1 ile 30 arası toplam 118 sonuç

Konu: Taktik Tartışma Platformu

Hybrid View

Nesil
    2006
    Yer
    06

DMC deki oyunculara gizli libero görevi verirsen stoperlerin arasında oynatabilirsin. Sağ ve sol stoperin kanatlara açılacaktır. Yani aslında senin istediğinin benzeri bir durum olacak fakat kanatlara açılacak oyuncuların kenar stoperlerin olacaktır. Ne demek istediğimi ortalama poziyonda daha iyi anlayacaksındır.

Defans çizgini çok ileride kurarsan sanki bek oyuncuların varmış gibi bir dizilişin olacak böylelikle. Kenar stoperlerini bekte de oynayabilen oyunculardan kurarsan daha verimli olacaklardır

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    DMC deki oyunculara gizli libero görevi verirsen stoperlerin arasında oynatabilirsin. Sağ ve sol stoperin kanatlara açılacaktır. Yani aslında senin istediğinin benzeri bir durum olacak fakat kanatlara açılacak oyuncuların kenar stoperlerin olacaktır. Ne demek istediğimi ortalama poziyonda daha iyi anlayacaksındır.

Defans çizgini çok ileride kurarsan sanki bek oyuncuların varmış gibi bir dizilişin olacak böylelikle. Kenar stoperlerini bekte de oynayabilen oyunculardan kurarsan daha verimli olacaklardır
    Bunu düşündüm ancak rakibin kanat hücumlarını daha önde karşılamak istiyorum.. Stoperler kenarlara açılsa bile geride kalmış olacaklar..
    ayrıca gizli libero rolü verirsem hücumdaki etkinliğim oldukça düşecektir bence..

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Ayrıca 2 stoper kenara açılıp 1 stoper öne çıkınca yüksek ortalar sıkıntı olur.. Dmc'ler havada stoperler kadar etkili olamaz diye düşünüyorum

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by serwan View Post
    Ayrıca 2 stoper kenara açılıp 1 stoper öne çıkınca yüksek ortalar sıkıntı olur.. Dmc'ler havada stoperler kadar etkili olamaz diye düşünüyorum
    Olmaz olur mu hocam tabiki etkili Hava topunda iyi olması bana göre dmc lerin en önemli özelliklerinden biri, özellikle half back ( gizli libero ) oynayacaklarsa . Çünkü normal DMC 'ye göre daha da geride karşılayacaklar rakibin uzun top girişimlerini

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri