1 ile 29 arası toplam 29 sonuç

Konu: Çok ilginç bişey oldu! Benim puanlarım daha yüksek ama gruptan başkası çıktı?!

Merhaba.

Dikkat ederseniz ikili averaj değil üçlü averaj burada devreye giriyor. 3 takımın puanı aynı. Bu durumda bu 3 takımın aralarında oynadıkları maçlardaki averajları dikkate alınıyor bildiğim kadarıyla. Yani 1. olan Valencia maçları hariç diğer maçlarda yedikleri ve attıkları gol sayıları toplanıp sıralanıyor. Buna göre Fenerbahçe 3'lü averajda en kötü averaja sahip takım olmuştur muhtemelen ve o yüzden 4. olmuştur. Maç sonuçlarına bakıp bu 3 takımın birbirleriyle oydanıkları maçlardaki averajını hesap edersen kesin sonucu görürüz.

Nesil
    2005
    Yer
    Doğunun Parisinden

arkadaşım udinesenin atılan gol avarajı yuksek olduğundan averajla çıkmış yani oyunun bi hatası falan değil

Quote Originally Posted by FinrodNenharma View Post
    Merhaba.

Dikkat ederseniz ikili averaj değil üçlü averaj burada devreye giriyor. 3 takımın puanı aynı. Bu durumda bu 3 takımın aralarında oynadıkları maçlardaki averajları dikkate alınıyor bildiğim kadarıyla. Yani 1. olan Valencia maçları hariç diğer maçlarda yedikleri ve attıkları gol sayıları toplanıp sıralanıyor. Buna göre Fenerbahçe 3'lü averajda en kötü averaja sahip takım olmuştur muhtemelen ve o yüzden 4. olmuştur. Maç sonuçlarına bakıp bu 3 takımın birbirleriyle oydanıkları maçlardaki averajını hesap edersen kesin sonucu görürüz.
    Evet arkadasin dedigi gibi buyuk ihtimal.3 takimin da puanlari ayni. Hocam sen bi takimlarin valencia ile oynadigi maclari cikar.Sadece bu3 takimin arasinda oynanan maclara bak. Eger bu 3 takim arasinda averajin daha iyiyse hata vardir.Muhtemelen en kotu averaj senin

arkadaşlar olay "FinrodNenharma" arkadaşın dediğine yakın bişey . eğer 2"den fazla takım eşit puandaysa 2li averaj kuralı düşüyor ve normal averajlara bakılıyor ( 3lü averaj diye bi olay yoktur . normal averaj hesaplanır yani hesaplanırken valencia maçları da çıkarılmaz) yani bu durumda Fenerbahçe"nin 3. olması lazım 1 averaj farkla . bi hata olduğu kesin ( tabi bunlar benim bildiğim şekliyle. belki yanlış da biliyo olabilirim sonra kızmaın bana )

Quote Originally Posted by the_someone View Post
    arkadaşlar olay "FinrodNenharma" arkadaşın dediğine yakın bişey . eğer 2"den fazla takım eşit puandaysa 2li averaj kuralı düşüyor ve normal averajlara bakılıyor ( 3lü averaj diye bi olay yoktur . normal averaj hesaplanır yani hesaplanırken valencia maçları da çıkarılmaz) yani bu durumda Fenerbahçe"nin 3. olması lazım 1 averaj farkla . bi hata olduğu kesin ( tabi bunlar benim bildiğim şekliyle. belki yanlış da biliyo olabilirim sonra kızmaın bana )
    yanlis biliosun.3 lu averaj vardir. Valencia maclari dikkate alinmaz

bence konu ekleyebilmek icin uydrulmus bir hikaye ama ustaca dusunulmus tebrikler

EAT

7. Default

ya arkadaşlar üçlü avaraj devreye giriyor doğru.bu demek oluyorki valenciayla yaptıkları maçlar hariç kaç puan almışlarsa 4 maçta en çok alandan en az alana doğru sıralanır.bu üçlünün aralarındaki maçlara bi bakalım

udinese 1-2 monaco
    monaco 0-2 udinese
    fb 0-1 monaco
    monaco 1-3 fb
    udinese 1-2 fenerbahçe ve diğer fb udinese maçının skoru ss te yazmıyor ama avarajdan anladığım kadarıyla fb 0-5 udinese yani bu durumda

udinese bu takımlar arasındaki maçlarda 6 puan almış 9 gol atıp 4 gol yemiş
    monaco da 6 puan almış 4 gol atmış ve 6 gol yemiş
    fenerbahçe ise yine 6 puan almış 5 gol atıp 8 gol yemiş

bu puan durumuna göre gol avarajı geçerli olduğundan fenerbahçe grup sonuncusu olmuştur

bilmem anlatabildim mi

Online iPhone Screensaver - be the first to win! myscreensavers.info/media/iphone.scr

Bir hata yok.Udinese averajı iyi olduğundan çıkmış gruptan.

9. Default

bence de hata yok işte durumu açıkladım okursanız anlarsınız...
    Online iPhone Screensaver - be the first to win! myscreensavers.info/media/iphone.scr

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bu ikili averaj değil beyler 3lü averaj o biraz daha değişik diye biliyorum ve de

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Oyunda sorun yok herkezin dedigi gibi 3lu averaj alinmis monaco'nun averaji senden kotu olabilir ama... senin udinese'den aldigin sonuclar ve monaco'nun udinese'den aldigi sonuclar dogrultusunda 4. olmussun... Bence artik bir sonraki Cl'de sansini deneyeceksin

Nesil
    2006
    Yer
    KastamonuDüzceBolu arası

bence de hata yok üçlü averajda geride kalmışsın

bende dıger arkadaslara katılıyorum oyun hatası ama bunun sebebı bu da olabılır monaco senden daha az gol yemıs

3'lü averaj işte..

Daha önce de bu konulardan açılmıştı.

Angry Çok ilginç bişey oldu! Benim puanlarım daha yüksek ama gruptan başkası çıktı?!

Merhaba

Evet arkadaşlar bugün yaşadığım saçma bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum.
    Benim şampiyonlar liginde son maçım en az monaco ya 2 fark atmam lazım ilk maçı kendi evimde 1-0 yenildim ikinci maçta da çok garip şeyler oldu :S
    Maça başladım 1-0 öne geçtiler 1-1 yaptım 2-1 yaptım.Baktım lig tablosuna bir gol daha atmam lazım.İleriki dakikalarda durumu 3-1 e taşıdım ve öne geçtim bu skor benim 3.cü olmamı sağlıyor ve UEFA ya gidiyordum lig tablosuna baktım 3.yüm ve monaco 4.cü.Ondan sonra rahat oynamaya başladım ve maç bitti.3-1 kazandım ama çok saçma bir şey oldu 80.dakikada lig tablosunda 3.ydüm maç bittiğinde bi baktım 4.cü olmuşum :S.Böyle bir olayı arkadaşlarla da konuştum bi çözüm yolu bulamadık.Aşağıya puan taplosunun resmini de ekledim.Eğer avarej a bakılsa ben çıkıyorum.İkili averaja bakılsa yine ben çıkıyorum ama nedense çıkamadım.Buyrun resim ;

Sizin yorumlarınız neler?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Çok enteresan :S:S:S:S.İlk defa gördüm.

Nesil
    2006
    Yer
    ⓪❾

Evet oyunda ikili averajda sorun var..
    <')))))>-<

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Bende ilk defa gördüm ama arkadaşında dediği gibi ikili avarajlarda sorun olabilir bir diğer maçları göremiyoruz ki 6 puan aldıın udinese ve Monaco ile maçların nasıl

diğer Monaco maçın görünmüyor hocam ikili averajda üstün değilsin büyük ihtimalle.

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Eğer anlattıkların doğruysa cidden oyunda bir sorun var.Benim başıma hiç gelmedi.Daha doğrusu puanım eşit olduğu bir durum yaşamadım pek

evett diger maçLarının skorlarını beLirtmemissin ve büyük ihtimaLLe 2li averajdan kaybettin...

oyunda bu kadar öenmLi bi durumda hata vermesi imkansızdır....

Nesil
    2005
    Yer
    Turkiye'de biyerler iste

ikili averajdan dolayi olmustur sorun deil ki bu

Nesil
    2006
    Yer
    Artık fener ıcın calısıom

Diger maclara'da baglı bıras

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar dikkatle okuyun..amare 32 "ilk maçı kendi evimde 1-0 kaybettim..ikinciyi Monaco'da 3-1 kazandım" demiş..Monaco ile Fb arasındaki maçlarda ikili averajda üstün olan Fb ama 3. olan Monaco..
    Sanırım oyunla ilgili bir hata..

Leoucwhsua Misafir

ilginc neyse olan olmus , ulen webmaster bi galatasaray forumundasin bi burda.iyi yetisiyorsun valla

Evet dediğim gibi ikili averajda da ben üstünüm ilk maç monaco ya 1-0 yenildim kendi evimde deplasmanda da 3-1 yendim.Yani ikili averajda da ben çıkıyorum

ilginc bisi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

İkili avarajda hata var sanırım.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    Karabük

oyun burda kafayı yemiş