Sayfa 4 / 27 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
91 ile 120 arası toplam 809 sonuç

Konu: En Büyük Asker Bizim Asker

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Hayırlı tezkereler.Serkan abiye mektup yazarken bi tane de sana gönderirim artık
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Acemi eğitimim bitti ve 15 gün izin verdiler. Yeni yerim Kilis ve burada mehmetçik dersanesinde öğretmenlik yapacağım. Aslanlar gibi askerlik yapıp geldim.

Aranızda Kilisli varsa, Kilis hakkında bilgi almak isterim.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Emrah abi senin askerlik baya iyi oLmuş rahat rahat valla benim amcam var orda ama bilgim yok açıkcası ama çok tutucu bir yer diyor tek bildiğim bu
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Şanslı mıyım şanssız mı karar veremedim.

Quote Originally Posted by Flawless Victory View Post
    Acemi eğitimim bitti ve 15 gün izin verdiler. Yeni yerim Kilis ve burada mehmetçik dersanesinde öğretmenlik yapacağım. Aslanlar gibi askerlik yapıp geldim.

Aranızda Kilisli varsa, Kilis hakkında bilgi almak isterim.
    Ulen Sende Askerlik Yaptım Diyosan Yandık Desene

Hava Atma Havanı Yerim Gelde Alayım İfadeni

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Tasarı iptal edilmiş, kısa dönem olarak kaldığı için bende askere gitmeye karar verdim. Aralıkta Askerim...

Nesil
    2010
    Yer
    [01]

Yılbaşından 3 Ay sonra Fln askere Gidebilirirm.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Askerdeyim ben.
    Sen ona askerlik mi diyorsun Bu saatte gelmiş bir de buraya askerdeyim ben diyor

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

Tek tip çıksa da çıkmasa da şartlardan dolayı aralıkta askere gidecektim zaten, şimdi kesinleşti artık. Bu arada tek ders sınavım vardı ve henüz açıklanmadı, ancak bu hafta bitmeden açıklanacağını düşünüyorum. Sonrasında hemen askerlik şubesine başvuru yapılabiliyor mu aralık celbi için yoksa diploma veya çıkış belgesini beklemek zorunda mıyım? Son sorum, başvuru tarihi en son ne zaman, her kafadan bir ses çıkıyor çünkü. 31 ekim diyen de var, 30 eylül diyen de, 1 ekim diyen de. Hatta ağustosta başvuru yapanlar aralıkta gidecek, daha sonrakiler nisan celbine kalacak diyenler bile oldu. Kesin ve net bir bilgisi olan arkadaştan bu konuya bir açıklık getirmesini rica ediyorum, ama net bir bilgiye sahip olan kişi olsun lütfen.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Ulen Sende Askerlik Yaptım Diyosan Yandık Desene

Hava Atma Havanı Yerim Gelde Alayım İfadeni
    Hey sen! Askere gittin mi bakiim hı?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Benim bildiğim, kesinliğine şu nedenle eminim, abim bu dönemde gitti ve ekim ayı içerisinde başvuru yaptı, aynı şekilde kuzenim 1 sene sonra bu dönemde gitti ekim ayı içerisinde başvuru yaptı, bir arkadaşım nisanda gidecekti ve şubat ayı içerisinde başvuru yaptı. Yani askerlik işlemleri değişmiyor, 2 ay önceden başvuru yapıyorsun, kasım ayında yine şubeye gidip işlemleri yapıyorsun, ay başında sınava girip 12'sinde teslim oluyorsun. Bu hep böyle olmuştur.

Bu nedenle son başvuru 31 Ekim diye biliyorum.

Aralıkta ben de gitmeyi düşünüyordum, bugünkü haberden sonra kesindir artık. Başvuru yapman için ya diplomanın aslı ya da çıkış belgesinin aslı olması gerekiyor. Yoksa başvuru yapamıyorsun ama tek dersi verdiysen ve bu resmen duyurulduysa ve notların açıklama tarihi sona erdiyse, çıkış belgesini almak 1 günlük iş.

Ben yine de yarın askerlik şubesine gideceğim, orada net bilgi alır, burada paylaşırım ama eğer derlerse ki 30 Eylül son, o zaman sizin için biraz geç olabilir ama sanmıyorum. Yarın öğrenirim.
    "YÜCE ATATÜRK"

Hey sen! Askere gittin mi bakiim hı?
    En Azından Aslanlar Gibi Yapacağım Canım Benim Senin Gibi Öğretmen Olmayacam Bişeyler Öğrendin Heraldeki Öğretmen Oldun Ha Hadi Çabucak Gelde Daha Öğreteceklerimi Öğreteyim Nimetlerimden Yararlan

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    En Azından Aslanlar Gibi Yapacağım Canım Benim Senin Gibi Öğretmen Olmayacam Bişeyler Öğrendin Heraldeki Öğretmen Oldun Ha Hadi Çabucak Gelde Daha Öğreteceklerimi Öğreteyim Nimetlerimden Yararlan
    Yenilmeyi Öğreniyorum diye kitap çıkarsana.

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    Benim bildiğim, kesinliğine şu nedenle eminim, abim bu dönemde gitti ve ekim ayı içerisinde başvuru yaptı, aynı şekilde kuzenim 1 sene sonra bu dönemde gitti ekim ayı içerisinde başvuru yaptı, bir arkadaşım nisanda gidecekti ve şubat ayı içerisinde başvuru yaptı. Yani askerlik işlemleri değişmiyor, 2 ay önceden başvuru yapıyorsun, kasım ayında yine şubeye gidip işlemleri yapıyorsun, ay başında sınava girip 12'sinde teslim oluyorsun. Bu hep böyle olmuştur.

Bu nedenle son başvuru 31 Ekim diye biliyorum.

Aralıkta ben de gitmeyi düşünüyordum, bugünkü haberden sonra kesindir artık. Başvuru yapman için ya diplomanın aslı ya da çıkış belgesinin aslı olması gerekiyor. Yoksa başvuru yapamıyorsun ama tek dersi verdiysen ve bu resmen duyurulduysa ve notların açıklama tarihi sona erdiyse, çıkış belgesini almak 1 günlük iş.

Ben yine de yarın askerlik şubesine gideceğim, orada net bilgi alır, burada paylaşırım ama eğer derlerse ki 30 Eylül son, o zaman sizin için biraz geç olabilir ama sanmıyorum. Yarın öğrenirim.

Çok teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgilerden ötürü, sağolun. Sınavın açıklanmasını beklemekten başka yapacak bir şey kalmıyor artık.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Bizim daha çok, daha okul bitecek de gideceğiz askere Gidecek olanlara veya zaten askerde olanlara hayırlı teskereler.

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

Torunlarım bekliyorum sizleri

Şafak 41 !!! Kıskanmayın

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Şafak demiş 104.

Bu saatten sonra ben mi yapayım.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Daha çok, plakaları saymaya başlarsan ışık görünür. Benim de şafak saymama 70 gün var.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by El Barto View Post
    Şafak demiş 104.

Pardon afedersiniz ama hangi suçtan içeri girmiştiniz. ?
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Şafak demiş 104.

dönme sen askerden.. buralar sensiz daha güzel.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Valla adam öldürmek ile aynı abi. Bildiğin hapis yahu... :s

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Şafak demiş 104.

Yandık. adam askerden gelince belli bir müddet "ben mi yapayım" diyecek.

24. Default

Eee! Yetkiyi Verirseniz Ceremesini Çekerseniz Kardeşim Alın Elinden Sizde Rahat Edin

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Öyle arkadaş benimle mi bot bağladınız. "Bu saaten sonra ben mi yapayım?"

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

bugün üniversitede kötü haber aldım seneye askerlik planları yaparken. 4 kredi ile bu dönem 2 ders alamadıgımı ve dönemimin uzadıgını söylediler. üniversitelerde kredili ve şartlı ders sistemi getirenlere rahmet okuduktan sonra askerligimi gidip 4 yıl daha tecil ettirmeyi düşünüyorum cünkü bu gidişle bu okul bitmez.
    Bazen yürekli kayıplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    Daha çok, plakaları saymaya başlarsan ışık görünür. Benim de şafak saymama 70 gün var.
    Son başvuru tarihi 31 ekimmiymiş? Sorcam diyodun sordunmu, ben rahat rahat takılıyorum daha var ay sonuna diye, kaçırmayayım sonra =)

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Valla adam öldürmek ile aynı abi. Bildiğin hapis yahu... :s
    Biz komutan olduk da ne oldu aynı hapis.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Evet, bugün gittim askerlik şubesine ve tecilimi bozdurup başvurumu yaptım. Askeri hastaneye gidip rapor almak kaldı sadece, onu da yarın halletmeyi düşünüyorum. Başvurular 31 Ekim'de sona eriyor ama gümdemde askerliğin uzaması olduğu için, eğer istenilen sayıysa ulaşılırsa sizi nisan dönemine aktarabilirler, o nedenle erken gitmekte fayda var.

Sen Türkiye'ye döndün mü Mustafa? Diploma ya da çıkış belgesinin aslı ile beraber 4 fotokopisi, kimlik ve 4 fotokopisi, 5 fotoğraf, varsa ehliyet ve 4 fotokopisi ile başvuru yapabiliyorsunuz, eğer sıra yoksa yarım saat kadar sürüyor, eğer şubede doktor varsa muayene işini de hemen hallediyorsunuz, bizim şubede doktor izne çıktığından askeri hastaneye gideceğim. Aralık dönemi gitmek istiyorsanız acele edin derim başvurmak için.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Biz komutan olduk da ne oldu aynı hapis.
    paso fifa ve pes oynuyor adam bi de şikayet ediyor hala. el parto mu oynasın bu saatten sonra?

Sayfa 4 / 27 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon

Mesaj Yetkileri