1 ile 23 arası toplam 23 sonuç

Konu: Profil Renk Düzenleme Rehberi

Nesil
    2006

Default Profil Renk Düzenleme Rehberi

Evet arkadaşlar oyuncu profil reklerini düzenlemek için öncelikçe oyuncu profil renklerinin bulunduyu dizine gidelim bunun için;
    <Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2008\skins\"Skinin Adı"\settings>'e giriyoruz. burada "fm colours.xml" yi not defteri ile açıyoruz.

ve Oyuncu profil renklerinin olduğu şu dizini buluyoruz;

Code:
    <!-- profile attribute colours -->

<colour name="low attribute" red="175" green="0" blue="0" alpha="100" />

<colour name="normal attribute" red="0" green="115" blue="0" alpha="150" />

<colour name="good attribute" red="0" green="100" blue="0" />

<colour name="excellent attribute" red="0" green="0" blue="145" />

<colour name="special attribute" red="0" green="100" blue="0" />

<colour name="attribute label" red="40" green="40" blue="40" />       

<colour name="special attribute label" red="40" green="40" blue="40" />
    <colour name="profile extra text" red="40" green="40" blue="40" />[/CODE]

* "low attribute"=1 ile 5 arasındaki sayılar;
    * "normal attribute"=6 ile 10 arasındaki sayılar;
    * "good attribute"=11 ile 15 arasındaki sayılar;
    * "excellent attribute"=16 ile 20 arasındaki sayılar;

Bize gerekli olan burada "red="xx" green="xx" blue="xx" dır.

*red=kırmızı,
    *green=yeşil,
    *blue=mavi.

*Buradaki sayılar ise (175,0,115 vs) renk kodlarıdır.

*Renk kodlarını bulmak için paint i açıyoruz.

Örneğin siz “good attribute” ın (11 ile 15) resimdeki gibi açık mavi olmasını istiyorsanız;

Kırmızı,Yeşil ve Mavi nin yanındaki sayıları sırayla aşağıdaki gibi yazmalısınız.

<colour name="good attribute" red="43" green="43" blue="255" />yapmalısınız; ve böylece oyuncunun 11 ile 15 arasındaki özellikleri açık mavi olacak..
    Sonrasını canınız nasıl istiyosa ona göre kodlayabilirsiniz kodlama bittiğinde kaydedin ve cache dosyasını silmeniz yeterli...

Bu arada konuyu rehberler bölümüne açacaktım fakat bu pencere geldi o yuzden buraya açtım.

Forumu göremiyor ya da yazamıyorsanız:
    Foruma yazmak için YAZAR GRUBUNA katılmanız gerekmekte. Ayrıntılar için tıklayınız
    Yazar grubunda olduğunuz taktirde bu mesajı görüyorsanız YAZAR GRUBUNDAN çıkartılmış olabilirsiniz
    Forum kurallarına aykırı davranışlarınızdan dolayı geçici veya kalıcı ceza almış olabilirsiniz

Nesil
    2007
    Yer
    Foruma katıldığınız yer

En çok aradığım rehberlerden biriydi, sağol Ömer..
    Haddini bilmediği için siteden uzaklaştırılmıştır.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Güzel bir rehber. Teşekkürler öncelikle. Konuyu gereken yerine taşıyorum.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006

bişey değil, karışık gibi görünsede aslında çok kolay paintten kodları alıcaksın o değerlerle değiştiriceksin

Nesil
    2007
    Yer
    Foruma katıldığınız yer

Quote Originally Posted by fm26mer View Post
    bişey değil, karışık gibi görünsede aslında çok kolay paintten kodları alıcaksın o değerlerle değiştiriceksin
    Şimdiden bir FM 2005, 2006, 2007 tarzında değiştirdim bile profil renklerini, söylediğin gibi çok kolay..
    Haddini bilmediği için siteden uzaklaştırılmıştır.

Çok teşekkürler faydalı bir rehber

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Anlatım için teşekkürler. Çoğu kişinin merak ettiği bir konuydu.

Nesil
    2006

Bazı Skinlerde Settings klasörü olmuyor;
    İşte Settings klasörü ve içinde fmcolour.xml mevcut
    Attachment 284

Arkadaşlar yapan biri warsa ss atabilir mi ?

eger bir skinin sol yada sağ paneline girersen olmuyor ana skin klasorune gireceksin bildiğim kadarıyla .

ya ben girdim ama içinde yok bu yazılar

Saol Ömer.Yararlı oldu bu

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

oyunun kendi skininde değişiklik yapıyorum renkleri yukardaki tarif edildiği gibi değiştiriyorum program files\sport interactive\data \setting ten ama oyunun içindeki bütün yazılar kayboluyor oyunun kendi skinde değişiklik yapan bi dosya var forumda ama o arkadaşta nasıl yapıldığını bilmiyormuş bunu yapabilen biri varmı yardımcı olursa sevinirim

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Anlatım için saoL. Faydalı oldu.

sakary Ali Misafir

saol faydalı oldu

Nesil
    2007
    Yer
    A K H İ S A R

teşekkürler. güzel paylaşım.

Nesil
    2006

Rica ederim.

bence ugrastırır gerek yok

fm26mer fm colours.xml yok bende. sadece colours,config,settings.xml ler var.nasıl halledicem bunu?? turuncu yada kırmızıları hiç sevmiyorum gözümü yoruyor..mavi yapmam şart ama yapamıyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

settings'in içinde de oluyor
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

oluyor evet ama yaptığm deişklik bi işe yaramıyor...fm colours.xml li başka yerden alıncada siyah ağrılıklı skinlerde diğer yazılar okunmuyor.hepsinn rengini tek tek değiştrmek çok uğraştırıcı bşe.direk profil renklerini deiştrmek istyorum ben..

Quote Originally Posted by baristayfur View Post
    oluyor evet ama yaptığm deişklik bi işe yaramıyor...fm colours.xml li başka yerden alıncada siyah ağrılıklı skinlerde diğer yazılar okunmuyor.hepsinn rengini tek tek değiştrmek çok uğraştırıcı bşe.direk profil renklerini deiştrmek istyorum ben..

Çok şey istiyosun saygılar..

vay kuvvetmira seni buralarda göremioduk uzun zamandır

Arkadaşlar ben yaptım oldu bir skin yüklemiştim onun üzerinde oynamalar yaptım.
    C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2008\skins\skın adı\settings içinde settings dosyasını not defteriyle açtım arkadaşın dediklerini yaptım ve cache yi boşalttım oldu çok teşekkür ederim arkadaşım çok işime yaradı
    en yüksek özellikleri kıpkırmızı yapıyorum. Kırmızı tehlike demektir kırmızı rengi çok olan futbolcu tehlikelidir.

Mesaj Yetkileri