Sayfa 8 / 10 İlkİlk ... 678910 SonSon
211 ile 240 arası toplam 276 sonuç

Konu: Turksportal Spor (Fitness-Vücut Geliştirme..) Sohbet Alanı

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Dymatize Super Mass Gainer hakkında bilgisi olan var mı ? Yeni aldım ve yarın kullanmaya başlayacağım. Tad falan hiç birşey bilmiyorum hakkında. Bilgisi olan varsa yardım edebilir mi? Gainerlar hakkında da bilgi verebilirseniz çok iyi olur.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

kepekli ekmek mi oluyo tam olarak ?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by jevox06 View Post
    Dymatize Super Mass Gainer hakkında bilgisi olan var mı ? Yeni aldım ve yarın kullanmaya başlayacağım. Tad falan hiç birşey bilmiyorum hakkında. Bilgisi olan varsa yardım edebilir mi? Gainerlar hakkında da bilgi verebilirseniz çok iyi olur.
    Gainerlar kilo aldırıcılar oldukları için kalorisi çok yüksek tabii ki ama bir ölçekteki proteini de çok çok iyi bir değerde. Sen kaç kilosun ki neden gainer aldın dostum ?

Bu arada çikolatalı oluyor yanlış hatırlamıyorsam dymatize gainer.

Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post
    kepekli ekmek mi oluyo tam olarak ?
    Yok hayır ikisi farklı şeyler.

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by anil luque View Post
    Gainerlar kilo aldırıcılar oldukları için kalorisi çok yüksek tabii ki ama bir ölçekteki proteini de çok çok iyi bir değerde. Sen kaç kilosun ki neden gainer aldın dostum ?

Bu arada çikolatalı oluyor yanlış hatırlamıyorsam dymatize gainer.
    1.76 Boy 60 Kiloyum. Spora başlayalı 4 ay oldu. Hocam sana lazım diyince aldım bende. Ve çikolatalı doğru.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Aynen boyuna göre kilon azmış. Önce gainer kullanıp bir güzel kilo al tabi bu arada çok fazla yağ depolamamak için ağırlık gir bol bol. Yazın da protein tozunu çakarsın. Aslında bu işin doğrusu kışın bulk dönemine girip kilo almak yazın da definasyon yapmaktır ama işin profları bu periyoda uyuyor

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Aynen boyuna göre kilon azmış. Önce gainer kullanıp bir güzel kilo al tabi bu arada çok fazla yağ depolamamak için ağırlık gir bol bol. Yazın da protein tozunu çakarsın. Aslında bu işin doğrusu kışın bulk dönemine girip kilo almak yazın da definasyon yapmaktır ama işin profları bu periyoda uyuyor
    Yemeğe falan da dikkat etmeye çalışıyorum. Bir tek gainerla olmuyo bu işler tabi. Bu gainer bir bitsin aynı markanın yani Dymatize'nin ISO-100 ürünü var protein tozu ondan alıcam. Biraz tuzlu ama çözmeye çalışıcaz artık. Tadı da 10 numaraymış ya gainerın. Nesquik gibi tadı var. Çok sevdim. Bir de kilo alabilirsek tam olur.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

@_yoLcu_

Tam tahıllı ekmeklerin kontrollü bir şekilde yenildiğinde kilo aldırmadığı hatta karın yağlarını yaktığı bile görülmüş. O açıdan beyaz ekmek yerine öğünlerde 1-2 dilim tam tahıllı ekmek yemek daha sağlıklı. Ben kilo verirken tüketmeye başlamıştım bu ekmeği. Aradan 5-6 yıl geçti ve kilo verme amacım olmamasına rağmen halen tüketiyorum. Bir süreden sonra alışkanlık yapıyor.

@jevox06

Boyuna göre kilon biraz az. Fakat 1.76 boyuna göre 71 kilo idealdir bence. O yüzden aldığın o gainer'ın iki yada üç kutusu yeterli olacaktır. Sporla birlikte kilo almak demek vücudunun gelişerek hacim kazanması demek. Yani şuan sen spor salonunda çalıştığın ağırlık programınla birlikte o gainer'ı tükettiğinde vücudun yavaş yavaş hacim kazanacaktır.

@ anil luque

5 ay içerisinde çok güzel bir gelişim göstermiş vücudun, tebrik ederim. Ek bir takviye kullanmadığına göre yediğin yiyeceklere dikkat etmişsin gibi gözüküyor. Tabii bu resim çok net gözükmediği için bicepslerini tam olarak göremiyorum. Fakat özellikle göğüs kasları çok iyi gelişmiş, net olarak gözüküyor.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2007
    Yer
    34

Proteinler ucuz olmuyormus onu farkettim, proteine o parayi verecegime her spor gunu bir tavuk ya da balik yerim daha iyi, dogal olur en azindan

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by William Rookwood View Post

@jevox06

Boyuna göre kilon biraz az. Fakat 1.76 boyuna göre 71 kilo idealdir bence. O yüzden aldığın o gainer'ın iki yada üç kutusu yeterli olacaktır. Sporla birlikte kilo almak demek vücudunun gelişerek hacim kazanması demek. Yani şuan sen spor salonunda çalıştığın ağırlık programınla birlikte o gainer'ı tükettiğinde vücudun yavaş yavaş hacim kazanacaktır.
    Abi kutu 180 lira ya 2-3 tane almam biraz zor aslında Şimdi bu kutuyla 65-66 ya falan çıkabilirsem geri kalanını da beslenmeye dikkat edip falan almam lazım. Senin bu beslenmeyle ilgili bilgin var mı ? Kaynak falan var mı beslenmeyle ilgili

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by jevox06 View Post
    Abi kutu 180 lira ya 2-3 tane almam biraz zor aslında Şimdi bu kutuyla 65-66 ya falan çıkabilirsem geri kalanını da beslenmeye dikkat edip falan almam lazım. Senin bu beslenmeyle ilgili bilgin var mı ? Kaynak falan var mı beslenmeyle ilgili
    Gainerlar daha çok genetik olarak bünyesi kilo almaya yatkın olmayan insanlar tarafından kullanılan bir takviye. Hani yiyip yiyip kilo almıyorum diyen insanlar oluyor ya onlar için. Bir kere iki çeşit kilo alma tarzı vardır; vücudunun tüm bölgelerinde belli oranda yağlanıp hacim kazanması, kemiklerin ve kasların paralel bir şekilde gelişerek hacim kazanmak. Birinci olanı zaten istemediğini düşünüyorum. Hem sağlıksız hem de profesyonel derecede vücut geliştirmeyeceksen gereksiz. İkinci seçenekteki kilo alma tipi ise sabır ve zaman işidir.

Aldığın gainer kutusunu idareli kullanarak kilo almaya başlayabilirsin. Mesela spor programında en fazla 5-10 dakika kardiyo yapmanı öneririm, oda ısınmak için. Onun dışında eğer sporda altı ayı bitirdiysen biraz daha ağır çalışmanı tavsiye ederim. Ağır çalışmakta vücut gelişiminde önemli bir etkisi var. Az tekrar çok ağırlık mantığı sana yardımcı olacaktır.

Beslenme konusunda zeytinyağlı besinlerden kaçınmadan yiyebilirsin. Beslenme konusu hassas olduğundan ve kişiden kişiye farklılık göstermesinden ötürü kişiye özel beslenme programı yazılması taraftarıyım. Çünkü herkesin bünyesi ve bünyesnin verdiği tepkiler farklıdır. Ben burada kilo almak için bir kaç tüyo vereceğim sadece.

Eğer yumurtaya karşı alerjin yoksa sabahları 3 veya 4 adet yumurta tüketmeni öneririm. Bunlardan ikisini tam ye, diğer ikisininde sadece beyazını. Beyaz ekmek yerine tam tahıllı buğday ekmeği tüketebilirsin iki dilim. Kahvaltının yanına peynir ve zeytin domates salatayıda ekleyebilirsin.

Öğlende ise (burası önemli)

1 tane haşlanmış patetes, yanına 5 yemek kaşığı bulgur yada prinç pilavı. Ana yemek olarakta sebze yada baklagil yemeklerinden biri (özellikle mercimek) tüketebilirsin.

Akşam geldiğinde ise mutlaka et, tavuk yada balık tüketmen gerek. Yine yanına 1 dilim çavdar ekmeği ekleyebilirsin. İki kaşıkta öğlenden kalan prinç pilavını yanına ekleyebilirsin ve bolca salata.

Ara öğünlerde spora gitmeden önce 1 muz, diğer öğünlerde ise ekşi meyveleri tüketmende yarar var.

Bunun dışında önereceğim bir şey daha var. Televizyonlarda ve çoğu yerde üzerine vurgu yapılmasına rağmen çok daha önemli bir etkisinden bahsedeceğim. Vücut gelişiminde proteinin ne kadar önemi varsa suyunda bir o kadar etkisi var. Bunu Hollywood yıldızlarının filmlere hazırlanırken ki programlarında bile olduğunu söylemeliyim. Bolca su içmek vücut gelişiminde çok büyük yeri vardır. Bunu bizzat denedim ve sadece su dediğimiz şeyin aslında ne kadar önemli bir minarel kaynağı olduğunu öğrendim.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

http://www.n11.com/multi-flex-pro-ka...leti-P19238806

http://www.hepsiburada.com/liste/rev...oryId=27012456

bu ikisi arasında fark var mı ismi değişik geri kalan her şeyi aynı

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Beyler boyum 170cm,kilom 105 oldu geçen Ekim ayında 94 kilo, 2013 Nisan ayında 90 kilo 2012 Ağustos ayında 84 kilo, 2012 Mayıs ayında ise 82 kiloydum,ondan önce de 2012 Şubat ayında 90 kiloydum.

2 yıl gibi bir sürede 23 kilo almayı becerdim,vermem gerekirken.Özellikle 2012 Ağustos'tan sonra dershane başladığından beri ne spor kaldı ne bir şey,anca okul-ev-dersane arasında gidip gelmekten ve yemek yemekten başka bir şey yapmıyordum.Sonunda buna bir dur demeye 3 ay önce karar verdim ve hem ders çalışmak hem de spor yapmak için açık liseye geçtim.Tabi bunuda beceremedim.Zaten yemeyi seven biriydim,iyice eve hapsolunca bu kiloya gelmem kaçınılmaz oldu.

Son 3-4 gündür yediğime dikkat ediyorum,sabahları erken kalkmaya çalışıyorum ancak ne yapacağımı bilmiyorum ve spor yapmıyorum.Günde 1-2 saat spor yapacak vaktim var kesinlikle,bunu yapmaya da kararlıyım,sabahları basket oynayacağım,akşamları da yürüyüş-koşu karışımı bir şeyler yapmayı planlıyorum,yatmadan önce de 10 dakika falan mekik-şınava ayırsam yeter diye düşünüyorum.

Haziran'da da sınav süreci bittikten sonra yüzmeye gitmeyi planlıyorum,cidden kilo vermeyi geçtim de bana göre vücudu en çok şekillendiren sporların başında yüzme geliyor.Ağustos 2012'de 84 kilo olmama rağmen Mayıs 2012'de 82 kilo olduğum zamandan daha toplu gözüküyordum,çünkü 1 aya yakın bir süre yüzmüştüm.

Evet içimi döktüm,önceden şişman olupta kilo verenler,veriyor olanlar varsa fikirlerini alabilirim,ekstra bir şey yapmamı önerenleri de dinlerim ancak spor salonu olmaz,fazla pahalı

Haftalık da buraya yazacağım noluyor ne bitiyor diye,başaracağım forum,başaracağız.

Felsefemde belli ; Gnothi Seauton,anlamı ''ne kadar ekmek,o kadar köfte'' (tabi ki değil)
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben üç aydır bir strateji belirledim ve bu strateji ile epey inceldim her gören kilo vermissin diyor. Uzun zamandır tartilmiyorum ama tahminimce 74 kiloyum boy 180.
    Üniversite yurdunda kaliyorum. 10.30ta kalkiyorum, tek şekerli cay ve bir tane eti form yiyorum.
    12.30ta okula gidiyorum yemekhane de yemek yiyorum, ortalama 1000 kalorilik bir yemek oluyor ve büyük çoğunlukla etli bir yemek oluyor. Ekmek kesinlikle yemiyorum.
    Aksam 18.00 gibi bir daha yemekhane de ayni şekilde yemek yiyorum. Bu arada gecen zamanda bir şey yemiyorum, bir iki cay belki veya soda, çok acikirsam bir eti form yiyorum.
    Aksam yemeğini 18.00de yedikten sonra artik acikirsam gece eti form + caya devam. Bir olmazsa iki tanesi mutlaka kesiyor.

Eti form dediğim bu sunta gibi olan, 5li satilanlardan her hafta toplam 20-25 tane aliyorum 7-8 TL tutuyor.
    Kola kesinlikle icmiyorum. Çikolata, tatli(yemekhane de verilmişse eğer bir tek onu yiyorum), cips, çekirdek gibi şeyler asla yemiyor icmiyorum. Belki meyve suyu veya süt, günde bir defa.
    Her gece 15-20 tane sinav cekiyorum. Başka da bir şey yapmiyorum
    Edit: haftada bir veya iki bazen üç halı saha maci yapiyorum demeyi unutmusum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

@ anil luque

5 ay içerisinde çok güzel bir gelişim göstermiş vücudun, tebrik ederim. Ek bir takviye kullanmadığına göre yediğin yiyeceklere dikkat etmişsin gibi gözüküyor. Tabii bu resim çok net gözükmediği için bicepslerini tam olarak göremiyorum. Fakat özellikle göğüs kasları çok iyi gelişmiş, net olarak gözüküyor.
    Eyvallah kardo sağol. Biceps olarak özellikle son 1 ayda ciddi gelişme görüyorum kendimde. Sıcak hali 40 santim civarı ve supplament kullanmayan biri için bence fena sayılmaz diye düşünüyorum. Kendim için konuşmuyorum tabii sadece

Beslenmeye epey dikkat ediyorum. Nereden baksan 2-3 ay sonra ilk defa dün bira içtim o da stadın orada ortamdan dolayı yani içmemek olmazdı

Aynı şekilde yılbaşından beri fast food yediğimi hatırlamıyorum. Bir tek dün yine maç dönüşü kurt gibi acıktığım için pizza yedim o kadar

Onun dışında sabahları haşlanmış yumurta , gün içinde muz veya yeşil elma akşamları da tavuk kaçınılmaz tabii ki.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

http://www.n11.com/multi-flex-pro-ka...leti-P19238806

http://www.hepsiburada.com/liste/rev...oryId=27012456

bu ikisi arasında fark var mı ismi değişik geri kalan her şeyi aynı
    Evet abi aynı alet.

Nesil
    2007
    Yer
    34

Atlet giyip calismayan var ise bir an once atletle calismaya baslamali. Motive ediyor vucudu oyle gormek. Ben 3 idmandir calisiyorum da, ordan biliyorum

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

@ShevAnil , aynen katılıyorum çalıştığım aletin karşısında ayna vardı omuzdan one çekme muhabbeti yaparken o gun ılk,kez basket forması tarzında adidasn dar malını giydim abi aleti,çekiyorum kaslar Bi hoş gözüküyor 10 yapıyorsam 20 ye zorluyorum gördükçe

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Sporun %50'si motivasyon işi zaten arkadaşlar , kendinizi nasıl iyi hissediyorsanız onu yapın , giyin , yiyin , dinleyin

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Selam arkadaşlar boyum 175 kilom 56 biraz kilo almak istiyorum yazın 3 ay boyunca düzenli sporla birlikte kaç kilo alabilirim acaba?

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by OknSzR View Post
    Selam arkadaşlar boyum 175 kilom 56 biraz kilo almak istiyorum yazın 3 ay boyunca düzenli sporla birlikte kaç kilo alabilirim acaba?
    Üstteki arkadaşımıza yazdığım mesajı alıntılayım. Çünkü genel anlamda kilo alımına yardımcı olacak bilgiler bu mesajımda içeriyor. Bu bölümde sorular sorular için aslında kendi bloğumda özel başlıklar açmayı düşünüyorum. İşlerden dolayı vakit ayıramıyorum blog'a ama. En kısa zamanda bu tür konular için başlıklar açacağım.

Gainerlar daha çok genetik olarak bünyesi kilo almaya yatkın olmayan insanlar tarafından kullanılan bir takviye. Hani yiyip yiyip kilo almıyorum diyen insanlar oluyor ya onlar için. Bir kere iki çeşit kilo alma tarzı vardır; vücudunun tüm bölgelerinde belli oranda yağlanıp hacim kazanması, kemiklerin ve kasların paralel bir şekilde gelişerek hacim kazanmak. Birinci olanı zaten istemediğini düşünüyorum. Hem sağlıksız hem de profesyonel derecede vücut geliştirmeyeceksen gereksiz. İkinci seçenekteki kilo alma tipi ise sabır ve zaman işidir.

Aldığın gainer kutusunu idareli kullanarak kilo almaya başlayabilirsin. Mesela spor programında en fazla 5-10 dakika kardiyo yapmanı öneririm, oda ısınmak için. Onun dışında eğer sporda altı ayı bitirdiysen biraz daha ağır çalışmanı tavsiye ederim. Ağır çalışmakta vücut gelişiminde önemli bir etkisi var. Az tekrar çok ağırlık mantığı sana yardımcı olacaktır.

Beslenme konusunda zeytinyağlı besinlerden kaçınmadan yiyebilirsin. Beslenme konusu hassas olduğundan ve kişiden kişiye farklılık göstermesinden ötürü kişiye özel beslenme programı yazılması taraftarıyım. Çünkü herkesin bünyesi ve bünyesnin verdiği tepkiler farklıdır. Ben burada kilo almak için bir kaç tüyo vereceğim sadece.

Eğer yumurtaya karşı alerjin yoksa sabahları 3 veya 4 adet yumurta tüketmeni öneririm. Bunlardan ikisini tam ye, diğer ikisininde sadece beyazını. Beyaz ekmek yerine tam tahıllı buğday ekmeği tüketebilirsin iki dilim. Kahvaltının yanına peynir ve zeytin domates salatayıda ekleyebilirsin.

Öğlende ise (burası önemli)

1 tane haşlanmış patetes, yanına 5 yemek kaşığı bulgur yada prinç pilavı. Ana yemek olarakta sebze yada baklagil yemeklerinden biri (özellikle mercimek) tüketebilirsin.

Akşam geldiğinde ise mutlaka et, tavuk yada balık tüketmen gerek. Yine yanına 1 dilim çavdar ekmeği ekleyebilirsin. İki kaşıkta öğlenden kalan prinç pilavını yanına ekleyebilirsin ve bolca salata.

Ara öğünlerde spora gitmeden önce 1 muz, diğer öğünlerde ise ekşi meyveleri tüketmende yarar var.

Bunun dışında önereceğim bir şey daha var. Televizyonlarda ve çoğu yerde üzerine vurgu yapılmasına rağmen çok daha önemli bir etkisinden bahsedeceğim. Vücut gelişiminde proteinin ne kadar önemi varsa suyunda bir o kadar etkisi var. Bunu Hollywood yıldızlarının filmlere hazırlanırken ki programlarında bile olduğunu söylemeliyim. Bolca su içmek vücut gelişiminde çok büyük yeri vardır. Bunu bizzat denedim ve sadece su dediğimiz şeyin aslında ne kadar önemli bir minarel kaynağı olduğunu öğrendim.
    Kısaca sağlığa yararlı olan herşeyi tüket, sağlığa zararlı olan şeylerden uzak dur. Zamanla sağlıklı bir şekilde kilo aldığını göreceksin. Altını çizerek yineleyim; kilo almak, kilo vermek kadar ince bir iştir. O yüzden sağlığınızı etkilemeyen bir diyet programı sizin için en iyisidir. Sadece sabredin.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by europeanconquer View Post
    Beyler boyum 170cm,kilom 105 oldu geçen Ekim ayında 94 kilo, 2013 Nisan ayında 90 kilo 2012 Ağustos ayında 84 kilo, 2012 Mayıs ayında ise 82 kiloydum,ondan önce de 2012 Şubat ayında 90 kiloydum.

2 yıl gibi bir sürede 23 kilo almayı becerdim,vermem gerekirken.Özellikle 2012 Ağustos'tan sonra dershane başladığından beri ne spor kaldı ne bir şey,anca okul-ev-dersane arasında gidip gelmekten ve yemek yemekten başka bir şey yapmıyordum.Sonunda buna bir dur demeye 3 ay önce karar verdim ve hem ders çalışmak hem de spor yapmak için açık liseye geçtim.Tabi bunuda beceremedim.Zaten yemeyi seven biriydim,iyice eve hapsolunca bu kiloya gelmem kaçınılmaz oldu.

Son 3-4 gündür yediğime dikkat ediyorum,sabahları erken kalkmaya çalışıyorum ancak ne yapacağımı bilmiyorum ve spor yapmıyorum.Günde 1-2 saat spor yapacak vaktim var kesinlikle,bunu yapmaya da kararlıyım,sabahları basket oynayacağım,akşamları da yürüyüş-koşu karışımı bir şeyler yapmayı planlıyorum,yatmadan önce de 10 dakika falan mekik-şınava ayırsam yeter diye düşünüyorum.

Haziran'da da sınav süreci bittikten sonra yüzmeye gitmeyi planlıyorum,cidden kilo vermeyi geçtim de bana göre vücudu en çok şekillendiren sporların başında yüzme geliyor.Ağustos 2012'de 84 kilo olmama rağmen Mayıs 2012'de 82 kilo olduğum zamandan daha toplu gözüküyordum,çünkü 1 aya yakın bir süre yüzmüştüm.

Evet içimi döktüm,önceden şişman olupta kilo verenler,veriyor olanlar varsa fikirlerini alabilirim,ekstra bir şey yapmamı önerenleri de dinlerim ancak spor salonu olmaz,fazla pahalı

Haftalık da buraya yazacağım noluyor ne bitiyor diye,başaracağım forum,başaracağız.

Felsefemde belli ; Gnothi Seauton,anlamı ''ne kadar ekmek,o kadar köfte'' (tabi ki değil)
    Kardeşim ben fitness'a 16 yaşındayken başlamıştım aradan uzun yıllar geçmişti. Boyum 169'du kilom ise 102. İlk ayımda 5 kilo verip bıraktım. Ardından verdiğim kiloyu geri aldım. Sonra spora başladım ve toplam 1 yıl gittim. 1 yıl içerisinden 105 kilodan 71 kiloya ulaştım ve boyum 1.76 oldu. Şimdi ise 1.78 boyundayım. Bu spora başladıktan sonra da ek olarak sabretmeyi öğrendim.

Eğer spor salonu pahalı geliyorsa, evinin yakınında basketbol yada futbol sahası varsa boş zamanının tamamını orada geçir. Topun peşinden koş basketbol oyna. Hatta o kafesin ekseninde tempolu bir şekilde koşarak turla. Genellikle basketbol koçları yapar, mutlaka görmüşsündür. Sende onlar gibi kafesin ekseninde düşük tempo da koş.

High - low diye bir metod var yağ yakımında. Şuan kilondan ötürü koşmaktan zorlanır ve çok fazla koşamazsın. O yüzden şu metod'u öneriyorum sana; 2 dakika koş, 2 dakika yürü. Bunu toplam 20 dakika boyunca yap ve 25 dakika boyunca yaptıktan sonra dinlen. Sırf bunu hergün yapsan bile kilo verirsin.

Eğer imkanın varsa o koşudan sonra dinlenip arkadaşlarınla basket oyna derim. Ekstra faydası olur.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Kardeşim ben fitness'a 16 yaşındayken başlamıştım aradan uzun yıllar geçmişti. Boyum 169'du kilom ise 102. İlk ayımda 5 kilo verip bıraktım. Ardından verdiğim kiloyu geri aldım. Sonra spora başladım ve toplam 1 yıl gittim. 1 yıl içerisinden 105 kilodan 71 kiloya ulaştım ve boyum 1.76 oldu. Şimdi ise 1.78 boyundayım. Bu spora başladıktan sonra da ek olarak sabretmeyi öğrendim.

Eğer spor salonu pahalı geliyorsa, evinin yakınında basketbol yada futbol sahası varsa boş zamanının tamamını orada geçir. Topun peşinden koş basketbol oyna. Hatta o kafesin ekseninde tempolu bir şekilde koşarak turla. Genellikle basketbol koçları yapar, mutlaka görmüşsündür. Sende onlar gibi kafesin ekseninde düşük tempo da koş.

High - low diye bir metod var yağ yakımında. Şuan kilondan ötürü koşmaktan zorlanır ve çok fazla koşamazsın. O yüzden şu metod'u öneriyorum sana; 2 dakika koş, 2 dakika yürü. Bunu toplam 20 dakika boyunca yap ve 25 dakika boyunca yaptıktan sonra dinlen. Sırf bunu hergün yapsan bile kilo verirsin.

Eğer imkanın varsa o koşudan sonra dinlenip arkadaşlarınla basket oyna derim. Ekstra faydası olur.
    Kardeşim ne uzun uzun yazıyorsun. Bırak pisboğazlık etmesin yeter eşek sipası

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Tavsiyelerin için teşekkür ederim abi,dediğin şeyler zor gözükmüyor,dediklerini düzenli bir şekilde yaparsam kesinlikle kilo vereceğime inanıyorum,zaten bu işin yarısı Anıl abinin dediği gibi pis boğazımı tutmam

Kardeşim ne uzun uzun yazıyorsun. Bırak pisboğazlık etmesin yeter eşek sipası
    Abi ben istedim kilo vermiş kişilerin öneri vermesini.Pisboğazmıyım yani ben ?

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Pisboğaza bakmıyor olay bende öyleyim ama yıllardır aynı kilo bünye meselesi

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Pisboğaza bakıyor pisboğaza,bünyen nasılsa öyle yiyeceksin başka çaren yok

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Bence bu iş her şeyden önce psikolojik.

Kilo olayını ne kadar kafaya takarsan o kadar zorlaşıyor vermek. O sebeple bu olayı çok takmamak lazım.

Boşuna kilo vermek uğruna kendine stres yaptırmamak gerek.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

aynen bünye meselesi kimi yer kilo alamam der ki kürekle ağzına vurulası kişilerdir
    kimi oksijenden bile kilo alır bünye meselesi bi yerde

Nesil
    2012
    Yer
    İzmir

aynen bünye meselesi kimi yer kilo alamam der ki kürekle ağzına vurulası kişilerdir
    kimi oksijenden bile kilo alır bünye meselesi bi yerde
    Ahahaha ilk yazdığın aynı ben abi, hayvan gibi yiyorum her şeyi ama kilo alamıyorum ,
    Fazla ekmek yemediğimden de olabilir tabi yoksa cips kola yağlı ürünler , karbonhidratlı ürünler falan her gün bol bol yiyorum ama sonuç aynı
    Last edited by benzema35 : 02.Mayıs.2014 at 16:08

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Bence hirs ve durtulerde kilo vermeyi cok etkiliyorm. Bende liseye gittigim zamanlarda siniftaki insanlar kilomla sık sık dalga gecerlerdi. Hani kafede kiz muhabbetleri falan anlatiliyor ya benim o zaman ki durumum daha vahimdi. Kilodan dolayi direk red cevabi aliyordum kizlardan. Bende hirs yaptim ve 40 kilo vererek zayifladim. 16 17 yaslarinda olduğum icinde kilo verince tipimde de farkliliklar oldu. Bir daha da verdigim kilolari geri almadim ve oyle kaldim zaten.

Kilo verirken yaptigim diyetleri ve uyguladigim metodlari dun actigim rehberimde paylastim. Eğer usenmeden okursaniz gerçekten çok faydasi olur.

http://forum.turksportal.net/vb/show...32#post2643332
    Last edited by William Rookwood : 02.Mayıs.2014 at 15:37

Nesil
    2012
    Yer
    İzmir

@William Rookwood dostum bu konularda baya bilgilisin bende bir soru soracağım ,

Bende genel de az öğün yiyorum 2 öğün gibi , geceleri de 11-12 gibi acıkıyorum makarna , biskivü gibi şeylerle açlığımı bastırıyorum .

Kilo alamamamın bir nedeni var mıdır ya ? ( Ben düzensizliğe bağlıyorum biraz ama )

Düzensiz besleniyorum daha çok , spor desen oda pek yok , sebze de pek sevmem genel de makarna , mantı , köfte patates gibi yemeklerle besleniyorum ?

Bu arada bir sorumda askerliğini yaptın mı bilmiyorum da sence askerde düzenli yemek spor uyku derken alır mıyım kilo ?
    Last edited by benzema35 : 02.Mayıs.2014 at 15:46

Sayfa 8 / 10 İlkİlk ... 678910 SonSon

Mesaj Yetkileri