Sayfa 8 / 20 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon
211 ile 240 arası toplam 579 sonuç

Konu: Lucid Rüya (Rüyaya hakim olabilmek) "9 Kişi Başardı"

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

Quote Originally Posted by GeNç KaRTaL View Post
    Birinci seçenekte dediğin gibi oluyor.Mesela en son olduğunda,rüyamda forumda bir konuya girip birşeyler yazıyordum.Aynısı birkaç gün sonra aynı şekilde gerçeklemişti.Ama bu dejavu anları çok kısa süreli anlar için oluyor ve önemsiz olaylar dediğim gibi.
    Bu olay bana da oluyor.Forumda bir konuya girip fazla düşünmeden bir mesaj yazıyorum.Sonra bu olayı daha önce yaşadığım aklıma geliyor.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bu sabah ilk defa lucid oldum. Rüyamda Tatil de bir oteldeydim bahçesinde, havuzun oralarda gezinirken bir anda bu bir rüya dedim ve ondan sonra rüyayı kontrol ettim.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Rüya olduğunu nasıl anladın ? Anladıktan sonra neler yaptın ? Anlatsana
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Ben lucid kelimesini ilk defa duyuyorum fakat artık rüya görürken rüyada olduğumu anlıyabiliyorum bi ara kafamdaki düşünceyi rüyamda uygulamıştım aslında kafamda o düşüncenin geçtiğini anlıyabiliyordum ve bazen rüyalarım film gibi olabiliyor fakat filmin sonunu göremiyorum görebilmek için bidaha uyuyorum bu olayda 3d den daha güzel bişey bi ara olayın rüya olduğunu anlamama rağmen kontrol etmek galiba hiç aklımdan geçmedi ben kontrol edemiyorum ama bi ara gözümü kapadığım zaman düşündüğüm şeyi görebiliyordum.biri beni uyandırdığı zaman uyanıyorum sonra yav bi git diyip gözümü kapatıp tekrar rüyaya girebiliyorum

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

Tek sen kaldın Cihan ben olsam kıskançlığımdan kilitlenmesini isterdim konunun.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by garydelgadov View Post
    Tek sen kaldın Cihan ben olsam kıskançlığımdan kilitlenmesini isterdim konunun.
    Fırtına öncesi sessizlik benimkisi. Lucidi basaranlari goruyoruz. Biri catiya atlamis biri havuzdaymis. Ben bi gorucem nokta atisi yapicam

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Bugün istemdışı olarak yaptım. Denizin içinde nefes alıyordum. Sonra mantık hatası lan bu dedim ve rüya olduğunu anladım. İlk girişimim adaya çıkıp uçmak oldu ama 1 metre yükseldikten sonra kafa üstü çakılıp uyandım

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

3 kişi oldu yapan

Edit : Şimdi farkettim. 1 metre yükselip nasıl kafa üstü çakılabildin
    Last edited by Nedvedmania : 09.Ağustos.2011 at 16:57

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Nedvedmania View Post
    Rüya olduğunu nasıl anladın ? Anladıktan sonra neler yaptın ? Anlatsana
    Burada da okumuştum galiba, 2.uykuda gelebilirmiş bende saat 11 de kalktım bir yarım saat TV falan izledim sonra uyudum rüyamda zaten başlarda rüya olduğunun farkında gibiydim ama kontrol edemiyordum işte dediğim gibi havuzun orada bu bir rüya olabilir gibi bir şey dedim sonra kontrol edebildim onun dışında Rüyada ne yaptığım hakkında pek detaya girmek istemiyorum

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by eng1n View Post
    Burada da okumuştum galiba, 2.uykuda gelebilirmiş bende saat 11 de kalktım bir yarım saat TV falan izledim sonra uyudum rüyamda zaten başlarda rüya olduğunun farkında gibiydim ama kontrol edemiyordum işte dediğim gibi havuzun orada bu bir rüya olabilir gibi bir şey dedim sonra kontrol edebildim onun dışında Rüyada ne yaptığım hakkında pek detaya girmek istemiyorum
    Hahaha Neden detaya giremiyorsun

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Bence zorlama.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by EndoplazmiK RetikuluM View Post
    Bugün istemdışı olarak yaptım. Denizin içinde nefes alıyordum. Sonra mantık hatası lan bu dedim ve rüya olduğunu anladım. İlk girişimim adaya çıkıp uçmak oldu ama 1 metre yükseldikten sonra kafa üstü çakılıp uyandım
    Quote Originally Posted by eng1n View Post
    Bu sabah ilk defa lucid oldum. Rüyamda Tatil de bir oteldeydim bahçesinde, havuzun oralarda gezinirken bir anda bu bir rüya dedim ve ondan sonra rüyayı kontrol ettim.
    Quote Originally Posted by Revolution View Post
    Bu gece tam 2 defa Lucid oldum. Muthis birseydi. Sonuncusunda bizim balkondan asagi dukkanin tentesine atlayayim dedim tente tasimadi kut diye dusup uyandim Yalniz cift bacak arasi smac basmak muthis bir duyguymus
    Hadi gençlik. Onlar yaptı, bizde yapabiliriz !

3 kişi oldu yapan

Edit : Şimdi farkettim. 1 metre yükselip nasıl kafa üstü çakılabildin

Düzgün kalkış yapamayınca pek zor olmadı

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Başlığımızı da değiştirttik. Daha çok ilgi çeksin

Nesil
    2010
    Yer
    Karabük

Ee abi kontrol etmekse bende o doğuştan var Desenize , ben yapıyorum onları

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Rüyayı kontrol etmek benede var. Ben girişi seçiyorum. Ardından rüyayı kafamdan yazarak görüyorum.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

10 gün kaybolduk millet Lucid'i aşmış. İlk günlerde denedim sonra denemedim yine zorlıyım ben zihnimi
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

Başlık kariyer hikayeleri başlıkları gibi olmuş 3.sezonda ŞLdeyiz!!11bir bir

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by garydelgadov View Post
    Başlık kariyer hikayeleri başlıkları gibi olmuş 3.sezonda ŞLdeyiz!!11bir bir
    Haha

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Ben neyim semizotumu

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Sen hayal ürünüsün

Sen zaten yapıyordun(Gerçi seninki lucid değil ama olsun ). Yenileri ön plana çıkarmak lazım

Nesil
    2011
    Yer
    Istanbul

Arkadaşlar bu nasıl yapılıyor şöyle anlanılacak dilden anlatsanız

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by Tatanga17 View Post
    Arkadaşlar bu nasıl yapılıyor şöyle anlanılacak dilden anlatsanız
    İlk mesajlara bakarsan orda ayrıntılı bir şekilde yazıyor.

Nesil
    2011
    Yer
    Istanbul

İlk mesajlara bakarsan orda ayrıntılı bir şekilde yazıyor.
    Dostum ilk mesajda lucidin nasıl yapıldığı ile ilgili hiç birşey yazmıyor aslında. Yani benim aradığım cevap yazmıyor en azından. Bu yazılanlar ile yola çıksam hiç birşey yapamam.

Benim sormak istediğim şu; örneğin rüyamda beni köpek kovalıyor ve bende gerçek hayattaki gibi korkup kaçıyorum. Bunun rüya olduğunu nasıl anlayıpta kontrol edeceğim? İlk mesajda mor renk olunca o oluyor gibi birşeyler yazıyor anlamadım valla, yardımcı olursan sevinirim.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Dostum ilk mesajda lucidin nasıl yapıldığı ile ilgili hiç birşey yazmıyor aslında. Yani benim aradığım cevap yazmıyor en azından. Bu yazılanlar ile yola çıksam hiç birşey yapamam.

Benim sormak istediğim şu; örneğin rüyamda beni köpek kovalıyor ve bende gerçek hayattaki gibi korkup kaçıyorum. Bunun rüya olduğunu nasıl anlayıpta kontrol edeceğim? İlk mesajda mor renk olunca o oluyor gibi birşeyler yazıyor anlamadım valla, yardımcı olursan sevinirim.
    İlk mesajda yazıyor demedim. İlk mesaj"lar"da yazıyor dedim zaten. Hepsi detaylıca yazıyor orda.

Renk konusunu açıklayayim tekrar.

Kendine bir renk seçiyorsun. Mesela turuncu rengini seçtin. Gerçek hayatta her turuncu rengini gördüğünde "Ben şu anda rüyada mıyım ?" diye kendine soruyorsun. Bir süre sonra bu soru bilinç altına girecek ve rüyadayken turuncu rengi gördüğün zaman yine bu soru otomatik olarak bilinç altı tarafından sorulacak. Sonra rüyada olduğunun farkına varacaksın.

Nesil
    2011
    Yer
    Istanbul

İlginçmiş Gerçek hayatta her turuncu rengi gördüğümde ben şuan rüyadayım deyince rüya esnasında olup olmadığımı bu sayede mi anlıyorum? Yani lucid böyle mi gelişiyor

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Peki o rengi hiç göremezsem ne olacak
    Göreceğin bir rengi seç o zaman İlla renk seçmek zorunda değilsin. Trafik lambasını seçende var. Yolda giderken her gördüğü trafik lambasında kendine o soruyu soruyormuş ve sonunda rüyasında sokakta yürürken rüyada olduğunu farketmiş.

Buyur o ilk mesajlar.
    http://forum.turksportal.net/vb/show...27&postcount=1
    http://forum.turksportal.net/vb/show...29&postcount=3
    http://forum.turksportal.net/vb/show...9&postcount=47

Yalnız öyle 1-2 günde olacak birşey değil. Konuyu açan, o kadar araştırma yapan ben, hala göremedim. Ama hemen görenlerde var. Belli olmuyor yani. İnanma meselesi

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Peki o rengi hiç göremezsem ne olacak
    Hocam sen yatmadan önce Buggs Bunny izle havuç tarlalarında gezdiğini hayal et o bilinç altına işler zaten. Rüyanda bir bakmışsın her tarafın turuncu.

Nesil
    2011
    Yer
    Istanbul

Hocam ben tam dikkatli okumamışım orayı.. O rengi rüyada görüpte kendime soracağım zannettim o yüzden öyle bir fail çıktı oraya. Bakalım bu gece veya yarın deneyeceğim bunu

bi ara rüyamda kocaman bir köpek bana saldırıyordu bende bu bir rüya bu rüyadan kurtulmam lazım uyanmalıyım dedim sonra zorla uyandım buda sayılır mı ?

Sayfa 8 / 20 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon

Mesaj Yetkileri