Sayfa 4 / 5 İlkİlk ... 2345 SonSon
91 ile 120 arası toplam 132 sonuç

Konu: Taktik ve Antrenman Hakkında Sormak İstedikleriniz

Nesil
    2008
    Yer
    Karabüklü-Sinop/Ayancıkta

Değerli Türksportal Üyeleri Bir Saatlik Bir düşünme sonucu yaptığım taktikte gol sorunu yaşıyorum aslında fernando torres kaleciyle karşı karşıya felamda kalıyor ama sonuca ulaşamıyoruz o kadarda baskılı oynamama rağmen skor üretemiyorum

Bi de defans kornerleri Nasıl Komut vermeliyim yediğimiz 2 golü kornerden yedik.

Sizden Ricam Nerde Hata Yaptığımı Söyleyin
    Ayrıca Taktiği Denemek İsteyenler İçin link aşağıdadır...

http://www.images.gen.tr/public/view/5199
    http://www.images.gen.tr/public/view/5200
    http://www.images.gen.tr/public/view/5212
    http://www.images.gen.tr/public/view/5201
    http://www.images.gen.tr/public/view/5202
    http://www.images.gen.tr/public/view/5203
    http://www.images.gen.tr/public/view/5204
    http://www.images.gen.tr/public/view/5205
    http://www.images.gen.tr/public/view/5205
    http://www.images.gen.tr/public/view/5206
    http://www.images.gen.tr/public/view/5207
    http://www.images.gen.tr/public/view/5208
    http://www.images.gen.tr/public/view/5209
    http://www.images.gen.tr/public/view/5210
    http://www.images.gen.tr/public/view/5211

Taktiği Linki :

taktiği indirip yardımcı olmaya çalışıcam

Nesil
    2008
    Yer

Arrow

Quote Originally Posted by canalkan34 View Post
    taktiği indirip yardımcı olmaya çalışıcam

bekliyorum oyun güzel , sonuç yok

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Defans kornerlerinde oyuncuların çoğuna adam tutumayı söylersen faydalı olabilir.

Gol atamaman ise hele ki Torres ile atamaman talihsizlik bence, mutlaka düzelecektir.
    "YÜCE ATATÜRK"

Quote Originally Posted by hissiz View Post
    Bunu genç oyuncular için yapabiliyoruz. tam olarak yaş sınırlamasını bilmiyorum 21 olabilir, yani 21 yaş ve altı oyuncular için oluyor.

Belirli bir olgunluğa (gelişime) erişmiş genç oyuncular içinse tavsiye etmem genelde olumsuz tepki veriyorlar. Mesela Messi gibi bir adama gel Alex seni çalıştırsın demek ne kadar mantıklıdır?

Nasıl yapıldığına gelince; genç oyuncunun profilinden player interaction'a tıklıyoruz.

Learn From Player (Internal) başlığı altında :

not : x1 çalıştırılacak oyuncu, x2 ise çalıştıracak oyuncu

- State that you see x2 as the ideal role model for x1 : x1 adlı oyuncunun bu oyuncu için ideal model olduğunu belirtiyorsunuz. Bunu seçersen ve bu çalışma başarılı olursa x2 adlı oyuncun x1 adlı oyuncunun tüm özelliklerini kazanıyor (preferred moves dahil)

- State that you think x1 would benefit by adopting x2's approach to the game : x1 adlı oyuncunun x2 adlı oyuncunun oyuna (maça) yaklaşımından faydalanabileceğini düşündüğünüzü belirtiyorsunuz. Oyun tarzı anlamında denebilir. Bu çalışma başarılı olursa x2 adlı oyuncunun oyun tarzı (ofansif yada defansif) çalıştırdığı x1 adlı oyuncuya yansıyor.

- State that you think x1 can learn from x2 : x1 adlı oyuncunun x2 adlı oyuncudan öğrenebileceğini düşündüğünüzü belirtiyorsunuz. Bu en az etkili olanı.

En altta Linked Players başlığı altında x1 adlı oyuncunuzu çalıştırmasını istediğiniz oyuncuyu seçiyorsunuz.

Son olarak bu konuda dikkat edilmesi gereken, aynı tip ve mevkide oyuncuları seçmek, karakterlerinin (personality) zıt olmamasına dikkat etmek ve çalıştırılacak genç oyuncunun henüz kendini ispatlamamış bir isim olması.

teşekkürler.

Nesil
    2008
    Yer

Defans Ofans Korner ve Frikikleri baştan ayarladım oyucnu komutlarında biraz ayarlama yaptım ve aldığım yeni sonuç bu serferde gerard çok kaçırdı
    Ama machestera deplasmanda çok rahat üstünlük sağlıyorum.
    yediğim golüde uzaktan şut sonucu yedim onada engel olamam...
    Biraz daha oynayıp düzenlemeler yaptıktan sonra taktiği paylaşmayı düşünüyorum güzel bi taktik oldu

Nesil
    2008
    Yer

Golü neden yediğimide buldum sağ ve sol bek kötü
    Devre arası oralara hızlı ve güçlü bekler alcam

Buyrun buda diğer sonuç

Chealsenin tamamladığı ortalara bakın
    Kalede cech olmasa 3-4 olurdu çok net pozisyonlar kaçırdık 7 tane şut kaleyi buldu oyunu aslında biz oynadık ama istatistik yanlış yaw

Nesil
    2008
    Yer

Prese dayalı bir oyun oynamak isterseniz hangi taktikle olumlu sonuç alırsınız. 3-5-2 mantıklı geliyor bana ama tabi oyunda nasıldır bilemem

selam arkadaşlar bu taktik dizilişinde bir oyunvuyu mevkisinde biraz sağa ya da sola kaydırmak için ne yapmam lazım? çok araştırdım bulamadım ya da gözümden kaçtı bilgilendirirseniz sevinirim, saygılar.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by 06emre View Post
    selam arkadaşlar bu taktik dizilişinde bir oyunvuyu mevkisinde biraz sağa ya da sola kaydırmak için ne yapmam lazım? çok araştırdım bulamadım ya da gözümden kaçtı bilgilendirirseniz sevinirim, saygılar.
    Oyunculara tek tek bunu yapamıyoruz bunun yerine takım komutunda sahaya enlemesine yayılımda oyuncuların birbirlerine ne kadar yakın ve sahaya ne kadar geniş yayılacağını belirtebileceğimiz bir komut var sadece. Geniş yayılımda kanat oyuncuları taç çizgisine yakın, göbekteki oyuncular çizgiye biraz daha yakın oynar. Yakında ise doğal olarak tam tersi
    Yani bahsettiğin şeyi yapabileceğin tek komut bu.

Buna karşın oyuncunun maç içinde oynayacağı alanı belirleyebilirsin, bu ayarlamayla belki istediğine yakın bir sonuç elde edebilirsin. Şöyle ki;
    Closing Down yani alan daraltma (pres) komutunu bir daire gibi düşün. Bu daire oyuncunun rakibe baskı yapacağı alanı belirler. Bunu arttırdıkça (sağa doğru) o daire büyür. Oyuncuda o daire içine giren rakip oyuncu olduğunda ona doğru hamle yapar. Yani Stoper oynattığın oyuncunun fazla sağa sola gitmesini istemiyosan bu ayarı düşük tutmalısın, çokta düşük tutarsan rakip üstüne geldiğinde stoperin sürekli geri kaçarak rakibe rahat pas ve şut imkanı tanır. İyi ayarlamak lazım.

sorunun cevabı oldumu bilemiyorum, anladığım kadarıyla cevaplamaya çalıştım.

çok teşekkür ederim ben farklı anlamışım, yazdıklarını okuyunca anladım teşekkür ederim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bende futbolcular iyii takım iyiii ama sonuç yok hep beraberlikk agueroo 6.2inin üzerine çıkamadı gol atamıyorr ilk defa fmde bi taktiğim oturmadı

Nesil
    2008
    Yer

Elimdeki forvetlerin yeteneğini kullanmak istiyorum atl madrid takımına forvetleri bireysel yeteneklerini kullanmalarını ve takımda en çok golü forvetlerimin atmasını istiyorum havadan etkili olmayacak ama yerden dribbling yapıp gol atacak önereceğiniz taktik varmı arkadaşlar ?

Kadro :

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by serdarkmare View Post
    Elimdeki forvetlerin yeteneğini kullanmak istiyorum atl madrid takımına forvetleri bireysel yeteneklerini kullanmalarını ve takımda en çok golü forvetlerimin atmasını istiyorum havadan etkili olmayacak ama yerden dribbling yapıp gol atacak önereceğiniz taktik varmı arkadaşlar ?

Kadro :
    Bu tür forvetlere geniş alan yaratmalısın. Yani rakip takımı üstüne çekip ani ataklarla çıkmalısın ki rakip savunmacıları geçip kaleciyle karşı karşıya kalabilecekleri pozisyonlar doğsun.

İlerde baskı kurmak yerine oyunu daha geride karşıla, hızlı ataklarla çık. (mentality-normale yakın, alan daraltma-kendi yarı alanına yakın, tempo-hızlı, pas stili-direkt, savunma çizgisi-derine yakın)

Kanatların sık sık orta yapmak yerine sık sık ara pası atmasını sağla, tabi bunun için yaratıcılık, pas ve karar verme özellikleri yüksek kanat oyuncuları olmalı.

Forvetleri yerden yada koşu yoluna paslarla besle. Ama oyuncu komutlarında orta sahadaki oyuncularının pas stilini direkt, takım komutlarında tempoyu hızlı, zaman geçirmeyi az yap ki top çok çabuk bir şekilde rakip savunma yerleşmeden forvetlerine aktarılsın. Forvetlerin pas stilini ise kısa yap.

Özellikle mentalite ve alan daraltma komutları tüm oyuncuların birbirine yakın derecelerde olsun ki bahsettiğim sistem işleyebilsin. Mentalite atak ve alan daraltma çok olursa forvetlerin gene rakip ceza alanına yakın oynayacağından bahsettiğim oyun sistemi olmaz.

Kadron çok kaliteli, her türlü sistemi rahatlıkla uygulayabilecek bir takım.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Selam arkadaşlar,
    Ben bilinmeyen bir takım almak istedim yeni kariyerimde ve İngiltere Nationwide North liginden Fleetwood Town'ı aldım. Yarı profesyonel bir takım. 2006dan beri Fm oynuyorum ve yıllardır kendi kurduğum bir taktikle oynarım. Arada forumda gezinirken gördüğüm güzel bir taktiği de deneme amaçlı kullanırım ama sadece 1-2 maçlık.
    Gel gelelim, antreman kısmına yıllardır aklım ermez. Formülü varmış onu da yeni öğrendim. Hep hazır antreman kullandım. Hiç uğraşmadım. İyi antrenörler alıp sadece atama yapıyorum. Ama ilk defa yarı profesyonel bir takım alınca elimdeki hiç bir antreman programı uymadı. Kabul etmiyor. Bir yol gösterin. Ben Tug Tranning'i kullanıyordum. 2008 ve 2009 fmsinde. Ne yapmalıyım ?

bu netten indirilen antreman paketlerindeki gibi bütün antremanları tek dosya haline getirme işi nasıl oluyor ?

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by serdarkmare View Post

Kadro :

Mesajlarını okudum ve forvetlerin gol atamamasından yakındığını gördüm benimde bir ara böyle bir sorunum vardı sonra forvetlerin yaratıcılık serbestliğini azaltırsan gol oranı %50 % 60 artıyor ben bunu gördüm forvetlerin fazla koşmasın yani koşsun ama topu ayağında 50-60 metre sürmesinler. Örneğin sen mahalle maçında 50 metre koştuktan sonra mı topa iyi vurursun 5 metre koştuktan sonra mı ?
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2005

Arkadaşlar merhaba !
    Benim taktiksel problemim orta sahamı çok çabuk ve kolay geçiyorlar .Burada ki kilit nokta nedir ? Oyuncu mu yoksa taktik mi daha önemli ?

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

İkisi'de oyuncunun doğru zamanda pozisyon alması ve top kapma özellikleri ve oyunculara verilen pres zamanı'dı yani ortasaha göbek oyuncularının alan daraltma seçeneği yüksek tutulursa çok fazla prese koşacakları için çabuk düşebiliyorlar..

Nesil
    2006
    Yer
    eskisehir

arkadaşlar allah rızası için bana bir yardımcı olun yaa. Beşiktaş ile oynuyorum. İlk sezon da çok da iyi oynamayarak şampiyon oldum, uefa da yarı final oynadım. Daha iyi oynamak için taktik arayışına başladım ama bir türlü uyduramadım. Şu an 3. sezondayim ve istikrar yok takimda. Kadromu söylesem bana biri yardımcı olabilir mi?

Kale: Jefferson, Serkan Kırıntılı

DR: Serdar Kurtuluş, Paftan gelen bi bebe

DL: Malik Fathi, Hayrettin

DC: Toraman, Romario Mendes, Servet, Koray Çölgeçen (DR ayrıca)

DM: Edinho (Internacional den), Mustafa Sarp

MR,AMR: Serdar Özkan, Tabare Viudez, İsmail Göktaş

ML, AML: Aydın Karabulut, Daniel Aquino

AMC: Bounanotte

ST: Marquinhos, Sebastian Rossi (yeni çıkan arjantinli. Efsane bişi bitiricilik 20, Sogukkanlılık 17, hız, hızlanma: 16 .... 2001 den beri oynuorum bu oyunlari anlayin yani öyle bir futbolcu. )

4-4-2 baklava oynuyorum su an. Normal, hızlı, dogrudan, geniş oynuyorum. Taktik kurarken neye dikkat edicez. Bu 2009 walla kanser eder adami. 2008 ne güzeldi adamlar oynuyorlardi ne dersen. Bunda yok öle bişi. Simdiden çok saolun.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    bu arada dediğim forvet bu.
    Last edited by ugrdrmz : 19.Temmuz.2009 at 02:28 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Ben önce 4-4-2 ile başlamanı öneririm. Eğer klasik 4-4-2 oynuyorsan oyunu çok geniş alan yaymadan,kısa paslarla oynamanı öneriyorum. Ben genelde sonuç aldım bunlardan,sende bi dene..

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

CaD0'ya katılıyorum, klasik 4-4-2 sistemi ile oynamayı dene bir süre. Taktik bölümünde paylaşılan bir çok 4-4-2 taktiği var, oyununun versiyonuna göre uygun olan bir tanesini deneyebilirsin.
    4-4-2'de bir DMC ile iki yönlü bir MC'yi yanyana oynatmanı tavsiye ederim. Yani Edinho-Buananotte değil Edinho-Mustafa ikilisi daha ideal. Buananotte'yi sol kanada çekmek daha mantıklı.

Sivok'u eğer sattıysan çok yazık olmuş, oyunda çok çok iyi ve çok yönlü bir oyuncu. Tello'da sol kanatta kadrondakilerden daha iyi ve duran toplarda da çok etkiliydi.
    Bobo ve Holosko aynı şekilde çok etkili bir hücum hattı oluşturuyorlardı.

Özetle gelenler gidelerden iyi değil aksine kadroyu çok kötü bozmuşsun. Mevcut kadroda eksik bölgelere takviye yapsaydın çok daha iyi bir takım oluşturabilirdin.

Baklava dizilimi her takıma uymuyor, oyunda Fenerbahçe bu sistemi gayet etkili kullanıyor ama mesela bende 2 farklı takımımda verim alamadım bu sistemden.

Beşiktaş'a uyabilecek diğer bir sistem 3'lü defans, 2 wing back, 2 MC, 1 AMC, 2 Forvet şeklinde olan 5-3-2 dizilimi. Önde olduğun maçlarda AMC oyuncusunu MC yada DMC ye çekerek, wing backlerin ileri çıkışını kapatarak etkili bir savunma da yapabileceğin bir sistem ve BJK'ye çok uyuyor. Bu tür bir sistemle oynamayı düşünüyorsan wing back olarak Sabri (GS), Gökhan (FB) tarzı oyuncular gerekli.

Mevcut kadrona göre, hızlı hücum etmeli ve topu yere indirmelisin. Yukarda 28.06'da Serdarkmare arkadaşıma yazdığım cevaptakiler senin takımın içinde geçerli çünkü forvetler aynı tip.

Kadrona gelince, Kalecilerin saatli bomba gibi, Serkan iyi kaleci ama zaman zaman beklenmedik şeyler yapıp yakabilecek bir oyuncu aynı zamanda. Yerli kaleci ile oynayacaksan tek makul seçenek Sinan Bolat. Yada yabancı bir kaleci bulman iyi olur, bütçene göre alabileceğin en iyi kaleciyi almanı tavsiye ederim.

Sağ bek içinde daha sağlam ve etkili bir oyuncu bulmalısın.

Ayrıca orta sahaya oyunu iki yönlü oynayabilen tam bir MC almalısın (DMC yada AMC değil). Mesela Mehmet Ekici, Nuri Şahin gibi oyuncular bu görevi çok iyi yapıyorlar. Bu tarz oyuncular bahsettiğim. Fabregas'ı alma şansın olmadığına göre

Sağ kanattaki oyuncularının özelliklerini bilmiyorum ama diğer ikiside Serdar Özkan gibiyse o bölgeyede daha iyi bir oyuncu gerekir.

Son olarak Forvetlerin klas ama kadronda mutlaka pivot santrfor dediğimiz uzun boylu, kafa topu alan ve fizik gücü yüksek bir forvetinde olmalı (Batuhan ve Ali Kucik bile olur hala kadrondalarsa). İç saha maçlarında baskılı futbol oynaman gerektiğinden bu önemli. Deplasman maçlarında ise Rossi-Marquinhos ikilisi zaten çok ideal.

Rossi'nin kafa vuruşları 18 ama bu sadece kafa vuruşunu ne kadar etkili yaptığını gösteriyor. 1.81 boy ve 11'lik zıplama ile kafa topuna çıkıp arkadaşlarına indirmesi zor. Yani en az 1.90 civarı ve iyi yükselen bir oyuncu bulunsun, iyi kafa vurmasın önemli değil, sadece hava topuna çıktığında rakiplerine üstünlük kursun topa vursun yeter. Pivot santraforu orta alan ile Rossi arasında köprü olarak kullanırsın, asıl golcün gene Rossi olur ve bu şekilde Rossi'nin çok daha fazla gol atacağını söyleyebilirim. Ama komutları iyi ayarlamak şartıyla.

bunlar benim fikirlerim. 9.0.1'e göre yorumladım, senin kullandığın versiyonu bilmiyorum.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2006
    Yer
    eskisehir

teşekkür ederim arkadaşlar. bobodur holoskodur gitmek istediler, bedavaya gitmesinler diye gönderdim. versiyona gelince 9.0.2. kalede ise sinan bolat var ama kiraladım olmadı geri cagirayim artik. :d tekrar saolun. ben bi deniim kisa pasli 4-4-2 yi.
    Last edited by ugrdrmz : 20.Temmuz.2009 at 20:17

Potential abilitysi 160-180 arası bir çok genç var takımımda ama nasıl idman uygularsam uygulayayım, hatta bazılarını kiraya veriyorum buna rağmen yıllar geçmesine rağmen onları bir türlü hazır hale getiremiyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

benim sormak istediğim bu oyunda press nasıl yapılır ? miguel veloso ve sergio ramos gbi çalışkan oyuncularım war ama 11 oyuncunun 11 ine de her türlü mentalite ve zonal markingi denedim press yaptıramıyorumm tek sorunum bu

şimdiden teşekkürler

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Ben 4-4-2 takıntısı olan biriyim daha önce söylemişimdir belki.Beşiktaş'a bir türlü taktik oturtamıyorum.Mesela bir taktiği 1 maçta deneyip olmazsa değiştirmeli miyim yoksa birkaç maç sürekli oynatıp takımın alışmasını mı beklemeliyim?

Daha doğrusu takımın birkaç maç sonra alışmasını sağlayan,taktiğin meyvelerini hemen vermeyen gelişmiş bir yapay zekası var mı?

arkadaslar antreman dosyasi indirdim ama atacak su dosya yok bende

BELGELER\Sports Interactive\Football Manager 2009\schedules

bende sunlar var
    sira ile
    db
    games
    matches
    skins
    sounds
    tactics

hangisine atacagim tsk ler

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Kendin oluştur o dosyayı onun içerisine at..

Nesil
    2006
    Yer
    eskisehir

Quote Originally Posted by cello91 View Post
    benim sormak istediğim bu oyunda press nasıl yapılır ? miguel veloso ve sergio ramos gbi çalışkan oyuncularım war ama 11 oyuncunun 11 ine de her türlü mentalite ve zonal markingi denedim press yaptıramıyorumm tek sorunum bu

şimdiden teşekkürler
    alan daraltma yı tüm alanda yap takım icin. Ben yukarıda taktik problemimi yazmıştım ama 4-2-3-1 çok iyi işlemeye başladı. Bu arada bir arkadaş başarısızlıkta hemen değiştirmeli miyim bir maçla taktiği demiş. Zaten takım az çok belli ediyor. Yeni taktik yapıp vasat bir takıma karşı 5-6 şut atabiliyorsanız hemen değiştirmek de yarar var. Ama 15-20 şut atıp kaza golüne kurban gidiyorsanız zorlamak lazım taktiği ufak tefek değişiklikler yaparak."pas stili, alan daraltma, pas odağı.. v.b..". Ben çok denediğim için biliyorum. 4. sezonda beşiktaşa ancak bir taktik oturtabildim. Hiç üşenmedim adamların özelliklerine göre kafa patlatıp taktik yaptim.

Quote Originally Posted by Oghuse View Post
    Kendin oluştur o dosyayı onun içerisine at..

ondan sonra peki oyunda nasil yapacagiz arkadasim

Sayfa 4 / 5 İlkİlk ... 2345 SonSon

Mesaj Yetkileri