Sayfa 3 / 19 İlkİlk 1234513 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 542 sonuç

Konu: Taktik Tartışma Platformu

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Omer Abi

Antreman sistemi hakkında fikrin nedir?

Ben ilk iki hafta maç yaptırmadan Kondisyon antremanı yaptırıyorum.
    Sonraki haftalara Takım Uyumu yaptırıyorum , diğer haftalar farklı farklı genel antreman mı yaptırmak faydalı yoksa tek bir antremanla mı çalışmak lazıım?

Antreman bolumunde % delik değerler var , hangi antremanı yaptirdiysan yüzdesel olarak artıyor diğer bolumlerde dusme oluyor.

Mac Antramanı kismında ise Sadece Taktik mi calistırmak gerek yoksa her mac icin verilen mac hazırlığı hakkındaki raporurmu dikkate almak lazım?

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

perpetue
    Yemin ediyorum başkan olsam koyarım takımın başına direk. Dedikleriniz son derece mantıklı. Şunu söylemek istiyorum, ben de çok komut veriyordum oyunculara. Çünkü vermeyince fazla dokunmayınca sanki hiç bi şey yapmamışım gibime geliyor. Yeni taktik yap diyoruz dizilişleri mentaliteyi belirtiyoruz 2 de oyuncu rolü bitti mi yani Bitmesi gerekiyomuş demek ki ama gönlüm rahat olmuyor işte.

Bir başka sorum da siz bu yorumları nasıl yapıyosunuz? Ciddi olarak soruyorum bunu ben oyunu tam anlamıyla 2008den beri oynuyorum böyle kesin ve doğru yorumlar yapamıyoum taktiksel olarak
    turksportal...

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

da bence cover'daki 2-3 birim mantalite kayması çizgiyi belki yarım metre falan etkiler yani bence cover anlamsız biraz

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Ralph View Post
    Ömer abi;

benim oyun okumada, neyi ne zaman yapacağım konusunda büyük bir sıkıntım var. Mesela sen yukarıda demişsin ya Emre'yi etkisiz hale getirdim diye, ben bu gibi şeyleri görüp müdahale edemiyorum pek. Her maçı önemlilerde oynuyorum, gerideysem yüklen direktifleri falan veriyorum, yeniyorsam kısa pas falan filan düz mantık. Önerin ne olabilir bana? Belki de oyunun en beyin fırtınası gerektiren ve en zevkli şeyini yapamıyorum.
    Iki tavsiye verebilirim.

1. Oyunu daha yavas oynat, gerekiyorsa geri donup pozisyonlari tekrar izle.

2. Birbirine benzeyen seylerin mac icinde oldugunu goruyorsan bu dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Bunlari gozden kacirma.

Mesela o Emre orneginde ben surekli Emre'nin saga sola pas dagittigini, ama benim oyuncularimdan hic bir tanesinin onu rahatsiz etmedigini goruyordum. Yani bir onlem almak gerekliydi. Nasil bir onlem alabilirdim?

Oyuncu degistirebilir, Ozer'i cikartabilirdim ama Ozer benim icin cok onemli bir oyuncu cunku takimdaki en yaratici oyuncu ve ona ihtiyacim var.

Ozer'e Emre'yi takin marke et diyebilirdim. Ama bunu yaparsam da Ozer surekl'i Emre'nin yakininda dolasacak ve eger topu kazanirsam o top ile birseyler yapacak en onemli oyuncum Emre'nin dibinde olacak. Yani hucum baslatacak alan bulamayacak.

Emre'nin yaninda oynayan Alper Potuk. Savunmasi cok harika degil. Top dagitici da degil. Nasil olsa arkada bir on libero da var Ozer Alper'i kacirdigi zaman supurebilecek. Biraktim Emre'nin yerine Alper oynasin. Zaten oyun kurucu Emre oldugu icin top daha cok Emre'de olacak. Ona baski yapmak daha onemli.

Tabii bu tutmayabilir, Alper her aldigi top ile kendisini stoperlerimle karsi karsiya da bulabilirdi. Ama 20 dakika sonra Ozer oyundan atilinca mecburen oyuna Kerem Seras'i aldim ve iki ball winning midfielder ile gobegi kapattim.

Sonucta rakip Fenerbahce. Kadrosunun benimkinden iyi olduguna suphe yok. Benim amacim Fenerbahce'nin isini zorlastirmakti. Maci o dusunceyle oynadim.

Ayni dusunceyle Galatasaray macini da oynadim. Geride cok oyuncuyla bekledim. Topu verdim Galatasaray paslassin. Once ilk yari biterken bir kontra golu. Ikinci yarida Uche'yi F9'a cevirdim ve savunmaya daha yakin oynamasini sagladim. Galatasaray'i orta yapmaya zorladim ve Donk ile Yalcin hava topu vermedi. Donen toplari da toplayabilmek icin orta sahami mucadeleci oyuncularla kurmustum (Ozer o macta kanattaydi). Sonra da ikinci yari biterken ikinci gol ve galibiyet.

Ama Antep macinda da aynisini Antep bana yapti.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by halil85 View Post
    Omer Abi

Antreman sistemi hakkında fikrin nedir?

Ben ilk iki hafta maç yaptırmadan Kondisyon antremanı yaptırıyorum.
    Sonraki haftalara Takım Uyumu yaptırıyorum , diğer haftalar farklı farklı genel antreman mı yaptırmak faydalı yoksa tek bir antremanla mı çalışmak lazıım?

Antreman bolumunde % delik değerler var , hangi antremanı yaptirdiysan yüzdesel olarak artıyor diğer bolumlerde dusme oluyor.

Mac Antramanı kismında ise Sadece Taktik mi calistırmak gerek yoksa her mac icin verilen mac hazırlığı hakkındaki raporurmu dikkate almak lazım?
    Ben de ilk baslar baslamaz 2 hafta fitness.
    Sonra takim uyumu ve taktik.

Sezon basinda bu antrenman hamleleri disinda antrenman ile hic ilgilenmiyorum acikcasi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Iki tavsiye verebilirim.

1. Oyunu daha yavas oynat, gerekiyorsa geri donup pozisyonlari tekrar izle.

2. Birbirine benzeyen seylerin mac icinde oldugunu goruyorsan bu dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Bunlari gozden kacirma.

Mesela o Emre orneginde ben surekli Emre'nin saga sola pas dagittigini, ama benim oyuncularimdan hic bir tanesinin onu rahatsiz etmedigini goruyordum. Yani bir onlem almak gerekliydi. Nasil bir onlem alabilirdim?

Oyuncu degistirebilir, Ozer'i cikartabilirdim ama Ozer benim icin cok onemli bir oyuncu cunku takimdaki en yaratici oyuncu ve ona ihtiyacim var.

Ozer'e Emre'yi takin marke et diyebilirdim. Ama bunu yaparsam da Ozer surekl'i Emre'nin yakininda dolasacak ve eger topu kazanirsam o top ile birseyler yapacak en onemli oyuncum Emre'nin dibinde olacak. Yani hucum baslatacak alan bulamayacak.

Emre'nin yaninda oynayan Alper Potuk. Savunmasi cok harika degil. Top dagitici da degil. Nasil olsa arkada bir on libero da var Ozer Alper'i kacirdigi zaman supurebilecek. Biraktim Emre'nin yerine Alper oynasin. Zaten oyun kurucu Emre oldugu icin top daha cok Emre'de olacak. Ona baski yapmak daha onemli.

Tabii bu tutmayabilir, Alper her aldigi top ile kendisini stoperlerimle karsi karsiya da bulabilirdi. Ama 20 dakika sonra Ozer oyundan atilinca mecburen oyuna Kerem Seras'i aldim ve iki ball winning midfielder ile gobegi kapattim.

Sonucta rakip Fenerbahce. Kadrosunun benimkinden iyi olduguna suphe yok. Benim amacim Fenerbahce'nin isini zorlastirmakti. Maci o dusunceyle oynadim.

Ayni dusunceyle Galatasaray macini da oynadim. Geride cok oyuncuyla bekledim. Topu verdim Galatasaray paslassin. Once ilk yari biterken bir kontra golu. Ikinci yarida Uche'yi F9'a cevirdim ve savunmaya daha yakin oynamasini sagladim. Galatasaray'i orta yapmaya zorladim ve Donk ile Yalcin hava topu vermedi. Donen toplari da toplayabilmek icin orta sahami mucadeleci oyuncularla kurmustum (Ozer o macta kanattaydi). Sonra da ikinci yari biterken ikinci gol ve galibiyet.

Ama Antep macinda da aynisini Antep bana yapti.
    Son cümlene bir hayli güldüm

Teşekkürler öneriler için.
    FM Gazetesi

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Yeni taktik sisteminden midir nedir, bir türlü rahat rahat maç kazanamıyorum. Sassuolo'ya karşı bile zar zor kazandım yani 80'lerde gelen golle. Önereceğiniz komutlar nelerdir? Bu komutları hangi felsefede (denge-hücum-kontra vs.) kullanmalıyım? Bu arada takımım Napoli.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by wolfson View Post
    Yemin ediyorum başkan olsam koyarım takımın başına direk. Dedikleriniz son derece mantıklı. Şunu söylemek istiyorum, ben de çok komut veriyordum oyunculara. Çünkü vermeyince fazla dokunmayınca sanki hiç bi şey yapmamışım gibime geliyor. Yeni taktik yap diyoruz dizilişleri mentaliteyi belirtiyoruz 2 de oyuncu rolü bitti mi yani Bitmesi gerekiyomuş demek ki ama gönlüm rahat olmuyor işte.

Bir başka sorum da siz bu yorumları nasıl yapıyosunuz? Ciddi olarak soruyorum bunu ben oyunu tam anlamıyla 2008den beri oynuyorum böyle kesin ve doğru yorumlar yapamıyoum taktiksel olarak
    Bu yeni taktik sisteminin iki amaci var.

Bir: Oyunu oynayanlarin taktikleri fazla kurcalayip sonra kotu sonuclar alinca oyun kotu dusuncesine dusmemesi.

Iki: Yapabileceklerinizi kisitlayarak yapay zekayi mac motorunu zaaflarini kullanarak yenen taktiklerin yaratilmasini engellemek

Yaklasik 4 yildir mac motorunu gelistirenlerin yazdiklarini okuyor, mac motoru/taktik duzen vs. hakkinda sohbet ediyorum. Cok sey ogrendim. Daha ogrenecek cok sey de var. Cunku mac motorunda hala duzeltilmesi gereken yuzlerce sey var.

Isin gercek futbol/taktik tarafi baska seyler okumaktan geliyor. Bu konu ile ilgili cok sayida yazan var internet'te. Bunlar genelde kisileri (yani oyunculari) konusan siteler degil, iki teknik direktorun karsilikli hamlelerini anlatan siteler.

zonalmarking.net bunlardan en cok bilineni.
    spielverlagerung.de bir diger guzel site.
    eplindex.com daha cok premier lig ile ilgileniyor.

vs. vs.

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

zonalmarking.net bunlardan en cok bilineni.
    spielverlagerung.de bir diger guzel site.
    eplindex.com daha cok premier lig ile ilgileniyor.
    ingilizce hazırlık okuyorum üniversitede saçma sapan şeyler okumaktansa bunları okuyacağım. Çok teşekkürler
    turksportal...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by wolfson View Post
    ingilizce hazırlık okuyorum üniversitede saçma sapan şeyler okumaktansa bunları okuyacağım. Çok teşekkürler
    Okulunu ihmal etme ama.

Bir de bu var http://forzaitalianfootball.com/tactics/

Okulunu ihmal etme ama.

Bir de bu var http://forzaitalianfootball.com/tactics/
    31'indeki patch mac motorunu etkileyecek mi? neler üzerine calisildigina dair bir konu basligi var mi sigames'in sitesinde? baktim da bulamadım.

Nesil
    2007
    Yer
    Şeref Bey'den

@perpetua çok güzel bilgiler vermişsin teşekkür ederim. Rica etsem taktiğini paylaşabilir misin?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben de ilk baslar baslamaz 2 hafta fitness.
    Sonra takim uyumu ve taktik.

Sezon basinda bu antrenman hamleleri disinda antrenman ile hic ilgilenmiyorum acikcasi.
    Sigames forumlarinda sayfalarca taktik hakkinda bilgi veriyor Moderator'ler burda bize bilgi verdigin icin sagol

Bu yeni taktik sisteminin iki amaci var.

Bir: Oyunu oynayanlarin taktikleri fazla kurcalayip sonra kotu sonuclar alinca oyun kotu dusuncesine dusmemesi.

Iki: Yapabileceklerinizi kisitlayarak yapay zekayi mac motorunu zaaflarini kullanarak yenen taktiklerin yaratilmasini engellemek

Yaklasik 4 yildir mac motorunu gelistirenlerin yazdiklarini okuyor, mac motoru/taktik duzen vs. hakkinda sohbet ediyorum. Cok sey ogrendim. Daha ogrenecek cok sey de var. Cunku mac motorunda hala duzeltilmesi gereken yuzlerce sey var.
    Bence taktik ekranında cubuklar kalsan daha guzel olurdu ama disable olsaydi yaptıgım desiklerinin ne oldugu gorup ama desiklik yapamasaydik daha hos olurdu

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ogsusam11 View Post
    31'indeki patch mac motorunu etkileyecek mi? neler üzerine calisildigina dair bir konu basligi var mi sigames'in sitesinde? baktim da bulamadım.
    Mac motorunun degisip, degismeyecegi konusunda bilgi vermem mumkun degil ama mac motoru uzerinde calisma hic durmuyor.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by RodRiGOtELLo14 View Post
    @perpetua çok güzel bilgiler vermişsin teşekkür ederim. Rica etsem taktiğini paylaşabilir misin?
    http://forum.turksportal.net/vb/show...9&postcount=23

Bu mesajda taktigimi gostermistim. Taktigin kendisini bir yere yuklemeye degmez cunku orada gordugunun disinda baska bir komut kullanmadim zaten.

Degisikliklerim genelde mac icinde ilk 10-15 dakikayi izledikten sonra, o macin ozelinde oluyor.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by halil85 View Post
    Sigames forumlarinda sayfalarca taktik hakkinda bilgi veriyor Moderator'ler burda bize bilgi verdigin icin sagol

Bence taktik ekranında cubuklar kalsan daha guzel olurdu ama disable olsaydi yaptıgım desiklerinin ne oldugu gorup ama desiklik yapamasaydik daha hos olurdu
    Bu esasinda tartisildi. Ozellikle yazili metin algisi bazi insanlar icin gorsel algidan daha zayif oldugu icin bu istendi ama bazi roller icin yapilan degisiklikler cubuklarla gosterilemeyecek degisiklikler oldugu icin saniyorum bu yol tercih edilmedi.

Saniyorum bu eksikligi ozellikle SI forumlarinda yayinlanmasi muhtemel taktik rehberleri kapatacak.

Oyunda halen klasik taktik var mı ?Ben oyunu almadımda.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Kasimpasa het ne kadar iyi kadroya sahip olsada lig b azinda mukemmel degil. Ozellikle topu rakibe vermisken ve muhtemelen belli oranda rakip sanabaski kurarken topla iyi olmayan defansini BPD oynatman ilginc geldi. Mac motorunun bunu kullanamamasu ve rakiplerinin bu aadamlarsan kazandigi toplarla gol bulmasi beklenilmez mi?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by mkkadi View Post
    Kasimpasa het ne kadar iyi kadroya sahip olsada lig b azinda mukemmel degil. Ozellikle topu rakibe vermisken ve muhtemelen belli oranda rakip sanabaski kurarken topla iyi olmayan defansini BPD oynatman ilginc geldi. Mac motorunun bunu kullanamamasu ve rakiplerinin bu aadamlarsan kazandigi toplarla gol bulmasi beklenilmez mi?
    Donk'un topla becerisi cok iyi.

Yalcin zayif ama onun ayaginin ayarsizligi cok sorun yaratmiyor. Zor durumda kaldigi zaman zaten hemen ileri vuruyor cunku cok soguk kanli degil. Limited Defender yapsam, her ayagindaki topu uzun oynayacak ve topa sahip olarak oynama plani bozulacak. Bazen becerisi yeterli olmayan oyuncudan tam olarak yapamayacagi isleri istemek oyuncu icin dogru olmasa da takim icin dogru olabiliyor.

Mesela yeterince caliskan ve cabuk ama savunmasi iyi olmayan bir oyuncuyu rakibini rahatsiz etsin, faul yapsin diye ball winning midfielder yapabilirsin. Daha iyi pozisyon alan ama daha agir bir oyuncudan daha etkili olur cunku cabukluguyla rakibe hemen basabilir.

Sonucta roller, oyunculara verilen talimatlar. Yalcin'in LD olup surekli uzun oynamasi ve toplari kolayca rakibe vermesi, daha kisa paslarla oynamaya calisip zaman zaman topu kendi sahasinda kaybetmesinden daha zararli benim takim kurgusunda.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Evet Donk oyle ama bu pas yapma beceri dusuklugu nedeniyle rakibe pas olarak ve sonuc olarak pozisyon olarak geri donmeli. Ama sen neredeyse gol yememissin. Halbuki gunumuzde bu tur ani kazanilan toplarla rakibi eksik yakalamak cok kullanilan bir sey ve oyunda da olmali bence. Ben bunu demek istedim.

GT-S6500D cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by mkkadi View Post
    Evet Donk oyle ama bu pas yapma beceri dusuklugu nedeniyle rakibe pas olarak ve sonuc olarak pozisyon olarak geri donmeli. Ama sen neredeyse gol yememissin. Halbuki gunumuzde bu tur ani kazanilan toplarla rakibi eksik yakalamak cok kullanilan bir sey ve oyunda da olmali bence. Ben bunu demek istedim.

GT-S6500D cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
    Takim olarak daha defansif ve retain possession ile oynadigim icin, Yalcin'in pas verebilecegi bol oyuncu oluyor etrafinda. Bu sayede pas hatasi pek yapmiyor. Hata yapsa bile takim zaten kendi yari sahasinda cok oyuncu ile oldugu icin o hatayi telafi edebilirim.

Ama hucum oynasam Yalcin'i BPD yapmam cunku o zaman takimda mesafeler artar ve pas hatalari fazlalasir. Bu pas hatalarinin cezalandirilma ihtimali de. Hatta Donk'u da CD yaparim o durumda.

Nesil
    2007
    Yer
    Şeref Bey'den

4. Mutlaka. Daha defansif bir oyun benimsedigim icin ozellikle rakip kanat oyunculari ve merkez orta saha oyuncularina top kullanmaya pek zaman vermemek faydali oluyor. Daha hucum oynarsam ozellikle rakip bekler ve stoperlere baski yapmak da faydali.
    Maçtan önce baskı için tüm seçenekleri aktif mi ediyorsunuz yoksa sadece markaj yada pres mi aktif ?

Taktikte 2 tane Regista kullanırsak ne gibi sıkıntılar doğabilir.Ben bu Regista olayını tam anlayamadım Defansif Oyun Kurucudan farkı takım arkadaşlarını gol pozisyonuna daha çok sokar diyor fakat Regista'da yaratıcılık özelliği istenmezken Defansif Oyun Kurucuda istiyor.Hatta ikisi arasındaki tek fark bu.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by RodRiGOtELLo14 View Post
    Maçtan önce baskı için tüm seçenekleri aktif mi ediyorsunuz yoksa sadece markaj yada pres mi aktif ?
    Markaj yapmasini istiyorsam markaj. Pres yapmasini istiyorsam pres. Rakip oyuncuya ve onun becerilerine bagli.

Cok yetenekli olmayan ama hizli bir oyuncuya karsi sadece markaj isterim.
    Yetenekli ama agir bir oyuncuya karsi sadece pres isterim.
    Hem yetenekli, hem de hizli bir oyuncuya karsi ikisini de secip, oyuncumun oyundan atilmamasi icin dua etmeye baslarim.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Dennis Bergkamp View Post
    Taktikte 2 tane Regista kullanırsak ne gibi sıkıntılar doğabilir.Ben bu Regista olayını tam anlayamadım Defansif Oyun Kurucudan farkı takım arkadaşlarını gol pozisyonuna daha çok sokar diyor fakat Regista'da yaratıcılık özelliği istenmezken Defansif Oyun Kurucuda istiyor.Hatta ikisi arasındaki tek fark bu.
    Yaraticilik oyun gorusu.

Regista daha cok ileriye cikan bir oyuncu oldugu icin takim arkadaslarini gol pozisonuna sokma sansi daha fazla. Defansif oyun kurucu'nun ayni zamanda savunmanin onunu birakmayip o alani savunma gorevi var. Bu nedenle de rakip kaleden uzak.

Yaraticilik oyun gorusu.

Regista daha cok ileriye cikan bir oyuncu oldugu icin takim arkadaslarini gol pozisonuna sokma sansi daha fazla. Defansif oyun kurucu'nun ayni zamanda savunmanin onunu birakmayip o alani savunma gorevi var. Bu nedenle de rakip kaleden uzak.

Geçen sene Topal'ın oynamadığı maçlardaki Fenerbahçe orta sahasında;

Emre -> Regista
    Meireles -> Defansif Oyun Kurucu oluyor yani.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Dennis Bergkamp View Post
    Geçen sene Topal'ın oynamadığı maçlardaki Fenerbahçe orta sahasında;

Emre -> Regista
    Meireles -> Defansif Oyun Kurucu oluyor yani.
    Bence Emre defansif oyun kurucu.
    Meireles ise defansif gorevli merkez orta saha.

Bence Emre defansif oyun kurucu.
    Meireles ise defansif gorevli merkez orta saha.

Şimdi örnek verince karıştı olay

Barlı taktik ekranı olsaydı bu ikisi arasında sadece Regista'nın mentalite barı biraz daha önde olacaktı gibi düşünebiliriz o zaman.

sonuç olarak bence biraz saçma.

Örneğin Wing Back/Defend ile WB/Support arasında bir fark yok bence. Rakip her türlü ordan gelip ortasını yapabiliyor zaten. Defend yapınca atakta da zayıf kalıyosun. Support veya attack daha mantıklı geliyor. En mantıklısı da Attack. Hem hücümda ileride çoğaltıyor, hem de top rakipteyken yerini alıyor.

DeepLyingPlaymaker da Regista çıktıktan sonra gereksiz oldu.

DLP/defend oynatırdım hep DMClerimi, ve o defansın onunde oyun kurardı. Ama atakta yoktu. Regista da hem oyunu kuruyor DLP gibi hem de ataklarda bir MC gibi ileriye çıkıyor. Top rakipteyken de DLP'nin aldığı yeri alıyor zaten.

Burada da DLP oynatmak gereksiz olmaya başladı.

Yani Yunanistan gibi oynamayacaksanız, DLP ve WB/D seçenekleri çok mantıklı gelmiyor bana artık

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by ogsusam11 View Post
    sonuç olarak bence biraz saçma.

Örneğin Wing Back/Defend ile WB/Support arasında bir fark yok bence. Rakip her türlü ordan gelip ortasını yapabiliyor zaten. Defend yapınca atakta da zayıf kalıyosun. Support veya attack daha mantıklı geliyor. En mantıklısı da Attack. Hem hücümda ileride çoğaltıyor, hem de top rakipteyken yerini alıyor.

DeepLyingPlaymaker da Regista çıktıktan sonra gereksiz oldu.

DLP/defend oynatırdım hep DMClerimi, ve o defansın onunde oyun kurardı. Ama atakta yoktu. Regista da hem oyunu kuruyor DLP gibi hem de ataklarda bir MC gibi ileriye çıkıyor. Top rakipteyken de DLP'nin aldığı yeri alıyor zaten.

Burada da DLP oynatmak gereksiz olmaya başladı.

Yani Yunanistan gibi oynamayacaksanız, DLP ve WB/D seçenekleri çok mantıklı gelmiyor bana artık
    bence sen dlp yi dmcdeki adama atadığın için gereksiz diye düşünüyorsun sonuçta mc den regista yapmıyoruz ve mc deki dlp atağı yeteri kadar destekliyor

Sayfa 3 / 19 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Mesaj Yetkileri