda tutunamıyorum. Doğal olarak oyundan soğudum
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Sheriff Misafir

Gerçekci olanda bu değilmi zaten
    Doğru şeyleri yaparsan emin ol yine başarılı olursun Ben İspanya liginde Sportingle 2. senemde ilk 5e girdim. Olay sadece oyuncu taktik seçiminden ibaret değil. Taktik, antrenman, takım konuşması, personel seçimi, oyuncu seçimi ve daha birçok şey başarıya etki eder.

Quote Originally Posted by MaliKaya View Post
    Aslinda bu soylemis oldugunun maantigi tartismaya acik.
    Ancak gozlemcilerin altyapiya etki etmesi olmasi gereken bir durum, ancak boyle olursa bu defa bizlere oyuncu tavsiye eder mi? Onu tartismak lazim bence.

Ayrica yapay zeka oyunda 10-11 yaslarinda oyuncu barindirmiyor, en kucuk oyuncu yanilmiyorsam 14 yasinda. 190 P.A li bir oyuncu ciktigini dusunelim Boyle bir oyuncu ciktigi zamanda en kaliteli gozlemci bile 7 yildiz ile raporlarmiyor.
    aslinda mantikdanda ote isin gercegi budur takimin altyapi hocalari ve varsa gozlemcileri yani gercek hayattan bahsediyorum bu kisiler genc yetenekleri secmelerde izlerler altyapi secmelerinde 10-11-12 yaslarinda takima dahil olur bu oyuncular ve aslinda her takimin en kotu ilce takimlarinin bile u19-u18-16-13-u11 takimlari vardir ve bu takimlar maclar yaparlar tabiki bu fmde malesef yok yansitilmamis altyapi turkiyede u18 den basliyor gerisini biz goremiyoruz yani aslinda u 18 takimina cikan oyuncularda u 16 takimindan geliyor gozlemci hemen o seneki arastirmalarinda bulmus olmuyor o oyuncuyu ama tabi birde su var daima altyapilarindan cok oyuncular cikartan takimlar var daha once yazmisdik ajax var barca var monaco var lyon var genclerbirligi var mesela galatasaray var bu takimlarin bu tarzdaki takimlain bu ozellikleri nasil yansitilmis oyuna bu kadar gercekci bir oyunda bunun atlanmis olmasi mumkun degil diye dusunuyorum...

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Gerçekci olanda bu değilmi zaten
    Doğru şeyleri yaparsan emin ol yine başarılı olursun Ben İspanya liginde Sportingle 2. senemde ilk 5e girdim. Olay sadece oyuncu taktik seçiminden ibaret değil. Taktik, antrenman, takım konuşması, personel seçimi, oyuncu seçimi ve daha birçok şey başarıya etki eder.
    Abi zaten kaç tane takım konuşması var 2. yarı daha iyi performans bekliyorum , Bu maçı kazanabilirsiniz , Biraz daha cesaret , Taraftar için oynayın.

Sürekli bu 4 ü içinde dönüyor takım konuşmaları.
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Sheriff Misafir

FM sadece profesyonel futbolcuları oyunda gösteriyor. İsmini çok duyduğumuz bir çok oyuncu profesyonel sözleşme imzalamadığı için henüz oyunda yer almıyor..

Nedvedmania: Basın toplantıları, sezon başlangıcındaki basın toplantısı, takım hedefi belirleme, oyuncu etkileşimi. Bunlarda performansa etki eder. Sadece maç konuşması olarak düşünme..

Nesil
    2008
    Yer
    Sanliurfa

Quote Originally Posted by suheybali View Post
    aslinda mantikdanda ote isin gercegi budur takimin altyapi hocalari ve varsa gozlemcileri yani gercek hayattan bahsediyorum bu kisiler genc yetenekleri secmelerde izlerler altyapi secmelerinde 10-11-12 yaslarinda takima dahil olur bu oyuncular ve aslinda her takimin en kotu ilce takimlarinin bile u19-u18-16-13-u11 takimlari vardir ve bu takimlar maclar yaparlar tabiki bu fmde malesef yok yansitilmamis altyapi turkiyede u18 den basliyor gerisini biz goremiyoruz yani aslinda u 18 takimina cikan oyuncularda u 16 takimindan geliyor gozlemci hemen o seneki arastirmalarinda bulmus olmuyor o oyuncuyu ama tabi birde su var daima altyapilarindan cok oyuncular cikartan takimlar var daha once yazmisdik ajax var barca var monaco var lyon var genclerbirligi var mesela galatasaray var bu takimlarin bu tarzdaki takimlain bu ozellikleri nasil yansitilmis oyuna bu kadar gercekci bir oyunda bunun atlanmis olmasi mumkun degil diye dusunuyorum...
    Ancak reel hayatta soyle bir gercek var.

Bir gozlemci sadece bir takima bagli degil.

ÖR: MaliKaya eski profesyonel bir futbolcu olsun. Gonlunun klubu Galatasaray olsun, ayni zamanda da Almanya'da yasiyor olsun, Almanya'da Rott Was Essien takiminda 2 tane oyuncu olsun,

MaliKaya eski GS li oldugu icin geliyor ve durumu yoneticilerine anlatiyor, yoneticiler veya alt yapidan sorumlu antrenorler bu oyuncuyu izliyorlar ve bu 2 oyuncunun kaliteli olduguna karar verip transfer gorusmelerine basliyorlar, buraya kadar hersey normal,
    Ancak GS alt yapi yonetimi bu oyunculari begenmedigi zaman MaliKaya bu defa baska bir turk takimi Genclerbirligi ile gorusuyor, ve boyle takimlara tavsiyeler gidiyor.

Cok degil daha birkac gun oncesine kadar Galatasaray 11 yasinda bir oyuncu ile anlasmisti, o oyuncuyu GS'ye oneren kisi Werder Bremen icin calisan ve oyuncu arastirmalari yapan bir gozlemci idi. Ancak Genc oyuncunun ailesi Almanya'da yasamayi istemedigi icin Bremen'e goturmeye ikna edemedi ve GS'ye onerdi, GS'de bunu degerlendirdi ve oyuncuyu aldi...

Yani demek istedigim oyundaki gozlemci isleyisi zaten tam olarak dogru degil.

Arkadaşlar Wolfsburg ile başlıcam kadroyu hiç ellemedim.Bu kadroya hangi taktik ve hangi mevkilere oyuncu lazım söylermisiniz?Özellikle taktik söylerseniz çok sevinirim. Version : 9.3
    Bütçem: 6M

Oghuse saol tavsiyen için.
    Last edited by Baris1905uA : 05.Temmuz.2009 at 18:30

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by Baris1905uA View Post
    Arkadaşlar Wolfsburg ile başlıcam kadroyu hiç ellemedim.Bu kadroya hangi taktik ve hangi mevkilere oyuncu lazım söylermisiniz?Özellikle taktik söylerseniz çok sevinirim. Version : 9.3
    Bütçem: 6M
    4-4-2 4-5-1 veya 4-3-2-1 varyasyonları deneyebilirsin.Hangi bölgede eksiklerin olduğunu Asistan Menajer'in fikrini sorarak öğrenebilirsin.442 oynamak istiyorsan dizilişi 442 ye getirip sol alttan takım seçiminden Asistan önerisinden asistanın fikrinin alabilirsin.Sonra bunu diğer dizilişlerle de belirleyerek en ideal taktiği alternatiflere göre tartarak seçer eksik bölgelere transferleri yaparsın.

maaş bütçesi şüphesiz finansla alakalı bir durum fakat benim sorum maaş bütçesi finans durumu dışında kadrodaki oyuncuların az maaş almasıyla alakalı mı? açmak gerekirse oyuncuların geneline düşük ücret vermem yönetimin kilit oyuncu için verbeliceği son maaş ücretini azaltıyor mu 1? maaş bütçesini nasıl arttırabilirim 2 ?

930 versiyonunu oynuyorum yönetim maaş bütçesini iyice azalttı finansım da fena değil aslında ama

transfer bütçesini maaş bütçesine aktarmamı tavsiye etti Memedov nickli arkadaş
    ama nasıl yapacağımı bilmiyorum

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Maaş bütçesini Mehmet'in de dediği gibi aktarabilirsin bunu nasıl yapabilirsin önce menajer'e tıklatıp yönetim odasına gelirsin burda yönetimden ekstra bütçe istediğin, tesis istediğin sekme butonun altındaki wage budget'ı tıklarsın burda maaş bütçesi-transfer bütçesi arası geçişi yapabilirsin.

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Arkadaşlar antrenmanlardaki antrenör sayısına göre değişen iş yükünün sizce antrenmana olan katkısı nedir? Fikirleriniz?

Nesil
    2007
    Yer
    GEBZE!

iş yükü arttıkca koç başına düşen oyuncu sayısı arttığı için, bence antreman performansınıda kötü yönde etkiliyor.Antrenörler oyuncularla daha az ilgileniyor diye düşünüyorum.Bi kondisyonerin 20 oyuncuyla ilgilenmesi var 50 oyuncuyla ilgilenmesi var.20 oyuncuyla ilgilendiğinde daha verimli olur muhakkak ki..

Benim merak ettiğim süper ligdeki oyuncuların güçlerini kimler yapıyor.

Gökhan Zan fm 09 da 2 lig futbolcusu gibi yapışmış servet ise ferdinand dan farkı yoktu yada meira hatta lincoln ü kaka sandım bi an. şimgi gökhan zan gs ye gitti fm 2010 da özelliklerinin puyol gibi olacağından şüphem yok.

fb ye gelirsek lugano (tery ve ferdinand gibi) - alex (c.ronaldo ve messi karması) gibi yapılmış ayıptır.

Güçlerin Beşiktaşlı olduğum için bizim daha iyi olsun demiyorum ama adaletli olun. Bobo-Holosko nun hallleri ney öyle.

eski fm lerde böyle bi olay yoktu. fm 09 u Türk arkadaşlarımız belirledi ama kendi istedikleri gibi yapmış anlaşılan.

Bence oyunu yapan firma oyuncuların güçlerini ayarlamalı. Yani tarafsız olan kişiler.
    Last edited by taner13 : 10.Temmuz.2009 at 01:41 Reason: düzen

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Quote Originally Posted by taner13 View Post
    Benim merak ettiğim süper ligdeki oyuncuların güçlerini kimler yapıyor.

Gökhan Zan fm 09 da 2 lig futbolcusu gibi yapışmış servet ise ferdinand dan farkı yoktu yada meira hatta lincoln ü kaka sandım bi an. şimgi gökhan zan gs ye gitti fm 2010 da özelliklerinin puyol gibi olacağından şüphem yok.

fb ye gelirsek lugano (tery ve ferdinand gibi) - alex (c.ronaldo ve messi karması) gibi yapılmış ayıptır.

Güçlerin Beşiktaşlı olduğum için bizim daha iyi olsun demiyorum ama adaletli olun. Bobo-Holosko nun hallleri ney öyle.

eski fm lerde böyle bi olay yoktu. fm 09 u Türk arkadaşlarımız belirledi ama kendi istedikleri gibi yapmış anlaşılan.

Bence oyunu yapan firma oyuncuların güçlerini ayarlamalı. Yani tarafsız olan kişiler.
    http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=462

Bütün şikayetlerinizi buraya yazabilirsiniz. Ama emin olun ki sizin şikayetleriniz tarzında şikayet yapanlar olmuştur. Şunu da belirtmek isterim ki devre arasına girerken ki halini göz önünde bulundurmayı unutmayın. Saygılarımla.

burada gösterildiği gibi olabildğince peşin satmaya çalışın ve genç oyuncularda sonraki satıştan pay istemeyi unutmayın.

takımınızı büyütmek ve finans olarak geliştirmek için oyuncu satmak zorundayız.bunun için en doğru yolu seçmek lazım.son olarak da bir kaç şey eklemek istiyorum.

takımanızıa gelebilecek ve bütçenizin yettiği ve trnasfer listed olan yıldız oyuncuları olabildiğince almaya çalışın.ve oyuncular listed olduğunda takımları satmada isze kolaylık sağlayacaktır ve taksitli alam konusunda size yardım olacaktır.oyuncuyu trnasfer listesi ne koymuş ve belirli bir para istiyorsa istenilen paranın hepsini değil az bir bölümünü peşin diğerlerini taksitli teklif edin

-iyi bir oyuncu sattığınızda her zaman bir b planınız olsun.ynai bir porto,lyon modeli yaratmamız lazım.

oyuncuyu aldığınızda iyi performans gösterince taliplileri artacak ve takımdan gitmek isteyecektir.tığkı üstte ss koyduğum daniel alves gibi.başka bir örneği ve hoffenheim kariyerinden maritn caceres ile vereceğim.çoğuınuzun bildiği gibi caceres oyuna trnasfer listed olarak başlıyor. ben de oyunumda aldığım ve iyi bir performans gösterdi.ve talipliler artınca gitmek istedi.ve ben de satmak zorunda kaldım.o sırada yine barcelona lı dc henrique nin trnasfer listed olduğunu ve bana gelebileceğini farkettim.böylece elimde b planı hazır oldu.scoutlarıma get scout report yaptırdım ve çok iyi raporu verdiler. ben de caceres i satarak hem onun kalitesinde bir genç,ileride para kazanabileceğim bir oyuncuyu aldım hem de 14.5 m euro ya aldığım caceres i 28 e satarak kar ettim.

-bildiğiniz gibi avrupa kupalarına katılırken 4 tane altyapıda yetişmiş oyuncu istiyorlar ve her zaman altyapınızdan yetişen iyi oyuncular olamayabiliyor.ve bir oyuncunun altyapınızdan yetişmiş sayılması için illa sizin altyapınızdan yetişmiş olması gerekmiyor.15-21 yaşları arasında takımınızda 3 yıl kamlmış olması yeterli. bunu için iyi bir scout alın ve genç yaşta (16,17,18) iyi potansiyelli oyuncular alıp bunların sizin altyapınızdan yetişmiş olmalarını sağlayıp listeye verirken fazladan 4 tane kullanmayacaığınız oyuncu vermekten kurtulmuış olursunuz.

-oyuncuyu satarken satmadan önce oyuncunun "transfer status" bölümün "transfer listed" ve "squad status" unu "not needed by club" yaparsanız oyuncun gitme olasığılı artar ve daha çok taliplileri olur.bu da size satışta kolaylık sağlar.[/quote]

Quaresmamısın be Necip

1-arkadaşlar scout özelliklerinde buying players diye bir özellik var(genie scout kullananlar bilirler).

2-oyun içerisinde gereksiz oyucuları kulüblere öner seçeneğinin yanında scoutlardan biri var

şimdi bu iki özelliğin birbiriyle alakası var mı?yani oyuncuyu kulüblere öner dediğimizde oyunucuyu‚seçtiğimiz scout mu diğer kulüblere öneriyor ve buying players özelliği iyi olursa oyuncuya teklif gelme olasılığı daha da mı yükseliyor?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu oyuncuya ben teklif yapmıyorum ama bana gelmeye çalışıyor.Acaba başkanla ilgili bir durum mu?

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Hayır oyuncuyu sana öneriyorlar sen nasıl ki bir oyuncuyu kulüplere önererek satmak istiyorsan onlarda oyuncularını göndermek için sana öneriyorlar.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Tamam anladım sağol.

Nesil
    2008
    Yer
    ısparta

Arkadaşlar benimde birkaç sorum olacak:
    1- Asistan menajerimden memnun değilim göndermek istiyorum yönetim engelliyor sözleşmeyide feshetmeye yanaşmıyor. başka birisini asistan menajer yaptım şuan 2 tane asistan menajer var ama eskisinden kurtulmak istiyorum ne yapabilirim?

2- Bir tane co-owned futbolcum var bonservisini almak için ne yapmam lazım yani belli bir zamanı var mı acaba?

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Quote Originally Posted by masawut View Post
    Arkadaşlar benimde birkaç sorum olacak:
    1- Asistan menajerimden memnun değilim göndermek istiyorum yönetim engelliyor sözleşmeyide feshetmeye yanaşmıyor. başka birisini asistan menajer yaptım şuan 2 tane asistan menajer var ama eskisinden kurtulmak istiyorum ne yapabilirim?

2- Bir tane co-owned futbolcum var bonservisini almak için ne yapmam lazım yani belli bir zamanı var mı acaba?

1- Yeni sözleşme öner istemediğin asistanına. Kabul ettikten sonra vur depiği gitsin.

2- Diğer yarısı hangi kulüpteyse o kulübe teklif yapacaksın...
    I'm back...

Arkadaşlar 2 tane futbolcu profili göstericem size ve hangisinin CA 'sının daha yüksek olduğunu tahmin etmeye çalışıcaksınız.

http://img190.imageshack.us/i/87093436.jpg/

İnşallah resmi yanlış eklememişimdir.

İşte sorum geliyor şimdi; Torbinsky'nin profili gözle görürlür bir şekilde daha yüksek. Anca CA larına baktığımda, Rakiticin CA' sı 156, Torbinsky'nin 155.

Ya da başka bir resim koyiyim;

http://img252.imageshack.us/i/ca2.jpg/

Bu adamın CA'sı da 156, Rakiticle arasında dağlar var gibi..

Yani CA 'yı belirleye başka neler var diye sormak istiyordum. Arama yaptım gerçekten bulamadım, daha önceden konuşulduysa özür diliyorum.
    Last edited by Chivalry : 29.Temmuz.2009 at 18:35 Reason: Resimler

arkadaşlar araştırdım ama kimse bahsetmemiş 9.03 te turkiye ligleri v2 yaması ile oynuyorum yıl 2016.eski oyunlardada çok uzun seneler oynarım genui scout kullanıyorum oyunlarda,eskiden pot 190 lı adam currentıda 190a ulasırdı ancak şimdi regen oyuncuların%80 abartmıyorum potuna ulaşamıyorum bi sürü 190 potlu oyuncu en fazla 170lerde kalıyor bu sayı çok yüksek bide arkadaşın belirtiği gibi ratingler hiç uymuyor 190 potlu adamda 2-3 tane 19 veya 20 li istatistik var dierleri dökülürken 160 lık bir adam çıkıyor 16-17 dolu ve üstüne üstülük important match ve consistincy yüksek,ayrıca türkiye liglerinde çıkan regen oyuncular da cons. ve imp. match 10 un üstüne çıkmıyor.regen oyuncular konusunda gördüğüm en kötü fm bu oldu.bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa yazsın.

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by iloveyouhagi View Post
    arkadaşlar araştırdım ama kimse bahsetmemiş 9.03 te turkiye ligleri v2 yaması ile oynuyorum yıl 2016.eski oyunlardada çok uzun seneler oynarım genui scout kullanıyorum oyunlarda,eskiden pot 190 lı adam currentıda 190a ulasırdı ancak şimdi regen oyuncuların%80 abartmıyorum potuna ulaşamıyorum bi sürü 190 potlu oyuncu en fazla 170lerde kalıyor bu sayı çok yüksek bide arkadaşın belirtiği gibi ratingler hiç uymuyor 190 potlu adamda 2-3 tane 19 veya 20 li istatistik var dierleri dökülürken 160 lık bir adam çıkıyor 16-17 dolu ve üstüne üstülük important match ve consistincy yüksek,ayrıca türkiye liglerinde çıkan regen oyuncular da cons. ve imp. match 10 un üstüne çıkmıyor.regen oyuncular konusunda gördüğüm en kötü fm bu oldu.bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa yazsın.
    Yüksek potansiyelli oyuncuları potansiyeline uğraştırmak çok zor ancak imkansız değil nasılmı oyuncu'yu kiralık gidemediği zamanlarda yani 15-16-17 yaşlarında kulüpte as takım oyuncuları ile ikili çalıştırarak CA'yı biraz yukarı çektikten sonra ve tabi bu süre zarfı içerisinde oyuncuyu ara ara son 5-10-15 dakika şans vererek geliştirebilirsin.Bu noktadan sonra oyuncu eğer takımda oynayabilecek kadar gelişmişse oynatarak bu kadar iyi değilse oynayabileceği bir kulübe kiralık göndererek gelişimine katkıda bulunabilirsin ta ki 22 yaşına kadar 22 yaşına kadar en azından potansiyelinin 190 ise 160-165 ini almış olması gerekir bu yaştan sonra gelişimi yavaşlıyor ve belli bi noktada çok çok az artıyor.

Ek olarak gelişime antrenman sahası ve antrenörlerde çok etki ediyor.Gerej bulunduğun kulüpte gerekse kiralık göndereceğin kulüpte bunlara dikkat etmek gerekir.

Nesil
    2007
    Yer
    GEBZE!

Quote Originally Posted by burakaksoy90 View Post
    Arkadaşlar 2 tane futbolcu profili göstericem size ve hangisinin CA 'sının daha yüksek olduğunu tahmin etmeye çalışıcaksınız.

İşte sorum geliyor şimdi; Torbinsky'nin profili gözle görürlür bir şekilde daha yüksek. Anca CA larına baktığımda, Rakiticin CA' sı 156, Torbinsky'nin 155.

Yani CA 'yı belirleye başka neler var diye sormak istiyordum. Arama yaptım gerçekten bulamadım, daha önceden konuşulduysa özür diliyorum.
    CA ya hangi kriter ne kadar etki ediyor tam bilmiyorum ancak fiziksel özelliklerin baya etkilediğini biliyorum hız hızlanma sanırım bilhassa araştırmacı arkadaşlar en doğru bilgiyi verecektir

Senin bu karşılaştırmanda ca sı düşük oyuncunun özelliklerinin yüksek olması sanırırm tek ayağını kullanıyor olması oyunda böyle bişey iki ayağını kullanan oyuncular daha yüksek ca alıyor iki ayağı içinde o profil değerleri geçerli oluyor çünkü ve bu oyuncular maç motorunda daha avantajlı özellikleri diğerine göre düşük gibi gözükse bile..

Pekii teşekkürler. Araştırmacılar da olaya kesin bir aydınlık getirirse hepimiz için daha iyi olur.

Quote Originally Posted by Oghuse View Post
    Yüksek potansiyelli oyuncuları potansiyeline uğraştırmak çok zor ancak imkansız değil nasılmı oyuncu'yu kiralık gidemediği zamanlarda yani 15-16-17 yaşlarında kulüpte as takım oyuncuları ile ikili çalıştırarak CA'yı biraz yukarı çektikten sonra ve tabi bu süre zarfı içerisinde oyuncuyu ara ara son 5-10-15 dakika şans vererek geliştirebilirsin.Bu noktadan sonra oyuncu eğer takımda oynayabilecek kadar gelişmişse oynatarak bu kadar iyi değilse oynayabileceği bir kulübe kiralık göndererek gelişimine katkıda bulunabilirsin ta ki 22 yaşına kadar 22 yaşına kadar en azından potansiyelinin 190 ise 160-165 ini almış olması gerekir bu yaştan sonra gelişimi yavaşlıyor ve belli bi noktada çok çok az artıyor.

Ek olarak gelişime antrenman sahası ve antrenörlerde çok etki ediyor.Gerej bulunduğun kulüpte gerekse kiralık göndereceğin kulüpte bunlara dikkat etmek gerekir.
    tamam dediklerin doğruda benim anlatmak istediğim şu potansiyeline asla ulaşamıyor ne yaparsan yap geniede bakıyorum otomatik 160 gelecek potu,değişmioyor yani birde regen olayı hakkında yorumlarınızı merak ediyorum bende almanya ıngiltere fransa ispanya italya hollanda arjantın brezilya açık large data base ama bahsettiğim gibi çıkan regenlerin statsları cok alakasız eski oyunları mumla arıyorum o bakımdan

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Quote Originally Posted by burakaksoy90 View Post

Biz araştırmacılar CA ve RCA değerlerini eşit tutmaya çalışırız. Hatta bu bir kural gibidir CA=RCA olmalıdır yani. Mesela CA 110 ise RCA 110'a ulaştığı anda her artırılacak 1 puan RCA'yı arttırır ama CA'yı etkilemez. CA sabit kalır ama verilen değerlere göre RCA artış veya azalış gösterir. Ama bu konuda dikkatli olmayan araştırmacılar çok diğer ülkelerde. Her özelliğin CA üzerine etki ettiği bir katsayı vardır. Mesela Dribbling'in katsayısı 10 ise bu her 1 dribbling değeri artışında 1 RCA artması demek. Umarım anlatabilmişimdir.
    I'm back...

Sayfa 10 / 11 İlkİlk ... 891011 SonSon

Mesaj Yetkileri