Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 75 sonuç

Konu: Milan is my life, come & join this thrill | C. Güner

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Default Milan is my life, come & join this thrill | C. Güner

AC Milan

Evet öncelikle herkese selamlar!

Geçen seride yaptığım gibi İtalya liginden aşık olduğum takımla başlıyorum yeni seriye. Bu kariyerde biraz farklılık olmasını istiyorum o yüzden Milan'ın içinde bulunduğumuz sezonda oynadığı maçlar, oyuncu bilgileri vs. birkaç haberini kariyerde paylaşmak istiyorum.

Milan'ı sadece oyunda takip etmenizi değil, gerçekte de takip etmiş olmanızı sağlamak amacındayım. Bunun sebebi de aramızda yaş olarak küçük arkadaşlar olabilir ve bazen sevginin, tutkunun nasıl geldiği belli olmaz. Kaka ile başlayan Milan sevgim o olmasa da tam gaz devam ediyor.

Her dakika haber paylaşamasam da güncelde aldığı skorları, oyuncular hakkında kısa bilgileri paylaşmak istiyorum.

Kariyere dönecek olursak, ilk sezon amacım Şampiyonlar ligi vizesini almak. Şampiyonluğu bir sonraki sezon düşünebiliriz. İlk sezon sadece 1 oyuncudan başka birisini almayı düşünmüyorum.
    Transfer yapmamamın sebebi, bu kadro şampiyonluk yarışında olabilecek bir kadro, lig için gayet yeterli.

Beni bilenler bilir hiçbir zaman ilk akla gelen transferi yapmam. Birçok kariyerde alınan oyuncuları almam. Genç oyuncuları ve takıma renk katacak isimleri her zaman sizlere sunarım.

Bu kariyerde de buna devam edeceğiz.

Lafı daha fazla uzatmadan, hepinize iyi seyirler.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Başarılar.

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Başarılar Hocam. Sabırsızlıkla bekliyorum
    ADANA DEMİRSPOR

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Kaka'yı alıyor musun almıyor musun
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Bende Gerard Bale ile Tottenham'ı baya sevmiştim , Bale gidince bir havası kalmadı Tottenham'ın

Kaka'ya selamlar, takipteyiz.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

İtalya Ligi'nde Milan evinde Fiorentina ile 1-1 berabere kaldı. İtalya Ligi'nde son 2 maçını kazanan Milan, Fiorentina karşısında takıldı.
    26. dakikada Menez'in kornerini Zapata kafayla doldurdu. De Jong kafayla Milan'ı 1-0 öne geçirdi. 65'te Ilicic ceza sahası dışından yerden bir vuruşla Fiorentina skora dengeyi getirdi. Milan 8 maçta 15 puana yükselirken, Fiorentina ise puanını 8 karşılaşmada 10 puana çıktı.

1 transfer yapacağımı söylemiştim onu da gerçekleştirmiş bulunmaktayım.

Kaka'nın istatistiksel katkısı bir yana bana kazandıracağı motivasyon, oyuncu gelişimi katkısı bile bize çok net yeterli. İstatistiksel olarak da bu adamı oynatma konusunda kendime çok güveniyorum.

Kaka'ya evine hoş geldin! diyorum. Benim gözümde hiç gitmemişti zaten. 2 Ocak 15 tarihinde takıma katılacak kendisi Sao Paulo kirası yüzünden onu da söylemek isterim.

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Quote Originally Posted by MassiveStroke View Post
    Başarılar.
    Teşekkür ederim.
    Quote Originally Posted by Ali Hikmet View Post
    Başarılar Hocam. Sabırsızlıkla bekliyorum
    Çok teşekkürler dostum.
    Quote Originally Posted by ReaList View Post
    Kaka'yı alıyor musun almıyor musun
    Ne zaman almadık ki? Standart sistem o zaten.
    Quote Originally Posted by RodiMood View Post
    Bende Gerard Bale ile Tottenham'ı baya sevmiştim , Bale gidince bir havası kalmadı Tottenham'ın

Kaka'ya selamlar, takipteyiz.
    Geldiğinde kendiniz iletirsiniz.

Bazen bi renk, bazen bir oyuncu aracı oluyor. Sen izleye izleye bi bakıyosun izlerken zevk alıyorsun. Kariyer yaparken aracı olmak da istiyoruz.

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Hazırlık kampında çok maç yaptık. Beta aşaması olduğundan taktiksel açıdan sıkıntı olabilirdi diye baya maç yaptık hep farklı 11'i denedik.

Farklı sistem denemeleri Çin kampında sorun çıkarmasa da Juventus gibi ciddi bir rakibe karşı duvara tosladık. Takıma güveniyorum, çünkü; Marcelo Lippi'nin takımı haricinde iyi hücum ettik ama savunma anlamında sıkıntılar vardı.

Savunma hattında stoper için Michelangelo-Rami ikilisini düşünüyorum. Micha'nın yaşı gereği bana göre sürekli oynatmalısınız. Profil olarak takımın bana göre en orantılı oyuncu olmuş. Micha'yı AS stoper yapıp gelecek sezonları da garantiye almak amacındayım.

Orta alanda De Jong-Poli (Muntari) üçlüsü orayı çok rahat idare edebilir.Kanat ve forvet bölgesini daha sonra yorumlamak istiyorum. O kısımda daha çok sular akar dereden...

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Ligin ilk 3 haftasındaki karşılaşmalarımıza bu 11 ile çıktım. Savunma ortasında daha önce de söylediğim gibi Rami-Micha ikilisini kullanıyorum.

Rami'nin zaman zaman Alex/Zapata ikilisi ile bu sezon sonunu göreceğini düşünüyorum. Micha'yı oraya çakmak ve gelecek sezonlarda sıkıntı yaşamamak istiyorum. Micha'nın yanına sağlam birisini bulacağız sezon sonunda inşAllah.

Orta alanda ilk haftalarda Muntari/Poli ikilisi rotasyon ile oynatmayı planlıyordum, öyle de yaptım. Muntari'nin fiziksel oyunu bize büyük yarar sağlayacağından onu silmek istemiyorum. Poli ile birlikte işin ofansif yükünü defans/forvet arası bağlantıyı kuracak isimler olacak bunlar.

Muntari'nin yıllık maaşı da dikkate alınınca bu son sezonu olacağından madem kovamıyoruz en iyi şekilde faydalanalım.

De Jong ile yeni sözleşme imzalamak istiyorum. Kolay kolay onun kadar istikrarlı ve agresif bir oyuncu bulamayız. 29 yaşında olduğunu da düşünürsek 32-33'e kadar bizde kalması mantıklı olacaktır. Essien'in sezon sonu vadesi benim için dolacak ama sezon içinde De Jong yerinde zaman zaman oynatacağım.

Kovacağınız oyunculardan bazen ekstra katkılar alabiliyorsunuz, en kötü oynattığınız maçlar onun pazarının oluşmasında etkin rol oynuyor.

El Shaarawy sezon başı kampında sakatlandığı için Bonaventura ile sezonu açıcaz. Bonaventura'yı orada değerlendirmek istiyorum ama El Shaarawy gelince rotasyon sistemi ile ikisi de formda tutacağım.

Bona'yı zaman zaman AMC de yapma şansım var çift yönlü olması büyük avantaj.

Honda/Van Ginkel ikilisi AMC bölgesini çok iyi götürür. Van Ginkel'ı kampta çok çok beğendim, 4 gol 1 asistlik bir verim aldık.

H. Mastour seçimi biraz ütopik olsa da bana göre Menez yerine onu AS yapmak çok mantıklı olacak. Geleceği olan ve mevcut profiliyle de oynamayı hak eden bir oyuncu olduğuna inanıyorum.

Bu inancımı boşa çıkarmayacağına eminim. Menez'in yaşı göz önüne alınınca rotasyon adamı olması gerektiğini düşünüyorum. Sadece ligi düşündüğümüz bir sezonda Micha-Mastour gibi riskleri almak bence ideal.
    Spoiler: Mastour/Profil 

Torres'i çok beğendim kampta gayet iyiydi. Bu sezon goller atacağına kesinlikle şüphem yok. Balotelli de, Torres de araştırmacılar tarafından şişirilen oyunculardı ve Milan bu konuda kısmetli.

Gerçekte nefret ettiğim Balotelli oyunda en iyi oynattığım forvetti. Torres de o yolda olursa şaşırmam.

İlk lig maçımızda evimizde Palermo'yu ağırladık. Torres'in etkin oyunu ile skoru aldık arkamıza üstüne bir de rakip kırmızı görünce oyun tamamen bizim lehimize döndü.

Kırmızı'dan sonra oyun olarak soğuduk ama skoru koruma konusunda sorun yaşamadık.

H. Mastour'un eşliğinde mükemmel bir performans gösterdik. Torres'in golüne güzel bir asist yaptı, bunun yanında da güzel bir gol attı.
    Ona verdiğim şansı çok iyi değerlendireceğini düşünüyorum. Bunlar sadece başlangıç olacak bizim için umarım.

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Roma /
    Böylesine kritik bir maçın 3. hafta olması aslında bizim açımızdan çok iyi değildi. Palermo ve Cesena maçlarında iyi skorlar aldık ama oyunumuz tam oturmuş olup, olmadığı soru işaretiydi.

Maç güzel başladı ve başladığı gibi bitti. Baskılı oynayan taraf daha çok bizdik rakip bizim hatalarımızla kalemize geldi hep.

Evimizde kazanmak istedik ama 1 puana da burun kıvıramam.

Chievo / 6 golü atan taraf biz olmamıza rağmen bizden daha çok pozisyona giren takım Chievo oldu. Bitiricilik kavramının ön plana çıktığı maçı bana göre kadro kalitemizle kazandık.

El Shaarawy bu maç AML, Bonaventura ise AMC olarak oynadı. Torres'in hattrick yaptığı maçı çok güzel skorla kazandık.

Genoa / El Shaarawy güzel döndü. Torres de kendi yaptırdığı penaltıların gollerini attı, gayet iyi oynuyor.
    Van Ginkel'den aldığım teknik katkı bizi orta alanda çok üst düzey kılıyor. Sezon sonuna doğru amacımız onu Chelsea'den koparmak olacak.

Fiyat konusunda sıkıntı yaşayabiliriz ama konuşup, anlaşmak istiyoruz.

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

6 5 atıyoz habire
    ADANA DEMİRSPOR

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

çok iyi gidiyorsun ayrıca zevkli bir kariyere benziyor başarılar

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Başarılar,

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Başarılar Cenkerelli,en kısa sürede kovulman dileğiyle
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Başlangıç iyi olmuş , Juve'yi geçmek genelde zor oluyor..

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Quote Originally Posted by Ali Hikmet View Post
    6 5 atıyoz habire
    Çok teşekkürler habire değil de 2 maç öyle denk geldi.
    Quote Originally Posted by cklnc View Post
    çok iyi gidiyorsun ayrıca zevkli bir kariyere benziyor başarılar
    Teşekkür ederim, iyi gidiyoruz şuan için.
    Quote Originally Posted by Moussa Sow7 View Post
    Başarılar,
    Teşekkür ederim.
    Quote Originally Posted by europeanconquer View Post
    Başarılar Cenkerelli,en kısa sürede kovulman dileğiyle
    Sağolasın canısı, sağolasın güzellik.

Başlangıç iyi olmuş , Juve'yi geçmek genelde zor oluyor..
    Hazırlık maçı olduğundan skoru sorun etmiyorum. Oyuncu olarak da rotasyonluyduk biz ama rakip tam kadroydu.
    Takıma güveniyorum, iyi gidiyoruz. Juve'yi yeneriz sezon içinde eminim buna.

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Sassuolo /
    Berardi çok tehlikeliydi, maç içinde onu rahat kontrol edemedik ve cezayı kesti. Gerçekten yaşına oranla çok yetenekli bir golcü deplasmanda 1 puan idare eder gözükse de evimizde dikkatli olmalıyız.

Böyle ufak maçlarda puan kaybı yaşarsak sezon sonu puan tablosunda kafamızı taşlara vururuz.

Torino /
    Quagliarella
    yeni takımı Torino'da resmen yeniden doğdu. Üst üste gollerle takımını taşımaya devam ediyor ve bizde nasiplenmiş olduk.
    Üst üste oynadığımız 2 deplasmanda maçından 2 puan çıkarmak aslında sıkıntı. Torino'yu yenmemiz gerekirdi, takım ofansif anlamda çok kısır bir maç çıkardı.

Torino bizden daha etkiliydi ve bol şut çektiler. Orta alanda büyük sorun yaşasak da gördüğümüz kırmızı kart da bizi etkiledi. 3 dakika 10 kişi oynamamıza rağmen sanki 90 dakikayı 11/10 tamamlamış gibi hissettik.

Napoli /
    Kafa kafaya geçen maçta ceza sahasında etkili olan taraf bizdik. Torres'in güzel golü sonrası öne geçtik ama 2. golü bulamama sorunu bize zor anlar yaşattı.

De Jong'un kırmızı görmesi sonrası skorun alehimize döneceğini düşünsem de D. Lopez'in etkili performansı beni rahatlatmıştı. Torres'in penaltıyı kaçırması sonrası net bir pozsiyon gördük kalemizde ama D. Lopez geçit vermedi.

2 zorlu deplasman sonrası evimizde kuvvetli rakibimiz Napoli'yi ağırlamak, 3 puan ile yolumuza devam etmek güzel oldu.

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Udinese /
    Serinin en efsane maçını oynadık. Udinese ilk yarıyı önde kapatınca oynadığımız oyunun iyi olduğunu düşünüyordum ama atamıyorduk.

Mastour/Pazzini değişikliği yapıp forveti çiftledik. YF rolünde oynattığımız Pazzini resmen patlama yaşadı. Kariyerinin belki de en güzel maçını oynadığı, katkısını verdiği karşılaşmayı 4-3 kazandık.

Çok pozisyona girdik ama harcadık. Takım iyi bir inançla oynuyor, yediğimiz goller Di Natale'nin bireysel başarısıydı gerçekten çünkü 2 golü yoktan var etti.

Atalanta /
    Atalanta'yı kendi silahları ile yendik. Bonaventura'nın 1 gol, 1 asist ile yıldızlaştığı karşılaşmayı gerçekten zorlanarak kazandık.

Orta saha mücadelesi olduğundan dolayı büyük sıkıntı yaşadık ama yaratıcı ayaklarımızın fazlalığı ile kazandık. Hücum oynanan bir maçta şansımız yüksek ama böyle orta alan mücadelesinde şansımız daha düşüğe çekiliyor.

Cagliari /
    Çok güzel hücum ettiğimiz ancak forvet oyuncularımızın ayaklarının bağlandığı bir maç oldu. Bonaventura çok güzel işler yapmaya devam ediyor El Shaarawy'nin olmadığı dönemlerde.

AML olarak çok güzel katkı alıyoruz kendisinden zaman zaman oyun tıkanınca AMC oynattığımızda da iyi servisler yapıyor. Bonera da son baharında çok güzel katkı sağlıyor, sezon sonu iyi bir jübileyi hak etti.

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Gençleri direk oyuncu olarak düşünmen güzel.

Özellikle Mastour'un performansını merak ediyorum ancak güç, denge, karar verme gibi bazı kritik özellikleri çok düşük gibi geldi bana.

Deplasmanlarda sıkıntı yaşıyoruz, onu da çözersek iyi yerde bitiririz ligi.

Başarılar.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Fiorentina / Maç Kadrosu
    Fiorentina maçına bu kadro ile çıktık. Savunmada iyi işler yaptık ama ofansif anlamda öyle olmadı.

Fiorentina / Maç Verileri
    Agresif bir futbol oynadık bu gördüğümüz kartlara da yansıdı zaten. Takımı ileriye taşıyan şey de bana göre agresif futbol.

Torres'in etkisiz olduğu bir maçtı ama yine de Bonaventura ile zorladık. Honda da ağırlığını koyamayınca 2 puanı zorlu Fiorentina deplasmanında bıraktık. Kötü mü? Bence kesinlikle kötü bir sonuç değil.

Fiorentina'yı kadro olarak süzünce çok kaliteli bir takım olduğunu zaten görüyoruz.

Lazio / Maç Kadrosu
    Maç öncesi De Sciglio, Abate ve Armero sakatlandı. Michalangelo da sakatlar kervanına katılınca savunma anlamında çok eksik başladık.

Sol bek olarak bir stoperi koymaktansa genç takımdan bir oyuncuyu yukarı çıkarmak daha mantıklıydı. Bonanni (7.60) ile oynadı. Candreva onu zaman zaman aşırı zorlasa da sol tarafı savunmayı başardı.

Yavaş yavaş gençleri takıma adapte ediyoruz. Sezon başından beri sürekli forma şansı bulan ve artık AS oyuncumuz olan Mastour'dan sonra üst takıma çıkarttığım bir diğer isim oldu.

Fiorentina / Maç Verileri
    Kıran kırana başlayan, bol pozisyonlu bir maç oldu. Honda - Van Ginkel ikilisini resmen maestro nasıl olur dersi verdiği maçı kazanmaktan başka bir durumumuz da yoktu.

Honda ve Van Ginkel'ın bu kadar ağırlığını koyduğu maçı daha farklı da kazanabilirdik ama eksiğimiz çoktu. Honda sakatlık sonrası yavaş yavaş formunu buluyor gibi...

El Shaarawy'nin de sakatlığının kısa olmasını umuyoruz.

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Başarılar hocam , gidişat güzel.

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Özel maçlardan 3 puan alırsak on numara olacak
    Sakatlıklar can sıkıyor olmalı
    ADANA DEMİRSPOR

Gidişat iyi bence.

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Başarılar.

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Liderlik maç fazlasıyla da olsa iyidir , Mastour'un maç performansı nasıl ?

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Ne kadar çok kart çıkıyor yahu? Gerçi İtalya ligi normaldir
    İkinci olan, ilk kaybedendir.
    Ayrton Senna da Silva

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Verona / Maç Verileri
    Erken öne geçen rakimize sadece 2 dakika önde oynama fırsatı tanıdık. Honda'nın iyi yönetimi ile Menez'i çok güzel oyuna soktuk, goller attırdık.

Kanatlar da gayet güzel işlemeye devam ediyor takımda. Agresif futbolumuzla ligde iyi işler yapıyoruz. Takımda herkesi formda tutmak amacındayız o sebeple yedek bazı oyunculara şans tanıyoruz.

Sampdoria / Maç Verileri
    Çok büyük boş alan bıraktık rakip kanat oyuncularına maç boyunca. Bitiricilik sorunu yaşadıkları için olası bir farktan kurtulup, 3 puanı da kazandık.

Çok şanslı günümüzdeydik diyebilirim. Beklerimizin sakat olması bize çok büyük sorun yaşatmaya devam ediyor.

Essien sağ, Muntari sol bek oynatmak zorunda kaldığımız maçlardan birisiydi. Essien ufak bir sakatlık sorunu yaşayınca %70 kondisyonu olmasına rağmen Abate'yi oyuna aldık.

Spoiler: Mastour Verileri 

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Legend is back!
    Benim motivasyon kaynağımı da takıma getirdim. İnter, Juventus maçları öncesi gelmesi elimizi kuvvetlendirdi. İnter maçında oynayamasa da Juventus maçında formayı üstüne geçirebilir.

Takıma geldiğim ilk gün dolu olan 22 numarayı boşalttım ve onu beklemeye koyuldum. Juventus maçında oynayıp, gol atmasını diliyorum. Sezon boyunca takımı sırtlayıp, iyi işler yapmasını ümit ediyorum.

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Fizikseli özelliklerini pek bir düşürmüşler ama sen onu iyi yerlere getirirsin..

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Fizikseli özelliklerini pek bir düşürmüşler ama sen onu iyi yerlere getirirsin..
    Mastour için bir şeyler söylemek gerekirse, evladım gibi benimsedim şuanda onu. Teknik kadrodan birisi ''Menez'i oynat, onu oynatma'' tarzı bir şey söylemişti adamı direk kovdum.

İyi yerlere getirmek istiyorum.

Kaka konusunda da fizikseli baya hiç etmişler bende o yüzden biraz üzüldüm. Fizikseli düşse bile ben çok iyi verim alacağıma inanıyorum. İstatistikten daha önemli bir şey de o takımda bir idol.

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri