Anket Sonuçlarını Görüntüle: Oyuncudan nası bir performans aldınız?

Voters
51. You may not vote on this poll
  • Mükemmel

16 31.37%
  • İyi

24 47.06%
  • Vasat

6 11.76%
  • Hayal kırıklığı

5 9.80%
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 57 sonuç

Konu: Onur Kivrak

Thumbs up Onur Kivrak

Öncelikle onuru herkeze tavsiye etmek istiyorum çünkü profilinin 3 katı daha güzel oynuyor şuanda galatasarayla kariyere başladığımda onur kıvrağı direk takımıma kattım ve çok yararlı bir oyuncu diyebilirim konuyu daha fazla uzatmadan giriş yapmak istiyorum

Görüşlerim : Genie scout adlı programdan yararlanarak ca ve pasına baktım pa:159 ca:138 Bence gayet iyi bi pa değerine baktığımızda ben Galatasarayla kariyerime başladığımda hemen aldım 1 milyon 400 Sterline ve gayet başarılı bir kaleci olduğunu gördüm Bana sorarsanız gerekirse 10 milyon sterlin verilir gayet iyi bir kaleci.Gelişim gösteriyor mu?Pek hızlı değil ama uzun dönemde yani bende 1 sezonda orta derecede bir gelişim gösterdi ve performansından da gayet mutluyum Performansı ise :
    Ligte 20 maç 13 gol yedi 12 maç temiz
    Kupada 1 maç 2 gol yedi
    Avrupada 8 maçta 5 gol 4 maç temiz
    Genel 29 maç 20 gol 16 maç gol yemeden tamamladı

Evet arkadaşlar ilk incelemem hatalarım olduysa eğer kusura bakmayın Ve lütfen hatalarımı belirtin Teşekkürler

Last edited by Lim10 : 07.Şubat.2011 at 03:00 Reason: Şablon düzenlendi

türkiye ligi için çok iyi bir kaleci..trabzon kariyrimde değişmez adamımdı..yerine hiç kaleci aramadım..kariyeri bitene kadarda tutmayı düşünüyorum..

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

paragöz trabzon satmıyor bana 6,5 milyon avrodan aşşağı, ben galatasaray olduğumdan mütevellit herhalde, ama sen çok daha ucuza katmışın galatasaray'a, nasıl başardın?

valla her oyunu açışımda sezon başında hemen ilk günden teklifi götürüyorum 1,2 milyon sterline aldım ve şuanda 7 milyon sterlin değeri vardı ancak kariyerim silindi 32 milyon teklif etmişti real madrid kabul etmedim

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Quote Originally Posted by ForCimbom View Post
    paragöz trabzon satmıyor bana 6,5 milyon avrodan aşşağı, ben galatasaray olduğumdan mütevellit herhalde, ama sen çok daha ucuza katmışın galatasaray'a, nasıl başardın?
    Galatasaray'a sezon başı €5M'dan aşağı gelmiyor devre arası daha da ucuza geliyor...

Quote Originally Posted by Fearless Coward View Post
    Galatasaray'a sezon başı €5M'dan aşağı gelmiyor devre arası daha da ucuza geliyor...
    Neden bu kadar iddaalı konuştuğunu anlayamadım gitti ?? (1,2 yazmışım özür dilerim 1,4 milyon sterline aldım )

kariyerimden kalan resimlerden bir tanesi

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Arkadaş doğru söylüyor.. Bende bu fiyata aldım ama etkisini göremedim.. Bence başarısız bir kaleci..
    Sentugo.

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Quote Originally Posted by BMajor View Post
    Neden bu kadar iddaalı konuştuğunu anlayamadım gitti ?? (1,2 yazmışım özür dilerim 1,4 milyon sterline aldım )

kariyerimden kalan resimlerden bir tanesi
    Valla bilemem artık orasını ben hiç €5M'dan aşağı alamadım üstelik daha ucuz fiyatlar önermeme rağmen...Ayrıca penaltıları çok iyi kurtarıyor diyebilirim.STSL için iyi bir kaleci ama Avrupa'da çok basit goller yiyor.

Valla bilemem artık orasını ben hiç €5M'dan aşağı alamadım üstelik daha ucuz fiyatlar önermeme rağmen...Ayrıca penaltıları çok iyi kurtarıyor diyebilirim.STSL için iyi bir kaleci ama Avrupa'da çok basit goller yiyor.
    Devre Arası Transfer Güncellemesi v.11,2,1 ile oynuyorum ve her yeni oyuna başladığım aynı fiyata alıyorum sana katılıyorum... penaltılarda aşırı iyi bir kaleci diyebilirim çoğu maçta son anda kurtardı beni hep avrupada ise ben daha öle enteresan bi gol yiyişini görmedim gayet normal goller yiyor juventus maçında 15 tane pozisyon var adamlar bizi devirdi dedim 3 gol yedi ve gayet net pozisyonlardı ve 3 ündede defansın hatası vardı

2013-2014 sezonundayım Fenerbahçe'den ayrılıp Ajax'a geçtim.Stekelenburg'a alternatif bir kaleci arıyordum.Onur da Trabzonspor'la sözleşme yenilememiş,boşa çıkmıştı.Hemen bedelsiz transfer ettim.Şu an 2 lig,2 Şampiyonlar Ligi ve 1 Hollanda Süper Kupası maçında oynattım.Bu şans verdiğim 5 maçta 8 gol yedi.Savunmayı baştan sona yenilememin etkisi de vardı tabiki ama bana pek güven vermedi kalede..

benim defansımda servet ve mathias jorgensen ikilisi sağ bekte serkan kurtuluş sol bekte masiella diye bi oyuncu vardı servetin kaçırdığı tüm topları topluyordu resmen rakipten bendemi bu kadar müthiş oynuyor bu kaleci ?

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Sinan Bolat daha iyi bence Onur'dan.En azından Avrupa için...

o senin görüşündür saygı duyarım ama onuru bi 27 28 yaşına geldiğinde düşündüğümde türkiye milli takım kalecisi görüyorum ama bolatı sadece yedek görüyorum (daha önce oynadım bu böyle oldu... Kanıtlayamıyorum çünkü kariyerim silindi bilgisayardan )

Nesil
    2006
    Yer

5 milyon avroya el sıkıştım sezon sonu için.

hadi bakalım neler yapacak, geri dönüş yaparım buraya

umarım benim yüzümü kara çıkartmaz çünkü çok iddaalı konuşuyorum burda çok sevdiğim bir kaleci türkiye için özellikle hem yabancı statüsüne takılmıyor hemde gayet iyi performans sergiliyor

Nesil
    2006
    Yer

umarım benim yüzümü kara çıkartmaz çünkü çok iddaalı konuşuyorum burda çok sevdiğim bir kaleci türkiye için özellikle hem yabancı statüsüne takılmıyor hemde gayet iyi performans sergiliyor

ben zaten öyle tahmin ediyorum, türk olması, gelişmeye açık olması ve reelde beğendiğim bi kaleci olması nedeniyle aldım. inşallah benim de yüzümü kara çıakrtmaz . sezon sonuna ayarladım tarihi çünkü robinson zapata gayet güzel maçlar çıkartıyor, şözleşmesi bitene kadar kesmek istemedim.

Türk olup iyi kalecilerin başında geliyor.

katılıyorum Volkan demirelden sonra kalenizi emanet edebilceğiniz genç kalecimiz bu

Nesil
    2006
    Yer

valla sağlam kova çıktı bu arkadaş. bu sezon başı geldi ve geldiğinden beri berbat oynuyor.

sezon sonuna kadar sabredeceğim, açılmasını bekleyeceğim bakalım....

üzüldüm bendeki istikrarı süperdi biraz sezon başı evet kova gibiydi geleni içeri alıyodu ama bir müddet zaman verdim ona ve açıldı üzüldüm şimdi

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Quote Originally Posted by ForCimbom View Post
    valla sağlam kova çıktı bu arkadaş. bu sezon başı geldi ve geldiğinden beri berbat oynuyor.

sezon sonuna kadar sabredeceğim, açılmasını bekleyeceğim bakalım....
    Sinan Bolat tercihi daha iyi olurdu. Çok çılgın bir insan kendisi..

Nesil
    2010
    Yer
    Kalkan/Antalya

Valla bu adamın muhteşem bi oyuncu olduğunu görmek istiyosanız kariyerime girin Avrupa Ligi final maçımın linki var.Ordan indirip izleyin.

Sevgiler

Ya arkadaşlar sinanıda çok sağlammış gibi bahsediyosunuz sinan hiçte iyi bir kaleci değil pozisyon alması sıfır çok korner olduğu maçlarda 2 3 tane kesin gol yiyor onu bırakın her gelen frikik 16 ve üstü olsun kesin gol

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Ya arkadaşlar sinanıda çok sağlammış gibi bahsediyosunuz sinan hiçte iyi bir kaleci değil pozisyon alması sıfır çok korner olduğu maçlarda 2 3 tane kesin gol yiyor onu bırakın her gelen frikik 16 ve üstü olsun kesin gol
    Bakıyorum sende çok emin konuşuyorsun her kariyerde kötü mü olacak? hayır tabi ki de.Senin kariyerinde kötü diye her kariyerde de kötü olmaz.Benim kariyerimde çok iyiydi Avrupa için Türk olarak Volkan'dan sonra en iyi kalecilerden birisi.İlk sezon o kadar iyi olmasını beklemeyin asıl patlamayı 2.-3. sezonlarda yapıyor.Zaten her oyunda her kaleci başarılı olmaz.Oyuna göre değişir bu.Onur'dan bahsetmek gerekirse oda aynı Sinan gibi ileride daha çok verimli oluyor biraz kaleciye fırça atmaktansa defanslarınızı sağlamlaştırın derim.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Sinan Bolat'a özel antremanlar pozisyon alma çalıştırın... Yeterlidir..

Ben demiştim kötü çıkar diye..
    Sentugo.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Onur harika kalecidir.1-2 maç hata yapar.Form tutunca özelliklede önemli maçlarda harikalar yaratır.Şampiyonlar Ligi finalinde 10 kişi kalmama rağmen beni kurtaran isimdir.Çeyrek finalde 9,5 ortalamayla oynarak turu bana getirmiştir.Karşı karşıya çok iyidir.Elle kontrol çalıştırırsanız Türk statüsünde harika bir kaleciye sahip olursunuz.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

trabzona 3.4 teklif etmiştim kabul etmediler bi hafta sonra 3.4 e önerdiler

bu şekilde almıştım ve iyi de performans sergilemişti
    transfer şekli enteresandı ama

Bakıyorum sende çok emin konuşuyorsun her kariyerde kötü mü olacak? hayır tabi ki de.Senin kariyerinde kötü diye her kariyerde de kötü olmaz.Benim kariyerimde çok iyiydi Avrupa için Türk olarak Volkan'dan sonra en iyi kalecilerden birisi.İlk sezon o kadar iyi olmasını beklemeyin asıl patlamayı 2.-3. sezonlarda yapıyor.Zaten her oyunda her kaleci başarılı olmaz.Oyuna göre değişir bu.Onur'dan bahsetmek gerekirse oda aynı Sinan gibi ileride daha çok verimli oluyor biraz kaleciye fırça atmaktansa defanslarınızı sağlamlaştırın derim.

tmm teşekkür ederim yorumun için

Quote Originally Posted by sentugo View Post
    Sinan Bolat'a özel antremanlar pozisyon alma çalıştırın... Yeterlidir..

Ben demiştim kötü çıkar diye..
    arkadaşım sinana özel antreman yapıp pozisyon çalışırtırsana 5 6 sezon ne olacak bakalım ? en fazla 11 12 olur fazlası olursa tmm kabul edecem ama bu söylediğin çok saçma 8 sezon sinan bendeydi onur kadar gelişmedi hadi onuda bıraktım pozisyon alması 10 nu geçmedi ama onurunki 15 oluyor çok rahat kötü çıkar diye iddalı konuşuyorsun fakat şuanda 6 tane değişik sezon yaptım tüm sezonlarda kalecim onur ve full olarak değişmez kalecim tüm takımı değiştirsem bile onuru değiştirmiyorum 1 2 sezon sabredince avrupada kupa getiriyor !

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Arkadaşım burada ikili konuşmaya girmek istemiyorum. Sonuçta ikiside iyi kaleciler ama senin Onur'u çok koruman ile ilgili bir kaç şey söyleyeceğim..

Bir kere Onur daha çok gelişir, bunun nedeni verilen pa dır. Sinan Bolat'a sabit 150 pa veriliyor. Onur Kıvrak ise sabit olmayan bir değer alıyor. Ama bu değer Sinan Bolat'ın aldığı pa değerinden yüksek. Bir oyunda 159 çıkar, bir oyunda 164 çıkar farketmez.. Önemli olan hangi özelliklerinin geliştiğidir!

Bir kalecide olması gereken en önemli özellikler şunlardır;

Aerial Ability,Command Of Area,Handling,One On Ones,Reflexes,Compouse,Concentration
    Decisions,Positioning,Agility

şimdi bir bir inceleyelim

Aerial Ability: 13
    Command Of Area: 12
    Handling: 11
    One On Ones: 12
    Reflexes: 17
    Compouse: 11
    Concentration: 15
    Decisions: 10
    Positioning: 13
    Agility: 16

Benim iyi bir kaleci demem için, bu özelliklerin hepsinin 15 ya da üstü olması gerekir. Hadi bazı özellikler diğerlerinden daha önemli onlar 15 olsun bari. Oysaki ilerideki yıllardaki profilinde dahi bu özelliklerin hepsinin 14 ve üstü bile olamadığını görüyoruz. Zaten öyle olsa bile muhteşem olur. İnanmayan olursa elimde bir 2014 yılı görüntüsü de var...

Sinan Bolat'ın özelliklerine bakıyoruz

Aerial Ability: 14
    Command Of Area: 16
    Handling: 15
    One On Ones: 13
    Reflexes: 16
    Compouse: 9
    Concentration: 9
    Decisions: 13
    Positioning: 8
    Agility: 16

Gördüğün üzere kalecilik yönünden Onur'dan çok daha üstün.. Sadece positioning antremanı ile daha az gol yiyen bir kaleci oluyor oyunda..

Ben kalecilerden çok çektim. O yüzden olaya her yönüyle bakabilmeyi öğredim. Bence bu konuyu daha fazla uzatmaya gerek yok
    Sentugo.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri