Anket Sonuçlarını Görüntüle: En çok hangi güncelleştirmeyi beğendiniz ?

Voters
137. You may not vote on this poll
  • v2 (Duran Toplar)

27 19.71%
  • v3 (Hızlı Oyun)

36 26.28%
  • v4 (Sonsuz Hakimiyet)

74 54.01%
Sayfa 2 / 7 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 203 sonuç

Konu: Baldemir Sistem 2014 v4 "Sonsuz Hakimiyet"

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

''ilk maçımda (elazıgspor) gs la deplasmanda oynadım 1-0 dan macı 3-3 bitirdim 8 haftadır kaybediyordum pozisyon sayısı gayet güzel denemeye devam ediyorum ''

aşırı derece de penaltı olmaya başladı her mac minimum 2 penaltı kazanıyor takımlar bana karsı ve 2-0 öndeyken 15 dk icinde mac 2-4,2-5 gibi skorlara geliyor ne yaptıysam bunun önüne gecemedim :/
    Last edited by Eguet : 26.Kasım.2013 at 21:55 Reason: deneyim

2. Default

hocam bu beklerimize "Uzun Sert Taçlar Atar" yeteneğini nasıl kazandırıyoruz

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by Bulstrap87 View Post
    ne yazıkki fernandes takımdan ayrılmak istiyor o yüzden onu sattım..
    onun yerine giovanni moreno yu aldım birde hakan calhanogluyu kiraladım..
    kerim i oynatıyorum zaten daha yeni basladım bakalım nasıl olacak sol bekte ramon oynuyor gayet iyi durumda yedek olarakta gökhan süzen var ismail sakat. sag bekte sıkıntı yasıyorum serdar hic ii degil onun yerine karabükten erdem özgenci (ismini tam hatırlayamadım) aldım..
    bakalım nasıl performans gösterecekler..
    mr pozisyonunda amr olan gökhan töre yi oynatıyorum gayetde iyi oynuyor simdilik
    forvete salzburgdan alan ı aldım ancak daha kullanamadım nasıl performans gösterecek bilemiyorum aksam oynamaya devam edecegim..
    Moreno bir Fernandes etmese de fena bir oyuncu değildir. En azından ilk sezon için idare eder. Ramon ve Kerim ikilisi sol tarafı otobana çevirir, Erdem Özgenç'in özellikle duran topları çok kuvvetliydi önceki serilerde, bu seride nasıl bilmiyorum ama ideal bir bektir. Gökhan Töre için yorum yapmaya gerek yok, o kanatta hızıyla çok iş çıkarır. Alan ise çok iyi özelliklere sahip bir golcü, taktikte 3-5 sene rahatlıkla işini görür.
    Quote Originally Posted by Eguet View Post
    ''ilk maçımda (elazıgspor) gs la deplasmanda oynadım 1-0 dan macı 3-3 bitirdim 8 haftadır kaybediyordum pozisyon sayısı gayet güzel denemeye devam ediyorum ''

aşırı derece de penaltı olmaya başladı her mac minimum 2 penaltı kazanıyor takımlar bana karsı ve 2-0 öndeyken 15 dk icinde mac 2-4,2-5 gibi skorlara geliyor ne yaptıysam bunun önüne gecemedim :/
    Sürekli penaltı vermen enteresan, zira ben koskoca sezonda kırmızı kart görmeden ligi bitirdim. Özelden kayıtlı oyununu paylaşırsan göz atabilirim, Oyundaki sertlik ve hırçınlık taktikten öte biraz oyuncularının özellikleriyle de alakalı.
    Quote Originally Posted by demircan3 View Post
    hocam bu beklerimize "Uzun Sert Taçlar Atar" yeteneğini nasıl kazandırıyoruz
    Oyuncunun profiline geliyorsun, Gelişim > Antrenman'a tıklıyorsun. Açılan sayfada ;

Tıklıyorsun, Antrenörlerinden birini seç (mümkünse savunma yönü ağırlıklı bir antrenör olsun) açılan konuşma penceresinde ;

...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

4. Default

Taktik gerçekten harika olmus dün özelden yazmıştım B.Monchengladbach için yarım dönem felaket kötü sonuçlar aldım resimleri atacaktım ama beceremedim ikinci sezon ise tam bir fırtına 20 maç namalup tamamladım duran toplardan 20 civarı gol attım ayrıca şampiyonlar liginde r.madrid ile deplasmanda beraberlik evimde yendim napoliyi içerde dışarda yendim psv yi de deplasmanda yendim son maç psv içerde oynayacagım kısacası muhteşem bi taktik olmuş sol bek için en iyi tercih bence wijnaldum aklınızda olsun

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Kerim sol ayaklı hocam sol taraftaki oyuncu içe katediyo. ondan dolayı ters ayaklı olması lazım diye düşünüyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Taktik gerçekten harika olmus dün özelden yazmıştım B.Monchengladbach için yarım dönem felaket kötü sonuçlar aldım resimleri atacaktım ama beceremedim ikinci sezon ise tam bir fırtına 20 maç namalup tamamladım duran toplardan 20 civarı gol attım ayrıca şampiyonlar liginde r.madrid ile deplasmanda beraberlik evimde yendim napoliyi içerde dışarda yendim psv yi de deplasmanda yendim son maç psv içerde oynayacagım kısacası muhteşem bi taktik olmuş sol bek için en iyi tercih bence wijnaldum aklınızda olsun
    Başarılı olmana sevindim, Teşekkürler.
    Quote Originally Posted by jevox06 View Post
    Kerim sol ayaklı hocam sol taraftaki oyuncu içe katediyo. ondan dolayı ters ayaklı olması lazım diye düşünüyorum.
    Yanlış bilgi, Kerim Frei sağ ayağını kullanıyor, hatta sağ ayağı baskın "Sadece sağ" olarak oyunda kayıtlı. Bu da taktik için tadımlık bir oyuncu yaratıyor, Kerim ile oynarken göreceksiniz, topu aldığı anda kaleye diklemesine girecek ve topu sağına aldığı anda, o top filelerde olacak. Keza Türkiye içinde Stoch, Erkan Zengin, Petteri Forsell, Tuncay Şanlı, Serdar Eylik gibi oyuncular da buna uygun.
    ...

Son güncellemeyle maç motoru baya değişti yeni taktik gelecek mi ?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by enesx86 View Post
    Son güncellemeyle maç motoru baya değişti yeni taktik gelecek mi ?
    Tabi ki gelecek ancak önce maç motorunu iyi okumam ve taktiğin maç motoruna nasıl reaksiyon gösterdiğini gözlemlemem lazım, bir kaç gün sürer.
    ...

Nesil
    2006
    Yer
    Balıkesir

yeni yamayla bu taktigin durumu nasıl acaba ?

Quote Originally Posted by balde_mir_07 View Post
    Tabi ki gelecek ancak önce maç motorunu iyi okumam ve taktiğin maç motoruna nasıl reaksiyon gösterdiğini gözlemlemem lazım, bir kaç gün sürer.
    Bekliyoruz İbrahim=) Sen güncelle steamdan yaz yeter=) Bu arada şimdiye kadar taktiğinden çok memnunum ama sağ olsun maç motoru taş koyuyordu işime. Oda düzelmiş sanırım akşam deneyeceğim=)

11. Default

sanki yeni maç motoru ile taktik daha bi güzel oldu gelene geçene 5-6 sallıyorum maç basına 1-2 duran top golüm var

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

yeni yamayla bu taktigin durumu nasıl acaba ?
    Oyun güncelleştikten sonra hala oynamaya fırsat bulamadım ama maç motorunun çok çok şeyi değiştireceğini de sanmıyorum, taktiğin alt yapısı biraz sağlam
    Quote Originally Posted by bhll View Post
    Bekliyoruz İbrahim=) Sen güncelle steamdan yaz yeter=) Bu arada şimdiye kadar taktiğinden çok memnunum ama sağ olsun maç motoru taş koyuyordu işime. Oda düzelmiş sanırım akşam deneyeceğim=)
    Teşekkürler.
    sanki yeni maç motoru ile taktik daha bi güzel oldu gelene geçene 5-6 sallıyorum maç basına 1-2 duran top golüm var
    Takımın moraline yerinde olsun, 2-3 maç seri galibiyet alsın, taktiğin gerektirdiği şartlar elinde olsun, daha çok 5-6'lar sallarsın inş : )
    ...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Evet maç motoru güncellemesinden sonra ilk maçımı yaptım, Karşıyaka kariyerimde ligdeki ilk maçtı, Maç motoruna biraz daha akışkanlık gelmiş diyebilirim, çoğu pozisyon senaryosu aynı olsa da oyuncuların grafiksel hareketliliği biraz daha akışkan. Sanırım en büyük değişikliği absürt kale direkleri üzerinden yapmışlar, malumunuz her maç istisnasız 2-3 top direkten dönerdi. Sanırım maç motoru üzerinde en büyük değişikliği kale direkleriyle dönen pozisyonların, oyun içi senaryodaki yerlerinin azaltması üzerinde olmuş.

Neyse sözün özü, Skordan da anlaşılacağı üzere taktiğimiz maç motorunun yeni şekline de uygun, daha iyi olabilir mi ? Tabi ki olabilir, taktik üzerinde geliştirme çalışmalarım devam edecek.

Tekrar hatırlatmakta fayda var, taktiği kendi takımınıza nasıl uygulayacağınız konusunda her türlü yardımı buradan ve özelden verebilirim, Bir kaç arkadaşımız bu yolla bana ulaştı ve kayıtlı oyunlarını bana gönderdi, yardımcı oldum ve bilgi paylaşımı yaptım. Örneğin Duran Topları kullanan oyuncularınız kim olacağı, diğer pozisyon alan oyuncuların seçimi bile alacağınız skorların kaderini etkiler, taktiği uygulayıp başarısız oluyorsanız, mutlaka bildirin, yardımcı olmaya çalışırım.
    ...

Nesil
    2006
    Yer
    Balıkesir

yeni güncellemeyi aksam yapayım oynayacagım bakalım nasıl olacak
    2 gündür crash dump alıyorum sinir oldum kapattım oyunu..

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

yeni güncellemeyi aksam yapayım oynayacagım bakalım nasıl olacak
    2 gündür crash dump alıyorum sinir oldum kapattım oyunu..
    Football Manager 2014 klasörü içinde oluşan Crash dosyaları varsa onları sil, oyunu oynamaya engel oluyor.
    ...

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Hocam Fenerbahçe ile bir kariyere başlayacağım ve bu taktiği kullanacam. fenerbahçe ile tavsiyeleriniz neler ?

Nesil
    2012
    Yer
    Wien/Vienna

Forvette komple forvet rolunde oyuncum yoksa firsatci veya false nine yapsam forvetteki oyuncumun rolunu bir sorun cikarir mi

Oyunda 3. sezonum taktikle ilk sezonum. Lig ve kupayı kazandım uefa finalinde chelsea ya kaybettim.

19. Default

linkte sıkıntı var galiiba indiremiyorum

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by jevox06 View Post
    Hocam Fenerbahçe ile bir kariyere başlayacağım ve bu taktiği kullanacam. fenerbahçe ile tavsiyeleriniz neler ?
    Önerdiğim 11

Diğer Tavsiyeler: Öncelikle Gökhan Gönül ve Caner Erkin'e "Uzun sert taçlar atar" oyun tercihini kazandırmamız gerek. Bunu antrenman bölümünden halledebilirsin. Gökhan Gönül'ün rolü gereği eksik bir yeteneği bulunmuyor, bireysel olarak "Standart Bek" olarak çalıştırabilirsin. Caner'in ise pozisyon antrenmanının yanı sıra (DML) sırasıyla Markaj, Top Kapma ve Pozisyon Alma yeteneklerini geliştirmek gerek, rolüne uygun bir oyuncu haline gelecektir.

Egemen-Alves ikilisini 11'e yazdım ancak transfer edebilecek kaynak yaratabilirsen, Egemen yerine Sezer Özmen veya Koray Günter iyi bir hamle olacaktır.

Meireles ve Emre pozisyonlarında ideal oyuncular, Ancak oyuna başlar başlamaz 6 ay sonra sözleşmesi bitecek olan Keisuke Honda'ya imza attırıp, Devre arasında da Meireles'i elden çıkarırsan, hem Meireles'ten yaşça daha küçük kaliteli bir oyuncuya sahip olursun hem de üzerine para kazanırsın. Kornerleri MC'de oynayan oyuncuya kullandırmazsın, Genel de AMC'de oynayan oyuncu (bu durumda Emre) kullanırsa, korner taktiğimiz işlevini görmüş olacaktır.

Kuyt MR için ideal bir oyuncu değil ancak kadro içindeki en ideal isim. Ancak Kuyt'ı satıp oyun başlangıcında Juventus tarafından satılık listesine konulan Simone Pepe'yi transfer etmek, iyi bir hamle olabilir.

Hücum alanına gelirsek bana kalırsa Emenike ve Sow'u değişmeli olarak kullanmak akıllıca olabilir. Kiradan gelecek olan Stoch AML için ideal bir oyuncu ancak bize bir AML lazım. Oyun başında Benfica tarafından 8 milyon € civarında satılık listesinde olan Nicolas Gaitan'ı transfer edebilecek kaynağı bulur ve bu transferi gerçekleştirirsen, sezon boyunca bir sakatlık olmaması durumunda rahatlıkla +15 gol çıkaracaktır. Ayrıca oyuncu kiralamaya da uygun ancak böyle bir oyuncuyu satın almak en güzeli.

Cristian, Yobo, Holmen ve Kadlec yolcu edilebilir, bunlardan ne kadar kazanırsan kârdır. Hoş Cristian'ın bonservisinin %66'sı başka kulüplere gidiyor, bunu da unutmamak gerek.

İyi eğlenceler.

Quote Originally Posted by mustinho03 View Post
    Forvette komple forvet rolunde oyuncum yoksa firsatci veya false nine yapsam forvetteki oyuncumun rolunu bir sorun cikarir mi
    Komple forvet yardımcı forvet'in teknik becerisine, fırsatçı golcünün gol atma becerisine ve pivot santraforun gücüne sahip bir oyuncu, Eğer rolü fırsatçı golcü yaparsan, sadece gol koklayan bir oyuncu haline gelir, yani bir Emenike olur, Burak olur. En büyük amaçları savunma arkasına sarkmak ve golü koklamak. Ancak bizim istediğimiz bir Cardozo, hem o gol amacını taşıyacak hem de geriden gelen oyunculara koridor açıp servis yapacak (özellikle AML) bu yüzden roller önemli.

Quote Originally Posted by enesx86 View Post
    Oyunda 3. sezonum taktikle ilk sezonum. Lig ve kupayı kazandım uefa finalinde chelsea ya kaybettim.

Tebrikler güzel bir sezon geçirmişsin, bir kaç takviye ile beraber daha iyisi de olabilir, En azından Şampiyonlar Liginde yarı final veya bir final. Sanırım Candreva AML oynuyor, en fazla golü o attığına göre : ) Ayrıca MC oynayan Alper Potuk, Duran Top taktiğinden sağlam gol bulmuşa benziyor.
    Quote Originally Posted by sehzade26x View Post
    linkte sıkıntı var galiiba indiremiyorum
    Kontrol ettim ve indirdim şuanlık bir sıkıntı yok.
    ...

Nesil
    2006
    Yer
    Balıkesir

yeni güncelleme ile taktigi denedim ancak sürekli sol taraftan bindirme yiyorum ve defans arkasına cok kacıyorlar taktik yeni güncelleme ile tutmadı gibi..

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

yeni güncelleme ile taktigi denedim ancak sürekli sol taraftan bindirme yiyorum ve defans arkasına cok kacıyorlar taktik yeni güncelleme ile tutmadı gibi..
    İki yönlü bek olarak kimi kullanıyorsun, Ben de Atila Turan oynuyor, 3. sezondayım Fiziksel olarak da çok iyi durumda. Hem ileride hem de geride rahatlıkla idare ediyor ve maç başına 13-14 kilometre koşuyor. DML'nin fiziksel olarak kuvvetli olması lazım, kuvvetli olacak ki açık vermesin. Şimdi yaşadığın 2 probleme karşı önlem alalım. Takım taktiğine ekleyeceğin 2 şey ;

Takım komutlarına gir ve Oyun şeklinde bulunan "Daha geride savunma çizgisi" komutuna tıkla, böylece rakibin arkada boş alan yakalamasını bir nebze engelleyecektir.

Oyuncu komutlarına gir, DML'yi seç ve Hareketlilikte "Daha dar alanda oyna" komutuna tıkla, böylece DML'nin savunma ağırlığı %51 olacak ve savunmayı güçlendirecek.
    ...

Candreva MR oynatıyorum çokta asist yaptı ama onu sattım

Nesil
    2012
    Yer
    Wien/Vienna

Evet roller önemli dedigin gibi ama gs da kullaniyorun bu taktigi buraktan verim alamiyorum KF olarak vasatin üstüne cikmiyor.

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

İlk yarının sonuçları..

Oldukça başarılı olmuş taktik. Ofansif yönden çok iyiyiz. Ligin en çok gol atan ve en az gol yiyen takımıyı. 17 maçın hemen hemen hepsinde en az 20 şut atmışız kaleye. Kendi evimizde oyunun tek hakimiyiz. Deplasmanda oyun dengede gibi görünse de gene bol şut atarak sonuca gidiyoruz. Dirk Kuyt inanılmaz oynuyo sağ kanatta Yılın Futbolcusu seçildi zaten. Tek sorun AML. O tarafta oyuncum olmadığı için Sow oynuyo ve pek verimli olamadı şu ana kadar. Fernandes ve Koray Günter'e imza attırdım onlar da gelicek diğer sezona.
    Antrenman olarak sezon boyuncu Takım Uyumu-Takım Çalışması olarak kullanıyorum. Bu doğru mu ? Değiştirirsem nasıl yapmalıyım ? Bir de Salih için bireysel antrenman öneriniz var mı ?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

@enesx86

İyi performans göstermiş Candreva, satmasaydın keşke.

@mustinho03

Kaçıncı sezondasın bilmiyorum, Drogba için birebir rol ama Burak için o rol fazla kaçar. Yapman gereken Burak'ı iyi bir paraya elden çıkarıp sağlam bir -Komple Forvet- transfer etmen.

@jevox06

Tebrikler takımın harika gidiyor, Üstte de dediğim gibi Sow "İçe kat eden" AML özelliğini tam olarak yerine getirebilecek özelliğe sahip değil, Misal topu aldığı zaman kaleye dikine top sürmesi ve topa hakim bir oyuncu olması lazım ama Sow'da Dribbling yeteneği çok düşük, buna müsait değil. O bölge için sezon sonunda gelecek Stoch'u kullanmak yararlı olacaktır. Takım antenmanını artık değiştirebilirsin, çünkü hem sisteme alıştılar hem de bu kadar sürede oyuncular birbirine alıştılar, Dengeli ve Hücum Hareketi - Savunma antrenmanı ve Duran Top çalışmalarını belirli periyotlarda verirsin, çalışsınlar. Son olarak Salih içinse mümkün mertebede oynatmanı ve Fiziksel özelliklerini birer birer geliştirmeni tavsiye ederim +11 altında fiziksel özelliği olmasın, Daha güçlü bir oyuncu olacaktır daha sonra Top Kapma becerisini yükseltmeyi denersin ancak o yetenek çok düşük girildiği için uzun bir süre onu yükseltmekte zorlanacaktır.
    ...

Nesil
    2005
    Yer
    Mersin

beşiktaşta iş yaparmı acaba

Nesil
    2012
    Yer
    Wien/Vienna

Adnan januzaj dan oyun kurucu olarak hic verim alamadim bu taktikte sen nerede oynatmami onerirsin sneijderi sattim

Hocam öncelikle taktik çok başarılı tebrik ederim ilk maçımda 5-3 lük bir galibiyet aldım ancak bi arkadaşta belirtmiş daha önce ilk maçımdan 2 penaltı yaptı stoperlerim bu taktikle mi alakalı ?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by samba_mustafa View Post
    beşiktaşta iş yaparmı acaba
    Hem de fazlasıyla, buna müsait bir kadrosu bulunuyor.
    Quote Originally Posted by mustinho03 View Post
    Adnan januzaj dan oyun kurucu olarak hic verim alamadim bu taktikte sen nerede oynatmami onerirsin sneijderi sattim
    Adnan Januzaj'ı oyun içinde hiç denemediğim için nasıl bir oyuncu olduğunu, hangi özellikleri taşıdğını ve oyunu nasıl yönlendirdiğini bilmiyorum. Ancak oynadığı pozisyona ve rol gereklerine bakarak uygun bir pozisyonda oynatabilirsin, hangi bölgeye daha uygun yetenekleri mevcutsa, en fazla verimi orada alabilirsin.
    Quote Originally Posted by ismaelbouzid View Post
    Hocam öncelikle taktik çok başarılı tebrik ederim ilk maçımda 5-3 lük bir galibiyet aldım ancak bi arkadaşta belirtmiş daha önce ilk maçımdan 2 penaltı yaptı stoperlerim bu taktikle mi alakalı ?
    Daha önce verdiğim cevabın aynısı verebilirim, Bir kaç hafta daha ilerle, 10. haftaya kadar gel mesela, Eğer penaltı sayısı absürt rakamlara ulaşıyorsa el atarız, çünkü bende hala böyle bir durum söz konusu değil.
    ...

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri