Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 63 sonuç

Konu: R.C.D Mallorca | Irishman

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya

Default R.C.D Mallorca | Irishman

İrlanda'nın Dingle kasabasına annem ve babamın ileriye dönük bir transferi olarak gözlerimi açmıştım , ikiside yıllardır İrlanda'nın başkenti olan Dublin'de bir şirkette çalıştıktan sonra biraz huzur için şehirden kaçmışlar . Kasabanın en güzel olmasada tatlı bir çiftligimiz vardı . Sık sık Türkiye'ye akrabalarımızın yanına gidip gelmemiz dışında hayatımız çiftlikte geçiyordu . Çok sıkı bir Fenerbahçe'linin oğlu olmak doğuştan gelen bir Fenerbahce'lili mecbur kılsada ben halimden cok memnundum uzaktan uzaktan bir gün Türkiye'ye futbolcu olarak gitme hayali ile yanıp tutuşuyordum. İkinci memleketim olan İrlanda'nın futbolda milli takım ve kalburüstü bir kaç oyuncusu dışında futbolla alakası memleket dışında pek bilinmediği için İrlanda liginin maçlarını hep objektif ve bir şeyler ögrenebilmek icin tarafsız seyrettim ve her zaman bunun bana cok sey ögrettigini savunurum 12-13 yaşlarımdaydım babamın Edinburg'a gitmesi gerekti benide götürmüştü yanında. Babamın sıkıcı toplantıları saçma sapan iş arkadaşları ve o gıcık muhabbetleri hiç bitmiyorduki babam birden

'' Hadi geç kalıyoruz sana bir süprizim var'' diyerek beni kaldırıp arabaya bindirdi . Arabayı çalıştırdı ve yola cıktık yarım saat kırk beş dakika sürdü yolculugumuz her kırmızı ışıkta yavaş yavaş üstünü değiştiriyordu önce kravatını çıkardı sonra gömlegin dügmelerini açtı aslına bakarsanız beni ufakda olsa bir korku sarmıştı . Tam babaaaa ne yapıyorsun !! dicektim ki arkadaki poşeti ver bana dedi .

Arka koltuga yavaşca uzanıp poşeti aldım içinde iki tane forma vardı bir tanesini babama verdim diğerini ise bana aldıgını söyledi ve çabuk giy oyalanma geç kaldık dedi. Çok şaşırdım her İrlanda'lı gibi İskoçya futbolunu takip ediyorduk . Her İrlanda'lının içinde ya Hibernian ya da Celtic aşkı vardır babam ise fanatik bir Hibernian taraftarıydı . Sanırım rüyalarım gerçek oluyor en az Fenerbahçe kadar sevdiğim Hibernian maçına gidiyorduk buraya gelirken hiç aklımda değildi böyle bir şey . Babamla beraber arabadan indik stada doğru yürümeye başladık bir an durdum gözlerime inanamadım hemde Hibernian-Hearts maçına gidiyorduk bu bir derbi hayatımın en güzel günüydü o ana kadar . Adeta '' Easter Road'a hoşgeldin Mete '' diyorlardı mükemmel oynuyorduk . Tribünler hep bir ağızdan ' Go on the Hibs! ' sesleri ile yankılanırken biz adeta Hearts'ü sahadan silmiştik

MAÇIN GENİŞ ÖZETİ

Maç bitti kazandık eve dönüyorduk babam beni Waterford United'ın seçmelerine yazdırdığını ve bana güvendiğini söyledi çok heyecanlıydım bir kaç gün sonra Waterford'un seçmelerine girdigimde babamın tamamen renklerden dolayı bu takımı seçtigini anlamıştım

Ufak bir antrenman sonrası maçı başlattılar . Orta saha oynamak istesemde sol bek oynattılar en etkili oldugum şeyi maçın ilk yarısında korner esnasında yapmayı başarmıştım ceza sahasının hemen dışından mükemmel sol ayagımla topu yapıştırdım ve golü buldum cok sevinmiştim gol demek seçmeleri kazanmak demekti benim için . İlk yarı bittiginde takım arkadaşlarım beni kutluyordu ikinci yarı başladı bir kaç sert müdahele de bulundum uyarı aldım , ardından bir kaç pozisyonda bencil davranınca beni kenara aldılar. Maçın son düdüğü çaldığında maçı 4:3 kazanmıştık. Bütün çocukları orta sahada topladılar tek tek kazanan isimler okundu maalesef benim ismim yoktu herkese teşekkür edip yolladılar , tam o sırada Noel Hunt'u gördüm o zamanlarda Watford'un en etkili futbolcularından biriydi takımın teknik direktörü ile birlikte yanıma geldiler biraz beklememi istediler . Ardından babamla konuştuklarını gördüm Noel Hunt yanıma geldi ve bir top kap ve yanıma gel dedi .

Seçilmemiştim bu adam ne zırvalıyor bırak hadi evime gidiyim diyordum içimden , topu ona verdikten sonra şimdi topu ileri doğru yollıcam yakalayıp gol atmanı istiyorum dedi , içimden boş kale zaten ne var bunda diye gülüyordum . Bana koş demesiyle topa öyle bir vurdu ki o topu yıllar sonra atletizimde derece yapacagına inandıgım Usain Bolt yakalayamazdı( 6. hislerim kuvvetliydi o zamanlar ) topu yakalayamadım , tekrar yaptık ve yine yakalayamadım ve tekrar ve tekrar ..

Hunt en sonunda bana anlayıp anlamadıgımı sordu , ne sordugu hakkında hiç bir fikrim yoktu .
    Kulağıma eğilerek - Top her zaman senden daha hızlıdır ufaklık pas vermeyi dene seçmeleri kazandın '' dedi . Bana verdiği bu müthiş ayar sonrasında koşarak babam gittim ve kazandığımı söyledim hayallerime giden yolda ilk durağım Waterford United olacaktı .

Last edited by Mete07 : 01.Ağustos.2014 at 15:40
    You'll Never BeatThe Irish !

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Onaylandı, başarılar.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Bakalım Waterford'da oyunculuktan sonra hocalıkta yapacakmıyız yoksa rüzgar bizi başka yerlere savuracakmı ? başarılar İrlandalı

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Başarıla, Film gibi bir kariyer olacağa benziyor

Başarılar dilerim
    ''Dürüstlük pahalı bir mülktür. Ucuz insanlarda bulunmaz.'' Hz Ömer (ra)
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

başarılar dilerim.... Sen zevk aldıkça okuyanlar da zevk alacaktır mutlaka
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by ilhancicek View Post
    Başarılar dilerim
    Teşekkür ederim
    Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    Başarıla, Film gibi bir kariyer olacağa benziyor
    Umarım öyle olur teşekkürler
    Quote Originally Posted by RagnarLothbrok View Post
    Bakalım Waterford'da oyunculuktan sonra hocalıkta yapacakmıyız yoksa rüzgar bizi başka yerlere savuracakmı ? başarılar İrlandalı
    Teşekkür ederim Thor'un evladı
    Quote Originally Posted by Kaka Leite View Post
    Onaylandı, başarılar.
    Teşekkürler Yüce Leite

Günler,haftaları , haftalar , ayları kovalaya dursun zaman hızlı geçiyordu Waterford günlerim güzel geçiyordu ilk antrenman ilk maç ilk gol ilk kırmızı kart ilk asist derken bulundugumuz ligi başarılı sayılabilcek bir sırada bitirdikten sonra İsveç'de düzenlenen bir turnuva için valizlerimizi hazırlıyorduk dizimdeki ağrılardan dolayı gitmemeyi düşünsemde arkadaşlarımı yalnız bırakmamak için bende gidiyordum

Uçağımız İsveç'e indiğinde bizim gibi başka ülkelerden gelen takımların alt yapı oyuncularıda otobüslerini bekliyorlardı , Djurgarden IF 'in düzenlediği bu turnuva için bir çok ülkeden hayallerini gerçekleştirmek isteyen futbolcu vardı . İlk iki maçta malesef sakatlığımdan dolayı oynayamadım . Sonra ki maçlarda son 10 dk son 15 dk diye diye turnuvayı malesef cok da keyif alamadan bitirmek zorunda kaldım . Kaldıgımız otelde cok canım sıkılınca Stockholm sokaklarında biraz dolaştım sokakta yürürken bir gece klübünün önünden geçtigimi farkettim içeriye girdim büyük bir hevesle dedim belki İsveç'li kızlar yeni bir heyecan arıyordur İrlanda'lıyla tanışmanın zamanı gelmişti onlar için .

Büyük bir hevesle girdigim gece klübü malesef sadece erkekler içindi (anladınız) içerde ki erkeklere iyi eglenceler diledikten sonra kendimi sahile attım . Sahilde yalnız başına oturan bir İsveçli ile karşılaştım adı RagnarLothbrok

Tanıştık ben ona İrlanda'yı o bana İsveç'i anlatıyordu sonra konu futboldan açıldı , konuştuk konuştuk konuştuk veda zamanı gelmişti bir gün tekrar görüşmek üzere vedalaştık ..

İsveç serüveni sona ermiş ben İrlanda'ya dönmüştüm . Her gün artan diz ağrılarım performansımı fazlasıyla etkiliyordu ve o malum gün geldi çattı ...

Nerden bilebilirdim ki o hastanenin girişinde futbol kariyerimin biteceğini . Doktor gerekli işlemleri yaptıktan sonra o acı haberi bana verdi futbol oynamayı bırakmalısın demişti başımdan aşşagıya kaynar sular döküldü ne yapıcaktım ne yapmalıydım . Eve döndüm kramponumu formamı tozluklarımı dolabın üst rafına yerleştirdim .

O gün bir karar verdim '' NE OLMUŞ YANİ FUTBOLCU OLAMICAKSAK HAYALLERİMİZ SATMADIK YA '' çamurlu formalar, o renkli güzelim kramponların yerini takım elbise alıcaktı . Yıllar geçti futbolda kendimi eğitmeye devam ettim artık futbol maçlarını daha farklı izliyordum . Kafamda farklı farklı kadro dizilişleri farklı farklı antrenman varyasyonları belirleme başlamıştı .

YILLAR SONRA

Yıllar geçmişti artık o futbolcu olamadıgı icin oturup aglayan Mete'nin yerini bir gün avrupada kupada kaldırma aşkıyla yanıp tutuşan teknik direktör adayı almıştı . Yaz tatilinin hemen başında memleketime gittim artık Türkiye'deydim ama aklım Digne'de kalmıştı ufak bir futbol takımının başına geçip ordan basamakları sırayla yükselmek istiyordum . Bir akşam Antalya'nın o sıcak gecelerinin birinde gözüme bir haber çarptı . Gözlerime inanamıyordum yıllar önce İsveç'te tanıştıgım Ragnar .

Hemen arabaya atlayıp Karabük'e doğru yol aldım . Karabükspor tesislerine gittigimde başkan'ı ziyaret etmek istedigimi söyledim sağolsun Karabükspor başkanı beni kırmadı ona hikayemi anlattım Ragnar ile yıllar önce tanıştıgımı onunla görüşmek icin geldigimi söyledim o sırada kapı açıldı Ragnar içeri girmişti şöyle bir baktı bana ismimi tam olarak doğru telafüz edemesede Mete'ye benzer bir şeyler zırvalıyordu sarıldık oturduk konuştuk .

Bana cok güzel bir teklifte bulundular Ragnar'ın ekibinde antrenör olarak işe başlamıştım neye niyet neye kısmet derler ya o misal. Her şey cok güzel başlamadı ligin ilk haftalarında sarsıntılı günler yaşadık tarihinde ilk kez uefa'ya giden takımı gruplardan cıkarmayı başarmıştı Ragnar bende her gün yeni şeyler ögreniyor Karabük'de ki günlerimi gayet güzel geçiriyordum ki ilk yarının sonuna gelmiştik ligi saygı görücek bir yerde tamamladık .

Ragnar'ı aradım o sıra İsveçteydi , uzun uzun konuştum her şey için teşekkür ettim artık veda vaktiydi ligin devre arasıydı bir çok takım yeni birileriyle görüsmeye baslamış bazı klüplerde boştaydı her hangi bir takımın başına geçebilcegimi artık başrolde yer almak istedigimi belirttim bu kararımı saygıyla karşıladı her zaman yanımda oldugunu söyledi . Ardından başkanımızla konuştuk hiç bir zorluk çıkarmadan işime son verdik . Karabük her zaman benim için özel kalıcaktı belki bir gün yine buluşuruz diyerek vedalaştık . Artık kendimizi gösterme zamanıydı !

Diğer mesajda ; Takımımı hedeflerimi taktigimi paylasıcam görüsmek üzere

Başarılar hocam ilginç bir kariyer olacak gibi

Nesil
    2014
    Yer
    kütahya

Degisik.bir sekilde ilerliyor hikaye basarilar

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Başarılar Hocam ilginç kariyer bekliyor bizi
    ADANA DEMİRSPOR

Ben ne arıyorum ya burda Bar olayını görünce bi laf falan atıyosun sandım olay bize dönmüş baksana Kardeşim karabük camiası olarak her zaman arkandayız stajını benim yanımda yaptın nede olsa artık tek başınasın hayatta başarılar

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Başarılar dilerim. Nerden nereye gelmişsin. Bakalım takımın hangisi olacak.

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Mete sen bu işi biliyorsun (: güzel eğleniyorum devamını bekliyorum .
    İyi eğlenceler dostum

Nesil
    2010
    Yer
    Yalvaç

Baya ilginç senaryolu kariyerler çıkmaya başladı. Başarılar

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya

Ben ne arıyorum ya burda Bar olayını görünce bi laf falan atıyosun sandım olay bize dönmüş baksana Kardeşim karabük camiası olarak her zaman arkandayız stajını benim yanımda yaptın nede olsa artık tek başınasın hayatta başarılar
    senden cok sey ögrendik hocam

Quote Originally Posted by pusathan01 View Post
    Başarılar dilerim. Nerden nereye gelmişsin. Bakalım takımın hangisi olacak.
    Teşekkür ederim

Quote Originally Posted by Leonadias View Post
    Mete sen bu işi biliyorsun (: güzel eğleniyorum devamını bekliyorum .
    İyi eğlenceler dostum
    Teşekkürler Leo biraz geciktik ama toparlıcaz
    Quote Originally Posted by burakdinc View Post
    Baya ilginç senaryolu kariyerler çıkmaya başladı. Başarılar
    Cok teşekkür ederim

Arkadaşlar öncelikle gecikme için çok özür diliyorum malesef kariyeri açtıktan sonra gerek eğitim gerekse özel işlerimden dolayı ilgilenemedim FM15'e kadar sizlerleyim eglenceli ve uzun olur umarım

Hola Amigos !

Karabüksporda sevgili dostum Ragnar ile geçen yarım sezonun ardından 3 aylık bir kurs dönemim oldu 3 ayın sonunda ise tamamen bir takımın 1 numarası olmaya hazırdım , hayatımdan koca bir sene daha geçti ve gitti . Yeni insanlarla tanıştım bu dönemde bir kaç klüpten teklif aldım fakat yeni sezonu bekledim sezon ortasında kendi kurmadıgım bir takımla mücadele etmek istemedim , İskoçya başta olmak üzere İtalya ve Türkiye'den de teklifler aldım . İtalya cok cazip gelmişti düşünsene bir gün pizza bir gün makarna bir gün Maria bir gün Angelina ÇILDIRIRSIN !

Günler haftaları kovalaya dursun sezonun en büyük maçında ordaydım bu maç kaçmazdı Jose Mourinho sonunda Chelsea ile bu kupayı kazanabilirdi , maç öncesinde İrlandalı bir arkadaşım sayesinde M.Owen ile tanışma fırsatı buldum güzel bir sohbetten sonra vedalaştık maç başladı ve Mourinho bana rakip olana dek avrupanın yeniden en büyük hocası olmayı başarıyordu

Finali izledik sezonlar bitti lige yeni çıkan takımlar hayal kırıklıgı yasatıp lige veda eden takımlar bir cok takımla irtibat kurduk .
    Bir sabah uyandıgımda telefonumda bir kaç cevapsız cağrı oldugunu farkettim , kendime bir kahve yapıyordum ki telefonum bir daha çaldı ben o kahveyi içmeden Ragnar arasa açmam sabret diye hayıflanıyordum neyse kahvemi yudumlarken beni arayan numarayı aradım .

Telefonun ucunda ki Lorenzo Serra Ferrer'di tanımayan arkadaşlarımız için ; Sarra Ferrer
    Bu adam benim numaramı nerden bulmuştu sabah sabah hangi kafayla beni arayıp bir de İspanyolca konuşuyordu anlamadım , adam konuştuda konuştu en sonunda AMAN TANRIM DEDİM bi dur be dedecim İspanyolca bilmiyorum İngilizce biliyorsanız anlaşabiliriz dedigimde o iğrenç aksanıyla sacma sapan seyler söyleme başladı en azından benimle görüsmek istedigini anlamıştım sözleştik anlastık 1 hafta sonra İspanya'da görüsmek üzere telefonu kapattık

Peder bey sağolsun işsizlikte para yolluyor fakat üç beş liramızıda uçak biletine verdik bari gittigimize değer bir şey cıksa karsımıza diye düşünürken uçak havalandı , Sayın Ferrer beni Barcelona'da ki evinde ağırlayacagını söylemişti en azından bir iş bulamazsak avrupanın en güzel şehirlerinden birini gezeriz diye avundum neyse uçak Barcelona'ya indi sağolsun bir eleman yollamış aldırmış beni yola koyulduk cok güzel bir çiftlik evine ulaştık , kendini tanıttı bir telefon ile buralara kadar geldigim icinde cok teşekkür etti ne bilsin adam iş bulmak için dünyanın diger ucuna bile gidebilcegimi Ben ona kendimi anlattım o bana yeni işinden bahsetti . Benim numaramı da şampiyonlar ligi finalinde beni Owen'la tanıştıran arkadasımdan aldıgını söyledi kendisi Portekiz'in en önemli spor gazetelerinin birinde editörlük yapıyor .

Kendisi İspanya'da bir futbol klübünün Futbol Direktörlügü pozisyonunda yeni bir proje için başa geçmiş . Bana nasıl bir futbol oynatmak istedigimi felsefemi neler yapabilcegimi ve hedeflerimi sordu bir bir anlattım ;

Önce oyun felsefemi anlattım , istedigim kadroyu kurdugum taktirde bu iki diziliş ile oynamak istedigimi , oyun felsefemizin agırlıklı olarak bol pastan fakat sıkıcı Barcelona taktiginden bagımsız oldugunu anlattım hosunada gitti.

Oyunda ilk sene bitti oyunu Ocak ayından itibaren açtım başta ki hikayeye uygun olarak maalesef sene sonuna kadar istedigim tarzda teklifler almadım , yeni bir sezon başlıyor ve ben İspanyadayım .
    Ben takımımla tanışmaya gidiyorum sizde takım hakkında bir kaç tahmin yapmak ister misiniz ?

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Athletic Bilbao olabilir mi ?

Nesil
    2013
    Yer
    Zonguldak

Real Betis veya Barcelonaya gittiğine göre Espanyol da olabilir.

Espanyol bence.

Oraya kırmızı kırmızı Mallorca'nın formalarını koyuyosun sonra hadi bakalım tahmin edin... böylemi öğrettim ben sana İrlandalı

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Kill The Irishman ! Hee bilmeyen vardır belki söyleyelim güzel filmdir, tavsiye ederim. ;)
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Konuyu çok dağıttın ki beyin durdu şimdi az okumam lazım
    Dedenin arkasında Mallorca arması var
    Last edited by Leonadias : 13.Ağustos.2014 at 19:56

Mallorca yolları taştan.

Mallorca arması var ama ters köşe gelmesin

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya

[CENTER]
    Oraya kırmızı kırmızı Mallorca'nın formalarını koyuyosun sonra hadi bakalım tahmin edin... böylemi öğrettim ben sana İrlandalı
    Dede'nin arkasına da Mallorca armasını yerleştirdik hocam işi kolaylaştıralım dedim

Quote Originally Posted by balot50 View Post
    Espanyol bence.
    Barcelona dedik ya hemen espanyol'lu olmuşuz

Quote Originally Posted by Kryptonite View Post
    Real Betis veya Barcelonaya gittiğine göre Espanyol da olabilir.
    Betis'ten gelen teklife hayır dedim Mallorca biraz özerk bir yer olunca dayanamadım
    Quote Originally Posted by RodiMood View Post
    Athletic Bilbao olabilir mi ?
    Cok düsündüm fakat transfer den dolayı vazgeçtim
    Quote Originally Posted by E.Cartman View Post
    Kill The Irishman ! Hee bilmeyen vardır belki söyleyelim güzel filmdir, tavsiye ederim.
    Bende severim cok güzel filmdir
    Dede detected

Quote Originally Posted by emirby View Post
    Mallorca yolları taştan.
    Aynen öyle
    Quote Originally Posted by AkdenizKutay View Post
    Mallorca arması var ama ters köşe gelmesin
    Yok yok ters köşe yok Mallorca yolcusuyuz dostum .

Barcelona'da tanıştık , Barcelona'da anlaştık artık yeni evimize gitme zamanı geldi. R.C.D Mallorca yeni evimiz yeni yuvamız hayallerimizi gerçekleştirecegimiz takım . Bir çok takımla görüşmemize rağmen neden Mallorca diye sorcak olursanız , şahsen kendileri bir ada takımı bir nevi Fransa'nın Monaco'su İspanya'dan biraz farklı bir ortam Barcelona'dan daha fazla özerkliği hak eden bir yerde diyebiliriz

Bu kapıdan ilk kez giriyorum umarım bir gün elimizde avrupa kupaları ile bu kapıdan iiçeri girebiliriz , sözleşme detayları ile ugrasmadım yıllık alacagım ücret dışında hiç bir şey istemedim başarısız olursak yollarımızı ayırmak zorunda kalırsak hiç bir istegim yoktu , para kazanmaya degil hayallerimizi gerçekleştirmeye gelmiştik biz buraya .

Sağolsunlar cok yardımcı oldular adanın en güzel yerlerinden birinde denize karşı bir daire bulduk kendimize , başkanımız birde araba tahsis etti . Bu güzel ada futbol sevgisi ile dolu oldugu kadar eğlenmeyi bilen insanlar ile dolup taşmış bir yer bir Las Vegas değiliz ama bizimde sloganımız cok farklı degil

Mallorca'nın yanı sıra bu sene La Liga'ya Real Zaragoza ve Real Betis geri döndü . Deportivo , Eibar ve Getafe lige veda eden takımlar . Geçtigimiz sezonu Real Madrid şampiyon olarak tamamladı ligin en büyük süprizini Villareal yaptı ligi 4. sırada tamamladı.

Medya Mallorca'nın 15. sırada bitircegini tahmin etsede başta bahis sirketlerini ve medyayı şaşırtmak bizim işimiz unutasınlar burası İspanya degil MALLORCA !

Bu sene sırılsıklam olmak zorunda olan Formalar ; Reklamsız olması her zaman hoşuma gitmiştir , formalarda tatava yapılmamış çok güzel düz bir kırmızı forma ile bir kaç eklenti yapılmış beyaz deplasman forması

Bilmeyen arkadaşlarımız için ufak bir ekleme yapalım ;

Mallorca ; İspanya'nın akdeniz sularında bulunan en büyük adası , bir gün tatil için Mallorca fırsatınız olursa kesinlikle kaçırmayın derim elbet bir İbiza degil ama İbiza tarzı hoş bir yer , İspanya ligi cok ilgimi ceken bir lig olmasada İspanya'dan ayrı bir ada takkımı oldugu icin Mallorca her zaman sempati duydugum bir takım olmuştur

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Demiştik

Gelsin artık yeni Guiza'lar Aziz başkan haber bekliyormuş

Mallorca da başarılar. Dedelere gelmezsin inşallah.

Başarılar,İspanya ligin de oynamak FM dahi olsa çok zor yahu Kolay gelsin şimdiden

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by mami2602 View Post
    Başarılar,İspanya ligin de oynamak FM dahi olsa çok zor yahu Kolay gelsin şimdiden
    Kesinlikle katılıyorum
    Quote Originally Posted by balot50 View Post
    Mallorca da başarılar. Dedelere gelmezsin inşallah.
    İnşallah dostum
    Gelsin artık yeni Guiza'lar Aziz başkan haber bekliyormuş
    Guiza sayesinde yıllarca ayakta durdu bu takım Vamos Aziz Yıldırım
    Demiştik
    Adamsın

Bir çok oyuncuyla ilgilendik aslında bir çoğuyla anlaşamadık bir çoğuda bizi tercih etmedi . Klübün mali durumu cok iyi olmadıgı icin istedigimiz tarzda adamlar gelmicekse cok zorlamayayıp bu sene bize yetecek adamlarla imzalamaya çalıştık , sag bekimiz Ximo ve takımın en önemli oyuncularından Pereira'yı cok iyi fiyatlara elden çıkardık . Ximo'yu aslında takımda tutmak istiyordum fakat onun yerine oynayabilcek bir kaç adamla anlasma seviyesini gelince 2 M euro'ya sattık . Pereira için 5.5 M euro istedim başta Espanyol ve Celta Vigo cok ısrar ettiler fakat 4 M üzerine çıkmadılar ardından Fransız temsilcisi kapımızı çaldı 4.3 M euro'ya Fransa'nın yolunu tuttu mevcut kadroda en iyi sag açık oyuncusu hatta en önemli hücum oyuncularından biri olmasına ragmen kadromda düşünmedigim bir oyuncudan iyi bir gelir elde ettik

-------------------------------------------------------------------------

İlk transferimiz için rotamız Türkiye oldu , Bosna'nın mevcut dünya kupası kadrosunda bulunan Gaziantepspor'un başarılı ortasaha oyuncusu Haris Medunjanin kendi istegiyle satılık listesinde bulunuyordu , dünya kupasında kalburüstü bir performans göstermiş yeni bir macera için artık Türkiye'den ayrılmak isteyen oyuncunun klübüyle 1.4 M euro'ya kendisiyle de yıllık 1.2 M euro'ya anlaştık

----------------------------------------------------------------------

Türkiye'de işimizi hallettik , 1.4 M Euro Medunjanin için kabul edilebilir bir bonservis ücreti . Eğer istedigimiz tarzda adamları piyasasının altında ücretlere alabilirsek ilk seneden herkesin şaşıracagı sonuclar alabiliriz .

Gündemde Ximo'yu sattıktan sonra , geçtigimiz sezon Villareal'de oynayan fakat bonservisi elinde olan sağ bek oyuncusu Mario var . Kendisini ile sözlesme detayları üzerinde cok konusmamıza gerek kalmadı önerdigimiz sözleşmeyi kabul ettikten sonra sağ bek icin aradıgımız ismi bulmuştuk olduk.

------------------------------------------------

Bu sene ligde elde edecegimiz başarının mimarları olacagına inandıgım bek pozisyonunda ki oyuncularımı cok iyi seçmem gerekiyor , mevcut kadromuzda bulunan Kelvin (DL) cok begendigim bir oyuncu olsada mutlak bir alternatif bulmam gerekiyordu , bizde soluğu İngiltere'de aldık koca bir sezon tek başına güvenebilcegim bir isim olmasada Kelvin ile birlikte Rotasyonda çok işime yarayacagına inandıgım Assou Ekotto ile 1 sezonluk kiralık olara anlaştık

Kadronu bi paylaş bakalım eksiğin fazlan varmı bakalım kardeşim

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri