Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 64 sonuç

Konu: 3 Sezonda Devr-i Alem

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Default 3 Sezonda Devr-i Alem

Epey bi süre sonra yine buralardayım fakat bu seferki durum biraz farklı yapacağım kariyerden ziyade yapmış olduğum kariyeri paylaşmak istedim. Yönetim ne kadar izin verir bilmiyorum ama bitirmiş olduğum kariyeri buradan paylaşıp tarihin tozlu sayfalarına atmak yerine burda yaşayan kariyer olarak kalmasını ve zaman zaman dönüp bakmayı istiyorum.

kuralları okudum ve kabul ediyorum

Aslında onaylamamak lazım konuyu da neyse iyilik bende kalsın suçunu biliyorsun

Başarılar, İyi Eğlenceler.

(Tapatalk)

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Başarılar Heyecanla Bekliyoruzz..

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Ene. Juan Diaz, hoşgelmişsen

Nesil
    2013
    Yer
    Elazığ

Bekliyoruz abi

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Ooo Dahi Diaz geri dönmüş hoşgeldin
    Başarılar dileyeceğimde zaten bitirmişsin anladığıma göre

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Hoşgeldin büyük başkan Bitirmiş kariyer bile zevklidir.

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Beyler dün gece rüyamda gördüm. Trabzonspor alacak feci şeyler yapacak , rüyanın detaylarını paylaşmayayım, spoiler olmasın

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Bitirdiğine göre başarılar dilemeye gerek yok inşallah güzel bir kariyer yaşatırsın bizlere.

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Öncelikle herkese teşekkür ediyorum. Rahatsız olduğum için pek bakamadım. Şükür biraz biraz topladık kendimizi. Dediğim gibi bu kariyer uzun ömürlü olmayacak belki 2-3 gün sürecek ama bu süreçte aklınıza takılan taktik, teknik, oyuncu falan sormak istediğiniz herhangi bişey olursa bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım daha doğrusu bilgim demeyelim de bildiğimi sandığım diyelim (:

Gönder gelsin hocam, tecrübe olur bize de

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Takımım Trabzoonspor. Birçok takımla iyi kötü sezonlar geçirdik ama ne varki iş kendi tuttuğum takıma gelince işler hiç de istediğim gibi gitmedi belkide diğer takımlarda sabırlı olup başarıyı biranda beklemediğimdendi. Trabzonsporla tek hedefim vardı oda avrupada en azından 1 final oynamak zira Fm hayatım boyunc bunu sadece Fm12 serisinde yapabilmiştim ilk ve sondu. Onda da kupayı aldım mı almadım mı hatırlamıyorum bile. Neyse kariyere başlayalım

Önce gidenlerden başlıyoruz. Malum Trabzonspor epey mali sıkıntıda olan bi klüp ilk oyuna girişte. Gelir yüzdesi %10 olunca kimseyi satamıyosunuz daha doğrusu satarsınız da pek bi getirisi olmaz bu yüzdendir ki birçok oyuncuyu 200 bin aylık kiralama bedeli ile kiralık yolladık. Transfer paramız olmadığı için giden oyuncuların maaşlarından hem transfer hem gelecek oyuncuların maaş bütçesini çıkarmayı amaçladık.
    Spoiler: Gidenler 

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

ve gelelim yaptığımız transferlere.
    Spoiler: Gelenler 

Önce Adrianı Bursaspora sattık. Karşılığında Şeneri bonservisi ile Ozan tufanı 2 yıllığına kiraladık böylece sağ bek bölgemizi yerlilerle kapattık.

Sol beke Angulo ve tavşanlıdan Sakip Aytaçı alarak giriş yaptık sezona

Stoper bölgesine ise her ne kadar yerli transfer edebilecek olsak da ben güvenemedim daha doğrusu yerli isimler kriterime uymuyordu 3 stoper oynuyorum ve korner taktiğim gereği sadece stoperler kalıyor ceza sahamda yani uzun adamlar lazımdı bu yüzden Batth ve Keane aldık. Elimizde Yumlu ve Aykut vardı dediğim gibi 3 stoper olunca en az 5 oyuncu bulundururum ve son tercihimiz Ersan Adem oldu. Kendisini Bambayı kiralık yollayıp üstüne bir miktar para karşılığı renklerimize bağladık.

Orta sahaya ise en pahalı transferimizi yaptık Jemi alarak. İshak genç gelişir umuduyla aldık ve genç Mocinici kiraladık. Elimizde de Borjanu ve A.kadirde vardı.

ofansif orta saha bölgemize ise Correayı kiralayıp Leilsonnu aldık.

Hücum hattımızı ise Emre Güral, Arthur Samed oluşturuyordu Leilseon ve Correa da bu bölgede oynayabildiğinden sıkıntı çekmeyeceğimize inanıyordum.

Yabancılar olarak Borjanu, Malouda, Bosingwa yeni geldikleri için hemen göderemiyordum dolayısıyla devre arasına kadar takımda tuttum ve kendilerinden faydalanmaya çalıştık. Malouda sol bek ofansif orta saha ve forvet alternatifiydi

Özetleyecek olursak kiralama ve takaslarla çok külfet oluşturmadan kadro kurduk ve oluşturduğum kadro olukça gençti.

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

En rahatı kale olmuş Onur var zaten transfere falan gerek yok .

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Quote Originally Posted by RodiMood View Post
    En rahatı kale olmuş Onur var zaten transfere falan gerek yok .
    evet kalede Onur yedeği Fatihti oraya bulaşmadık (:

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Zayıf ekiplerle hazırlık karşılaşmalarını yaparak sezonu epey erken açıyorduk. Sırasıyla Beroe, Ramat Gan ve Sheriff takımlarını güç bela oldukça zorlanarak da olsa eleyeerek adımızı Avrupa Ligi Gruplarına yazdırıyorduk. Diğer yandan lige ise beklemediğim kadar iyi girmiştik. Zira bunca transfer sonrası takım ve taktik uyumu biranda olmayacaktı üstüne alınan yabancıların dil sorunu vs birçok sıkıntı ile karşı karşıyaydık. Zaten avrupa ligindeki zayıf takımalra karşı takımın performansını da ortadaydı

Avrupa Liginde K grubunda Fiorentina, Göteborg ve Austria wien ile eşleşmiştik. Bizim için oldukça iyi bir kuraydı

Nesil
    2013
    Yer
    İSTANBUL

Gidişat güzel

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Bu seferki kariyerde oynadıkça Fm bilgilerimin üstüne oynadıkça sanırım biraz daha ekledim. Daha önce uygulamadığım denemediğim şeyler deniyor meyvesini alıyordum. Çok yeni takım olmamamıza rağmen aralık ayına girerken ligde bileğimiz bükülmemişti. Avrupada ise 4-1lik fio deplasmanına kazanacağıma kendimi inandıramamış dolayısıyla maça kendimi ve takımı hazırlayamamıştım sonucu büyük hüsran oldu. Ne varki takım bundan etkilenmeyip ligde devam ediyordu iyi performansına. Bazen zor rakiplere karşı kötü oynasak da skoru bulup yatıyorduk bazen iyi oynasak bile 1-0 zor alıyorduk bazen de fark oluyordu

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Önce yedekleri pendik önüne sürdük 3-0 aldık sonra buca karşısında yine yedeklerle elenmek için elimizden geleni yaptık 10 oyuncuyu amr aml amc ve st pozisyonuna koyduk ama yine kazandı bizimkiler adımızı gruplara yazdırdılar

Gruplara kalmayı istemiyordum daha doğrusu Türkiye kupası fikstür yogunlugu yzünden gerek sakatlık gerekse yorgunluktan ötürü diğer maçlara sıkıntı yaşatıyordu ama gruplara kalmış bulunduk. Gruplarda enteresan taktikler deniyorduk ama pek dikiş tutturamıyorduk son maç bjkyı yenerek ikili averajlar da eşitti ama gol averajıyla eleyip adımızı yarı finale yazdırdık. Ligde ise gidişata diyecek laf yoktu ama son haftalarda kupa maçlarından ötürü yorgunluk lige de vurmuştu
    .

Avrupada ise Göreborgla berabere kalarak Fiorentina ile beraber adımızı üst tura yazdırmıştık. Rakip ise Portoydu

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Evimizde oynadığımız Porto maçnda yenilen 4 golün hepsi korner desem gülünecek duruma düşeriz belki ama bildiğin hepsi kornerdi. Yanlış hatırlamıyosam 2si direk diğer 2side kornerde kenara açılan toplarda gelen ortalardandı yani 4 golde kornerdi. İnanılmaz sinir bozucu bi yenilgi oldu organize iç bir atakları olmadan bizi elediler adamlar. Deplasmanda ise 3 fark atamayacağımıza inanarak gittik enfazla beraberlik koparabildik.

Kupa yarı finalinde Antalyayı elesek de finalde Fernerbahçeye yenilmekten kurtulamadık ve kupayı rakibimize verdik.

Ama ilk sezon bunca transfer ve akabinde gelen uyum, dil problemi gibi sorunlara rağmen bu denli bi başarıyı aklımın ucuna getiremezdim. Neden mi? Daha ilk yılımızda şampiyon olmak benim hedefimden bir tık fazlaydı. Bununda ötesinde ligi namağlup bitirmiştik. ve sadece 10 gol yiyerek. Hayal etmezken başarmıştık. Sezon öncesi planlasak strese girerdik. Dediğim gibi hedefimizde şampiyonluk yoktu ilk yıl ama takımın gidişatı şartları ve bulunduğumuz konuu değiştirdi ve tarihe not düşülesi bi sezonu geride bıraktık

Nesil
    2013
    Yer
    İSTANBUL

Helal Olsun

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

0 mağlubiyet ve 10 gol ! Bunun dışında yenilen gollerin hepsi ayrı maçlarda. Yani sezon boyunca bize bir lig maçında 1 golden fazla atan takım yoktu !

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Bursaspor ise Avrupada adeta tarih yazmıştı. gruplardan sonra ilk tura Fiorentinayı toplamda 4-1le geçmişlerdi sonrası ise aşağıdadır. Ha son bişi daha yarı finalde ilk maç almanyada 2-0 kaybedip bursada 3-0 alarak tur atladılar. Final maçında ise bir çok sakat ve cezalı oyuncuları vardı tam sayı olarka hatırlamıyorum ama 5-6 tane kadar. Yoksa kupayı türkiyeye getirebilirlerdi

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

İlk sezon bütün derbi maçlarının istatistik ve dizilimleri

Fenerbahçe 1-1 Trabzonspor

Spoiler: DIZILISLER 

Spoiler: ISTATISTIKLER 

Galatasaray 1-2 Trabzonspor

Trabzonspor 3-0 Beşiktaş

Trabzonspor 2-1 Fenerbahçe

Trabzonspor 1-0 Galatasaray

Beşiktaş 1-1 Trabzonspor

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Bugünlük bu kadar ilk sezonu devirdik kaldı 2 sezon (: Dediğim gibi sormak istenilen bişey olursa elimden geldiğince cevaplarım.

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Özlemiştik seni Dahi Juan

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

10 gol yemek süper olmuş , taktiğini paylaşır mısın ? Nasıl başardın bu kadar az gol yemeyi.

Nesil
    2013
    Yer
    tekirdağ

maşların süper gözüküyor nasıl sadece 10 gol yemeyi başardın

Nesil
    2013
    Yer
    Elazığ

Quote Originally Posted by Juan Diaz View Post
    Bursaspor ise Avrupada adeta tarih yazmıştı. gruplardan sonra ilk tura Fiorentinayı toplamda 4-1le geçmişlerdi sonrası ise aşağıdadır. Ha son bişi daha yarı finalde ilk maç almanyada 2-0 kaybedip bursada 3-0 alarak tur atladılar. Final maçında ise bir çok sakat ve cezalı oyuncuları vardı tam sayı olarka hatırlamıyorum ama 5-6 tane kadar. Yoksa kupayı türkiyeye getirebilirlerdi

Abi benim Bursa kariyerim aklıma geldi ya Finalde Totthenam'a yenilmiştim bende

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Helal olsun hocam Trabzonla çok büyük işler başarmışsın.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri